VAN LIMBERGEN UW RAADGEVER VOOR EEN GESLAAGDE EN COMPLETE HUWELIJKSLIJST PORCELEIN EN GESCHENKENZAAK 14.9.1973 - 7 Streekposfffl ABVV De Algemene Centrale van het ABVV hervatte haar zitdagen. Te Aalst, Hopmarkt j 45: alle werkdagen van 8.30 uur tot 12 uur en iedere zaterdag van 9 tot 11 uur. MARCELINOKLUB De Marcelinoklub bij de Paters Kapucijnen geeft op zondag 23 september de avonturen film: Flipper en de Zeerovers. FILMFORUM K.F.L. Donderdag 20 september in de zaal van het Sint-Jozefskollege, Pontstraat, eerste film: I love you, Rosa, in de reeks van het filmforum. Maandag 24 september eveneens i om 20 uur in dezelfde zaal de eerste film van de speciale jubileumreeks: Pantserkruiser Potemkin. TEGENBEZOEK Vrijdag 21 september om 19uur komen een twintigtal inwoners van Eidengesass (Bonds- republiek Duitsland) op tegenbezoek naar Aalst, nadat reeds sedert een tweetal jaar meerdere Aalstenaars in deze gemeente hun zomervakantie doorbrengen. De Duitsers worden ontvangen om 19 uur in Den Uzer, Vlaanderenstraat. Zaterdag 22 september I maken zij samen met hun gastheren een tocht via Gent, Diksmuide, Nieuwpoort, Oostende en Brugge, 's Zondags tijdens het vrij verblijf te Aalst wordt de Denderstreek geëxploreert. SPREEKTECHNIEK In de vergaderzaal Apostelken aan de Kerk van Mijlbeek gaat op woensdagavond 19 september om 19.30 uur de eerste lesavond door van de kursus - Spreek- en Vergadertechniek - door het Instituut Eloquentia. Toegang vrij. De tweede les gaat op 26 september a.s. door. VEERTIENDAAGSE VAN HET VLAAMSE KRUIS Het Vlaamse Kruis viert dit jaar zijn 45-jarig bestaan. Dit gaat ook niet onopgemerkt voorbij te Aalst. De veertiendaagse van het Vlaamse Kruis loopt van zaterdag 15 tot zondag 30 september. Gedurende deze periode worden naast de gewone dienstverle ningen volgende aktiviteiten gepland: massa le vignettenverkoop, aanvang EHBO-kursus I op woensdag 19 september a.s. om 20 uur in I 't Apostelken, Kerk Mijlbeek, inhuldiging ambulancewagen op zondag 23 september 1 om 10 uur eveneens aan 't Apostelken en op woensdag 26 september om 20 uur, filmavond over kunstmatige ademhaling - Pulce of Life -, in stadslokaal. Kerkstraat. Inschrijvingen voor dé gratis EHBO-kursus dienen vooraf te gebeuren bij het Vlaamse Kruis, Parklaan 93 te Aalst. De kursus loopt van 19 september tot 12 december en het diploma is erkend door het ministerie van Vólksgezondheid. De lesgevers zijn: Dr. Johan Van Overbeke, chirurg. Dr. Louis Vandeweyer, huisarts. Mej. Lieve Peremans, verpleegster. Mej. Louise Schoolmeester, verpleegster. M. Herman Roels, apotheker en M. Gerrit D'Haeseleer, lie. kinesiterapie. WIJNGILDE De afdeling Aalst van de Vlaamse Wijngilde start met haar nieuw jaarprogramma. De eerste proefavond gaat door op vrijdag 14 september om 20 uur in feestzaal Hofsmeer, Lange Haagstraat te Impe. Het tema van jleze eerste proefavond is: de Loirewijn. De daaropvolgende vergadering is gepland voor 19 oktober in de Borse van Amsterdam met Cótes du Rhóne-wijnen. HOGER OP De toneelvereniging Hoger Op nodigt alle belangstellenden uit op de voorstelling van haar jaarprogramma, gevolgd door de receptie op 14 september om 20 uur in het gebouw gelegen links bij de ingang van het Beukenhofdomein in de Langestraat. HAK-KEFIETJES Het hulpcentrum Hak, Korte Nieuwstraat 5 j geeft op zaterdag 15 september om 20 uur een avond vol pop, folk, klassieke zang met o.a. Red Mole, Lode Caudron, De Vrienden, I Let's Sing, Zuidamerikaanse en Aalsterse I vrienden. Hak viert met deze avond zijn eerste verjaardag. PAROCHIEFEESl Zaterdag 15 en zondag 16 september gaat het parochiefeest door van Sint-Jozefs, in en rond 't Kapelleken. Meuleschettestraat. De opbrengst gaat naar de verbouwing van 't Kapelleken, 's Zondags vanaf 12uur tot 15 uur worden er gastronomische middagmalen bereid en er wordt ook gezorgd voor familiemenu's. Aan dezen die niet ter plaatse kunnen komen, worden de maaltijden op aanvraag ten huize besteld. Inschrijvingen liefst op voorhand bij de h. Jan Moons, Esplanade 7. ANTIEKBEURS In 't Apostelken gaat er opnieuw een antiekbeurs door, dit van vrijdagavond 28 september tot en met woensdag 3 oktober. DERDE LEEFTIJD Vrijdag 14september gaat de laatste dag door van de Week van de Derde Leeftijd, in de Keizerhallen. Het wordt een bont afwisselend programma met zang, sketchen, akkordeon, deuntjes op het hammond-orgel door Emiel Eecicman, kuituur voor de derde leeftijd met Herman Slagmulder. Na het slotwoord door de heer burgemeester M. De Bisschop, houden zang en dans nog niet op. De tentoonstelling van de verschillende ouderlingenbonden loopt nog door tot vrijdagavond 14 september. L.S.W .-OUDERLINGEN De L.S.W. gepensioneerden gaan op maandag 24 september op daguitstap naar de Kempen. K.A.V. H. Hart De K.A.V. H. Hart nodigt op zondag 16 september om 15 uur zijn leden uit voor een gezellig praatje, in de Kring. Dr. De Moorstraat 104, en dit bij een kop koffie en een lekker hapje. YOGA De Aalsterse Yogaklub start vrijdag 14 september om 20 uur in de turnzaal der stadsschool. Vredeplein, met een kursus voor beginnelingen. APOLLOKLUB Door de petanqueklub Apollo wordt een tornooi ingericht op zondag 16 september om 14 uur in lokaal. Geraardsbergsestraat 100 A. VOORDRACHT Door de sociale school van het H. Hart wordt op vrijdag 14 september om 20uur in de kring, Dr. De Moorstraat, een voordracht gehouden over «Onze Kinderen en Wij». WACHTBEURT GENEESHEREN APOTHEKERS Zaterdagnamiddag 15, zondag 16 september. Woensdagnamiddag 19 september en na 20 uur tot en met vrijdag 21 september. Zal de dienst verzekeren voor dringende gevallen, zo de huisdokter afwezig is: Dr. Deneckere, St.-Annalaan 106. Tel. 203.19. Ap. Van Ongevalle, Esplanade 20. Tel. 241.03. DIENSTBETOON Volgende mandatarissen houden hun zitda gen voor sociaal dienstbetoon: Senator Verleysen: dinsdag 18 september, in het Groen Kruis van 19.30 uur tot 20.30 uur. Volks vert. R. Otte: zaterdag 15 september in het Groen Kruis van 10 tot 12 uur. Volksvert. Gh. Willems: zaterdag 15 september van 10 tot 12 uur, aan huis. Prov. Raadslid E. Bogaert: 's woensdags en donderdags van 10 tot 12 uur. Kabinet Stadhuis. Volksvert. Louis D'Haeseleer houdt zijn zitdag voor sociaal dienstbetoon elke maandag-, donderdag- en zaterdagvoormid dag in het Sociaal Centrum L.S.W., Korte Zoutstraat 16 van 8 tot 11 uur. NIEUW ONTMOETINGSLOKAAL L.S.W. Vrijdag werd het nieuwe ontmoetingslokaal van de Liberale Sociale Werken in gebruik genomen. De belangstelling voor de opening van het lokaal, gelegen aan de Korte Zoutstraat 14 was groot. Volksvertegenwoor diger L. D'Haeseleer mocht in zijn welkomstwoord talrijke personaliteiten uit Aalst en het arrondissement begroeten. BRADERUFEESTEN Door de dekenij van de Molendries, Varkensmarkt en de Hoveniersstraat worden volgende feestelijkheden ter gelegenheid van de jaarlijkse braderij ingericht. Op vrijdag 14 september om 20 uur wordt de feestverlichting ingehuldigd. Zaterdag 15 september vanaf 9 uur en zondag 16september vanaf 8 uur allerlei feestelijk heden en jaarmarkt. Er is een tekenwedstrijd op zondag om 15 uur, voor twee kategorieën: van 6 tot 10 jaar, en van 10 tot 14 jaar. Met deze wedstrijd zijn er voor 15.000 fr. prijzen te winnen. Maandag 17 september hervatten de feestelijkheden om 10 uur en te 20.30 uur is er trekking van de tombola door TV-journalist Louis De Pelsmaeker. POSTZEGELKRING Zondag 16 september om 10 uur in de bovenzaal bij Willy Belon, Grote Markt, vergadert de postzegelkring Ons Huis. Er zijn ruilboekjes en nieuwigheden. AALSTERSE GILLIS Zaterdag 22 september om 20 uur komen de Aalsterse Gillis weer op straat. In het kader van de Dirk Martens-feestelijkheden zullen de Gillis een rondedans uitvoeren rond het standbeeld van Dirk Martens. Bij deze gelegenheid gooien zij vijfduizend appelsie nen naar de toeschouwers. BEIAARDKONCERTEN In het kader van het Dirk Martensjaar worden er elke zaterdag en zondag in september en oktober beiaardkoncerten gegeven. Op zaterdagen 15, 22 en 29 september worden de koncerten gegeven door de h. Kristiaan Van Ingelgem. Zondag 16 en 23 september door de h. Robert De Mette en op 30 september door Jos D'Hollander. Een bijkomend koncert wordt op zaterdag 22 september gegeven van 19 tot 20 uur door de h. K. Van Ingelgem. TENTOONSTELLINGEN Oud Hospitaal: Oude Vismarkt, doorlopen de tentoonstelling over werk en tijd van Dirk Martens. Tot 31 oktober. Iedere dag van 10 tot 18 uur. behalve op maandag. Toegangs prijs 20 fr. Scholen, groepen en jeugd: 10 fr. Sint-Martinuskerk: In de Winterkapel, kunstschatten van de kerk. Iedere dag, tot einde oktober van 14 tot 18uur. Belfort: tot 31 oktober, iedere dag van 10 tot '8 uur, op maandag gesloten: Boektechni sche tentoonstelling. De drukpers is in werking om 10.30 uur en om 15 uur. Kredietbank, Grote Markt: tentoonstelling over Veiligheidsdruk. Tot eind oktober. Stadhuis, Feestzaal: tot 15 september, tentoonstelling in het kader van de Belgisch-Hongaarse week. Hongaarse wer ken en postzegels. Pieter Coueke, Molenstraat 44: 25 meesters van de hedendaagse kunst, tot 28oktober. Valerius De Saedeleer: Keizerlijk Plein. Paul Huwé stelt tentoon tot 24 september. POLITIE KORPSDAG Zaterdag 22 en zondag 23 september gaat de negentiende korpsdag. ingericht door het Feestkomitee van het Politiekorps der Stad Aalst, door. Er staat heel wat op het programma: Zaterdag 22 september van 9 tot 12 uur: vrij bezoek aan het Politiekom- missariaat, om 16 uur: voetbalmatch tussen Politie-Aalst en Politie-Mechelen, dit op het terrein van Alost-Sports aan de Dender- mondsesteenweg. Nog allemaal op zaterdag: om 22 uur in de Keizerhallen op het Keizerlijk Plein, groot nachtbal met de tv-vedette Cindy en het showorkest Actif Club. Zondag 23 september wordt om 10 uur in de Sint-Antoniuskerk (Kapucienen) een militai re mis opgedragen. Om 10.45 uur: optocht door de stad en neerlegging van bloemen aan het monument. Om 11.45 uur: defilee van gans het korps voor de overheden op de Grote Markt. Ten slotte 's avonds om 19 uur op de Grote Markt, Kunstkoncert door de Politieharmonie van Mechelen, gevolgd door Taptoe. COM—SA—DA De kultuurgroep Com-sa-da brengt een sociaal getint programma. Zij gaan van de mening uit dat kuituur een kritische boodschap moet brengen en niet enkel als lach- en weenontspanning mag fungeren. Com-sa-da is met haar programma klaar voor de vuurproef. Elke jeugdgroep of vereniging kan deze kultuurgroep uitnodi gen. Men kan terecht bij Dirk Mertens, Scherreveldstraat 49 te Aalst, of Willy De Bolle, Kleine Heyde 7 te Teralfene. JAARPROGRAMMA KWB AALST Nadat men vorig jaar de onderwijsproblema tiek aanpakte heeft het K.W.B. verbond Aalst dit jaar het grondbeleid als hoofdtema voor de jaarwerking gekozen. Door de afdelingen grondig te informeren wil de K.W.B. tot een strukturele aanpak komen. Om de mensen die moeilijkheden hebben met deze zaak konkreet te kunnen helpen voorziet men dienstbéfoon en verder streeft men ook naar een wijziging in de houding van de eigen leden t.o.v. het grondbeleid. Dat men het niet bij theorie houdt, maar vooral de afdelingen van het probleem bewust wil maken, blijkt uit de vormings- en aktiemogelijkheden die ter beschikking worden gesteld. Een eerste stap zetten de afdelingen door een inventaris van de knelpunten op te stellen. Naast het maandblad Raak» zal op de raadsvergader ingen ook een diamontage gebruikt worden. Van november tot februari worden gespreks- avonden georganiseerd waarop men tot de kern van het grondbeleidsprobleem wil doordringen om vervolgens tot haalbare akties over te gaan. Naast dit hoofdtema is de arbeiderssolidari- teit een voornaam punt op de jaaragenda. Een keuze uit de andere aktiviteiten: Ouders en vrijende kinderen, voor de echtparen, en: Gehuwd met de halve wereld, voor jonge echtparen: Lourdesbedevaarten, vrijetijdsbe steding. ziekenwerking, kadervorming, kui tuur. Reinaertdienst en een projekt voor het lager onderwijs. AH ONGEVALLEN Te Aalst, aan de Expostraat, kon een schouwbrand door de brandweer vlug geblust worden. In de Sint-Annakring te Aalst kwam de h. Jacques Renard ten val. Hij werd door de hulpdiensten 900 naar het Stedelijk Hospitaal overgebracht. Een zwerm bijen drong in de werkplaats van de drukkerij Van Brabant, Kerkhoflaan, binnen. Door de tussenkomst van de stedelijke brandweer werden de bijen verwijderd. Op het FFR-voetbalterrein werd tijdens het spel de speler V. Boeykens uit Mere, ernstig geraakt. Op de Schietbaan te Aalst kwam het na een hevige woordenwisseling tot een vechtpartij tussen enkele personen. Hierbij liep Frans De Schrijver, Brusselbaan 13 te Erenibode- gem. verwondingen op. Op de Houtmarkt werd de voetgangster Madeleine Van Biezen, wonende Hoogstraat 20 te Aalst, door een personenwagen aangereden. Gewond werd het slachtoffer naar een ziekenhuis overgebracht. Aan de hoek van de Petrus Van Nuffelstraat en de Binnenstraat werd fietser Patrick Vergauwen, Ten Berg 73, aangereden door een auto. Licht gekwetst werd hij naar het hospitaal overgebracht. In de Bergemeersenstraat kwam de brom fietser Augustin De Schutter, wonende in dezelfde straat nr. 75, zwaar ten val. Ernstig gewond werd hij naar het ziekenhuis overgebracht. In de namiddag werd de bromfietser Rudy Callebaut, Rozenweg 42 te Aalst, door een auto overreden in dde Rozendreef. Licht gekwetst werd hij verzorgd in het ziekenhuis. In de Generale Bankmaatschappij brak brand uit. In een korte tijd kon het gevaar door de stedelijke brandweer geweerd worden. De Zwarte Hoekbrug is weer open een opluchting voor velen en een ontlasting voor het verkeer in het centrum van Aalst. (Ib) ZOMERKARNAVAL Dat men in Aalst heviger dan waar ook karnaval viert, is iedereen wel bekend. En dat een echte Aalstenaar elke gelegenheid om de grote karnavaldagen verder te zetten, gretig aanneemt, bleek weer eens gedurende de braderijfeesten van de Koolstraat. De aktiviteiten van vrijdag, de kleurige bevlagging, de feestmuziek in de straat, de humoristische spreuken in de uitstalramen en de weergoden zorgden ervoor dat tegen zaterdagavond groot en klein klaar was om karnaval te vieren. De verkiezing van de voiljanette werd meteen het hoogtepunt van deze 3e Zomerkarnaval. Bloemenfee Moni que, kondigde de dertien mannelijke kandidaten, met schuilnamen als Mira, Olala Brigitta, de Aalsterse kuisvrouwen, de dochter van Marie Planché en Stilte, aan. De jury, onder leiding van de heer Singelijn, koos de dochter van Marie Planché uit als Voiljanette 1973. Het lied, Vdiljanetten ondereen, dat door de overwinnaar ook kandidaat Prins Karnaval 1974 vertolkt werd, torende boven de overige liederen en nummertjes uit. Tijdens het verkleed openluchtbal dat daarna volgde, werden overwinning en nederlaag tot in de vroege uurtjes gevierd'en doorgespoeld. Zondagna middag dongen 30 kinderen van 6 tot 14 jaar naar de titel van Mister Koolstraat. Prinsen, prinsessen, figuren uit sprookjes en verhalen defileerden er voor een jury, bestaande uit de bloemenfee en de leden van het feestkomitee. Bij de eerste stemming kende men aan Zonneschijn en Prinses Zaïre een gelijk aantal punten toe, zodat een beroep op het publiek nodig was om de zesjarige Zonneschijn als overwinnaar te kunnen aanduiden. In de stoet die achteraf door de straten trok stapte naast het feestkomitee, de prinsengarde en de bloemenfee, ook de kersverse Mister Koolstraat mee. Twintig Aalsterse karnavalgroepen zorgden voor de vrolijke, en de Kon. Fanfare Sint-Cecilia uit Erpe voor de muzikale noot. Deze fanfare zorgde later op de avond, hierbij geholpen door een majorettenkorps, nog voor een streetparade. De rondgang van een geïmpro viseerde muziekkapel, met deken Bruyn- ninckx en voorzitter Bombeeck aan het hoofd, betekende het einde van deze zeer geslaagde 3e Zomerkarnaval. ANDRE HEYVAERT TONEEL Met - De Sleutel -, een moderne expressie door Guido Klinck, en - Poppenmoedertje -, een fantasiespel door S. Wisemberg-Cresens, wordt te Aalst het toneelseizoen ingezet. De inrichters, toneelkring De Schakel, bieden aldus de jongeren gelegenheid reeds bij de aanvang van het seizoen op het voorplan te ireden. De - opvoeringen gaan door in de Stadsschouwburg, zaterdag 15 en zondag 16september. REGLEMENT VOOR DE AALSTERSE BRADERUEN Door het Verbond der Aalsterse Dekenijen werd een inwendig reglement voor alle braderijen opgesteld, dat door het stadsbe stuur werd goedgekeurd. Er werd veel aandacht geschonken aan het algemeen belang en dat van de klanten. 1. De verkeersomleidingen geschieden in akkoord met het stadsbestuur. Enkel tijdens deze periode mag de openbare weg ingenomen worden voor de braderijen. Hij moet ten laatste te 22 uur volledig zijn vrijgemaakt. 2. Een doortocht door de straat moet altijd mogelijk zijn voor politie, brandweer of ambulance. De handelaars die het dichtst bij de straatafsluitingen wonen, zullen eventueel een hand toesteken. 3. De toelating tot het innemen van de openbare weg wordt globaal gegeven, op basis van de ingediende ledenlijst der gevestigde kleinhandelaars. 4. De lege plekken in de wijk mogen enkel ingenomen worden door foorreizigers of andere personen die een vergunning verkregen van stadsbestuur of politie. 5. Ook voor de braderijen dient de wet op de handelspraktijken stipt nageleefd, meer bepaald in verband met duidelijke prijsaan duiding. Aldus mogen ook geen produkten aangeboden worden die niet behoren tot het normale assortiment of de normale bedrijvig heid van de in de straat gevestigde handelszaak. 6. Op de loten van de eventuele braderij-tombola moeten vermeld worden: plaats en uur van de trekking, publicatie datum en betreffend advertentieblad, adres voor afhaling der prijzen en inschrijvingsnr. Min. Ekon. Z. 7. Alle deelnemers zullen een tombola-lot uitreiken per aankoop-bedrag dat bepaald werd door het eigen Dekenijbestuur, tenzij' een afwijking hiervan duidelijk en indivi dueel wordt aangebracht aan huisgevel of kraam. 8. Een eigen tombola, evenals kansspelen, zijn verboden. 9. Behendigheidsspelen zijn toegelaten. 10. Wie omslagen met een verrassing verkoopt, moet voor elke omslag een minimum-waarde voorzien. Hij zal zonodig de papieren afval grotendeels zelf opruimen. 11. Ingeval van auto-karavaan, mag geen eigen publiciteit speciaal voor die rondrit aangebracht worden op de deelnemende wagens. Tijdens het rondrijden mag niets uitgegooid worden, wel uitgereikt van hand tot hand. 12. Het is verboden op de braderij een eigen geluidsinstallatie te gebruiken. POSTZEGELKLUB De postzegelklub Dirk Martens, vergadert iedere 2de en 4de donderdag van de maand, in de jeugdbibliotheek, Kattestraat 33, Aalst, om 20 uur. BURGERLIJKE STAND HUWELIJKEN Jean Pierre Tricot, dokter in de genees-, heel- en verloskunde, Antwerpen, Italiëlei 108 met Andrée Van der Haegen, z.b., Aalst, De Ridderstraat 2; Abdeslam Akhlou, text, werker, Aalst, Ledebaan 235 met Jeannine D'Herde, handelsbediende, Aalst, Ledebaan 231; Norbert Buylé, beroepsmilitair, Aalst, Klaterbaan 102 met Noella De Winne, verkoopster, Aalst, Klaterbaan 100; Luc Van Stijvendael, begeleider, Aalst. Bergemeersen straat 48 met Carine Verstraeten, inpakster, Aalst, Bergemeersenstraat 52; Luc .Dekelver, student, Diegem, Molenstraat 50 met Maria De Bie. verpleegster, Aalst, Verwerijstraat 9; Camiel Schockaert, beambte, Aalst, Ten Berg 18 met Nicole Gheys, bankbediende, Aalst, Affligemdreef 47; Martin Caerels, burgerlijk ingenieur, Aalst, Parklaan 26, met Hilde Coen, kinesitherapeute. Aalst. Brou werijstraat 5. w v Jé De beste merken samen onder één dak: Rosenthal - Val St. Lambert - Baccarat - Christofle - Limoges - Porce- laines de Paris - Eschenbach - Cristallerie de Sèvres - Top Design - Zilmeta en Zilduro - W.M.F. - Cromargan - Potstainiers Hutois - Wiskemann - Cromargan - Letang Remy - Sola Elite - Bouillet-Bourdelle - Bohème - Hum mel - Alessi, enz. £300 AALST Hoogstraat 28 Bijhuis «EMPIRE» 9300 AALST Kattestraat 73 BGJG Goochelen, sprekende pop, film en uitrei king der prijzen van de tekenwedstrijd door de Bond voor de Grote Gezinnen ingericht, dit alles tijdens de jeugdnamiddag door de BGJG ingericht op zaterdag 15september om 14.30 uur in de zaal Madeion, Grote Markt.

De Voorpost | 1973 | | pagina 7