I Schipbreuk op Rots.... Aert Spannend dank zij veerkrachtig Vlierzele Aalst verrast door snelle start van de gasten ysirls: öi Golfbiljart - kompetitie Hubert Troch op één been Sim Aalst: Geau dikke nek voor Nyon S.E.T.O.K. Damesvoetbal Te weinig vuurkracht a X - BASKET le RATIONALE CYCLOCROSS 2e NATIONALE DflllIBS 2e NATIONALE VOETBAL «"PROVINCIALE («PROVINCIALE 2-11-1973 - 13 jes dig er va :ersonf brachj it h«UnShine 's a niet in 9eslaa9d het eksploot van de wedstrijd en dr^11 ^US '"'er te ^er^a'en- Aalstenaars leden wat ze zelf een en de*norma'e" nederlaag noemden, omdat leper per slot van ierzelfBkening de beste partij had gespeeld. "Onze tegenstand was niet s eenelcht, volstrekt niet, maar we hebben schipbreuk geleden ver dgjoordat we op rots Rotsaert zijn gelopen, die in de eerste helft irf d^161 e6n 0fï buitengewoon sterk was. We hebben nooit in 'neer dan 12 punten achterstand gehad en zijn verscheidene jM\feren tot op één punt genaderd. Onder meer is het in de tweede lelft 66-65 geworden en op dat ogenblik hadden we de zaak tunnen forceren. klaard door de taktiek die coach-trainer Verhulst sinds enkele weken volgt. De Aalstenaarse tacticus doet het in eer en geweten, zoals men bij Sunshine zegt en Herman Van Keer wordt helemaal niet vermindert door die opvat ting. Trouwens, de "dubbele meter" van Herdersem spande zich bijzonder sterk in en bereikte volgens de algemene indruk een prestatiepeil dat zeer hoog lag. Indien Sunshine nu tegen Sunair en vrijdag op Molen beek op de vier punten de helft kan verwerven, zal dit leper volkomen doen verge ten. G.V.L. Willy Steveniers, Firmin Deneef en Dany Schorreel werden in die periode in enkele sekonden tijds met een joopfout gestopt, toen ze een fvonprf hadden gemaakt. Dat Was het fatale keerpunt voor pns." Men zocht dus niet de veront- .ichuldiging dat de scheids rechters het spelverloop 5Pen$iadden bei'nvloed. Integen- ^arc<leel, de bestuursmensen van de Aalsterse vereniging waren pan oordeel dat leper de over winning had verdiend. Er was lf en toe tegenslag gemoeid in de afwerking, doordat de bal verscheidene keren uit de ring draaide. Rick Eaton speelde beneden zijn gewóón peil, wat te wijten was aan het feit dat hij met een zware verkoudheid gebrek aan zuurstof had. Hij scoorde niettemin nog 25 punten. Frans Verhulst is op Beaulieu leper met Celle Van de Keer en Herman Van den Broeck in de kernvijf begonnen. Het feit dat Herman Van keer niet meer onmiddellijk wordt uit gespeeld, wordt te Aalst ver- S. AALST (BL.B.) - VLIERZELE 76-62. Na amper tien minuten waande men met een 25-13 stand de wedstrijd gespeeld. S. Aalst had immers in de aanvangsminuten met enorme wilskracht gespeeld zodat de tegenstander nauwe lijks aan bod was gekomen. - a AALST (BI. B) - M.s.MARCHIENNE 85-87. Na amper een kwartier wedstrijd zag het er weinig belovend uit voor de thuisploeg, die volkomen verrast was door de snelle en beweeglijke handelingen van haar gasten. Waar bij Aalst in de aanvangsminuten een haast doorlopend gebrek aan besluitvaar digheid vast te stellen viel, Michelet en Pottiez misten meermaals de korf, en bij Marchien Stephens en Franchi slag op keer de bal door het net lieten glijden, verwonderde het dan ook niemand dat er alras 4-12 op het bord kwam. •aarbij werd Allen, die, het ïoet gezegd uitstekend ver dedigde, in de aanval zeer goed geschaduwd, zodat men hem tot zestien punten kon leperken. Toen kende Aalst bij een 16-26 stand toch vijf dolle minuten waarbij het de iituatie enigszins kon recht zetten, maar haar tegenstan der toch niet uit koers kon slaan. Deze laatste bleef dank zij tegenstoten die moeilijk door de Aalsterse verdediging konden opgevangen, bij de rust met een driepuntenboni aan de leiding (42-45). On middellijk na de kampwisse ling sloeg de thuisploeg toe en voedde dank zij een paar tref fers de hoop van zijn suppor ters (50-49), maar ze bleken allesbehalve zeker van hun zaak. Een sterk spelend M.s.M. waarbij de in gestalte bevoordeelde Franch en Es meermaals met sukses de dak goot zetten en aldus vooral Michelet en Paquet het scoren beletten liet zijn tegenstander geen respijt en Aalst kwam opnieuw op achterstand. 63-65. Van dan af werd met wisselende kansen gestreden, om de beurt lieten de beide ploegen hun aanhang juichen en aldus bleef de spanning tot bij het einde rond het veld cirkelen. Op negen sekonden van het einde en bij een 85-87 stand kreeg Allen de bal in zijn bezit. De Aalsterse Amerikaan die voortreffelijk had gespeeld en met 25 pun ten trouwens top scorer werd, baande zich een weg door de bezoekende verdediging, doch faalde tot wanhoop van sup porters bij zijn ultieme poging om zijn ploeg nog aan een onbeslist te helpen. De doel punten Biesemans 0-2, D'herdt D. 10-8, Michelet 8-12, Pottiez 8-0, Allen 14-11, Paquet 2-10. J.V.A. Osiris Aalst heeft er in de thuiswedstrijd tegen Kangoeroes ditmaal voor gezorgd dat er op het einde geen suspense meer was. De partij kwam immers met een ruim verschil van 15 punten (81-66) op het aktief van de Aalstenaars, die nu de leiderspositie in eerste provinciale zeer stevig in handen hebben. Er is telkens een voldoende voorsprongmarge geweest, zodat Osiris nooit echt in een bedreigde positie verkeerde. Het wordt een wekelijks cliché Hubert Troch speelde weer een zeer goede wed strijd, ofschoon hij nog steeds gehinderd werd door zijn spierletsel en in feite "op één been" speelde. Hij maakte nog 18 punten. De topper in de ploeg van voorzitter André Lootens was zondagavond Patrick Van Keymeulen. Zelfs een als een zuignap spelende tegenstaander kon hem niet verhinderen een topscore van 30 punten te verzamelen. Jean-Luc Heyvaert (17) en Patrick Moyersoen (16) werk ten flink mee aan de overwin ning waarin ook Dirk Elias als verdediger zijn aandeel had. Dat Dirk Elias ook met het hoofd basket speelt, bleek uit het feit dat hij, nadat hij vier strafpunten had opgelopen, nog even afdoende bleef ver dedigen, maar de vijfde fout handig kon voorkomen. Heel Osiris gelooft ernstig in de titelkans van de ploeg, die tot dusver de knapste van eerste provinciale Oost-Vlaan deren is gebleken. G.V.L. De dames van Sim Aalst hebben op Jezebel een bijzonder slechte algemene repetitie gehouden in het vooruitzicht van hun eerste konfrontatie op Europees niveau, die ze op vrijdag 2 november in Zwitserland aan het meer van Genève (Nyon) gaan 'spelen. Ze hebben er met 73-63 de wedstrijd verloren. Voorzitter De Wilde was wel enigszins bitter gestemd over die minderwaardige verrich ting van zijn nationale kam pioenen die helemaal niet de I gedaante van Belgisch titel houder hadden. "De scheids rechters hebben misschien wel meegeholpen aan onze nederlaag, maar de voornaam ste oorzaak is in onze ploeg zelf te zoeken. De meisjes liepen werkelijk van oost naar west, er werd zeer weinig aan een behoorlijke organisatie van de verdediging gedacht en er waren speelsters die als debutanten optraden. Mitsy Stockx had in de eerste helft al 5 fouten, waarvan er wel een paar tehveel waren. Alleen Annemie De Schrijver mag nog de verdienste opeisen dat ze zich over de verdediging ontfermd heeft." Ghislaine Ringoir werd naar verluidt niet voldoende in het spel betrokken. Die uitslag is natturlijk nipt bijster gunstig voor een ploeg als Sim, die niet mag falen als ze de titel opnieuw wil( behalen. Zal dat verlies het iporeel breken of zullen de meisjes er door toe aangezet worden zonder "dikke nek" naar Nyon te reizen Hoe dan ook, als mentale voorbereiding was die verrichting volstrekt niet goed, zodat men zich afvraagt of coach Luc Troch de dames nog mentaal zal klaarkrijgen voor hun eerste ontmoeting in de Europabeker. Het Aalsterse gezelschap is met een groep van ongeveer 40 mensen speelsters, be stuur en een paar suppor ters donderdagmorgen 1 november om 6 uur naar Zwitserland vertrokken. Van de uitslag in Nyon zal afhan gen hoe groot de belangstel ling voor de terugwedstrijd op 11 november te Aalst zal zijn. In stilte hoopt men dat op een mislukte algemene herha ling een geslaagde première zal volgen. Dat zou al een ideale kompensatie zijn voor de twee verloren punten. G.V.L. LEEUWINNEKENS BIJ MANCHESTER AALST In de jongste speeldag van het Vrij Vlaams damesvoetbalverbond S.E.T.O.K. Aalst hebben de meisjes van Manchester Aalst een topscore gemaakt in de uitwedstrijd op Leeuwinnekens Haaltert, die werden ingeblikt met 0-8. Men zou dus kunnen besluiten dat de "leeuwinnekens" niet bij Haaltert, maar wel bij Manchester liepen. In vergelijking met Lea Lowie, die van de acht doelpunten er zes op haar naam deed noteren, waren de gastvrouwen maar schuchtere welpen. Het moet gezegd worden dat Lea "Lambert" prachtig bedeeld werd met voorzetten van de gehaaide Lydia Sterck, die in het middenveld het volle gewicht van de wedstrijd droeg. Zeer verdienstelijk waren ook Godelieve Coppens (1 doelpunt) en Georgette Van Unchem (1). Manchester kan eigenlijk als een fusieploeg bestempeld worden, als men weet dan van O.C. Aalst vijf speelsters zijn overgekomen en er ook nog iemand van Baardegem bijloopt. Het zullen sterke ploegen moeten zijn die dat Manchester zullen verslaan. We verwachten dan ook zondag aanstaande een groot Aalsters duel tegen de Kamillekens, die op Manchester te gast zijn. Voor een rondje a la Lea Lowie Het zou ons anders niet verbazen dat de meisjes van "peter" Kamiel Sergant op Manchester een degelijke prestatie zouden leveren. Ze hebben immers op het terrein van leider Outer maar met 1-0 de wedstrijd verloren, wat de eerste maal is dat dit het sterke Outer overkomt in 1973-74. Kamillekens mist misschien ervaring en "gewicht", maar de jeugd en het enthousiasme zijn troeven die op Manchester zouden kunnen doorwegen. In de wedstrijd Heizijde Thor Zele werd het een festival van de bezoeksters die met 0-6 de triomfprestatie besloten. Het was een meesterlijk vertoon van de Zele-meisjes, die met uitzonder lijk veel stootkracht begaafd zijn. Heizijde liet sportief begaan en maakte er aldus een goede partij van. Christiane Vleminck maakte 5 van de 6 doelpunten. Uitslagen Leberg D.N. Haaltert 4-2; Outer Kamillekens 1-0; Heizijde Thor Zele 0-6; Asbeek Egmont 0-2; Leeuwinnekens Haaltert Manchester 0-8; Rangschikking 1) Outer 12 p.; 2) Zele 8 p.; 3) Leberg 7 p.; 4) Egmont 6 p.; 5) Manchester 6 p.; 6) Asbeek 5 p.; 7) Kamillekens 4 p.; 8) D.N. Haaltert 4 p., 9) Leeuwinnekens Haaltert 2 p. 10) Heizijde 0 punten. Programma voor zondag 4 november Zele-Leberg; Egmont - Heizijde; D.N. Haaltert-Outer; Manchester-Kamillekens; Asbeek - Leeuwinnekens Haaltert. GUY VAN LEUVEN Het liet zich wel enigszins verrassen door zyn tegenstan der die in de loop van dit seizoen al op hoge en lage koorden sprong en waarvoor we "Schroevers" trouwens waarschuwden. De thuisploeg moest zelfs vrij hard werken om een in de eerste speelhelft opgelopen 0-1 achterstand goed te maken. Het was Tem merman die voor de opluch ting zorgde. Doch verder dan dit gelijkstellende doelpunt kwam het echter niet. De Erondegem verdediging werd Die voorsprong kwam op het bord dank zij een goed afwer kende Podevijn een in verde diging opvallende Van Der Stockt, die ook nog zeven punten achter haar naam kreeg, maar ook dank zij de minder preciese afwerking bij Vlierzele, dat in die beginfaze zeker niet imponeerde. Na tien minuten wedstrijd kreeg men de bezoekende ploeg echter en ook gelukkig voor de kijkers, onder een geheel andere gedaante. De Aalsterse meisjes werden nu goed opge vangen en mede door de plotse schotvaardigheid van Bauwens en Coppieters kwam Vlierzele opnieuw in de wed strijd. (28-26) om bij de rust toch een achterstand van acht punten te hebben opgelopen omdat bij Aalst nu ook De Cremer en Ysebaert enkele punten achter hun naam brachten (36-28). De tweede speelhelft begon zoals de eerste nl. een uitstekende aan loop van de thuisploeg die langs Podevijn goed voor de trouwens beloofde twintig punten Van der Stockt en De Cremer, die alweer voor veertien punten boni zorgden 49-35 en daarna was er voor Vlierzele, dat zich nochtans tot het uiterste inspande, met een 65-42 stand geen sprake meer van terugkomen. Gelet echter op de foutenlast die op de thuisploeg woog, kon het de nederlaag meer aanschou welijk maken. De doelpunten Aalst Podevijn 11-10, Ysebaert 6-6, Van der Stockt 7-10, De Cremer 6-6, Huyle- broeck 0-2, Van de Velde 0-2, Naessens 2-4, de Maturo 4-0, Van Boxtael en Callebaut. Vlierzele Bauwens 9-7, Claus A.M. 6-12, Coppieters 7-13, Huylebroeck 2-0, Seis 4-0. J.V.A. TUUfltJjK q eeFT ERIK Je VLAÏMIVCK fiLTijP Op-- s PfiifiRT ZICH 't WSRtLyKfMPIOEtfSCHAp l?i£ \jooR PIMA In de reeks I had Fosques A normaal de moeilijkste opdracht te vervullen. De 1-5 uitslag bewijst nochtans dat de medeleiders uit Meldert weinig tegenstand ondervonden van Onkreukbaren. De Aalstenaars hadden nochtans een mooie start genomen in deze kompetitie. De andere leidersploeg uit Moorsel begon nogal zenuwachtig tegen Koszen A door de afwezigheid van twee titularissen. Door de knappe prestaties van De Winter, Vinck, Buyl en Peirlinck" stevenden zij naar een nieuwe onverwinning. Hand in Hand Moorsel behaalde een sprekende 6-0 overwinning tegen Scotching B. Wij kunnen het een sportieve weerwraak noemen van Hand in Hand dat verleden week te Lier uit de Toekomstbeker werd gewipt met 4-2 cijfers en dit na een 3-3 gelijkspel te Moorsel. In reeks II verrast het ons dat Gijzegem slechts een gelijkspel behaalde in de derby bij Real Boys. De derby te Moorsel kende eveneens een spannend verloop. Nadat De Boeck en Ghysens een 2-0 voorsprong hadden opgebouwd voor Moorsel C, was er een flinke Hand in Hand-prestatie nodig van L. Van Nieuwenborgh en Richard Mertens om de zaken terug recht te zetten. Uitslagen Reeks I Kasseistampers-Cosmos A 2-4 Hand in Hand A - Scotching B 6-0 Fosques - Royal Boys A 6-0 Onkreukbaren A - Fosques A 1-5 Scotching A - Johny Boys A 0-6 Moorsel A - Koszen A 4-2 Stand 1. Moorsel A 14; 2. Fosques A 14; 3. Hand in Hand A 12; 4. Cosmos A 12; 5. Fosques B 9; 6. Onkreukbaren A 9; 7. Scotching A 9; 8. Johny Boys 7; 9. Koszen A 5; 10. Scot ching B 3; 11. Kasseistampers 2; 12. Royal Boys A 0. Reeks II Cosmos B - Krijt op tijd 5-1 Moorsel C Hand in Hand B 2-4 Royal Boys B Gijzegem 3-3 Riva Lede Onkreukbaren B 0-6 Johny Boys B Zandstuivers 2-4 Koszen B Moorsel B 1-5 STAND 1. Moorsel B 15; 2. Hand in hand B 14; 3. Gijzegem 13; 4. Zandstuivers 12; 5. Royal Boys 10; 6. Moorsel C 9; 7. Cosmos B 8; 8. Johny Boys 5; 9. Onkreukbaren 5; 10. Koszen 4; 11. Krijt op tijd 2; 12. Riva Lede F.V.B. BAVEGEM WIEZE 1-1 Niettegenstaande Wieze het te Bavegem zonder twee geschorste fanionspelers moest doen, hebben de brouwers van de eerste tot de laatste minuut de beste indruk nagelaten. Het begon uitstekend na vjjf minuten was het reeds 0-1. Fernand Van Medegael nam in een geharrewar de bal met de borst mee en duwde hem in het doel. Nadien kon men veeleer op middenveld spel kijken dan op gevaarlijke aanvalsakties. Verrassend werd het 1-1, al dient grif toegegeven dat Bavegem een magnifiek doelpunt lukte een kanonbal werd door Jempi Pieters met een uitstekende refleks uit de goeie baan geloodst, doch het leder verdween via de onderkant van de dwarsligger tegen de touwen. Na de rust was het al Wieze wat de klok sloeg. Vooraan miste men echter een specifieke afwerker zodat de verdiende winning goal in de shoe's van de schutters bleef steken. Het winstpuntje van Wieze kwam in het laatste kwartier zelfs nog in het gedrang een schot van de thuisploeg sloeg te pletter tegen de lat, Perdaen in het middenveld en John Lissens achteraan waren bij Wieze, dat de counter van aclft dagen voordien tegen Wichelen vergeten is, de beste akteurs. JONG LEDE Zondag 3 november speelt Jong Lede een oefenwed strijd tegen Scup Jette op eigen terrein. Op 8 novem ber ontvangt men Opwijk in een avondmatch die om 7.30 uur start. Op 9 november speelt een bestuursformatie tegen de oude gloriën van Lede, ten bate van 11.11.11. Ook hier wordt gespeeld bij kunst licht. De kompetitiewed-' strijd tegen Moeskroen ten slotte, op 10 november wordt eveneens 's avonds gespeeld op Moeskroen. De supportersbus vertrekt om 18 uur. MARCOLE S.MOORSEL MISTE DE TREIN. S. MOORSEL - ERONDEGEM 1-1 S. Moorsel heeft van de halve nederlaag die leider Oudegem te Ede opliep niet kunnen profiteren. Het miste aldus de trein om naar de tweede stelling op te rukken en dan te leunen tegen de leider. nog wel onder een sterke drei ging gezet doch liet zich niet meer beetnemen. Nu zondag speelt Moorsel opnieuw in zijn eigen vertrouwde omge ving en met Bavegem als niet te onderschatten tegenstan der. Wellicht zal men de wed strijd van vorige zondag in dachtig nu van meet af aan op volle toerental draaien. Men had te Moorsel immers ge dacht dat het na de ophefma kende zege te Gijzegem ver worven al gebeurd was. J.V.A. SCHEIDSRECHTERS SAMEN BIJ ALSO Voor de scheidsrechters van Also is een algemene vergade ring gepland op vrijdag 2 november in het lokaal café Bergenhof, Stationsplein, 4, te Aalst. De dagorde vermeldt welkomswoord van de voorzitter, verslag vorige vergadering en briefwisseling door de sekretaris. Verder krijgt men het verslag over het verbondsfeest van 31.10.73, de kwis "ja of neen", terwijl de heer Van Hauwermeiren, comitélid PSC zal spreken over "de drie dimensies van de scheidsrechter". Verder zal men zich kunnen inschrijven voor het St.-Maar- tensf eest, volgt er allerlei en tombola. AVDS Algemene Klassering 1. Mei 65 2. Studentico 3. Satellietje 4. Kuklos 5. Kreja 6. Tuf Tuf 7. Sint Joris 8. Terlinden 9. Ocarina 10. Timarcha 6 6 0 0 33-7 12 5 4 1 0 39-7 8 6 4 2 0 15-9 8 4 3 0 1 9-3 7 7 3 3 1 23-32 7 6 2 3 1 11-15 5 7 2 4 1 19-28 5 6 2 4 0 14-16 4 7 1 5 1 6-39 3 6 0 5 1 4-17 1 IN TERJEUGDTORNOOI VOETBAL Het zevende kom petit iq- weekend van dit tornooi ken de werkelijk voor iedereen een vreemd verloop. Voort gaande op de uitslagen van de reeds gespeelde wedstrijden was een overwinning voor Studentico en Terlinden te verwachten, nochtans viel voor deze ploegen de uitslag tegen. Dat Ocarina een over winning behaalde van Terlin den kan je nog begrijpen als je weet dat men in deze klub reeds enkele weken "hard" aan het werken was om van die laatste plaats weg te raken. Bovendien hadden ze niet zo'n sterke tegenstander voor zich. Maar dat de Sint- Jorisklub die lange tijd de rode lantaarn was van de alge mene rangschikking, Studen tico, die daarin steeds de tweede plaats bekleedde zou verslaan zal eenieder beslist verwonderd hebben. Tijdens de volgende twee weken gaan de kompetitie wedstrijden niet door, wel worden er een aantal uitge stelde wedstrijden gespeeld.

De Voorpost | 1973 | | pagina 13