AALST Al. Kakel SCHUERMANS De kerkhoïbloemen zingen Willemsfonds. Wij Streven Nieuvvskes op houten Kloef Sen. Vreugde Lied NINOVE. VOETPADEN Fr. 28834,70 Uit Sottegem. 't Overlijden vaa den heer KAREL SCHUERMANS, waarover wij in ons vorig nummerdoor plaatsgebrek slechts eenige woorden hebben gewaagd, heeft aan de vrijzinnige partij eendier goede oude Liberalen ontnomen, wiens verlies een gevoelige slag is. Wanneer een politieke strijd de gansche goedkeu ring verwerft van bezadigde en erva ren mannen zooals de duurbare over ledene was, dan mogen zij, die dien strijd voeren, gerust den ingeslagen weg voortzetten met de verzekering, dat ze de goedkeuring,'t vertrouwen en medewerking van alle eerlijke en redenerende lieden zullen genieten. Iedereen weet het, dat Mijnheer SCHUERMANS, de bezadigdheid in persoon zelf was Hij kende geen vijanden, Hij bezat de genegenheid en de sympathie van alle Aalstenaars en wie zou den man met bemind en niet geëerbiedigd hebben,die iedereen beje gende met beleefdheid en minzaamheid en die door zijn toegevend karakter en zijne goede inborst, overal waar zijne tusschenkomst ingeroepen werd, altijd de goede overeenkomst predikte en weldra ook de verstandhouding deed ontstaan. Menigen zijn Hem daarvoor dankbaar gebleven. De heer SCHUERMANS werd meer dan eens door ai zijne Liberale vrienden aangewezen om als Rechter deel te maken van de Handelsrecht bank Hij had ook als nijveraar een groote ondervinding 't is overbodig te zeggen dat M. SCHUERMANS in die hoedanigheid vele diensten aan 't algemeen heeft bewezen overigens zijn mandaat werd menigmalen ver nieuwd Hij werd dan ook aangesteld als Voorzitter van diezelfde Rechtbank, ambt dat Hij gedurende 3 mandaten van 2 jaren elk, met groote bekwaamheid, met gezag en tot elks voldoening heeft vervuldzijne belooning voor die lange toewijding aan de algemeene belangen was het kruis der Leopoldsorde en bovenal de gevoelens van echte sym pathie en ware genegenheid die al zijne medeburgers, zonder onderscheid van denkwijze, voor Hem hadden. Wij liberalen zijn fier dergelij- ken man, zoo een verdienstrijke burger in ons midden te hebben geteld we zijn fier en gelukkig dat Hij ons politiek streven genegen was en dat Hij ons steunde in onzen kamp. We zullen van Hem eene dankbare herin nering behouden. De lijkplechtigheden van den duur baren overledene hadden plaats onder een ontzaglijken toeloop van volk,ieder een wilde hulde brengen aan den goe den man en den waardigen burger. De Wipmaatschappij St-Sebastiaan waarvan Hij de hoofdman was, verliest in Hem een harer trouwe en beste leden en menigen onder dezen hebben een traan weggepinkt toen ten sterf- huize, onze nieuwe gekozene Mijnheer Edw. Van den Berghe, in naam van 't Bestuur en der Leden in korte trek ken 't leven schetste en van den man en van den Voorzitter der Gilde. Daarna heeft de heer Albert De Windt als Voorzitter der Liberale Associatie de nagedachtenis van den liberalen strijder herinnerd zijne rede luidde als volgt Mijnheeren, Als tolk der Liberale Party en in naam van de Leden der Liberale Associatie bijzon derlijk valt mij de droeve plicht te beurt een laalsten afscheidsgroet te brengen aan den duurbaren afgestorvene SCHUERMANS Karel, een laatste hulde te bewijzen aan dtn staridvastigen en rechtschapen Liberaal, aan den medestrijder, op wiens goeden raad en op wiens medewerking de Liberale Party in alle omstandigheden mocht rekenen. Ofschoon Karri. SCHUERMANS zich niet in 't hevigste van den stryd had geworpen, dan toch heeft II jj als trouwe aanhanger der Liberale denkwijze menigen dienst aan zijne party bewezen. Aan zyne raadgevin gen hechtten wij prijs, en meer dan eens gaf IJy ons, jongeren, menige wenken en aanduidingen, die het ons aangenaam was ir volgen, omdat ze gesteund waren op eene kalme redeneering, een gematigde denk wijze, een groote ondervinding en een vaste overtuiging. Karel SCHUERMANS was een echte Liberaal omdat Hij in zich de overtuiging droeg, dat de godsdienst of het dogma niets te maken hebben,noch in de politiek noch in ons openbaar leven. HIJ was een echte Libe raal omdat IIy verdraagzaam was en eer bied gevoelde voor alle andersdenkenden dan HijHij was een vurige en overtuigde aan hanger van de vryheid van geweten Hy cischtte die vryheid niet alleen voor Hem maar ook voor iedereen en daar ligt juist de reden zyner onwrikbare en vaste vryzinnige overtuiging. K;»rel SCHUERMANS was zijne princie pen genegen en daarom ondersteunde Hy ons in den stryd, Hy moedigde ons aan, Hy jubelde met ons telkens we vooruitgingen of overwonnen, Hy betreurde allen tegenspoed, t.rwyl Hy een opdekkend woord wist te vinden 0111 weeral den strijd te doen herne men. Aan dergelyke aanmoedigingen en onder steuningen hadden we prys gehecht, en v. ri rouwen der leden stelde Karel SCHUERMANS dus aan als lid van het Bestuur, In die hoedanigheid hebben wy in den duurbaren overledene altyi een trouwe me de werker gevonden. Zyn overlyden ont neemt ons een goede raadgever, een oprech te en standvastige strydgenoot, wiens aan denken door de Liberale Party met dank baarheid zal herinnerd bly ven. Al uw politieke strydgenoten,beste vriend SCHUERMANS, treuren om uw weggaan. In hun aller naam, in naam der Liberale Party zeg ik U een laatste, een eeuwig vaarwel. De Volksgazet betuigt ook hare hulde aan de nagedachtenis van den duurbaren afgestorvene ze biedt hare gevoelens van oprechte deelneming aan haren vriend den heer Auguste Schuer- mans en al de familieleden. Allerheiligen Allerzielen Veel bezoekers op ons kerkhof, die bloemen en kronen kwamen neerleggen op het graf van een bloedverwant of van een vriend. Wat bloeien ze er treurig, mooi toch, de bloemen op 't graf Zegeu ren, ze fleuren met haar streelende kleuren en zingen zacht tot ons hart, zacht en diep tot ons weemoedig hart een liedeken van herdenken... Het herdenken der levenden aan hen die scheiden, scheiden voor immer. Treurig zijn ze, maar mooi toch, de bloemen van 't graf Onder de breede wade van bont- bespikkeld groen slapen onze dierbare dooden den ongestoorden slaap van 't oneindige. Minnende harten popelen er voort het lentelied der liefde, dat zoo vaak ons vervoerde. Wen 't koeltje er ruischt door 't trillend loof, waar 't alom een juichen is, een piepen, een vedelen, een kwetelen, zweeft op de vlerken van 't koeltje iets geheimzin nig over den akker der dood., zweeft geheimzinnig de geest der liefde, de geest der liefde die uit de bloemen op stijgt, de treurige bloemen die er toch zoo mooi pralen op het graf, de treurige mooie bloemen. Ze pralen er mooi toch in haar treurigen bloei, de bloemen die het rustoord versieren van hen die heen gingen.,. Met duizenden en duizenden leven zij er krachtig voort, in lentelijken luister en hullen de grafterp van den nietigen mensch beter nog, en lief derijker toch, in haar kleed van dooreengevlochten streelingen en am- berende geuren... Knoppen en kronen weelderig het graf beschermen tegen de schroeiende zonnestralen... Buigt Hoort!... Uit die duizen den knoppen en kronen luidt een liefde hymne op... 't Zijn de dooden, de rustende dooden die hun stem laten op- kronkelen langs de monden der kro nen en knoppen en ons komen zingen van hoop en van liefde... En dan weer klinkt hun lied droef, akelig droef. Ze zingen van leven, van leven en dood zijn... En in de hairgolving der treur wilgen lispelt het bloemenlied voort, akelig-droef, èn naar, èn bang, o, zoo bang 't Zijn de dooden die spreken tot ons, en zingen een zang van hoop en lief de En 't klinkt er langs de bloe menkransen, de geheimzinnige bloe menkransen als een goddelijk lied op geurige snaren getokkeld, geheimzin nig getokkeld... Wat bloeien ze er treurig, maar mooi toch, de bloemen op 't graf Ze geuren, ze fleuren met haar stree lende kleuren en zingen zacht tot ons hart, zacht en diep tot ons weemoedig hart een liedeken van herdenken.., Het herdenken van de levenden aan hen die scheidden, scheidden voor immers. Treurig zijn ze, maar mooi toch, de bloemen van 'tgraf Liederavonden voor 't Vrouwvolk Vrye Ingang voor iedereen. Maandag 13 November, om 8 uren stipt, in het lokaal Graaf Egraont Groote Markt. o— Aanleeren van het lied: Woorden van Herman Van Pymbrouck Muziek van Karei Candael. I Zij lachen, de grooten, gaan prat op hun macht Zij krenken ons recht en beschimpen ons taal Met leugen houden ze ons volk omvlagd Ons volk dat zwoegend door waarheid wil leven Maar stond op hun leugen zoo pal als een Wij streven, -,vij streven naar leven [paal II Harop kameraden Blijft wakker aan 't werk, Stookt vlam in uw oog en stookt vuur in uw Al stormtdezoeofalonweerthetzwerk [hand. Noch nijd en noch spijt mag ons streven doen [beven Al trekt ookdo dood in triomf door liet land Wij streven, wij streven naar leven III Zoo zal eens hun dwang en hun vuisten geknakt Zoo zal eens verguizeld de waan in hun hart En eens zal hun hoogmoed ter aarde gesnakt Hun druk zal ontkneld en hun juk zal aan jspaandren Dan ronk in ons pezen en bonk in ons hart Wij streven, wij leven voor Vlaanderen. MANNENKOOR. Maandag 13 November, om 8 3/4 ure stipt, in het lokaal Vier Winden.» Algemeene herhaling en aanleeren van nieuwe liede ren. Z'hebben zondag den nieuwen burge meester van Nieuwerkerken ingehaald, met een zeer langen stoet die nochtans zeer weinig bezienswaardig was eenige paar den, vele karrekens, vrachtwagens en sjee- zen, verders vijf of zes zoogezegde praal(??) wagens waarop men dapper aan't gene ver drinken was. Dat was zeer natuurlyk. De nieuwe burgemeester van Nieuwer kerken is benoemd slechts veertien dagen na het overlijden van den ouden en byna daags voor de gemeenteverkiezing. Waarom die overhaasting Waren er daartoe gansch bijzondere re den De nieuwe benoemde was zelfs geen sche pen, dus ook geen dienstdoende burgemees ter. Te Meldert is de burgemeester sinds maan den reeds overleden de eerste schepen is dienstdoende burgemeester en heeft de meerderheid in den raad. Nochtans benoemt men hem niet, alhoewel hy ook tot de katholieke party behoort. Doch hy is slechts een bierbrouwer. Hecht men in het klerikaal ministerie misschien meer belang aan een genever- stoker Zijn notaris benoemd 1. Te Aalst, M. Thibbaut, notaris te Wiche len, broeder van M. Thibbaut. volksverte genwoordiger voor het arrondissement Den- dermonde 2. te Wichelen, M. August Moyersoen, broeder van M. Romain Moyersoen, volks vertegenwoordiger voor het arrondissement Aalst. 't Is tegenwoordig aangenaam bloedver want te zijn van eenen klerikalen represen tant. Als M. Verbrugghe nog katholiek volks vertegenwoordiger was voor Aalst, weiger de hy zijn broers zoon notaris te doen benoe men te Erembodegem, omdat, zoo zegde hij, hij geen representant was gekozen om zijne familie te bevoordeeligen. Les représentants se suivent mais ne se ressemblent pasheeft de franschman ge zegd de vlaming zegt: andere tijden, andere zeden 1 De burgemeester van Soignies heeft ver bod gedaan, aan de geestelijkheid dier stad, van eene geestelijke manifestatie te houden op het Kerkhof, den namiddag voor Aller zielen. Wy vinden dat hy ongelijk heeft gehad. Al de klerikale bladen bassen op dien bur gemeester en klagen zyne onverdraagzaam heid by 't belgisch volk aan, alhoewel hy de geestelijkheid heeft laten processie houden tot aan het kerkhof en laten manifesteren heeft buiten het Kerkhof. Maar in Aalst lieeft burgemeester Depro- fundis, sinds eenige jaren reeds, aan de so cialisten verbod gedaan van, in stoet en met muziek, bloemen te gaan neerleggen, daags voor Allerzielen, op het graf van hunne partygenoten binst het verloópen jaar overleden. Wie zou nu de fanatiekste zijn, de burge meester van Soignies of onze burgemeester Deprofundis Sprekeüde van onzen Homme de Coeur (hm hm 1) zyn wy toch verplicht een zyner laatste en grootste stomiteiten kenbaar te maken. Hij, die, daags voor de balloteering, ten stadhuize de bokken, ezels, transparenten en doodkisten had laten stallen waarmede zyne partijgenoten voornemens waren 's Maandags nadien te manifesteren, tegen liberalen, socialisten en demokraten, hy de □■bui ozfi.w had zich laten opsolferen, dat de liberalen, verleden Zondag, gingen ma nifesteren, legen de bokken, met zeventien ezels, één voor c-lk der klerikale gemeente raadsleden En daarom had hyde liberale manifesta tie verboden. Maar.., Hy had twee dingen uit het oog verloren 1. dat hy zijn burgemeesters-besluit, alle optochten of samenscholingen verbie dende, onmiddelyk moest doen aanplakken volgens de gemeentewet 2. dat de bokken van Nieuwerkerken hunnen M. Lowie hier, te Aalst, kwamen inhalen, en dat zijn besluit die inhaling onmogelijk maakte. Machiel Leo Deprofondus, g'hebt groot ongelijk, geloof my, te denken dat er, in de meening der liberalen, zeventien ezels ziiten in den gemeen terrad. Er en zit er maar één, maar 't is 'ne groote. Er is geene oneenigheid in de katho lieke rangen, zoo roept de Volksstem, luidkeelsom zich zelf gerust te stellen, er zyn daarover niet dan geruchten in omloop. Als, by voorbeeld, een gekozen kandidaat 'nen gebuisden eene groote muilpeer zou te sjikken geven, dat zou ik als een gerucht kunnen aanzien. Maar de regen van demissies die op het klerikaal kraam gevallen is, de kruipe- ryen die, in de klerikale gelederen, op touw gezet zijn om de eerepostjes aan Jan te ont nemen om ze aan Pier te geven, en dan de beraamde over-boord werping van M. de baron Lowie, zie, dat alles kan ik niet meer als eeo geruchtlaten doorgaan. A propos van M. den baron Lowie, zyn M. Ceciliaan's orgaan, De Dageraad, in het nummer van zondag kondigt de uitslag der balloteering van 29 October, als volgt af M. Meert bekwam 4162 stemmen, M. Van den Berhhe bekwam er 4226, bygevolg is M. Van den Berghe gekozen. Punctum I Geen het minste bemerkingsken Niet de geringste uitdrukking van spyt over den val van den klerikalen M. Meert 1 Zelfs niet, hoe onbegrypelijk toch, niet 't minste schimp- of scheldwoord tegen de Daensisten, dieM. Meert deden vallen Wat mag er achter die onverschilligheid wel schuilen Door ziekelykheid gedwongen, geeft M. Clemen Van de Putte zyn ontslag als lid van den Revisieraad van de Burgerwacht. Dat postje, waar er nog al eenige welbe- taaldeaanwezigheidspeiiningenaan vastzyn, zal ingepalmd worden door den stadssecre taris. Hy komt van den buiten, die jongen, en de buitenlucht scherpt nog al den appetijt. Dat is ook de oorzaak waarom Jan Van Affligernuit de Volksstemde plaats van luitenant-verslaggever der Burgerwacht (400 fr. per jaar) die open valt door't ver trek uit Aalst van notaris August Moyer soen. gaat binnen palmen, Van de doorjagers bewaar ons, Heer 1 B. B. van Zondag 29 Oktober 1911. I Waar is het rijk der dieren uit In Aalst Waar heeft het volk de meerderheid 7 In Aalst Wie ligt er verslagen in den hoek En heeft eene buis aan zijne broek de Snoeck, de Snoeck, de Snoeck. (bis) II Waar is de rat nu zonder staart In Aalst Waar loopt zij valsch en nijdig op straat In Aalst Wien's haar valt uit en wordt er dol En moet er kruipen in haar hol de rat, de rat, de rat(bis) III Waar is den Uil zijn klauwen kwijt 7 In Aalst 1 Waar heeft hij zo verloren in den strijd In Aalst Wie wordt veracht door groot en klein En zal er nooit burgemeester zijn Den Uil, den Uil, den Uil (bis) III Waar is de goudvink zonder zang In Aalst Een zang zoo valsch al sedert lang In Aalst Wie wordt als gij er wel op let, Er met de Mei uit de Kamers gezet De Vink, de Vink, de Vink. (bis) IV Waar bijt den wolf al naar den hert In Aalst W aar maakt den bottin den blomzak zwart In Aalst Wie hoeft den bok gegeven klop En Van den Berghe een goeden dop liet volk, het volk, het volk (bis). "nassstaaa^ssas^s^asssstmB IX MEMOKl iAI Verleden Zaterdag ontsliep hier, na eene langdurige ziekte, in den nog jeugdigen ouderdom van 49 jaren, M. Francois DURANT, die in de firma aan het hoofd stond van een zeer belangryken houthandel en stoomzagery. M. Fr. DURANT was eerelid onzer Libe rale Fanfaren Voorwaarts en maakte tevens deel van verschillende liberale ge nootschappen, in wier schoot hij, door zyn zacht en innemerd karakter, niets dan goede vi'ienden telde. Onze Fanfaren vergezelden den lykstoet ter laatste rustplaats, alwaar een zyner onderdanen, in naam der werklieden het laatste vaarwel to estuurde aan den voorbeel- digen en betreurden patroon, en de talryke vriendenschaar diep ontroerde door zyne gemoedelijke, eenvoudige en innig gevoelde taal. Wy bieden aan de beproefde familie onze oprechte gevoelens van deelneming. In onzen Gemeenteraad. Uit hoofde van den ziekelyken toestand van twee leden van den Raad, de Heeren Burge meester De üeyn en Buydens, vergaderde de Gemeenteraad verleden Vrijdag by uit zondering om 2 ure namiddag. Er stonden overigens aan de dagorde slechts punten van louter bestuurlyken aard, waar we toekomende week op terug komen. De Ouderdomspensioenen en onze gemcentekiezing. Nog alle dagen komen er nieuwe feiten aan het licht, die bewyzen dat de katholieken dwang uit geoefend hebben overal waar het hun eenigszins mogelyk was, en hoe ze talryke kiezers valschelyk met belofteo hebben willen misleiden. Het is een geheim voor niemand dat de ouderdomspensioenen van 65 frank met ongehoorde en wraakroepende onrechtvaar digheid uitgedeeld worden men onderzoekt eerst en vooral de politieke overtuiging van .de ouderlingen, om vast te stellen of hunne vraag naar pensioen gegrond is of niet. Voor katholieke kiezers sluit men de oogen dry kwaart of geheel dicht, om te bevinden dat ze aan de vereischte voorwaarden vol doen by andersdenkenden zoekt men aller lei hindernissen om het pensioen te kunnen onttrekken, ofwel men staaf, het toe onder sommige voorwaarden welke in kiestjjd herinnerd worden. Zoo is die, in den grond nochtans zoo rechtvaardige wet, in de handen der kleri- len een ellendig kieswapen geworden, waarmóe ze hier in den laatsten kiesstryd, heel praktisch zijn te werk gegaan Den Vrydag voor 15 Oktober ontvingen verscheinene kiezers bericht van het Be- schermiogskomiteit van Aalst, dat hunne vraag naar pensioen toegestaan was. Het nieuws baarde niet al te hevige ver rassing, daar de kiezers reeds mondelings voorbereid waren. Over eenige dagen echter, nu de kiezing achter den rugis,ontvingepdiezelfde kiezers vanwege den Gouverneur der Provincie het meer verrassend nieuws, dat het besluit van het Komiteit van Aalst verbroken was, en hunne vraag naar pensioen verworpen 1 De katholieken maakten dus een dubbel oneerlijk misbruik van eene nuttige instel ling, eerst met voor de kiezing. voor de oogen van zekere ouderlingen-kiezers het ouderdomspensioen als een verzekerd iets te doen blinken en daarna met aan diezelfde ouderlingen dit reeds toegestane pensioen, waarop zij overigens zoowel als anderen recht hebben, brutaal te ontrukken. En diezelfde katholieken beschuldigden de liberalen van dwang uit te oefenen op hun werkvolk, zy die in hun christelyke ziel zoo verfynde en rosachtige middeltjes weten te vinden om op de gewetens te drukken, dat ze aan alle eerlijke lieden tegen de borst moeten stooten Provincie Oost Vlaanderen. Arrondissement Aalst. STAD XIXOVR. Openbare Aanbesteding van werken voor het maken van Het Collegie van Burgemeester en Schepe den der stad Ninove brengt ter kennis dat er op 27 November 1911, om 3 ure namiddag, ten stadhuize zal overgegaan worden tot de openbare aanbesteding der werken voor het maken van voetpaden in verschillige straten. Deze werken zyn geschat op De aanbiedingen, door den ondernemer en eene gegoede borg onderteekend, zullen onder dubbelen omslag, by aanbevoien brief, gestuurd worden aan den heer Burge meester van Ninove. Zy zullen op zegel ge schreven zyn en ten laatsteden 25 Novem ber ten postkantore besteld worden. De bin nen omslag zal als opschrift dragen aan bod voor het leggen van voetpadenOp den buiten omslag zal men schryven, bene vens het adres van den heer Burgemeester, de woorden a Aanbod voor Openbare Werken. Het lastenboek dezer werken zal ter in zage der belanghebbenden berusten op 't Stads Secretariaat, alle werkdagen van 9 tot 11 ure voormiddag. Gedaan te Ninove, den 2 Nov 1911. Op Bevel De Secretaris, Burgemeester en Schepenen. HAEGEMAN. Edui. DE DEYN. —o ISurgeriyke stand vu» Ninove. Aangifte van 3 (inbegrepen) tot 1U Nov. (niet inbegrepen) GEBOORTEN Mannelijk 1 Vrouwelijk 2 OVERLIJDEN8 Franciscus-Xaverius Durant 49 j. ny ve raar, echt. Van Eudoxia-Ghislena Cuvelier, Biezestraat. Jan-Frederik De Smet 81 j. winkelier, weduwenaar van Amalia Samin, Despauteerstraat. Sedert de laatste verkiezingen zijn vele ka tholieke kopstukken tot inkeor gekomen. Op de bijeenkomst der katholieken van Brus sel en voorsteden, is door den secretaris M. De Winde, wei is waar gewezen op den zegepraal door de katholieken behaald in de laatste ver kiezingen doch hij voegde er aanstonds bij, er moet met meer ijver getcerki worden, want zoo- wij nog eene dergelijke zegepraal in 1912 beha- len, gaan wy voorgoed den dieperik in. Het sluiten van het kartel in de groote cen trums heeft dus den gewenschten uitslag beko men. Ook worden do katholieke bladen wijzer en beginnen het nut in to zien van eene inte grale evenredige vertegemcoordiging Zoo lezen wij in don katholieken PAYS WALLON het volgende Wat den toestand vooral moeilijk maakt in de groote gemeenten, dat is van eene partij v te zien die over 13000 stemmen beschikt tegen i5000 te Brussel, over 14000 tegen 24000 te Gent, over 16000 togen 28000 te Luik, over 28000 tegen 36000 te Antwerpen en gansch beroofd is van alle vertegenwoordiging in de gemeenteraden, niets moer te zeggen heeft in het beheer der belangen dor staddat is- van onze tegenstrovers in die groote cen- trums, zonder voorbehoud, zonder beperking en zonder kontrool te zien genieten van alle voordeden der gemeentelijke zelfregeering. Er is daar eene onregelmatigheid of meer nogecne wraakroepende onrechtvaardigheid. En wat ons betreft, wij zeggen het luidop, niet zonder nagedacht te hebben aan de ge- x» wichtigheid dezer verklaring Indien by de: aanstaande gemeente- en provinciever kistingen de integrale evenredige vertegenwoordiging nieg in de kieswet voorkomt, dan zullen wij aan onze vrienden aanraden zich te onthouden van allen stryd tegen het kartel. Wij willen, in de waalscho provinciën en in onze grooty nijverheidscentrums niet meer do dupen 011 de slachtoffers wezen van he£ bestaande regiem, dat zelfs aan de Vlaam. seho katholieken, die het huidig kiesstelsel met hart on ziel verdedigen, de voordeelen niet verschaft die zij ervan verwachtten, wijl in vele steden, ondanks hen.de E. V. wordt toegepast, zooale te Mechelen, te Kortrljk, te te Aalst, te Brugge enz.

De Volksgazet | 1911 | | pagina 2