v.u. C.V.P. B.S.P. P.V.V. VRIJHEID KAN KOSTEN (TE) DUUR ZO DENKEN ZIJ OVER «DE VOORPOST» WEGENS PLAATSGEBREK WERDEN ONDERSTAANDE BIJDRAGEN UITGESTELD TOT VOLGENDE WEEK 2 - 14.9.1973 Zoals beloofd geeft DE VOORPOST nu aan de vijf politieke partijen van Aalst - de CVP, de BSP, de PVV, de VU en de KP een eigen kolom waarin zij volledig vrij, en zonder tussenkomst van de redaktie, hun opinies en stellingen naar voor brengen, verdedigen of verspreiden. Aalst is altijd een stad geweest die fel aan de politiek was geïnteresseerd. Ons weekblad neemt zelf geen partijpolitieke stelling maar is van oordeel dat de politieke partijen de kans moeten krijgen zoveel mogelijk rechtstreeks kon takt te hebben met de lezer. Daarom deze kolommen voor de politici. Indien een of meer partijen niet reageren blijft de hen voorbehouden plaats open zodat de lezer vrij kan oordelen of sommige partijen inderdaad iets te zeggen hebben of integendeel niet wensen dit media te gebruiken om bij de lezer te komen. Moest na enkele tijd blijken dat een meerderheid der partijen niet langer van de hen geboden kans gebruik wil maken zullen wij de rubriek schorsen. Wij leggen er de nadruk op dat de redaktie geen enkele verantwoordelijkheid neemt voor de in deze rubriek gepubliceer de teksten. Zij eerbiedigt eenieders mening maar wenst haar eigen zelfstandigheid in alles en tegenover eenieder te behouden. Zo is het bv. louter toeval dat deze eerste week de bijdrage van de afgevaardigde van de VU handelt over de nieuwe posttarieven en de redaktie in een andere rubriek - ZWART OP WIT - een gelijkaardig probleem aanhaalt. De lezer zal opmerken dat het probleem door ons anders wordt benaderd en gezien dan door de VU, zodat het duidelijk is dat er "geen voorafgaandelijke afspraak of kontakt was. Onzes inziens is het een van de weldaden van de demokratie dat alle meningen aan -bod komen en dat in eenzelfde krant vrij verschillende meningen tot uiting kunnen komen. Het is een bewijs van kuituur, van beschaving, van politieke volwassenheid en van eerbied voor de mens, waar hij ook staat of wat hij ook denkt. DE REDAKTIE bevolking wordt goedge keurd. Daarom zal de defini tieve tekst eerst neergelegd worden, nadat een ruime raadpleging zal hebben plaats gehad. De CVP doet dan ook een oproep tot de jeugd om, via haar geëigende organen, haar mening te laten kennen. Maar niet alleen de jeugd, ook de gezinsorganisaties die nen hun visie te laten kennen, want de last van het soldaat zijn, wordt zowel door de soldaat zelf als door zijn fami lie gedragen. Een billijke ver deling van deze lasten is van zeer groot belang voor het welslagen van deze zeer be langrijke hervorming. Deze legerhervorming maakt een onderdeel uit van de her oriëntering van onze buiten landse politiek, waaraan de CVP toekomende maand een bijzonder kongres zal wijden. In een volgende bijdrage komen we daar nader op te rug. WIM VERLEYSEN SENATOR C.V.P.KRONIEK DE LEGERHERVORMING Sinds enkele weken zijpelden berichten door over een groot hervormingsplan van het leger. Dit plan werd thans bekend gemaakt. Het is inder daad revolutionnair. Wat zelfs de grootste optimisten niet hadden durven verwachten wordt door de regering aan een publieke konsultatie on derworpen. Hoe zal de jeugd reageren op het voorstel om geleidelijk de legerdienst terug te brengen tot 6 maan den Een eerste verminde ring tot 11 maanden lijkt reeds voor 1974 mogelijk te wezen, zowel voor troepen in Duitsland als in België. Het klinkt nogal ongelooflijk, vooral in de oren van deze personen die beweren er wat meer van te weten. Wat zijn de grote wijzigingen, in vergelijking met het vorige hervormingsplan Vooreerst dat het stelsel der uitstellen ongewijzigd behou den blijft, vervolgens dat ook het stelsel van de vrijstellin gen en vrijlatingen niet zou gewijzigd worden, al bestaat er nog mogelijkheid dat tij dens de konsultaties hier be paalde verbeteringen zouden worden aangebracht; ten slotte dat de solidariteitsbe- lasting niet wordt weerhou den. De C.V.P. wenst dat de politiek van landsverdediging gezamenlijk door een zo groot mogelijk deel van de HET BELANGRIJKSTE OOGMERK NU DE KOOP KRACHT VERDEDIGEN Wie tijdens de voorbije vakan tiemaanden in het buitenland vertoefde weet bij zijn terug keer in ons land te zeggen dat het hier toch nog goed is. Dit betekent niet dat alles opper best gaat en stellig niet dat er in België geen onrechtvaardig- heid meer zou bestaan. Ook bij ons hebben de minstbe deelden te weinig en de rijk sten teveel. Dit springt des te meer in het oog in een perio de van inflatie, wanneer de prijzen op hol slaan en de levensduurte zienderogen toe neemt. Dan zijn het eens te meer de ekonomische zwak- sten-, de kleine loon- en wed- detrekkenden, de gepensio neerden en andere katego- rieën die op sociale vergoedin gen zijn aangewezen, die het slachtoffer zijn van de dalen de koopkracht. Het voornaamste doel van de socialistische beweging is steeds geweest de uitgebuite- nen te verdedigen tegen de uitbuiters, de arbeidsklasse en allen die met werken hun brood verdienen een beter be staan te verschaffen, hun waardigheid van werknemers in de maatschappij te verdedi gen en deze maatschappij zelf demokratisch en rechtvaardi ger te maken. Er is veel bereikt. En wat sommigen over de B.S.P. ook mogen zeggen, niemand kan loochenen dat de socialisten de belangrijkste bewerkers zijn geweest van de betrekke lijk goede sociale toestand die in ons land heerst en dat zij de belangrijkste kracht en hefboom zijn in de strijd voor een rechtvaardiger maatschap pij- Hoe stelt zich de toestand in dit jaar 1973 Wanneer wij de eerste helft van dit jaar overschouwen dan stellen wij vast dat heel wat sociale resultaten werden geboekt. Wij vernoemen slechts de verovering van het gewaarborgd maandloon voor de arbeiders; de progressieve verwezenlijking van de vierde week betaald verlof door de twee bijkomende vakantie dagen; de speciale vergoeding voor de slachtoffers van kol- lektief ontslag; de verhoging van de pensioenen met 8 t.h. en de wettelijke koppeling van de pensioenen aan het stijgend welvaartspeil; de in- deksatie van de belastings- schalen voor de gepensioneer den, de kredieturen voor ar beiders-studenten; de verbete ring van sommige tegemoet komingen aan minder-validen en oorlogsslachtoffers; de bij komende maand kinderver goeding. Hoe zien wij de toestand bij het ingaan van de herfst 1973? De ekonomische toestand is zeer goed. Maar de snelle prijsstijging, al is deze bij ons geringer dan in de aanpalende landen, stelt op scherpe wijze het probleem van de koop kracht. Weliswaar beschikken wij over een instrument, de indeksaanpassingen. Maar deze automatische aanpassin gen gebeuren dikwijls te traag. Bovendien is het ook duidelijk dat 2 t.h. indeksaan- passing op een pensioen of een klein loon heel wat min der is dan een zelfde verho ging op een groot inkomen. De inflatie of de voortduren de prijzenstijging betekent dan ook dat de armen nog armer en de rijken nog rijker worden. Momenteel bedraagt de prijsstijging ongeveer zeven t.h. per jaar. Vermits een klei ne spaarder heel wat minder intrest van zijn spaargeld krijgt, betekent de inflatie ook een bestendig verlies door feitelijke muntontwaar- ding. De eerste zorg nu moet zijn de koopkracht te beschermen en het nationaal inkomen op een rechtvaardiger wijze te verdelen ten gunste van de zwaksten. Daarom moeten de winstmar ges en de kommercialisatie- kosten, vooral de publiciteits- uitgaven en de bedrieglijke ristomo's, beter gekontro- leerd worden. Daarom moeten de belastings schalen voor de personen belasting aangepast worden om te vermijden dat de men sen met kleine inkomens door de prijsstijging fiskaal worden Daarom moeten een aantal andere eisen van de socialisti sche arbeidersbeweging wor den verwezenlijkt, zoals de instelling van het prepen sioen, de herwaardering van de oudste pensioenen, de her vorming van de geneeskundi ge verzorging, de verhoging van de kinderbijslag voor sommige kategorieën. Daarom moet men de rijken meer doen betalen door een ekstrabelasting op de super winsten om aan de armsten meer te kunnen geven. Maar de mens leeft niet van brood alleen. De arbeider, de bediende, de technicus hebben ook hun waardigheid als mens. In het kapitalistisch bedrijf worden zij nog steeds als een koopwaar beschouwd. Zij hebben geen inspraak in het arbeidsproces en geen kontrole op het gebeuren. De B.S.P. strijdt er voor opdat zij hun zeg krijgen. Daarom moet de ekonomie en moet het bedrijfsleven worden ge- demo kratiseerd. De tijd is dan ook gekomen om een offen sief in te zetten voor de ar- beidskontrole in de onderne mingen. Hierover zullen wij het een volgende maal heb ben. Volksvertegenwoordiger B.SJP. BERT VAN HOORICK het sociaal statuut, de toe gang tot het beroep, de be roepsopleiding, de krediet- uren, de financiële hulp voor ekonomische expan sie, de fiskaliteit en de zogenaamde randproble- men. In de namiddag horen de aanwezigen dan de reakties van de vertegenwoordigers van de middenstand. Alle gezaghebbende organiza- ties, ook van de andere partijen, werden tot het geven van hun standpunt uitgenodigd. Zondag 25 september wordt tijdens een plenaire vergadering alles op punt gesteld. Het spreekt vanzelf dat deze organizatie openstaat voor alle belangstellenden. Wie geïnteresseerd is kan zich steeds tot één van onze organizaties wenden of tot de partijafdelingen. Graag zijn we bereid U te woord te staan en ook uw mening te laten weerklin ken. Het middenstandspro gramma moet van de mid denstanders komen. Daar om, neem aktief deel aan de ontmoetingsdagen met de middenstand. Gebruik dit enig initiatief in de Bel gische politiek. Hiermee zal dan ook opnieuw wor den bewezen dat de PVV een moderne partij van en voor de bevolking is, waar in iedereen kan meebepa- len waarheen hij met de toekomst wil. LOUIS D'HAESELEER «ONTMOETING MET DE MIDDENSTAND.» De tweede helft van sep tember zal de openbare be langstelling getrokken wor den op een PVV-manifesta- tie te Leuven. Deze gebeurtenis onder het motto «ontmoeting met de middenstand» heeft tot doel een goed gebakend middenstandsprogramma tot stand te brengen. De problemen van deze aktieve bevolkingskategorie zijn zeer complex en ze werden tot heden nooit duidelijk afgelijnd. Voor de PVV is het hoofd zaak tot een open samen spraak te komen en in het raam van de oprechte par tijbetrachting de midden standsvraagstukken te ak- tualiseren. Op het ogenblik bereidt een beperkte werk groep dit belangrijk politiek gebeuren voor. De eigenlijke ontmoetings dagen zijn nieuw in de Bel gische politiek. Zaterdag 22 september zullen inder daad van 10 uur af de standpunten van de PVV ter kennis gebracht worden. Het gaat onder meer over; POSTTARIEVEN Tijdens de eerste vergade ring van de uit vakantie te rugkerende ministers werd besloten de posttarieven nog maar eens te verhogen. Dat zal voor gevolg hebben dat vanaf 1 oktober een brief 5 fr. zal kosten. Wie in Aalst een zichtkaart met standbeeld van Dirk Mar tens koopt en die naar vrienden om het even waar in België stuurt, zal daar na 1 oktober 4 fr. dienen op te kleven en niet langer 3 fr. Rekenkundig is dat een ver hoging van zo maar direkt 33 Maar onze regering staat voor niets. De sekre- taris van de schaakklub «De Gouden Toren», die de leden van zijn achtbare vereniging pleegt bijeen te roepen bij middel van een omzendbrief, waarop tot vandaag «slechts» 2 fr. diende te kleven, zal na 1 oktober heel wat dieper in de klubkas moeten duiken. Want vanaf die dag zal de postbode de uitnodigingen nog slechts ter bestem ming dragen op voorwaarde dat de omslag voorzien zal zijn van een zegel van 3 fr. Onze schoolrekenkunde leert ons dat dit een verho ging is van zo maar even tjes 50 De zesendertig Ministers en Staatssekretarissen zul len van deze verhoging van zelfsprekend niet te veel merken, want hunne Excel lenties plakken geen post- zegels... De anderen zullen van deze verhoging echter des te meer merken. De ondernemingen die veel korrespondentie voeren, zien hun portkosten weeral eens de hoogte ingaan. Dé toerist die veel zichtkaarten pleegt te versturen aan de vele vrienden en kennissen, zal elke keer wat dieper in zijn geldbeugel moeten scharrelen. En vooral de sekretarissen van de ontel bare herenigingen die Vlaanderen rijk is, zullen na 1 oktober aan postzegels nog grotere bedragen uit geven dan ze reeds deden. Tot wanhoop van de pen ningmeester, die maar moet zorgen dat er op elk ogenblik geld in het bakje is om de administratiekos ten de baas te kunnen... Waarom zoveel misbaar maken rond deze verhogin gen van in feite slechts 50 centiemen en tweemaal 1 fr.? Doodeenvoudig omdat deze kleine bedragen het gevolg zijn van grote schandalen! Want het is de gemeen schap die weeral moet opdraaien voor het wanbe heer en de korruptie die in de hogere kaders van de postdiensten schering en inslag zijn. Het is inder daad de gemeenschap die hier reeds jaren schaamte loos bedrogen en bestolen wordt. Maar het is weeral eens diezelfde weerloze ge meenschap die de miljoe nen en de miljarden mag bijpassen die reeds jaren langs allerlei duistere we gen in het niet verdwijnen. En hoe kan het ook anders? Gebouwen die normaal slechts 500 miljoen mogen kosten, gaan uiteindelijk het miljard voorbij! En in de tuin van diezelfde ge bouwen zet men dan boom pjes van 55.000 fr. het stuk!!! De etterbuil is hier en daar aan het openbreken. Inder daad. Het was warempel geen uur te vroeg! Want de dieven stelen schaamteloos verder. En de kleine man betaalt maar altijd de reke ning. Want na de verhoging van de posttarieven komt er een andere verhoging. De staat heeft geld nodig. Altijd maar meer geld... Al tijd maar meer geld... En waarom? Om er boom pjes van 55.000 fr. mee te planten, mijnheer Anseele? VU arr. Aalst ROND DE BROUWERIJ DE BLIECK Ons eerste artikel van deze ons zo welwillend door de redaktie van «De Voorpost» ter beschikking gestelde rubriek, zal gewijd zijn aan een probleem dat ons, Kommunisten van de Den derstreek, sedert vele jaren onophoudelijk bezighoudt. We kwamen in 1954 pas terug uit verlof, toen men ons de aangekondigde slui ting van de tekstielfabriek Roos-Geerinckx en Denayer kwam rhelden-. Dat was de eerste likwidatie van een voor ons gewest relatief grote onderneming. In de maand augubtus jlbijna twintia jaar later, kwam bij onze terugkeer uit vakantie het onheilsbericht omtrent de Brouwerij De Blieck. Daartussenin, ligt de lange keten van sluitingen aller hande, die het arrondisse ment Aalst industrieel ont manteld hebben. Deze maal gaat het om een kommercieel akkoord tus sen De Blieck en de Brou werij La Marine van de groep Wiels. Er is eerst sprake geweest van een be perkt akkoord. Men kon zoals in vroegere gevallen hopen dat de produktie zou behouden blijven. Dit zal echter niet zo eenvoudig zijn, en zonder op de feiten te willen vooruit lopen mogen we wel zeggen dat het ergste te vrezen is. We staan hier voor een ver schijnsel dat niemand moet verwonderen. De kapitalis tische koncentratie is niets nieuws en doet zich voor in alle bedrijfstakken. Al wie of wat de grote financiële groepen interesseert, al wie of wat hen in de weg loopt of hen winst kan opleveren, moet er aan. Ook voor dienstverleningen door de Staat of de gemeenten ver zorgd, maar die geld kun nen opbrengen, geldt het zelfde parool. Voor de ge meenschap blijft dan wat geld kost. Waarna een be paalde pers dan nog maar eens kan schelden op de Staat als geldverkwister... Niemand zal in de boeken van De Blieck kunnen gaan pluizen om uit te maken of deze opslorping onvermij delijk is. Want het kan wel waar zijn dat een fusie in bepaalde gevallen ekono- misch gezien verantwoord is, in vele gevallen gaat het doodeenvoudig om een operatie die de aandeelhou ders grotere winsten moet opleveren, zonder dat men zich in het minst bekom mert om de betrokken ar beiders of om het getroffen gewest. Vijftien-twintig jaar geleden kon men ons, Kommunis ten, nog in de pers onder schot nemen toen we op de nefaste rol wezen van de holdings en trusts en van de multinationale masto donten, met begrotingen die deze van een land als het onze overtreffen. Van daag ontdekt men het gevaar zowat ten allen kan te. De vraag is of de vak bonden en de partijen die beweren de volkse belan gen te verdedigen, zich nog langer zullen houden aan een politiek die neerkomt op een plaaster op een houten been. De oplossing vereist méér; een werkelijke demokra- tische kontrole op het eko- nomisch leven, arbeiders- kontrole. RAY DE SMET Voorzitter KP-Dender Het lef van onze regeerders is gelijk het overbekende TV-spel duur en zonder grenzen. En de Belgen staan meestal aan de verliezende kant. Onze koene regeerders deinzen voor niets terug, vooral als het er op aankomt de burgers van dit land in de zak te zitten, hfeem nu die affaire van de posttarieven. In een periode dat eenieder wordt aangemaand tot zuinigheid, besparingen en offers worden wij vriendelijk verzocht meer briefport te betalen. Akkoord dat de levensduurte stijgt, dat iedereen overal daarvan de gevolgen moet dragen, dat bijgevolg de prijsverhoging onvermijdelijk is. Maar er zijn grenzen en er zijn dingen die men niet mag doen. Zelfs als men in een drieledige regering zit. Indien ons politieke leven een minimum aan takt, aan waardigheid en eerbied voor de gemeenschap had bewaard, dan zou men vandaag de posttarieven niet hebben verhoogd. Men mocht meer geld vragen voor alles behalve voor de diensten van de post. Want het volk werd zwaar geschokt door het schandaal van de RTT waarbij is gebleken dat miljoenen verbrast werden. De psychologische weerslag op de bevolking heeft diepe sporen nagelaten en, of men het wil of niet, te rechte of ten onrechte, heerst bij het volk de mening dat de post ergens iets te maken heeft met de RTT. De gewone burgers nemen het niet dat zij extra méér moeten betalen voor hun brieven terwijl men miljoenen verbrast in de RTT. Zij hebben de indruk dat zij worden gestraft om de misstappen van anderen financieel goed te maken. Hoe durft men meer geld eisen van de gewone man als hij een briefje moet schrijven, wanneer het hele land weet dat, ondanks lasten en verhogingen, zij die in de politiek van het land een belangrijke rol spelen ook in dat verband van vrijstelling en gratis port genieten. Wie het volk wil leiden moet het voorbeeld geven van offervaardigheid en civisme. Als men van het land offers vraagt moeten zij die de bezuiniging preken zelf uit hun zak durven betalen. Moesten al degenen die gratis van de diensten van de post genieten op dezelfde manier worden behandeld als de gewone man dan zouden er al wat besparingen kunnen gedaan zijn, dan zou de kleine man niet altijd de indruk hebben dat hij het is, en hij alleen, die moet betalen. Maar een Belgisch politicus is blijkbaar iemand die in de eerste plaats veel voor niets krijgt en minder iets voor niets doet. Tenzij in de verkiezingsperiode. De Belgische posterijen zijn zeer degelijk. Aan de basis althans. Onze postboden, onze klerken, onze postmeesters bewijzen elke dag dat zij gewetensvol een taak en een verantwoordelijkheid aankunnen die alsmaar moeilijker worden. Zij hebben bij de verhoging van de posttarieven geen enkel voordeel. Zij moeten mee het odium dragen. In de huidige situatie was de verhoging van de posttarieven een politieke vergissing en een sociale fout. De geplande verhoging inzake persbedeling is niet minder erg. In regeringskringen is men het eens dat een deel van de nationale pers af te rekenen heeft met zware zoniet onoverkomelijke moeilijkheden. Men zoekt naar allerlei oplossingen maar in afwachting daarvan heeft men alleen verhogingen op het oog. Als de perstarieven worden verhoogd wordt de pers aan banden gelegd. Men zegt dat teveel uitgevers en.uitgaven van faciliteiten en verminderin gen genieten en misbruik maken, men wil een gevarieerd stel van nieuwe tarieven uitknobbelen om in feite de ene voordeel en de andere nadeel bij te brengen. Men wil vooral de bladen met veel reklame extra doen betalen. Men vergeet daarbij dat ook die bladen duizenden mensen een bestaan bezorgen, dat die bladen in de reklame ook een belangrijke vorm van informatie verzorgen. De regering en een aantal politieke partijen denken de massa mee te krijgen in een hetze tegen al wie reklame brengt. De reklame, die een enorm deel van de nationale werkkracht verzorgt en beheert, moet als het ware gestraft worden. Men mag hopen dat degenen die zo onbezonnen spreken niet zullen aarzelen ook de ministers, de parlements leden, de partijen en de vakbonden tot extra betaling te dwingen wanneer die in radio, televisie en pers hun programma verdedigen. Zij leggen beslag op uren zendtijd, op bladzijden krantenteksten, om in feite niets anders te verdedigen dan hun eigen visie en soms hun eigen persoon. Wie vandaag aan de perstarieven raakt schaadt willens nillens de rechten, de vrijheid en de levensmogelijkheden van de pers. De vrijheid van de pers we moeten de waarheid onder ogen durven zien is onmogelijk geworden zonder de reklame die, wat sommigen er ook van denken, een grote service betekent voor de lezers. Wie aan de pers raakt treft duizenden arbeiders en bedienden, want zij zullen ten slotte de eersten zijn om het gelag te betalen als een aantal persuitgaven moeten verdwijnen onder de druk van nieuwe lasten. Al is onze gemeen te niet zo reusachtig groot, toch wordt hier geleefd, toch gebeurt er hier heel wat. Ik hoop dat "De Voorpost" het eigen leven van Herdersem met al wat er roert en leeft in geuren en kleuren zal ver slaan. Wij staan dan ook zeer positief tegenover "De Voor post" wanneer het blad be wijst dat het over Herdersem een brede waaier van informa tie brengen zal. In het eerste nummer was het maar pover tjes. Ik hoop dat daar heel vlug verandering in komt. Uw blad blijkt technisch op een zeer hoog niveau te staan. Wanneer de berichtgeving over onze gemeente volledig wordt, dan zal De Voorpost voor alle Herdersemraenaren heel vlug een begrip en een huisvriend geworden zijn. Ook de Moorselse burge meester, de h.Uyttersprot R. zag in De Voorpost een welgekome gast. "Voor mij persoonlijk is De Voorpost geen onbekende", aldus de h. Uyttersprot. Ik kreeg het blad regelmatig van mjjn vriend Robert De Pauw uit Baarde- gem. Ik vind het persoonlijk een zeer verzorgd blad, waar in zowat iedereen en alles aan zijn trekken komt. Ik ben kontent dat het naar Moorsel komt. Wij hadden hier im mers niets waarin het leven van onze gemeente bekend gemaakt werd. Wanneer ik iets jammer vind dan is het wel het feit dat jullie er Meldert niet bijgenomen heb ben. Baardegem, Moorsel en Meldert vormen uiteindelijk toch de Faluintjesstreek. Wij horen bij elkaar. Vele inwo ners van Moorsel weten gaar ne het nieuwe van Baardegem en van Meldert. Ik veronder stel dat dit ook én voor Baardegem én voor Meldert het geval is. Daarom zou ik U durven verzoeken de moge lijkheid te overwegen om ook berichtgeving van en over Meldert in uw blad op te nemen. Uiteindelijk hoop ik dat U in De Voorpost genoeg ruimte voor Moorsel zult vrij houden, terwijl ik anderzijds eveneens de wens uitdruk dat Uw blad zo'n volledig moge lijke informatie over onze gemeente brengen zal." Tot daar de drie burgemees- (vervolg van blz. 1) ters. Wij hopen dat het vertrouwen dat zij in ons blad stellen in de toekomst niet zal beschaamd worden. "De Voorpost" zal zich inspannen om een zo volledig mogelijke berichtgeving te verzorgen, om werkelijk zoals het een burgemeester uitdrukte een echte spiegel van het leven der gemeente te'worden. Dat is een taak, die niet zo licht is om waar te maken. Wanneer wij echter op de vele vereni gingen, die deze drie gemeen ten telt mogen rekenen, dan zal die opdracht heel wat lichter uitvallen, en zullen wij onze lezers iedere week aan genaam kunnen verrassen. (KM) HAK-centrum, één jaar KABELTV-PERIKELEN TE EREMBODEGEM Honderdentweejarige te Aalst Kursiefje over Dirk Martensjaar Aalst, slokop?

De Voorpost | 1973 | | pagina 2