EUGDGLUB N HCRCK EUREKA TERLINDEN KREJA TIMARCHA SINT-JORIS LEEUWERIK KUKLOS OCARINA SERGANT SPORT v ïtttïïv mniTmrrmnmn TAPIJTEN DE WIELEWAAL EN HET NATUURBEHOUD WERKGROEP VAN JEUGDHUIZEN De grootste speciaalzaak van tapijten en tapis-plain 1000 m2 toonzalen H A 10-21.9.1973 De Erembodegemse jeugdklub Eureka ondergebracht in "D'Hofstee", Keppestraat 52, brengt voor haar leden opnieuw een rijk gevarieerd programma. Allerlei aktiviteiten zijn ge pland reizen, voetbal, fotogra fie, debatting, volleybal, dans- kursus, toneel, basketbal, email leren, muziekbeluisteren. Op 29 september om 19.45 uur start de filmforumreeks met "Sacco en Vanzetti" Toegangs prijs voor de leden 20 fr. Voor zitter J. Lambrechts herinnert nog even aan de openingsuren woensdag van 18 tot 24 uur, zaterdag van 17 tot 24 uur en zondag van 16 tot 24 uur. De sketchwedstrijd "Kortspel in 30", uitgeschreven door de ekspressiegroep Skene van de jeugdklub Terlinden, in samen werking met de A.S.L.K. Aalst heeft de jury voor geen moeilijk heden gesteld. Met unanimiteit van stemmen werd Mare De Bie laureaat met zijn werk "De Franfaise van Walschap - of de triomf van het administratieve misverstand". Zetelden in de jury de h. J. Borms, M. De Cock, H. Slagmulder, E. Tem merman, JP Van der Poorten, L. Vidts. Het bekroonde werk zal ten tonele worden gebracht bij de opening van de nieuwe klub aan de Raffelgemstraat. Op zondag 23 september heeft in de Schuur met «Spel vol verrassingen» plaats. Aanvang: 20 uur. Voortaan is er elke woensdagavond weer vol ley op de koer. Begin te 19 uur. De eerste toneeluitstap naar de KVS-Brussel gaat door op 26 september. Als eerste stuk werd "Wat een mooie dag" Van M. Van Ghelderode uitgekozen. Vertrek te 19 uur aan de instuif, terug tegen eenen. Toegangs kaartje en verplaatsing kosten je samen 100 F. Vrijdag 28 september gaat dan een gespreksavond door over de "Anti-autoritaire opvoeding" Luc De Valkeneen (SJ) zal het gesprek leiden. Verder even ver melden dat de gitaarklas haar aktiviteiten herbegon, je kan iedere woensdag in Kreja weer terecht om op je gitaar te komen tokkelen. Het Jongeren- kontaktcentrum Kreja staat open voor elkeen, iedere woens dag en vrijdag van 19 tot 23 uur, zaterdag van 14 tot 18 uur en van 19 tot 23 uur, zondag van 10 tot 12 uur, van 14 tot 18 u. en van 19 tot 23 uur. Op zaterdag 22 september te 14 u. wordt de ekolo- gische studie van Aalst verdergezet. De werken worden geleid door burg. ingenieurs, licentiaten scheikunde en apotekers. Men kijkt ook uit naar kandidaten voor een da mes volleybal- of basket- ploeg. Woensdag 26/9 is er een bezoek aan de K.V.S. voorzien. «Wat een mooie dag» met Walter Moe- remans, Vera Veroft, Ann Petersen en Jan Reusens wordt gebracht. Zaterdag 29/9 superdans avond met disco-bar. Op het programma staan hoofdzakelijk de topsuk- sessen uit de periode 1960-65. Sint-Jorisklub aan het Keizerlijk Plein, heeft een gevulde weekagenda. Vrij dag 21 september van 16 tot 23 u.: open instuif, van 19.30 u. tot 21 u.: judo-training, hogere gor dels. Om 20 u.: potten bakken. Zaterdag 22 september van 15 tot 23.30 u.: open instuif; om 17 uur tot 18 uur: judo-training voor meisjes; om 18.30 u. start de danskursus. Zondag 23 september instuif van 10 tot 13 u. en van 15 tot 20 u. Te 10 u. volleybal. Van 10 tot 11 u.: judo-training jongens tot 15 j. en van 11 tot 12 u. jongens vanaf 15 j. Om 20 u. dansavond ten voordele van de volleybal. Woensdag 26 september van 17 tot 23 u.: open instuif. Van 17.45 u. tot 19.15 u. training judo jongens tot 15 j. Van 19.30 u. tot 21 u. judo training jongens vanaf 15 j. Om 20 u. open klub- raad. Om 20 u. eveneens rietwerkatelier. Donderdag 27 september van 16 tot 23 u.: open instuif. Van 17 u. tot 18 u. judo-training meisjes en om 20 u. naaiklub. SINT-JORiS zoekt voor de volksdans een hobbyklubleider die kan zorgen voor holderio- stemming bij het huppe len. De klu braad gaat door op woensdag 26 september te 20 uur. HIRANO-KWAI heeft een nieuw lokaal ge vonden. Zo zal de judo- klub een waardig onder dak krijgen. Momenteel zijn er vijf zwarte gordels die de trainingen leiden of helpen leiden. De nodige voorbereidselen voor het plaatsen van een tatami van 80 m2 zijn genomen. Het weekend van zaterdag 15 en zondag 16 septem ber was voor de Jeugd klub Leeuwerik te Lede een toppunt van moderne muziek. De happening begon in derdaad reeds iets na 19 uur. De instuif, die nor maal plaats genoeg biedt, was deze keer te klein ge worden, zodat sommige bezoekers een meer lage re zitplaats dienden te ne men en zich op de grond neervleiden. De groep «Explosion» bracht er goede popmu ziek, en liefhebbers waren er genoeg. Door het ritme en de sfeer meegesleept bracht de drummer een geslaagde solo, hetgeen door de aanwezigen met een machtig applaus werd aanvaard. Jong en oud genoten er van de luidruchtige maar toch zeer prettige avond. De zondagavond was het de beurt aan de reeds bekende Cotton City Jazz Band. Voor de naam alleen al zou je er aanwe zig willen zijn: de muziek is er alleszins gewaar borgd. Ook deze bekende Band gaf zijn goede muziek ten beste. L Dat de volleyklub thuis het sterkst is bewijzen de uitslagen van hun laatste weekend wed strijden. En eerste ploeg én re- serven verloren op verplaatsing tegen Sinaai Waas met respektie- velijk 2-1 en 3-0. Zondagmorgen daarentegen was het de beurt aan J-Klup 71-Volt om met on gemeen lage cijfers terug naar Wieze te trekken. Kuklos ver sloeg hen met volgende setcij- fers,: 15-4, 15-6, 15-7. Een knappe overwinning dus, hoewel dient gezegd dat 71-Volt tijdens de twee laatste sets zich niet zomaar gewonnen liet. De volgende wedstrijd wordt ge speeld op zondag 23 september tegen Ukkel. 0p vrijdag 21 september dia en filmavond over het Apollo-Pro- jekt door Guy Ghesqiére. Zondag 23 september nemen ze h,et wat luchtiger op en fietsen met zen allen naar Het Donk- meer. Vertrek 11 uur. Verder kan je'r iedere week vanaf woensdag terecht in de instuif om van een demokraties biertje te genieten en in het atelier om je geliefkoosde hobby te beoefenen. DERDE INTERJEUGD- TORNOOI VOETBAL De jongens van deTuf-Tuf klub, die zowat de organisators zijn van dit tornooi zaten er verleden zaterdag maar beteuterd bij, hun ploeg verloor zomaar eventjes met 2-6 van Studentico. Zondagnamiddag werd dan onder een stralende zon afge trapt voor de vier andere wed strijden. We kozen er lukraak de wedstrijd Timarcha-Kreja uit en troffen het, want wanneer je de uitslagen vergelijkt, moet dit wel de meest interessante geweest zijn. Reeds na 10 minuutjes bezorgde de Eendracht speler Dirk Biebaut een eerste doel punt aan Kreja, dit gebeurde tijdens zijn tweede doorbraak door de sterke Timarcha-verde- diging. De eerste helft verliep verder vrij kalm, wel noteerden we een doelkans van Jos Lam brechts die de bal via Luk Van Lierde toegespeeld kreeg doch net te hoog mikte. Bij het begin van de tweede helft maakt Saeys (oude glorie van Eend.A.) van de verwarring gebruik om het gelijkmakend doelpunt te* scoren. Timarcha herleefde, doch tweemaal achtereen werd de aanval van rood-wit op de lijn gestopt. Even later zorgde Dirk Biebaut andermaal voor een doelpunt na een door hem ge plaatste hoekschop. Toen hij op 7 minuten van het einde een derde doelpunt cp zijn »aam wist te zetten, dacht iedereen dat het spel gespeeld was, toch gaf Timarcha niet af en slaagde er nog in een doelpunt te maken net voor Luk Van der Helst affloot. Sint Joris-klub kende dit week end biezonder veel tegenslag, met een slecht negen man tellen de ploeg moest ze het opnemen tegen Mei-65. Tot de rust ging alles nog redelijk (2-1) maar uiteindelijk werd de einduitslag III. UITSLAGEN VAN ZONDAG 16 SEPTEMBER Klassement Terlinden - Satelietje 1-0 Tuf-Tuf - Studentico 2-6 Kuklos - Ocarina 2-0 Timarcha - Kreja 2-3 Mei 65 - St.-Joris 11-1 Klassement Kuklos 2 - Terlinden 2 - Mei 65 2 - Studentico 2 - Kreja 2 - de overigen 0 punten. KALENDER VOOR HET VOL GENDEWEEKEND Zaterdag 29 septemberSport centrum Osbroeck Timarcha - Studentico om 14 uur Zondag 30 septemberterrein afligemdreefTerlinden - Ku klos om 14 uur en Satelietje - Tuf-Tuf om 15.30 uur terrein sportcentrum Osbroeck Kreja - Sint Joris om 14 uur en Mei 65 - Ocarina.om 15.30 uur lieven matthieu Wat zeldzaam is wordt hoog geprijsd en alles wat ons dreigt te ontglippen wordt ons plots het dierbaarst. In deze tijd van mekanizatle en rationallzatle, van beton en benzine, worden de plekjes waar nog een plant kan groeien, een bloem kan bloeien of een vogel nestelen, steeds maar zeldzamer, en zo wordt de interesse onder de bredere lagen van de bevolking meer en meer toegespitst op de instandhouding en de bescherming van de natuur. Zo op zichzelf kan die Interesse weinig rezultaten opleve ren indien niet al die afzonderlijke krachten gebundeld worden in éénzelfde, éénvoelende beweging. Daartoe onder andere werd enkele jaren terug in de Denderstreek in het kader van de Ornitolo- gische vereniging voor Vlaanderen «DE WIELE WAAL» de afdeling AALST-DENDERLAND op gericht, die in die twee jaren een grote aktiviteit aan de dag heeft gelegd. Was de oorspronkelijke doelstelling van DE WIELE WAAL de studie en be scherming van de in het wild levende vogels stimu leren, dan is daar de laatste jaren ook de studie en de bescherming van de bioto pen bijgevoegd omdat het observeren van de onder linge wisselwerking en beïnvloeding in deze bioto pen een zo boeiend onder werp is, en ook omdat de mens zelf als onderdeel van die natuur in die wisselwer king zo nauw betrokken is, dat hij fysiologisch gezien er volledig door gekondi- tionneerd wordt. Zo zijn wij, die tot hiertoe vooral financiële-lukratieve, «ekonomische» interessen hebben gehad, stilaan over gegaan tot een volledig ge wijzigde levenshouding: de «homo economicus» heeft zijn vesting verlaten en is geëvolueerd tot de «homo oecologicus»: de huidige mens is zich bewust ge worden van zijn afhanke lijkheid van het natuurlijk milieu, en moet daarvan een massa konsekwenties dragen. Deze zienswijze ingang doen vinden en bevorderen, dit is het basisdoel van de afdeling AALST-DENDERLAND. De middelen om dit doel te verwezenlijken zijn velerlei: 1) Op de eerste plaats door excursies in de vrije natuur, steeds onder bevoegde leiding op ornitologisch, plantkundig of entomolo gisch gebied. Minstens om de maand worden deze ge pland, ofwel in onze eigen streek, vb. Honegem, Wel- lemeersen, Kravaalbos, Neigembos..., ofwel naar bekende natuurgebieden in binnen- en buitenland, va Snepkensvijver, het Zwir het verdronken land va Saeftinge, de Hoge Venen 2) In de winterperiode w< den voordrachten georgai zeerd, opgeluisterd rr. dia's of film, in een gezell ge sfeer. 3) Het maandblad «Dl WIELEWAAL» dat bijdra gen en foto's bevat van di beste ornitologen uit he Vlaamse land. 4) Het driemaandelijkse ld kale blad «'t KONINKJE dat door afdeling AALST DENDERLAND wordt toe gestuurd aan haar leden Op zondag 30 septembe komt men samen aan dt boskapel in de Kasteel straat (weg van Buggen hout naar Merchtem). O.l.v Norbert De Meester word er een excursie in Buggen hout-bos gehouden, waar bij de aandacht vooral of de paddestoelen zal gerich zijn. Samenkomst te 9 uur Al Sedert enige jaren staan de jeugdproblemen en meer speciaal deze van de vrijetijdsbesteding in het brandpunt van de belang stelling. Bestaande klubs en bewegingen zetten de nodige stappen om dit op te vangen en een reeks nieuwelingen kwam hen, met dezelfde bedoeling, versterken. De richting waarin diende gewerkt te worden werd reeds vaak besproken. Denken we maar aan de Stedelijke jeugdraad, de Katolieke jeugdraad, het Dekanaal koncilie en de initiatieven van de vereniging voor sociale jeugdbescher ming. Men kon en wilde hier uiteraard geen prak tische zaken verwezenlij ken. Het zo noodzakelijke samenbundelen van krachten liet men dan ook aan de verbeelding van enkelingen over. Ve.J.A. heeft reeds lang begrepen waar het schoentje nijpt en sinds 11 september hebben nu ook een 15-tal klubs (5 van buiten Aalst) de handen in elkaar geslagen en werd de «werkgroep van jeugdhuizen uit het Aalsterse» opgericht. De werkterreinen van deze twee zijn duidelijk ver schillend. Terwijl Ve.J.A. voornamelijk op het ad- 0PLEIDING TOT MONITOR Het socialistisch jeugdleiders- instituut organiseert te Aalst, in de lokalen van het Kon. Ateneum, Albert Liénartstraat 14, Aalst, vijf weekends voor monitors voor vakantiewerk en voor jeugdverantwootdelijken voor diverse vormen van jeugd werk. De kursus loopt over drie jaar. De eerste lessenreeks houdt een opleiding tot hulpmonitor voor vakantiewerk in en eveneens als hulpverantwoordelijke voor di verse vormen van jeugdwerk. Vanaf de leeftijd van 16 j, kan men aan de kursus deelnemen. Het tweede jaar geeft een vor ming tot monitor. Door het volgen van het derde jaar be komt men een specialisatiebre vet van hoofmonitor. Na het regelmatig volgen van de weekends, de stage van tien dagen en het afleggen van een proef, bekomt men een erkend diploma. De weekends gaan door op 29 en 30 sept., 27 en 28 okt., 10 en 11 november, 9 en 10 februari en 30 en 31 maart Het deelne- mingsgeld bedraagt 100 fr. In lichtingen en inschrijvingen bij de h. Georges Spitaels, Molen straat 52, Aalst. DIENSTCENTRUM VOOR JEUGDWERK Esplanadestraat 34: verzorgt de administratie van de vzw Ve.J.A., boekt de inkomsten en onkos ten, o.m. deze in verband met de lidgelden van de ereleden, de verkoopdien sten der aanleunende be wegingen, de publikatie van het maandblad Sja- lom, het typ- en stencil- werk, de verzendings- dienst en de organisatie van de Jeugdtombola. ministratieve, financiële en materiële vlak werk zaam is zal de pasge- stichte werkgroep zich als volgt opstellen Vooreerst zullen, om tot een betere koördinatie van de aktiviteiten te ko men, 5 kommissies in het leven worden geroepen. Men vindt het belangrijk het principe te benadruk ken dat elk jeugdhuis, voor elke aktiviteit onaf hankelijk zal kunnen be slissen al dan niet mee te werken. Verder wil men stilaan tot een integrale belangenverdediging van de aanleunende groepen komen. De bestaande jeugdhuizen hebben zich zo uniek opgesteld ten opzichte van het gezin, de school- en werkkring dat het voor hen bijna een verplichting wordt bepaal de basisprincipes te blij ven vrijwaren. Zo b.v. zal men er dienen over te waken dat onder het mom van jeugdwerk geen poli tieke militanten of kom- mercieel uitgebuiten wor den gekweekt. Wegens de steeds verder doorgedre ven decentralisatie cfr de toespraken van minis ter Chabert over jeugdbe leid wordt in de toe komst een syndikale op stelling ten overstaan van de plaatselijke overheden, een noodzaak. Tenslotte wil men, steeds op het vlak van de aktivi teiten, tot een intense service-verlening komen. Deze taak zou door een sekretariaat, dat tegelij kertijd als info-centrum dienst doet, op zich worden genomen. Public relations en kadervorming zouden beter verzorgd kunnen worden. Doku- mentatie betreffende jeugdwerk, sprekerslijs ten, lijsten van goedkope busmaatschappijen ge makkelijker doorge speeld. Hoewel deze werkgroep nog in zijn kin derschoenen staat, het werkprogramma verder dient uitgebouwd en er met Ve.J.A. overeenkom sten moeten afgesloten worden teneinde mogelij ke overlapping op bepaal de raakvlakken te vermij den is dit initiatief toch een stap in de goede richting. De mogelijkhe den tot samenwerking zullen zich uitbreiden en stilaan kan een vrijwillig aanvaard globaal jeugdbe leid groeien. De volgende vergadering van deze werkgroep gaat door op 11 oktober in jeugdklub Kuklos. HEYVAERT ANDRE Het is meer dan een fiets of bromfiets het is een... PEUGEOT Koersfiets 10 versn. reeds vanaf 4.620 F Bromfiets volledig automatisch vanaf 7.300 F Alleenverdeler der streek Moorselbaan 107, 9300 AALST MOLENSTRAAT 28A AALST TEL.: 719.03 JEUGDVORMING Kursus assistent- jeugdhuislei der Wanneer je gaat praten met dt een of andere jeugdhuisleidei hoor je steeds het zelfde liedje "wij hebben een tekort aan jon geren die zich willen inzetten en een taak op zich nemen, het zijn steeds dezelfde trekpaarden di( het werk verrichten De Federatie van Jeugdhuizen wil hieraan wat gaan veranderen en richt dit jaar vqor de eerste maal kursussen assistent—jeugd- tiuisleider in. De Federatie meent dat het verschijnsel van een tekort aan aktieve leden in de jeugdhuizen te zoeken is in het feit dat velen de basis missen om een taak op zich te kunnen nemen. Ver moet je alvast niet lopen om hun kursus te volgen want ook te Aalst gaan 5 studie dagen door die besloten worden met een slotweekend te Rijme- nam. De lessen gaan steeds op zater dag door van 14 tot 18 uur. Programma 29 september doel van het jeugdwerk. 27 oktobertaak van de diverse organen in het jeugdhuis, ver houding met elkaar. 26 januariaffichage en dekora tie; betrekken van wijkleven bij jeugdhuisleven. 23 februariprogrammatie, hoe voldoen aan de wensen en ideeën der leden. 23 maartinrichting van jeugd huislokalen Het weekend op 4-5 mei is vooral praktisch gericht groepswerk, sportinstuif, ont haal van leden. Deze studienamiddagen worden te Aalst geleid doorHerman Algoet, Regent; Bob Engels, psycholoog; Jo Lobem, maatsch. assistent; Roland Bon- naerens, maatsch. assistent en Leon Temmerman die reeds jaren in het jeugdhuiswerk staat. De studienamiddagen gaan door in het kontaktcentrum Kreja, Dr.de Moorstraat 79. ledereen kan deze kursus vol gen. Voor de dokumentatiemap en de algemene onkosten wordt voor de ganse cyklus 400 fr ge- gd. (lm) VOLLEY EN TAFELTENNIS TORNOOI. Naar aanleiding van de Sint- Jansfeesten 1973, waar zoals je wellicht al weet Radio Atlantis te gast is, richt de klub een volley- en tafeltennistornooi in. Het volley-tornooi gaat door op 29 september, er zijn mooie prijzen en bekers te winnen. Reeds vier jeugdklubs schreven in voor dit tornooi, (het is nog steeds mogelijk dit te doen). Zondag 30 sept. gaat dan voor de tweede maal dit jaar een tafeltennistornooi door. Hier schreven reeds 5 klubs in. Als je iets of wat de tafeltennis-palet kan hanteren heb je kans een van de prijzen voor een totale geldwaarde van ongeveer 5000 fr te winnen. Inschrijvin gen kunnen gebeuren bij Jos Blondeel Imerzeeldreef 227, Aalst.

De Voorpost | 1973 | | pagina 10