EUGDCLUB B D G H K L NI P s T w z Derde interjeugd tornooi voetbal KUKLOS LEEUWERIK EUREKA WIELEWAAL JONGEREN SINT-JORIS OCARINA YPSILON TERLINDEN HET JEUGDHUISWERK TE AALST: TIMARCHA KREJA 288.15 eeckman 702.93 ecora 272.67 242.81 alerie De Keizer 237.41 et staat zo vast waliteits glazen 224.09 eningen 260.16 odehuis 220.29 ralinen 738.50 DASKALIDES ijlaarzen 250.94 auna 270.46 708.61 ulpen NU planten aarom 237.46 oek 237.46 12.10.1973 - 9 Zondag 14 oktober, optreden van «Les Turlupins», beroemd mini-duo uit Parijs. Zij Ieren in de namiddag aan hoe men tot mini-doen komt, en dit speciaal voor de tieners. Aanvang om 15 uur. 's Avonds om 20uur optreden van «Les Turlupins» voor de ouderen en optreden van koldergroep Lapscheure- buttercookworkshop (eerst met twee, nu met drie en met een gans nieuw programma). MARCOLE De jeugdklub Eureka (Kep- pestraat, Erembodegem) plant voor iedere maand een filmvertoning. De films wor den telkens op zaterdag avond om 19.45 uur ver toond. Voorzien zijn 27 okt. "Een Zweedse liefdes geschiedenis", 17 november "De dag der Apachen", 2 december "Raad wie komt dineren", 19 januari "Vam piers op het bal", 16 fe bruari "Een man voor de eeuwigheid", 23 maart "Een dozijn ploerten", 27 april "De duivel doet al" en 25 mei "Love Story". Op zaterdag 13 oktober, wandeling doorheen de Fa- luintjes. Waarnemen van de vogeltrek Bijeenkomst om 8 uur aan 't Apostelken. Zorg voor fiets, laarzen en kijker. Op zondag 21 oktober, wordt een dagje doorge bracht in het Dendermond- se, bezoek aan "Het Broek" te Grembergen en de "Eier- put" in Vlassenbroek. Mooie vogelwaarnemingen zijn in deze natuurgebieden steeds gegarandeerd. De mensen van Dendermonde verzamelen om 9 uur aan het stadhuis, de groep uit Aalst verzamelt te 7.30 uur aan het station. Laarzen, kijker en pic-nic mee. Vrijdag 12 oktober: 20 u pottenbakkenatelier; 19.30 u judo-training (hoog ste gordels) De informatiedienst "'t ideetje" is de hele avond open. Zaterdag 13 oktober 15 u dia-fotoklub; 18.30 u dans- kursus en te 18 uur judo training voor meisjes Zondag 14 oktober: 10 u volleyball; 10 en 12 uur judo-trainingen. In de namiddag is er wande ling naar het Zoniënwoud. 's Avonds, Grote Dansavond door en voor de naaiklub. Dj's Jean-Luc en Jef. Woensdag 17 oktober 17.45 uur judo-training voor jongeren; 19.30 uur judo training voor jongeren ouder dan 15 jaar. 20.00 uur mu- ziekklub (luisterliedjes) Donderdag 18 oktober 18 u judo-training (meisjes); 20 u naaiklub. Uit hun maandblad 'DE BAND' knipten we even enkele stukjes uit het verslag van de open-klubraad, op 26 september gehouden. - De aktie 11.11.11 wordt door vele klubleden alles be halve entoesiast onthaald, ze vinden het beter om iets konkreets tc doen. Zo wordt bevoorbeeld een Showavond voor Levens vreugde voorgesteld, andere ideeën zijn uiteraard wel kom. - Binnenkort worden er wel licht filmavonden gegeven, ook is er interesse voor spreekbeurten en debatten. - Het voorstel om op oude jaarsavond een verkleed-bal te houden werd door ieder een aanvaard. - Vanaf nu zullen ook de aktiviteiten van andere jeugd-klubs in de instuif aangekondigd worden. - De taak van de pas opge richte Werkgroep van Aalsters Jeugdklubs wordt vooral gezien in het koördi- neren van sportontmoetin- gen en het opstellen van een kulturele agenda voor alle jeugdklubs. lm Zaterdagavond 13 septem ber zal je de mensen van Ocarina tevergeefs komen opzoeken in hun hip lokaal onder 't Apostelken. Die avond trekken ze met z'n allen naar de Bierfeesten in Wieze. Woensdag 18 oktober is er OPEN VERGADERING iedereen is hierop uitgeno digd en kan er zijn zegje doen over de klub of met voorstellen voor de pinnen komen. Zaterdag 20 oktober is er een HERFST-HAPPENING of gewoon gezegd, I een T-Dansant. Binnenkort zal Ocarina een opiniepeiling doen onder haar leden en sympatisan- ten. De bedoeling is nu eens eindelijk te weten wat men over Ocarina denkt en wat men ervan verwacht. lm Volgende zaterdag wordt er in de jeugdgemeente belotte gespeeld en zondag komen de musici aan hun trekken. Zij kunnen er samen met de gitaarklas zingen, tokkelen en improviseren naar harte lust. Woensdag is er gewone instuif. De animatieploeg vergadert op dinsdag 16 oktober en men is ook aan de gang een muziekkam- pioen en vrij podium voor te bereiden. Zaterdag 13 oktober trek ken de mensen van Terlin den erop uit voor een voet tocht van 35 kilomeier. Het startsein wordt te 14 uur gegeven en bij de thuis komst wachten pensen, dans en plezier, 's Anderendaags is kultuurgroep Com-Sa-Da te gast bij Skene van de jeugdklub. De inkom voor 'Liefde en maatschappij' dat door de groep wordt ge bracht is 30 Frank. Op woensdag 17 oktober wordt er een informatieavond be legd over 'Brasil eksport'. Onder kundige leiding, waarschijnlijk van Jan Talpe worden de recente gebeurte nissen in Chili getoetst aan de alledaagse werkelijkheid van Brazilië. Aanvang 20 uur. Het opera of operet- tebezoek op vrijdagavond wordt binnenkort hervat en op 18 oktober gaat men alvast 'Mistero Buffo' kijken. Wie interesse heeft voor deze lekenpassie zoals het volk die kon zien en beleven op Middeleeuwse markten en kerkpleinen kan meer inlichtingen bekomen in de Schuur. (A.H.) PIONIERSVERBOND Het Pioniersverbond van België, aangesloten bij de Wereldfederatie der Demo- kratische Jeugd, jeugdbewe ging voor kinderen van 6 tot 14 jaar, organiseert op 13 oktober zijn Nationale Olympiaden. Deze Olympia de gaat door te Aalst in de zaal FFR, Dendermond- sestw., met als tema "Wij zijn het jaar 2000". Bij middel van volksdans, koreografie, zang en monta ge zullen de kinderen van het Pioniersverbond tonen hoe zij het jaar 2000 zien en hoe zij er zouden willen leven. Bij die gelegenheid wordt ook een grote ten toonstelling gehouden van knutselmateriaal. Zaterdag 13 oktober om 16 uur. Het volley- en tafeltennis tornooi, gehouden ter gele genheid van de Sint-Jans- feesten, mag een waar sukses genoemd worden. Er daagden zo maar eventjes 90 jongelui op om zich met elkaar te meten in deze laat ste dicipline. Uitslag volleybaltornooi V.C. Kuklos 1) Atom Denderhoutem 2) VC Kuklos 3) V.C. Leeuwerik Lede 4) L'Ancien Saint Gilles Uitslag van het tafeltennis tornooi 1Smash Liedekerke 2) Leeuwerik Lede 3) Blijf Jong Erembodegem 4) Satelietje Aalst 5) Tuf-Tuf Aalst 6) Kuklos 7) Kreja Aalst 8) Ocarina Aalst Zaterdag 13 oktober wordt de tweede kompetitie-wed strijd gespeeld te Ninove. Volley-supporters verzame len te 13.30 uur aan de in stuif. Op zaterdag 20 oktober gaat de eerste les van de gitaar- kursus door. Fons de Munter (ex-lid van Irisch- coffee) neemt de leiding op zich. Geïnteresseerden laten zich liefst deze week in schrijven. Op vrijdag 19 oktober gaat het tweede filmforum door. Deze keer is het de film "ES'. Na de film worden de aanwezigen tot een gesprek uitgenodigd. Op 25 oktober om 20 uur. in de jeugdklub zelf, Immer- zeeldreef muziekkwis. Zaterdag 27 oktober vanaf 14 uur Kuituurdag met tentoonstelling en kuituur avond met o.a. De Vrien den, Duo O, Groep Toon en De Vlierinck. Alles in het Sociaal Centrum. Op 31 oktober om 19 uur T-Dansant in het Sociaal Centrum. TIMARCHA OILSJT 1900 Dit initiatief van Timarcha dat op 6 april en 12 mei haar eerste suksesuitvoerin- gen kende is, zoals aange kondigd langs Rudi's klub aan zijn derde uitgave toe op zaterdag 13 oktober te 20 uur. De ideee naar het voorbeeld van de Engelse "good old days" onder ging enkele Aalsterse wijzi gingen en aanpassingen. Oude kledij is uiteraard ge wenst en oude krakers op 78 toeren worden weer ge nietbaar gemaakt. Voor de plezierige noot zorgen 2 im proviserende natuurtalenten die voor de gelegenheid een nieuw sketchprogramma sa menstelden. Er is ook een innovatie een heel oud spelletje waarbij prachtige prijzen te winnen zijn. De privé-klub wordt natuurlijk in de oude stijl opgesmukt en voor het welslagen van de avond kan men verder nog op een grote ploeg mede werkers rekenen. Leden en niet-leden zijn hartelijk wel kom. De toegang is gratis doch een plezante bui is ten zeerste gewenst. Vorige week verscheen van de hand van L. Mat- thieu op deze plaats een bijdrage getiteld «De be huizingskruisweg van een jeugdklub». De heer He- lin, voorzitter van Ve.J.A. maakte hierbij een paar bedenkingen. Omdat ho- gervermeld artikel begon met een verwijzing naar het in 1970 gehouden de- kanaal koncilie slaan we even het verslag van deze studiedagen open. In de «Besluiten en wensen»- reeks kan men lezen: 1) Voor de jongeren van de leeftijdsgroepen 13 tot 17 en 18 tot 25 is het dringend noodzakelijk in de volgende behoeften te voorzien per parochiegebied a) een eigen instuiflokaal dat openstaat voor alle jongeren ongeacht het ge slacht, sociale laag en levensbeschouwing; b) twee vergader- of akti- viteitenlokalen één centraal jeugdhuis op de rechteroever van de Dender. Hier moeten voorhanden zijn a) een ontmoetingsplaats voor alle jongeren minimum één grote zaal; b) verschillende gespecia liseerde hobbyklubs (vb. judo, volksdans, muziek- beluisteren); c) een door de plaatselijke groepen aangesteld per manent verantwoordelijke (animator) voor het dage lijks beheer van het jeugdhuis; d) informatiebureau dienstverlening aan de plaatselijke groepen (vb. organisatie van kursussen kadervorming, uitlening spel- en sportmaterieel). De werking van de instuif- en vergaderlokalen en het jeugdhuis moet ge schoeid zijn op pluralis tische leest. Daar deze voorzieningen een zaak zijn van alge meen belang en zij er moeten komen voor alle jongeren, berust de ver antwoordelijkheid om dit te realizeren in de eerste plaats bij de gehele ge meenschap, dit is: het stadsbestuur. De parochies dienen ech ter in de mate van het mogelijke hieraan steun te verlenen. De heer Helin, die zowat 15 jaar in het jeugdwerk staat, bekijkt de zaak heel nuchter: «Als men dit 'plan' uitdiept, dan valt het demagogisch aspekt onmiddellijk op. Immers, veertien instuiflokalen (7 parochies, 2 leeftijds groepen 14) met hun bijlokalen en daarbij nog een centraal jeugdhuis op de rechteroever van de Dender dringend willen opbouwen en inrichten en Tijdens het voorbije weekend werden slechts drie van de vijf te spelen wedstrijden betwist. We misten hierdoor de top- match Mei 65 Studentico en weten nog altijd niet wat Kuklos waard is, daar deze ploeg reeds voor de derde keer haar wedstrijd diende uit te stellen. Kreja behaalde een mooie overwinning op Ocarnina (5-1) en komt hierdoor op de 2e plaats in de algemene rang schikking. Van Terlinden.dat ALGEMENE RANGSCHIKKING 1 Mei 65 3 3 0 0 22 3 6 2 Kreja 4 2 1 1 11 9 5 3 Studentico 2 2 0 0 7 2 4 4 Terlinden 3 2 1 0 7 3 4 5 Satelietje 3 2 1 0 4 3 4 6 Tuf-tuf 4 2 2 0 10 11 4 7 Kuklos 1 1 0 0 2 0 2 8 Timarcha 4 0 3 1 4 10 1 9 Ocarina 4 0 3 1 4 15 1 10 St.-Joris 4 0 3 1 6 20 1 Vrijdag 12 oktober om 20 uur belotingwedstrijd voor de jeugd van 16 tot 86. Er zijn mooie naturaprijzen te winnen. Zondag 14 oktober om 20 uur, poëzieavond in de zaal Kring, Dr. Demoor- straat. Toegang 20 F. Woensdag 17 oktober om 20 uur, LONDON-avond met foto's, dia's, dokumen- tatie en wellicht ook een film over deze grootstad. Vrijdag 19 oktober om 20 uur gespreksavond met inleiding door Luc de Valke neer (SJ) over de anti-auto ritaire opvoeding. JONGERENREIS Tot en met zaterdag 20 oktober kan je inschrijven voor een driedaagse jonge renreis naar London. Deze uitstap gaat door tijdens de Allerheiligenvakantie van donderdag 1 tot zaterdag 3 november. Prijs 1.600 F, inbegrepen zijn alle verplaat singskosten vanuit Aalst; logement in het Hotel met, de formule overnachting- ontbijt. Enkel jongeren tus sen 16 en 25 jaar kunnen mee. Wie bevreesd is voor de Sabena-toestellen kunnen we gerust stellen want voor de vlucht zorgt de Britse maatschappij "British Air Ferries". Op zondag 21 oktober om 20 uur, komt de Aalsterse kultuurgroep COM-SA-DA met haar vernieuwd pro gramma "Liefde en Maat schappij" toegangsgeld 25 fr. lm de zorg hiervoor overlaten aan het stadsbestuur... van «wishful thinking» ge sproken In datzelfde verslag valt er te lezen: «Een beperkte en representatieve groep moet na dit weekeinde samenkomen om verdere konkrete voorstellen uit te werken en dit volgens de geest van het dekanaal koncilie. En opnieuw re- plikeert voorzitter Helin: «Deze beperkte en repre sentatieve groep kwam nooit samen. Waarom zou moeilijk te zeggen vallen, maar nieuwe jeugdklubs rezen uit de grond zonder dat overleg gepleegd werd zodat, geloof ik, deze klubs bezwaarlijk hun ontstaan kunnen toe schrijven aan het deka naal koncilie.» De materiële middelen en het mensenpotentieel die toen uit het privaatinitia tief voorhanden waren, konden, globaal gezien, aanzienlijk genoemd wor den. Maar de versnipperde ma nier waarop men begon te werken, moest onvermij delijk leiden naar de grootste moeilijkheden voor bepaalde initiatie ven. «Had men toen maar stel selmatig willen opbou wen... gedane zaken ne men echter geen keer, gaat onze zegsman ver der, en geen enkele der bestaande klubs kan op dit ogenblik zeggen dat ze er gekomen is of dat haar toekomst verzekerd is.» Voor de onlangs ontstane «Werkgroep van jeugdhui zen uit het Aalsterse» is een zeer belangrijke taak weggelegd. Mogelijk ont staan door het veelvuldige samenkomen zulke vriendschapsbanden dat men het zal aandurven de problemen nuchter te be kijken en het welzijn van de jeugd op de eerste plaats te stellen, vóór andere belangen. «In de huidige situatie, besluit André Helin, kan elke jeugdklub gemoti veerde redenen hebben om beroep te doen op het stadsbestuur voor een be langrijke financiële tus senkomst. Als ik de uitla tingen van schepen Bo- gaert (cfr. hogervermeld artikel in De Voorpost van vorige week) goed begre pen heb, zal het niet zo vlug gebeuren dat men subsidiegelden voor de jeugdklubs zal kunnen in schrijven op de gewone begroting. En pas als het jeugdhuiswerk in Aalst zijn maturiteit zal bewe zen hebben, zal de stad bereid zijn tussen te ko men.» AH nog maar één wedstrijd ver loor, schijnen we nog een en ander te kunnen verwachten want ze versloegen Timarcha met zomaar eventjes vier pun ten verschil. Voor Tuf-tuf be gint het er ook weer wat beter uit te zien ze behaal den een te verwachten over winning op Sint-Joris. UITSLAGEN ZONDAG 7 OKTOBER Terlinden Timarcha 5-1 Tuf-Tuf Sint Joris 5-2 Kreja Ocarina 5-1 TELEFOONNUMMERS ADRESSEN rubriek staat open voor alle handelaars die graag onmiddellijk te bereiken zijn door hun klanten. Indien U inlichtingen wenst, stuur een briefkaartje naar het bu reel van het blad De specialist in de laagste prijzen der matrassen, Schuimrubber, Latex. Staal veren, super Bultex: Bergemeersen- straat 18 AALST (Mijlbeek). biedt U alles voor een moderne woonin richting: tapijten - vast tapijt - gordijnen - overgordijnen - behangwerk - geschenk artikelen enz. ENSOR Meubels, salons en alle binnenhuisver sieringen. Rechtstreekse waar uit ver schillende landen. Vlaanderenstraat 6, Keizerlijke Plaats 8, AALST. als een Rots. Uw voordeel ligt bij DE PAREL. Molenstraat 41Nieuwerkerken zijn noodzakelijk voor uw ogen. Wendt U daarom tot een vakman en ga in volle vertrouwen naar Optiek De Vijlder, Pont straat 14. Aalst. op handtekening Hypotheken - Verzekerde geheimhouding Inlichtingen bij Van den Berghe, Hoog straat 77, Haaltert Lingerie YVONNE - alle dameskleding - specialiteit bruids-. avondkledij - eigen atelier - Esplanadestraat 20, Aalst. GENTSESTRAAT 45 - AALST Fijne confiserie Doopsuiker in originele verpakking Voor al uw feesten alle soorten ijs taarten Vraag onze prijslijst. voor moderne ruiters, te verkrijgen 1 adres MALLY SHOE. Nieuwstraat 53. Aalst Het gekende merk «AIGLE». beschikbaar in alle maten en breedten. DE ROECK MARC Aalst. Capucienenlaan 23 TUINDIENST A. Lienartstraat 15 Aalst (vanuit Station 2de straat links) zitten duizenden met ASTMA-aandoenin- gen? ÖMDAT men gewoon jarenlang op een matras slaapt, volgepropt met stofvezels welke totaal VERSTUIVEN. Eén oplossing! De MEDISCHE matras Verkrijgbaar bij DE PAREL Molenstraat 41 NIEUWERKERKEN het Oost of West. Bij DE PAREL koopt U het best. Molenstraat 41Nieuwerkerken

De Voorpost | 1973 | | pagina 9