Meldert Moorsel Hofstade Herdersem Gijzegem Herdersem 12-5.10.1973 Yves Arijs, Kammestraat lib, Meldert. Bart De Smedt, Nieuwe Wijk 46, Lede. Sandra Rauwoens, Ninovestg. 84, Erembode- gem. Steven Van der Hoeven, Papestraat 40, Nieuwerkerken. Cindy Verhaeghen, Charleroistraat 19, Lede. Cindy De Cooman, Dorpsstraat 2, Haaltert. Isabelle De Block, Molenhoek 27, Smetlede. Joeri De Paepe, Thontlaan 18, Denderleeuw. Tom Van Boxtael, Kerkstraat 13, Hekelgem. Tom Ligot, Brilstraat 7, Haaltert. Ilse De Cock, Groenstraat 126, Erembode- gem. Michael Uyttersprot, Ninovestraat 189, Erembodegem. An Steenhaut, Bredestraat 5, Wanzele. Isabelle Van Driessche, Houtenkruis 16, Moorsel. Christel De Leeuw, Zandplaatsstraat 104, Denderleeuw. Nele Van de Voorde, Botermelkstraat 53, Aalst. Sylvie Verbeiren, Ververijstraat 3, Aalst. Aurora Van der Seype, Spaarzaamheidstraat 10, Aalst. Tom Van Acker, Edmond Rostandstraat 83, Anderlecht. Peter De Schryver, Larenbroekstraat 15, Haaltert. Wendy Cooreman, Scherreveldstraat 32, Lede. Katrien Cannoot, Julius De Geyterstraat 22, Lede. Rita Boriau, Gentse stg. 55, Aalst. Veerle D'Haeseleer, G. Gezellestraat 21, Dender leeuw. Hans Rombaut, Ledebaan 18, Wichelen. Stijn De Saedeleer, Boekentstraat 13, Haaltert. Philippe Dhaen, Kerkhofbaan 51, Erembodegem. Bart Van Bossuyt, Dwarsstraat 32, Denderleeuw. Bart Van de Wiele, Heuvelstraat 25, Erembodegem. Kathleen Van Eeckhoorn, Kruisabeel 7A, Wieze. Sandra De Maere, Dorpstraat 26, Erpe. Nathalie Van den Broeck, Nieuwe Kassei 14, Hekelgem. Jan Van den Bossche, Molenstraat 9, Meldert. Alex Meert, Ninovestraat 58, Erembodegem. Veerle De Mesmaeker, Brusselbaan 273B, Erembode gem. Gerda Van Geite, Steenpoelweg 6, Hekelgem. Bart Bogaert, Steenweg 38, Bambrugge. Cindy Mertens, Pachterstraat 9, erembodegem. Bart Cannau, Terlicht 155, Kerksken. Candy Deboelpaep, Moorselbaan 139, Aalst. Elke Cassiman, Bergekouter 96, Aalst. Wendy De Neve, Watervoorstraat 43, Kerksken. Steven De Greve, St.-Amandstr. 19, Erembodegem. Bart Seminck, Gentse Stw. 84, Aalst. Gunther Van Driessche, Kortenhoekstraat 31, Hofstade. Ilse Van Wijnendaele, Stationstraat Burst. Mark Plas, Dorp 28, Okegem. Manuel Paerewyck, Langemunt 62, Aaigem. Sonja Smekens, Opaaigem 91, Aaigem. Jurgen De Brouwer, Bergstraat 26, Nieuwerkerken. Nico Van de Velde, Wichelse stw. 195, Lede. Cindy De Schrijver, Val. de Saedeleerstraat 62, Aalst. André Van Lierde, Kaaistraat 1B, Teralfene. OVERLUDENS Frans Vinck, z.b., 71 j., echtg. Maria Veldeman, Aalst, Denderm^tw. 158. Adolphe Clement De Smet, handelsbedien de, 42 j., echtg. van Simonne V.Cauter, Wieze, Schoolstraat 11. Cyrille De Pauw, z.b.» 74 j., wdr. Rosalia De Vos, Mere, Kloosterstraat 10. Marie Julie Pieters, z.b., 89 j., wwe. Frans Melsen en Eduardus Van Malderen Aalst, Brussclsesteenweg 174. Leonia Virginia Schockaert, z.b., 86 j., wwe. Jozef Van Geem, Aalst, Lindestraat 78. Marcel Adolf De Luyck, z.b., 68 j., wdr. Louisa Gettemans, Erembodegem, Nlnove- steenw. 114. Carolus Ludovicus Van Den Steen,, z.b., 77 j., wdr. Maria Speliers, Bavegem, Beneden straat 38. Louisa Guns, z.b., 71 j., wwe. van Robertus De Zeeuw, Aalst, Bergemeersenstr. 30. Maria Van Bael, z.b., 74 j., wwe. Albertus Puls, Herentals, St.-Magdalenastraat 65. Camiel Roger De Dobbeleer, chauffeur, 36 j., echtg. Maria D'Haeseleer, Denderleeuw, Rodestraat 9. Remi Jozef Meganck, z.b., 65 j., echtg. Clothilde De Swaef, Welle, Stw. op Aalst, 138. Joanna Celina De Cort, z.b., 85 j., ongehuwd, Hekelgem, Terlindenstraat 49. Theresia Isabella Meert, z.b., 94 j., wwe. Frans D'Herde, Aalst, Dr. De Moorstraat, Rustoord St.-Lieven. Raphael Jozef Muylaert, electricien, 19 j., ongehuwd, Heldergem, Kerkstraat 17. Petrus Joannes De Mey, losse arbeider, 57 j., echtg. Christina Iliano, Schoonaarde, Schui tepias 17. Maria Philomena Meurisse, z.b., 84 j., wwe. Frans Slagmulder, Aalst, N. de Tièrestraat. Juliana Maria Elisa Hullebusch, z.b., 70 j., wwe. Gustaaf Delagrange, Wambeek, De Kleistraat 141. Juliaan Buys, z.b., 70 j., echtg. Eugenia Meert, Aalst, Marktweg 20. Petrus Van den Borre, z.b., 70 j., echtg. Maria Roeland, Aalst, Dr. A. Goffaertsstr. Frans Odilon Buyle, breier, 62 j., echtg. Germana De Mette, Erembodegem, Keppe- straat 130. Frans Leopold De Ridder, z.b., 69 j., wdr. Juliana Van Hove, Wieze, Molenstraat 21. Gustaaf Matthys, z.b., 69 j., echtg. Deiphlna Strypens, Erembodegem, Geraardsbatr. 182. Eiodie De Boever, kloosterlinge, 90 j., Gijzegem, Stationsstraat 1. Margareta Philomena Rhnbaut, z.b., 83 J., wwe. Désiré LIebaut, Aalst, Kreupelveldstr. Alfons Meurisse, z.b., 62 j., echtg. Elba De Neef, Aalst, Nieuwbeekstraat 93. Jan Baptista Corthals, zJï^ 58 JM echtg. Joanna De Brucker, Aalst, Oude Den derm, stw. 271. Petrus De Prez, z.b., 64 j., echtg. Hortensia Pierson, Erembodegem, Ninovestw. 88. Robert Victor Van den Nest, z.b., 64 j., wdr. Joanna Van Droogenbroeck en Celestina Sienaert, Liedekerke, Fabriekstraat 101. Ignatius Carkers, z.b., 68 j., echt. Rosa Daelman, Aalst, Oude Gentbaan 7. Michel De Roeck, z.b., 70 j., echtg. Maria Lefevre, Aalst, Bredestraat 159. Melanie Vernaillen, z.b., 76 j., wwe. Joanna Lievens, Liedekerke, Guldenstraat 49. Henri De Ridder, metselaar, 52 j., echtg. Elza Van Hoeck, Merchtem, Drielindenstr. HUWELIJKEN Paul Amelinckx, student, Hofstade, Hoog straat 104A met Linda Buys, medische sekretaresse, Aalst, Nieuwbeekstraat 89. Luc Roeland, rijkswachter, Aalst, Osbroek- straat 8 met Marie Louise Corten, kookster, Aalst, Binnenstraat 36. Mario Caligari, golfleraar, Bianzone (Italië, prov. Sondrio), Via di Messon 1 met Ingrid KULTURELE KRING De kulturele kring van Meldert richt een foto- en diawedstrijd in onder het motto «Meldert in de vier seizoenen». Elke amateur-fotograaf uit de gemeenten Mel dert, Moorsel en Baardegem kan hieraan deelnemen. Er is geen specifiek onderwerp, wel dienen alle foto's en dia's over Meldert te handelen. De deelnemers worden onderver deeld in vier kategorieën: foto's genomen door mensen beneden de 20 jaar en boven de 20 jaar en voor de dia's dezelfde indeling. Per reeks is er een hoofdprijs voorzien plus daarnaast nog verscheidene waardevolle prijzen. De toegelaten formaten zijn: voor de foto's (enkel zwart-wit) 13/18 en 18/24 en verder de kleinbeelddia. Op dc rugzijde van de foto en op de lader waarin de dia's zitten dienen volgende gegevens duidelijk te worden vermeld: de plaats waar de foto genomen werd, de titel van het werk en een willekeurig geta bestaande uit 4 cijfers. Bij de inzending dient een gesloten omslag gevoegd met in de linkerbovenhoek aan de voorkant hetzelfde getal van 4 cijfers en binnen in de omslag een briefje met vermelding van naam, adres, beroep en leeftijd van de deelnemer. Een maximum van 10 foto's en dia's kan worden afgegeven vanaf 1 oktober, maar alleszins vóór 15 oktober bij de heer J. Muylaert, Dorp 15 te Meldert. De bekroonde foto's zullen, op kosten van de inrichters, op blok worden gekleefd en samen met de andere ingestuurde foto's worden tentoongesteld in het weekend van Allerheiligen. FVB VISSEN OP MELDERTS VIJVER Verleden zondag ging op de vijver te Meldert het internationaal viskampioenschap door. In de voormiddag boden zich 75 vissers aan, in de namiddag waren het er 339. Van een sukses gesproken... De uitslag luidde: 1. Roelant Kamiel (R.D.), 2. Pardaens D. (R.D.), 3. Verspeten L. (Z.P.), 4. Werner G. (R.D.), 5. Van Camp M. (A.V.), 6. Heieven G. (R.D.), 7. Leirs J. (Noorderwijk), 8. Visé J. (Oude Dender), 9. Van Den Broeck M. (I.N.D.), 10. Oornaert R. (R.D.). Op vrijdag 5 oktober heeft een reuzestorting plaats van 400 kg. forel. De opening der visserij gaat door op zaterdag 6 en zondag 7 oktober. Vanaf zaterdag opzetting van 9forellen per visser (5 stuks 's morgens en 4 's namiddags). Alle onregelmatigheden worden met visverbod bestraft. Plaatsen (genummerd) worden voorbehouden. Verwit tigen in café-restaurant «De Mooie Molen», uitgebaat door Marcel Rottiers. Tel. 052/356.01. De kampioenen op Meiderts vijver tijdens het voorbije seizoen-waren Leon Buyl en zoon Jean-Pierre. Deze laatste haalde zomaar eventjes 36 palingen boven. FVB Jean-Pierre Buyl en familie poseren met een rcuzevis, gevangen op de vijver te Meldert. (fvb) K.W.B. Op 26 oktober jaarvergadering met verkie zing van het bestuur. Gepaard gaande met een etentje. Verslag over de evolutie van het voorbije jaar en een gezellig samenzijn voor al de leden. Eveneens krijgt men een eerste kennismaking met het tema grondbeleid. Er zal namelijk een diamontage vertoond worden. IN SAMENWERKING MET KAV 7 oktober: Familiefeest. Begin om 18.30 uur in de Volkskring. Deelname in de onkosten: 20 fr. per persoon vanaf kinderen boven 16jaar. November: St.-Maartensfeest, vanaf 14.30 uur tot 17 uur. November: gespreksavond «Naar de grond van de zaak», ontleding probleem. Datum nog niet vastgelegd. December: 2de gespreksavond «Hoe zit het hier?». Plaatselijke problemen. 2 december: bezinningsdag «Rechtvaardig heid». Januari: Informatie over gevonden oplossin gen. SPORT Sedert een paar jaar heeft KWB-Lede verscheidene pogingen gedaan om zijn leden warm te maken voor diverse sporttakken. Met zwemlessen is men, bij gebrek aan belangstelling, nooit kunnen starten. In 1972 werd dan een reeks fietstochten georgani seerd, waarvoor de deelname eerder aan de gematigde kant lag. Slechts één sporttak heeft vanaf 1971 tot op heden met enig sukses stand gehouden: volleybal. In 1971 werd verbondelijk een tornooi ingericht. KWB-Lede trommelde vlug een ploeg bijeen en nam deel zonder enige voorbereiding. Het resultaat was dan ook naargelang: slechts één overwinning. In plaats van te ontgoochelen heeft dit ons gestimuleerd om in de toekomst beter te doen. Dit jaar werd opnieuw een tornooi georganiseerd tussen 9 afdelingen van het verbond. Van deze 9 wedstrijden heeft KWB Lede er 7 gewonnen, waarvan 4 met een score van 3-0. Voor deze prestatie dienen vooral de namen gemeld van diegenen die sinds begin 71 trouw gebleven zijn aan de ploeg en de wekelijkse oefeningen. Dit zijn Robert D'Hondt, Hendrik Messely, André Van Hauwermeiren en ondergeteken de. Hebben zich later aangesloten: Gustaaf De Breucker en Georges Verstuyft, en dit jaar nog de gebroeders Korte. Mogen wij er U attent op maken dat deze .volleybal-oefeningen niet uitsluitend in het teken staan van tornooien en matchen, maar in de eerste plaats onze eigen konditie en gezondheid ten goede komen. De oudste speler in de afdeling is 38 jaar en er zijn in andere afdelingen mannen van meer dan 40 jaar aan het werk gezien, die voor de jongeren niet moesten onderdoen. Het is bepaald vreemd hoe in meerdere kleinere afdelingen vele gegadigden zijn voor deze sport. BALLET Op initiatief van de Kon. Harmonie St.-Cecilia start op 18 oktober a.s. een balletschool met klassieke opleiding. Vanaf 5 jaar worden de leerlingen aan vaard. De lessen worden gegeven gedurende de schooljaarperiode, elke donderdagavond om 17 u. Voor alle inlichtingen en inschrijvingen kan men terecht bij de bestuursleden van de harmonie, ofwel op adres: Kas- teeldreef 60. Tel.: 230.67 of Grote Kapellestraat 58. Tel.: 209.00. De inschrijvingen sluiten af op 12 okto ber. V.T.B. Zondag 7 oktober richt de VTB-VABen de Landelijke Rijvereniging een zoektocht te paard in. Deelneming individueel of in klubverband (paarden en pony's) vanaf 14 jaar. Mooie prijzen en een aandenken aan iedere deelnemende ruiter. Wisselbeker VTB-VAB voor de beste klubprestatie. Start van 10 tot 11 uur op het oefenterrein L.R.V., wijk Overimpe. Afstand ongeveer 25 km. op landelijke wegen. Inschrijvingsgeld 75 fr., middagmaal (soep of koffie met broodjes) inbegrepen. Men kan betalen bij de start. Uitslag en prijsuitreiking met gezellig samenzijn om 20 uur in zaal «Capri», Elsbrug te Wichelen. Alle inlichtingen en inschrijvingen bij de VTB-vertegenwoordiger, de h. R. Quintyn, Nieuwstraat 19, tel. 70171 of bij Mark Lassuyt, Overimpestraat 77. GEBOORTEN Geert De Smet, Ronkenburgstraat 19. steven Pennewaert, Bosstraat 103. Chris D'Haese, Oude Wichelsesteenweg 17. Chris Van de Wiele, Blomstraat 30. Bart De Smedt, Nieuwe Wijk 46. overlijden Maria Van Lierde, 89 jaar, Tehuis voor bejaarden. HUWELIJKEN Willy Van den Abbeele, Nieuwstraat 26 met Lutgart Janssens, Overmere. Etienne Vermeiren, Steenstraat 103 met Greta De Smet, Zele. BLOEDINZAMELING De vriendenkring van de vrijwillige bloedge- versbond doet beroep op het begrip van haar medemensen voor de bloedinzameling van 9 oktober van 7 tot 9 uur in zaal «Den Bontën Os», Molenstraat. K.A.V. 2^ondag 7 oktober, jaarfeest van dc K.A.V., met om 16 uur Eucharistieviering in de kerk, om 17uur feestavond voor alle leden in de zaal Volkskring. Om 18.30 uur, gezellig familiefeest met het duo Joway. V.K.AJ. Alle kajotsters zijn verwacht op de algemene vergadering in het lokaal op woensdag 10 oktober om 19 uur. Het wordt een ontspanningsavond waarop ook nieuwe leden welkom zijn. KAARTNAM3DDAG De volgende kaartnamiddagen van de bond voor gepensioneerden gaan door op woensdagen 10 en 24 oktober in de zaal Volkskring, telkens om 15uur. Koffietafel en kaarting. Zondag 7 oktober om 15 uur in de zaal Lelie, Kasteeldreef: bal met John Horton en zijn orkest. ONGEVAL Op de Wichelsesteenweg kwam het tot een aanrijding tussen fietser Petrus Deliemer en de personenwagen van Simonne Verbeken, beiden uit Lede. Hierbij werd de fietser gewond, ONGEVAL Op de wijk Tragel kwam de bromfietser Christiaan Vergeylen, Zijpstraat ten val. Met verwondingen werd hij in het ziekenhuis te Aalst opgenomen. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN Van de Velde Anneloor, Hoogstraat 57A. Bogaert Tom, Kortehoekstraat 10. Goeman Eist, Molenbaan 1. Bracke Fatima, Hoog straat 80. OVERLIJDEN Abbeloos Maria, Hoogstraat 84, 79 j.. De Bruecker Marie, Blektestraat 110, 71 j. Leus Eduard, Hendrik Consciencestraat 22, 71 j. De Pero Maria, Kortehoekstraat 20, 74 j. Van Schaemelhout Firmin, Hekkestraat 20, 71 j. Van Goethem Bertha, Hoogstraat 32, 73 j. Claessens Serafien, Kasteelstraat 15, 70 j. Hofman Godelieve, Katelijnestraat 12, 18 j. Van Bockstael Helena, Stw. op Aalst 77, 74 j. Van Den Hauwe Karolus, Overbroestraat 15, 95 j. Saeys Maria, Lindeveld 29, 63 j. HUWELIJKEN Van Cauwenbergh Louis, Aalst met De Neve Frieda. De Schrijver Mare, Aalst, met De Schrijver Helena. Keymeulen Jozef. Aalst, met Huylcbroeck Marie-Paule. De Bruyn Hedwig, Welle met Huylebroeck Anne-Ma- rie. Van Seghbroeck André, Etterbeek met De Rijbel Ingrid. ONGEVAL Op de Grote Baan deed zich een botsing voor tussen de personenwagens van Frieda Van Gyseghem uit Schoonaarde, Frans Dierickx uit Lebbcke en Patrice Ferille uit Malonais (Fr.). Frans Dierickx liep verwon dingen op. BELOTTERSPRUSKAMP De belottersprijskamp ingericht ter gelegen heid van Eksterken-kermis in «Bergop» gaf volgende prijswinnaars: 1. Janssens D. 4666; 2. De Troye E. 4567 3. Van De Velde G. 4474; 4. Matthijs R. 4471; 5. Wille C. 43%; 6. Van Gyseghem M. 4353; 7. Van Langenhove F. 4280; 8. De Ridder A. 4263; 9. De Maeseneer V. 4228; 10. Raes F. 4186; 11. Verhaegen P. 4174; 12. Bosman A. 4148; 13. Pots F. 4011; 14. Annaert R. 3997; 15. De Ridder P. 3873; 16. De Meersman H. 3799; 17. Van Damme F. 3781; 18. Pieters R. 3742. De overige deelnemers die buiten de prijzen vielen zijn op weerwraak belust en kunnen de revanche reeds nemen tijdens het groot belotterskampioenschap 73-74, dat start op zondag 21 oktober 1973 om 18 uur in het clubhuis. Er zijn 3500 ff. vooruit met beker, en dit over zes zondagen. BLOEDGEVERS Op zondag 30 september ging te Moorsel in de meisjesschool, Klooster, de driemaande lijkse grote bloedinzameling door. 89 vrijwilligers kwamen zich aanbieden, waar onder 11 nieuwe bloedgevers (o.a. 3 uit Meldert en 3 uit Hekelgem). Misschien bent U er over 3 maanden ook bij... KLAKKERS Op zaterdag 6 oktober op het Schroevers- plein: Grote voetbalwedstrijd tussen de Klakkers en de Brandweer. Supporters op post! BIUARTKLUBS TE MOORSEL Hand in Hand A Johnyboys A 4-2 Een prachtige overwinning van de Moorse- laars tegen de 2de gerangschikte uit Aalst. Bij een 2-2 stand wonnen achtereenvolgens Frans Hereman en Daniel Coetsiers hun beurt, zodat het een mooie overwinning werd voor de thuisspelers. Johnyboys B Hand in Hand B 2-4 Evenals de A-ploeg behaalde de B-ploeg een 4-2 overwinning tegen de Aalsterse Johny boys, maar dan op verplaatsing. Dank zij deze overwinning komt onze B-ploeg nu op de derde plaats. Schotgins B B.C. Moorsel 0-6 Dat Moorsel A weinig tegenstand heeft ondervonden van Schotsing B bewijst de uitslag. Dat Freddy De Winter een vaste titularis is geworden is nu duidelijk na zijn vierde opeenvolgende overwinning. Moorsel B Moorsel C 5-1 Ook Moorsel B draait op volle toeren. Ze hebben nu de leiding overgenomen van hun klubgenoten Moorsel C na een bitsig onderling duel. Het is misschien nog wat vroeg om konklusies te trekken, maar cijfers liegen niet. FVB Van Nuffel, kinesiste, Aalst, St.GuduIastraat 56. Frans De Boever, electricien, Welle, Veldstraat 64 met Gonda Meert, staatsbe diende, Aalst, Landbouwerstraat 8. Serge De Wolf, student, Ninove, Albertlaan 189 met Mireille Herrezeel, z.b., Aalst,. Keizerlijke Plaats 18. Hendrik Roseleth, techn. zuivel ing. Hekelgem, Brusselbaan 161 met Rita Van Malderen, advokaat, Aalst, Albrcchtlaan 46. Eddy Van Snick, metaalarbeider, Aalst, Twijnderstraat 245 met Anneliese Van Oost, stikster, Aalst, Merestraat 68. Luc Corten, metaalarb. Aalst, Drie Velden- weg 45 met Yvonne Brys, stikster, Aalst, Doolhofstraat 99. Paul De Schryver, staatsbediende, Aalst, L. de Bethunelaan 12 met Godelieve Mertens, bediende, Aalst, St.-Jobstraat 262. OVERLIJDENS Roggeman Gustaaf. Dorpsstraat 54; De Maeseneer Maria, Torenstraat 1. VOETBALNIEUWS VJ III verloor thuis tegen Idegem. Eindstand 1-3. Zondag aanstaande spelen ze nogmaals thuis en krijgen het bezoek van Herdersem. Voetballiefhebbers U wordt te 10 uur verwacht op het Zwanenveld. VJ II mocht rusten ingevolge het slechte weder. Ze spelen zondag thuis tegen Patro Boys, zodat er vanaf 3 uur nogmaals spektakel is op het Zwanenveld. VJ 0 VOORDE 2 De V.J. dromen kregen een lelijke deuk. Niettegenstaande het kranig verweer moes ten de onzen zich neerleggen bij de meerderheid van de bezoekers. Het blijkt wel dat Voorde nog sterker is dan verleden jaar. De afwezigheid van Willy De Maeseneer, die we een spoedig herstel wensen, liet zich wel voelen. Toekomende zondag staat een gevaarlijke verplaatsing op de dagorde. Zandbergen speelde tot hiertoe wat onregelmatig en wisselde zeer goede uitslagen af met een zware nederlaag op Herdersem. Oppassen zal dus de boodschap zijn. STAANDE WIP De Vonckisten, die verleden zondag hun jaailijkse druivenschieting uitschreven, had den het niet getroffen met het weder. Het kampioenschap op blokvogels kon niet doorgaan, en voor de namiddagschieting zal het er even triestig uitgezien hebben. Van links en rechts daagden een paar schutters op, maar wat ging men met die meer dan 100 kassen druiven en die reuzekorven beginnen? Na 1 uur kwam een lichte verbetering in het weder en lieten de schutters zich inschrijven. Dat er ten slotte nog 87 super-sportieve kerels waren pleit voor de goeie geest die onder de staande wipschutters heerst. Wc hopen dat de druiven goed mogen smaken. BOND GROTE GEZINNEN Door de bond wordt een voordracht in gericht over de bondswerking. Spreker, de h. Van Wambeke. Zaterdag 6 okto ber om 20 uur in de Parochiezaal. CECILIAFEESTEN Op zaterdag 13 en zondag 14 oktober organiseert de Koninklijke Harmonie Sint-Cecilia «Vreugd en Vrede» van Gijzegem Sint-Ceciliafeesten. Op het programma: Zaterdag 13 oktober: uitstap door de gemeente met bezoek aan de herbergen alwaar de muzikan ten en bestuur zich kunnen verfrissen. Zondag 14 oktober: te 13.30 uur feest banket in zaal en café «De Uil». Het banket wordt opgeluisterd door de gekende animator der Wieze-oktober- feesten, Jean Monnet, en de gooche laar Prof Sarkos. ledereen wordt hierop natuurlijk vrien delijk uitgenodigd. Op het banket wordt een uitstekend menu voorzien voor slechts 300 fr. per persoon met o.a. voorgerecht, soep, hoofdschotel, nagerecht en koffie. Inschrijvingen voor het banket in café Den Uil. JDL V.T.B.-V.A.B. De VTB-VAB-afdelingen Herdersem, Wieze en Gijzegem richten op zondag 7 oktober een autocar in naar het Sportpaleis te Antwerpen voor Nekka '73, de gebeurtenis van het jaar voor het betere Nederlandse lied. Nekka is ditmaal opgebouwd rond het cirkusidee, met als cirkusdirekteur Walter Capiau. Prijs: 180 fr. voor autocar (fooi inbegrepen) en toegang. Vertrek om 13.30 uur. Inlichtingen: Jos Abeel, Kloosterstraat 11, Wieze. Tel. 275.26. OVERLIJDEN Zuster Maria Sterck is overleden. De zuster was overste van het klooster van Herdersem en behoorde tot de gemeenschap van Sint-Jozef. Zij is geboren in Mere op 15 januari 1921 en is op amper 52-jarige leef tijd heengegaan. Zij ontwikkelde tot de laatste dagen van haar leven een bijzondere aktiviteit en wekte een grote belangstellingssfeer op voor het klooster en voor de bedrijvigheid die er rond heerste.

De Voorpost | 1973 | | pagina 12