GUODCLUB OCARINA KUKLOS TUFTUF PUB YPSILON TERLINDEN WIELEWAAL JONGEREN SINT-JORIS KREJA MEXICAANSE STUDENTEN TE GAST IN AALST DE BEHUIZINGSKRUISWEG VAN EEN JEUGDKLUB minLpopfestL val te erembodegem iets voordisk. jockey's DERDE INTERJEUGDTORNOOI VOETBAL 10-28.9.1973 Iedere woensdag vanaf 20 uur kan je in het jeugd huis Ocarina leren hoe je foto's moet maken en ont wikkelen. Vrijdags is de emailklub aktief en wordt er getraind door de voetballief hebbers. De zaterdagnamiddag is er steeds repetitie van het or kestje. Kortelings wordt ook ge start met een ping-pong kompetitie. Nu reeds leven de leden er in het vooruitzicht van hun uitstap naar de Wieze-okto- berfeesten op zaterdag 13 oktober. Het bescheiden festival van popformaties van en rond Erembodegem, zondëfcj jl. in zaal Animo, had alvast de minder goede eigenschap van alle popfestivals over genomen en startte dan ook om de traditie niet te ver breken met aanzienlijke ver traging. Voor een goed ge vulde zaal brachten vier groepen hun harde popgelui den ten beste. Waren van de partij Freak's Daughter, State of Mind, Explosion en Orchid. Beslist hebban al deze groe pen wat in hun mars, zonder dat wij als rechtgeaard pop liefhebber van pure alteratie achterover slaan voor hun verrichtingen. Zo brengt Freak's Daughter het er bij lange niet zo slecht vanaf, doch vaak kan men zich niet van de indruk ontdoen dat deze formatie het zich nogal gemakkelijk maakt door veelal te kopieëren. Hoewel de sound van "Explosion" hard aankwam houden we graag Patrick met zang en ritmegitaar. Kris met lead- gitaar, Patrick met basgitaar en Morris aan de drums in het oog. State of Mind, een formatie die een goed jaar op de planken staat, bracht naast eigen komposities ook origineel uitgevoerde bewer kingen van popklassiekers. Orchid ging het even wat meer op de kommerciële toer zoeken. Al. Alle groepen mochten er beslist wel wezen, temeer om eens te horen wat er bij onze pop jongens van eigen bodem zo reilt en zeilt. LIVINAGEERTS Vrij recent werd er een heus "nationaal verbond van disk-jockey's opgericht, met als leidraad voor en door disk-jockey's. Het verbond wenst de verde diging op moreel, sociaal en professioneel vlak op zich te nemen en om bij te dragen tot de waardering van de beroeps-, sociale en mense lijke waarde van het D.J.-be- roep. Het Nationaal Verbond werkt met een beroepsraad die gelast is met de vervol making op louter professio neel als zowel technisch vlak. Verder werkt het ver bond met een administratief sekretariaat waar de D.J.'s voor alles terecht kunnen, verder een promotiedienst en een publiciteitsstaf. De sociale dienst geeft een per manente dienstverlening langs het nationaal sekreta riaat en verder worden maandelijks zitdagen georga niseerd met rechtskundige adviseurs. Het Verbond helpt u wanneer je als d.j. je centen niet krijgt van de feestinrichters; wanneer je geneigd bent d.j. te worden doch te bedeesd bent; wan neer je uw belastingsbrief ontvangen hebtVoor Oost-Vlaanderen kan men terecht als d.j. op het pro vinciaal sekretariaat Slot- straat 46, of bij de prov. voorzitter R. Janssens, Im- merzeeldreef 241, Aalst. In het teken van de SINT JANSFEESTEN '73 orga- nizeert de klub op zaterdag 29 september een volleybal- tornooi, en op zondag 30 september een tafaltennis- Bijna drie Jaar geleden groeide uit een op paro chiale basis opgerichte jeugdklub, in navolging van de besluiten van het toendertijd gehouden de kenaal koncilie, het plu ralistisch jongerenkon- taktcentrum Kreja. Momenteel beschikt Kreja met zijn goede 250 leden over een uitstekend kader en een prima jeugdwer king. Je zou kunnen zeg gen: «Wel mannen, doe zo verder», maar daar zit het hem nu juist. Het kontaktcentrum, dat van niets begon, en door de hulp van tallozen uit groeide tot wat het nu is, zit lelijk in de knel. Hoewel de werking vol doet om voor subsidiëring in aanmerking te komen, beantwoorden de lokalen in het geheel niet aan de gestelde normen. Alleen reeds om de sanitaire in richting in orde te maken Kuklos dat zaterdag belet was tegen Studentico te spelen, mocht van geluk spreken, het goot water. Deze wedstrijd, evenals deze van het volgend weekend, die ze naar verluid wegens hun deel name aan de Sint-Jans feesten ook niet kunnen DE PIONIERSVER BOND Het Pioniersverbond van België van de K.P. dat onder het motto "Immer bereid" jongeren groepeert van 7 tot 16 jaar, en dat via wekelijk se aktiviteiten en kampen in binnen- en buitenland de jongeren een aanvulling van gezin en school geeft, even als een solidariteit aanleert met alle kinderen over de wereld, heeft Aalst uitgeko zen om er zijn jaarlijkse kulturele olympiade te laten doorgaan. Op 13 oktober van 16 tot 20 uur, zal in de zaal FFR, Dendermondsesteenweg, een tentoonstelling door gaan over de aktiviteiten, en worden er muzikale, zang en dansnummers opgevoerd. Alle jongerenorganisaties worden vriendelijk uitgeno digd. De Tuf Tuf Pub, Zonne- straat 20 houdt zich vooral bezig met sportbeoefening. Jongeren vanaf 16 jaar kun nen er terecht op woensdag vanaf 19.30 uur basketbal, donderdag vanaf 19.30 uur badmington en ping-pong, vrijdag vanaf 19.30 uur vol leybal voor jongens en meis jes, zondagvoormiddag van 10 tot 12 uur ping-pong en volleybal. Zaterdag 29 sept. om 17 uur is er een volleybalmatch ge pland tegen 't Satelietje en om 19 uur tegen dezelfde tegenstrever een basket match. De Tuf Tuf Pub heeft nood aan voetbalspe lers. Voor de kleinkunstliefheb- bers kan er al meegedeeld worden dat op zaterdag 8 december Dimitri Van Toren naar de jeugdklub komt. tornooi vanaf 14 uur. Zondagnamiddag wordt de film "Asterix en Cleopatra" vertoont. Woensdag speelt de volley-klub tegen Gilvox Dendermonde (2de prov.) en de verwarmings- en elektriciteitsinstallatie aan de veiligheidsnormen aan te passen heeft men 150.000 fr. nodig. En hier over is iedereen het eens dat een dergelijk bedrag niet aan het kaduke ge bouw mag gespendeerd worden. Bovendien is het huis onpraktisch en dient men voor de filmvertonin gen nog eens een zaal te huren. Voor het vervallen jeugdhuis dient Kreja jaarlijks een paar tiendui zenden franken neer te tellen. De mogelijkheid om een jeugdhuis op te trekken op de eigendom van advo- kaat Cassiman, werd dan ook reeds meerdere ma len overwogen. Niet over de nodige finan ciële middelen beschik kend, doet Kreja een be roep op stadsgelden. Van Kreja-zijde benadrukte men vooral dat het om spelen, wordt verschoven naar een latere datum. Zondag was het weer dan een beetje beter, zodat alle wedstrijden, hoewel op een zwaar terrein, toch konden gespeeld worden. Tuf-Tuf deed het dit weekend wat beter en be haalde een overwinning van Terlinden. Voor Sint- Joris voorlopig geen ver betering, hoewel de uit slag tegen het Satelietje meer aanvaardbaar was (2-1) dan deze van verle den week (11-1). Moge lijks zijn hun spelers nog niet ingespeeld en we zijn dan ook benieuwd hoe ze het er volgende week te gen Kreja zullen vanaf brengen. Ocarina en Timarcha speelden gelijk waardoor beiden dan hun eerste klassementspuntje ver dienden. Mei 65 dat verleden week reeds tegen de zwakke Sint-Jorisklub won, zorg de voor de hoogste cijfers van dit weekend. Ze won nen met 4-1 van Kreja en plaatsten zich hierdoor op de eerste plaats in het klassement. geen Sint-Niklaasge- schenk gaat. Men wenst een lening zonder intrest, terugbetaalbaar op 20 jaar. De gebouwen zou den tevens stadseigen- dom worden, intussen andere verenigingen van de lokalen gebruik zouden kunnen maken. In de volkrijke buurt waar Kreja middenin ligt, kan dit be slist een heropleving van het buurtleven teweeg brengen. Het Kreja-bouwprobleem werd reeds naar voren ge schoven in de gemeente raad en werd intussen naar een kommissie ver wezen. Schepen van Financiën, E. Bogaert, wacht intus sen de samenstelling van het volledig dossier af, dat door de kommissie onderzocht zal worden en naderhand aan een ad viesorgaan voorgelegd UITSLAGEN: Tuf-Tuf-Terlinden 2-1 Satelietje-Sint-Joris 2-1 Timarcha-Ocarina 1-1 Mei 65-Kreja 4-1 KLASSEMENT: Mei 65: 4 punten. Kuklos, Studentico, Ter linden, Kreja, Tuf-Tuf en het Satelietje: 2 punten. Timarcha en Ocarina: elk één punt. Sint-Joris is de rode lan taarn en wacht nog steeds op haar eerste punt. wordt. In het adviesor gaan zijn de Aalsterse jeugdhuizen vertegen woordigd. De h. Schepen beklem toonde dat i.v.m. het jeugdbeleid men niet wenste te vervallen in een oude kwaal, waarbij jeugdhuizen steeds aan klopten bij politici om iets te bekomen. Niet enkel Kreja klaagt zijn nood, ook jeugdklub St.-Joris, dient naar een andere behuizing uit te kijken. Pas wanneer de mogelijkheid bestaat om subsidiegelden voor de jeugdklubs in te schrijven op de gewone begroting, aldus Schepen Bogaert, kan men ernstig aan het werk. Dan ligt de beslis sing bij de jeugdhuizen zelf, die via hun advies deze klubs eerst moeten helpen, waar de nood het hoogst is. (L. MATTHIEU) WEDSTRIJDEN VOLGEND WEEKEND: Zaterdag 29 september om 14 u. sportcentrum Osbroek: Timarcha-Studentico. Zondag 30 september: Om 14 u. Kreja-Sint-Joris en om 15.30 u. Mei 65-Ocarina op het sport centrum te Osbroek, en om 15.30 u. Satelietje- Tuf-Tuf, terrein Affligem- dreef. LM Na het heengaan van de verantwoordelijke van deze jeugdgemeente ging men over tot een herverdeling van de taken. Na een onderbreking, teweeggebracht door de paro chiefeesten, gaan de fotoklub en de gitaarklas terug van start: iedere zaterdag te 15 uur kan je terecht voor fotografie en elke zondag om 10.30 uur wordt er weer getokkeld. Eens het krealo- kaal in orde, krijgt eenieder gelegenheid zijn kreativiteit uit te leven. Er werd ook een verandering aangebracht in de openingsuren. Elke woens dag van 19.30 tot 23 uur. Zaterdag van 18 tot 23.30 uur en op zondag van 10.30 tot 12.30 en van 18 tot 23 uur staan de deuren wagewijd open. Dit weekend is er een tafeltennistornooi en instuif. A.H. Op zaterdag 29 stuift men er in de schuur nog eens en 's anderendaags wordt er verza melen geblazen voor een grootse fietstocht. Het start sein wordt te 8.30 uur gegeven en men hoopt taptoe te kunnen blazen omstreeks 18.30 uur. De tocht gaat van Aalst, via de onvolprezen Denderroute naar Geraards- bergen. Zaterdag 29 september, reini- gingsaktie van 500 nestkastjes die de laatste twee jaar werden opgehangen. Deze keer is het bos van M. Camu aan de beurt, verzameling om 14 uur aan het Apostelken. Binnenkort wordt met de bouw gestart van nog eens 300 nestkastjes. Zondag 30 september in de voormiddag, cpaddestoelentocht» onder lei ding van Norbert De Meester in Buggenhout-Bos. Samen komst aan de boskapel in de Kasteelstraat (weg van Bug- genhout naar Merchtem) om 9 uur. Op zondag 14 oktober note ren we een bustrip naar de Hoge Venen, onder leiding van André Kampen. Deelne mers verzamelen tegen 6uur aan het station te Aalst en brengen mee: knapzak, kij ker, laarzen en ook kleren om zich zo nodig in een droger plunje te steken. Men hoopt kraanvogels te kunnen be wonderen in een enige omge ving. De tocht bedraagt een 20-tal kilometer en is daarom minder geschikt voor al te jeugdige natuurliefhebbers. De inschrijvingen geschieden op voorhand en wel vóór 1 oktober, door storting van 200 fr. op P.R. 909386 van Norbert de Meester, Doorn straat 109, Aalst. Mensen die graag huppelen of met veel zwier over de dansvloer zweven, kunnen er nog altijd bij in de volks- dansklub die zaterdag 29 september om 17 uur haar aktiviteiten hervat. Het Ideetje zette deze maand zijn eerste stoere stappen in het nieuwe klub- jaar en besloot elke vrijdag vanaf 19.30 uur werkverga dering te houden. Het Ideetje wil informatie "aller aard" doorspelen, aktivitei ten organizeren of akties propageren. Gei'nteresseer- den wippen er maar eens binnen. In de dia-klub kan voortaan zaterdags vanaf 15 uur te recht i.p.v. de zondagmor gen. ST.-JORIS HIRANO KW AI: In afwachting van het in gebruik nemen van het nieuwe lokaal in de Sint-Mar- tinuskring, Zonnestraat 20, blijven de oefeningen gewoon doorgaan op het oude adres, Keizerlijk Plein 2. Trainingsprogramma voor deze week: vrijdag 28 septem ber voor judoka's ouder dan 15 jaar (van 19.30 tot 21 uur); zaterdag 29 van 18 tot 19 uur voor de vrouwelijke judolief hebbers. Zondag 30 voor de judoka's die minder dan 15 jaar zijn van 10 tot llen voor de groteren van 11 tot 12. Woensdag 3oktober trainen dezelfde groepen van 17.45 tot 19.15 uur en van 19.30 tot 21 uur. Donderdag zijn de meisjes aan de beurt. Inlich tingen en inschrijvngen tij dens de trainingen. AH De tweede voordrachtavond van september gaat vrijdag de 28ste door. Luc De Val keneer (S.J.) zal het hebben over "De Anti-autoritaire" opvoeding. Zaterdag start dan de kursus ingericht door de Socialisti sche Federatie Van Jeugd huizen met een eerste stu dienamiddag. Je kan hier voor nog steeds inschrijven. Zondag wordt de eerste schoolmaand besloten met een film in de Zaal Kring om 20 uur Het wordt deze keer "Sacco en Vanzetti", de film die in 1971 te Can nes de grote prijs ontving voor de beste mannelijke vertolking. Op vrijdag 5 ok tober komt de Dender- mondse jeugdrechter Dhr. Vanheule een voordracht geven over de jeugdmisda digheid. Je kan nog steeds beroep doen op de Babysitting- Dienst van Kreja. Voor mid dernacht betaal je daarvoor 25 fr per uur, na midder nacht 15 fr per uur indien er slaapgelegenheid is en 35 fr per uur indien er geen is. Hiervoor kan te telefonisch kontakt opnemen (tel 053/734 76) of kan je tij dens de openingsuren even binnen wippen in de instuif. Drummer Morris van de «Explosions». was een opmerke lijk figuur tijdens het mini-popfestival te Erembodegem Een groep van een twintigtal Mexicaanse hogeschool-studenten jongens en meisjes met een leeftijd variërend van achttien tot twintig waren vorige week op rondreis in België. Na een bezoek aan, wat we onze bijzonderste grootsteden kunnen noemen :.Luik, Brugge, Antwerpen, Brussel en ook Waterloo, was de groep te gast in de Dirk Martens- stede: Aalst. Voor het onthaal van deze studenten werden de mensen van het RITHO bereid gevonden, terwijl ook de jeugdklub Timarcha voor een gezellige ontspanningsavond zorgde. Na een bezoek aan de RITHO deden de Mexicaanse studenten een rondgang door de voornaamste straten, en bezochten tal van interessante monumenten. Tenslotte gingen zij ook een kijkje nemen in het oud hospitaal waar een tentoonstelling over Dirk Martens plaatsheeft. Voor twee jaar was deze groep studenten ook te gast te Aalst. Ze vonden het fijn om er nu ook nog eens een dagje doorgebracht te hebben.

De Voorpost | 1973 | | pagina 10