•f» /rv linitornooi ran Aalst E. Aalst en Vlierzele in provinciale jeugdfinale H.B.G. Ajax nu definitief in eerste nationale Moeilijk debuut voor Jochewoa "él m KORPORATIEF rOETBALVERBOND iEWEST AALST HANDBAL Jochewoa-SK Grambergen: 1-28 N/V Rosis Aalst ondanks scheidsrechters Nog geen punten voor E.V. AALST i^/.V.T.T.-S.A.F. WORDT TOPPER 21.9.1973- 13 O-l 0-0 0-2 5-1 0-2 6-0 2 2 0 0 7 0 4 2 2 0 0 4 0 4 2 2 0 0 6 1 4 1 1 0 0 2 1 2 2 1 1 0 2 1 2 2 1 1 0 5 3- 2 2 1 1 0 3 3 2 2 1 1 0 3 5 2 2 0 0 1 1 3 1 2 0 0 1 1 5 1 1 0 1 0 0 6 0 2 0 2 0 1 3 0 2 0 2 0 0 4 0 7ISSELBEKER SCHEPEN GASTON VAN DEN EEDE JITSLAGEN VAN ZONDAG 16.09.1973 fC Morta FC Arend ÉC Bonanza VV Sparta 7 3 Real Fam. - F.C. N. Wijk VK Inno DV Stampia yK St.-Anna FC Residence Aalst SK Sint Job 3K Drievelden vrij J tANGSCHIKKING 1 OC Aalst (jd 2 N. Wijk M 3 FC Arend 4 Drievelden 15 Residence 6 VK Inno 7 R. Familial 8 DV Stampia 9 Sparta 7 3 0 Bonanza 1 Sint Job 2 FC Morta 3 Sint Anna ALENDER VOOR 23.09.1973 ÈiK Drievelden FC Arend yV Sparta 7 3 FC Morta 2 N. Wijk F.C. Bonanza bV Stampia FC Real Familial FC Residence VK Inno FC Sint-Job VK Sint Anna jyC Aalst vrij de tweede speeldag blijven er nog drie ploegen over met het imum aantal punten. Een bewijs te meer dat de ploegen inderling sterk aan elkaar gewaagd zijn vinden wij in het feit dat aantal winnaars van de eerste speeldag nu in het zand loesten bijten, terwijl een aantal verslagenen zich hervat lebben. uitslagen die onmiddellijk in het oog springen, is het ditionele "débacle" van Stampia tegen VK Inno met een t-trick voor G. Reynier en de eveneens vertrouwde intrede igs de grote (achter)-poort van Sint Job, dat ondanks de fusie met Fiertel Boys zes voltreffers moest inkasseren van de ieuwe leider. OC Aalst. te eerste drawn van het seizoen werd gespeeld in de wedstrijd Sonanza-Sparta beide ploegen vluchten hiermede van de reinug benijdenswaardige laatste plaats. Een laatste plaats waar 'ij, naast Sint Job, ook nog Morta en Sint-Anna aantreffen, iochtans twee hoogvliegers tijdens het afgelopen seizoen. Morta oest het afleggen tegen het puik spelende Arend, terwijl lint-Anna in Residence zijn meerdere moest erkennen, in de topper van de dag, de derby tussen Familial en Nieuwe 'ijk, heeft laatstgenoemde klub zich dank zij de 0-2 zege op het talvaardige Real komen aanmelden als één der gevaarlijkste jtanshebbers voor de titel indien kampioen Drievelden (verleden week vrij) niet uit het oog verloren wordt. Dok in de zopas gestarte zaterdagkompetitie blijkt het een leripannende strijd te zullen worden. Getuige daarvan de eindstan- 2-3|len, waarin het verschil tussen winst en verlies overal beperkt crinbleeft tot één doelpunt. Deze week staan er dan nog twee lakiRerby's op het programma één in Lede en één in Erembode- :ke*em. (H.V) EDSTRIJDEN ZATERDAGREEKS 15-9-1973 $!.K. Kruis F.c. Post Erembodegem S.K. 't Hoeksken F.C. Fregat Aalst r.C. Leeuwerik Lede F.C. Melckenbeekvr. Lede F.C. Heipias Lede S.K. Rimini Eremb. ALGEMENE RANGSCHIKKING 1. F.C. Post Erembodegem 1 I F.C. Fregat Aalst F.C. Heipias Lede A. F.C. Leeuwerik Lede F.C. Melckenbeekvr. 6. F.E.B. Erembodegem S.K. Kruis Moorsel S.K. 't Hoeksken S.K. Rimini Eremb. ll 1 0 0 3 2 2 1 1 0 0 3 2 2 1 1 0 0 4 3 2 1 0 0 1 2 2 1 1 0 0 1 2 2 1 0 0 0 0 0 U 0 1 0 1 0 2 3 U 1 0 1 0 2 3 1 0 1 0 3 4 Voor S.K. Grmebergen is het seizoen prachtig gestart. Was de kalendermaker de S.K. jongens goedgezind, zowel Turnhout als Jochewoa zijn debutanten, het is een feit dat met deze twee overwinningen Gr ember gen een ideale aan loop heeft gekregen voor de zwaardere opdrachten die hun wachten. Nu volgende zondag tegen Ganshoren Speler Van Haute van Grembergen in de aanval tijdens de handbalwedstrijd Jochewa Aalst-Grembergen.(jdl) Deze Grembergse speler werd wel even gehinderd.(jdl) moet S.K. Grembergen nog steeds onverslagen aan de lei ding kunnen prijken. Voor de jonge Jochewoa spelers liggen de zaken enigszins anders. De kalendermaker schotelde hun onmiddellijk U.S. Brussel en S.K. Grembergen voor, twee klubs die reeds jaren het klap pen van de handbalzweep ge woon zijn. Het Aalsterse ploegje kan dan ook onmoge lijk twee afgetekende nederla gen vermijden. Dit weekein de, op verplaatsing naar Leon Lepage, wacht hen hetzelfde lot. Dat is nu eenmaal de tol die betaald moet worden door een debuterende ploeg. Over de wedstrijd zelf kunnen wij heel kort zijn. Zoals de einduitslag laat veronderstel len kregen wij een partij een- richtingshandbal. Ondanks het feit dat Grembergen deze korte verplaatsing zonder re servespelers had gemaakt, kenden zij niet de minste moeite om het teveel balver lies lijdende Jochewoa uit de wedstrijd te houden. Vooral het duo Trienpont-Seghers blijkt uitstekend op elkaar ingespeeld. Dat Francois met de sterke arm een resem doel punten bij elkaar wierp baart dan ook geen verwondering. Ook Ed. Dauwe plaatste af en toe gepast zijn zwaar schot, terwijl H. Van Houtte regel matig goed aangespeeld op de cirkel ook zijn duit in het zakje deed. J. Van Damme was vooral gevaarlijk verdedi gende partij. Scheidsrechter Van Den Berghe floot de rust met een flink verdedigende partij. Scheidsrechter Van Den Berghe floot de rust met een 1-18 stand. De tweede helft verdedigde Jochewoa zich beter maar kon toch niet vermijden dat er nog tien doelpunten in hun netten be landden. EVA 2-3 2-3 2-2 4-3 SASJA 3 - ROSIS AALST 11-16. F.E.B. Erembodegem vrij. Ondanks de zeer partijdige leiding van het Antwerpse scheidsrechtersduo Van De Neste-Lichtenstein, heeft Rosis Aalst ook deze wed strijd tot een goed einde kun nen brengen. Het wedstrijd- begin was echter niet zo bijs ter schitterend voor Rosis. Sasja 3 was in elk geval ster ker dan verwacht en het mis schien met teveel zelfvertrou wen gestarte Rosis keek na 10' spel op naar een 4-2 achterstand. De partijdige lei ding van het scheidsrechters? duo had echter deze score in de hand gewerkt. Rosis Aalst begon toen echter aan een remonte die het bij de rust een 5-6 voorsprong bezorgde. Na de verfrissingen wist Rosis Aalst welk vlees er in de kuip was. Ondanks het besef dat Sasja 3, volgens de Rosisbank, met 7 spelers en 2 scheids rechters op het terrein stond, werden de zaken nu veel rustiger aangepakt. Aalst be gon zijn eigen spel op te Na de terechtwijzing van het B.O.K. aan het adres van de Belgische Handbalbond is het nu definitief H.B.C. Ajax speelt het seizoen 1973-74 in 1e nationale afdeling. Denk nu maar niet dat hierdoor de reglementen eindelijk toege past werden Het Nationaal Bestuur onder druk van het gevreesde "Luikse Blok" durfde het niet aan zijn eigen reglementen toe te passen en hierdoor een Waalse club. Ent. Herstal of Amay, als tweede daler aan te wijzen. Men vond het echt "Belgisch compromis" nl. dan maar 15 ploegen te laten starten in Eerste Nationale. Hierdoor kreeg H.B.C. Ajax zijn recht en moest men niet op de tenen trappen van het officieuze bondsbestuur nl. "het Waalse blok". Dit is nu reeds het derde opeenvolgende jaar dat men bevreesd is de reglementen en statuten toe te passen omdat hierdoor een Waalse club zou degraderen. Wij kotsen van zulke "vijgen" mentaliteit. (EVA) dringen en het over het paard getilde Sasja werd met de werkelijkheid gekonfron- teerd. Tegen de overmacht van het goed spelende Rosis konden zij niet meer reageren zodat het uiteindelijk nog een vrij afgetekende overwinning werd voor de Aalstenaars. Meert en De Boeck waren met elk 5 doelpunten de top scoorders. Scoorders Van Impe 1, Meert 5, De Boeck 5, De Gendt 2, De Jaeger 1, Meersman 1. Tegen Mont s/ Marchienne had E.V. Aalst een theoreti sche kans op de overwinning. Jammer genoeg voor de Een- drachters werd het begin van de tweede speelhelft hen fa taal, tien minuten zonder te scoren kan geen enkele ploeg zich veroorloven tegen het snelle Mont s/ Marchienne. Ook de leiding van scheids rechter Van Den Broeck wordt sterk aangevochten in de Aalsterse rangen. Het ont breken van J. Van Den Eynde wegens beroepsbezigheden, betekent een zware aderlating voor de Aalsterse ploeg en toen P. Van Den Eynde en Wellekens te laat op het appel verschenen was er even pa niek in de Aalsterse rangen. DE WEDSTRIJD - E.V. AALST - MONS S/ MAR CHIENNE 15-17. E.V. Aalst opende de score doch na tien minuten spel •waren de Henegouwers uitge lopen tot 1-3. E.V. Aalst klampte echter terug aan en bij het kwartier stonden beide ploegen terug op gelijke hoogte (4-4). Weer kwam Mont s/Marchienne op voor sprong (4-6) doch een hard- nekking spelend Aalst kwam steeds terug (6-6). Na 21' spel zag het er echter niet zo bijster schitterend uit voor de Eendrachters. Marchienne leidde met 6-9 en P. Van den Eynde liep toen 5' straftijd op. Ondanks de Eendrachters toen met één man minder in het veld stonden slaagden zij erin bij de rust eens te meer op gelijke hoogte te komen. 9-9 was de ruststand. De toe schouwers waren getuige ge weest van een zeer gelijkop- gaande eerste helft waarin Eendracht niettemin steeds op de achtervolging was aan gewezen. Het begin van de tweede helft werd Aalst ech ter fataal. Gedurende tien mi nuten slaagden zij er niet meer in de Henegouwse keeper het nakijken te geven terwijl Mont s/ Marchienne drie maal keeper D'Herde wist te verschalken. Tijdens deze periode moest diezelfde D'Herde even vervangen wor den wegens kwetsuur door de jonge Mertens. Eendracht kwam steeds terug, 12-13 na 15' maar amper 7' later bleek de definitieve kloof geslagen. Mont s/Marchienne leidde toen met 12-16. E.V. Aalst zette toen nog een verwoede achtervolging in doch verder dan een 15-17 einduitslag brachten zij het niet meer. Tijdens de laatste seconden werd nog een Eendracht doel punt afgekeurd. Scoorders Bay ens 1, Rimbaut 1, Van Goethem 2, De Doncker 2, Steeman 3, P. Van Den Eynde 3, Wellekens 4. RESERVEN - E.V. AALST MONT S/ MARCHIENNE 11-10. Na een zeer gelijkopgaande wedstrijd wist E.V. Aalst met het kleinste verschil deze wedstrijd te winnen. Bij de rust leidden de Eendrachters met 6-4. Keeper Luc Moens bleek zeer goed tussen lat en palen terwijl J. Van Bockstael zich ontpopte tot een speler die zeer binnenkort als een vaste waarde voor de eerste ploeg kan beschouwd wor den. eef Tijdens het voorbije weekein- f ie werd geen enkele kompeti- iewedstrijd gespeeld bij de corporatieve klubs van het ewest Aalst. Vel vermeldt de kalender foor volgende zaterdag enkele ïelangrijke wedstrijden die voor bepaalde klubs als maat- itaf kunnen beschouwd wor den voor de evolutie van de ïuidige kompetitie. Zo hebben we bijvoorbeeld de ontmoeting V.V.T.T. Aalst - S.A.F. Deze twee elftallen kunnen bogen op een zeer ,je behoorlijk palmares. Ze wer- den reeds kampioen in het korporatief Voetbalverbond. I S.A.F. staat voor het ogenblik }J ook aan de leiding van de ■angschikking met het maxi mum der punten; een bewijs de Aalsterse klub haar reputatie waard is. De "telefonisten" zijn echter niet van plan zich zo maar neer te leggen bij het huidige meesterschap van S.A.F. Inte- gendeel. Ze zijn er stellig van j overtuigd dat ze toekomende zaterdag geen willoos slacht offer zullen zijn. Ze rekenen zelfs op een overwinning, of toch tenminste op een pun- tendeling. Het lijdt geen twij fel dat men zaterdag aan staande op het Osbroeksta- dion te Aalst een topper zal beleven. De volgende speeldag wordt ook een belangrijke test voor Bank van Brussel, die het opneemt tegen Dessoden A, de ploeg uit Sint-Gillis-Den- dermonde. Dessoden heeft, na twee matchen, vier punten en een doelpuntenverhouding van 6 tegen 0. Men komt dan ook tot het logisch besluit dat de "Bankiers" een zware dobber krijgen aan Dessoden. Al weet men toch niet hoe een voetbaldubbeltje rollen kan met een heerschap als Georges De Bodt. Deze aan valsleider van de Bank was indertijd als doelschutter in de Belgische Voetbalbond een zeer gevreesde tegenstander. Hebben de jaartjes wel de scherpheid van De Bodtsaan- valskracht afgerond, het kan niet geloochend worden dat de bankbedienden met hem over een geducht wapen be schikken. Hij kan de akties van de Bank doen stijgen Programma voor zaterdag 22 september Bouw Franke A Bank v. Brussel Dessoden A Callcbaut B Tupperware Desaoden B F.M.C. V.VlT.T.A. - S.A.F. Guy VAN LEUVEN DAMES - E.V. AALST - AALST SPORTIEF 1-26. Deze derby werd, zoals de einduitslag het duidelijk laat blijken, een zeer gemakkelijke overwinning voor de Sportief meisjes. Bij E.V. Aalst is het duidelijk dat trainer W. Rim baut nog heel wat werk voor de boeg heeft, terwijl Aalst Sportief duidelijk klaar is om met grote kansen op succes zwaardere opdrachten te ver vullen. Bij de rust was de wedstrijd in feite reeds ge speeld. Aalst Sportief leidde toen reeds met 0-14. M. De Schrijver zou het verdiende eerreddend doelpunt scoren voor E.V. Aalst. HANDBAL KORT De wedstrijd van Sparta Aalst tegen J.S. Herstal werd uitge steld wegens de moeilijkhe den gerezen in verband met de zaak H.B.C. Ajax. De Spar tanen wonnen in een oefen wedstrijd met 12-11 tegen datzelfde H.B.C. Ajax. J. Van Den Eynde, -reeds jaren steunpilaar bij E.V. Aalst, heeft wegens beroeps werkzaamheden bij basketbal- klub Aalst, tijdelijk de pantoffels aan de haak gehan gen. Zonder twijfel een ernsti ge verzwakking voor E.V. Aalst. EVA Na een schifting die reeds eerder op het seizoen had plaats gegrepen hadden zowel Eendracht Aalst als Vlierze le Sportief zich weten te plaatsen voor de finale van de interklubs voor meisjes kadetten en scholieren. Sekretaris Coppens was voor aanvang van de wedstrijd tevreden over de aanwezigheid van zijn opgestelde meisjes. Enkel in de horden ontbrak een scholiere en het was uitgerekend in dezelfde proef dat sekretaris De Craecker van Vlierzele een afwezigheid van belang noteerde. Even later hatf hij echter weinig reden'tot klagen aangezien zijn invalster Lammens toch nog de eerste plaats veroverde en aangezien het in de interklubs om de plaatsen gaat kon het bezwaarlijk beter. Bij de kadetten werd Van Dormael tweede en Verleysen vijfde. Voor de vier volgende proeven bleven de twee Denderstreek-ploegen zusterlijk verenigd. Temmerman- Verspeten met de kogel, Coppens-D'Haese over de 400 m na een zeer spannende zij-aan-zij, Van de Veide-De Bruyn met een andere centimeterstrijd op de 100 m vlak en Verspeten-Vercauteren over de 800 m wisselden regelma tig het puntenvoordeel. Duwé haalde over de 200 m een fraaie 28"5 en dat was in die koers voldoende voor een tweede plaats, terwijl Janssens hierin 32"6 haal de. 4 m 30 en 3 m 96 waren het deel in het verspringen voor Van Dormael en Van den Steen. Van der Hae- WEDSTRIJDEN VOOR HET WEEKEINDE 22 september 1973. 20 uur Avanti-Unif Luik 18.30 uur Léon Lepage-Jochewoa 16 uur H.B.C. Lebbeke - Avanti Femina 23 september 1973. 15.15 uur Seraing E.V. Aalst of H.B.C. Ajax. 14.30 uur Aalst Sportief-Evere H.C. 15 uur Sparta AALST—Jemeppe 15 uur Denderbelle-Montegnée 15 uur Rosis Aalst-Turnhout 15 uur Grembergse Ganshoren. ghen als derde en CoDpens als vijfde naalden in het diskuswerpen respektieve- lijk 19 m 74 en 16 m 94. Een andere opgemerkte prestatie was de sprong over de 1 m 45 van Hilde Temmerman, terwijl haar Aalsterse vriendin Van den Steen haar opdracht vol bracht met 1 m 20. De tweede plaats van Vlierzele en de derde van Aalst in de aflossing bracht de eindaf rekening op 46 punten voor de wit-blauwen (VS) wat voldoende was voor de tweede plaats en 28 punten voor de wit-zwarten (EA) wat hen bij de kadetten een zesde plaats opleverde zon der evenwel teveel punten te moeten toegeven. Dat de grote figuur bij de scholieren Anne-Marie Van Nuffel zou worden, kan nie mand verbazen. Anne- Marie liep ditmaal de 400 m in een voortreffelijke tijd van 57"6. Ann Jacob werd daar derde met 63"6. Eerder op de namiddag hadden de reeds vermelde Patricia Lammens en vooral Mireille Clement voor een verrassing gezorgd. Deze laatste won het diskuswer pen met 32 m. Coppens werd hier vijfde met 18m66. Zoals de centimeterstrijd op de 100 en 400 m kadet ten was er één centimeter- beslissing in het versprin gen waar de Aalsterse De- bruyn 4 m 56 haalde, de Vlierzeelse Lammens 4 m 55. In het hoogspringen hadden beide klubs een de gelijke vertegenwoordig ster. Voor Aalst haalde Els Verschuere 1 m 40 terwijl de VS-atlete, Martine Maes voor de zoveelste keer 1 m 55 liet optekenen. Een mooie 13"6 op de 100 m was weggelegd voor De Bruyn terwijl Maes, die zo pas van het hoogspringen naar de start was gelopen hier 14"0 liet noteren. Twee meisjes die in andere nummers ook flink naar voren waren getreden wa ren Els Verschuere en Mi reille Clement. Els won het kogelstoten met 8 m 90 voor Mireille met 8 m 26. Linda Van de Wielle haalde met de speer 26 m 04 terwijl gelegenheidswerp ster Van Nuffel tot 14 m 32 kwam. De Palmenaer die de 800 m won in 2'28"7, Eemans die er vijfde werd met 2'51"9, Oosterlinck met 27"1 over de dubbele haktometer en Wouters met 30"3 waren de laatste indi viduele deelneemsters alvo rens Aalst in de aflossing voor een heel mooie 52"8 zou zorgen. Met die punten er bovenop werd Vlierzele ook tweede bij de scholie ren, maar Aalst verbeterde zich hier tot de vierde plaats. In de totaalstand over de twee groepen werd Vlierzele tweede met 98 punten,- Aalst vijfde met 68,5 punten. In de bijnum mers lieten een aantal miniemen van de deelne mende ploegen zich opmer ken langs hun beste zijde. Voor Aalst was dat zeker het geval met De Boeck (29"3), Van Nuffel (29"5), en Van der Meirssche (29"7) terwijl Meulewaeter de eerste serie had gewon nen in 29"2. In elk geval bewezen deze twee atletiekkernen in deze jeugdfinale over een paar jaar allicht over voldoende elementen te beschikken om in de nationale inter klubs een vooraanstaande rol te blijven of te komen spelen. JMV

De Voorpost | 1973 | | pagina 13