KRACHTBAL MET OSIRIS EEN BUIS VOOR BUS? APPLAUS VUOR MICHELET OSIRISNiet voor hartlijders Leider S. AalstGeen weelde sim aalst Basket of voetbal Laatste zomerbedrijvigheid SUNSHINE-LIER DAMES INTER JEUGD TORNOOI VOETBAL BASKET le NATIONALE 2e NATIONALE BASKET ATLETIEK v tS&L-jZsf 19.10.1973 - 13 Alhoewel Sunshine nog niet de positie in eerste klasse heeft bereikt die men na de aanwerving van Eaton en Steveniers had verwacht, twijfelt men er nog niet aan dat men ten slotte tot de betere helft van de groep der eliteploegen zal behoren. Het is weliswaar een feit dat er een bepaalde wispelturigheid is die niet d* in het voordeel van Sunshine pleit, maar men is ervan overtuigd dat het evenwicht binnenkort zal gevonden worden. ndi- Bij de Aaistenaars meent men dat Bus Lier als tegenstander "beter zal liggen" dan Racing White. De gewezen kampioe nen van Lier komen nu zater dagavond te Aalst op bezoek. Ze blijven in eerste klasse nog steeds een attraktie, maar de Aaistenaars voorspellen dat ze een "buis" voor Bus hebben klaargelegd. De bedenking die men daarbij kan maken, is dat Sunshine dan in elk geval betere refe renties zal moeten voorleggen dan wat tegen Racing White werd getoond. Ze hebben de Brusselse zwakke broertjes wel overwonnen met 97-84, maar per slot van rekening was het gehalte van de spel- verrichting niet zo bijzonder schitterend. Twee namen zijn daarbij naar voren gekomen Rich Eaton, die 40 punten scoorde, Willy Steveniers, die er 33 voor zijn rekening nam en er enkele klaarlegde voor zijn Amerikaanse vriend. SUIMCHARM AALST - BRABO 95-79 En dit deed dan vooral Cuy- vers aan wie de mogelijkheid werd geboden meestal met afstandsworpen met dertig punten tot topscorer van de wedstrijd te promoveren. Aalst heeft dus alhoewel het cijferbeeld zich niet zo direkt laat doorschemeren, fel moe ten kampen om de zege bin nen schot te krijgen. Gelukkig kon het rekenen op een knap afwerkende Michelet. Toen coach Geert Bocqué zijn naar ons gevoelen meest verdien stelijke speler op een paar minuten van het einde van de wedstrijd toen hij zijn ploeg al naar veiligheid had geloodst naar de bank riep begeleidde hem een spontaan applaus. Michelet had echter meer gedaaan dan de partij in haar beslissende vorm gego ten. Hij had in de beginfaze van deze ontmoeting toen Aalst aan het zwalpen was en door een beter spelende te genstander in de hoek werd geduwd de situatie (2-10) niet alleen rechtgezet maar had De wedstrijd Osiris Aalst-Mere werd pas iri de laatste sekonde beslecht 14 seconden voor het einde was de stand 72-72 en in de slotsekonde kwam de bal bij Hubert Troch, die als topscorer ook het orgelpunt plaatste met een geslaagde laatste worp en de eindstand op 74-72 bracht in het voordeel van de thuisploeg. Als men de uitslagen van kreeg men de suspensefinale, Osiris even overloopt en vast stelt dat het vaak een puntjes kwestie is, moet men beslui ten dat Osiris basket-ball speelt voor mensen met een sterk hart. In het begin werd Johnny Coen opgesteld, omdat men diens ervaring als gewezen speler van Mere wilde te baat nemen. Nadien werd Leo Van der Borght ingeschakeld. Dank zij hem kwam Osiris van een achterstand van 14 punten terug tot een verschil van 4 punten bij de rust (31-35). In de tweede helft was nu eens Osiris, dan weer Mere aan het bewind en ten slotte STEUN HET PRIESTER DAENSFONDS Stort uw bijdrage op postrekening nr.- 5996.17 van het Priester Daensfonds, Asserendries 2, te Aalst. We zouden evenwel een apartje willen besteden aan Dany Schorreel, een jongen die naar onze mening tot vol le ontplooiing komt door de samenwerking met twee spe lers als Eaton en Steveniers, die in basket-ball een "univer sitaire" scholing hebben ge kregen. Het is al opgevallen dat Dany Schorreel tot een veel sterker rendement komt, precies door de nabijheid en het contact met die twee. In de wedstrijd tegen Racing White heeft men verscheidene assists van Schorreel gezien die het kenmerk van spel inzicht en onberispelijke uitvoering droegen. Zijn 5 op 7 in de eerste helft, te danken aan zijn knappe afstands worp, droeg in grote mate bij tot het kleine overwicht dat men op Racing White kon vrijwaren. We zijn benieuwd om hem tegen Bus Lier in dezelfde rol te zien. GUY VAN LEUVEN. Het voorbije seizoen dat niet zo schitterend verliep, zijn de mannen van krachtbalklub Osiris allang vergeten. Ze kenden immers maar al te goed de oorzaak van het afdalen naar tweede afdeling het spelerspotentieel was voor een veeleisende sport als krachtbal veel te beperkt en ook wel wat jong. Van bij de seizoenaanvang lijkt Osiris aardig op weg de titel te kunnen behalen en zijn plaats lussen de tenoren opnieuw in te nemen. Na drie matchen prijkt Osiris immers bovenaan de ranglijst met 5 op 6 te behalen punten. En het hadden er eigenlijk 6 op 6 moeten zijn. De eerste twee matchen brachten coach Dockers en zijn spelers telkens de volle inzet mee naar huis. Real St .-Jozef en Loppem werden met overtuigende 17-10 en 19-11 cijfers verslagen. Vorige zaterdag zat het er voor de kollegeploeg ook weer in. De afwezigheid van hun hun coach, het uitvallen van Iwein Nerinckx en sommige aanvechtbare beslissingen van de scheids rechter waren er de oorzaak van dat Lissewege een puntje meenam. Eeindstand 12-12. Ignace Nerinckx stilaan een boeman voor elke verdediging scoorde tien punten en Simon Philips nam de overige twee voor zijn rekening. Voor de macht van volgende zondag tegen Ramskapelle kan men op een volledige basisploeg rekenen. Coach Dockers zal volgend viertal leiden Iwein en Ignace Nerinckx, Simon Philips en Eddy Segers. Dynamo, de tweede Aalsterse ploeg, werd in eigen vesting met 12-13 cijfers door Nijverseel verslagen, en de B-ploeg moest met 29-5 de duimen leggen tegen Edegem. Een wilskrachtig spelend Scharphout Blankenberge heeft S. Aalst dat alleen leider is in deze kompetitie, gedu rende bijna twintig minuten op afstand gehouden. Het was trouwens pas in de 18e min. dat de Aalsterse meisjes plots meer in de wedstrijd kwamen dank zij vooral de trefkracht van Pat Podevijn die met een shotprestatie van 8 op 13 de beslissende kloof kon slaan. Het was inderdaad zo dat Ysebaert en de Maturo die zich anders ook niet om een korf laten pramen goed uit de wedstrijd werden gehouden en weinig gelegenheid kregen om en doelpoging te wagen. Het is ook zo dat voornoem den een paar keer onverant woord naar de korf gooiden en die missers werden dan door de tegenstander uitge buit. Ging de rust in met 38-25 stand dan legden de gasten het hoofd niet in de schoot maar trachten nog terug te komen. Ze werden echter goed door de Aalsterse verdediging opgevangen. De Aalsterse meisjes akteerden in de tweede periode ook min der zenuwachtig, het doorspe len van de bal was toen ook beter dan voordien het geval was. Hoe ook de nieuwe zege mocht alles bij elkaar geno men verdiend genoemd wor den. De doelpunten Pode vijn 17-9; Ysebaert 5-4; Van der Stockt 4-0; De Cremer 6-6; De Maturo 6-6; Huyle- broeck, Callebaut, Naessens. JVA S. Aalst heeft vrijdagavond zijn broodnodige zege verworven. Doch het was slechts toen de wedstrijd al naar zijn einde liep dat men hieromtrent enige zekerheid kreeg. De tegenstander had zich immers geen willoze prooi getoond had daarentegen zeer wilskrachtig gespeeld en had daarbij de steken die de thuisploeg I in verdediging liet vallen royaal uitgebuit. De meisjes van Sim Aalst hebben in de overwinning met 40-50 op Merelbeke wellicht stof ontdekt om even na te denken over hun verantwoordelijkheid. Rely Malchi, door beroepsbezigheden te laat gekomen om onmiddellijk haar plaats in te nemen, heeft niet gerendeerd zoals gewoonlijk en ze kwam maar tot een heel kleine score. ook voor voorsprong gezorgd. Toen Allen dan ook aan een doeltreffende afwerking ging denken kende Aalst een korte bevlieging waardoor het zich kon losmaken van zijn stug aanklampende tegenstander. Met een twintigpuntenwinst 42-22 dacht men de wedstrijd gespeeld maar had zonder.de waard van de tegenstander gerekend. Deze kon bij de rust de schade tot tien punten beperken (46-36), om dan on middellijk na de kampwisse ling zijn opmars voort te zet ten. Brabo strandde op vijf minuten (66-61) omdat Aalst toen replikeerde langs Pot- tiez, Allen en ook Michelet, en aldus de laatste drie minu ten met een 86-77 stand kon ingaan. Dit betekeiide meteen ook de definitieve kloof. De doelpunten Bieseman 8-9, D'Herdt 0-2, Podevijn 2-8, Michelet 15-12, Pottiez 6-10, Allen 14-10, Van Gijseghem 0-3. JVA Het feit dat men 40 punten heeft toegestaan, wijst er ook op dat de verdediging maar zus en zo was. Er waren wel stemmen volgens welke men José Van Wijnsberghe had moeten opstellen, om het zaakje onder de ring van Sim te organiseren, maar er wer den slechts vijf speelsters in geschakeld. Henny Caigneau was er ditmaal bij, daar de wedstrijd zaterdagavond werd gespeeeld. Het meisje uit Erembodegem hinkt momen teel op twee gedachten ze speelt dolgraag basket, maar wordt ook geobsedeerd door damesvoetbal. Zondag aanstaande ontvangt Sim in de zaal van Okapi om 16.30 uur de dames van Jam bes. Precies op het ogenblik dat de dames van het SETOK- voetbalverbond aan de slag zijn. Zal Henny de voetbal- weg kiezen of gaat ze naar Sim, door welke klub ze on langs haar medaille van de sportraad te Erembodegem heeft gekregen Voorzitter De Wilde weet in tussen al dat de wedstrijd Sim-Nyon (Zwitserland) in het kader van de Europabeker voor landskampioenen op zondag 11 november in Bin nen en Buiten wordt uitge zonden. GVL De zomerse atletiekbedrijvigheid dooft uit als het spreekwoorde lijk kaarsje. Niet zonder enkele opflakkeringen echter die het onderzoeken waard zijn. Inderdaad, talloos waren zaterdag de atleten die in het Putbosstadion verzamelden vanuit IVIerksem, Beerschot, Marke of Oostende Ook de plaatselijke atleten, die nog steeds in de mogelijkheid zijn de grootste onderschei ding op het gebied van atletiekklassementen de zogenoemde Super Challenge van Les Sports te veroveren, lieten zich niet onbetuigd. Nadat de grote voorsprong van meer dan 50 punten via een tussenstand van zowat 30 punten geslonken was tot de uiteindelijke 9 punten was een topprestatie in één of ander nummer best welkom om "de zaak" te redden. De waarin Osiris het pleit won. Ook de scholieren van Osiris wonnen daags tevoren met 112-25 tegen Ledeberg. Er zit dus kruim en talent in de jeugd van voorzitter Lootens. Osiris speelt zondag aanstaan de op Vlierzele Sportief. Wordt het weer een kleine overwinning Dat Osiris een verzameling van echte sportlui is, staat vast. Dirk Elias studeert in Den Haan en moet op zon dagavond onmiddellijk weer naar school. Er wordt altijd een bestuurslid bereid gevon den om de jongen naar Den Haan terug te brengen. Een echt voorbeeld TRANSFERTS De voorlopige lijst van de afgesloten transferts ziet er uit als volgt Van Zele VH Pletinck naar Ninove; Van de Velde naar Heme, Landuyt naar Adec Baasrode; De Buyzer naar Adec Baasrode. Van Zele Nido Dossche naar Bug- genhout BJ en Van Langen- hove naar Denderbelle XV. Van Baasrode Adec Rin- goot, Heirwegh en Claes naar Baasrode V. Anne- mans. Van Lebbeke BAB gaat De Smedt naar Van Meerbeke gaat Cooreman naar Lebbeke BAB. Van Hamme Zogge gaat Verhoe ven naar Opstal Pelote. grootste stoot werd gegeven door de tweelingszusjes de Palmanaer die onder hun beiden voor niet minder dan 15 punten zorgden door de langste afstand der dames, de 3000 m te doorrennen in 10'34"4. Over het verder ver loop van het al dan niet beha len van de eerste uitgave van een klassement dat evengoed de naam had kunnen dragen van "Meest volledige Belgi sche atletiekklub" houden we U verder op de hoogte. Cyriel Van Wesemael was ook in zijn klassieke oktoberdoen met hamerworpen van om en bij de 38-39 m. Hij werd dit maal gekrediteerd met 37 m 70. In het kogelstoten scholieren legde het trio Van Malderen, Lemeire en de Rick beslag op de eerste drie plaat sen en wel alle drie boven de 10 m. Luc Van Malderen maakte grote indruk in het polsstokspringen waar hij bij 3.40 m zoveel overschot had dat een hoogte van 3.60 m mocht vooruit gezien worden. Een kleine hapering op 3.50-m trok daar echter een streep door. Bij de kadetten stonden de Vrieze en Schelft- hout nog maar eens broeder lijk op gelijke hoogte. Chris Clement was er afwezig en dat hij ongelijk had begreep hij toen rivaal Jacques hem zijn beste Belgische prestatie van het jaar afsnoepte met één centimeter. Zoals we vorige week de pres tatie van Hofstadenaar André Hendrickx even mochten onderstrepen mogen we dat deze week zonder de minste twijfel doen voor Aalstenaar D'Haese. Marc was reeds een week vroeger tot een fraaie 400 m horden gekomen die liet besluiten dat hij ook over de 400 m vlak iets in zijn schild voerde. En inderdaad, op een piste die lichtjes groen begint te zien van het najaars mos liet hij een schitterende 51 "3 aftikken. We goochelen niet graag met superlatieven maar waar we die tijd schitte rend noemen gaan we ervan uit dat Marc in feite sprinter is die nu eens occasioneel de kwartmijl betwist. Op de hoge borden kwam hij verder tot 17 "5 terwijl hij één dag later een verplaatsing naar Brugge overhad om nog eens alles op alles te zetten voor de langste hordenafstand. Etien- ne Berckmoes een tienkam per bij uitstek kwam deze laatste weken uit op nummers die niet tot zijn tienkamp behorend hem toch voldoe ning konden schenken in allerhande klassementen. Met de hamer en in de hinkstap vervolledigde hij zijn reeds uitgebreid gamma van be twistte nummers. Pierre de Gendt, eens een heel grote belofte, zei ons wat ontgoo cheld dat hij net als andere vrienden uit die tijd (1964-1966) zou overschake len naar vrijetijdssport-voor- ontspanning. JMV De/e week zijn dan eindelijk eens alle wedstrijden gespeeld. De uitslagen waren eerder verrassend. Zo bievoorbeeld slaagde Terlinden erin twee tegendoelpunten te maken tegen MEI 65 dat nog geen enkele wedstrijd verloor en dat op zijn drie voorgaande wedstrijden samen maar drie keer de bal binnen liet. Sint-Joris waarvan we lange tijd weinig mooie cijfers binnenkregen, won met 2-8 van Ocarina, dat hierdoor op de laatste plaats in de algemene rangschikking verzeilt. Van de wedstrijd Kreja-Studentico hadden we voor Kreja echt wel wat beters verwacht, daar werd de uitslag 2-14, hiermee valt Kreja van de 2de naar de 5de plaats terug. Tuf-Tuf speelde gelijk tegen Kuklos en plaatst zich hiermee op de vierde plaats. Voor het volgende weekend lijkt de wedstrijd Kuklos-Sint-Joris wel de meest interessante, beiden versloegen reeds Ocarina en we zijn benieuwd wat ze tegen elkaar zullen uitrichten. Door de verantwoordelijken van de verschillende ploegen zal begin november een vergadering gehouden worden waarop de binnengekomen klachten zullen besproken worden. In het reglement, dat voor de kompetitie door deze verantwoordelijken zelf werd opgesteld, staat ondermeer dat de bezoekers voor de scheidsrechter van de door hen gespeelde wedstrijd moeten zorgen. Intussentijd vernamen we dat sommige mensen liever een volledig neutrale scheidsrechter op de wedstrijden zagen. Het moet inderdaad niet gemakkelijk zijn om als lid van je klub over je eigen vrienden onpartijdig te oordelen. Ook kan elke klub iedereen opstellen als ie maar lid is van de bepaalde klub. hier zou misschien best wat aan veranderd worden, want nu kan je zelfs prof-voetballers, opstellen als ze maar lid zijn van je klub. Uitslagen van zondag 14 oktober: Mei 65Terlinden 4-2 Satellietje-Timarcha 5-0 Tuf-TufKuklos 1-1 KrejaStudentico 2-14 OcarinaSint-Joris 2-8 Algemene rangschikking: 1 Mei 65 4 4 0 0 26 5 8 2 Studentico 3 3 0 0 21 4 6 3 Satelietje 4 3 1 0 9 3 6 4 Tuf Tuf 5 2 2 1 13 23 5 4 Tuf Tuf 5 2 2 I 11 12 5 5 Kreja 5 2 2 1 13 23 5 6 Terlinden 4 2 2 0 9 7 4 7 Kuklos 2 1 0 1 3 1 3 9 Sint-Joris 5 1 3 1 14 22 3 9 Timarcha 5 0 4 1 4 15 1 10 Ocarina 5 0 4 1 5 23 I Wedstrijden van volgend weekend: Zaterdag 20 oktober om 14 uur. sportcentrum Osbroek: Oearina-Studentico. Zondag 21 oktober: om 14 uur. terrein Affligemdreef: Kreja-Terlinden en om 15.30 uur Satellietje-Mei 65 Om 14 uur in het sportcentrum Osbroek op terrein A: KuklosSint-Joris en op terrein B TimarchaTuf-Tuf. LIEVEN Tieiikanipbelofte Etieni •ckmoes. <jn,v) Krachtbalploeg Osiris heeft dit jaar titelambities.(lb)

De Voorpost | 1973 | | pagina 13