I I KABELTEEVEE IN AALST HALLEBOND: 75 JAAR H0FSTADE Toeloop voor braderie Molendries NIEUWE ZWARTE HOEKBRUG Kleding Antoine «HOGER OP» STELT SPEELKALENDER VOOR AALST» AALST™ HEREN REGEN TIENER 6-21.9.1973 MET GESTOLEN WAGEN VAN WERKGEVER... JOY-RIDER HIELD MET RIJKSWACHT EEN NACHTRALLY Adjudant Ouvrein en wachtmeester De Moor van de Aalsterse Rijkswacht hebben na een lange en helse achtervolging een achttienjarige autodief en joy-rider klem gereden op het grondgebied Moorsel. De jongeman was er met een paar vrienden op uit en aan een rijkswachtkontrole reed hij zomaar op de Rijkswachters in, die meteen de achtervolging inzetten en de wagen in een verlaten zijwegel klem reden. De jeugdige bestuurder ging meteen voor twaalf inbreuken op de bon, variërend van autodiefstal tot omkoperij van ambtenaren, het besturen van een voertuig zonder boorddokumenten en dan nog een hele reeks overtredingen van het verkeersreglement. Het was omstreeks 23.20 uur dat de Rijkswacht van Aalst een voertuigenkontrole deed in de Europastraat te Baardegem. Ze stonden er duidelijk zichtbaar opgesteld en hadden flikkerlichten. Uit de richting van Meldert kwam een voertuig aangeraasd, dat even remde maar toen met gedempte lichten op de rijkswachters inreed, die zich nog net uit de voeten konden maken. Ze vonden het allemaal nogal verdacht en zetten dadelijk de achtervolging in. De duivelse rit ging over Baardegem, Meldert, Moorsel naar de Aals terse Dreef. Aan een hoge snelheid reden de twee wagens straat in straat uit en het bleek dan ook dat de vluchtende chauffeur vertrouwd was met de zijstraatjes en wegeltjes tussen Moorsel en Aalst. Ter hoogte van de Kleistraat te Moorsel werd de wagen In een smalle straat klem gereden. De bestuurder, een achttienjarige jongeling uit Gijzegem, kon geen boorddokumenten voorleggen. Tevens was het voertuig niet van hem .maar behoorde toe aan de garage Linthout te Aalst. De kerel beweerde het voertuig te mogen gebruiken van de garagehouder die tevens zijn werkgever is wat echter door de eigenaar formeel werd tegengesproken. Meteen kon de Rijkswacht, na een bewogen avond, de balans opmaken: diefstal van een voertuig, vrijwillige aanrijding op personen en een reeks van tien inbreuken, allemaal meer dan genoeg om de joy-rider ter beschikking te stellen van de proknreur des konings te Dendermonde. In de lokalen van het Beukenhofdomein stelde de Aalstei toneelgroep "Hoger op", vorig weekend zijn jaarprogrami voor. Vijftien jaar geleden verliet Hoger Op, zonder hierc misprijzend neer te kijken, het niveau van het patronagetonee Net zoals alle toneelverenigingen had ook Hoger Op tkamj met een belarigstellingskrisis waar de televisie de voornaams reden toe was. De leden van het bestuur en de spelers zelf blei zeker niet bij de pakken zitten, getuige hiervan de bekome resultaten en niet in het minst het huidig niveau. Vorig jaar kwam een einde aan een 36-jarige samenwer king met het Davidsfonds, daar beiden al te sterk uit elkaar groeiden. Het komende seizoen biedt zich bijzonder gunstig aan. Hoger Op be schikt over een nieuw repeti tielokaal in het Beukenhof; het spelerspotentieel werd met een viertal jongere krach ten aangevuld. Verder wordt de uitwisselingspolitiek, zoals vorig speeljaar met een to neelgezelschap uit Nederland, verder gezet. De heer voorzit ter deelde trouwens mee dat men voor het seizoen 1975-76 reeds voorbereidin gen aan het treffen is, om het 40-jarig bestaan van Hoger Op, o.m. met het op. schrift stellen van het wel en wee vade toneelgilde, enige luister bij te zetten. Jon Op 25 november treedt Hogi Op, op met eeq, meespeel thriller van Paul Portner I Ter "Hoger Op vermoordt pia-Gez niste", in een regie van Louii per: Pauwels. Hoger Op speelt dit Pan stuk, dat zware eisen stelt aan gew het improvisatietalent van dt hos akteurs en waarbij het pu bliek aktief deelneemt aan Qp het spel, in kompetitie. Ver dere vertoningen op 2 en 3 december. Op 10 februari volgt dan een jjje, uitwisselingsvertoning dooi K.V.T. Caritate uit Antweri pen, met "De itoffer' Voor al de voorstellingen dit ^ff doorgaan in de Sint-Augusti- ge nuszaal (Instituut voor Ver- *ve pleegkunde), kan men een ^n, abonnement nemen. U kunt hiervoor terecht bij de h. L. Pauwels, Moorselbaan 206, Aalst. Aai Me r Eer 'bra kv Met een druk op de knop stelde burgemeester M. De Bisschop vorige week donderdagavond even na half acht zes televisietoe stellen in werking, waarbij Aalst voor het eerst tv-beelden doorkreeg via de antennemast van Aalst-Erembodegem. Aalst kreeg als eerste gemeente, van diegene die aangesloten zijn bij de Interkommunale Edas, hiermee kabeltv-beelden door. De Gemengde Interkommu nale EDAS, waarin zowel ver tegenwoordigers van de aan- geslotengemeenten zetelen als de private maatschappijen vertegenwoordigd zijn, met name Intercom, ging twee jaar geleden in op de alge mene vraag van de gemeenten naar kabel TV. Sommige ge meenten vatten de zaak zelf aan en richtten een eigen regie op. Andere gemeenten, in zonderheid deze met een geringe bevolkingsdichtheid zagen daar van af en de vraag hoe hieraan een oplossing diende gegeven te worden viel samen met het zoeken van de elektricit eitsmaa tschappijen naar een steeds groter afzetge bied. Bovendien beschikken deze maatschappijen over de vereiste apparatuur en admi nistratieve mogelijkheden om dit facet van de moderne kommunikatie voor him reke ning te nemen. GEBIED Voor het Edas-gebied werd de oprichting voorzien van drie antennemasten een eerste, nu reeds in werking, op de grens Aalst-Erembodegem, een tweede die in uitvoering is te Buggenhout en voor de derde antennemast van St.-Ni- klaas worden de werken spoe dig aangevat. De oprichting van de antenne werd enerzijds bepaald door de dichtheid van de bevolking in een straal van tien a vijftien km, en anderzijds door de sterkte van de ter plaatse ontvangen sig nalen. Reeds 28 van de 35 aangesloten gemeenten bij de interkommunale Edas, namen reeds een toetredingsbeslis- sang voor de TVdistributie. Ongeveer 86.000 inwoners hangen af van de mast aan de Ninoofsesteenweg te Erem- bodegem, waaronder de vol gende gemeenten vallen Aalst, Baardegem, Gijzegem, Herdersem, Hofstade, Lede, Moorsel en Ninove. De anten nemast van Buggenhout richt zich naar het Dendermondse, terwijl de mast te St.-Niklaas, Hamme, Moerzeke, tot het noorden van St.-Niklaas be slaat. De eerste beelden die vorige donderdag in de kanto ren van "Voor U" gekapteerd werden, waren van de volgen de zes zenders BRT, RTB voor onze nationale zenders, NTS I en H en ORTF I en II voor Nederlandse en Franse uitzendingen. Zeer binnen kort, waarschijnlijk rond de jaarwisseling, worden hier aan toegevoegd ORTF IH, even als BRT II en RTB II. De drie Duitse en de Luksemburgse zender komen eveneens op langere termijn in aanmer king. Men hoopt zodus op een totaal van dertien te ont vangen tv-pro gram ma's te komen. De meioma nen worden even min vergeten. Een aansluiting op het tv-distributienet houdt in dat men tevens een vijftien tal FM-kanalen kan ontvan gen op zijn radio. Deze atten tie, bovendien inbegrepen in de abonnementsprijs, ten zeerste zal op prijs gesteld worden door de liefhebbers van degelijke muziek. ABONNEMENT Tijdens de perskonferentie die de ingebruikname vooraf ging, wijdde adjunkt-direk- teur-generaal van Intercom- Noord, de h. J. Frérot nog verder uit over de abonne- ments- en aansluitingskosten. Een jaarabonnement, op de zelfde wijze te vereffenen als gas- of elektriciteitsverbruik, bedraagt 1.800 fr, de BTW niet inbegrepen, of 450 fr per trimester. Wat nu de aanslui tingskosten betreft, deze ver vallen wanneer aangesloten wordt tijdens de aanvangs- faze, nadien wordt het een rekeningetje van 1.000 fr. Verder had het de h. Frérot nog over de besteding van de eksploitatiewinsten, die en voor verbeteringen en uitbrei dingen van het distributienet zullen aangewend worden en voor mogelijke tariefverlagin gen. Voor de talrijke genodigden in het "Voor U" .bureau schetste de h. Lauwers van Intercom nog even de histo riek van de kabeltv in België. Alvorens de druk in te druk ken, die de eerste beelden van de kabeltelevisie in Aalst bracht, bedankte de h. burge meester de maatschappij Edas voor de kosteloze installatie en abonnement voor alle so ciale inrichtingen van de stad. En wanneer de heer burge meester op de knop drukte, Mozes nadoende, kwam er geen water, maar zes verschil lende uitzendingen in kleur en zwart-wit door op de schermen. Tijdens de perskonferentie schetste de h. Frérot het opzet van de kabeltelevisie-distributie.(lb) Wie van Hofstade herinnert zich niet de aloude, vroegere en gezellige afspanning «Het Gemeentehuis» b(j Leo Schampheleer, met zijn sympathieke bazin, zijn jongens en meisjes. Daar waren ook de gemeentediensten en hoeveel trouwers dronken daar niet hun eerste heildronk als nieuwbakken echtpaar? En wie van Hofstade had daar niet zijn stamlokaal? Het was ook hier dat op twee september 1898 tweeëntwintig mensen een «Hallebond» stichtten. Ondanks de sterke aangroei van het ledenaantal van bij de start kwam bij de eeuwwisse ling de bond tot een onver wachte bloei onder het dyna misch impuls van Louis Moe renhout, Benoit Valck, Louis Vercammen en Leo Schamphe leer. Onder de leden telde men arme en welstellende mensen, ouderlingen en jongelui. Ieder een kon er terecht als men maar als eerlijke lui door 't leven ging. Het wel en wee der Hallebond duurde tot na de oorlog 4045 en telkenjare togen de Hallebedevaarders te voet naar Halle om er hun jaarlijkse plicht te volbrengen. Plots kwam er enige verander ing in het bestuur. Louis Moerenhout diende rust te nemen wegens ziekte en Jozef Van Caeckenberghe volgde hem op als nieuwe voorzitter. Het bestuur was erg aktief en het ledenaantal groeide tot om en bij de honderd. In 1958 kende de bond een heugelijk feit. De leden die reeds achtenvijftig jaar lang bede vaart achter de rug hadden werden vereremerkt door E.H. Deken van Halle. «VROUWVOLK» Het oude gemeentehuis werd met herberg en al afgebroken en de Bond was genoodzaakt uit te zien naar een nieuw lokaal dat werd ondergebracht bij Achiel Blondeel. De Halle bedevaarders bleven niet ge spaard van tegenslagen: ver scheidene oudere makkers ver dwenen uit hun midden en moesten het tijdelijke met het eeuwige verwisselen. Van de eerste stichting blijven er momenteel nog twee kranigen over: Boon Frans, 80 jaar en Boel Frans. 76 jaar. Achiel Bovijn, Hofstades oudste vaan deldrager en tevens lid van de bond overleed vorig jaar op 94-jarige leeftijd. De leden van de jaren 40-45bleven eveneens niet gespaard. Achttien van de oudste bedevaarders zijn gedu rende die wrede oorlogsjaren overleden. Ook de voorzitter werd uit hun midden gerukt na een slepende ziekte. Een nieuw bestuur werd opgericht met Petrus De Grauwe als voorzit ter. Albert Schampheleer, on dervoorzitter, als sekretaris Melckenbeeck Jozef en erele den werden Leon Fouquaert en Frans Boon. Zeker moet nog vermeld wor den dat Achiel Blondeel wat meer leven in de brouwerij bracht door het «vrouwvolk» dat nu stilaan het meesterschap heeft gehaald, in de Hallebond toe te laten. En zo is iedere eerste zondag van de maand september de dag dat deze mensen met zijn allen al is het nu niet meer te voet ter bedevaart trekken naar het Mariaoord te Halle. De luisterrijke viering van hun vijfenzeventigjarig bestaan, vo rige zondag, was dan ook een kroon op het werk van hen die gedurende tientallen jaren de naam «Hallebond» hebben we ten in stand, en hoog te houden. J; DE LOOSE De Hofstaadse Hallebond vierde zijn 75-jarig bestaan.(jdl) De jaarlijkse braderij in de Molendries en aanpalende stra ten was dit jaar iets speciaals geworden. Dank zij de inspan ningen van de ganse dekenij kon men dit jaar eindelijk de lang gedroomde feestverlich ting aankopen. Officieel werd in de geestzaal van het stadhuis een openings toespraak gehouden waarne men naar de verlichte en versierde dekenij ging om deze officieel in te wijden. Deze dekenij heeft heel wat inspan ningen gedaan om tot zo een aantrekkelijke manifestatie te komen. Dekenijvoorzitter Paul Vinck samen met Marcel D'Haese, Emiel Spaens, Fritz Vandam, Johnny Meert en verscheidene andere medewerkers waren van in de meimaand druk in de weer om hun zelfgemaakte verlichting klaar te krijgen. Schepen E. Bogaert, in naam van de burgemeester, huldigde vrijdagavond deze verlichting in. Voor de drde maal en met steeds stijgend sukses, dit jaar waren er 231 deelnemers, tegen een 100-tal in '71 en een tweehonderdtal vorig jaar, ging zondagnamiddag de kinderte kenwedstrijd door. De tekenin gen werden gemaakt op de stoep van de braderiestraten, maar ook op tekenpapier met viltstift. Een enig scnouwspel. Voor elke kategorie werden vijf winnaars aangeduid die een Maandag jl. werd een afvaar diging van het stadsbestuur o.l.v. schepen van Openbare Werken, de h. J. De Neve en met stadsingenieur Verneven en bestuurschef, de h. Cop- pens, samen met volksverte genwoordiger Willems op het kabinet van de minister van Openbare Werken ontvangen. Het probleem van de Zwarte Hoekbrug werd besproken. Wat bij een vorig bezoek van het stadsbestuur van minis teriële zijde beloofd werd, nl. dat het volledig dossier met raming en aanbestedingsbun del door de diensten van de Waterwegen zou opgemaakt worden, is 'intussen reeds gebeurd. Waar men van ministeriële zijde vroeger vooropstelde dat de stad zelf zou overgaan tot de bouw van een nieuwe brug, is het inmiddels duidelijk geworden dat de last van een dergelijk projekt, waar ook de geplande herkalibrerng van de Dender komt bij kijken, niet uitsluitend ten laste van de stad kan vallen. Gezien deze herkalibrering dient het een beweegbare brug te worden zoals de in opbouw zijnde brug te Erem- bodegem met een lengte van 31,50 m. en een breedte van 10 m. Van deze tien meter zijn er zeven voorzien als rijweg en drie meter voor de voetpaden. STADSAANDEEL Het bezoek aan het ministerie had dan ook tot doel vlug tot een realisatie te komen en te bespreken welke voor dit projekt het stads- en staats- aandeel zou worden. Na bespreking werd geop teerd voor een verdeling evenredig met het kwadraat van de overspanning. Zo wordt het stadsaandeel 43,4% of 26 miljoen, het staatsaan- deel 56,6% of 35 miljoen. Op het bedrag door de stad te dragen, kan een staatstoelage van 35% aangevraagd wor den, zodat het bedrag met ongeveer 9 miljoen vermin derd kan worden. Gezien de belangrijkheid van het werk en het feit dat na voltooiing de brug overgeno men wordt door de staat, stelde het stadsbestuur voor op dat de dienst der Water wegen als opdrachtgever zou fungeren. Ook over dit punt werd een principieel akkoord bereikt, zodat het dus een staatswerk met stadsfussen- komst wordt. VERBINDING Voor de uitvoering der wer ken om een verbinding te realiseren tussen de Ver brand hofstraat (H. Hart) en het nieuwe complex van de Dendermondsesteenweg, met een vaste brug over de Dender, had de aanbesteding voor dit staatswerk plaats op 13 september. Gezien de vastlegging in de begroting van een krediet van 121 miljoen en een gunstige offerte, mag men veronder stellen dat zeker dit jaar nog een aanvang wordt genomen met de uitvoering van deze werken. Hopelijk kan men eind 74 reeds overgaan tot de openstelling van dit sluitstuk, van het gedeelte van de ring tussen het H. Hart en de Ledebaan, met enerzijds een verbinding met de invalsweg van het industrieterrein Wijn- gaardveld en anderzijds een afrit naar de nieuwe ring rond Hofstade de toekomstige expressweg N60 Douai-Hulst. KULTUREEL AFFLIGEM In het Kultureel Centrum van Affligem, Abdijstraat te He- kelgem loopt de tentoonstel ling van beeldhouwer-grafikus Vik de Neve en kunstschilder- pastelist Rudi Fonteyne, nog tot zondag 30 september. De tentoonstelling is toegankelijk elke zaterdag van 14.30 uur tot 20.00 uur en elke zondag van 11 tot 13 uur en van 14.30 tot 20.00 uur. Verhuring Ceremonie-kleding SMOKING 400 F 3 DAGEN Molendries 9300 AALST TEL.: (053(283.91 draagbare radio, een meetlat, snoep en spaarkaarten als prijs in de wacht sleepten. Naderhand kwamen de win naars van de vier reeksen in kompetitie tegen elkaar uit, ditmaal met een opgelegd onderwerp: «Dirk Martens». De jury, die samengesteld was uit de h. Singelijn, direkteur van de Aalsterse Akademie, de h.van Holsbeeck van de Galerij P. Coucke, bijgestaan door mevr. Rimbaut, de h. Louis- Paul Boon had zich laten verontschuldigen, duidde de achtjarige Brigitte Van Pottel- berghe uit de Hoveniersstraat 9 aan als laureate. Naast haar reeds gewonnen prijs ontving zin de hoofdprijs, namelijk een in keramiek uitgevoerd domi nospel, geschonken door Gale rij Pieter Coecke. De overige finalisten waren: In de reeks meisjes van 4 tot 9 jaar: Els De Troyer, Rozen- dreef 131. Kristien Paelinck, Leopoldlaan 74. Patsy Alloo, Parklaan 145. Nancy Buyens, St. Gudulastraat 50. In de reeks meisjes van 10 tot 14 jaar: Greetje Van den Broecke, Bredestraat 60. Greetje Vonck, Boomgaardstr. 5. Annick Semminck, Berge- meersenstraat 4. Inge De De organisatoren van de kindertekenwedstrijd tijdens de braderie van de Molendries.(jdl) Pie Moor, Leopoldlaan 70. Greetjt rui Buyens, Sint-Gudulastraat 50. wei Voor de jongens van 4 tot 5 jaar: Brecht De Bruype, Hoeze- Pal straat J25. Gino Verschueren, ma Violettenstraat 12. Luc Dt p0i Coninck, Bergemeersenstraa( red 16, Steven Raes, Jan Bijlstraat gel 26. Jean-Luc De Spiegeleer, het Groenstraat 11. En in de reeks jongens van 1( ye tot 14 jaar: Erik Dierick, hi: Grotstraat 8. Eddy De Wilde, Schendelbeekhofstraat 23. ho< Rudy Philips, Pastoor D'Hou- westraat 1Dirk Van Caelen- jn bergh, Ledebaan 192 en Karei Ra Mechnich, Houtkaai 3.

De Voorpost | 1973 | | pagina 6