t H€R€K UP WITH PEOPLE HlllllïïlïïïïïïllllllllllV, DAT WAS SUNSHINE DE UITBARSTING TAPIJTEN RENDERENDE BIJVERDIENSTE BASKET le NATIONALE 2e NATIONALE VONNIS VROEG GEVELD OSIRIS - GOUDEN PUNTEN FRAPPANTE NEDERLAAG SIM: HERHALING VOOR EUROPABEKER VOETBAL I BEVORDERING le PROVINCIALE S.K. AALST: GEEN SUPERIORITEITSCOMPLEX De grootste speciaalzaak van tapijten en tapis-plain I 1000 m2 toonzalen HiiÜiiHiüHHl 12 - 26-10-1973 Sunshine Aalst heeft door de overwinning tegen Bus Lier een volledig ommekeer bewerkt Het Sunshine zoals het zaterdag avond tegen Bus Lier speelde, veroverde volledig een publiek dat zijn ploeg eigenlijk voor de eerste maal van het seizoen in die gedaante zag. WILRIJK - S. AALST 96-67 Aan de rust kon men reeds huiswaarts keren. E. Wilrijk leidde na twintig minuten wedstrijd de dans met 41-27, en gelet op hetgeen S. Aalst toen had gepresteerd mocht men de partij als gespeeld beschouwen. Deze stand van zaken was in hoofdzaak toe te schrijven aan de bar slechte afwerking Aalst liet een beschamende shotprestatie van 10 op 40 in deze periode noteren maar anderdeels was er ook het niet te loochenen feit dat men niet de nodige veerkracht kon opbrengen om met sukses terug te slaan. De thuisploeg moest trouwens geen grote verrichting opbren gen wat ze trouwens ook niet deed om haar eerder makke tegenstander onder de knie te houden. Michelet die vorige week als de matchwinnaar kon aangewezen, kreeg nu een 0 op 6 en Pottiez 1 op 5 achter hun naam, alhoewel ze meerdere wat men niet te missen kansen noemt, kregen tegen een zoneverdediging die trouwens niet zo sekuur in de afweer stond. Het gaat echter niet op de nederlaag in de schoenen van deze twee spelers te schuiven. Het is trouwens ook wel niemand ontgaan dat Allen miste minstens twee lay ups Bieseman en D'Herdt er niet met hun gedachten bijliepen. Het beterde wel enigszins in de tweede periode toen Iwein D'Herdt die met. Davis als tegenstander negen punten lukte, en Van Gijseghem hun intrede maakten. Daarbij hield Podevijn met een box and one Sterkendries zo goed als uit de wedstrijd, en lukte men toch een shotpresta tie van 41 percent. Doch van terugkomen was er beslist geen sprake meer. Nu zaterdag krijgt S. Aalst dan de kans om zich te rehabilliteren van de recente zware nederlaag. De kwieke ploeg van Mont s. Marchienne is dan de gast van de Aalstenaars. De toekomstige tegenstander speelt echter snel en doeltreffend basketball. Het is voor Aalst zeker geen onbekende. Men kan zich dus wel instellen om Mont s. Marchienne met enig sukses te kunnen opvangen. De doelpunten Bieseman 10, D'Herdt 3, Podevijn 6, Michelet 8, Pottiez 1, Allen 22, D'Herdt Y. 9, Van Gijseghem 8. J.V.A. Osiris Aalst heeft het nog maar eens herhaald de Aalste naars wonnen verleden zondag op Vlierzele Sportief met één luttel, maar kostbaar puntje verschil (44-45). Als men weet dat het terrein in het Putbosstadion in nqrmale omstandigheden al een handikap op zichzelf is voor bezoekende ploegen en de toestand door de regenvlagen op Vlierzeles vlakte nog moeilijker was, kan men begrijpen waarom een van de scheidsrechter zei dat Osiris er gouden punten had gewonnen. De voornaamste bewerker van Osiris' overwinning heette volgens de mening van de bezoekers Patrick Moyersoen. "Patrick heeft ons inzonderheid door zijn vastberadenheid en nooit aflatende moed door de moeilijke momenten heen geholpen en hij heeft bovendien nog 9 punten gescoord." Vóór de wedstrijd vreesde men dat Hubert Troch wegens een spierverrekking niet zou kunnen optreden. Nadat men de gedachte aan een inspuiting had opgegeven, besloot de gewezen vedette van Okapi toch te spelen en hij werd met 12 punten nog de topscorer. Een nieuw bewijs dat Hubert Troch een uitzonderlijk clubspeler is. Zondag ontvangt Osiris de ploeg van Kangoeroes in de zaal van Okapi. Als Hubert Troch tegen die wedstrijd volledig zal hersteld zijn, geloven we niet dat de zege van Osiris aan een puntje zal hangen. KORTRIJK - S.AALST (BI.B.) 45-64 De Aalsterse damesploeg S. Aalst (BI.B.) heeft te Kortrijk een eerste nederlaag niet kunnen ontlopen. Het gebeurde al in de e a-s te speelhelft, toen men als het ware nergens was in de afwerking en een shotprestatie van 5 op 39 liet noteren wat amper 12 percent betekende. Vandaar dat het voor de thuisploeg slechts een koud kunstje was om toen al de definitieve kloof te slaan (12-28). Want ofschoon Aalst na de rust over het ganse speelveld ging pressen en aan een opmerkenswaardige remonte timmerde bleeft het toch op drie punten steken. Een paar snelle tegenstoten van de thuisploeg zorgden ervoor dat de Aalsterse dames zich geen illusies meer hoefden te maken. Nu zondag wordt in eigen zaal het streekderby met Vlierzele gespeeld, waarin de Aalsterse meisjes dan de gelegenheid wordt geboden zich te rehabilliteren. Vlierzele zal echter geen gemakkelijk te nemen hindernis vormen. De doelpunten Podevijn 0-5, Usebaert 6-4, Van der Stockt 0-2, De Cremer 4-10, Callebaut 0-2, Naessens 0-6, de Maturo 2-4. J.V.A. De meisjes van Sim Aalst hebben in de thuiswedstrijd tegen de ploeg van Jambes weer hun kampioenenkonditie gevon den. Het eindresultaat (83-25) zegt alles betreffende het overwicht waaronder de tegenspeelsters van Jambes gebukt gingen over de volle wedstrijdduur. Qua verdediging was het werk van Sim af en ook aanvallend draaide de motor als een goed geregeld mechanisme. Er werd bijzonder snel gespeeld, zodat zone noch individue le verdediging van Jambes een beentje konden lichten aan de Aalsterse gazellen. Coach Luc Troch liet iedereen medewerken aan de overwinning en stelde 10 speelsters op. Bij de rust was er al een voorsprong van 35-12, een voorsmaakje van wat het in de tweede helft ging worden. De punten waren verdeeld als volgt Nora De Luyck 19, Rely Malchi 16, Ghislaine Ringoir 14, Mitsy Stockx 9, Martine De Nul 9, José Van Wijnsberghe 6, Annemie De Schrijver 4, Hilde D'Hondt 4. De stijl waarin die prestatie tot stand kwam, is een duidelijke aanwijzing voor de konditie van Sim. Zondag reizen de Aalsterse dames naar Jezebel, een ploeg die voorlaatste gerangschikt is. Zonder Jezebel te onderschat ten, menen we toch dat die ontmoeting voor Sim een algemene herhaling kan worden met het oog op de eerste wedstrijd in de Europabeker, die op 2 november te Nyon (Zwitserland) plaatsheeft. G.V.L. De bravourestukjes die door de Aalstenaars werden opge voerd, ontlokten voortdurend open doekjes. Hoewel Bus Lier éénmaal aan de leiding kwam in de eerste helft en in de tweede helft vaak vlak op de hielen van de thuisploeg geraakte, kon men eigenaar dig genoeg vaststellen dat eigenlijk niemand in een slechte afloop voor Aalst vreesde. .Het uitzonderlijk dynamisme en de totale inzet van de Aalsterse spelers in een gedroomd ploegspel, wekten bij de supporters de indruk dat ze het pleit niet konden verliezen. Het is allemaal goed afgelo pen en Sunshine heeft in moeilijke ogenblikken de zaak goed kunnen klaren, af en toe wel met enig geluk, zodat er na de wedstrijd een uiterst goede stemming was. Er werd wel afkeurend ge sproken over de manier waar op kleine Busschops spel maker Willy Steveniers had willen uitschakelen, maar de door de Lierenaars uitgeba zuinde taktiek die ze in de kranten zelfs niet hadden ge- kamoufleerd pakte niet. Er werd verleden week tussen het bestuur en de spelers zeer ernstig van gedachten gewis seld over de lage konjuktuur die sinds verscheidene weken was vastgesteld. Het bestuur deed er geen doekjes om en liet duidelijk verstaan dat bij een nieuwe nederlaag tegen Bus Lier in de premies zou gesnoeid worden. Het is een argument dat bij sportbeoefe naars van de huidige generatie het meest de doorslag geeft en Sunshine heeft zaterdag avond tegen Bus Lier werke lijk gespeeld als een "geheel" waarin iedereen voor alleman inspanningen deed. Zelfs als Sunshine zou verlo ren hebben tegen Lier, menen wij dat men niemand iets had kunnen verwijten. De Aalstenaars moeten nu zaterdag op Beaulieu leper tonen dat ze voorgoed de weg naar de wederopstanding zijn opgegaan. GUY VAN LEUVEN Pessimisten jammerden reeds een paar weken omdat de eerste overwinning van het seizoen uitbleef. Sommige hadden zelfs al het woord degradatie in de mond Enkelen verweten ons dat wij steeds bleven staande houden dat Lede over het nodige spelerspotentieel beschikte om een hoofdrol te spelen in de kompetitie, en dat de resultaten er vroeg of laat moesten uitkomen. Zondag had Lede dan dat tikje meeval, waaraan het tijdens de voorgaande ontmoetingen zoveel nood had om dan reeds de verdiende resultaten op het bord te brengen. V.C. JONG LEDE 6 - IZEGEM 0 J.E." 3LA Dnd :hes rorif Alhoewel de Ledenaars tij dens de laatste ontmoetingen meestal het applaus kregen, en de andere ploeg de punten, was het moreel ver van aange tast. Er werden dure eden gezworen dat er wraak zou genomen worden, als de bal maar eens voor hen wilde rollen. En zondag heeft de bal gerold en hoe Izegem is alles bij mekaar een kwartier in de wedstrijd geweest, en dat was op een paar tegenaan vallen die slechts tweemaal gevaar konden opleveren voor Rik Van Boven, die voor de rest een koude namiddag doormaakte. In het midden veld was Tienne Collijns de onbetwiste heerser. Wat die man daar afgewerkt heeft grenst aan het ongelooflijke. Hij werd hierbij voortreffelijk gesteund door Frans Tuyaerts, en in mindere mate door Uvijn. Vooraan goochel de Christiaens als in zijn beste dagen en zette soms met gemak vier tegenstanders in de wind. En laatst maar niet het minst vernoemen we Roger Mergeay, de man waar op iedereen heeft gewacht en waarop reeds hier en daar kritiek was gerezen. Het is echter een publiek geheim dat de Mechelaar nooit de goede konditie te pakken heeft, vooraleer het seizoen twee maand oud is. En zondag hebben de Westvlamingen dat tot hun schade en schande moeten ondervinden. De Leedse "Gerd Muller" was overal, legde enorm werk af, deelde kwistig goede passen rond en zette het orgelpunt op zijn uitstekende verrich ting met liefst drie doelpun ten. En als het er vijf of zes waren geweest had niemand daar graten in gevonden. Ook Collijns, Christiaens, Hil- laert en Gabriels stonden ge regeld achter het kanon en raakten de doelpalen of zagen hun schoten fortuinlijk ge stopt door eedoelman Ver- vaecke die soms niet meer wist waar zijn hoofd stond. WATERBALLET Slechts tijdens het eerste half uur ondernam Izegem enkele schuchtere aanvalspogingen, maar toen de Westvlamingen na 35 minuten tegen een 3-0 achterstand opkeken, was de kous helemaal af. De uitste kende baltechniek van de Ledenaars kwam op het zware veld helemaal tot zijn recht en ze maakten er dan ook een echt waterballet van. Na de hervatting verving Izegem op slag twee pionnen, maar ook deze jongens liepen hopeloos verloren tussen niet te stuiten aanvalsgeweld van de groen-witten. Met dit doel- puntenfestival zal Lede wel licht zijn komplex kwijtge raakt zijn, dat het moeilijk tot schoren kon komen. De komende thuiswedstrijd tegen Willebroek zal dit moeten be vestigen, want Izegem was een té zwak broertje om met dat Lede in de clinch te gaan. DE WEDSTRIJD Alle goede akties uit de wed strijd op een rijtje zetten zou wellicht het dubbele kosten van de ons beschikbaar gestel de ruimte in dit blad. We beperken ons dan ook tot de meest markante feiten. 8e min. Gekraakt schot van Mergeay komt via Izegemse voet bij Tuyaerts die naast besluit. 10e min. Schot van De Plecker wordt afgeweerd en Collijns herneemt maar vindt Vervaecke op zijn weg. 12e min. Mergeay vindt an dermaal Vervaecke in de schietbaan. 19e min. Collijns bedient Christiaens die na een dribbel nummertje opnieuw de bal aan Collijns geeft. 1-0. 21e min. Aktie Collijr Christiaens-Uvijn noemde wordt de bal afg snoept door uitgelopen Ve vaecke. 23e min. Van Dijck stut Uvijn langs de zijlijn. Zij inzenden wordt door Merged met het hoofd tegen de tofc^] wen gewerkt. 2-0 30e min. Tegenaanval Izegem Coudeville besli boven op deklat. 35e min. Collijns stuurt Mi geay in de diepte, Mergei stuurt de bal door naar staande Christiaens 3-0. 60e min. Hillaert vervai Collijns, die een trap in hj aangezicht kreeg. Lac| 63e min. vrijschop vocfPin Izegem, aan de rand van hi eigen strafschopgebied. Ni voor doelman Vervaecke bal wil oprapen gritste Mi geay hem voor zijn handi weg en besluit in doel vanu* een onmogelijke schiethoeT*: 4-0 72e min. De Ruyck valt voor Tuyaerts en sco> amper drie minuten later doorsteekpas van Mergeay hi vijfde doelpunt. 5-0 na min. 86e min. in Hillaert nu achi het kanon maar de vuist Vervaecke brengt redding. g. 87e min. Een vrijschop vaieke Christiaens wordt door Meproc geay met het hoofd overgeniy .K men en meteen staan een hal dozijn rozen op het bord. ypil Scheidsrechter Loysch leid<AAl uitstekend. £W/ PHE In h (ran foor aitsl Egm Wed: af 'a sn >tt S.K. Aalst blijft in hetzelfde ritme voortspelen. De Aalstenaars hebben tegen Ronse een wedstrijd vertoond die een bevestiging is geworden van de konditie die ze de voorgaande weken aan de dag hebben gelegd. De twee doelpunten waren volgens de zienswijze van een bestuurslid te weinig voor het betoonde overwicht tSf-—- MOLENSTRAAT 28 A AALST TEL.: 719.03 Een uitzonderlijke prestatie wacht U op vrijdag 23 en zaterdag 24 november 1973 telkens te 20 uur in de Grote Wieze Oktoberhalle 6.000 plaatsen). De 140 man sterke Amerikaanse groep komt U vergasten op een weergaloos spektakel van muziek - dans en show. Toegangsprijzen Volwassenen 125 F Studenten en leden van jeugdclubs 80 F Bestel onmiddellijk Uw kaarten over de nrs 052 -211.85 - 053 -252.01 - 053-674.75 03- 76.40.69 - 052-222.11 - 053-210.84 053 - 255.98 - 053-255.58 alsook bij de V.V.V. - Wieze 053 - 258.80. Op een beter terrein had den we uit de snelheid van onze aanvallers meer kunnen halen dan nu. De verdediging van Ronse heeft niet zoveel hinder ondervonden van de gladheid. De stortbuien tij dens de ontmoeting hebben eveneens de vlotte afwerking bemoeilijkt. Wat echter bijzonder positief is in de algemene indruk die van onze oranje-groenen is uitgegaan, is de veel grotere plankvastheid van onze verde diging. Dit betekent niet dat de achterspelers geen fouten meer begaan. Maar het is een feit dat ze nu onmiddellijk terugkeren en dat ze aldus nog een gemaakte fout kun nen goedmaken. Dat is het verschil met de verdediging die we in het begin van het seizoen hadden. Na de wijzi ging van de opstelling hebben we dat gebrek niet meer vast gesteld. De 17 doelpunten op ons passief vormen nog een schaduwvlek voor ons. Als men naar de cijfers van het aktief kijkt, ziet men dat wij met 20 doelpunten dezelfde produktiviteit als leider Lo- vendegem bezitten. Wat de twee gemaakte doel punten betreft, het eerste was een zeer handig staaltje van Dirk Janssens die gebruik TRflGtl Aalst: De Cubber, Schepers, De nieuwe aanwinsten van SK Neef en Michiels.(jdl) heeft gemaakt van een verras sende situatie. Ronses doel man is uit zijn doel gekomen en Dirk heeft onmiddellijk met veel flegme de bal over de portier van de tegenpartij in het verlaten doel gedepo neerd. Het doelpunt van Nevens illustreerde het voet bal zoals wij het momenteel spelen een combinatie van uit het middenveld eindigde via Norbert Van den Dungen bij Louis Nevens; die een laat ste reaktie van een bezoekend achterspeler voorkwam en zuiver het leder binnentrapte. Onze spelers mogen nu niet de vergissing begaan, dat ze zich superieur gaan voelen. Zondag krijgen we het bezoek van Kruishoutem, een forma tie die het lang niet slecht heeft gedaatot dusver, maar waarvan we toch niet de juiste kracht kennen. Voor zichtigheid is altijd geboden en daarvan moeten de spelers zich bewust zijn. Wat ook de verbetering vaR het samenspel en de verhei ging van het rendement bfe0g paalt, is de veel grotere a menhang tussen de verschi lende lijnen. De verdedigii sluit goed aan; de steunspeli voeren zo wel hun verdi gende als hun aanvallende o| dracht uit en daardoor is voorbode niet meer afgezoi derd. Onze positie in de rangschik king is bijzonder interessant Te vroeg aan de leiding staan vergt te veel van de zenuweif^ SI Nu kan de ploeg meer gedfj kontrakteerd spelen. Het ve|e schil met Lovendegem Va echter zo klein, dat we oiya geen zorgen moeten makeif) Eigenlijk is het echte begik van de strijd voor de tite maar na Nieuwjaar. Als dan nog dezelfde gunstigj plaats bekleden, kunnen misschien al een pronostiekjC wagen. door aanwerven van abonnementen voor DE VOORPOST Zich wenden Oude Vest 34 - 9330 Dendermonde of telefoneren naar 052-240.60. .«•Tl ïRflGEl< tuzour RAG El M A Z OU' «AC EL ozooTi vST *a<£ sum"1 Het spelerstcam van SK Aalst.(jdl)

De Voorpost | 1973 | | pagina 12