KLUBREKORDS VALLEN Sunshine: misverstand met Herman Van Keer, geen konflikt Sim Aalst in Europabeker Annemie Van Nuffel en de 800 m. BASKET le RATIONALE ATLETIEK EREMBODEGEM KAMPIOENENHULDE 2e NATIONALE PROPAGANDAMATCH OSIRIS EN DE STILGEVALLEN KLOK NAAR DE TITEL? Marc Van Hauwe bij «Denderstreek» 5.10.1973 17 INTERSCHOLENKOMPETITIE Het programma van de jaarlijkse interscholen-wedstrijden werd door het stedelijk sportkomitee bekend gemaakt. Bij de opstelling van dit programma werd er rekening gehouden met de eksamenperiode en de nodige bloktijd. Zo werden de zwemwedstrijden vervroegd en worden ze gehouden tijdens het tweede schoolkwartaal, terwijl het voetbaltor- nooi voor de miniemen en de atletiekwedstrijden tijdens de derde trimester plaatsvinden. Tijdens de eerste trimester handbalwedstrijden voor meisjes en jongens op woensdagen 17 en 24 oktober; veldlopen op zondag 11 en donderdag 15 november. Tijdens de tweede trimester basketbal op woensdagen 23 en 30 januari en 6 februari voor de jongens, en woensdag 20 februari voor de meisjes; handbal voor jongens op woensdag 6 maart, zwemmen op woensdag 13 maart voor jongens en woensdag 20 maart voor meisjes. Tijdens de derde trimester voetbal voor de miniemen op woensdag 8 mei, zaterdag 11 mei, woensdag 15 mei en zaterdag 18 mei; atletiek op zaterdag 11 mei, woensdag 15 mei en zaterdag 18 mei; atletiek op zaterdag 25 mei voor jongens en op woensdag 29 mei voor meisjes. (J.V.) Tijdens de kampioenenhulde op het Erembodegemse gemeente huis werd vanzelfsprekend Anne-Marie Van Nuffel, Belgisch kampioene 800 m. bij de hulde betrokken. Burgemeester Boel en voorzitter L. De Pelsmaeker overhandigen haar het aandenken.(lb) Tijdens de kermis- en jaar- marktweek te Erembode- gem richtte het feestkomi- tee de traditionele ontvangst van de sportkampioenen in. Dit jaar werd er geen sport - laureaat verkozen, aldus voorzitter L. De Pelsmaeker, opdat er meer sportbeoefe naars zouden kunnen bij worden betrokken. De zilveren medaille in het wereldkampioenschap hen gelen te Orléans, Marcel Van den Eynde werd het eerst gehuldigd. In zijn afwezig heid mocht mevr. Van den Eynde de onderscheiding ontvangen. Met de huldiging van Henny Caigneau, die met haar ploeg Sim Aalst het natio naal kampioenschap eerste klasse won, en Myriam De Cremer, die met de Aalster- se Black Boys naar derde klasse promoveerde, kwa men de basketdames aan de eer. Vanzelfsprekend werd ook Anne-Marie Van Nuffel, een abonnee op de huldiging, om haar nationale titels ge huldigd. Voetballers Robert Schoup- pe en Roland Suys, met het kampioenschap van F.C. Denderleeuw en de belofte van R.W.D. Molenbeek, Paul Schouppe, waren eveneens present. Nadat Arthur Michiels, Bel gisch kampioen zangkana ries een eerder onbekende sporttak aan de eer was geweest, werden de gouden medeilles in de sportbiënna- le Louis Baeyens, Kamiel Van Damme, Dirk Van Bie- sen, Hen en Jan Leclayese in de hulde betrokken. (L.G.) 300 fr. en een beroepsrenner passeert aan de kas om 500 fr. op te strijken. Bovendien mo gen ze, zonder onderscheid, bij aanvang van het koerssei- zoen van de magazijnier twee gloednieuwe truien, een koers- broek, een trainingspak en een tas in ontvangst nemen. Hierbij dient aangestipt dat de renners hiervoor geen cent uit hun zak moeten halen... Deze tegemoetkomingen heb ben dan ook als resultaat dat verscheidene jonge renners onder het banier van de Den derstreek wensen van start te gaan in het komende seizoen. Dit is o.m. het geval met de pittige, kleine maar daarom niet minder talentvolle Aalste-. naar Marc Van Hauwe. Sekretaris Paul Borms en Jef Vermoesen hebben het voor mekaar gekregen om de klein ste junior van het land in hun vernieuwde rangen in te lijven. Het past dan ook in het kader van deze primeur voor de Den- derstreekse klub even te Dut ten in de ongewoon schitteren-, Bij de rust was de voorsprong van Sim al 29-44, wat dus een tweede periode zonder veel problemen in het vooruitzicht stelde. Het werd een moeilij ke twintig minuten, met dien verstande dat Rely Malchi al onmiddelijk na de rust haar 5e fout kreeg. De echtgenote van Kamiel Dierckx kon aldus een helve minuut na de her vatting al naar de bank, van waar ze een onrustwekkende ontwikkeling van de wedstrijd beleefde. De spelleiders tra den bijzonder streng op je gens de Belgische kampioe nen, zodat achtereenvolgens Ghislaine Ringoir, Mitzi Stockx, Martine De Nul, Van Wijnsberge en De Schrijver met het maximum van de strafpunten werden uitgeslo ten. Met het gevolg dat Sim zes speelsters verloor en de laatste minuten met vier moest optornen tegen het of fensief van de thuisploeg. Sim kon evenwel nog zes puntjes voorsprong behouden. Het bestuur van Sim hoopt dat de Aalsterse speelsters niet altijd in ongenade zullen vallen bij de scheidsrechters. ZOndag aanstaande spelen ze de thuiswedstrijd tegen Blan- kenberge hij heeft om 16.30 uur plaats in de zaal Okapi. Binnenkort treedt Sim op in de Europabeker voor lands kampioenen. Op 2 november wordt de eerste wedstrijd ge speeld in Zwitserland, nabij Bern. De teiguwedstrijd heeft plaats op zondag 11 novem ber te Aalst. Een Nederlandse en een Duitse scheidsrechter zullen de ontmoeting leiden. Voorzitter De Wilde heeft nu al stappen gedaan om van de B.R.T. gedaan te krijgen dat die bekerwedstrijd wordt uit- i Diegenen die zaterdagavond in de radio de uitslag van Antwerp- se-Sunshine Aalst (129-80) hebben gehoord en die dezelfde j avond bij de wedstrijd Suncharm Prado Kortrijk, Herman Van Keer op de tribune als gewoon toeschouwer hebben gezien, J zullen wellicht onmiddellijk een verband gelegd hebben tussen de Aalsterse aftakeling en het feit dat Herman Van Keer niet had gespeeld. Gelukkig is er helemaal geen j sprake van enige konfliktsi- I tuatie tussen de Aalsterse j dubbele meter en het bestuur van Sunshine. Herman had I eenvoudig voor zaterdag avond rendez-vous met enkele kameraden, die zoals gewoon lijk met hem de reis zouden maken. Om 19 uur verscheen de Herdersemnaar evenwel niet, men wachtte tot half- acht, maar ten slotte verkeer de men in de onderstelling dat hij intussen al met iemand anders op weg was naar Ant werpen. Van Keer had even wel inmiddels al naar de plaats van afspraak gebeld, maar de vrienden waren al vertrokken. Aldus miste Her man de afspraak en meteen de wedstrijd te Antwerpen, waar de ploeg zonder hem volledig de speelbal van de thuisspelers was. Men heeft de zaak bij Sunshi ne niet opgeschroefd. "Ook met Herman zouden we zon der enige twijfel de wedstrijd hebben verloren, al zou het verschil wellicht niet zo groot j SUNCHARME AALST (BI.B.) - PRADO KORTRIJK 81-83 De wedstrijd Suncharm Aalst—Pr. Kortrijk heeft alle beloften ingelost. Hij omvatte alle kenmerken die e\ i topmatch moet bezitten. Er werd door beide ploegen basket van de bovenste plank opgediend, er was sfeer en daarbij cirkelde de spanning van meet af aan in de zaal en kende haar hoogtepunt in de slotseconden. Spijtig voorwaar dat er in dergelijke wedstrijden een verliezer moet zijn. S. Aalst had inderdaad al evenveel verdiensten als tegenstander. Alleen speelde Prado in de slotmi- I nuten meer beheerst en dit was medebepalend voor het positief resultaat. Anderdeels was er ook het feit dat op het cruciale moment bij Aalst werd gefaald. Zo had Paquet, die nochtans een uitstekend wedstrijd begin maakte met een shotprestatie van 4 op 4, het niet nodig, toen de scheidsrechter een fout tegen hem floten, van de bal zomaar weg te gooien, wat hem een j technische fout kostte, gaf Michelet de bal in verkeerde handen, j te missen kansen noemt, en was Pottiez minder precies in het besluit. Het moet evenwel gezegd dat Pottiez de niet gemakkelij- j ke taak, Stevens zoveel mogelijk uit de wedstrijd houden, naar j behoren had vervuld en dat ook deels aan de vermoeidheid was toe te schrijven dat de oud Okapi speler zijn doel een paar keer i miste. Een goede beurt van de Amerikaan Allen die er met Nytrai een wedstrijd in wedstrijd van maakte en top scorer werd. Nytrai was trouwens de grote figuur bij de bezoekers en alhoewel hij tijdens de eerste speelhelft reeds vier fouten achter zijn naam kreeg bleef hij de volledige tweede speelhelft op het terrein. Minnebo nam immers de taak van Nytrai de bewaking van Allen over en ging dan ook in de tweede periode na amper tien minuten al naar de bank met vijf fouten. Dit belette echter niet dat Prado uiteindelijk zijn slag thuishaalde en een inzet van grote waarde meenam. Voor S. Aalst scoorden Allen 35p, j Michelet 14p, Paquet 16p, Pottiez 6p, Bieseman 4p, D'Herdt 4p i en Podevijn 2p. JVA Osiris Aalst heeft de eerste kompetitienederlaag opgelopen in de thuiswedstrijd tegen Were Di. Het ziet er naar uit dat het voor Osiris elke week een kwestie van één of twee punten gaat worden nu verloren de Aalstenaars met 62-64. Een uitslag die i echter nog aanleiding zal geven tot vurige diskussies en waarschijnlijk ook tot een bespreking voor de groene tafel. Volgens de voorzitter, André Lootens, werd de wedstrijd I immers vervalst door het feit dat de klok was stilgevallen. Op een bepaald ogenblik er I was toen nog meer dan vier minuten te spelen viel de klok stil. Nadat het mechanis- j me werd geregeld, werd er i doorgespeeld, maar de wed strijd werd afgefloten op een moment dat er nog meer dan twee minuten moest gespeeld worden. Op dat ogenblik was de stand 62-64 en het is meteen duidelijk dat er nog J heel wat kon gebeuren in de minuten die feitelijk nog moesten verlopen. Het spreekt vanzelf dat we voor- i behoud hebben aangetekend en dat we niet zomaar goed- schiks aanvaarden dat ons j twee minuten worden ontno- men. Dat betekent nu niet, dat we geen nederlaag kunnen aanvaarden. We maken ons helemaal niet de illuzie dat Osiris niet kan verliezen, maar het moet regelmatig verlopen. Wat de eigenlijke wedstrijd betreft, hebben we uit de kommentaar kunnen afleiden dat Osiris in de eerste helft niet bijster goed speelde. Ach teraf veranderde het spelbeeld en kwam de ploeg van 12 punten achterstand naar een verschil van 4 punten. Dit gebeurde in 5 minuten tijd'. Een bewijs dus dat Osiris wer kelijk meespeelde. Van Key- meulen, Heyvaert en Gerrit Troch speelden flink hun rol. Hubert Troch was na een week griep uiteraard niet ge heel fit, maar hij stelde er prijs op toch te spelen. Zondag staat voor Osiris een uitwedstrijd op Lokeren op het programma. Geprikkeld door de nederlaag tegen Were Di en met de beschikking over een parate Hubert Troch moeten de Aalsterse spelers een sportieve revanche kun nen nemen. G.V.L. (DAMES) S. AALST (Black Boys) - W.S. GENT 81-53. Het ziet er naar uit dat de Aalsterse damesploeg dan toch maar opnieuw een gooi naar de titel zal doen. De manier waarop het niet onaardig spelend White Star werd geklopt wijst trouwens in die richting. De Aalsterse dames hadden eens te meer bij de rust de zege op zak met een 41-24 stand. Het waren vooral Ysebaert (12). De Maturo (16) dn Podevijn (8) die de weg naar de zege effenden. De tegenstand kwam vooral van Baert en De Cock die het onder hun beiden echter niet konden klaren. Want naast de voornoemde Aalsterse speelsters die instonden voor een doel treffende afwerking, hadden ook Van der Stock en De Cremer hun aandeel in de ruime winstmarge. Mede door het feit dat de tegenstander zelfs in de tweede speelhelft niet zuinig was met de inspanningen bleef de partij aantrekkelijk. White Star stelde trouwens alles in het werk om terug te komen en wanneer het daar dan toch gelukte enkele puntjes van de achterstand goed te maken sloegen de Aalsterse speelsters opnieuw zo verrassend en precies toe dat uiteindelijk een achtentwintigpunten boni op het bord kwam. De doelpunten Podevijn 8-5, Ysebaert 12-14, Van der Stock 2-6, De Cremer 3-10, de Maturo 16-5, Van de Velde, Naessens, Callebaut. Vermelden we nog dat tijdens de rust van deze wedstrijd de Aalsterse dames een aandenken ontvingen voor het behalen van de kampioenstitel vorig seizoen. J.V.H. geweest zijn. Ten slotte komt een verschil van 50 punten of van 2 punten op hetzelfde neer, wat de praktische kant betreft. Moreel is de uitwer king van een afgetekende ne derlaag evenwel zwaarder. We hebben echter de troost dat we ons niet belachelijk heb ben laten maken tegen Ant werpse, een ploeg die uitzon derlijk homogeen is." Ook het huwelijk van Firmin De Neef heeft Sunshine wel wat tegengewerkt. De huwe lijksdatum werd slecht geko zen, maar zaterdag zal de gewezen speler van Black Boys er toch bijzijn als Sun shine op Carad Brugge speelt. Herman Van Keer zal wellicht nu tijdig meegetroond wor den naar Brugge. Het is een les voor Sunshine die de zaken beter moet organiseren. GUY VAN LEUVEN De meisjes van Sim Aalst hebben de basketball-wedstrijd op het terrein van Carlsberg met niet al te groot verschil op hun aktief geschreven. De uitslag luidde 55-61 en zou kunnen laten vermoeden dat het verzet zeer sterk was. Volgens voorzitter De Wilde kwam het verzet echter vooral van de scheidsrechters, die in het geheel niet elegant waren tegenover de Aalsterse dames en ze met een lawine van fouten overstelpten. gezonden. Hij laat geen in spanning ongedaan om propa ganda voor het vrouwelijk basket-ball te maken. G.V.L. -i*Q slotte werd het aantal verbe terde rekords nog opgevoerd door de jongens miniemen (43 "7) en even later ook door de meisjes-miniemen (46"9). Aalsvenaar Mare D'Haese, en met em belandden we bij de andere streekjongens van Vlierzeles atletiekklub, won de ïÜUm in 11"1, terwijl de 1500 m een terugkeer onder streepten van Gilbert Maes- schalck. JMV Na afloop van het atletiekseizoen 1973 zal men te Aalst een Twee weken nadat Aalst te vreden kon zijn over een jeugdkampioen (Dirk Van den Berghe) heeft een atlete eveneens het goud veroverd. Een verrassing kan met het niet noemen, omdat Anne- Marie van Nuffel reeds op de algemene kampioenschappen zonder leeftijdsonderscheid de hoogste onderscheiding had behaald. Voor Anne- Marie is de stap van drie dus werkelijkheid geworden want eerder op het jaar was ze veldloopkampioene gewor den. Op die dag was het meteen zeker dat we in de toekomst een andere Van Nuffel zouden leren kennen niet meer zozeer op de sprint afstanden tot 400 m maar veeleer opschuivend van de 400 naar de 800 m. Roger Moens was ervan overtuigd dat Anne-Marie een 800 m- sukses zou kunnen boeken en vader Van Nuffel zelf ooit bekend in de sportmiddens als veldrijder trachtte wijs de raadgevingen van de trai ners te koördineren. Een ander hoogtepunt van het sei zoen was bovendien de deel name aan de Europese junio- reskampioenschappen. Zon dag jl. hield ze in de tweede wedstrijdhelft voldoende kracht en reserve over om zonder hapering haar over wicht te onderstrepen. Vlierzele keerde terug met de magerste buit die de laatste jaren werd veroverd een me daille van brons. Mireille Cle ment zorde daarvoor. In de diskusproef wierp ze enkele weken terug 32 m juist en bevestigde die prestatie nu met 31.06 m. Kris-kras door de verrichtin gen van de andere streekverte- genwoordigsters valt ons een 13"2 op over de 80 m horden voor Fran^oise van Dormael. Hilde Temmerman sprong 1.40 m hoof. In de 100 m haalden zowel De Bruyn als Van de Velde 13"8. Bij de scholieren werd het voor De Bruyn 13"6 en voor Lam mens 13"7. Ann Jacob haalde in de 400 m een 63" rond, Lutgart Coppens bij de scho lieren 66"4. Marleen Ooster- licnk werd met 26"7 over de 200 m uitgeschakeld door de reeksindeling. (JMV) ruim positieve balans kunnen voorleggen. Niet alleen op interklubvak, op het gebied van de persoonlijke prestaties of op dat van de aanwinsten zijn enkele merkwaardige cijfers voor handen, maar vooral in de klubrekords is een duidelijke opgang merkbaar. En klubrekords zeggen weliswaar alleen iets over de top, maar zoals de top opschuift, zo schuift het globaal resultaat mee. Sekretaris Eric Copperis had met de voorbije wekendmee- ting meer geluk kunnen heb ben met de weer maker maar na afloop van de wedstrijden was vooral de wijziging van meerdere "beste prestaties al Ier tijden" weer merkbaar In de meerkampen was de damesminieme Van der Meris- sche in het kogelstoten opge klommen tot 6m33. Regine Van Nuffel had echter in de 80m een duidelijke voor sprong verworven zodat ze het van haar vriendinnen Van der Meirssche, De Boeck en Claeys won om met 1721 punten een tweede nieuw klubrekord te bestigen. Ook de oudere juniores-seniores waren van de partij in een vijfkamp. Jean-Pierre de Vis- scher, die eerder op het jaar een oud en merkwaardig re- kord in het verspringen had verbeterd won uiteraard zijn specialiteit (6m42). Johny van Steen kwam hier tot een degelijke 5m82. In het speer werpen was Van Steen de eerste Aalsterse vertegen woordiger met 36ml6. Jean- Pierre de Visscher zorgde voor een tweede flinke vijf- kampprestatie in de dubbele hektomejer waarin hij tot 23 "4 kwam. Herman Backaert won de tweede serie in 23"9, Van Steen de derde met 24"6. Een merkwaardige koers was de vierde serie met op één na allen Coppensen. Ware het niet dat Eric Cop pens zjjn handen vol had met het administratief werk, het zou meer dan eens gebeuren dat in één en dezelfde wed strijd vijf Coppens-broeders aan het werk zouden zijn. In avaondmeetings te Blanken- berge en te Torhout zorgden ze reeds voor een ophefma kende globale prestatie. In de 1500m, het lange-afstands- nummer van de vijfkamp was het trouwens Walter Coppens die met de palm ging lopen in 4,16"7. Herman Backaert werd hierin tweede met 4*20". In de totaalstand wer den het maximum aan re kords opgetekend want waar Jean-Pierre de Visscher het seniores rekord achter zijn naam schreef met 2506 pun ten werden de 2415 van Her man Backaert op de juniores- lijsten bovenaan geprikt. Wal ter Coppens als vijfde met 2251, Johny Van Steen als zesde (2238), Hedwig Cop pens, Roland Bayens, Dirk en Yvo Coppens waren de ande re Aalsterse vertegenwoordi gers. In de jeugdaflossingen ten- Ma en Pa Van Hauwe. sekretaris Paul Borms. Marc himself, Jef Vermoesen. André Lootens en Gaston Van der Beken. Glunderende gezichten bij een nieuwe aanwinst... (wibo) De serene sfeer ten huize van beenhouwer Jef Vermoesen kenmerkt de ernst waarmee de Koninklijke Sportklub Den-« derstreek de zaken aanpakt voor het komende wielersei- zoen. Het voorbije wielerjaar is nog niet niet tenvolle weg- gedeemsterd of de Dender streek zit al met de pi'annen op stapel voor 1974... K.S.C. Denderstreek, jarenlang reeds gesteund door André Lootens. de sportieve Super- shop-boss mag voortaan ook rekenen op een sponsor van formaatWiels. Mede met de doorzettingskracht van Jef Vermoesen die er terloops gezegd ook menige bankt noten tegenaan gooit, kan het niet anders of de in 1811 op gerichte Koninklijke Sportklub moet voor het nakende wieler- seizoen hoge toppen scheren. Dat deze klub iets doet voor zijn jonge renners bewijzen wel degelijk de premies die worden uitbetaald een nieuwe ling die een eerste prijs rijdt krijgt 100 fr van de klub, een junior 200 fr, een liefhebber de staat van verdienste van Marc Van Hauwe. De van gezondheid blakende knaap betwistte 67 wedstrijden in het voorbije seizoen waar bij hij liefst 64 maal een prijs mocht in ontvangst nemen met o.m. 11 x nummer 1, 12 x 2e. 10 x 3e. 7 x 4e en 4 x 5e. Dit zijn wel sprekende cijfers voor een rennertje dat amper 1.60 m boven de grond uit steekt en vóór twee maand 17 jaar werd. Dat hij het ern stig meent betwijfelen we niet temeer dat ma en pa angsN vallig waken over gezond heid van hun telg en dat de jonge crack ook mag rekenen op de vaardige handen van Gaston Van der Eist. die als ex-internationale voetbafler meer dan eender wie weet waar moet gekneed worden om de kleine soepel te hou den. De S.C. Denderstreek boft in elk geval met zijn nieuwe aan winst. wibo.

De Voorpost | 1973 | | pagina 17