onder nummer 4 Stemt onder ft' i onder N1' 4. Voor wie Voor wie Accijnzen rechten. Sociale Polemiek. OPROEP Stemt voor de Liberalen voor nazicht en konlroo SPAARKAS. 't Zou toch moeten zijn. AALST De Nayer en <le 8250 fr, Een schoon Feesl. Bewyzen van voorspoed. Wilt ge de waarheid weten over de stadszaken Onze burgemeester M. Gheeraerdls. Slemt voor tie Liberalen, voor nazicht en kontrool Nieuwskens op Zokken. X I i i i imi ijluMiMXm «MW bijzondere bezorgdheid rekenen door on- derst&uning der Onderlinge Bijstanden vermeerdering van toelagen aan 't Werk lozenfonds. (3* bladz. 2* kolon). 't Is daarmee dat over 2 jaren de katholie- ken het voorstel verwierpen, gedaan door. de liberalen, van 1000 fr. toelage te verlee- nen aan de maatschappijen van onderlingen bijstand En zoo komt het ook dat er maar 1000 fr. toelage gegeven wordt aan 't stedelijk werkloozenfonds terwijl jaarlijksch 2500 fr. weggesmeten wordt aan 't fluitjensmuziek van ae rijke katholieke heeren die liever hun muziek door de stad laten betalen dan in hunnen zak te schieten. Aardige bezorgdheid voor de werkersbe volking 1 VII. Onze stadsfinanciën zullen zuinig en spaarzaam beheerd worden Dat is den bouquet van 't vuurwerk en dat durven ze schrijven zonder lachen. Waarlijk als M. Bosleelsde Chic Van de Steen en ander groot gevogelte in de gemeenteraad zullen zitten Dan zal daags nadien de stadsschuld die 4 millioeu beloopt in eenen keer vallen op een millioen Dan zullen de40opcentiemen afgeschaft worden Dan zal de 6 percent verdwijnen Dan zullen al de stadseigendommen terugkomen Dan aal den aspirant-burgemeester do 4000 fr. van die nuttelooze kassei terug- keeren Dan zal de gaz in regie door de stad uit gebaat worden en zullen de katholieke acti onnairs drupneuzcnd hunne winsten naar de stadskas zien vliegen Dan zullen de kolenhandelaars de con currentie der gazfabriek niet meer hebben Dan zal, ja wat zal er dan nog allemaal gebeuren De katholieken moeten waarlijk de kie zers voor snullen aanzien om al dienen bluf en die onwaarheden te durven schrijven. Ook de lasten betalers zullen niet langer die katholieke lollekens blijven slikken. De meerderheid der Aalstersche kie zers zijn tegen de alleenheersching der klerikalen. Daensisten, (waar ze niet anders kunnen) en socialisten, keuren ook de wandaden van het klerikaal bestuur al maar geen enkel punt kunnen ze be spreken, dat niet aan 't licht is geko men, door het onderzoek der liberalen. Wilt gij dus kontrool, nazicht gelijk het behoort, stemt voor de liberalen onder nummer -1 Het manifest der katholieken maakt ook eene vergelijking tusschen de accynzenrechten die hier in Aalst betaald werden in 1884 en degene die nu in 1010 geheven worden Ziehier die cijfers In 1880 - 496,725 fr. In 1010 2,700,000 fr. Eerst en vooral wat noemt men accijns rechten Het zyn die rechten die door den Staat geheven worden op bier, azijn, alcool suiker, tabak, wijnen en margarine. De 10 twaalfde (10/12) van het totaal dier rechten komen voort van de rechten op bier, alkool en suiker. Voor geheel 't land hebben deze dry laatste waren aan den Staat opgebracht in I9O0 de kolossale som van ongeveer IOO mil II oen. 't Was by 't vernemen van dat cyfer dat de gewezen katholieke minister Lejeune uitriep dat het klerikaal goevernement al leenlijk leeft van den alkoolvan de ge- ncverplaag Men weet dat een zeker deel dier accyns- rechten in 't gemeentefonds gestort wor den en dus al de steden en gemeenten van ons land een deel van die 100 millioen ont- \angen. Maar dat deel die ze krygen is maar heel klein want de Staat houdt het grootste deel voor hem. Ziehier per in- woner berekend wat de steden ontvingen en de Staat voor hem hield In 1880 de steden fr. 3,43 de Staat 6,43. In 1890fr. 3,26 7,26. In 1900fr. 3,78 10,31. In 1909fr. 4,20 11,62. Ge ziet dus dat van de twee millioen zeven honderd duizend franken accyns- rechten die er hier in Aalst geheven wor den op bier alkool en suiker, en waar van liet overgroote deel uit de *ak van *t werkvolk en den kleinen man komt omdat zij het meest BIER en ALCOOL verbruiken, het leeuwen aandeel in de kas van 't klerikaal goevernement blyft. Het totaal inwoners van Aalst genomen op 35000, aan 4,20 fr. per hoofd maakt 147,OöO fr. die van die 2,700.000 fr accynzenrechten hier in Aalst blyven. En welke nyveraars zyn het dan nog die het grootste deel der accynsrechten betalen liet zyn de liberale brouwers heeren De Bliech, Van der Schueren en Camu de liberale glucoso-fabrikanten heeren Calle- baut en Lecletcq de stokery van 't Ver- brandhof die altyd toebehoorde aan de libe rale familie Van Assche. Het is dank aan die liberale nyveraars, aan de werkzaamheid en de kennissen die ze aan den dag leggen om hunne ny verheids zaken te doen vooruitgaan dat hunne pro ductie gestegen is en daardoor ook zyn de accynsrechten hier in Aalst geklommen. Tot die vermeerdering hebben de klerikalen niets bijgebracht, wel integendeel, want als ze maar de liberalen kunnen den duivel aan doen en tegenwerken en ze in hunne nijver- hoidofh andel benadeeligen zullen ze 'tniet laten. De katholieken steken dus een pl ui ra ken op hunnen hoed dat hen niet toekomt. Kiezers, de katholieken willen uit den gemeenteraad de liberalen verwijderen die nochtans, de cijfers hierboven bewnzen het, door hunne nyverheden een der staatsinkom sten verzekeren Zult g(j die pretentie in willigen en door uwe stemming den hoop der klerikale knikkers en stemmachienen vermeerderen (ioddeloozen. i het huis vo1 vreugde hij kent hier nog niemand, weet nog zelfs zijn weg De klerikale kandidaten noemen ons i „iet in de kuip der stad maar heeit vrijdenkers en goddetoo^en I toch de pretentie bi nnen eenig Onderzoekt goed, kiezers, en zeg i gemeenteraadslid te worden, ons of er op de liberale lijstgodslaste- j Ziedaar dus hutsepot die de kliek raars en vloekers voorkomen die den 0ns voorlegt j Godv.. enden N.... de.... D.... gedu- KIEZERS stemt tegen dien aange- rig uitbraken Zegt eens. heeren katholieken, die ons die verwijtingen toestuurt en gij bijzonderlijk M. Van den Steen vindt ge het niet veel eerlijker vrijdenker te zijn danons Heer nenvlassen baard aan te doen en den God te lasteren en te vervloeken die men vijf minuten te voren aanbeden heeft Eerlijke kiezers, stemt tegen die huichelaars Wy laten uw gezond oordeel op die vraag aptwoorden. De kapitalisten van de Saskaai heb ben eene zonderlinge manier om het wanbestuur der stad Aalst te bekam pen. De tien socialistische kandidaten hebben te zamen maar 9 stemmen, de 10 liberale kandidaten hebben te za men 34 stemmen. De 10 socialisten hebben maar stemmen, ze vragen algemeen stem' recht, elke man zijn stem en daarin hebben ze groot gelijk. Maar de liberalen die 34 stemmen hebben met hun tienen, strijden voor algemeen stremrecht sedert vele jaren we eischten het reeds eer er te Aalst van socialisten spraak was en wij eischen het nog en zullen niet rusten vooraleer het verkregen te hebben De 10 liberalen willen van hunne 34 stemmen er 24 afstaan om de ge lijkheid aller Belgen te bekomen en 't is daarom zeggen de socialisten, dat de werklieden TEGEN de liberalen moeten stemmen. De liberale kandidaten offeren hun ne 24 meervoudige stemmen op aan de demokratie en DA.Tis eene reden opdat alle werklieden voor hen ouden stemmen. In hunne gazet van verleden zondag geven de kapitalisten der Saskaai, die van de politiek leven zonder werken, eene tabel, met zóogezeid de loonen, door sommige liberale nijveraars be taald Wij kunnen bevestigen, dat die op gave, wat onze vrienden betreft leu genachtig is en bedriegelijk. De bazen van de Saskaai, zouden goed doen, ook eens de minimum loonen op te geven die zij betalen, en eens uit te leggen hoe hunne werk lieden moeten travakken. De socialisten zijn de eenige goede demokraten, ze bewijzen het ook in hun nummer van verleden zondag «de oize zouden in den gemeente raad niet zitten gelijk uilen, zooals de liberale werklieden-kandidaten er altijd gedaan hebbes, juist zoo- als de werklieden-kandidaten der dompers. De gekozenen der liberale werklie den hebben in den gemeenteraad altijd hunnen plicht gedaan :Gustaaf Leveau, P. Anne, Louis Verbestel, Th. Ver hulst, hebben in alle omstandigheden in den gemeenteraad de belangen der armen en der werklieden verdedigd dat weten al de werklieden van Aalst. De kapitalisten der Saskaai, noemen hen uilen. Niet alle liberale werklie- een kunnen zoo vernuftig zijn als de groote lichten der Saskaai, die van alles verstand hebben, van tinancen openbare werken enz. Maar beter dari die groote lichten verstaan ze hunnen plicht. Alle verstandige werklieden zullen die gemeene verwijtingen alkeuren en den Zondag 15 October stemmen voor al de kandidaten der liberale partij, dat zal het beste antwoord zijn op zulke gemeene taal. branden Hutsepot aan de inwoners der omliggende dorpen van Aalst. Boerkens van Moorsel, Hofstade en andere dorpen, inwoners van Katten- broeck, Pijpenbeek en Blekte, gij allen die een eerepost of eene vette plaats verlangt, komt u vestigen te Aalst, daar is er kans te doen. Moorsel leverde ons, onzen dappe ren kolonel der garde-civiek, een ge meente-secretaris en 't en schold geen haar of we kregen van daar ook nen politiecommissaris. Hofstade-Blekte leverde ons eenen voorzitter der Koophandels-Rechtbank die een beroemdheid wordt en zeven tien stielen uitoefent gelijk l'homme orchestre die 17 verschillende instru menten speelt en den Boer, den be- ruchten boer, den knapzakdrager van voormelden orkest-man, die burge meester te Aalst wil worden. Hekelgem verschafte ons een nieu wen raren vogel, zoowat 2 jaren gele den. Waar de genius binnenkomt is De Aalstenaars hebben Ie zamen op de Spaarkas geplaatst, zegt het katholiek ma nifest In 1900 fr. 3,200,000 ln 1910 - fr. 4,200,000 zoodus op 10 jaar tijds een millioen ver meerdering. Maar als het sparen vermeerdert dan worden er ook meer rentehoekskens op de spaarkas genomen, en 't is dus heel waar schijnlijk dat er om een millioen van die renthoekskens meer zyn. Doch wat de katholieken niet zeggen is dat gedurende de 2 laatste jaren de belgische rent en dus ook de renthoekskens met 10 per honderd gedaald zyn. Op dat millioen vermeerdering dus is er op het huidig oogenhlik een minderwaarde of verlies van honderd duizend franken ten laste van de Aalstenaars, bezitters van een rentboeksken op den Post. Langs den eenen kant verlies op hun spaarcenskens, langs den anderen kant ver meerdering van lasten en taksen, opslag van huishuur, duurte van 't leven en doo dende concurrentie door klerikael inrichtin gen zooals bijvoorbeeld de kolenhandelaars door ons katholiek gasfabriek. 't Is waarlyk aangenaam en voordeeli[_ door een katholiek ministerie en een katho lieken gemeenteraad bestuurd te zyn Velen hoorden we reeds zeggen 't pou toch moeten fijn dat er 't kon trool op 't landhuis btijve. Hewel, vriend, de liberalen, ge weet het, hebben krachtdadig de stadsbelan gen verdedigd 't is dank aan hen dat ge op de hoogte van heel den toestand zijt. Houdt u dan niet alleen bij uwe woorden, maar voeg er de daad bij en stemt dan onder nummer 4 omdat, het moet zijn. Verleden Zondag heeft M. Theodoor De Nayer in den Katholieken Cerkel op ons artikel overde8250 frank geantwoord. Vóór alle verdediging haalt hy een tuigschrift aan hem afgeleverd door M. Petrus Daens dat luidt als volgt 26 Februari 1911. Heer Dr De Naeyer, Ik begeer u eenige woorden te schrijven. 1. Ik alleen heb dit artikel opgesteld. Nie mand wist er iets van niemand heb ik geraad pleegd. 2. Hij (het artikel,) was niet tegen u gericht, volstrekt nietde proef ziende, dacht ik Zal M. De Naeyer, dit niet slecht opnemen T Alles wat ik aanhaalde, is verteldop de Rechtbank en staat in de reden van Priester Daens ik schrijf dat gij den goeden raad gaaft alles bekend te maken zonder u bleef alles geheim dan als allen zwe gen, gij die noch schepene, noch raadslid waart, waarom moest gij de zaak verder drijven tegen uwe vrien den Van den Bossche Wie mag het slecht opnemen, dat gij uwe belangen en die uwer kindoren behartigt In dien zin sprak ik aan vele liberalen en zal het heden in de gazet verklaren. U hartelijk groetende. (get.) P. Daens. Ter welke gelegenheid heeft M. Daens dit certificaat afgeleverd In «het Land van Aalstvan 22 Januari laatst leden had M. Daens de kwestie der 8250 fr. aangeraakt. Maar M. De Nayer wilt daar niet hooren van spreken sedert hjj verlekkerd is op het bur gemeesterschap onzer stad. Bij het verschij nen van dit artikel van M. Daens onstond ei oogenblikkelijk een geloop in 't gat van de markt, en het certificaat waarmede M. De Nayer heden voorden dag komt wierd didr gelepeld. Hoe en waaromM. Daens dit certi ficaat op bevel overschreef laten wij ter overweging van zijn verkleefde aanhangers. Waarom en met wat inzicht Ioogenstraft M, Daens de groote redevoering die priester Daens den 5 Mei 1903 over de stadskas van Aalstin de kamer van Volksvertegenwoor digers uitsprak en die h(j zelf in een kleine brochuur uitgaf De verdediging van M. De Nayer alleen lijk gesteund op dit eigenaardig getuig schrift, zal dan ook door zjjne toehoorders weinig ernstig opgenomen zijn. Een schoon feest was de inhuldiging der prachtige vlaggen van den Onderlingen Bij stand, en van de Liberale Wijkclubs, den 1 Ok tober laatst. De eerste werd geschonken door den Eere- Voorzitter der Liberale Maatschappelijke wer ken van Aalst, den volksvriend Gustaaf Leveau, de tweede door de Liberale Associatie. Het zijn twee prachtige vlaggen vooral de eerste, en dat strekt tot eer van den vervaar diger ervan M. Leemans, ran Antwerpen, die het feest bijwoonde. Een schoon feest was het, door het groot ge tal deelnemers, spijtig, dat een stortregen den stoet schiee uiteenjoeg toen hij bijna het lokaal van den Liberalen Werkmanskring had bereikt. Maar de regen hield spoedig op en weldra was Concordia proppensvol geestdriftige feest vierders. In eene gemoedelijke aanspraak schonk M. Gustaaf Leveau, do vlag aan den Onderlingen BijstandEerbied en Recht voor Allen, waarbij alle vrije, vooruitziende arbeiders zich moeten aansluiten. De Voorzitter van den O. B. den onvermoei- baren vriend. Jan De Bruecker, bedankte in hartelijke woorden de begiftiger, die reeds zoo veel voor de Maatschappelijke inrichtingen der liberalen heeft gedaan. Hij wees op de veredelende werking der Zie ken fondsen en instellingen van dien aard, waar door do vernederende openbare liefdaïgheid stilaan moet verdwijnen. Hij bracht eene warme hulde aan den volks vriend Gustaaf Leveau en schonk dezen, diep ontroerd, een gouden gedenkpenning, als blijk van genegenheid van de leden en van talrijke vrienden. De geestdrift was ten top, men juichte men zong, men jubelde. De Voorzitter der Liberale Associatie, hield dan eene redevoering bij het overhandigen der Vlag aan do Liberale Wijkclubs, eene krachtige redevoering, die door allen werd toegejuicht. De Voorzitter van het Verbond der Liberale Wijkclubs M. V. d. Veurst, omringd door de Voorzitters en Komiteitsleden der verschillende wijken, bedankte in aller naam en wees op het werk reeds door de Lib. Wijkclubs afgelegd en wat met taaien wil en onwrikbaren moed al die dappere werklieden nog verrichten zullen. De Liberale Wijkclubs en hunne voorzitters en komiteitsleden werden dapper toegejuicht. Voerden nog het woord M M. De Bliecken Van den Berghe wier kernachtige en luimige toespraken veel bijval verwierven en den vriend Florent Matthieu. (toejuichingen). 's Avonds zaten 200 werklieden en vrienden der werklieden aan den feestdisch. Aan de eeretafels zaten al de liberale kandidaten, met den Voorzitter van den Onderlingen Bijs/and M. Jan De Brueker en bestuursleden. Het ging er vroolijk toe in de zaal en leutig er word dapper gegeten, de glazen werden gevuld en geleegd, geleegd en gevuld, prach tige redevoeringen werden uitgesproken door M.M. Leveau, De Brueker en Brijs, en wer den met daverend applaus begroet Nuttige wenken door allen bijgetreden werden in 't midden gebracht door de vrienden Van de Velde en Rummens. Laat eindigde het feestje na zang en spel, en ieder trok huiswaarts verheugd van geest en nat van buiten en van binnen. Zoo een volksfeest moest jaarlijks herbegon^ nen worden, zegt iedereen. In 1904 telde Aalst 31,655 inwoners In 1910 x> ruim 35,000 id. of 4000 inwoners meer. In 1904 werd er voor het armwezen uit gegeven ongeveer 250,00 fr. In 1910 meer dan 300,00 fr. Dus ruim 50,000 franken 's jaars meer. De katholieken in hun manifest zeggen, dat zulks eeu bewys is van den grooteren voorspoed van het Aalstersche volk En aan wie wordt al dat geld gegeven Veel te veel aan lieden die het niet noodig hebben, ryke armen enz. terwyl de ware be- hoeftigen niets krygen. PATENTEN. De Neringdoeners, zoo staat er in het ma nifest der katholieken, betaalden Aan patenten in hoofdsom in 1800- 29,935 id id 1910- 93.662 zonder opcentiemen, die nu veel hooger zijn en de katholieke kandidaten, zeggen, dat al de winkeliers en ambachtslieden uit dank baarheid over die altyd opslaande patenten voor hen moeten kiezen Waarom niet, ze zulleïi het voorzeker doen met handen en voeten gelyk. Gaat er een winkelier of een herbergier naar het landhuis vragen, waarom zyn pa tent zoo schrikkelijk is opgeslagen, dan ant woordt men hem kortafge zyt een klas verhoogd. De katholieken vinden dat heel goed en schrijven het in hun manifest. Maar de neringdoeners die meer patent moeten betalen zeggen in hun eigen Gy liebt my eene klasse ver hoogd, awel om de vriendschap van weers kanten gelyk te zyn en het evenwicht te be houden zal ik u den 15 October eene klasse verlagen en voor* «ie liberalen stemmen onder n° 4 Verleden Zondag heelt M. de burge meester Gheeraerdts op de meeting in den kath. Kring verklaard, om te bewijzen dat de stad de gasregie niet mocht invoeren dat de gasregie van Leuven met een kapitaal van 2 mil lioen 500 duizend frank in een jaar maar 40 duizend frank winst verwe zenlijkt. Dat is durven voïgens de officiëele bilan verschenen in den bulletin communal van Leuven van 19 Mei heeft de stad Leuven in 1910 eene winst verwezenlijkt van juist honderd zes en vijftig duizend wijf honderd dertig franken en 67 centiemen en daarbij nog eene gansch koste- looze openbare verlichting. En dit met een kapitaal van juist twee millioen. M. de burgemeester Gheeraerdts is zeer veranderlijk. In den zelfden ka tholieken Werkmanskring, 8 jaar gele den, 't was juist den 10 October 1903, sprak de zelfde M. Gheeraerdts er dé volgende woorden uit Ik ben Innig; overtuigd, dat er geenc spraak meer kan zijn «1e ver gunning aan eene bijzondere Maat schappij te vcrleenen, omdat liet stelsel «Ier openbare verlichting ge- «laan in regie in alle opzichten voor- deeligst aan de Stad moet wezen en voor haar eene eerste broai van inkomsten. Dc Steden dewelke het helleer de zer exploitatie hebben behouden doen groote winsten, terwijl zij do gas best koop aan de verbz-alkers bezorgen. Zoo leert men ze kennen. Gansch de redevoering van M. Gheeraerdts, zoo als ze in De Volksstem verscheen, is daarenboven onwaardig van het op perhoofd eener stad lijk Aalst. Te Maldeghem, in 't harte van het door en door Cbristelyk Meetjesland, hebben de katholieken drie van de zeven zetels afge staan aan de liberalen. Als 'tkiesmanifestder Aalsterche Bokken waarheid spreekt, dan gaan die drie libera len, dank aan de Maldegemsche katholie ken, in die groote gemeente van 't Meetjes land. de nonnen uit het Gasthuis verjagen en God uit de scholen bannen 't Is te oDuoozel om dood te doen 1 De serieuse Aalstenaars zullen van t't kies- manifest der Bokken zeggen dat het praat is voor den vaak en die men best aan de Boek- houtsche advokaten zou gelaten hebben. 't moet niemand verwonderen dat de poli- ciedienaren der stad hunne solde van de maaDd Augustus 't einde van September nog niet getrokken hadden. Voor die bedien den is champetter zyn maar een byzaaksken en de solde maar een drinkcens. Door den wil van ons rattenbestuur zyn de policie- agenten eerst en voorai de knapen van de bokken cerkels, sekties en bonden. Eerst en vooral moeten zy de ui tnoodigings brief - kes uitdragen voor de bokkenpolls, voor de bokkensecties. voor de geiten-, konynen-, verkens-, honden-, duivenbonden enz. enz. als dat gedaan is en er blijft hun nog wat tyd over. dan mogen zij policiedienst doen als 't hun aangenaam is. en daar die bokken bonden, sectien, enz. enz. hunne knapen dobbel en dik betalen, zoo komt het dat de policieagenten maanden lang naar hunue solde kunnen wachten. Burgemeester Gheeraerdts is weer eens kiesch geweest, zeer kiesch. Daags na de Manifestatie van de katholie ke Jonge Wachten noemde hy, in zyne uiterst kiesche taal, «voyoes» sommige uitdagende groepen van den uitdagenden Jonge Wachtenstoet. Zondag, op de bokken-vergadering in den Tap, sprak hy den Deprofondis uit over volksvertegenwoordiger Daens En dat is burgemeester van eene stad van meer dan 35 duizend zielen. Maar weet M, Gheeraerdts dan niet dat zyne eigene mannen ook zynen Depro fondis al hebben uitgesproken Twee dagen voor den fameusen poll tus schen 't Menneken van schepenen Schoc- kaert en M. Cecilaan, zyn groote Bokken by nen hooggeplaatsten heer gegaan, die om zoo te zeggen, buiten 't politiek leeft. Zy hebben hem de kandidatuur aangeboden om de twee engelsche haantjes te Kunnen overboord smyten. Gy zult, zegden die groote bokken, seffens schepene genoemd worden, in vervanging van M. De Gheest endaar de burgemeester oud wordt zult gy niet lang moeten wachten om ook zyn op volger te worden 1 De hooggeplaatste heer kon, by het hoo- rea dier woorden, zyne verontwaardiging niet bedwingen en sloeg ridderlijk het aan bod dier groote bokken af. Eenige dagen geleden is er hier een jonge kerel aangehouden die een eerloozen aan slag had gepleegd op eene oude vrouw. Die kerel is over eenige jaren nog eens veroordeeld geweest tot verscheidene maan den gevang voor aanslag op de zeden, Ondanks die veroordeeling is hy by 't le ger in dienst kunnen komen als vry williger met premie, omdat hy drager was van een getuigschrift van goed gedrag, voortkomen de van de stedelyke overheid. Welk is 'tlid der stedelyke overheid die hem dat valsch, leugenachtig getuigschrift heeft afgeleverd Ik weet, zei de ejsjian&admfs kandidaat der Bokken over eenige weken, ik weet dat er van onze eigene mannen zyn die my be vechten en my willen doen vallen. Zy noemen my den Uil, maar ik zal hun doen gevoelen dat ik zeer klaar zie Dat is historiek waar. Wat beteekent die bedreiging van den oisjjatmijdaijïs kandidaat. Er zyn zeer veel Katholieke Kiezers die Zondag zullen doen zien dat zy niet willeQ dat het Stadhuis gepakt wordt voor nen Biekorf, B.B.

De Volksgazet | 1911 | | pagina 2