Nestlé's Kindermeel ORKEST-ORGELS Ach. Vermeiren Mingelamangel Erembodegem. Uit Sottegem. Burgerlijke Stand Openbare Verkooping. Wordt gevraagd. Uil ter hand te koop. TE KOOpT" Te huren terstond Huis voor handelsbediende Te huren legen U Septemb. Te huren of te koopen. M.Fwnanii Deny, 15 menu Grand Hosplec IPI-A-lsT OS In het Boeriuneken. Hypotheekmaatscliappij Algemeen Agentschap 11! ENCADRE1IENTEN 11! Alfred Kelders-Mega nek, MARKTPRIJZEN ZAADHAUfDEL den, riool- en sfraatkuischers aangesloten zijn. 8° Is de verzekering tegen ongevallen van politieagenten en pompiers ook geen werk van sociale voorzorg In geval van ongelukken wordt hun loonverlies vergoed en de geneeskundige zorgen gratis toege diend. 9* De waterleidingswerken op Preu- legem en Herlinckhovestraat hebben trots het gedurig aandringen van het stadsbe stuur, vertraging geleden, door de menig vuldige goedkeuringen waaraan plan en be stek van dergelijke werken zijn onderwor pen. Wij mogen eindelijk verzekeren dat de aanbesteding dezer dagen zal kunnen ge daan worden. 10# Gelijktijdig zal de aanbesteding kenbaar gemaakt worden van de vernieu wing der bijgangen of trottoirs in gansch de stad. 11* Het stedelijk Steunfonds tegen de gedwongen werkeloosheid is ingerichtde aangesloten vakvereenigingen zullen dezer dagen de noodige formulieren ontvangen, welke ter pers liggen. De Christene Vakvereenigingen, daar ze niet aangesloten zijn ontvangen natuurlijk deze formulieren niet 1 12' De stad stichtte eene Nijverheids school, alwaar de leergangen den 8 Oktober aanstaande aanvang nemen. Deze school beantwoordt aan eene wezen lyke behoefte, in eene nijverige stad als de onze waar de groote helft der bevolking be hoort tot den werkersstand, welke zoolang van een degelijk onderwijs bleef verstoken. Toen de katholieken hier aan 't bewind waren zij bleven er 24 jaar-deden zij niets voor 't onderwijs der volksklas wel meer, zij vernietigden of poogden te vernietigen wat er op dit gebied bestond. Aldus stelden zy op wachtgeld de enkele onderwijzers der gemeenteschool, die een officieel diploma bezaten ze schaften zooals w ij hierboven herinnerden de voorbereidende afdeeling af der middelbare school en drukten daarna inden gemeenteraad den wenschuit deze school radikaal te zien Verdwijnen, Gelukkiglijk hebben de liberalen, hardnek kige voorstanders van 't volksonderwijs er voor gezorgd, dat de helsche plannen van het toenmalig klerikaal stadsbestuur wer den verijdeld en siüds du vrijzinnige partijen hier den schepter zwaaien werden door hen pogingen te werk gesteld om door uitbrei ding van onderwijs de verbetering van 't lot der arbeiders te bewerken, en stilaan de klove tusschen de verschillende standen'der maatschappij aan te vullen. Ons stadsbestuur mag dus met fierheid wijzen op het afgelegde werk, en wij roepen onze gekozenen toe Gaat zonder omzien voort op den weg van vooruitgang, ge hebt de goedkeuring van burgers en werklieden die zich niet bekommeren zullen om het baatzuchtig gezanik der katholieken, van Charel-Lowie en Cie Zondagrust. Van 's middags tot frater, ik en gijConfrateren de manne11 van Trejen wat doen deze Gezel dat zij I commer§anten confrater. Confrater, waar I onder spelen ze meest, van den zoon van Jon I y. kens, dat weet ik, maar de andere twee I iddernachtt, dienstdoende Ap<olthe ker op GezelWel vriend den eenen verkocht slechts Zondag 1 Oktober 1911, M. Callebaut Boter- wat grauw lijnwaad in 't klein, maar den ande- markt ren dienen drijft handel in 't groot, hij speelt j c onder spreigoed, doeken, kousen, mutsen en Oorlog verklaard Sedert onder alie soorten van lijnwaad heeft men mij j vrijdag nammiddag zijn Italië en Turkye in gezegd. Confrater: En zal hij door zijne I oorlog. stielen nogal veel stemmen bij brengen j De Italianen willen Tripoli ontstellen aan GezelZe zeggen op Trejen het tegenoverge- j de Turken de oorlog was sinds eenige da stelde, daarbij al zijne klantenen zijn daarvoor gen onvermijdelijk geworden. Uurgerlyke stand van IVinove. Aangifte van 22 (inbegrepen) tot 29 Sept. (niet inbegrepen) GEBOORTEN Mannelijk 5 Vrouwelijk 4 OVERLIJDENS 3 kinderen onder de 7 jaar. Maria-Josefina Barbier, 28 j. stikster, echt van Frans Verga uwen, Brusselstraa t. HUWELJIKEN Francis Roelant, 20 j. werkman aan den ijzeren weg met Mana-Leontine Dannau 23 j. kleermaakster. Arthur-Alouisius De Coster. 23 j. steenkapper met Louiza De Bock, 33 j. stikster. Ze zyu er In gelukt Ju, eindelijk is het pak van het hart onzer dompers, de schrik van geene kandidaten te krijgen is voorbij. Ze zijner nu toch in gelukt zes zebedeussen bijoen te krijgen. Verleden week was het bijeenkomst bij Mijn heer den Onderpastoor Pensioenkas, daar was het eene laatste vergadering, daar was het dat do lijst definitief moest gesloten worden. Ik, die van die bijeenkomst wist, hield een oog in 't zeil om te zien wie daar zooal ging toekomen. De eerste, kwamen aan, dan nog eenige en ein delijk was het gedaan met komen. Niets van tel verscheen, en van achter de gordijn zagen we alles af, en we moesten waarlijk lachen om die toegekomene soort. Die mannen zegden wij tot elkander zijn nu het puik van de bokkenpartij, zij zijn het die onze gemeente zouden moeten besturen, neen, dat kan, clat zal niet, tegen deze kliek van bok ken, moet en zal er oenen schoonen vrijzinnigen lijst gesteld worden van mannen, die in staat zullen zijn de gemeente goed te besturen of goede controol op het gemeentehuis te maken. We wisten dat zenaar het bovengedeelte van ten Bossche naar de Kleistraat, naar de Leu venstraat, naar den Hoogeweg, naar den Draak enz. waren geloopcn, maar niemand was er van te zien, die mannen hebben nog eergevoel, en willen met de bokkenkoterie niet meue kon kelfoezen. Ziende dat hunne partij of liever hunne kandidaten lijst erg ziek was, werd de hulp van een geneesheer ingeroepen, maar hij gaf geene medecijnen, de ziekte was ongenees baar zegde hij, maar, zij en gaven den moed niet op en klopten eene tweede maal aan. Voor andere ziekten hebben ze genoeg met eenen docter en prijzen zelfs overdreven dezes waren aan, maar nu was het de kandidaten ziekte en alle hulp was goed, zelfs van dezen die ze door modder en slijk haddon gesleurd, doch eene tweede maal was het antwoord dat de zieken ongeneesbaar waren en zij hoogstens tot 15 Oktober nog troost hadden op leven. Geen hoop, geen troost meer, wij moeten on der elkander nemen wat er te nemen is. Allo wij Webben er reeds drij wie doet mee voor den vierden als ik mag, ik, riep een van Ten Bossche en hij was aanvaard. Wie voor den 5* ik, zegde er een van nabij het dorp (aan vaard). Voor den zesden, men zag rond, on or was niets meer te brokken als bij de mannen van Terjoden, en vandaar kwam dan eindelijk de zesde. Na de sluiting van de lijst werd er be sloten de kiezers te laten drinken om den slech ten indruk weg te nemen, die de fameuze kan didaten zullen maken strooibriefjes rond te zenden met oproep om de uitstappen van het krotmuziek mede te doen en waarin er ge schimpt wordt over liberalen en socialisten en de betooging van 15 Oogst enz. deze voorstel len werden door alle de tegenwoordige uilen aanvaard, en de zitting was gesloten. Buiten voerden twee kandidaten het volgen de gesprek Confrater, hoeveel boeren staan er op onze lijst Zijn gezel, twee con- loch geen kiezers ook, we zullen doen wat w kunnen, maar het volk zal van ons toch niet willen, maar dan ga ik weer zooals ik het tot nu toe heb gedaan, naar Aalst om mijn winkel- dingen, nu zal ik tot kiozing overal eens gaan. Confrater. En ik zal hetzelfde doen, zijn wij niet gekozen dan tier ik wederom llekens zoo als ik vroeger deed, de mannen van uw gehucht weten dat nog wel, ben ik gekozen dan speel ik den schijnkatholiek en houd ik mij koes. Na elkander de hand gedrukt te hebben gin gen ze met gebogen hoofd van elkander weg met de vaste hoop, dat eene ferme buis hen te wachten staat, en 't en zal niet missen ook. Een jongen van het dorp. LAATSTE BERICHT. Ziehier de Lijst der Volhskandidaten Abbeloos Louis» Landbouwer, Dorp De Geyter Remy, Handelaar, [Hoogeweg Dierickx Andreas, Hopkoopman, [Brusselbaan Van Herzeel Florent, Handelaar, [Brusselbaan Van Mulders Gustaaf, Schilder, Terjoden Sehollaert Frans, Werkman, Keppestraat. O— De vier eersten voor de liberalende twee andere voor de democraten. Bij 't verschijnen dezer regelen, zullen beide lijsten van katholieke en liberale kandidaten ingediend zijn. Ons ophouden met de kandidaten onzer tegen strevers af te breken, willen wij nietwij ach ten het kiezerskorps daartoe met genoeg gezond verstand bezield, om in te zien"dat ao opge drongen nieuwe kandidaten der katholieke lijst niet beter dan de ouderen, in staat zullen zijn den slechten finantieelon toestand onzer ge meente te redden. Iloewel de onlangs politieke gebeurtenissen eene gewichtige beteekenis hebben voor gansch het land immers van den uitslag der kiezing in de groote steden hangt het lot af der katho lieke Regeeringmogen wij niet uit het oog verliezen dat de voorhanden zijnde gemeente- kiezing hier te Sottegem, bijzonderlijk eene kiezing is van gemeentelijk en stoffelijk belang. Onze kandidaten zijn rechtzinnige liberalen, verkleefd aan de princiepen der liberale partij. Al hun streven bestaat in het behartigen en verdedigen der belangen van burger en werk man, van rijk en arm. Wij weten niet of de gemeenteraad van Sot tegem zal katholiek blijven wij weten ook niet of onze oude vertegenwoordigers in den femcenteraad zullen herkozen worden Cies- en zegt neen, want dat lijj nu op de lijst staat maar iets weten wij zeker, en wei dat de libe rale minderheid van den gemeenteraad nuttig werk heeft verricht, dat ze vele misbruiken aan 't licht heeft gebracht of onmogelijk heeft gemaakt, dat ze den slechten finantieelen toe stand der gemeente heeft onderzocht, dat zede dwaze verkwistingen en geldverspillingen met den electriek en anders, met reden heeft gehe- Iceld en dat ze grooter onrecht heeft verhinderd. Wij weten ook dat met de liberale gemeente raadsleden over 8 jaar te herkiezen, de bevol king van Sottegem het werk, de handelingen onzer liberale mandatarissen heeft goedgekeurd en dat al wie belang stelt in den bloei onzer ge meente, in zich zelve reeds zal bekend hebben dat er toezicht en kontrool noodig is op 't stad huis en hier meer dan elders We weten ook dat het meerendeel der kiezers zeggen, door ondervindingdat alleenheersching gevaarlijk is voor den finantieelen toestand, voor den bloei van Sottegem en dat zij daarom eene goede en sterke minderheid in den gemeen teraad willen hebben. Met vertrouwen gaan wij dus de kiezing van 15 Oktober tegemoet. Het volk van Sottegem kent te goed ons streven, het is te veel bewust van onze rechtvaardige en onpartijdige hande lingen in zake gemeentebestuur om niet te oor- deelen en le begrijpen dat eene oppositie in den gemeenteraad noooig is. We stellen u dus onze kandidaten voor, ver tegenwoordigersvan burgers en neringdoeners, die de zaken der gemeente kennen en die even zeer als de hunne" de belangen van den ncderi- gen werkman zullen verdedigen. Ja, we stellen ze voor zonder haat jegens onze tegenstrevers, met de vaste overtuiging onze edele prin'ciepen van gelijkheidbroederlijkheid en vrijheid tc zien zegepralen en de welvaart en den voorspoed onzer duurbare geboorteplaats te bowerken. Aan U, vrijzinnige kiezers van Sottegem, die onzen handel en wandel steeds wist te waar- deeren. Aan U, katholieke kiezers dezer gemeente, die bekend zijt met den bedroevenden toestand on zer gemeentekas en niet verblind zijt door gods dienstig fanatisme. Aan U, helderziende kiezers, die het hart op de rechte plaats draagt en het welzijn onzer ge meente betracht. Ja, aan U allen, die uwe stem vrijelijk moogt uitbrengen, blijft de uitspraak en die kan niet twijfelachtig wezen. Misschien zullen onze tegenstrevers ons be vechten met hunne gewone middelen, ons uit schelden voor godsdiensthaters, kcrkvervol- gers, die samengaan met socialisten enz. enz. doch daarop antwoorden wij op voorhand Bezie onze kandidaten zijn dat kerkvervol- gers en godsdiensthaters Integendeel, heeft de lieer Van Heddegliem in zijn leven niet vele ker ken gebouwd zotider er ooit af te breken En ver geet niet kiezers, dat de katholieken van Gent, waaronder sieur de patroon van den Sottegem- schen katholieken Dupont, met de socialisten sa menspanden om de liberalen uit het gemeente col legie te bannen Indien er hier eene partij is die bewijzen heeft jegeven van bestuurkennis en die getoond ïeeft te willen handelen ten voordeeloder heele bevolking van Sottegem, dan is hot wel de libe rale partij. Onze vertegenwoordigers hebben zoo gewe tensvol mogelijk hun plicht gekweten in den femeenteraaddaarom zult ge zeggen dat e liberale partij hare plaats in den gemeente- i aad moet behpuden en versterken en daarom ook zult ge den 15 Oktober stemmen voor de Liberalen Ceuterick Oriilon Dc Meyer Firmln De Smet Fran vols Roels Leouce Sehockaert Joseph s Van Heddegliem Modeste. Wat daarby te vreezen is, 't is dat uit deze oorlog al licht een algemeene Euro- peesche oorlog kan voortspruiten EENIG. Spiegels-Kaders-Vit rauxBaguetten SPIEGELFABRIEK A. L. MEYVAERT, MAGAZYN, Werf, 3, AALST, STOOMFABRIEK in GENT Waarom nog hoesten wanneer wij openbaarlijk verklaren dat eene enkele flesch BORSTSIROOP DEPRATERE, den hevig sten en oudsten hoest geneest. Al deze die SIROOP DEPRATERE geno men hebben, zijn eens om te verklaren dat haar felijke niet bestaat en zeggen aan al wie het ooren wilt DAT IS DE WARE GOEDE REMEDIE. Prijs 2 fr. de groote flesch in alle apotheken namentlijk te Aalst bij M.M. Callebaut, Boter markt en De Valkeneer, Esplanade. der Stad Aalst. van den 22 tot den 29 September 1911. GEBOORTEN Mannelijk 8 9A Vrouwelijk 12 HUWELIJKEN. J. Steenhaut, tw., met F. Cornelis, tw. B. De Sadeleer, zijdeb., met V. Bauwens, zydeb. G. Dufour, handel., met M. De Meyst, dienstm. OVERLIJDENS. G. Monsieur, \vr Van Driessche, wever, 35 j., Breedestr. A. Caugnedu, wever, 43 j., overleden te Aalst, wonende te Den- derhautem. M. Bayens, vr., Bracke, zb. 72 j., Groenstr. E. Kindermans, vr.. Van den Steen, 41 j., Walstr. P. De Petter, zb., 77 j.. Moorselbaan. 4 kinderen onder de 7 jaren. Monsieur Jean De Coninck, négociant, rue de la Station, 9, Alost infor- me le public, qu'il ne reconnaït pas les dettes qui pourraient ètre contractées par sa femme, habitant rue longue du Sel, Alost. De Notaris Breckpot, te Aalst, zal, openbaarlijk verkoopen I. 31 aren 70centiaren Land, te Audegem, op hoog Lambroeck. Gebruikers kinderen Ivo Verhofstadt. Gebracht op fr. 2620. 3. 50 aren 80 centiaren Land, te Aalst- Schaarbeke, Siesegemkauter. Gebruikers de gebroeders De Kegel. Verdeeld in Oost- en Westhelft. Gebracht op fr. 3320. 4. 80 aren 20 centiaren Land, te Lede, Vogelenzang. Gebruikers Leo Overborger en Charles- Louis Van Wesemael. Verdeel in 3 deelen. Gebracht op fr. 2500. 5. 24 aren Land, te Lede, Vogelenzang. Gebruiker Frans D'Haeseleer. Gebracht op fr. 1100. 8. 50 aren 80 centiaren Meersch, te Nieu- werkerken, Broeckmeersch, Gebruikster de W" Judocus Braun. Boomprijs fr. 700. Gebracht op fr. 2020. 9. 57 aren 30 centiaren Bosch, te Nieu- werken, Broeckmeersch. Onverhuurd. Boom- en houtprijs fr. 900,00. Gebracht op fr, 1500. 10. 11 aren 50 centiaren Bosch, te Nieu- werkerken, Broeckmeersch. Onverhuurd. Boomprijs fr. 700. Ingesteld fr. 100. II. En 47 aren 60 centiaren Land, te Aalst- Schaarbeke, Sieregemkauter. Gebruiker Theodoor Van den Borre. Samen ingesteld fr. 3040. Verdeeld in Noord- en Zuiddeel. LAATSTE ZITDAG Donderdag 12 Oktober 1911. Om 2 uren namiddag, ter Estaminet, van M. Joseph Van der Vorst, te Aalst aan St-Martenskerk. Men vraagt aanstonds Kleermakers voor Winterpardessus en Vareusen voor kleine jongens.-Adres te nemen ten bureele van dit blad. Wilt. eene goede broodwin ning liebben Koopt de breimachien D'HAENEN, waar men rond, plat, inj een woord alles kan op bryen, alsook de machien om gebreën goederen toe te naaien. Men word kosteloos ten huize aangeleerd. Voor alle conditiën zich te wenden D'Haenen Gathier, Kinperkaai, 13, Gent. Wordt 'gevraagd eenen goeden Houtdraaier, goed loon, verzekerd werk. Zich te wenden by M. Gustaaf Van de Velde, Scherreveldstaat, Aalst. TE KOOP, Toog en Loketten. Zich te bevragen bij M. A. Van Nerum, Groote Markt, Aalst Schoone Bouwgronden, te AALST, Burgemeesterplaats en aan de nieuwe straten geopend op den eigendom genaamd Het Schalienhuis. Zich te bevragen ter studie van den Notaris BRECKPOT, te Aalst, Graanmarkt Werkhuis van] ny verheids- motors [met essene, vraagt eenen werkzamen vertegenwoordiger.], Aanvraag te doen bij M. P. LAFEUILLE-HEMARD, te HERSTAL. IJzeren ronden Waterketel op Wagen (vier wielen) in goeden staat. Inhoud 2o00 liters. Zich te bevragen by M. Schuermans ter stad. schoon Burgershuis. Zich te bevragen 39, Dirk-Martenstraat. Men vraagt onmiddeiyk to Huren seffens te antwoorden, ten bureele dezer. Schoon nieuw opgebouwd Burgers- buis, Hof en Veranda Pomp en Regen water Gaz, gelegen Albrechtlaan alhier. Te bevragen by M. Maurice De Wolf. EEN MIDDEL 1 eenvoudig ongemakkelijk om struische en gezonde kinderen te hebben is ze te voeden met het best de moedermelk vervan gend. KOSTELOOZE vmindiDg eenir doos als staal.'mits rraig garlcht tot BRUSSEL. Fabriek van ORKEST ORGELS spelend» met doorboorde Kartons en ^Cylinders, voo Danszalen en Foorreizigers tenten. Magazjjn van Pianos voortskomende uit de beste werkhuizen van het Land en den Vreemde, aan prijzen buiten alle concur rentie. Fabriek van matrassen. Matras in windhaar voor 2 personen 20 fr. Matras beste kwaliteit van haar en tijk 32 fr. Gewaarborgd op factuur. Wollen matras voor 2 pers. van af 65 fr. beste kwaliteiten aan meer dere prijzen, zeer matig en voordeelig. Groote keus van Engelsche beddens. Men gelast zich met het vernieuwen an ressorts en matrassen. D. V. d. Stockt-Van Conincxloo. AALST, 43, Molenstraat, 43, AALST. BELGISCHE EÏV SPAARKAS Naamloos Vennootschap Kapitaal 5,000,000 Frank Zetel te Antwerpen, n° 71 Knnstlei Beheerraad M.M. Fredkgand Cogels, voorzitter, EdouardThys, ondervoorzitter, Alph. Ullens de Schooten, Lêon Van den Bosch, Henri Engels, beheerders. Collegieder Commissarissen: M.M. Jean dell a Faille de Leverghem, voorzitter, de Graaf Adrien de Borchgrave d'Altena, Lêon Codlinet-Plissart, Auguste Delbeke, Edoüard Joly, de Graaf Oscar Le Grelle SPAARBOEKJES aan 3,25 Qeldneerleggingen voor bepaalden tijd aan 3,508 Uitgifte van grondobligatiën aan 3,60 leeningen op vaste goederen en tegen titels Agenten OORDEGEM Alph. De Br au- wer, zaakwaarnemer MOORSEL E. Carryn HAELTERT M. Théophile De Brouwer Melkery-bestu urder. EREMBOBEGEM Leopold Van Voeren berghgemeentesekretaris MOLHEMDroeshout, koster en gemeente ontvanger. HERZELE J. Droeshaut, bediende der Nationale Bank. HEKELGEM M. Camiel De Witte» Schepene en Handelaar. BAERDEGEM M. Henri Joostens, brou wer en gemeentesekretaris. HERDERSEM M. Deni Cooreman, Gemeen tesek retaris CHERSCAMP J. Hermans, gemeente secretaris. N1NOVE C. Haegeman, gemeente se cretaris. SANTBERGEN M. Gustave Van den Eynde, brouwer. DENDERWINDEKE M. Fritz Verme ren, handelaar. AALSTM. Urbain Roux, 4, Fabriek' plaats. voor groote Maatschappy Brand- Leven Ongevallen- Zelfuitdooving 300 franken te winnen per maand. Voorwaarden volgens overeenkomst en Commissie. Inspecteur zet op de hoogte. Eerlijke en Solvabele personen hebbende ernstige betrekking (onnoodig bediening te verlaten) mogen schrijven Z Postbus 616 Antwerpen - Goede nieuwe Pianos aan pryzen te be er. CLAVIOPHON Een heel groot en sterk MAGAZIJN met er aanpalende HUIS, gelegen te midden der ginnen van fr. 600 en meer. stad oppervlakte ongeveer 1400 meters vierkant. Het Magazyn hebbende eenen afzonder leken ingang, kan ook alleen genomen worden. Zich te wenden bij den Notaris De Windt, te Aalst, is het beste en goedkoopste toestel welke voor elke Piano kan geplaatst worden, en aan iedereen toelaat deze kunstmatig te kunnen bespelen, en zelfs de moeielijkste muziekstukken uit te voeren, zonder kennis van klavierspel te hebben. Groote keus van Muziekrollen Huis gesticht in 1880 LOUIS HOOGHUYS, 11, Statieplaats N°ll, Geeraardsbergen Verkoop Verhuring Verwisseling. o— Korte Zoutstraat.tg, AALST. o Inlijsten van PortrettenGravuren, Schilderingen, enz. Maken van Passe-Partout en Pèle-Mele Kaders voor Portretten in alle grootte Frontons en Appliques voor Kaders Artikels voor Encadreurs. HUIS van VERTROUWEN Groot Klein. Telefoon 107, Telefoon 107 Bisschopstraat, 2, AALST. Handel in Wol Peerdshaar Tampico Crin Végétal Zeegras Schaapvellen, Schuts vellen. Specialiteit van Brabantsche Matras wol. N. B. Men stuurt Franco en Gratis stalen op aanvraag. Men gelast zich met het opmaken de Matrassen. 3-00 2 80 195 160 3-75 3 00 212 Oud gekend huis Den Biënkorf te Aalst, Groote Kerk, St. Martensplein 2, voortijds Vlasmarkt, by VAN DER VORST, te bekomen alle soorten van Hoveniersza den,Blauwkoolzaad goede soort, echt Waas klaverzaad, Breed blad, verscheide soorten Voederbeetzaad, beste Graszaden voor Wei ze en Boomgaards en ook Rigas Zaailijn- daad, extra puik gematigde pryzen. Aalst. Boter de kilo Eiers de 25 106 B. Primë 38 Hop gew. pluk SOTTEGEM, l i Sopt. Tarwe, de 100 kilo. r. 20,00 Masteluin, 16,00 Rogge, 14,00 Haver, 19,00 Boter do kilo, 3,20 j eieren, do 25, 2,60 Boonen, 0,00. NINOVE 14 Sep t. Tarwe de 100 kilo 19,00 Rogge, 15,00 Haver 19,00; Lijnzaad, 00,00 Aardappelen, 11,50 Boter de kilo 3,20eieren do 25, 2,Ï5. GEERAARDSBERGEN, 13 Sept. - Witte Tarwe, de 100 kil., 20,00 Masteluin, 15,00 Rogge, 15,50 Haver, 20 00 l'aardeboonen, 22,00; Aardappelen, 13,00Koolzaad 00,00 Lijnzaad, 34,00Boter, de kilo. 2,88 tot 3,00 eieren de 25, 2,50; ongezuiverd vlas, do kilo 0,95. Veemarkt van Gent, Totaal stuk Ier markt. Prijs per kilo n 0,75 tot 1,05 0,75 tot 1,05 0,70 tot 0,95 0,70 tot 0,98 1,15 tol 1,40 1,10 tot 1.22 0,65 tot 0,75 1.00 tot 1,15 Beesten welke por stuk verkocht werden. Ossen Vaarzen Koeien Stieren Kalveren Varkens Schapen Lammeren 307 311 120 145 227 1028 20 0 Totaal. 0 28 6 507 Melkkoeien Magere beesten Jonge varkens Viggens Prijs der Huiden. Ossen, Vaarzen, Kooien t 37 Stieren, j 25 Kalveren, 2!l0 Roet van 0.G5 tol 0,80 ANDERLEOHT-OUREGHEM. 14 Sept. Ter veemarkt worden 2629 varkens tc koop gesteld, Prijs per kilo van 0,97 tol 1,13. ANDERLECIIT, 13 Sept. To koop gesteld 2184. Prijs per kilo op voet697 ossen, fr. 0,90 tot 1,08; 214stieren.fr. 0,84 tot 1.0i; 1124 koeien en veerzen 0,68 tot 0.88.

De Volksgazet | 1911 | | pagina 3