VC. Lede met slaande trom Wielertoerisme VOETBAL VOLLEY SETOK DAMESVOETBAL- VERBOND ATLETIEK 16e CROSS DER JONGEREN HOTOlCROSS MOTORCROSS: BLB WILLY DE WITTE: EREPLAATS VOETBAL SPORTIEVE REVANCHE VAN BLAUW-WIT 18 -12.10.1973 KNALRESULTAAT VAN D.N. HAALTERT, NEDERLAAG VOOR DE KAMILLEKENS AALST MANCHESTER AALST—D.N. HAALTERT 2-7 Van een knalresultaat gesproken, nieuweling D.N. Haaltert heeft het nochtans talentrijke Manchester in eigen midden een zware nederlaag toegebracht. Als verzachtende omstandigheid kunnen we voor het eerste setokdameskampioenenelftal aanhalen dat de formatie onvolledig tussen de lijnen kwam en vooral de bestendige afwezigheid van Lea Lowie en Sterk Lydia doet zich in Manchesterrangen voelen. Bij nieuweling D.N. Haaltert was het ploegverband opmerkelijk beter. We hebben dan ook de vaste overtuiging dat de aanpassingsperiode vlotweg en in een kort tijdbestek zal overbrugd worden. Uitblinkers in deze doelpuntrijke wedstrijd voor Manchester: Van Den Broeck Linda en Mackenzie Muriel. Bij DN Haaltert Vereecken Beatrice, de gezusters Caigneau Martine en Henny en Van Impe Erna. KAMILLEKENS AALST—FCLEDEBERG 0-1 Door een werkelijk onverdiende nederlaag moeten de Kamillekens tijdelijk van de leiding weg, vermelden we dat de aanval van de Kamillekens de waakzame en goed georganiseerde defensie onder het impuls van Ots niet in gebreke kon vinden; misschien zat de afwezigheid van spelmaakster Bambust Magda daar wel tussen, zelfs een terecht toegestane elfmetertrap werd door Th. Van Geert in de handen gestopt van doelwachtster Celeste Van Saen. Hoe dan ook. de Aalsterse formatie zwoegde tot de laatste sekonde om een verdiende puntendeling te behalen doch niets mocht baten, alleen rest hun de troost en de zekerheid dat zelfs sterkere tegenstanders met de Kamillekens in de toekomst beslist zullen af te rekenen hebben. L. HAALTERT—EGMONT 0-5 Deze wedstrijd stond in het teken van het doelpuntenrecital. Van der Linden Bea, maakster van alle doelpunten, beheerste totaal. Vriend en tegenpartij waren unaniem in hun lof. Onderlijnen we nochtans dat gans het geheel van Egmont rustig en zeker akteerde. Bij L. Haaltert was er reeds zichtbaar verbetering, in deze ploeg treden vijf gezusters op, misschien wel een unicum in het Belgisch damesvoetbal, de gezusters Ottoy, waarin vooral de grote klasse van Elza als doelverdedigster boven komt. Het andere zusterpaar Verheirstraeten Suzy en Henni dient ook bij de uitblinkers geciteerd. UITSLAGEN 7.10.73 Kamillekens-FC Ledeb. 0-1 Manchester-DN Haaltert 2-7 L.Haaltert-Egmont 0-5 Asbeek-Zele 7-5 Heizijde-Outer 0-12 RANGSCHIKKING 1 Outer 6p. 2 Asbeek V.V. 4 P- 3 Kamillekens 4p. 4 Leberg 4p. 5 Zele 2 p. 6 Egmont 2p. 7 DN Haaltert 2 p. 8 Manchester 2p. 9 Heizijde Op. 10 Haaltert Op. Eerste veldloop op het Internationaal veldloopkalender, op zondag 4 november 1973 te Waregem (bij Kortrijk) op de Gaverbeek- Hippodroom. De wedstrijden hebben plaats onder de bescherming en de reglementen van de Koninklijke Belgische Atletiekbond (K.B.A.B.) en de Internationale Atletiekfederatie (I.A.F.). De ruime gerichtheid iedereen geboren in 1960 of vroeger kan deelnemen en de grote belangstelling vanwege de scholen, legereenheden, atletiekklubs, jeugdbewegingen enz... laar een verdere toename van het deelnemersaantal (5.300 deelnemers vorig jaar) voorzien. Het programma voorziet 12 wedstrijden: kadetten 1 geboren in 1960 (2 r.) 1.300 m kadetten 2 geboren in 1959 (2 r.) 1.300 m scholieren 1 geboren in 1958 (2 r.) 2.000m 17-25-jarigen. niet aangesloten bij een atletiekklub 3.500m militairen 3.500 m juniores, aangesloten bij een atletiekklub 4.000 m seniores, aangesloten bij een atletiekklub, en niet-aangesloten seniores geboren voor 1948 7000 m De eerste start is voorzien om 14 uur en het einde rond 17 uur. Benevens de individuele klassering, begiftigd met 180.000 fr. prijzen in natura, medailles en trofeeën zijn 27 groepsklassemen- ten voorzien. Verdere inlichtingen: informatiecentrum Cross der Jongeren, Sportstadion, 8790 Waregem. Tijdens het eerste kompetitie-weekend werden reeds opmerkelijke uitslagen verwezenlijkt. Een daarvan was de overwinning van Leeuwerik Lede op het terrein van Waasmunster en anderzijds, en eerder in de negatieve zin, moeten we de zware nederlaag van Kangoeroes Aalst op Beveren vermelden. Verder vallen de overwinningen van Adec Sport Baasrode (tegen Gilvoc), Springbokken Zele (tegen Berlare) en Sport Dendermonde (tegen VK Dendermonde) wel op tussen de andere matchen. EERSTE PROVINCIALE V.K. Beveren V.C. Kangoeroes Aalst 3-0 (45-17) Kangoeroes Aalst kreeg wel een zeer zwaar kompetitiedebuut te verwerken. Beveren Waas, met reden geprikkeld, zou de thuiswedstrijd tegen de jonge Aalsterse ploeg zeker gekoncentreerd aanvangen zodat de dappere bezoekers op geen geschenken zouden dienen te rekenen. En dapper waren ze, de Kangoeroes, want tegen de qua gestalte wel uit de kluiten gewassen Beverenaars stonden de eerder kleine groen-witten machteloos. De bezoekers, tijdens de eerste set overdonderd en niet in staat één ernstig blok te vormen, werden zonder pardon ingeblikt met 15-1. De volgende spelbeurt bracht een andere taktiek wel verbetering en vooral de inbreng van Roelandt en Van Caelenberg bleek tijdelijk van doorslaggevende aard te zijn. (0-5). De reakde van Beveren bleef echter ook niet zonder resultaat (9-7) alhoewel de jongens van sekretaris Hoste nooit vaste voet verloren. Een archi-slechte service (vier maal tereke) velde ten slotte nog het doodvonnis. Zonder veel moeite, hoe kan het ook anders, eindigde Beveren met 15-10, Beveren, zeer sterk, was weer de dominante in de derde set die ze gemakkelijk wonnen met 15-6 tegen een ongevorderd Aaisters zestal. Uitstekende leiding van de scheidsrechter, de h. Van den Bremt. Juvenes Zele verloor op het terrein van Sport Sint-Jan Hemelveerdegem met 3-1. (set standen 17-15, 12-15, 17-15 en 15-8). V.K. Adec Sport Baasrode Gilvoc Sint-Gillis 3-1 (60-47) Zoals te verwachten was, is deze derby uitgegroeid tot een zenuwduel dat de talrijke toeschouwers nochtans wel heeft kunnen bekoren omwille van de totale inzet die de akteurs hebben gedemon streerd. Bewijs werd eens te meer gegeven dat de volleysport een evolutie ondergaat die zowel de kwaliteit als de belangstelling ten goede komt. Gilvoc-trainer Van Geirt pakte met een gok uit door in de eerste set zijn drie hoofdaanval lers. met name Aerts, De Bock en Van Geirt op een lijn te plaatsen. Dit bracht in een razendsnelle start onmiddellijk resultaat op want enkele prachtige aanvallen dreven de stand tot 1-8. De Baasrode- naars hadden wel even tijd nodig om te bezinnen, doch eens zover togen ze onvervaard in de achtervolging. Meersman torende hoog boven het Gilvoc- blok uit en scoorde keer op keer. Na een 3-10 tussenstand kwamen de thuisspelers in een ruk naar 14-10 om uiteindelijk te eindigen met 15-11. De Bock. de beste Gilvoc-er, verzette hemel en aarde om het tij te doen keren, doch het Adecblok wist met heel wat ballen raad. (7-5). De blauw- hemden kampten nog moedig vast tot 13-8 doch moesten ook dit setpunt aan de thuisploeg laten. (15-9). Met 8-3 halfweg in de derde spelbeurt zat Adec in een mooie uitgangspositie. Het groot aantal gemiste services, 7 tijdens deze set, werden handig uitgebuit door de bezoekers waar Aerts en Van Geirt voor het merendeel der punten zorgden. Ook nieuweling Van Geit kwam bepaald positief naar voor. De blauw-oranjen gaven een eerste setbal af op 13-14 DOCH OOK Baasrode kon tweemaal niet afronden met 15-14. Uiteinde lijk herleidde Gilvoc de stand met 15-17. (2-1). De vierde set kwam slechts moeizaam op gang. Zonder veel spetterend vertoon leidden de bezoekers de dans (3-4) doch moesten op hun beurt het roer lossen onder de verrassende counters van het duo Meersman-Ward Pieters (9-8). Vervangingen konden de Gilvoccers niet meer helpen want in een entoesiaste sfeer veroverde Adec de eerste overwinning, setstanden: 15-11, 15-9, 15-17, 15-20. De uitstekende scheidsrechter Vermeerden leidde volgende ploegen: VC Adec Baasrode: Ronny Pieters. Edward Pieters, Eddy Meersman, Gilbert De Paux. Rudolf Goossens, Fernand Van Cauwenberghe, De Weert, De Braeckeleer, Van Haesen- donck. Karei Derveaux (coach M. De Smedt). V.K. Gilvoc Sint-Gillis: Guy Van Geirt, Johan Aerts, Johan De Bock. Gerrit Van Geit, Paul Vercauteren. Dirk Nobels, Ed win Mannaert, D. Van Nieu- wenhuyse, Inze, Glazemakers. (coach Jerry Burm). De andere derby, we bedoelen Springbokken Zele Th. Berlare is uitgedraaid op een sensationeel wedstrijdeinde. Berlare had na een kalme start de veel nerveuzere Zeienaars lichtjes gedomineerd maar on der impuls van De Vetter kwamen de «huisjongens weer bij. Berlare had na een kalme start de veel nerveuzere Zeie naars lichtjes gedomineerd maar onder impuls van De Vetter kwamen de thuisjongens weer bij. Berlare deed het nochtans heel behoorlijk en kwam verdiend op voorsprong (14-16). Een archislechte twee de set deed zelfs de meest verstokte thuissupporters wan hopen want de groentjes be haalden gemakkelijk een 0-2 voorsprong (4-15). Berlare hield nog geruime tijd het initiatief in handen en kwam op een ademzucht van de overwinning. (3-9). Een uitstekende Jos Vincke draaide ter gepasten tijde het roer om en wie schetst ieders verbazing bij het verne men van de teleurgang van de bezoekers. Met nipte 15-13 cijfers gaan beide ploegen over tot een vierde set. Het hoofd stuk «Berlare» kan hiermee worden afgesloten. De Spring bokken domineren nu rustig de partij en ondanks de puike prestatie van de jonge Janssens wordt het pleit beslecht met droge cijfers (15-17 en 15-8). Daarmee kunnen we gerust het hoofdstuk tweede provinciale afsluiten om onmiddellijk ge- konfronteerd te worden met een eerste Bang van belang.vk Dendermonde behaalde in de Dendermondse gevangenis am per één setje en dat is allesbehalve fraai, temeer daar Sport een 15-11 zag gekompen- seerd door 11-15. Het groot aantal vervangingen ging ten slotte zijn nefaste invloed laten gelden zodat Sport Dender monde met 3-15 en 9-15 een eerste zege binnen schot heeft. 71 Volt Wieze kreeg een afstraffing op het veld van een andere neofiet T.T. Ninove. Veel kommentaar overbodig. 15-5, 15-3, en 15-5. Vermoesen en Troch speelden een goede wedstrijd Kuklos Aalst had met gekwet sten af te rekenen. Zowel Blondeel als Van Landuyt speelden op halve kracht en dit kwam het samenspel niet ten goede. Uvin spande zich voor de kar doch Atom 11 Dender- houtem was zeer sterk. Noch tans gaven de Kuklossers een goede repliek met 8-15, 13-15 EN 11-15.(0-3). Leeuwerik Lede, zonder Bee- laert en Van Hauwermeiren was nog een klasse te sterk voor het moedig Rumbac Waas munster dat met 3-15, 5-15 en 10-15 tenonder ging. In de laatste set haalden de jongens van trainer Coppens een 10-0 achterstand vlot op om zonder veel last te winnen. (0-3). Wichelen had veel moeite om in de lage zaal van Elversele een behoorlijk spelpeil te bereiken. De thuisploeg be schikte over geroutineerde spe lers waartegen de jongens uit Wichelen weinig tegengewicht vormde. Het werd een 3-0 nederlaag met 15-2, 15-4 en 15-9 setcijfers. Bij de dames noteren we slechts één overwin ning, namelijk Aalst, dat de nieuwe kompetitie in tweede provinciale suksesvol inzet met een overwinning tegen Deco Denderhoutem (3-0). Gilvoc toog naar Meteors Erwtegem en moest er met 3-1 aan geloven. Met 15-5, 15-8, 13-15 en 15-3 was het pleit vrij vlug beslecht. «Gebrek aan mentale training» commentarieert Gil- vocsekretaris Calis deze povere verrichting. Berlare had het nochtans moeten doen voor eigen publiek tegen Lovende- gem, zeker geen giant killer. Met 1-cei moesten de puitin- nekens eraan geloven. Adec Baasrode ten slotte speelde slechts één set mee tegen Jevo Sleidinge (12-15). De bezoeken de meisjes dreven het tempo op waartegen de paars-witten niet bestand waren (3-15 en 4-15). De motorcross te Gent leverde deze maal geen overwin- ning op voor de Erembodegemse crossers. Zowel Willy bij de inters als Johnny bij de seniores moesten zich met een ereplaats tevreden stellen. Vooral Johnny was niet in zijn beste doen. Willy daarentegen kreeg het mooiste acces siet, achter eén overwinnaar als Verhoeven op de tweede plaats eindigen is alvast het vermelden waard. De eerste reeks bracht hem een derde plaats op achter Verhoeven en Theuwissen. Zowel in de eerste als de tweede reeks werd hij door klemgereden renners ingesloten, eens uit die positie geworsteld waren de hoofdvogels gaan vliegen. Dank zij een formidabele remonte slaagde hij er telkens in terug te komen en een gedeelte althans van zijn achter stand goed te maken. De laatste manche was er de snee af, de zege lag niet meer in zijn bereik en hij streed dan maar verder voor een ereplaats. Evenals de vorige reeks ging hij als vierde door de finish, wat hem in de algemene rangschikking op de 2e plaats bracht. Johnny eindigde op een minder goede plaats in de eerste reeks bij de senioren (7e). We weten dat hij tot beter in staat is en wachten op zijn eerstvolgende zege om zijn naam in «De Voorpost» te kunnen blokletteren. In de tweede reeks liet hij zich meer opmerken en werd verdienstelijk derde ADW WEDSTRIJDEN EN VOORUITZICHTEN Zaterdag 13 oktober: 15.00 Sifrano St.-Niklaas-Berlare 14.00 Adec Baasrode-Wondelgem (D) 14.30 VK Aalst-Ronse (D) 15.00 J. Zele-Wondelgem (D) 15.00 Kangoeroes Aalst-Rod. Ledeberg 15.00 T.T. Ninove-Kuklos Aalst 15.00 JW Wetteren-Gilvoc (D) 16.30 Aalst-Ternat 16.30 Herentals-Lebbeke 16.30 Adec Baasrode-St.-Laureins 17.30 Gilvoc-Springb. Zele Zondag 14 oktober 9.30 Sport Dendermonde-Wetteren 10.30 Juvenes Zele-Sugro Destelbergen 10.30 Elversele-VK Dendermonde 10.30 L. Lede-Volt Wieze 10.30 Baripo Watervliet-Berlare (D) 11.00 Wichelen-Rumbac Waasmunster Voor de 11de maal fietsten massa's wielertoeristen meer dan honderd kilometer doorheen Vlaams-Brabant Dit jaar waren het er zowat tweeduizendvijfhonderd. Zaterdagnamiddag maakten ze kennis met de Meldertse en Baardegemse wegen, (jdl) De ploeg van Blauw-Wit, die door de meeste tegenstanders reedf gedoemd was tot een figurantenrol in de huidige kompetitie van het S.E.T.O.K.-tornooi van Aalst, heeft met een overtuigend» 5-0 overwinning bewezen dat deze teorie voorbarig en onge grond is. Spelertrainer Paul Corthals heeft dus woord gehouden] We moeten wel vermelden dat Amicale fel verzwakt werd vermits twee uitblinkers uit het elftal, De Meyer en De Vliegher niet meer mogen spelen in het SETOK-verbond. Dit za natuurlijk een enorme weerslag hebben voor het elftal, dal daardoor de twee voornaamste spitsen verliest Blauw-Wit krijgt volgend weekend Kamigas op bezoek, eer gelegenheid op de volledige wederopstanding te bewerken. Amicale gaat naar rode-lantaarndrager Honda, een kans voor dl nieuwe aanvallers om zich in te werken in het gehavende team Een ploegwijziging brengt uiteraard aanpassingsproblemen mee Tegen de Japanners van Honda krijgt men op papier eei gemakkelijk hapje, maar we zouden het toch ongewoon vindei dat de mannen van het Wijngaardveld de hele kompetitie op eet dergelijke wijze zouden voortknoeien. Honda heeft vroeger in dj korporatieve kompetitie een forse rol gespeeld en we zijn er vai overtuigd dat er toch nog iets van die vroegere glorie overgebleven. In de tweede klasse staan Espagnol en Snas samen aan de leidin met 10 punten. Snas versloeg in een heel sportieve wedstriji interkom met 4-0 cijfers. De Schaepdrijver, Coppens, De Jongh en Van de Putte zorgden voor de doelpunten. Snas wordt in d tweede klasse algemeen aanzien als de voornaamste titelkandi daat, wat de prestaties eveneens laten vermoeden. Stylor, het zwakke broertje uit de reeks, heeft eindelijk zijl eerste puntje van het seizoen geoogst tegen B.M.W. (0-0] Alhoewel die puntenloze wedstrijd op het valk van de produkti 'viteit geen referentie is voor Stylor, was de verrichting van ee vrij goed gelhalte wat het samenspel betreft. De jongen beginnen elkaar beter te winden in de strategische bezetting ei het is niet onmogelijk dat er nu een kentering voortvloeit uit di bevredigende wedstrijd. F.C. Safir, de neiuweling die in derde klasse een zeer behoorlij! figuur slaat, krijgt hoog bezoek. De gasten zijn de jongens van dt Moerstraat, volgens cijfers en de beweringen van kenners dt ploeg van de toekomst. Safir is echter niet van plan zich zondei meer een nederlaag te laten toemeten door de leiders. Eei biertje mag Moerstraat wel verwachten bij de brouwers, maar d hoffelijkheid zal wel tot daar beperkt zijn. Safir is vastbeslotei Moerstraat ook op een fiks verzet te trakteren. De redenerin van Safir is, dat elke wedstrijd moet gespeeld worden en dat ooi de voetballers van Moerstraat maar mensen zijn en geei voe tbal mach ines. Een verlies van de Dendermondenaars zou wel een verrassin zijn. Tenzij Safir zwaar op de maag zou liggen Guy Van Leuven. UITSLAGEN EN RANGSCHIKKING EREKLASSE F.C. Hoek R.D. Denderleeuw R.D. Denderleeuw Amicale Blauw Wit J. Welle C. Hofstade Den Broek Kamigas 24 O.C. Aalst Honda 4-! St.-Anna Leeuwerik 2-( 1. Den Broek 2. E. Welle 3. R.D. Denderl. 4. Amicale 5. Leeuwerik 6. O.C. Aalst 7. St.-Anna 8. Blauw Wit 9. F.C. Hoek 10. J. Welle 11. Kamigas 12. C. Hofstade 13. Manchester 14. Honda Ilde KLASSE Espagnol Mijlbeek M. Shoe S.K. Denderl. Stylor-B.M.W. R. Helberg. Blauw Wit (B) Intercom Snas 1. Snas 2. Espagnol 3. Blauw Wit (b) 4. B.M.W. 5. Mijlbeek 6. M. Shoe 7. S.K. Denderl. 8. Stabyl 9. Intercom 10. Stylor 11. R. Heldergem lilde KLASSE V.K. Dhondt Zottegem Groen Wit F.C. Voskens F.C. Outer St.-Anna (B) Ressegem F.C. Safir Amicale (B) F.C. Moerstraat 1. F.C. Moerstraat 2. V.K. Dhondt 3. F.C. Voskens 4. Groen Wit 5. F.C. Safir 6. F.C. Outer 7. M.D.V. 8. Zottegem 9. Ressegem 10. St.-Anna (B) 11. Amicale (B)

De Voorpost | 1973 | | pagina 18