A c D G H K L NI W z DIT JAAR GOED VOOR V.K. AALST COMAR SPORT OSIRIS: EERSTE PROVINCIALE WAARD 703.73 ecile De Bruyn 242.81 alerie De Keizer 237.41 et staat zo vast eningen 227.57 'X 052/240.60 aarom 237.46 oek 237.46 KOPZORGEN VOOR EREMDODEGEMSE SPORTRAAD SUNSHINE EN SUNCHARM'BASKET NP HOOS PEIL SIM AALST WIL BELGISCHE TITEL WACHTEN OP KOMPETITIE NICOLE VAN DEN DROEGK BC 288.15 ecora 272.67 waliteits glazen 224.09 odehuis 220.29 ubliciteit Groep De Cuyper auna 270.46 VOLLEY Specialisatie in voetbal Meer dan 20 jaar ervaring BASKET TELEFOONNUMMERS ADRESSEN rubriek staat open voor alle handelaars die graag onmiddellijk te bereiken zijn door hun klanten. Indien U inlichtingen wenst, stuur een briefkaartje naar het bu reel van het blad Gekende rijwielhandel - eigen werk - alle herstellingen - matige prijzen. Binnenstraat 49 Aaalst. biedt U alles voor een moderne woonin richting: tapijten - vast tapijt - gordijnen - overgordijnen - behangwerk - geschenk artikelen enz. ENSOR Meubels, salons en alle binnenhuisver sieringen. Rechtstreekse waar uit ver schillende landen. Vlaanderenstraat 6, Keizerlijke Plaats 8, AALST. als een Rots. Uw voordeel ligt bij DE PAREL. Molenstraat 41Nieuwerkerken zijn noodzakelijk voor uw ogen. Wendt U daarom tot een vakman en ga in volle vertrouwen naar Optiek De Vijlder, Pont straat 14, Aalst. op handtekening Hypotheken - Verzekerde geheimhouding Inlichtingen bij Van den Berghe, Hoog straat 77, Haaltert. Tel. Lingerie YVONNE - alle dameskleding - specialiteit bruids-, avondkledij - eigen atelier - Esplanadestraat 20, Aalst. vraag vrijblijvend inlichtingen. s DE ROECK MARC Aalst, Capucienenlaan 23. zitten duizenden met ASTMA-aandoenin- gen? OMDAT men gewoon jarenlang op een matras slaapt, volgepropt met stofvezels welke totaal VERSTUIVEN. Eén oplossing!! De MEDISCHE matras Verkrijgbaar bij DE PAREL Molenstraat 41 - NIEUWERKERKEN het Oost of West. Bij DE PAREL koopt U het best. Molenstraat 41Nieuwerkerken Reeds jaren speelt V.K. Aalst (vorig seizoen Ebemco Aalst en nog vroeger K.A. Aalst) in nationale zonder ooit werkelijk een vooraanstaande rol te hebben gespeeld. Dit seizoen wil men echter de definitieve doorbraak forceren, en daarvoor zijn alle middelen goed. De basisploeg werd gevoelig uitgebreid met de fanionspelers van eerste provincialer Kangoeroes Aalst zodat de nieuwe trainer Wilfried Van Mol niet minder dan twaalf kernspelers onder zijn hoede krijgt. De keuze zal uiteraard zeer moeilijk zijn doch met zulk spelerspotentieel moeten er toch resultaten mogelijk zijn. De kompetitie in vierde natio nale zal weer ongemeen hard zijn want er is geen enkele reeks waar de verrassingen zo dicht bezaaid liggen als in deze springplank voor hoger. Het bestuur met voorzitter Raymond De Smet, onder voorzitter Erik Van Mossevel- de, sekretaris Rony Lauwers, penningmeester Paul De Jon ge en ploegafgevaardigde Nico Kips heeft er echter de hoop in. "We beogen de kam pioenstitel in 4e nationale" is hun korte doch kernachtige boodschap. Het selektiecomité liet De Pierre naar Rito Liedekerke vertrekken doch kan rekenen op René De Smet, Mare Philips, Paul Philips, Guido De Pessemier, Denis Van Landuyt, Yves Francken, Erik Van Mossevelde, Rony Lauwers, Jacques Rasschaert, Freddy Seynaeve, Jan Bruy- neel, William Bosman. De trainingen worden gehou den op woensdag, terwijl de wedstrijden plaats hebben in de zaal van Black Boys op zaterdag te 16.30 uur. Aan enkele gerenomeerde tornooien wordt deelgeno men om de konditie te scherpen Meteors Erwte- gem, Wetteren, WS Tissac, Pitzemburg worden bezocht terwijl op 26 augustus negen herenploegen deelnamen aan het eigen tornooi. De dames van VK Aalst zitten nog volop in de leerperiode. Daarvan is trainer Erik Van Mossevelde zich zeer goed bewust doch hij heeft de beschikking over Marina Ver hulst, Frieda De Pril, An Cobbaut, Danielle De Mulder, Nadine Bockstael, Claus, Ma rianne De Braeckeleire en Chantal Steenhaut. De dames spelen hun wedstrijden in het Kon. Atheneum op de Graan markt zaterdag te 14.30 uur. Hun ambities een plaatsje in de kopgroep van tweede pro vinciaal. Als ex-eerste provin cialer moeten ze zeker tot wat smashing in staat zijn. G. De Pauw Alle Erembodegemse sportverenigingen voelen de noodzaak van een eigen gemeentelijke sporthal aan. Reeds heel wat gemeenten met een geringe bevolking zijn er in geslaagd een dergelijke hal op te trekken. Zo stellen de diverse sportverenigingen in Erembodegem zich dan ook de vraag waarom zij nog langer oefening en training voornamelijk tijdens de winterperiode, steeds buitenhuis moeten aanvatten. Een dergelijk kompleks zou dan ook vanzelfsprekend een rechtstreekse invloed hebben op konditie en prestatie van de sportbeoefenaars. De vraag naar een eigen sporthal kwam de jongste weken steeds meer naar voor, temeer daar de gemeenteraad voor de vakantie de beslissing trof om op de wijk Ressebeke een sportkompleks uit te bouwen, waar ook een sintelbaan zou voorzien worden., De vraag stelt zich dadelijk voorop of een sintelbaan aangelegd op minder dan twee kilometer van de kunststofbaan in het Osbroeckstadion te Aalst, nog enige aantrekkingskracht zou uitoefenen. De uitbouw van een sporthal vergt meer financiële inspanningen, maar kan voor de verschillende verenigingen van groter nut zijn. Probleem waarover men de sportraad zo spoedig mogelijk wil samenroepen. De basket-ballsport beleeft in Aalst een glorieperiode. Met de ploeg waarmee Sun shine in eerste klasse op treedt en de vernieuwde for matie van Suncharm, alias Black Boys, is men op een hoog peil in de Belgische gemeenschap van die zo sterk opbloeiende sporttak gekomen. De groei van beide clubs is de neerslag van een beleid dat zich met veel doorzicht op de gestadige evolutie in de wereld van basket-ball heeft geënt. Sunshine Aalst heeft een gedurfde transfer- politiek gevoerd en met de aanwerving van Willy Steve niers een transactie geslo ten die velen als een waag stuk bestempelden. Nu niet meer, want de Belgische basketkeizer heeft Aalst veroverd door de onweer staanbare kracht van zijn enorm talent. Met de toetre ding van de bedreven Ame rikaanse vakman die Rick Eaton is, staat Sunshine qua buitenlandse inbreng eveneens bovenaan. Suncharm, de tegenhanger in tweede klasse, heeft de kern vernieuwdLucien Mi- chelet en Jean Pottiez kwa men van Sunshine en nu heeft men na een reeks tests eindelijk een zwarte parel ontdekt in de persoon van de Amerikaanse kleur ling Willie Allen, een kanjer van 1,99 m die men nu al een betere Alton Dillard noemt. Een beter compli ment kan men de Ameri kaan beslist niet maken. De ontmoeting in de zaal aan de Pierre Corneliskaai wekte in de beide aanhan- gersgroepen heel wat emo ties op en de vaak heftige reacties een normaal ver schijnsel in basket-ball gaven al een voorsmaakje van wat het ooit kan worden als de twee clubs samen in een zelfde reeks uitkomen. Op het vlak van de clublei dingen zijn beide verenigin gen naar elkaar toegegroeid wat wel in ruime mate te danken is aan de breedden- kendheid van mensen als voorzitter Maurits Waltniel (Sunshine) en voorzitter Ka- miel Bonnaerens (Sun charm). De wedstrijd heeft bewezen dat zowel de gasten als de gastheren klaar zijn om op 15 september de competitie aan te vatten. In de bewe gingen van Sunshine schui len zoveel snelheid, zoveel dynamisme en zoveel ver rassende elementen dat men er de ploeg van het vo rig seizoen niet meer in her kent. Het is een ander en nieuw Sunshine, waarin een basket-ballkunstenaar als Willy Steveniers de allure van een topploeg heeft ge bracht. Ook de andere spe lers zullen dank zij Steve niers als hij dezelfde overtuiging aan de dag blijft leggen en geen keizerlijke kuren heeft veel beter renderen. Suncharm gaat ongetwij feld de weg van Sunshine op. Het is te voorbarig om de ploeg al het formaat van kampioen van tweede klas se toe te meten, omdat men tenslotte nog zo weinig weet van de tegenstanders die de Aalstenaars zullen ontmoeten. De kwaliteit van het spel dat Suncharm met Willie Allen, de ervaren Lu cien Michelet, de snelle en kwikke Jean Pottiez, een herboren Philippe Paquet en sterke krachten als Dany D'Herdt, Guido Bieseman en Dany Podevijn ontwik kelt, wekt de indruk dat wei nige clubs in tweede klasse tot dezelfde dimensie zul len komen. Men zou trainer Geert Bocqué om zoveel weelde benijden. GUY VAN LEUVEN Voor de Aalsterse basket ballclub Osiris, die na veel perikelen nog verrassend in eerste provinciale is beland, is de opening van de com petitie zondag op het terrein van Babeco in menig op zicht een belangrijke test. Osiris is immers volgens velen een heterogene lege ring van spelers die om een of andere reden mistevre den waren in hun vroegere club en van elementen die wegens hun kleine gestalte in hun opgang beperkt zijn. Het is nu de taak van voor zitter André Lootens en van trainer Sam Buelens, uit al die krachten een homogeen geheel te vormen. De heer Lootens is iemand die de kunst verstaat om van een ploeg een groep vrienden te maken, Sam Buelens kent zijn vak en zal uit de spelers halen wat er in steekt aan talent. Wat zijn nu de vooruitzich ten? Wat de samenstelling van de kalender betreft, werd Osiris niet gespaard: in de eerste 4 wedstrijden krijgt men 3 titelkandidaten als tegenstander. Van der Borght (voetbreuk) kan niet opgesteld worden, terwijl Op zaterdag 8 september begint de basket-ballcom- petitie voor dames. De trots van Aalst, de meisjes van Sim, die in de vorige competitie de nationale Belgische titel in de hoog ste klasse behaalden, ont vangt voor de ouverture de ploeg van Pont-de-Loup. Die wedstrijd wordt in de zaal Okapi gespeeld om 20,30 uur. Voorzitter Ben De Wilde is er vast van overtuigd dat zijn charmante meisjes weer op weg zijn naar de nationale bekroning. «We voelen ons moreel verplicht opnieuw naar de titel te dingen. We bezitten met Rely Malchi, de echtgenote van Kamiel Dierckx, toch de beste buitenlandse speelster in België. Over een viertal weken zullen we ook over onze Poolse aan winst. Pichou Pawlak, kun nen beschikken. Ze moet dezer dagen bevallen. Pichou is door haar huwe lijk met een Belg een landgenote geworden: ze is een veelzijdige speelster die van Legia Warschau komt en ze heeft een gestalte van 1,76 m.» Het bestuur van Sim is trouwens van plan de ploeg nog meer internationaal reliëf te geven: er zijn reeds kontakten gelegd om vol gend jaar in Joegoslavië versterking te zoeken. Het is onbetwistbaar dat Sim Aalst de Belgische basket- ballsport in België een nieuwe dimensie geeft. GUY VAN LEUVEN Door het winnen van de nog vers in het geheugen lig gende en memorabele test match met Deinze, gooide de damesploeg S. Aalst (ex. BI. B.) de poort naar de der de nationale afdeling open. De ploeg had toen ontegen sprekelijk een grote homo geniteit aan de dag gelegd en won met gering verschil (36-35). De stap naar een hogere afdeling bracht voorzitter Van den Brempt en zijn bestuursleden L. Paerewijck, R. Schepens, P Podevijn en M. De Cre- mer ertoe naar versterking uit te kijken. Men besefte trouwens dat het voorhan den zijnde spelersmateriaal moest aangevuld worden. Zo werden M.C. Huyle- broeck bij de zusterclub S, Aalst (Okapi) en M. Yse- Groothandel - Kleinhandel TEL.(053)225.56 Koolstraat 159 9300 AALST Schoolstraat 54 Vervolg van biz. 1 ZENUWEN Nicole Van den Broeck, 26 jaar, is niet gehuwd zoals Keetie Hage, haar felste konkurrente van vorige za terdag. «Zelfs niet verloofd» verklaart ze. «Voor mannen heb ik voorlopig geen tijd. Van wielrennen kun je in ons landje niet leven, en om op kosten van de familie te leven, heb ik geen zin. Om dat ik te veel van mijn hob by hou om er van te schei den, koos ik een beroep dat me wat vrijetijd biedt.» Nicole gaat bij dokter Mar- lier te rade. Zonder me dische begeleiding blijft men vandaag in de sport er gens halverwege hangen. Hij zegde: «Dit wordt uw jaar. Bij die Oostvlaamse en nationale kan makkelijk nog een wereldtitel». Toch was Van den Broeck een beetje zenuwachtig toen dat tamelijk omvangrij ke pelotonnetje aan de al lerlaatste kilometer begon: een domme val kon alles verbrodden. Daarom fietste ze vooral tijdens de ultieme ronde in de spits en coun terde zelfs een late demar rage van Hage. Slechts toen de Hollandse «kraakte», voelde ze zich opgelucht en zegezeker. KONTRAKTEN Of wielrennen lonend is voor de dames die deze sport beoefenen? Helemaal niet. Veel wedstrijden zijn er niet, en zowel startplaat sen als data liggen dikwijls een heel eind uit mekaar. Veel zal die eerste regen boogtrui dus niet aan Nico le Van den Broecks levens wijze veranderen: mis schien reist ze, met enkele kontrakten op zak naar Ita lië, tijdens de eerstvolgen de wekenDoch voor de rest blijft alles zoals vroeger: met de eerste haan wakker en daarna op melktoer. Nicole Van den Broeck kan de belangstelling voor de nooit van de grond geko men dameswielrennerij om hoog duwen. Er wordt wel eens beweerd dat op de fiets zwoegende meisjes niets vrouwelijks bezitten. Geloven we niets van: vroe ger werd gezegd dat een achthonderd of vijftienhon derd meter voor dames de atletieksport degradeerde, dat het een schok gaf die uitgeputte deelneemsters over de streep te zien suk kelen. Vandaag lopen de meisjes zelfs crossen. En over langere afstanden, zonder dat men over het wegglijden van «charmes» zanikt. Snelfietsen is even min neerhalend. Op voor waarde dat men zichzelf blijft en zich niet met kunst matige middeltjes gaat op fokken, wat voor een ama teur gewoon doodzonde zou ziin. Elias en Kindt wegens exa mens twijfelachtig zijn. Hu- bert Troch is natuurlijk de klassespeler aan wie Osiris zich hoopt te kunnen op trekken. Als men de zeven overwinningen op acht oe fenwedstrijden als maatstaf neemt, komt men tot de lo gische conclusie dat Osiris eerste provinciale waard zal zijn. G.V.L. baert bij BC Eeklose wegge haald. Vandaar dat de plaat- v sen in de basisvijf zullen duur worden. Men beschikt nu trouwens over een kern van tien speelsters, nl.P. Podevijn, N. Van Boxtael, N. Van der Stock, M. De Cremer, M.C. Huylebroeck, A Van de Velde, M. Yse- baert, M. Naessens, De Ma- turo B. en A. Callebaut. Als aanloop tot de competitie die uiteraard met spanning wordt tegemoet gezien, or- ganizeerde S. Aalst een da mes basket-bal Itornooi waarin men geconfronteerd werd met Batavo en A, Me- relbeke respectievelijk tot de tweede en de eerste na tionale behoren, en men mag al onmiddellijk stellen dat de Aalsterse meisjes het er voortreffelijk vanaf brachten.

De Voorpost | 1973 | | pagina 14