I q 0 WACHTBEURTEN in DIENSTBETOON 26-10-1973 - 9 iStreekpost Apothekers van Dienst: Aalst: Ap. Van Cleemput. Binnenstraat 292, I Aalst. 1 Lede: Ap. De Spiegheleer, Dorpsplein 13, j Lede. Omliggende: Ap. Roels, Geraardsbergse- steenweg 63. Erembodegem. Dokter van Dienst: j Zat. nam. 27 oktober, zond. 28 okt., woe. 1 j nam. 31 okt. en na 20 uur t/m. dond. 1 nov. i I óm 8 uur: Dr. A. Du Four, Koolstraat 10, I Aalst. Tel. 247.84. Week van 27 oktober: voor Wieze. Baardegeni, Meldert en Moorsel: dr. M. De Hauwere. Molenstraat 1 te Wieze. Tel. 1 053/21008. DIENSTBETOON Senator W. Verleysen: Aalst: dinsdag 30 oktober van 19.30 tot 20.30 uur in het Groen Kruis, Hopmarkt. Volksvertegenwoordiger R. Otte: Aalst: zaterdag 27 oktober van 10 tot 12 uur. Groen Kruis. Hopmarkt. Hofstade: zondag 28 oktober om 10.30 uur in zaal Ons Huis. Lede: zondag 28 oktober om 11 uur in zaal Volkskring. Volksvertegenwoordiger L. D'Haeseieer: Aalst: zaterdag 27 oktober van 8 tot 11 uur, maandag 29 oktober van 8 tot lluur. Sociaal Centrum L.S.W., Korte Zoutstraat 16. Tel. 258.16. Volksvert. Gh. Willems: Aalst: zaterdag 27 oktober van 10 tot 12 uur, aan huis. Prov. raadslid E. Bogaert: woensdag 31 oktober van 10 tot 12 uur, in kabinet Stadhuis. BESTUUR DER STAD AALST Dienstregeling op 1 november (Allerheiligen), 2 november (Allerzielen), 12 november (kompensatiedag voor 11 november) en 15 november (Koningsdag) 1973. Alle stadsdiensten zijn in principe gesloten op hogervernoemde data. Een speciale regeling is getroffen voor onderhavige diensten. Burgerlijke stand: open op 2, 12 en 15 november telkens van 8.30 uur tot 11 uur, alleen voor aangiften van geboorten en overlijdens en afhandeling van uiterst dringende gevallen. Bevolking: gesloten. Sociale Dienst: gesloten. Vismijn: gesloten. Werklozendienst: open op 12 en 15 november, gans de dag. Slachthuis: open op 2, 12 en 15 november. Waterdienst: gesloten. Voor eventuele dringende gevallen (lekken) zich wenden tot de concierge. (Tel. 241.18). Hoofdbibliotheek, jeugdbibliotheek, disko- theek en filialen: gesloten. Zwembad: gesloten. Ophalen van huisvuil: het huisvuil zal NIET opgehaald worden op 1 november en 2 november. WEL op 12 en 15 november. WEKELIJKSE RUSTDAG Ter gelegenheid van Allerheiligen heeft het College van Burgemeester en Schepenen besloten een algemene afwijking, voor het ganse grondgebied van de stad. toe te staan voor wat de toepassing van de geldende beschikkingen op de wekelijkse rustdag betreft. Deze afwijking geldt voor de periode van 30 oktober tot en met 4 november 1973. De handelaars en ambachtslieden die. in toepasing van het koninklijk besluit dd. 28 juni 1960. een wekelijkse rustdag hebben gekozen, zullen tijdens voormelde periode hun winkel mogen openhouden. PVV WUKKLUBSCHAARBEEK In het lokaal van de PVV-wijkklub. Oude Gentbaan 50. ging op zaterdag 13 oktober de 1ste reeks door van het kaarttomooi om de beker «Volksvertegenwoordiger Louis D'Haeseieer-. Onder een ruime belangstel ling namen 32 kaarters aan deze reeks deel. UITSLAG: De Pauw Elza. 4354 p.; Verhoeven Valerie 4323 p.: De Wit Frans 4303 p.: De Saedeleer Clarisse 4203 p.; De Vos Philemon 4177 p.; De Ridder Simon 4141 p.; Walracvens Pierre 4126 p.; Buggenhout Francois 3941 p.; Piqueur Henri 3883 p.; V. Nieuwenborg Pierre 3860 p.; Gits Valeric 3838 p.; V. Den Berghe Frans 3766 p.; De Wolf Albertine 3749 p.; De Sedeleer Jozef 3745 p.; V. Den Brempt Frans 3690 p.; D'Haese Louis 3663p.Borms Jozef 3657p.; De Vos Frans 3640 p.; Van Assche Firmin 3616 p.: Jans Philoniène 3599p.; De Ridder Frans 3507 p.; Heckhout Marcel 3502 p.; Meert Louise 3404 p.; Neirinekx Jozef 3358 p.; Cautaert Victor 3325 p.; De Wolf Valerie 3296 p.; Mertens Antoine 327h p.; De Kerpel Maria 3251 p.; Van Leuven Alois 3221 p.; Van Landuyt Denis 3104 p.; De Ridder Albert 3076 p.; Hofman Pierre 3056 p. De 2de reeks gaat door op zaterdag 10 november 1973 te 20 uur in het lokaal •Sportleven» bij Edgard Van den Abbeele. Welvaartstraat 92 te Aalst. DE SCHAKEL Toneelkring «De Schakel» voert op 27,:28 en 29 oktober 1973. telkens te 20 uur stipt. «De Cocktailparty» Van T.S. Eliott op in de Stadsschouwburg van Aalst. ZELFSTANDIGEN Het Rijksinstituut voor de Sociale Verzeker ingen der Zelfstandigen brengt ter kennis van de zelfstandigen, zowel aktieve als gepensioneerde, dat er regelmatig zitdagen gehouden worden waar zij kosteloos alle gewenste inlichtingen kunnen bekomen. De eerstvolgende zitdag gaat door te Aalst, in de jeugdbibliotheek, Kattestraat 31, op donderdag 8 november van 10 tot 12 uur. De Aalsterse verkeerskommissie besloot de verkeersintensiteit op het kruispunt Brusselbaan - Albrechtlaan na te gaan, teneinde eventueel het advies uit te brengen er verkeerslichten te plaatsen (jdl). Bij het ministerie van Nederlandse Kuituur werd een vraag ingediend om het oudste huis van Aalst, gelegen op de hoek van de Lange Zoutstraat en het Sluierstraatje te klasseren. Tot op heden werden nog geen maatregelen in die zin getroffen, doch een kommissie zal een onderzoek instellen naar de mogelijke waarde van een klassering.(Ib) VADERLANDSE PLECHTIGHEDEN 1973 Zondag 28 oktober: Hulde aan de gesneuvelde oud-pupillen: te 10.15 uur: Graanmarkt - Bijeenkomst, te 10;30 uur: neerleggen van bloemen aan het monument. Optocht en neerleggen van bloemen aan het monument. Vredeplein. Donderdag 1 november: Dodenherdenking, te 9.30 uur: bijeenkomst op de koer van het stadhuis. Te 10 uur: optocht naar het kerkhof. Wegwijzer: Grote Markt. Kapellestraat, Graanmarkt. Esplanadestraat. Esplanade plein, Vrijheidsstraat. Vredeplein (aansteken van de fakkel der herinnering). Keizerlijk Plein. Korte Zoutstraat, Kalfstraat, St.-Job- straat. Diepestraat. Kerkhoilaan. Kerkhof. Plechtigheden op het kerkhof: plaatsen van de fakkel - korte gelegenheidstoespraak bloemenhulde en défilé. Zondag 11 november: Herdenkingsdag. Te 9.30 uur: bijeenkomst op de koer van het stadhuis. Te 10 uur: Sint-Martinuskerk - plechtige H. Mis gevolg door Te Deum. Na het Te Deum, optocht door de stad en neerleggen van bloemen aan de monumenten Koningin Astrid en Vredesplein. Wegwijzer: Sint-Martinuskerk. Kerkstraat. Grote Markt. Lange en Korte Zoutstraat. Keizerlijk Plein (monument Astrid), Vrede plein (monument). Nieuwstraat. Grote Markt (koer stadhuis). Na de optocht: toespraak door de burgemeester en uitreiking van eretekens. Donderdag 15 november: Koningsdag. Te 11 ;30 uur: Sint-Martinuskerk - Te Ipeum. Men begeve zich rechtstreeks naar de kerk. De bevolking wordt vriendelijk verzocht, op deze dagen, de huizen te bevlaggen en aan de plechtigheden deel te nemen. Het verbond van Vaderlandse Verenigingen Aalst richt een dringende oproep tot al zijn leden en vraagt hen deel te nemen aan de geplande plechtigheden. Oudstrijders 40-45, wilt U uw rechten kennen en genieten van talrijke voordelen die U worden geboden, sluit dan aan bij de Nationale Strijdersbond van Belgié (150.000 leden). Inschrijving in het lokaal «De Klok». Grote Markt, iedere zaterdag van 10 tot 11 uur. BRADERIE HOOGSTRAAT Als laatste in de reeks krijgt de Hoogstraat haar jaarlijkse braderie op vrijdag, zaterdag en zondag 9. 10 en llnovember, Sint-Maar- tens jaarmarkt. Benevens een nieuwe straatverlichting worden terug een groot aantal nummers voor de etalages van de deelnemende winkeliers tentoongesteld, nummers waaraan vele gratis prijzen zijn verbonden. De Hoogstraat, als enige straat van de stad. waar iedereen kan winnen zonder daarvoor eerst te moeten kopen, rekent terug op duizenden bezoekers. Vooral nu het vast staat dat benevens de natura-prijzen er een 10-tal minivakanties, 5 dagen Palma de Mallorca. vliegtuig, verblijf en \olledig pension, inbegrepen, te winnen zijn. Alleen een bezoek aan de Hoogstraat op 9. 10 of 11 november volstaat. Hoe dat allemaal zal geschieden wordt de week tevoren aangekondigd. V.T.B. HERFSTWANDELING De jaarlijkse herfstwandeling door het Ncigenlbos. gaat door op zondag 28 oktober a.s. Vertrek aan'de Hopmarkt om 14 uur. Het gaat per autocar naar de kapel van Bevingen, beginpunt van deze prachtige tocht doorheen Nfcigcmbos. De wandeling q.l.v. 'de heer Bert Vandenbroeek duurt drie uur. 's Avonds is er een gezellig samenzijn voorzien. Reissom: 100 fr. ONGEVALLEN In de Merestraat werd de wielrijdster Ingrid Verhoeven, wonende te Aalst, aangereden door een andere wielrijder, die na het ongeval op de vlucht sloeg. Eerstgenoemde liep verwondingen op. Aan de Leopoldlaan-Groenstraat kwam het tot een aanrijding tussen de wielrijder Nere Van De Maele uit Aalst en de bromfietser Helmoed Geyst. eveneens uit Aalst. De bromfietser werd gekwetst. Aan de Gentsesteenweg-St.-Annalaan reed Laurent De Maertelaere uit Melle met zijn personenauto tegen de gevel der woning van Monnaert. Benevens materiële schade liep De Maertelaere verwondingen op. Aan de Leo De Bethunelaan deed zich een aanrijding voor tussen de bromfietser Désiré De Rijck uit Denderhoutem en de personenauto bestuurd door Rudy De Poorter uit Aalst. De bromfietser werd gekwetst. Zaterdagnamiddag aan de Keizerlijke Plaats-Arbeidsstraat deed de voetgangster Clemence De Schrijver, wonende Dompel straat 35, te Aalst, ingevolge een misstap een erge val en liep verwondingen op. Zij moest naar het hospitaal worden overgebracht. zaterdagnamiddag in de Ververijstraat, werd de voetgangster Lucia Persoons uit Aalst, door een personenwagen aangereden. De voetgangster werd gekwetst en moest naar het hospitaal overgebracht worden. Op de Albrechtlaan te Aalst kwam een personenwagen ter hoogte van het slachthuis in een sloot terecht. Hierbij werden de inzittenden Diane Fransaert, Dr. A. Goffaertstraat 53 en haar dochtertje Igmar gekwetst in een ziekenhuis opgenomen. Toen Mariette Meganck, Bovenveldstraat 5 met haar bromfiets in de Schoolstraat reed, kwam zij in aanrijding met een auto en werd erg gekwetst. Rudy De Valckenier. Zevelbaan 10 kwam in de Wijngaardstraat bij het ontwijken van een hindernis, met zijn fiets ten val en werd gekwetst. In de Binnenstraat te Aalst deed zich een aanrijding voor tussen de personenauto bestuurd door Pierre De Gruyter uit Gent en de wielrijder Marcel Michiels uit Aalst. Laatstgenoemde werd gekwetst en moest verpleegd worden. Op de Gentsesteenweg te Aalst kwam het tot een aanrijding tussen de personenauto bestuurd door Willy De Sutter uit Zottegem en de kamion bestuurd door Remi De Cooman uit Vlierzele. Eerstgenoemde werd gekwetst. Eddy Van Eeckhaut, Grotstraat 2 fietste op de Moorselbaan te Aalst, waar hij in aanrijding kwam met een auto. Hij werd erg gewond opgenomen. Op de Pierre Corneliskaai kwam de voetganger Leon Van den Steen, er wonende, bij het oversteken van de weg onder een auto terecht en werd erg gewond. Aan het kruispunt Naarstigheidsstraat en Boudewijnlaan kwam de bromfietser Her man Malfroidt. Sevecootstraat 20. Erpe, in botsing met een auto en werd zwaar gewond. Aan het kruispunt Moorselbaan - Leopold- laan, deed zich een aanrijding voor tussen een moto en een auto. De motorbestuurder Antoine Buyl. Beekstraat 86. Aalst, werd hierbij zwaar gewond. Aan de oprit van de autostrade kwam de vrachtwagen bestuurd door Jaak Baetens, Peerstraat 22. Halle. tegen een elektrische paal terecht, waarna hij kantelde. De bestuurder werd hierbij zwaar gewond. Op de Gentse steenweg kwam de bromfietser M. Verhulst. Gentsesteenweg 458 te Aalst, onder een personenwagen terecht. De bestuurder werd hierbij gewond. Aan het station kwam De Brabanter. Groenstraat 144 te Aalst, ten val. Het slachtoffer werd hierbij gewond. Maandagmorgen rond 6.45 uur op de Gentsesteenweg te Aalst deed zich een zware aanrijding voor tussen een personenauto en de bromfietsster Martine Verbuist, wonende Gentsesteenweg 458 te Aalst. Laatstgenoem de werd levensgevaarlijk gekwetst en moest bij hoogdringendheid overgebracht worden naar het hospitaal. Haar toestand verergerde en zij moest naar het Akademisch Ziekenhuis van Aalst worden gevoerd. FOTOKLUB Fotoklub Aalst. Kattestraat 31, vergadert op dinsdag 30 oktober om 20.15 uur en geeft bespreking en klassement van de maande lijkse dia's en foto's. MARCELINOKLUB Zondag 28 oktober om 14 uur in de zaal van de paters Kapucijnen. Sint-Jobstraat, een komedie-film: Heintje, mijn beste vriend. FEESTAVOND Op zaterdag 27 oktober om 19 uur gaat een leestavond door in zaal «De Kring». Dr. De Moorstraat. Orkest: De Playboys. ERETEKENS A.C.V. Zaterdag jl. tijdens een feestavond ingericht door het A.C.V.-C.M. H. Hart. mochten acht verdienstelijke ACV-Ieden het ereteken ontvangen uit handen van schepen Van Der Veken. voorzitter J. Van Der Steen, verbondssekretaris A.C.V. en K.O.O.-voor zitter Piet Rousseau en de h. Van de Voorde, verbondssekretaris C.M. De vereremerkten: Gouden medaille: De Luyck Leon. Ververijstraat I. Zilveren medaille: Rogiers Achiel. Prinsenveld 5 en Dehenau Juiien. Bredestraat 252. Bronzen medaille: De Beul Petrus. Bredestraat 391; De Petter 1 Evarist. Brede Losweg 12; Dieriekx Achiel. Bredestraat 275; Sterck Philemon. Bolleweg biDe Rijck Gustaaf. Park de Blieck 20. B.GJ.G. In zaal Madeion ging zaterdag jl. de jaarlijkse algemene ledenvergadering door van de Bond voor Grote en Jonge Gezinnen. Voor een volle zaal verwelkomde de voorzitter de aanwezigen, en gaf daarna een bondig jaaroverzicht van de werking van de afdeling Aalst. Verder schetste hij de betrachting van de Bond en drukte zijn verontrusting uit over gangbare opvattingen in onze maatschappij. Nationaal Ondervoor zitter de h. Van Landuyt. gaf in zijn feestrede de onmiddellijke betrachtingen van de B.G.J.G. weer. De Bond zet zich. aldus m spreker, steeds verder in voor de materiële belangen van de grote en de jonge gezinnen. Momenteel werkt men aan een staatstussen- komst voor gezinnen met drie kinderen, opdat deze eveneens van spoorreduktie. woningfonds en studiefonds zouden kunnen genieten. Verder schetste de spreker de houding van de Bond t.o.v. het plan Vanden Boeynants. het abortusvraagstuk en de uitholling van de koopkracht. VERBONDELUKE STUDIEDAG KWB Zondag. 28 oktober 1973. Groen Kruis. Aalst. Opzet: Deze studiedag richt zich tot alle plaatselijke bestuursleden-wijkmeesters. Het verbondsbestuur wil hen de kans bieden. - zich samen akkoord te stellen over: de eigenlijke opdracht van de KWB in deze tijd. het wijkmeester-zijn en de bestuursver gadering. Programma: 9.30 uur: opening en inleiding door de voorzitter. 10 uur: uiteenzetting «De eigenlijke opdracht van de KWB in deze tijd». Van Der Gucht Frans, verbondsbestuurslid. 11 uur: Groepsgesprekken. 12 uur: middagmaal. 13.30 uur: «Langs de wijkmeester- de bestuursvergadering moeten wij die opdracht verwezenlijken». Synteserapport van onder zoeken bij plaatselijke bestuursleden. Blon- deel Gerard, verbondsbestuurslid. 14.15 uur: groepsgesprekken. 15.15 uur: «Met vertrouwen terug naar onze taak». Slotbezinning. DIEFSTALLEN In een dancing in de Nieuwstraat werden door onbekenden de handtassen van Nadine Vermeiren uit Hofstade en Sonja Steppen uit Teralfene gestolen. Beide handtassen hielden zaakpapieren en een geldsom in. Onbekenden hebben zich bij middel van braak toegang verschaft tot de woning van Anna Meganck. Ledebaan 55. Zij gingen met enkele voorwerpen en een belangrijke geldsom aan de haal. Een onderzoek werd ingesteld. In het drankhuis Monopole in de Korte Nieuwstraat te Aalst werd door een gauwdief de brieventas met een belangrijke som geld gestolen van de verbruiker Mare Smet uit Moerbeke. Door de rijkswacht werd een onderzoek ingesteld. Het echtpaar Gaston Desideer en Johanna De Smet vierde te Aalst zijn gouden huwe!ijksjubileum.(jdl) ONGEVALLEN In de Kasteeldreef kwam het tot een aanrijding tussen de personenwagens be stuurd door Victor Michiels uit Schoonaarde en deze bestuurd door René Boriau uit Erpe. Eerstgenoemde werd gekwetst. GEBOORTEN Katrien Cannoot. J. De Geyterstraat 26. Wim Van Santé. Koning Albertlaan 32. Nathalie Beeckman. Stationsstraat 28. OVERLIJDEN Adhemar Korte. 83 j.. J. De Geyterstraat 25. HUWELUKEN Lucien De Schampheleire. Schellebelle met Anita Cardon, Reymeersstraat 44. GEPENSIONEERDEN De eerste feestavond gaat door op maandag 29 oktober in de zaal Volkskring. Om 16 uur koffietafel. Van 17 tot 22 uur muziek en dans met het orkest «The Playboys». Rond 21 uur trekking van de gratis tombola en trekking van de grote reuzetombola, begiftigd met vele mooie prijzen. Aan iedere kaart zit een gratis lot vast. Alle aanwezige leden in het bezit van een kaart met lot doen mee aan de gratis tombola. Tijdens deze feestavond wordt gestart met de speciale spaardienst voor de Lourdes-reizen 1975. Men kan zich op deze feestavond inschrijven en de eerste som van 300 fr. sparen. Wie inschrijft zal op de feestavond van 26 november gratis mogen meedoen aan de eerste loting tussen de spaarders van Lourdes 75. OVERLUDENS Petrus Neirinckx. 67 j., Kluisberg 34. Georgine Biebaut. 77 j., Stationsweg 28. TONEEL Toneelkring Vreugd in Deugd zet het nieuwe toneelseizoen in met de opvoering van «Oscar», een blijspel in drie bedrijvan van Claude Magnier. en in een regie van Lena Siau. Opvoeringen zaterdag 27 oktober om 20 uur en zondag 28 oktober om 19 uur in de zaal Volkskring. Kaarten zijn te verkrijgen aan 40 fr. in de Volkskring, of aan de ingang van de zaal. de avonden van de opvoering. BAL Zaterdag 3 ovember om 21.30 uur in de zaal Volkskring, bal van Stella Matutina met het orkest The Flamingo's. Kaarten aan 60 fr. te verkrijgen bij het personeel van de school. HUWELUKEN Hugo Commerman. Hoeksken 7 met Agnella De Groeve. Schellebelle. Alfons Lancknian. Barrevoetshoek 13 met Linda De Neef. Hofstade. Johnny Cooman. Bambochtweg 10 met Lutgarde Van Damnie. Erembodegem. Walter Govaert. Stationweg 36A met Patricia De Pauw, Wetteren. Dominique Biebaut. Grote Kapellestraat 68 met Maria Boucqué. Molenstraat 33. GEBOORTEN Nico $an de Velde. Wichelsesteenweg 195. ONGEVALLEN In de Kasteeldreef te Lede kwam het tot een aanrijding tussen de personenwagens, be stuurd door Victor Michiels uit Schoonaarde en deze bestuurd door René Boriau uit Erpe. Eerstgenoemde werd gekwetst. Op de Wichelsesteenweg kwam het tot een aanrijding tussen de bestelwagen bestuurd door Frans Weymeersch uit Aalst en de bromfietser Marcel Peeters uit Uitbergen. De bromfietser liep verwondingen op.

De Voorpost | 1973 | | pagina 9