Nestlé's Kindermeel ORKEST-ORGELS Reparatien Ach. Vermeiren Uit Sottegem. Mingelamangel. Openbare Verkooping. j^vBEN MIDDELT H. remand Deny, 15 me du Brand Hotyltt Uit ter hand te koop. Fx^_3sros Te huren terstond Huis voor handelsbediende Burgerlijke Stand Wordt gevraagd. TE KOOP. Te huren legen U Seplemb. Te huren of Ie koopen. van Naaimachienen Maatschappij SINGER Hypolheekinaalschappij ENCADUEMENTEN Algemeen Agentschap Ik ben door en door Democraat, beweerde hy, zooals mijn meester Woeste, en de laat ste werkstakingen zyn daar om het te be wijzen. In deze der pantoffelfabriek De Clercq, 'f gold een katholieke vriend, kwam ik niet. openlijk tusschen. Maar in de staking Stichelmans heb ik mij van den eersten dag- voorgesteld als presedent van de verzoe- nings commissie. Ik had mijn plan fyn ge trokken Viel de werkstaking goed uit, ik had er al de eer van naar my getrokken. Viel 't spel slecht uit, ik had alles op den rug der liberale fabrikanten geschoven. Maar ik werd daar beleefd buiten gecijferd. Ik heb my dan moeten bepalen met mee te ijveren om de socialistische vakverenigin gen in den grond te boren, 't Is my nogmaals niet gelukt. Tot overmaat van tegenslag was 't dan nog het liberaal College dat in die staking met de verzoening gelast werd en is 't Dr Behndie schelmdie alles in goede plooien bracht. Maar enfin, ik heb toch myn goeden wil getoond, en op een concert hier in aen Kring heeft men my by 't eind dier werkstaking openbaar bedankt en geluk gewenscht, en zoo twijfel ik toch nog of de goede uitkomst niet aan my te danken is en of gij, Kiezers, er mij nu geen dankbaarheid voor verschul digd zyt. Dr Van der Haegen beloofde tenslotte te ge ven en doen wat men maar uitdenken kan, aan al wie zich maar aanbieden zou, als ze hem om de liefde Gods toch wilden herkiezen. Dr De Cooman vertelde dat in zyn tyd het werkvolk bang was van naar het Hospitaal te komen, maar dat er nu, sinds het Ver- bondsbestuur ons Hospitaal in een paleis herschapen heeft, zooveel zieken toekomen, dat men er soms schulden moet maken. Een ander bestuur is er noodig, om het evenwicht in de financiën aldaar te herstel len. Kiest een katholiek bestuur, riep hy uit, en in plaats van geldverkwisten en schulden maken, zullen er daar vele bespa ringen gedaan worden. Hy had er kunnen by voegen op den rug der arme zieken Dr Prové zette de liberale leerstelsels uit een die zyn vader hem geleerd had, ver klaarde daarby dat hy nu groot genoeg ge worden was om de vaderlijke vermaningen in den wind te slaan, dat hij zijn eigen weg wou gaan en zou strijden voor 't geloof en de katholieke zaak. Moesten we onze overtuiging rapen uit wat we in beide katholieke weekbladen lezen, we zouden geneigd zyn te gelooven dat Charel-Loioie zyn vriend van den hoek ook heeft willen verdacht maken van tot die degelyke pers niet n^er te behooren, dewyl hy schreef «dat een groep katholieke werkers voorstellen hebben gedaan om de Voorwacht ten dienste te stellen van de algcnieeue Katholieke actie in onze stad en omliggende, en verder in zijn eerste strooibriefje verklaarde dat die werkers een katholiek volksgezind weekblad wil len Spreekt nu op, katholieke kandidaten, wie of wat is de degelijke pers die in uw naam mag spreken 't Wy denken dat de vraag zal onbeant woord bly ven en dat de kiezers de katho lieke kandidaten den 15 Oktober met hunne verdedigers, zoowel met Charel-Lowie, als methet Vaandel der katholieke party zullen zenden, met naar den zege, maar..., naar de maan M. Aimé drukte de hoop uit dat de twee werkmanskandidaten van de lyst aan zijn oud versleten kandidatuur wat demokra- tischen glans zouden hebben bijgezet. Eigen nieuwe titels, sinds zyn laatste buizen, had hy niet te melden. Het waren de feestreden van de twee christene arbeiders die den grootsten by val oogstten, byzonderlyk wanneer zy be loofden altyd te doen wat de kopstukken zou den willen. Edoch M. Cyriel De Deyn stak den loef af aan M. Renders, Hy heeft het voorrecht denzelfden naam te dragen als onze gevier de Burgemeester, wat heel zeker zyn eenige verdienste is I En toen Cyriel zijn rede staakte, klonk het uit alle monden Stemt voor De Deyn Maar bij het tweede versje Hij zal onze Burgemeester zijn, trokken Dr Van der Haegen en Dr De Cooman een gezicht alsof men op hun eksteroog trapte, te gelyk sta ken ze 't hoofd omhoog en met een bitsig ssst..ssst.. geboden ze de stilte. In stilte werden dan ook door de zes ver oordeelden van 15 Oktober, voor de uitvoe ring van het vonnis, de laatste spys en drank genuttigd. En 't spel eindigde, zooals het begonnen was, als een droeve begrafenisdag, met druipende paraplus en druipende neuzen Onze katholieke pers en onze katholieke kandidaten. Recht en Vrede schreef eens dat dit blad de weer spiegeling moest zyn der katholieke gewaar- woordingen en gevoelens, het vaandel dat de katholieken van Ninove naar den zege voeren zal Ehwel, 't oogenblik is hier, waarop Recht en Vrede ten stryde moet trekken 1 Maar op dit plechtig oogenblik zit Recht en Vrede met de vlag der katholieke party te Oude naarde op 't strafbanksken ter nèer gebukt onder de walgelijkste beschuldigingen I Op 't oogenblik dat zyn vrienden hem zoo dienstig zouden kunnen zyn, schreef hy, zyn ze de eersten om hem steenen te wer pen. Zoo gaat het in de wereld Niemand wilde die «katholieke vlag» nog aanraken, iedereen keerde haar den rug toe. Nochtans de namen der katholieke kandi daten werden er, over veertien dagen, op neer geschreven, zonder meer. Hy waagde het nog niet ze met zyn bezoedelden mond te verdedigen I Nu verleden week is een zyneroude mede werkers, die zoo vies niet gevallen is als de anderen, hem komen moed inspreken, en heeft hem zelfs een stuk medewerking laten opnemen, een artikel waarin geraasd wordt over Armentaks en civiele begravin gen, over den beiaard en over het Hospitaal, ja over het Hospitaal, waar het Verbond by zyne intrede de wandluizen heeft verjaagd, die daar zoolang den lof van het katholiek bestuur hebben bezongen In die onverwachte aanmoediging heeft Recht en Vrede de noodige krachten ge put om den stryd maar mee te voeren en de krachtige verdediging der katholeke lyst te nemen, En zoo maakte hy ln zyn laatste nummer bekend dat hunne zes kandidaten eerst en vooral zooals hy goede katholieken zyn. Men mag verzekerd zyn, zegde hy, dat zy nooit eenig besluit zullen nemen, dat de zedelijke gevoelens onzer katholieke be volking zou kunnen kwetsen Dat in ons de klare en duidelijke verze kering geven, dat de katholieke kandidaten nooit zullen doen wat hy deed De heeren kandidaten moeten zich zeer gevleid voelen voor zoo eene pleidooi. Worden ze nu niet gekozen, men zal niet kunnen zeggen als over vierjaar.dat het de fout is van Recht en Vreae Nochtans weten de katholieke kiezers op dit oogenblik niet of ze moeten veel reke ning houden van hetgene dit blad in naam der katholieke kandidaten verzekert Behoort Rechten Vrede» ja of neen. tot wat de katholieken noemen de goedé pers de degelyke pers of hunne pers Het steunen eener degelyke pers is nood- zakkelyker dan het bouwen eener kerk zoo klonk het onlangs nog. Maar wie of wat is hier nu die degelyke pers Is 'tRecht en Vrede of is 't De Voorwacht ofte Charel-Lowie Ouderscheidingen onzer Mid delbare School ln den Algemee- nen Wedstrijd. Onze Middelbare School komt zich andermaal te onderschei den in den Algemeenen Wedstryd tusschen de gestichten van Middelbaar onderwys van gansch het Land. De Leerlingen die er dit jaar hunne stu diën voltrokken, behalen in het Letterkundig gedeelte 2 pryzen. een Accessit, een Eer volle Melding en 3 benoemingen. Wy deelen hieronder de namen mede zooals het Staatsblad van 24 September ze vermeldt M.M. Lafontaine, 6e Pry's Van der Velden, 8* Demeyer, 8* Accessit Conard, 5* Eerv. Melding De Mol, Benoeming Beeckman, id. Gheers. id. Op 411 mededingers zyn de jonge heeren Lafontaine 11°, en Van der Velden 18e ge rangschikt. De twee pryzen zyn de 2en de 3", behaald door de Middelbare scholen van Vlaamsch Belgie. Wy wenschen de laureaten van harte ge luk en brengen hieraan de heeren regenten eene openbare hulde, des te meer verdiend, daar deze leerlingen niet genoten hebben van de voorbereidende leergangen, welke sinds verleden jaar aan onze Middelbare school zyn gehecht. By na allen zijn recht streeks uit onze lagere Gemeenteschool in de Middelbare sektie getreden, terwijl hun mededingers volledige voorbereidende stu diën gedaan hadden. Met fierheid mogen wij zeggen dat onze school voor goed plaats heeft genomen op den eersten rang der Middelbare onderwys- geetichten van het Land. Geen beter aanbeveling kunnen wy in roepen dan dien prachtigen uitslag, om de degelijkheid te bewijzen van het onderwys, dat in onze Middelbare school wordt gege ven en de ouders aan te zetten de opvoeding hunner kinderen slechts aan officiëele scho len toe te vertrouwen. Burgerlijke stand van iVliiove. Aangifte van 29 (inbegrepen) lot 6 Sept. (niet inbegrepen) GEBOORTEN Mannelijk 1 Vrouwelijk 1 OVERLIJDENS een kind onder de 7 jaar. HJJWELJIKEN Geene. Maand September 1911 Geb. 25 Overl. 16 Huw 6 3 eerste kwartalen van 1911 Geb. 173 Overl. 116; Huw. 38 In Den Beiaard van Zondag laatst lezen wij het volgende Wij houden eraan hier openlijk te verkla- ren dat Den Beiaard getrouw aan zijne vroegere gedragslijn, gedurende de kiesstrijd hoegenaamd niet tusschenkomen zal in plaat- selijke moeilijkheden. Wij kunnen die moei- lijkheden enkel diep betreuren. Dus dat 't officieel zeeveroorgaan der Sotte- gemsche katholieke partij zal zwijgen als een graf in den huidigen kiesstrijd. Die zwjjgt, zegt voarzeker geene beestigheden I De katholieke kandidaten zullen er niet veel bij verliezen, integendeelEen beter besluit kon Beiaard niet nemen, anders moest hij om te beginnen de ruzie-historietjes uitleggen die zijne beschermelingen verwekten in aen katholieken cirkHij zou moeten vertellen hebben waarom sommige katholieke aspirant- kandidaten stilgelegd of van de hand gewezen werden vooraleer de poll plaats had waarom sommige kandidaten tegen hunne goesting op de katholieke lijst voorkomen waarom 'onder duims gewerkt werd om zekeren officiëolen kandidaat te doen vallen waarom dezen laat ste, zulks vernomen hebbende helaas te laat bedreigde met eene afzonderlijke lijst op te komen hoe het kwam dat den Maandag na den poll, de katholieken nog rond middernacht zoo org aan 't roepen en 't tieren waren in hun nen cirk, dat men hunne vervloekingen en ver- wenschingen verscheidene huizen ver gemak kelijk hoorde waarom non gebuisden kandidaat zijn intiemen vriend wildeden nek om wringen enfin, waarom sieur Francisco Duponli, drukher-uitgever van den Beiaard, nen overgeicaeiden Gentenaar, gepatroneerde katho lieke kandidaat-gemeenteraadslid der katholieke drukkers van Sottegem, 's nachts uit den katho lieken cirk vluchtte en do Neerstraat te vier- voote afstormde om zijn spoor te doen ver liezen Om al die redenen en om zijn neus niet voor bij te klappen, zal Beiaard zwijgen Hij zal ons dus niet vertellen wat do katho lieke kandidaten gaan aanvangen om do mui zen te redden die van honger sterven in de le dige gemeentekasom den slechten staat van sommige straten te verboteren om te verhel pen in t overgroot verlies dat 't katholiek ge meentebestuur met den olectriek aan de ge meente deed onderstaan om te voorzien in een degelijk onderwijs voor onze werkerskinderen om België te ver deelen, in 13 provinciën moei men naar 't toee zen huis niet ter schole gaan koeicackters die de schole van buiten bekeken heb, ben kunnen dat ookom onze Gemeenteschool en onze teekensohool uit te breiden, te verbe teren en te herstellenom zich onpartijdig te toonen in 't verleenen van subsidien enz. enz. 1 Beiaard zal dus evenmin aan 't klokzeel hangen wie thans de mestpacht in handen heeft en zich reeds bezig houdt met 't besmeuren der woningen, namelijk, verleden week, die van den heer Honoré De Meyer 't is nochtans nog den laatsten nacht voor de kieztng nieter katholieke kandidaten zijn die COENSEN wil len onderkruipen in 't kuischen der rioolen enz, enz.waarom de geleerdste mensch van Sotte- fem en nog veel andere Sottegems daar- ij, het werkvolk niet kunnende drillen naar zijn evenbeeld, diezelfde eerlijke deftige werklieden uitschold voor gespuis, krapuul, enfin wat het katholiek gemeentebe stuur zoo bewonderenwaardig uitgestoken heeft om onze gemeente met overgrooie schul den te beladen ondanks haar jaarlijks inkomen van rond do NEGENTIG DUIZEND FRANK Neen, duizend maal neen, dit verklikkers werk mogen wij niet verwachten van 't offi cieel orgaan aer Sottegemsche katholieke partij 1 Integendeel valt het reeds uit op de kerkvervolgers, godsdiensthaters, liberale ver kochten aan roode tnarianne en zegt het dat al de liberalen geuzen zijn Ja, Beiaard zal laten veronderstellen dat, moest Sottegem liberaal worden, de kerk, 't weezenhuis en 't gesticht zouden geplunderd en fn brand gestoken worden brr... dat dat priesters en nonnen zullen uit Sottegem gedreven worden naar Beisloven rebrr wij 't kloostergoed zullen opkoopen aan nen civielen prijs, dat wij vervolgens zullen ka- zakkeeren en, gelijk vroeger Mijnheer Rouck van Breivelde, nen katholieken cirk ten ge schenke gever.Dit alles tot meerder eer en glorie van de Sottegemsehe katholieke tandentrek kers die de kiezers insmeeren met hun eigen cents, tot lafenis onzer vroegere zonden en om na onzen dood 't wierookvat op onzen neus te laten stuk slaan en om opgehemeld te worden rerebrrr Amen die geen haar heeft moet hem niet kammen 1 Verder zal Beiaard ook schermen met de vrijheid van den huisvader wat betreft do keuze der school en het godsdienstig onderwijs Hij zal ons verwijten degoddelooze scholen te willen verplichtend maken voor iedereen dat wij de kleine kinderen zullen verbieden den zoeten naam Jesus te loven en te aanbidden enz. enz. en dat allemaal zonden tegen 't eerste gebod I rebrrrr Hoe afgrijselijk Wy krijgen er zelf al den udder van Ja, hij zal niet zeggen dat de voorgestelde schoolwet niets anders betrachtte dan jaarlijks minstens TWINTIG MILLIOEN FRANK in de kassen der reeds rijke kloosters te doen stroomen, dat de katholieken ons land met han den en voeten gekluisterd, v\illen overleveren aan de kloosters, die België zouden uitzuigen tot den laatsten druppel bloed, gelijk het thans arme Spanje Hij zal evenmin uitbazuimen dat de politiek niets te maken heeft met den gods dienst; dat de öfjicieele scholen open zjjn voor iedereen, voor rijk en arm, voor katholiek en pro testant, voor paap en Turk dat in de officieele scholen de denkwijze van eenieder geëerbiedigd wordtdat de kinderen daar evenzeer bidden en catechismus leeren els in de kloosterscholen enfin, dat voor eene telloor preisoepe en een schepenfrak de Gentsche katholieke hoofdman den, waaronder sieur Eylenbosch, patroon van Franciscus Duponti voornoemd, hunne ziel en hun geweten verkochten aan de roode frainas- sons Anseele en Cambier 1 Ja, de waarheid zal Beiaard wetens en willens verzwijgen, doch leugens en niets an ders dan leugens zal hij den kiezers trachten op te disschen omdat hij weet dat vele katholieken voor de liberalen zullen stemmen, omdat het en onpartijdige gemeentebestuurders zyn. Het is juist omdat hij zulks weet dat hij er schrik van heeft en die katholieke kiezers zoo wil afschrikken. Kiezers, laat u niet vangen, stemt voor de lijst der liberalen Ceuterlck Odilou De Meyer Firm in I>e Smet Franvota Itoels Leonee Scliockaert Joseph Van Herïdeghem Modeste, opdat de datum van 15 October een dag weze van zegepraal der VRIJHEID, GELIJKHEID en BROEDERLIJKHEID. Zondagrust. Van 's middags tot middernacht, dienstdoende Apotheker op Zondag 1 Oktober 1911, M. BONNER, Bis schopstraat. Spiegele-KaderB-Vitrnux-Bnguctten SPIEGEL FABRIEK A. L. MEYVABRT, MAGAZYN, Werf, 3, AALST, STOOMFABRIEK m GENT Waarom nog; hoesten wanneer wij openbaarlijk verklaren dat eene enkele flesch BORSTSIROOP DEPRATERE, den hevig sten en oudsten hoest geneest. Al deze die SIROOP DEPRATERE geno men hebben, zijn eens om te verklaren dat haar gelijke niet bestaat en zeggen aan al wie het nooren wilt DAT IS DE WARE GOEDE REMEDIE. Prijs 2 fr. de groote flesch in alle apotheken namontlijk te Aalst bijM.M. Callebaut, Boter markt en De Valkeneèr, Esplanade. Nederlandsch Tooneel van Gent. Bestuur Arthur HENDRICKX. Zondag; 8 October 1911, te 2 1/4 ure, te 2 1/4 ure. Dagvertooning aan verminderde pryzen Het wereldsucces 'T LUSTIGE WEEUWTJE. De Notaris Breckpot, te Aalst, zal, openbaarlyk verkoopen I. 31 aren 70 centiaren Land, te Audegem, op hoog Lambroeck. Gebruikers kinderen Ivo Verhofstadt. Gebracht op fr. 2620. 3. 50 aren 80 centiaren Land, te Aalst- Schaarbeke, Siesegemkauter. Gebruikers de gebroeders De Kegel. Verdeeld in Oost- en Westhelft. Gebracht op fr. 3320. 4. 80 aren 20 centiaren Landte Lede, Vogelenzang. Gebruikers Leo Overborger en Charles- Louis Van Wesemael. Verdeel in 3 deelen. Gebracht op fr. 2500. 5. 24 aren Land, te Lede, Vogelenzang. Gebruiker Frans D'Haeseleer. Gebracht op fr. 1100. 8. 50 aren 80 centiaren Meersch, te Nieu- werkerken, Broeckmeersch, Gebruikster de W* Judocus Braun. Boomprys fr. 700. Gebracht op fr. 2020. 9. 57 aren 30 centiaren Bosch, te Nieu- werken, Broeckmeersch. Onverhuurd. Boom- en houtprys fr. 900,00. Gebracht op fr, 1500. 10. 11 aren 50 centiaren Bosch, te Nieu- werkerken, Broeckmeersch. Onverhuurd. Boomprys fr. 700. Ingesteld fr. 100. II. En 47 aren 60 centiaren Land, te Aalst- Schaarbeke, Sieregemkauter. Gebruiker Theodoor Van den Borre. Samen ingesteld fr. 3040. Verdeeld in Noord- en Zuiddeel. LAATSTE ZITDAG Donderdag IS Oktober 1911. Om 2 uren namiddag, ter Estaminet, van M. Joseph Van der Vorst, te Aalst aan St-Martenskerk. eenvoudig en gemakkelijk om struische en gezonde kinderen te hebben is ze te voeden met het best de moedermelk vervan gend. KOSTELOOZE Tiniodiog mn dooi tli ituUmiU rru| firkht Ut BRUSSEL. Wilt gjj eene goede broodwin ning liebben Koopt de breimachien D'HAENEN, waar men rond, plat, in een woord alles kan op bryen, alsook de machien om gebreën goederen loe te naaien. Men word kosteloos ten huize aangeleerd. Voor alle conditiën zich te wenden D'Haenen- Gathier, Kinperkaai, 13, Gent. Werkbuis van nyverlieids- inotors liuet essene, vraagt eenen werkzamer) vertegenwoordiger. Aanvraag te doen by M. P. LAFEUILLE-HEMARD, te HERSTAL. Wordt gevraagd eenen goeden Houtdraaier, goed loon, verzekerd werk. Zich te wenden by M. Gustaaf Van do Velde, Scherreveldstaat, Aalst. TE KOOP, Toog en Loketten. Zich te bevragen bij M. A. Van Nerum, Groote Markt, Aalst Schoone Bouwgronden, te AALST, Burgemeesterplaats en aan de nieuwe straten geopend op den eigendom genaamd Het Schalienhuis. Zich te bevragen ter studie van den Notaris BRECKPOT, te Aalst, Graanmarkt Fabriek van ORKEST ORGELS spelend» met doorboorde Kartons en Cylinders, voor Danszalen en Foorreizigers tenten. Magazyn van Pianos voortskomende ui» de beste werkhuizen van het Land en den Vreemde, aan prjjzen buiten alle concur rentie. Goede nieuwe Pianos aan prijzen te be ginnen van fr. 600 en meer. CLAVIOPHON is het beste en goedkoopste toestel welk» voor elke Piano kan geplaatst worden, en aan iedereen toelaat deze kunstmatig te kunnen bespelen, en zelfs de moeielykste muziekstukken uit te voeren, zonder kennis van klavierspel te hebben. Groote keus van Muziekrollen Huis gesticht in 1880 LOUIS HOOGHUYS, N° 11, Statieplaats N° 11, Geeraardsbergen \erkoop Verhuring Verwisseling ücboon Burgersbuis. bevragen 39, Dirk-Martenstraat. Zich te Men vraagt oniuiddciyk te llui-eu seffens te antwoorden, ten bureele dezer. «Ier Stad Aalet. van den 29 Sept. tot den 6 Okt. 1911. GEBOORTEN Mannelyk 15 9s Vrouwelijk 13 HUWELIJKEN. J. Tombeur, wever, met M. Van Geit, tw. OVERLIJDENS. Ph. D'haens, m., Scheerlinck, voerman, 57 j., Klapstr. B. Van Gyseghem, w" Laermans, zb., 82 j., Oonegem. M. De Cock, letterzetter, 15 j., Violettenstr. 5 kinderen onder de 7 jaren. Men vraagt aanstonds Kleermakers voor Winterpardessus en Vareusen voor kleine jongens. Adres te nemen ten bureele van dit ülad. IJzeren ronden Waterketel op Wagen (vier wielen) in goeden staat. Inhoud 2500 liters. Zich te bevragen by M. Schuermans ter stad. Schoon nieuw opgebouwd Burgers- buis, Hof en Veranda Pomp en Regen water Gaz, gelegen Albrechtlaan alhier. Te bevragen bij M. Maurice De Wolf. Een heel groot en sterk MAGAZIJN met er aanpalende HUIS, gelegen te midden der stad oppervlakte ongeveer 1400 meters vierkant. Het Magazyr hebbende eenen afzonder lijken ingang, kan ook alleen genomen worden. Zich te wenden by den Notaris De Windt, te Aalst, aller stelsels en Merken worden zorgvuldig gedaan in d e bijzondere werkhuizen der Aalst: 9, Albert-Liènartstraat Spoeditje Bediening. Goedkoop BELGISCHE BK SPAAHKAS Naamloos Vennootschap Kapitaal 5,000,000 Frank Zetel te Antwerpen, n° 71 Kun*tlel Beheerraad M.M. Fredegand Cogels, voorzitter, EdouardThys, ondervoorzitter Alph. Ullens de Schooten, Léon Van den Bosch, Henri Engels, beheerders. Collegieder Commissarissen; M.M. Jean della Faili.e de Leverghem, voorzitter de Graaf Adrien de Borchgrave d'Altena, Léon Codlinet-Plissart, Auguste Delbekb, Edouard Joly, de Graaf Oscar Le Grkll SPAARBOEKJES aan 3,25 Qeldneerleggingen voor bepaalden tijd aan 3,50 Uitgifte van grondobligatiëri aan 3,60 leeningen op vaste goederen EN TEGEN TITEL Agenten OORDEGEM Alph. De Brou wer, zaakwaarnemer MOORSEL E. Carryn HAELTERT M. Theophile De Brouwer Mel kerij- best u u rde r. EREMBOBEGEMLeopold Van Voeren berghgemeentesekretaris MOLHEMDroeshout, koster en gemeente- j ontvanger. j HERZELE Droeshoutbediende der j Nationale Bank. HEKELGEM M. Cam iet De Witte Schepene en Handelaar. BAERDEGEM M. Henri Joostens, brou wer en gemeentesekretaris. IlERDERbEM M. Deni Cooreman. Gemeentesekretaris. CHERSCAMP lier mansgemeente secretaris. NINOVE C. Ilaegeman, gemeente se cretaris. SANTBERGEN M. Gustave Van den Eynde, brouwer. DENDERWINDEKEM. Fritz Verme ren, handelaar. AALST: M. Urbain Roux4, Fabriek- plaats. O Korte Zoutstraat, iZ, AALST. —o Inlijsten van Portretten, Gravuren, Schilderingen, enz. Maken van Passe-Partout en Pële iMele Kaders voor Portretten in alle grootte Frontons en Appliques voor Kaders Artikels voor Encadreurs. voor groote Maatschappij Brand- Leven Ongevallen- Zelfuitdooving 300 frankert te winnen per maand. Voorwaarden volgens overeenkomst en Commissie. Inspecteur zet op de hoogte. Eerlyke en Solvabele personen hebbende ernstige betrekking (onnoodig bediening te verlaten) mogen schrijven Z PostbuM (HG Antuerpen-

De Volksgazet | 1911 | | pagina 3