EUGDCLUB UW WOORD JOME-GIJZEGEM Werkgroep jeugdhuizen OILSJT 1900 TERLINDEN TIMARCHA OCARINA KLEIN KUNSTGROEP DE VLIERINCK UIT AALST KUKLOS KREJA TUFTUF EVEN RECHTZETTEN SINT-JORIS WIELEWAAL JONGEREN 19.J0.1973 VRIJDAG 19 OKTOBER 1973 Kernvergadering In een jeugdklub hoort een kern. Deze leeft midden de brede ontspanningsgemeen schap en deelt er lief en leed. Hoe zal de kern echter als groep in staat zijn deze rijke opgave voortdurend te zien en te vatten Het ligt voor de hand dat de leden daartoe een steun zijn. Zo'n "steun-groep" is iets wonderlijks weten en voe len om zich voor eenzelfde zaak te willen inzetten, het groeien in de overtuiging dat men elkaar nodig heeft. Om deze reden nodigen we elkeen die iets voelt voor de jeugd van onze gemeente uit, om op de eerstkomende kernvergadering aanwezig te zijn. Wij hopen aldus het probleem dat vele jeugdhui zen kennen, meer bepaald het zoeken naar jonge men sen met zin voor verant woordelijkheid en initiatief, min of meer op te lossen. Begin te 20 uur. ZATERDAG 20 OKTOBER Biljarttornooi ins chrijving in het jeugdhuis ten laatste op vrijdag 19 oktober te 19.30 uur. ZONDAG 21 OKTOBER Gewone klubavond. De onlangs opgerichte werk groep van jeugdhuizen verga derde donderdag jl. en het ziet ernaar uit dat dit orgaan heel wat zal gaan betekenen voor de jeugdklubs in het bijzonder en ook voor het jeugdwerk in het algemeen. Op sportgebied werden af spraken gemaakt om in de toekomst te starten met kompetities volley, basket en tafeltennis. Daarnaast voor ziet men de inrichting van een vijfduizend meter, een aflos singswedstrijd tussen de mee werkende klubs. Met het principe voor ogen dat elke jeugdklub voor elke aktiviteit afzonderlijk moet kunnen beslissen al dan niet mee te werken werden ook stappen gezet om tot een gezamenlijke booking te konten: service erlening voor wat uitstappen, lijsten van sprekers en bus maatschappijen betreft, en een gezamenlijk berichten- blad werden in principe aanvaard. Hetzelfde geldt bij het stimuleren van een effek- tievc public-relations. Hier werden reeds praktische schikkingen getroffen: men zal in alle scholen trachten een info-standje te installeren en verder bij plaatselijke bladen erop aandringen alles wat met jeugdklubs verband houdt, te groeperen. Uit die werkgroep is reeds een eerste vertakking gegroeid die alleen uit Aalsterse klubs bestaat (in de eigenlijke werkgroep zijn ook jeugdhuizen van buiten de stad vertegenwoordigd). De Aalsterse groepen willen op die wijze tot een efficiënte belangenverdediging en een syndikale opstelling komen. Zij zullen voorstellen tot subsidiëring uitwefken en de rol van verbindingsman met het stadsbestuur op zich nemen. Deze groep vergadert eind oktober terwijl de alge mene werkgroep volgende maand in jeugdhuis Nijdrop (Opwijk) samenkomt. AH Kenden de vorige uitgaven een zeer ruim sukses. dan wogen ze toch niet op tegen Timarcha's «good old days», van vorige zaterdag. Reeds voor het officiële openingsuur liep de privé-klub eivol. En ook de sfeer was er voor het startsein reeds werd gegeven. Tot die specifieke Oilsjt 1900-stëer droeg de opsmuk king van de klub heel wat bij: dorsvlegels, paarden- en hon denhalsters. foto's-uit-de- oude-doos in al evenoude lijsten, affiches, zelfs van vóór 1900. De hele avond zong. duisterde of brulde men meezingers. De teksten van jrzitter Jos Lelievre vielen bijzonder in de smaak. In de soms te volle klub was er leute en vermaak voor ieder- .een. 78-toerenplaten werden door Roger Amant en Rudy Kiekens genietbaar gemaakt. Luk De Blieck. Dolores Baita. Guido De Rijcke. Hugo Van de Maele. Mark Merckx en Yvonne Uyttersprot kregen de lachers op hun hand. Daniël Plateau zorgde voor begelei ding bij de liederen: goeie ouwe charleston, raspa en Charelken werden aangeleerd en met meer en minder sukses beproefd. Het lach- nummer van de avond werd het «spelleken met de wekker» een innovatie met spanning en... antieke prijzen. Voor wie er niet bij was en voor diegenen die al naar een volgende aflevering snakken: op 22 december gaat de speciale kerstuitgave van Oilsjt 1900 door met hier en daar een «oude nieuwigheid». ZONDAG 21 oktober start in Tcrlinden het filmseizoen. Als eerste prent draait men Borsalino», met Jean-Paul Belmondo en Alain Delon in de hoofdrollen. Aanvang 20 Terlinden is bijzonder aktief voor wat 11.11.11 betreft. Na de info-avond van vorige woensdag organiseert de groep die het hele jaar door rond de 3de Wereld-proble matiek werkt van woensdag 24 tot zondag 28 een solida- riteitsweek met de ontwikke lingslanden. Wie in december meewil naar he Verdronken Land van Saeftinge. schrijft best zo vlug mogelijk in. Voor wat de nieuwbouw betreft is men aan het verf- en elektriciteitswerk toe. Op zaterdagen 20 en 27 oktober gaat het onderzoek naar de toestand van het water in onze regionen verder. Dit keer worden in de Dender stalen genomen. Er wordt ook uitgezien naar de mogelijkhe den tot deelname aan een wetenschappelijke wedstrijd zo de Shell-wëdstrijd nog wordt georganiseerd zal Jeugd en Wetenschap hieraan deel nemen. Is dit niet het geval dan zal een eigen initiatief worden uitgewerkt. Zondag 31 oktober gaat men naar K.V.S. «Mensenvriend» (met o.a. Senne Rouffaer. Rik Andries. Anton Peters en Jeannine Bisschops) wordt er opgevoerd. Je kan in de privé-klub nog iedere zater dag en zondag vanaf 19.30 uur terecht voor de gewone instuif. Jeugdhuis Ocarina nodigt ie dereen uit op zijn dansavond op zaterdag 20 oktober. Een T-Dansant onder het tenia losjes-in-de-herfst met mu ziek die het laatste blad doet vallen. Op zondag 28 oktober gaan wc naar de film -Hen Zweedse liefdesgeschiedenis» iii de zaal De Kring-. Een film inge richt .in liet kader van het filmforum van Kreja. Toevallig kwamen wij in kontakt met Fons De Munter, een eenvoudige, sympatieke jongen uit de Denderstraat te Aalst die werkt in een bankinstelling als bediende. Bij een nadere kennismaking begrepen wij hier te doen te hebben met een belangrijk figuur uit de kleinkunstwereld. Fons De Munter is na melijk de stichter en tevens de leider van de groep «De Vlierinck» De Vlierinck is een kleinkunstgroep, een jaar geleden opgericht en bestaande uit een kern van vijf mensen. Zij noemen zich geen be roepsmensen, maar het ligt in hun bedoeling de kleinkunst en folksongs meer ingang te doen vinden bij het Vlaamse publiek. Mede daarom houden zij hun prijzen zo laag moge lijk, zodat elke vereniging of jeugdklubs op hen beroep kan doen bij het inrichten van een kulturele avond. In het kader van de groep is Fons De Munter de man die voor alles en nog wat zorgt. Fons schrijft de teksten en de muziek voor alle liedjes die De Vlierinck op plaat brengt, hij maakt tevens de arrangemen ten voor de meeste nummers die in de zaal voor het publiek worden gebracht, Fons zorgt ook voor de kontrakten en de public-relations. Sinds tien jaar reeds staat hij op de planken en hij werkte reeds met orkesten als The Dandy's, The Op vrijdag 19 oktober gaat om 20 uur de tw eede film fo rumavond door in het Sociaal Centrum. Immerzeeldreef. Voor deze avond werd de film «ES» gekozen. De film stelt het probleem van de onregel matige verhouding tussen jongeren en het ongewenste kind. De film geeft dit zeer fijngevoelig weer en behandelt het probleem waarmee we steeds meer gekonfronteerd worden met een helder kri tisch doorzicht. Na de film worden de aanwezigen hierover tot een gesprek uitgenodigd. Op za terdag 20 oktober. 1ste gitaarles van de gitaarklub om 14.30 uur. De lessen worden geleid door Fons De Munter, oud lid van Irish Coffee, thans gitarist van de Aalsterse kleinkunstgroep «De Vliering-, Ook op zaterdag 20 oktober spelen respektievelijk om 14 en 15 uur de reserven en eerste ploeg tegen Leeuwerik Lede. Supporters op post! Maandag 22 oktober, om 20 uur: schaakklub en vanaf 19.30 uur: koreografie. Dinsdag 23 oktober. Anima tiekern, dit is een wekelijkse vergadering waarop bedisseld wordt wat er allemaal gedaan zal worden, waarop de taken verdeeld worden en waarop iedereen mag komen zeggen wat hij van de werking denkt. Kom dus gerust eens af. Woensdag 24 oktober, trai ning van de volleyploeg in het Sint-Maartensinstituut. Donderdag 25 oktober: Grote muzickkw is. ingericht door de muzickklub. er zijn mooie prijzen te winnen. Iedereen is welkom! De werking van de fotoklub herbegint in november, wan neer vermoedelijk de nieuwe lokalen zullen klaar zijn. Volgende week lees je op deze bladzijde meer informatie over de Kuituurdag van zaterdag 27 oktober. LM Op vrijdag 19 oktober om 20 uur. gespreksavond met inleiding door L. De Valke neer (SJ) over de niet-autori- taire opvoeding. Om de onkosten enigszins te dekken wordt 10 fr. toegangs geld gevraagd. Zondag 20oktober vanaf 19 uur: dansavond. Zondag 21 oktober voetbal match Krea-Terlinden op het Osbroekstadion; 's avonds optreden van de kultuurgrocp Comsada met als programma «Liefde en maatschappij». Toegangsgeld 25 fr. Zondag 28 oktober om 19.30 uur in de zaal Kring. Dr. De Moorstraat, filmavond. Met op het programma «Een Zweedse Liefdesgeschiedenis». Deze film verenigt romantiek en realiteit in het verhaal van twee jonge mensen (14 en 15 jaar) die op elkaar verliefd worden. Hun zuivere en ongekunstelde liefde staat in scherp kontrast met het on vermogen tot echt kontakt en hypokrisie van de volwasse nen. Het-wordt dus bepaakl wat anders dan we gewoon zijn uit dit land te vernemen. Nota Bene: Inschrijvingen voor de drie daagse vliegtuigreis naar Lon den tijdens het Allerheiligen verlof. worden aanvaard tot uiterlijk zaterdag 20 oktober. Verder gaan de gewone aktiviteitcn verder door: ping-pong, donderdag sport- training. gitaarles, emailate lier... Van de door sommige Aal sterse cafébazen toegepaste tariefverhoging is bij hen nog niets merkbaar. Je pintje kost nog steeds 10 fr. LM Op 8 december was in Tuf-Tuf het optreden gepland van niemand minder dan Dimitri Van Toren. Nu echter is er een kink in de kabel gekomen. Dimitri Van 'foren moet op 8 december optreden voor de TV. dus geen Dimitri op 8 december, een later optreden in onze klub is gepland in de maand maart. Wel hebben wij voor een ve IV a ngprogra m ma gezorgd Wij vroegen de zeker niet minder bekende arties Ar- mand. Hij zal in onze klub optreden op 1 december aa». In het voorprogramma treedt de kabaretgroep «Lapscheur- butterkoekworkshop» op. af komstig van jeugdklub «De Leeuwerik- uit Lede. die het voorprogramma vullen samen met Rene De Wit. een lolksinger (lid van onze klub). U ziet het. een welgevuld en afgewisseld programma, kort om. het wordt voor de kleinkunstliefhebber zeker een puike avond. Wij verwachten je op 1 december in onze klub. aanvang 20 uur. Sporthobbyclubs: elke woensdag, 19 30 uur. basketlraining tot 21 uur. elke donderdag, 19,30 uur. badminton én ping-pong tot 21 uur. elke vrijdag. 19.30 uur volley bal meisjes én jongens tot 21 uur. Zondag van 10 tot 12 uur. grote instuif (4- gelegenheid tot ping-pong). Grote instuif zaterdag van 19 tot 24 uur (disco) en zondag van 19 tot 23 uur (disco). Trainingen worden gegeven in de Zonnestraal 20 te Aalst. Kleinkunstgroep «De Vlierinck».(lb) Mysterious Guitars, The Ba rons, het trio «Hilde, Fons en Herman» en nog verscheidene andere. Daarenboven geeft hij privaatles voor gitaar, banjo en luit. Hieruit mogen wij beslui ten dat hij niet meer aan zijn proefstuk toe is. Herman Baeyens, finalist en winnaar van tientallen zang wedstrijden, is de mede oprichter van de groep. Velen in Vlaanderen hebben reeds genoten van zijn warme bas stem wanneer hij de mooie Limburgse liedjes van Jo Erens voor het voetlicht bracht. Agnes De Nul werd door Fons en Herman in de groep gevraagd toen zij haar opmerk ten in een zangwedstrijd. Deze frisse, vriendelijke verschijning kan moeilijk als een leek in de showwereld worden bestem peld. Zij volgt reeds vijf jaar muziekakademie, is balletdan seres, kreeg dit jaar de regeringsmedaiile voor voor drachtkunst en volgt nog steeds de lessen aan de hogeschool voor toneel te Antwerpen. Marc Van Langenhove kwam achteraf de groep versterken als basgitarist. Hij speelt trouwens eveneens ritme-gitaar. Marc is een vriend en oud- leerling van Fons. Spijtig voor de groep is Mare momenteel onder de wapens, zodat hij zich niet regelmatig kan vrijmaken voor de repetities en de optredens. Dirk Walgraef tenslotte werd door Fons ontdekt als gitarist en hij ontpopte zich achteraf tot folk- en countryblues- zanger. Voor hun zaaloptredens doet De Vlierinck soms beroep op Willem Muylaert, een meer dan voortreffelijk violist en op Oscar De Cocker uit Moorsel, de all-round man die furore maakt als 'drummer, bongospe ler. tammam en wasbord. REPERTORIUM Het uitgebreid repertorium van deze groep bestaat voorname lijk uit kleinkunst en folksongs: volksliedjes uit alle werelddelen die zij naar voor brengen in alle mogelijke talen en dialekten. Op de platenmarkt verschenen reeds een paar singels van deze groep, o.a. «Marioleintje en Blindeman» (Hilde, Fons en Brieven waarvan de afzender niet aan de redactie bekend is komen niet voor plaatsing in aanmerking. De redactie behoudt zich het recht voor de tekst te bekorten. Publikatie betekent niet dat de redaktie achter de inhoud staat. Verleden week maakte de heer Helin op deze jeugdbladzij de enige bedenkingen bij mijn artikel verschenen onder de titel «De behuizingskruisweg van een jeugdklub». Er blijkt een misverstand te zijn ontstaan omtrent de zin «Bijna drie jaar geleden groeide uit een op parochiale basis opgerichte jeugdklub, in navolging van de besluiten van het toendertijd gehouden Dekanaal Concilie, het pluralis tische jongerenkontaktcentrum Kreja». Het zit namelijk zo dat deze zin de inkorting is van een hele alinea wegens plaats gebrek, hierdoor kon je hem inderdaad op verschil lende manieren interprete ren. De bedoeling was te zeggen dat de parochie- jeugdklub, Kreja, uitgroei de tot een pluralistische jeugdklub omdat onder meer in de besluiten van het Dekanaal Concilie stond dat «er per parochie- gebied een eigen instuif- lokaal moet aanwezig zijn, dat openstaat voor alle jongeren, ongeacht het ge slacht, sociale laag en levensbeschouwing». In vele parochiejeugdklubs is dit laatste nog steeds dode letter gebleven, in Kreja daarentegen slaagde men erin dit waar te maken, wellicht omdat men hoewel er nauw kontakt mee onderhoudend, zich onafhankelijk stelde tegen over de parochiewerking van het H. Hart. Kreja heeft dus geenszins haar ontstaan te danken aan de besluiten van dit Dekanaal Concilie, maar wanneer je het vanop af stand bekijkt, heeft zij haar werking aan de besluiten ervan aangepast. Het zal dus wel meer op een misverstand berusten. Ik denk te mogen afleiden uit het artikel van verleden week, dat de heer Helin beweert dat er in de eerste tijd na het Concilie te Aalst geen kontakt is geweest onder de jeugdklubs, noch tans nam hijzelf in die tijd een initiatief. Op 20 januari 1971 werd door S.E.J.A. waaruit later Ve.J.A. ont stond, door de heer Helin en de heer A. Kiekens een brief verstuurd aan de Aal sterse jeugdklubs. Ik citeer evenWij menen dat 'de aparte vzw voor het jeugd beleid (besluiten v.h. deka naal Concilie) en het over koepelend orgaan met ge meenschappelijk financieel beleid' (besluiten van V.S.J.-studiedagen vere niging voor sociale jeugd bescherming) in feite reeds in onze vereniging gereali seerd is. Herman) en «Mijmeringen en Impressie» (De Vlierinck). Momenteel zoeken zij een nieuwe impressario en platen- producer. Met de vorige zijn alle bangen verbroken wegens ongeoorloofde praktijken. De Vlierinck heeft een kon- trakt aangeboden gekregen om volgend jaar 10 dagen in Zwitserland op te treden. Tevens zijn er onderhandelin gen aan gang om in 1974 een grootse kuituurdag of -weekend in te richten in de Keizershal- len te Aalst. ONTSPANNINGSAVOND Op 27 oktober e.k. om 19.30 uur gaat in de zalen van het Sociaal Centrum Immerzeel een grootse kulturele ontspan ningsavond door ingericht door de groep «De Vlierinck». Hieraan werken mee: de kleinkunstgroepen «De Vlie rinck» en «Groep Toon», het operettegezelschap «De Vrien den», het «Duo O», Wim Van Haelst, Jef Van den Steen en Choreo Kuklos. Verder worden er schilderijen tentoon gesteld door Leon Boel, keramiek, Joël en Patrick. Hieruit blijkt dat op geen kosten noch moeite werd gekeken om er een geslaagde avond van te maken. Kaarten voor dit uniek gebeu ren zijn te verkrijgen bj Fons De Munter, Denderstraat 4 te Aalst. Tel. 053/70620, Café Ter Vlieringhe. Brusselbaan, Erem- bodegem, bij de leden van de Vlierinck en van Kuklos en eveneens aan de ingang van de zaal. Houdt zaterdagavond 27 oktober dus vrij! Fred VAN BIESEN Onze doelstelling wordt als volgt in de statuten ge formuleerd: De vereniging heeft tot doel langs de vriendschap onder de leden en door het stimuleren van een groeiende belangstel ling het KRISTELIJK geïnspireerd jeugdwerk in Aalst en omgeving te be vorderen.» Verder wordt in deze brief het belang van S.E.J.A. toegelicht en voorgesteld aan te sluiten. Er is dus zeker kontakt geweest on der elkaar, en ik geloof dan ook dat de heer Helin hierin verkeerd is. Betreffende deze uitnodi ging zou ik verder willen opmerken dat er duidelijk gezegd wordt dat de doel stelling is het kristelijk geïnspireerd jeugdwerk te stimuleren, dit is echter niet wat beoogd werd door het Dekanaal Concilie dat zich uitspreekt voor een overkoepelend orgaan op pluralistische leest ge schoeid. Nochtans stelde KREJA toen (1971) wel be langstelling in dit voorstel door S.E.J.A. gedaan en vroeg of deze aansluitings- voorwaarden ook gelden voor pluralistische jeugd klubs. Naar ik kan opma ken uit de briefwisseling tussen S.E.J.A. en Kreja gevoerd, bleef het ant woord hierop uit. Tenslotte werden de woor den van de heer Bogaert door U ook verkeerd be grepen, dit is weerom een gevolg van de inkorting van het artikel, er is namelijk wel hoop op een spoedige stadstussenkomst in het jeugdwerk. De heer Bogaert was desbetreffende tame lijk optimistisch en denkt binnenkort hiervoor over de nodige middelen te be schikken. In ieder geval is de good-will aanwezig en dan is alles mogelijk. LM Sint-Joris verwacht je zeker op één van de volgende gezellige klubaktiviteiten: zaterdag 19 oktober: zoals steeds kan je op deze dag met een Norbertijner geduld pot ten bakken of indien je dat meer ligt je judo-tegenstreef ster over je schouder gooien. Zaterdag 20 oktober: 's morgens om 10 uur judo-trai ning voor sportievelingen (met of zonder zondagmorgenka- ter) is er mogelijkheid tol een partijtje volley. om 20 uur kan je op je gitaar konten tokkelen. vanaf 20.30 uur kom je gerust op de grote zolder instuiven tijdens de dans avond. woensdag 24 oktober: judo muziek beluisteren atelier donderdag 25 oktober: naaiklub judo voor meisjes. Deze maand wordt een bezoek gebracht aan cén brouwerij, verzamelen op 27 oktober om 13 uur aan de klub. De inrichters vragen zoveel mogelijk mensen ntee te brengen (vrienden, kennis sen e.d.m.) om elkaar te ondersteunen bij de terug komst. LM Zondag 21 oktober: ccn dag in het Dendermondse! Bezoek aan Het Broek» te Grember- gcn. de «Fierput» en Vlassen broek. Mooie vogelw aarnemingen gegarandeerd. De mensen van Dendcrmoiide verzamelen om 9 uur aan het stadhuis. De jongeren uit Aalst en omge ving verzamelen aan het station om 7.3() uur. Laarzen, kijker en picnic mee. Zondag 28 oktober Padde- stoelentocht in Gontrode-Bos (studieterrein van de Rijks universiteit te Gent). Leiding: Edwin Van Delsen. Verzame ling aan de «Vijfhuizen». Gentsesteenweg te Aalst, om 14 uur. Terug omstreeks 19.30 uur Op zaterdag 10 november in het kader van de Internatio nale Waterwildtellngen neemt de W.J.A. het gebied «Hone- gem voor haar rekening. Verzameling met de fiets om 14 uur aan «Ie Vijfhuizen. Door De Wielewaal wordt op woensdag 24 oktober een dia-avond gegeven. Snapshots uit de natuur: macro- en andere natuuropnamen van de bovenste plank! Dianion- tage in overvloeiprojektie. Deze avond begint om 20 uur stipt en gaat door in het Parochiaal Centrum. Grote Baan. Herdersent (tegenover de kerk). Een buitenkans voor natuur- en folografieliefheb- bers.

De Voorpost | 1973 | | pagina 7