FLINK NASEIZOEN NOG CLUB REKORDS REFS FLOTEN MATCH STUK SUNSHINE: WAT HEBBEN WIJ DE SCHEIDSRECHTERS MISDAAN? ZONDER PARDON Kanonnade van Osiris, waarschuwing voor Mere SIM AALST Mitzi Stockx stak er stokje voor GEZINSKILOMETER VOETBAL 4®PR0VINCIALE 1® NATIONALE ATLETIEK VLIERZEELSE DAMES IN BEKER VAN BELGIE ATLETIEK ANDRE HENDRICKX 2e RATIONALE DERDE NATIONALE DAMES 16-12.10.1973 KRACHT MOORSEL - ERPE 4-0 De beslissing van trainer speler Staf Blanckaert om op de reservebank te blijven, be slissing die pas tien minuten voor drie viel, had het moreel front van de ploeg wel ietwat aangetast. Wilskracht was in het eerste kwartier als het ware stuurloos. Staf Blan ckaert motiveerde zijn beslis sing door het feit dat Van Cauwenberghe vorige week een flinke prestatie als centra le verdediger had weggegeven en zijn aanwezigheid in het elftal aldus had gewettigd. Vandaar dat Moorsel eerder aarzelend van wal stak, waar van Erpe dan ook profiteerde om in het eerste kwartier meer gevaarlijk te zijn zonder dat de thuisploeg enige averij opliep. Daarna straalde Moor sel opnieuw kracht en zelf zekerheid uit in zoverre dat Oranja bij de rust al met 2-0 in het krijt stond. Waterinckx en Steenhout die nog steeds niet over al zijn moge lijkheden beschikte waren de auteurs van de doelpunten. Na de kampwisseling was Erpe opnieuw het slachtoffer van de ambitie en de zegewil van Wilskracht. Het kon de Moorsel verdediging slechts zelden bedreigen, en kreeg hoop en al nog een doelkans. Het werd 4-0 met twee vol treffers van Schorreel die mo menteel op een benijdens waardige konditie loopt en een hoge troef betekent voor Moorsel. Anderdeels haalde men in het zesde kwartier Cooreman in Kon men deze speler in de korte periode moeilijk beoordelen dan wilde het toch voorkomen dat Cooreman nog een bruik baar element voor Wilskracht zal zijn. De vierde opeenvolgende nederlaag die Sunshine nu op Carad Brugge - heeft opgelopen, brengt de Aalstenaars in een weinig benijdenswaardige positie. Kon men het verlies tegen Antwerpse en in zekere mate tegen Standard nog als een normaal uitvloeisel van het overwicht van die ploegen bestempelen, de nederlaag op Brugge is minder goed te verteren, vooral als men de juiste toedracht van de zaken kent. Sunshine was zeer scherp jegens de scheidsrechters. De uitschakeling van drie spelers (Steveniers, Van de Keer en Van den Broeck) betekende een te grote ver zwakking en zo hebben we de nederlaag niet kunnen voor komen. Onze ploeg heeft zich echt niets te verwijten. Na de on voldoende geestdrift die bij de ontmoeting tegen Stan dard tot uiting was gekomen, speelde iedereen nu met veel meer overtuiging." Sunshine ontvangt nu zater dag de ploeg van Racing White. De supporters, die door de vier nederlagen hun vertrouwen enigszins verloren hebben, zullen ongetwijfeld willen dat Sunshine eindelijk een andere richting uitgaat. Coach Frans Ver hulst moet de jongens diets maken dat van hen een sprekende over winning verwacht wordt. GUY VAN LEUVEN. We vragen ons af wat we de scheidsrechters hebben mis daan We hadden de indruk dat de Luikenaar Carpentier een persoonlijk konflikt met Willy Steveniers heeft "uitge floten", zo onzinnig en partij dig was de interpretatie van die spelleider. Trouwens, het is niet de klassieke uitvlucht van de verliezer, want de Brugse spelers hebben even eens de leiding afgekeurd. Willy Steveniers werd gewoon door de opeenstapeling van ingebeelde fouten van het ter rein gefloten. In het begin zag de wedstrijd er maar benard uit voor ons. We kregen een vroege achter stand van 32-16. Coach Ver hulst heeft dan de juiste zet gedaan door Deneef, die de grotere Katherman niet kon houden, te vervangen door Celle Van de Keer. Zo zijn we op 11 punten achterstand ge komen bij de rust en na de hervatting hebben we het ver schil verkleind tot 5 punten. De kannonade waarmee Osiris Aalst op Lokeren een afgeteken de overwinning heeft behaald met 73-96, kan als een waarschu wing gelden voor de ploeg van Mere, die zondagavond in de zaal van Okapi als tegenstander van Osiris optreedt. Waar de officiële Beker van België voor herenatletiek een paar seizoenen terug van de kalender verdween omwille van verscheidene redenen, is deze van de dames zij het dan hoofdzakelijk dank zij privé-initiatief blijven overleven in de gekende formule van de Womenscup. Zowel kadetten, scholieren als de oudere juniores-seniores vertegenwoordigen hun klub op basis van één atlete per klub. Vlierzele Sportief dat de laatste twee jaar in de eindstand tweede was geworden kon het dit jaar niet waar maken. Vooral de laatste plaats bij de scholieren woog zwaar in de eindbalans, wat niet wegneemt dat een gereduceerde juniores-senioresploeg de typische eindeseizoen-mentaliteit van sommige degelijke atleten niet kon verdoezelen. Een deelneemster op de 100 en de 200 m. van '14**5 en 29"0 voor een klub die zogezegd sterk is in de sprintnummers is maar al te bar en doet de vraag stellen «Waar zitten die sprint sters toch?». Het niet behalen van de interklubtitel was voor Vlierzeles damesafdeling dit jaar een anticlimax en diezelfde kompetitie in het voorjaar 1974 moet allicht een wedergeboorte, of een algemene mobilisatie betekenen voor de dametjes van de heer De Craecker. Toch zaten er enkele voldoeningen in deze konfrontatie van de zes sterkste damesploegen van het land. de kadetten waren duidelijk minder zwak dan algemeen gevreesd werd en Frangoise Van Dormael begon zowaar met een overwinning op de 80 m. horden in een voortreffelijke 12"8. Duwé deed wat ze kon en werd tweede op de dubbele hektometer met 28"5. D'Haese over 400 m. en Temmerman over de hoogspringlat haalden dezelfde eerste accessiet weg.de aflossingsploeg die er nog zilver voor Lammens (horden). Maes (hoogspringen) en De Palme- naer (800 m) zijn inderdaad de rare uitzonderingen geworden in een zwak geheel dat de laatste plaats niet kon verhin deren. De juniores-seniores hadden duidelijke winstkansen maar de afwezigheid van de sprintsters op één na (Sprangers) en een off-day van Genevière Van Driessche deden de pronostieken keren. Toch was het in deze kategorie dat Vlierzele enorme voldoeningen oogstte met een mooi klubre- kord van Brigitte De Palme- Drie Hofstaadse atleten liepen in de kijker Eddy Rynsaert, zijn broer Luc en André Hendrickx (jmw) Het is geen bijster goed spektakel geworden dat de meisjes van Sim Aalst in de thuiswedstrijd tegen Blankenberge hebben opgevoerd. De einduitslag (61-42) was alleszins niet in overeen stemming met de waardeverhouding der beide ploegen en de Aalsterse kampioenen hadden meer in de handen dan die 61 punten. Aanvankelijk verliep de wedstrijd trouwens niet gunstig voor Sim. Mitzi Stockx, in een formidabele konditie, stak evenwel een stokje voor het opzet van de bezoeksters en dank zij haar had Sim bij de rust toch al een veiligheidsmarge van 32-18. Mitzi verzamelde een persoonlijke score van 16 punten, waarmee ze ditmaal de gewone toppers zoals Rely Malchi en Nora De Luyck de loef afstak. Het vrouwtje van Kamiel Dierckx kegelde er maar 14 punten in, wat voor haar echt veel te weinig is en bepaald niet in overeenstemming met wat haar briljante basket-echtge noot momenteel in de kompetitie van eerste klasse uitstalt. Zonder namen te noemen, kunnen we ter illustratie van de minder goede wedstrijd vermelden dat een speelster 0 op 6 pogingen haalde. De beste ploeg kan al eens een slechte dag beleven en dat is wat ook Sim overkwam. De Aalsterse dames gaan zaterdag op bezoek bij Amicale en zijn het aan hun prestige als Belgische kampioenen verschuldigd een wedstrijd met meer stijl te zien te geven. bijdeed bracht de balans in evenwicht. Een derde plaats op anderhalf punt van Beerschot was niet zo kwaad. Over de scholieren zouden we best zwijgen. Geen enkele overwin ning en alleen tweede plaatsen naer over 800 m. in 2*12"3 en voor Kathy Baeten in 10'26"2 over de 3000 m. In de gezamenlijke eindstand be kleedde Vlierzele de vierde plaats. JMV Met de maand oktober is het nu reeds een drietal jaren hetzelfde refrein: vermoeidheid bij één groep van atleten, rekords voor een andere groep die weten te profiteren van enkele dagen droogte om de terreinen min of meer pres- tatieklaar te maken. André Hendrickx behoort on- De familie Beelaert werd provinciaal kampioen te Zwijnaarde voor de gezinskilometer Hoe somber en vooral nat het laatste atletiekweekend van september ook geweest is er was nog plaats voor enkele persoonlijke en klubrekords te Aalst en bij Vlierzele. Aalst kende als het ware een tweede opening van het reeds lang geprezen sportcentrum we bedoelen dan inzonder heid de zwarte rubcorpiste want over de toegangswegen en sommige plekken op de grasvelden kunnen we beter zwijgen door voor het eerst officiële hordenkoersen en een wedstrijd op de nieuwe polsstokbak in te richten. Reeds in de allereerste serie lukte de plaatselijke Herman Backaert. een beste verrichting voor zijn klub door de 400m horden te doorrennen in 58"1. Hij werd gevolgd door Etienne Berckmoes die met 58"5 niet alleen een eerste poging deed maar samen met zijn vriend Herman in de groep der verdienstelijkste Belgische juniores op die proef mag gerekend worden. Jean-Pierre de Visscher won zowel het verspringen als de 200m. In eerstgenoemde proef kwam hij tot 6m48, in de tweede tot 23"7. Scholiere Anne-Marie van Nuffel (26"6), en de kadetten Lut- gart Coppens en Mar tine Ver- leysen (29"3 en 28"6) mogen geciteerd omwille van hun 200m. In deze derde serie kwam Marleen de Bruyn ook nog aan 29"4. In het pols- stokspringen miniemen liet Hulsbosch een klubrekord op tekenen met 2m30. Zijn oudere naamgenoot won de 800m met 2'08"8 bij de scho lieren. Over één mijl werd het podium bezet door het broe dertrio Coppens. Hedwig, Dirk en Eric besloten de wed strijd in die volgorde. Régine van Nuffel eindigde haar 600m miniemen in het spoor van een nationaal gereputeer de Van Bergen uit Duffel. Kadet Schelfthout klom in het polsslokspringen kadetten naar een opgemerkte 2m70 terwijl de onderscheidingen van de veelkampen uitgingen naar Philips (dames pupillen) en naar Van der Stichelen (pupillen heren). JMV Die zege van de Aalstenaars krijgt overigens nog meer be tekenis als men bedenkt dat er zonder Gerrit Troch moest worden gespeeld. Die ver zwakking kon niet verhinde ren dat Osiris na een aarzelen de en zelfs zeer lastige aan loop de bovenhand nam. Zijn afwezigheid werd flink ge- kompenseerd door Dirk Elias, die voor de eerste maal een volledige wedstrijd heeft ge speeld. Men noemde de pres tatie van Dirk echt indruk wekkend, in de eerste plaats omdat hij in de verdediging bijna alle terugkaatsende bal len voor zijn rekening nam en omdat hij ook niet karig was met een reeds goede assists, j Jammer toch dat Osiris over een dergelijke kracht alleen maar sporadisch kan beschik- ken. Pascal Van Keymeulen het wordt een wekelijks cliché scoorde nog maar eens de meeste punten (35) voor Osiris. Hubert Troch nam er 26 voor zijn rekening en Heyvaert evenaarde hem bijna met een cijfer van 23. Die 96 punten als totaal cijfer zeggen alles over de huidige conditie van de ploeg van André Loo- tens. En dan nog te bedenken dat naast Gerrit Troch ook Patrick De Smet en scholier Van der Beken onbeschikbaar zijn. GVL getwijfeld tot deze laatste soort atleten. Nadat hij voor het Belgisch kampioenschap had moeten gokken en alles zetten op de 300m. horden kon hij in de laatste twee atletiek- weekends wat ontspannen met nevennummers. Maar hoe deed hij dat...! In de achtkamp die bij de vijfde proef werd afgelast wegens het hondenweer verbe terde hij drie persoonlijke rekords met onder andere een opgemerkte 6m08 in het ver springen. Een week later is nu de klap op de vuurpijl gekomen. Hendrickx, die in stilte mocht dromen van een 1 m85 in het hoogspringen en er niet geraakte door pijnen aan de gewrichtsbanden, zocht een kompetitie in de vlakkere driesprong. Zijn proefstuk werd een meesterstuk want de 12m85 die hij meteen haalde deed nooit enig ander scholier in zijn klub. De Hofstadenaar is meteen verzekerd van de prachtige medaille die elk jaar de nieuwe klubrekord houders van Vlierzele Sportief beloont voor hun inspanningen. Met suksessen op de korte en lange hordennummers, in de spring- nummers en in de achtkamp is het besluit van deze jonge atleet aan te moedigen: hij wil tienkamper worden. Zijn klubgenoot Van Malderen is eveneens een kei in het springen. Reeds Belgisch kam pioen van de schoolgaande jeugd in het polsstokspringcn. proef waarin hij ook brons haalde op de algemene Belgi sche kampioenschappen wipte hij na zijn 6mll nu 12m67 in de driesprong. Mare De Rick ten slotte maakte het toptrio rond met een mooie 12m50. Wie zich op de herfstmeering eveneens flink in de kijker liep, was Aalstenaar Mare D'Haese die zijn uitstap op de 400 m. horden beloond zag met 57"6. De reeds hoger genoemde Hendrickx won de scholieren- wedstrijd met een straat in 42" 1. De kadettensprint ten slotte ging naar Boschmans in 25''0 over 200 m. JMV ANDENNE-S. AALST (BL.B.): 92-79 De scheidsrechters die te Andenne geen al te beste beurt maakten en in de tweede speelhelft de wedstrijd dan aan stukken floten, kregen het gedaan om de Aalsterse Ameri kaan Allen na amper vijf minuten wedstrijd al met drie fouten te bedenken twee aanvallende en een verdedi- gende. Fouten die dan enkel in de verbeelding van de refs bestonden. ke Zo zag het er van meet af aan niet rooskleurig uit, doch uj. spijts deze handicap kon Aalst bij de rust de schade ac beperken tot 43-27 nadat het in de 9e min. zelfs op winst kQ had gestaan (18-21). Onmiddellijk na de rust was Allen ne dan aan zijn vijfde persoonlijke fout toe, en meteen m( werden de Aalstenaars alle troeven uit de hand geslagen. w( Hiermee zetten de Waalse scheidsrechters het orgelpunt be achter een leiding die allesbehalve goed te noemen was. w( Op een bepaald ogenblik kwam zelfs het publiek in de |m slag. Toen Michelet bij een lay-up zomaar van de been bn werd gelopen, ontstond herrie en liep de boel in het honderd. Het was pas in de slotminuten dat de Aalsterse 3 formatie ten onder ging. S. Aalst bracht nochtans zo op het koilektieve als BF individuele vlak een goede verrichting op, en had beslist D. betere cijfers kunnen verantwoorden. De doelpunten Bie- W€ seman 8-2, D'Herdt 0-4, Podevijn 0-5, Michelet 6-12, sU J. R( H< te i In Pottiez 8-10, Allen 15-5, Paquet 0-4. S. AALST-BRABO WORDT VRIJDAGAVOND GESPEELD .v Om de konkurrentie van de wedstrijd S. Aalst-(Okapi)- R. White te ontlopen speelt Black Boys zijn wedstrijd tegen Brabo op vrijdagavond om 20 uur. Het wordt een belangrijk treffen vermits beide ploegen de puntjes best kunnen gebruiken. Niettemin mag worden ver wacht dat Aalst zich al onmiddellijk zal herzetten van de nederlaag dat het te Andenne opliep. JVA te ke i he uit de 2, Wl Za 20 17 20 19 20 15 ST.-JOOST-S. AALST (Black Boys): 49-56 OOK STERK OP VERPLAATSING Het was pas in de tweede speelhelft van een vrij spannen- Zo de wedstrijd waarin met wisselende kansen werd gestre- 15 den, dat de Aalsterse meisjes hun vijfde doch nu eerder 15 moeizame zege konden vastleggen. De eenentwintig pun- 15 ten die Podevijn en Ysebaert voor S. Aalst lieten noteren 14 volstonden immers niet om het scorebord in haar voordeel 17 te zetten bij het eerste affluiten. Rust26-28. De niet sterk uitgedrukte zege kwam ér dan toch in de tweede periode: en dit dank zij vooral de volledige overgave van alle speel-j sters en mede door het feit dat Ysebaert, Huylebroeck en j— De Maturo goed afwerkten. Daarbij zorgden De Cremer, Van der Stockt en Naessens voor een goede verdediging wat tenslotte medebepalend was voor de overwinning. De doelpunten: Podevijn 11-0, Ysebaert 10-7, Van der Stockt 4-1, De Cremer 3-2, Huylebroeck 0-8, Naessens 0-2, De Maturo 0-8. Nu zondag om 11.15 u. spelen de Aalsterse dames in eigen zaal tegen Scharphout en kunnen hun zesde opeenvolgende zege inschrijven Wat als pas gepro moveerde een niet geringe prestatie zou zijn. JVA

De Voorpost | 1973 | | pagina 16