MINITORNOOI DER STAD AALST VOLLEY KUKLOS AALST ZORGT VOOR DE VERRASSING MOTO. CROSS WILLY DE WITTE WINNAAF VAN MODDERDUEL UITSLAGEN IN DE GOLFBILJARTKOMPETITIE 1 14 - 26-10-1973 Wisselbeker Schepen Gaston Van den Eede. Zondagkompetitie Drievelden wint toptreffen tegen Nieuwe Wijk Uitslagen van 21.10.73 SK Drievelden FC Nieuwe Wijk 1-0 FC Bonanza Real Familial 0-4 VK Sint Anna OC Aalst 2-3 VK Inno VV Sparta-73 6-3 SK Sint Job DV Stamp ia 1-5 FC Arend FC Residence 3-0 FC Morta vrij Kalender voor 28.10.73 Drievelden Inno Familial Sint Anna Sparta-73 Residence Morta Sint Job Stampia Nieuwe Wijk OC Aalst Arend Bonanza vrij RANGSCHIKKING 1. Drievelden 6/12; 2. Nieuwe Wijk 7/12; 3. Inno 7/11; 4. Stampia 6/10; 5. Arend 6/8; 6. OC Aalst 6/7; 7. Real Familial 6/5; 8. Morta 6/4; 9. Sparta-73 6/4; 10. Residen ce 6/3; 11. Sint Anna 7/3; 12. Bonanza 7/3; 13. Sint Job 6/0. De hoofdbrok van de zevende kompetitiedag, het treffen tussen de twee ongeslagen "supers", werd een boeiend kijkstuk waaruit Drievelden met de kleinste zege als overwinnaar naar voren trad. SK verdringt daardoor de Nieuwe Wijk van de leiding, terwijl er zich anderzijds een soort hergroepering aan de top heeft voorgedaan. De onmiddellijke achtervolgers, VK Inno en DV Stampia, wonnen inderdaad op overtuigende wijze hun respek- tieve wedstrijden tegen het geduchte Sparta-73 en het moedige doch ongelukkig Sint Job. Dat belooft voor volgende week, want dan komen de vier kopploegen tegen elkaar uit. Ook FC Arend en OC Aalst klampen verder goed aan Arend overwon het hardnekkige Residence en OC Aalst ging Sint Anna op eigen terrein verslaan. Real ging Bonanza in eigen midden een opdoffer geven en vlucht daarmede weg van de staart, Morta, ten slotte, dat vrij was op deze dag, blijft op dezelfde plaats en krijgt volgende week tegen Sint Job de kans om naar voren te schuiven in de rangschikking. Zaterdagkompetitie FC Melckenbeeckvrienden rukt zich los Uitslagen van 20.10.73 FC Melckenbeeck SK Kruis 8-1 FC Post Eremb. FC Heipias 3-1 FC Leeuwerik SK Rimini 1-1 FC Fregat FEB Europe 1-1 SK 't Hoeksken vrij Kalender voor 27.10.73 Kruis Heipias Post Eremb. Rimini 't Hoeksken FEB Europe Fregat Melckenbeeck Leeuwerik vrij Rangschikking 1. Melckenbeeck 6/11; 2. Post Eremb. 6/8; 3. Fregat 5/7; 4. 't Hoeksken 5/7; 5. Rimini 5/5; 6. FEB 5/4; 7. Leeuwerik 6/3; 8. Heipias 5/2; 9. Kruis 5/1. VK INNO - VV SPARTA 6-3 Ondanks het bar slechte weder, kreeg men een prachtige en spannende wedstrijd te zien. Op de 7e min. schoot De Gusseme Sparta op voorsprong. Sablon kon op de 25e min. gelijkstellen. De Waegeneer kopte op de 34e min. Inno op voorsprong eveneens op hoekschop. De tweede helft kende een fantastische start. Reeds op de derde minuut stelde De Cuyper gelijk. Eén minuut later nam Inno terug voorsprong langs Sablon en op de 6e mm. stelde De Cuyper opnieuw gelijk. Uiteindelijk lukte VK Inno erin, deze suspens-match in zijn voordeel te besluiten, dank zij een betere fysische konditie, en verder uit te lopen 'via H. Persoons op de 13e min., De Waegeneer op de 21e en Reynier op de 68e min. Speciale vermelding voor Vinck Léo bij Sparta en "modder- duivel H. Coppens by Inno. FC AREND - FC RESIDENCE 3-0 FC Arend, gestart met windvoordeel, kwam op voorsprong, via P. De Bruyn uit strafschop wegens vrijwillig handspel van een Residence verdediger. Rust 1-0. In de tweede helft werd FC Arend een weinig ingedrukt, maar vond toch nog de nodige punch om twee doelpunten aan te tekenen, 1 langs Vinck R. en Van Kut Martin. Verdiende overwinning en uitstekende leiding van de heer Jozef Borms. BEFFEN bergen bergen BERGEN EERGfri Residence, geen gemakkelijke klant in het mini-tornooi.(lb) C d |h St.-Amandus, het jonge ploegje uit Gavere, heeft na zijn prachtwedstrijd op Kangoeroes Aalst, weer afdoend bewezen dit jaar een grote titelkandidaat te zijn. Gavere, na overwinningen tegen Margos Gent en Kuklmann Zelzate, pakte tegen Aalst met een zware aanval en een kortopzittende verdediging uit, waar tegen de weinig routinerijke groen-witten moeilijk een tegenzet vonden. Het werd zonder moeite 3-15 tijdens de eerste zet die zeer snel werd betwist. Dirk Bosman spijkerde enkele punten tegen het bord met een magnifieke froater doch het veldspel van de thuisploeg woog niet op tegen de beweeglijke Gaverenaars. De tweede set kende een analoog verloop, met dit verschil misschien dat het uiteindelijk 5-15 werd. Kangoeroes Aalst ledigde de beker tot de laatste druppel. Gavere voerde zonder medelijden de forcing en gesteund door een massa supporters, (waar zaten die allemaal in de mini-zaal van de Kangoeroes leverde het nog een 1-15. FC MELCKENBEECKVRIENDEN winden er geen doekjesom, en bewezen dit deze week terug met een overtuigende zege tegen een zwalpend SK Kruis. FC Post Erembodegem neemt voor de tweede plaats in de algemene rangschikking, na een matige zege op FC Heipias. FC Leeuwerik behaalt zijn derde drawn tegen een gehandicapt FC Rimini en tenslotte geraakte FC Fregat Aalst niet verder dan een gelijkspel tegen een herboren FEB Europe. FC Fregat FEB Europe 1-1 Het werd een genietbare partij, met FC Fregat het meest in de aanval doch het was pas op de 29e min., dat Mare Carael de thuisploeg op voorsprong schoot. In de tweede helft kon FEB gelijkmaken, drong nog verder aan, doch kon niet besluiten. Bij FC Fregat doet de afwezigheid van Patrick Van Mieghem zich sterk gevoelen. Talrijke kansen bleven onbenut. SK DRIEVELDEN - FC NIEUWE WIJK 1-0 Zeer faire wedstrijd, ondanks de zeer grote inzet van de wedstrijd en het erbarmelijk slechte weder. In de eerste helft dicteerde FC Nieuwe Wijk de wet, doch het kon onmogelijk de goed georganiseerde SK verdediging, met William Van Hover en Ignace De Block, in de hoofdrollen, verschalken. Het was slechts op enkele gevaarlijke tegenaanvallen langs Luc De Backer en Rony Arijs, dat doelman Johny Bosman, zijn koude handen uit zyn warme mouwen diende te steken. In de tweede helft nam FC Nieuwe Wijk weer het initiatief, en onder impuls van technieker René Soetinck en goed opgebouwde aanvallen van Wilfried Van den Steen, diende doelman Norbert Van Renter- ghem al zijn kunde aan te wenden om zijn netten gaaf te houden. Na 50 minuten, kwam SK Drievelden er definitief door en doelman Bosman had meer dan zijn werk met schoten van Luc De Backer, zijn broer Johny en de steeds weer vooraan opduikende Herman De Schutter, doch een voortreffelijke Jean Bastiaens keerde het grote geweld. Rond de 60e min. viel dan het harde vonnis voor FC Nieuwe Wijk. Rony Arijs rukte langs links op, met zijn bewaker aan zijn zijde, zwenkte naar doel toe, en besloot van op een 20 meter, met een keiharde linker in de bovenhoek van het Nieuwe Wijkdoel. SK Drievelden jubelde en FC Nieuwe Wijk was verslagen. In de laatste minuten was het al SK Drievelden, dat de klok sloeg, en doelman Bosman moest zo na nog een tweede doelpunt toekennen op een schuiver van Marcel Sergeant. Vlekkeloze leiding van de Heer Daniël Kieckens. FC BONANZA - REAL FAMILIAL 0-4 Reeds na de derde minuut scoorde Real via Van Helsuwe M. en het was op de 10e min., dat JP Stadtfeld de enige kans van Bonanza sloot in het zijnet. De wedstrijd verliep verder op een zeer laag peil. De atmosferische omstandigheden waren hier wellicht niet vreemd aan. Rust 0-1. 6 minuten na de koffie bokste doelman De Smedt de bal nipt over op schot van Caudron Jozef. Eén minuut later nam dezelfde speler echter de kans te bate om Real op 0-2 te brengen na slecht terugspelen van A. Triest op zijn doelman. Tien minuten voor het einde was het opnieuw Caudron Jozef, die de voorsprong van Real verhoogde, na twee Bonanzaverdedigers omgespeeld te hebben. Eén minuut voor tijd maakte Van Helsuwe M. de rekening van FC Bonanza rond. 0-4 eindstand. Mooie overwinning van Real, doch met iets overdreven cijfers. SK SINT JOB - DV Stampia 1-5 Stampia startte dadelijk met sterk windvoordeel, speelde heel goed samen en Sint Job kon alleen aan verdedigigen denken. De stand liep dan ook vlug op tot 0-5, via 4x Freddy De Block en lx Flores Jesus. Dit was dan ook de ruststand. Na de rust was het de beurt aan Sint Job om met windvoordeel de vesting van DV Stampia te bestormen, doch het was pas in de laatste minuut dat langs Peeters de stand gemilderd werd. Sportieve wedstrijd onder een zeer goede leiding van R. Van Herreweghe. Sekretaris Hoste was er het hart niet van in, "Och we verliezen wel doch we weten elke week waar we voor staan. Vandaag was er niets aan te doen, volgende keer misschien. Groot winstpunt is echter wel de voortreffelijke verstandhouding die tussen de spelers heerst, ondanks de nederlagen en de zware op doffers die we te verwerken krijgen. We hopen nochtans nog enkele wedstrijden te winnen, alhoewel, het dient gezegd, het zeer moeilijk zal gaan." KANGOEROES AALST Swalens, Van Renterghem, Podevijn, De Smet, Hoste, Van Calenbergh, De Brul, De Rop, Bosman, Van der Snick, Schollaert, Wilson, Tas, Roe- landt en Steenhoudt. Nog in de eerste provinciaal moest Juvenes Zele naar Egmont Zottegem waar de Zeienaars een zware 3-1 ne derlaag te verwerken kregen. Het was al geen koek en ei want discussies tijdens de vierde set zouden eens zure oprispingen tot gevolg kun nen hebben. GILVOC - SIFRANO ST.-NIKLAAS 2-3 (54-66) De wedstrijd van Gilvoc tegen titelkandidaat Sifrano bood een spannend spektakel. Gil voc was nochtans zwak ge start en verloor de 1ste set met 5-15 ondanks de goede prestatie van Paul Vercaute- ren. In de volgende set kan Van Geit met enkele mooie bloks het tij doen keren en de blauw-oranjen terugbrengen van 0-2 naar 6-3 en 10-5. Nadat de thuisspelers uitlie pen tot 13-5 maar Sifrano terugkwam tot 13-10 kon de ploeg van sekretaris Calis toch besluiten met 15-10. De derde set is enkel het onthouden waard door de prestatie van Johan Aerts. Nadat deze, ondanks een drie mansblok van Sifrano, zijn ploeg met prachtige smashes terugbracht van 3-9 naar 7-9, viel hij echter iets te vroeg stil. Sifrano kon afsluiten met 7-15. De volgende spelbeurt kon Gilvoc voorsprong nemen dank zij de goede blokvor ming van Van Geit. De oran jehemden kwamen echter terug (6-6). Daarna kon een rustig Gilvoc echter weer boni verwerven en een machtige, niet te stuiten smash van Aerts besloot deze set. (15-11) Tenslotte beleefden we een spannende vijfde set waarin Gilvoc kon uitlopen tot 6-0. Langzamerhand schenen echter de zenuwen van de thuisploeg het te bege ven. Tot 12-9 konden zij hun voorsprong behouden. In een enorme spanningskolk namen de klaasjes de bovenhand en besloten met 12-15. Een goede prestatie van Gil voc, dat echter mits iets meer kalmte op cruciale momen ten, deze match kon gewon nen hebben. Van Geit, Aerts en Vercauteren waren out standing. VC T.BERLARE - VDK LOVENDEGEM 2-3 (65-68) Zeer spannend treffen met een zich overtreffend Berlare dat co-leider Lovendegem tot een allesgeven dwong in die mate zelfs dat het geluk een handje moest toesteken om de bezoekers aan de puntjes te helpen. Onder impuls van Herman Carlier en Dirk Jans- sens gaven de puiten een uit stekende repliek die uitmond de in een gelijke stand 12-15 en 15-9. Lovendegem nam toen een ruimere voorsprong met 9-15 doch kreeg een verrassende counter vaneen snel spelend Berlare (16-14). Net zoals Gilvoc (tegen Sifrano) hebben ook de Berlarenaars de kans in handen gehad om de lei ders een nederlaag toe te die nen. Bij het terreinwisselen was het 8-5 en even later bleef deze voorsprong nog be houden tot 10-7. In een span nend seteinde zou de routine van Lovendegem de boven hand krijgen zodat het 13-15 werd na een spannend tref fen. Zo is Lovendegem voor een vierde achtereenvolgende seizoen aan een topper bezig in de tweede provinciale zonder dat het erin slaagde de poort naar eerste open te beuken. Wordt het dit jaar menens Als we de prestatie van Berlare tot maatstaf nemen zal het nochtans wel beter dienen te spelen BERGOUGNAN EVERGEM VC ADEC BAASRODE 2-3 (57-65) Bij Adec was men niet zo optimist met het vooruitzicht tot de belangrijke wedstrijd tegen Bergougnan Evergem. De Weerd (ziek) en Dervaux (gekwetst) ontbraken op het appel en moesten de bezoe kers met zeven basisspelers de wedstrijd aanvangen. Span nende fazen kenmerken de eerste set met mooie bewegin gen langs Van Cauwenbergh- Goossens en 13-15. Twee sets tereke worden dan aas voor de thuisspelers (15-10 en 15-10). Van Cauwenbergh in een uitstekende conditie opende de feestelijkheden met Roger De Braeckelei meermaals afgezonderd in smashpositie te brengen zodat deze maar te knippen heeft. De thuisspelers, nochtans sterk aangemoedigd, moeten diep in het arsenaal van hun krachten- en adempotentieel putten en verliezen traagjes vat op de wedstrijd die door lopend aan een hoog tempo wordt betwist. Ronny Pieters, heel efficiënt zonder bepaald laagtepunten, punt de vierde set in Ad.ec's voordeel.(6;15) nadat de mauvehemden nog voor sensatie zorgen door on geconcentreerde services bij 4-14, stand bereikt na een 4-7 tussenstand. De laatste set wordt wel de gelegenheid voor Edward Pie ters die werkelijk onstuitbaar blijft voor de verzwakkende thuizers. Tot 5-8 kunnen ze nog enigszins aanklampen doch dan is de pijp definitief uit. Met deze verrassende 2-3 zege blijft Adec nog mede aan de leiding. De wedstrijd van zaterdag tegen Hades Temse, medeleider, wordt wel de match van de waarheid. SPRINGBOKKEN ZELE - ST.-LAUREINS 0-3 (32-55) St.-Laureins was in alle lynen de baas van de Springbokken die niet konden wedijveren met de vlugge bezoekers. Na een daverende 2-15 en een nipte 12-15 kwamen de Zeie naars verrassend weerslaan doch sneuvelden op de meet met 18-20. In de derde provinciale ont moeten VC 71 VOLTWIEZE WICHELEN mekaar in de te lage zaal van Wieze. Vraag rijst hoe het mogelijk is dat dergelijke zalen nog kunnen goedgekeurd worden voor of ficiële wedstrijden. Wil men propaganda maken voor de volleysport dan dient men wel wat kieskeuriger op te treden bij de homologatie van de terreinen. Met een zolde ring, ongeveer de dubbele hoogte van het net, is een deftige receptie, service, hoge pass en lage verdediging ON MOGELIJK Het bewijs is trouwens afdoend geleverd tijdens deze derby die werke lijk heel schoon kon geweest zijn. Nu waren slechts spora disch goede akties te zien. Voor de rest ping-pong We willen in genendele de spelers van beide teams kleineren, integenddeel, het is echter ONMOGELIJK deftige sport te bedrijven in zule akkomo- datiesen zulke zaken worden dan nog in de hand gewerkt door een homologa tiekommissie die voor de goede gang van zaken dient te waken. En maar elke algeme ne vergadering ijveren voor een kompetitie in OFFICIË LE zalen met een minimum hoogt van zus en vrije ruimte van zo De wedstrijd sordt ge wonnen door Wichelen met 2-3 (15/7, 6/15,15/13,11/15 en 6/15). KUKLOS AALST won over- verdiend maar verrassend van LEEUWERIK LEDE dat zijn goede prestaties van de afge lopen week-end niet kon be vestigen. Met 15/9, 15/3 en 15/11 was deze derby wel rap afgelopen en heeft kuklo de smaak degelijk te pakken. SPORT DENDERMONDE heeft zyn derde topwedstrijd niet tot een goed einde kun nen brengen. Elversele was verwittigd en speelde zeer kalm de bal rond. Met 15/11, 12/15, 15/13, 6/15 en 11/15 moesten de jongens van de Dendermondse gevangenis eraan geloven. (2-3) DAMESVOLLEY Goede wedstrijd van de Gil- vocdames tegen technisch zeer goede en zwaar smashen- de dames van Sigivoc. In de eerste set namen de Wase meisjes een zeer sterke start (3-15) ondanks een goede prestatie van Marijke Van de Putte in verdediging. De tweede set meer weerstand van Gilvoc waar Kristin Hoogewijs, die een uitsteken de match vertolkte, meer op het voorplan kwam. Deze spelbeurt (11-15) was een aanloop tot een prachtige derde waar Gilvoc na een sterk debuut (7-1) het heft in handen hield en kon besluiten met 15/11. In de vierde set ging Gilvoc goed mee doch de te verwachten verzwakking kwam na 7-7 (9-15). Te ver melden de goede wedstrijd van Angele De Bakker en Magda De Kinder, heel effi ciënt in aanval en verdediging. Berlare Incó Be veren werd uitgesteld, WOndelgem Adec SPort werd 3-0 forfait wegens laattijdig verschijnen van de bezoeksters terwijl over wedstrijden Kruibeke Zele en Aalst N. SM. Gent geen informatie werd ver strekt. Gezien de vele regen die we zondag op het parcours kregen Lotenhulle werd het aldaar een echt moddergevecht, zo slecht wt het dat enkele piloten weigerden te starten. De gebroeders D Witte bestegen wel het stalen ros en van geen kleintje vervaard nv daarbij de kennis van het rijden op een dergelijke omloop werd h andermaal een zege voor Willy bij de inters. Gemakkelijk ging b niet, in de eerste reeks ging alles nog naar wens, hij kwam a vierde uit de start en ging geleidelijk zijn verloren terrein inwinne om afgescheiden te zegevieren met 2'10" voorsprong. In de tweet reeks kwam hij op kop uit de start, beter kon het niet, maar bij eerste hindernis reed hij zich vast in het slijk. Hij moest iedere doorlaten en zette dan op zijn gekende manier de achtervolging li Hij remonteerde renner na renner op een manier die eeniedei bewondering afdwong, wanneer hij dacht dat hij aan de leidit reed, misrekende hij zich wel, want voor hem reed Smet die e« veel grotere voorsprong had. In de mening ook deze reel gewonnen te hebben, overschreed hij de streep, maar groot wj zijn verwondering toen men hem zegde dat hij slechts tweede wa Doch einde goed, alles goed, want in het klassement kon Smi hem niet bedreigen voor de eindzege. Hij won voor Bosch dei voorlaatste wedstrijd van het seizoen. Broer Johnny kende mindi geluk, na een slechte start kwam hij tot op de 4de plaats teru maar moest dan toezien hoe zijn motor in het slijk bleef steken e slechts als twaalfde weer op gang kon gebracht worden. Too eindigde hij deze reeks nog op de derde plaats. Ik hoef hier zekt niet meer te vermelden hoe hij er weer aan sleurde. Bij de volgend reeks kwam hij als 12de uit het hekken, kwam weer terug b derde stelling, maar dan ging hij tegen de vlakte. Wanneer dachten dat hij nu ontmoedigd ging stoppen hadden we zonder d waard gerekend. Van uit de tiende plaats ging hij terug in i aanval om eervol vijfde te eindigen. In het algemeen klassemei werd hij derde wat zeker niet slecht is na een dergelijke reeks va tegenslagen. Misschien zit er zondag voor Johnny iets meer in. V wensen het hem. HERDERSEMSE CROSS VAN DENDERRUITERS Spijts het barre weekend-weer kwamen er toch nog een zeventigtal ruiters naar het Denderland te Herdersem. Tijdens de dressuurproef kwamen Paul Opsomer en Arnold Nauds bij licht en Opsomer Luc bij zwaar als de besten naar voor. Oer een zeer glad parcours van 4.000 m met 24 vaste natuurlijke hindernissen, startte in de namiddag het cross gedeelte. Het publiek wel wat door weer en wind uitge dund, kregen waar voor hun geld. De cross gaf als uitslag voor licht 1 Oscar Hendrikxs, licht 2 Arnold Niuds en zwaar Luc Opsomer. het crossgedeelte was er nog een verkort parcours over driehonderd meter met zeven hindernissen. De totale eindstand Licht 1 1. Oscar Hendrikxs; 2. Paul Geeroms; 3. Hubert Reygaert; 4. Paul Opsomer; 5. Mare Goossens. Licht 2:1. Arnold Niuds; 2. Paul Lambrecht; 3. Naudts A.; 4. Emiel Vinck; 5. Karei Van der Steen. Zwaar 1. Luc Opsomer; 2. Pierre De Brucker; 3. Hans Verdoodt. REEKS I Cosmos A Fosqeus B Scotsching B Kasseistampers T Royal Boys A Hand in Hand A 2- Esqeus A Moorsel A Koszen A Scotsching A Onkreukbaren Johny Boys REEKS II Gijzegem - Cosmos B Moorsel C Krijt op tijd Hand in hand Royal Boys Moorsel B Riva Lede Zandstuivers Koszen Johny Boys Onkreukbaren RANGSCHIKKING REEKS I Moorsel A Fosqeus Cosmos Hand in hand Onkreukbaren Fosqeus Scotsching Johny Boys Koszen Scotsching B Kasseistampers Royal Boys REEKS II Moorsel B Gijzegem Hand in Hand Zandstuivers Moorsel C Royal Boys Cosmos Johny Boys Koszen Onkreukbaren Krijt op tijd Riva Lede 2 1! 2 2 11 0 ll

De Voorpost | 1973 | | pagina 14