U v.u. Korrespondenten, VRIJE TRIBUNE K.P. P.V.V. B.S.P. ZEBRAPADEN LAPMIDDELEN in de week van 1 november worden de teksten uiterlijk tegen dinsdagmorgen op de redaktie verwacht REGIONAAL KOMITEE DOKTERT AAN WERKLOOSHEID IN ARR. AALST 2 - 26-10-1973 De redaktie heeft het recht deze teksten in te korten CHILI: PROGRESSISTISCHE EENHEID De gemeenschappelijke Chili- protestnieeting van vorige vrij dag in de zaal Madeion op de Grote Markt te Aalst bracht ongeveer 500 toehoorders bij mekaar van verschillende orga nisaties en gezindheden. Ze zijn er gekomen om aldus hun verontwaardiging, hun afkeer en hun veroordeling uit te spreken over een misdaad en een georganiseerde volkeren moord door een kliek militai ren met de hulp van het internationaal grootkapitaal. Alle sprekers legden vooral daar de nadruk op en vonden mekaar verder in een gemeen schappelijke oproep tot onze eigen regering om de Chileense militaire moordenaars niet te erkennen, de Belgische hulp aan Chili te herzien en die eventueel aan de Chileense vrijheidsstrijders toe te kennen. Tevens werd ook de aandacht meer dan eens gevestigd op het gevaar van eender welke vorm van beroepsleger voor ons eigen land. De minuut stilte ter nagedachtenis van de vermoor de president Allende was een indrukwekkend en ontroerend moment van opgekropte woede, en van de eensgezinde wil die misdaad nooit te erkennen, daadwerkelijk te steunen tot de demokratie in Chili is hersteld en de moordenaarsbende weer de laan is uitgestuurd. De verschillende oproepen gin gen verder in de richting van de uitbouw van een progressief front om de grote multinatio nale ondernemingen die o.ni. aan de basis liggn van de Chili- putsch een krachtig halt toe te roepen. Het fascisme loert ook om de hoek bij ons. verklaar den meerdere sprekers, het is immers zoals een Franse minister onlangs nog zegde, «het leger zal onze laatste burcht zijn tegen het linkse front». Om een tweede, derde en meer Chili's te vermijden is een sterk progressief front absoluut nodig. Laten wij er aan bouwen, zo zei ACV-sekre- taris Willy De Turck, en laten wij ons daarbij leiden door datgene wat ons bindt en niet door wat ons scheidt. Dat dergelijk front moet gebaseerd zijn op eerbied en waardering voor ieders overtuiging is vanzelfsprekend en de «condi tio» zonder dewelke het realise ren van deze frontvorming onmogelijk is. Dergelijke taal en de eensgezinde uitdrukking van de wens alle vooruitstreven- den verder te zien samenwer ken stemt ons blij. De klassenstrijd is een werkelijk heid en zal blijven bestaan zolang er klassen zijn, zolang het internationaal grootkapi taal de plak blijft zwaaien over de arbeidersmassa's. Het is onze dwingende plicht als kleine mensen onder mekaar de handen in elkaar te slaan. Wij zijn volledig bereid ons van die inderdaad dwin gende plicht te kwijten. De gemeenschappelijke Chili-pro- testmeeting heeft naast de betoonde solidariteit o.m. ook bewezen dat deze samenwer king mogelijk is. Waar een wil is is een weg. Wellicht kan deze gezamenlijke Chili-avond de start betekenen van een Aals- ters progressief front. De solidaire strijd voor de redding van onze Chileense kameraden is ook onze strijd. Met het voorbeeld van Allende en zijn vrienden voor ogen zeggen wij «vooruit voor het front der progressisten». Jos DE GEYTER KP DENDER B.S.P.-DEMOKRATIE In de Voorpost-uitgave 19 ok tober 1973 verwijt een B.S.P.- senator de P.V.V. van machts honger. Maar wie heeft in dit land eigenlijk de grootste machtshonger Sinds lang streeft de B.S.P. naar alle monopolies en huldigt deze partij de leuze «Rood of geen Brood». Daarbij sluiten de socialisten alles en iedereen uit. Het doel wettigt de middelen voor de B.S.P. en niets of niemand sparen ze. Op dat ogenblik telt voor deze partij de demokratie niet meer. Het is juist de P.V.V.-eis die de socialisten dwars zit. Inder daad. de P.V.V. vraagt, als partij die een groot deel van de bevolking vertegenwoordigt, (de P.V.V. is in het arrondissement Aalst de tweede sterkste partij na de C.V.P.) ook deelname in de beslissing van de G.O.M. en vraagt de erkenning van de liberale vakbond in de openba re diensten. Wat is aan een dergelijke eis verkeerd, tenzij dat men alleen demokratisch kan eisen dat de G.O.M. rechtstreeks zou wor den verkozen. Ook voor de vertegenwoordi ging van de vakbonden in de Openbare Diensten is en blijft er één maatstaf: syndikale verkiezingen. Dat weet de B.S.P. echter. Het kan ook niet anders wanneer men ziet van waar de B.S.P. komt en wat ze als partij nu nog vertegenwoordigt bij ver kiezingen. Bij de samenstelling van de regering had de B.S.P. kennis van de P.V.V.-eis. Reeds bij de wijziging van de grondwet wist men dat voor de uitvoering de P.V.V. in de regering moest aanwezig zijn indien men twee-derde meer derheid wilde bereiken. Houdt de B.S.P. senator de andere partijen voor naief of dom Dacht de B.S.P. de macht in de organen te kunnen delen met de C.V.P. en droomde men zodoende met een kleine groep een ganse bevolking te kunnen maneuvreren? Zou dat geen machtshonger zijn, ten koste van demokratie Het is aan de B.S.P. zelf te antwoorden op de vraag: «of ze de regering nog verder willen steunen». Indien de huidige regering overbodig is voor de B.S.P. dan moet ze aan de heer eerste minister dit onomwon den zeggen. Hij kan dan het ontslag van zijn ploeg aanbieden en nieuwe verkiezingen vragen. De uitslag zou verrassend kunnen zijn voor de socialisten. Want indien de B.S.P.-senator meent dat de kleine man van de P.V.V. niets heeft te verwach ten, dan kaatst hij de bal mis. De kleine man is groot geworden, hij kan zelf oordelen en slikt niet meer wat Van Eynde en konsoorten zeggen, roepen of schrijven. De kiezer ziet de realiteiten: R.T.T.-pro- bleem. Ibramco, zijn daarbij geen hoge socialistische bonzen rechtstreeks betrokken Zijn dat zaken waarmee de gewone man gediend is, of walgt hij van dergelijke machtshonger van B.S.P. vooraanstaanden Nochtans dat kreeg de gewone man van de socialisten in plaats van een demokratisch beleid En is het deze regering niet waaraan de P.V.V. deelneemt die een aantal sociale maatre gelen heeft getroffen in tegen strijd met vorige regeringen van C.V.P. en B.S.P., zonder de P.V.V. Wie is dan de motor geweest, de inbrenger en de aanstuurder op een aantal maatregelen als: verhoging van pensioenen met 7,36% automatische herwaarde ring van alle pensioenen verhoging verlofgeld gepen sioneerden pensioenverhoging zelfstan digen verhoging vergoeding ge handicapten aanpassing door indexering van fiskale barema's en zoveel andere die Leburton fier opsomde op het BSP- kongres. De P.V.V. is zeker in dit land niet deze partij waarvoor de B.S.P. haar zo graag afschil-' dert. Is het veeleer niet de B.S.P. die sinds lang stilstaat en eens zou moeten nadenken wat ze vertegenwoordigt, wie ze verde digt en of alles zo logisch lijkt! Denken we maar aan het optreden van Major toen hij minister was. aan de scheldpar tijen van Van Eynde en aan de artikelen van «Links» die in eigen socialistische middens het beleid van de B.S.P. in vraag stellen. P.V.V.-AALST HET MIDDEN-OOSTEN DE PETROLEUM EN WU Het gaat niet zo bijzonder goed in de wereld. Nauwelijks kwam een einde aan de jarenlange oorlog in Vietnam of er is een nieuwe uitgebroken in het Midden-Oosten. De Verenigde Staten maken een zware poli tieke krisis door. In Chili heerst het fascisme en in een groot deel van de wereld is het steeds de honger die om zich heen grijpt. Tegenover dit en nog zoveel anders gebiedt het nuchter verstand de moeilijk heden en de kommunautaire spanningen in Belgie te relati veren. Men heeft ongelijk ze op te schroeven. Bepaalde natio nalistische passies en laag bij de grondse partijspelletjes be letten meestal het hoofdzake lijke van het bijkomstige te onderscheiden. Om maar één essentieel probleem te vernoe men: dit van de brandstofbe voorrading, de petroleum. De oorlog in het Midden-Oosten heeft dit probleem geaksen- tueerd. Waarom Omdat 60% van de energie die in West- Europa wordt benut afkomstig is van petroleum. Europa en de wereld hebben belang bij het herstel van de vrede tussen Israël en de Arabische landen. De veiligste grenzen voor Israël zijn bovendien deze van de vrede. Maar bij ons kan het zo niet voortgaan met de petro- leummaatschappijen die alle vreemde en dikwijls multina tionale ondernemingen zijn. Zij hebben enorme fortuinen ver diend. Nu staan wij voor twee feiten: de onzekerheid van een voldoende bevoorrading van petroleum voor ons land en nieuwe prijsstjgingen die te verwachten zijn. Er js geen kontrole op deze prijzen die niet worden bepaald door de kostprijs maar door de gangba re koersen op de wereldmarkt. Er is geen zekerheid meer voor de bevoorrading vermits de petroleum afhangt van buiten landse maatschappijen. Zij die het privé-initiatief terzake en dus het kapitalistisch monopo- lisme verdedigen wijzigen niets aan de gewraakte toestand. Het zijn dezelfden die het Ibram- coprojekt van meet af aan hebben bekampt en juist daarom in een slecht daglicht hebben gesteld. Maar wie ons nationaal belang en de demo kratie wil verdedigen moet zich verzetten tegen de huidige toe stand die ons met handen en voeten gebonden overlevert inzake de brandstofbevoorra ding en de geldende prijsvor ming. En deze laatste kunnen dan slechts, boven mogelijke onhandigheden heen. niet an ders dan het principe bijtreden dat door de socialisten werd vooropgezet: de oprichting van een openbaar bedrijf voor ruwe olie-invoer uit Iran en de verwerking ervan om het buitenlands en kapitalistisch monopolie te doorbreken. Dat is de bedoeling met Ibramco. Wat de gewone man hieover weet is enkel dat Ibramco iets is waarmede de socialisten eerder op een vieze manier wat hebben te maken. Ziedaar hoe in België en speciaal in Vlaanderen de voorlichting door pers en radio-televisie gebeurt. Maar hier en elders gaan achter vele facades belan gen schuil die niet deze zijn van het volk maar van de grote financiën. Per slot van rekening zijn het steeds en in alles de klassentegenstellingen die de politiek bepalen. Als Jan met de pet zich daar maar rekenschap van gaf. Bert VAN HOORICK V olksvertegen woord iger AMNESTIE In het jongste nummer van «Wij», het weekblad van de Volksunie, staat een artikel van de publicist Jos Dierickx naar aanleiding van de tiende verjaardag van het overlijden van dr. Jef Goossenaerts. In dat artikel vertelt de auteur hoe dr. Goossenaerts. alhoewel tijdens de tweede wereldoorlog totaal buiten de kollaboratie gebleven, in 1944 aangehouden werd en zonder bewijzen opgesloten in het kamp van Lokeren. Hij werd nadien zonder veroordeling vrijgelaten en hij kreeg zelfs het ridder schap in de Leopoldsorde en de burgerlijke medaille eerste klas voor zijn gedrag tijdens de jaren 40-45 Deze anekdote van de man die niet kollaboreerde, maar toch aangehouden werd. deed ons terugdenken aan een andere oorlogsfiguur, nl. een zekere Edouard Anseele. «'t Pallieter- ke» publiceerde onlangs een merkwaardige foto van deze Edouard Anseele. een foto uit de tijd toen hij nog schepen was van de stad Gent, in 1940, om precies te zijn. Een merkwaardige foto inderdaad, want de schepen Anseele zit er tussen de eregenodigden van een tuirfeest. samen met een hele reeks hogere officieren van de Duitse Wehrmacht. Hij werd daarvoor na de oorlog echter niet in het kamp van Lokeren opgesloten en hij is later zelfs Belgisch minister geworden, wat iedereen wel weet die de huidige RTT- schandalen een beetje volgt. Dat er niet alleen in de Volksunie, niet alleen in de CVP over de PVV en de ekonomische kollaborateurs zwijgen we welvoeglijkheids- halve maar ook in de BSP plaats was en nog is voor kollaborateurs en kandidaat- kollaborateurs. weet iedereen. We hebben bovenstaande te genstelling Goossenaerts- Anseele aangehaald om nog maals aan te tonen hoe onzinnig en onrechtvaardig de repressie in 1945 en later wel geweest is. En hoe gerechtvaar digd een algemene maatrege zou zijn om aan de gevolgen van die repressie een einde te maken. Met andere woorden: we hebben nog maar eens een illustratie willen brengen om de pleiten voor algehele en onvoor waardelijke amnestie! Inder daad, onvoorwaardelijke am nestie! Dat, en alleen dat. kan een einde maken aan de hypotheek die op de toekomst van dit land zwaar drukt. Amnestie, niet om te zeggen wie gelijk had en wie ongelijk, niet om een oordeel uit te spreken over wat gebeurd is tijdens de jaren 1940-45. Maar wel amnestie om een einde te maken aan de tweedracht die nog steeds blijft, om minstens voor de toekomst gedaan te maken met de onrechtvaardig heden van een onmenselijke en in wezen anti-Vlaamse repres sie. Dr. R. VAN LEEMPUTTEN V ol ksver tegen woord iger &W\ 15. D Vandaag wordt wandelen door zowat iedereen en over^^^ gepropageerd. Niet ten onrechte. Stoeltjeszitten, autorijdei^aens teeveekijken en weet ik veel, hebben van ons vadsige koninge^en(ji, en koninginnen gemaakt. Uit de homo sapiens hebbe^as ontelbare eeuwen een wezen gedistilleerd, dat in bouwdozepianc, woont, bij het rinkelen van de wekkerbei uit bed komt om zic^fkoi achteraf op te sluiten in een kantoor of fabriek, en tijdens dr- in week-ends naar zee of ergens een houten chaletje tuft. Oude; Eindelijk heeft men ontdekt dat er wat moet gebeuren. Din 18 mens moet bewegen. De minst luien zijn niet eens meer ban^isch van een voettochtje over liefst verkeersvrije wegen en vergeters36 paden. Diezelfde wandelaars, en een massa anderen, zijn nie^e a® altijd zo gelukkig op door henzelf uitgestippelde veilig?"®^ «routes» te kunnen marcheren: tijdens de doordeweekse dageP° 1 1 staan ze letterlijk en figuurlijk in de eigentijdse verkeerschaos Als voetganger moeten ze van de stoep af uitkijken naar dr* loerende gevaren. Zich naar de overkant van de straat hegeveiQutei is zelfs buiten de spitsuren niet steeds een lol. Men kan imme^ee(j niet op alle hoeken of om de honderd meter lichtsignalisatie£)e p plaatsen. In ons landje heeft men een schijnbaar goednectc oplossing gevonden om de voetganger te beschermen tegen dgem pletwalsen: de gele zebrapaden. Als u het ons vraag3-6.L allesbehalve onfeilbare tovermiddeltjes om de veiligheid fe*en n garanderen. Er ontbreekt wat aan: naar buitenlands voorbeel$an* zou ieder «pad» moeten aangekondigd worden door etree waarschuwingsbordje, met de vermelding op welke afstand vaj^gtW( die «oversteek» de weggebruiker zich op dat ogenblik bevindt. _ave Het is wel zo dat links of rechts een driehoekig bordje hang^- w waarop een voetganger afgebeeld is, doch opvallend is he_ en tekeningetje in veel gevallen niet: het hangt gewoon «ergensi^ De autobestuurder en motorrijder moet «gedwongen» wordetj-j ernaar te kijken. Zoals in de Duitse Bondsrepublieken^ bijvoorbeeld. In de huidige situatie wordt de man aan het stuuneerd veelal verrast door een her of der op het wegdek geschilderdeen «overstap». Vooraleer de remmen van het voertuig hu&owe degelijkheid kunnen bewijzen is het nogal dikwijls te laat. ZelQistiel als hij toevallig (wat helaas meestal zo is) of uit principe dwas opgelegde snelheidsbeperking respekteert. een Dan spreken we nog niet eens over wat in de winter allemaj8cher mogelijk is. Als sneeuw, modder en ijs de gele veiver v kamoefieren. tuig, Laat het een heleboel centen kosten, laat het een poosje dureij vooraleer overal de waarschuwingsbordjes geplaatst zijn: dw in godsnaam: laat ons wat doen. De tijd van de over i kasseiwegen dobberende boerenkarren en de op straat spelend, kinderen is voorgoed voorbij: op onze wegen loert de doocj Statistieken bewijzen dat er veel te veel onschuldige slachtoffei^^ vallen. Omdat een mensenleven niet met geld kan betaai^rouv worden, moeten we datzelfde geld durven spenderen aalpianc onmisbare voorzieningen die niet precies alles zullen oplosseien d doch een middel kunnen worden om de minst beschermdeBverze het kind dat naar de school loopt, de bejaarde die gaiAdol winkelen, de man die een paar straten verder naar zijn weridiens moet, te helpen overleven. van M. VAN HAUWERMEIREt*ml lier di "herb* 'lan< leel Begin 1973 besliste minister van Tewerkstelling en Arbeid E. Glinne en de Nationale Kommissie voor Tewerkstelling tot de oprichting over te gaan van «gewestelijke permanente subkomitees voor Tewerkstelling». Bij de installatie van deze gewestelijke komitees ging men er van uit dat via de regio's een diepgaande en permanente studie dient te worden op touw gezet, dit alles met het oog op een aktievere arbeidsvoorzieningspolitiek. In het ministeriële rondschrijven, na de installatie van deze gewestelijke organen in april jl-, wordt de nadruk gelegd op de toekomstgerichtheid van de verlangende analyse van de huidige werkloosheid. De vraag werd duidelijk voorop gesteld: hoe ziet de toekomst van het gewest eruit wat de tewerkstelling betreft en welke maatregelen zijn noodzakelijk om hieraan tegemoet te komen In het rondschrijven werd verder gevraahd om vlug en op een dynamische wijze konkrete voorstllen uit te werken. Achttien regionale komitees werden opgericht. Voor Oost- Vlaanderen stippen we aan de gewestelijke bureau's te Gent. Sint-Niklaas. Dendermondc en Aalst-Oudenaarde. Voorzitter van het Regionaal Subkomitee voor de Tewerk stelling Aalst-Oudenaarde is gewestelijk ACV-sekretaris Willy De Turck. Het komitee is samengesteld uit vertegen woordigers van de werkncniers- en werkgeversorganisaties en de R.V.A.-diensten. Dat het nieuwe komitee niet bij de pakken bleef zitten, bewijst het feit dat het verlangde eindrapport reeds klaar kwam. Het is een lijvig geval gewor den. waarin tal van syntesege- gevens en in het bijzonder tal van konklusies werkelijk releve rend zijn. Uit deze zeer recente gegevens lichten we volgend ciifermateriaal. Bondig kunnen we resumeren dat de totale bevolking van 265.117 voor het arr. Aalst nog steeds een 'dalende trend vertoont. 40% hiervan wordt tot de aktieve bevolking gerekend. Een van de oorzaken v^n de kontinuë daling is de voortdurende emigratie in de minder gunstig gelegen gebieden in het zuiden van het arrondissement. Aalst heeft nog steeds 12.500 pendelaars met een gemiddelde verplaatsingstijd van anderhalf uur. Bovendien vertoont dè aktieve bevoelking een verouderings verschijnsel. Ten opzichte van het Rijk betekent dit 2.09% meer. Bij de opstelling van de arbeidsbalans. berekend tot 1975. waarbij reeds een even tuele rekupcratie uit vrouwelij ke arbeidskrachten, pendel en werkloosheid is inbegrepen, heeft het arr. Aalst een tekort van 14.000 arbeidsplaatsen. Waar voor het Rijk 3,9% van de RMZ bevolking werkzoe kende is. wordt dit voor Aalst 5.1%. KONKLUSIES Het Tewerkstellingskomitee stelde een aantal belangrijke voorstellen en konklusies voor op. Eerst en vooral wil het komitee streven naar een betere kennis van de werkgelegenheid. Mits in achtneming van de integrale vrijheid van de werkgever wart de aanwerving betreft, zou men er willen toe komen elke vacature bekend te maken. De R.V.A. zou niet het monopolie op de arbeidsmarkt te beko men. maar zou wel het aanbod van de werkgelegenheid volle dig kennen. Dit is belangrijk, gezien van de 200.000 werkge vers in Belgie er bijna 180.000 zijn met minder dan twintig werknemers. De prospektie door- bemidde laars is van bijzonder groot belang. De struktuur van de Rijksdienst voor Arbeidsvoor ziening van het gebied Aalst is onvoldoende om deze prospek tie te verzekeren van de 2.132 werkgevers met 27.847 tewerk- gestelden. De uitbreiding van de subsidië ring van de tewerkstelling van personen met verminderde ar- beidskapaciteit. die als defini tief vastgesteld is. dient onder zocht tc worden. Volgens het rapport dient men over te gaan tot de vaststelling van de tewerkstellingskapaci- teit van die bedrijven die gedeeltelijke werkloosheid in voeren en de aanpassing van de reglementering terzake aan die kapaciteit. Dit probleem is bijzonder scherp in het arron dissement. in het ambtsgebied Aalst rekening gehouden met het feit dat slechts dertig procent van de ingeschreven werkzoekenden volledig werk- bekwaam zijn neemt de gedeeltelijke werkloosheid 74.3% van de verloren arbeids dagen in dec. 72 en 53,4% in maart 73 voor haar rekening. Belangrijk is dat het komitee aandringt op de institutionali sering van het part-timewerk. Immers, de werknemers met het systeem van de gedeeltelijke werkloosheid, genieten van een wettelijk regime dat hen sterk bevoordeligt t.o.v. diegenen die. door onvolledige arbeidsge- schiktheid. geen volle prestaties kunnen leveren. Wanneer deze laatsten een onvolledige dienst betrekking aanvaarden, worden zij getroffen door zware restrik- ties inzake de toekenning van werkloosheidsuitkeringen. Het kriterium van de werkbe- kwaamheid dient herzien te worden. Belangrijk is de kon- klusie over de opleiding en plaatsing van meertalige stcno- en/of dactylografen. Een op richting voor een centrum voor tweetalige dactylografen is ge wenst te- Aalst.' van waaruit Brussel, dat dergelijke werk krachten het meest- opslorpt, gemakkelijk bereikbaar is. Ook gezien de gerichtheid van de plaatselijke industrie op het buitenland is de behoefte aan meertalige dactylografen ge groeid. ONDERWIJS Het blijkt in alles overduidelijk dat de industrie een richting is uitgegaan die zeer ver afwijkt van de industriële aktiviteiten dewelke traditioneel, maar dan meerdere jaren terug, tamelijk goed aansloten op de tech nische - en beroepsvorming die de arbeidskracht in het onder wijs had meegekregen. Het is nodig in de optiek, van de ekonomische mobiliteit, aldus de konklusies. een gedeelte van het lessenprogramma te reser veren voor regionale noodwen digheden. Anderzijds dient de technische- en beroepsoplei ding voor een deel buiten de school, in de industrie zelf. te verlopen. De werkloosheid van de afge studeerden voor hun leger dienst. vormt tevens een pro bleem dat het komitee onder ogen zag. Het verworven recht dat de werknemer weder in dienst wordt genomen na vervulling van de legerdienst, is dikwijls mede oorzjrak van een werkloosheid. Om genoemd recht niet aan te tasten en om maandenlang nietsdoen van de afgestudeer den te voorkomen, stelde het komitee enkele mogelijkheden voorop: intensifiëren van de informatie reeds van in de school, invoeren van stage- en/ of promotiekontrakten. inrich ten van centra voor verkorte opleidingen, en ten slotte alle maatregelen onderzoeken om het tijdsverloop tussen beëindi ging van de studies en de legerdienst in te korten. DECENTRALISATIE Een degelijke decentralisatie van overheidsdiensten, zou de dagelijkse verplaatsing van tal van inwoners van ons arrondis sement doen wegvallen. Een ander gunstig gevolg zou zijn. dat degenen die toch dienen te pendelen op een komfortabeler wijze zouden kunnen reizen, door de ontlasting van de overbezette treinen. Wat het openbaar vervoer betreft dringt de nood aan normen voor wat de werkuren aanvang en beëindiging betreft zich op. Het openbaar vervoer kan zich slechts aan passen wanneer een eenvormig heid van arbeidsduur en uur stelsel in dezelfde industriezone is bereikt. Dit zal eveneens een inbreng betekenen in de bevei liging vaji het in dienst blijven en vooral voor de wederte- werkstelling van werknemers op gevorderde leeftijd. Door een verbeterde en toe komstgerichte infrastructuur- uitwerking dienen de industrie zones. zoals deze van nationaal belang tc Schendelbeke. lölaal ontsloten te worden. De Ni- noofse industriezone zou drin gend aan aantrekkingskracht moeten winnen door de verwe zenlijking van rijksweg nr. 731 die de bestaande weg tussen Aalst en Ninove zou ontdubbi len. De industriezone Erembodegem is volzet. Hl komitee betreurt dat de bijlil gende zone te Denderleeuw ncf slechts «voorzien» is. Aan uitbreiding van het industril terrein Wijngaardveld te Aal® dient gewerkt te worden, tewerkstelling op het Wijtl gaard veld zou begunstigd wol den door de mogelijke verkol ting van de afstand statiol industrieterrein. Dit laatste te verwezenlijken door installatie van een tweedl uitgang van het station en dbd de bouw van een verhevd voetgangersbrug ter hoogte val de Zwarte Hoek. Het rapport dat door hl plaatselijk bureau ingedieni werd bij de Nationale Komnuilecb sie voor Tewerkstelling, bronnet I haalbare konklusies en vooi stellen op tafel. Het probleet van de tewerkstelling stelt zie scherp te Aalst wc denke aan de cijlers van 5.1% werkli zenv tegenover 3.9% voor h( Rijk. Het gewestelijk Komitc kan slechts werken aan h< alternatief zo men los komt va gebruikelijke bureaukratiscl metodes.'zoals in het verlede 1 bij tal van instanties, die er da ook in""verstikt zijn gewordet Deze duidelijke analyse van h< Regiouaal Koiuitee. op kort termijn uitgewerkt, is ee eerste stap in de goede richtin van de directe aanpak van d problematiek. Piani J. VELGH ten

De Voorpost | 1973 | | pagina 2