R EUGDCLUB TUCKER ZIMMERMAN DIT JAAR IN ONZE KONTREIEN KULTUURHAG KUKLUS JEU60- BELEID SINT-JORIS KUKLOS MIKISKLUB 71 VOLT UUIEZE lEEUWERIK :OM-SA-DA MEUBELEN DENDERHAL, MOLENDRIES 3 AALST - TEL.: 053/263.91 FILM 2-11-1973-7 _JW; n de laatste open klubraad jesloten we niet deel te ïenien aan de aktie 11.11.11., midat we meer geloven in een iositieve en oprechte inzet roor mensen die er rondom >ns echt nood aan hebben, 'e namen daarom al over- :uigd deel aan de 3de lovember-optocht, waarin ge- ïandicapten en validen op- tappen. We willen dan ook rerder in die richting denken :n werkeji en dit jaar vooral rachten voeling te krijgen met de problemen van gehan dicapten. Nieuws over verdere akties volgt later. Nog te vermelden: dansavond van de muziekklub op 4 november. Verder gaan de gewone aktiviteiten normaal door. Openingsuren van de instuif: woensdag van 17 tot 23 uur, donderdag van 16 tot 23 uur, vrijdag van 16 tot 23 uur, zaterdag van 15 tot 23.30 uur en zondag van 10 tot 13 en van 15 tot 23.30 uur. Woensdag 31 oktober om 19 iur in het Sociaal Centrum, mmerzeeldreef, Aalst. Knal- Dansant ten voordele van V.C. Kuklos (volley- en voetbalploeg) met Studio 1 en Franklinks Drive-in-show. Al len daarheen tacjOp zondag 21 oktober 11. had anze 3de Veldloopwedstrijd ilaats in de omgeving van het :asteel. Ondanks het zeer lechte weer mogen wij toch 1 yan een groot sukses spreken. Op zondag 4 november a.s. leemt de VOLT deel aan de iqHerfstwandeltocht der Tuin- vijfïiouwstreek in Wetteren, Zo- bij de vorige marchen lopen wij ook ditmaal talrijk t vertegenwoordigd te zijn. Ver trek en aankomst gaan door n het Kon. Atheneum, F. iBeernaertplein te Wetteren (op 100 m. van het station). Wij nemen deel aan de 21 en 42 km. Vertrek aan de jeugdklub te 8.30 uur stipt. Ditmaal kan men kiezen voor welke medaille men doet: wanneer men 100 fr. betaalt kan men een zeer mooie medaille bekomen, indien men dit niet wenst kan men ook 40 fr. betalen voor de gewone medaille. Personen die wensen mede te gaan kunnen zich (op voorhand) laten inschrijven in de jeugd klub, waar men tevens voor meer inlichtingen terecht kan. din! Mjdag 2 november, filmfo- um: «I love you Rosa», een LO sraëlische psychologische iefdesfilm. Slechts jongeren vanaf 16 jaar zijn toegelaten en voor de tieners is er om 14.30 uur voetbal tegen de misdienaars van Lede. ■Op zaterdag 3 november ^]om 20 u.: gespreksavond in de Mikisklub, Keizerlijk Plein 10, met als inleiders ■Piet Vermeylen, Oud-mi- Inister, en Georges-Van ■den Boom, sekretaris van |de Belgo-Bulgaarse ■Vriendschap. Onderwerp: Georges Di- nitrov en de strijd tegen Ihet fascisme en voor de iprogressistische eenheid. MIKIS-FILMKLUB De Mikis-filmklub is van start gegaan met de verto ning van de verzetsfilm «De jonge garde». De opkomst was bevre digend. Reeds is een vol gende vertoning gepland voor woensdag 21 novem ber te 20 u. in de Mikis klub en wel van de film «Het Wereldfestival van de Jeugd 1973 te Berlijn». Deelname in de kosten: 20 fr. >ezc week gaan wc in de reeks jonge kultuurgroepen even achter 1c schermen kijken bij COM-SA-DA. COmcdie, SAtjre, DAns ^tak zowat drie jaar terug van wal onder de kleinkunstvlag. iet-grocpje-zoals-er-zoveel-zijn groeide intussen uit tot een olwaardige kultuurgroep die alles heeft om het ver te schoppen: >rima aktcurs, zeer goede muzikanten maar vooral een jonge, lynamischc opvatting over teaterwerk. De wijze waarop bij hen ;en werk groeit is op zichzelf reeds een brokje Aalsterse eatcrgeschiedenis. cl gi uggi iog t ;n jen Vertrekkend van een «wild vërk», een tekst van Gustaaf De Meersman, volgt een jaar 'an repeteren, kritisch analyse- en en ontleden van poëzie, nuziek, satire en aktie. Op de icène brengt men dan een lemokratisch elk lid van de ;roep heeft zijn zeg ontstaan liet-geschreven-stuk. De men- :en van COM-SA-DA menen lat het beter is zo'n lange 'oorbereidingsperiode door te naken en daardoor slechts één reatie per seizoen te brengen >mdat ze zo minder gevaar open uiteindelijk, door over- iroduktie en onrijpheid, tot ailtuurdevaluatie te vervallen. n zekere zin wil men hierdoor uok de negatieve indrukken die iet publiek bij jonge kultuur- iroepen al te vaak meekreeg ipvangcn. Op dit ogenblik k )estaat de groep uit een kern 'an 4 mensen: twee gitaristen, lani-tam en akteur. Sinds korte ijd beschikt men over ruimere okalen en kan die kern dan w^iok worden uitgebreid: begin 'olgend jaar komen 4 nieuwe leden het gezelschap vervoegen zitten de mogelijkheden er >ok in om nauwer samen te il werken met HOBTON en 5KENE. Dit jaar werden reeds k 'ertoningen gegeven van «Lief- Ie de en Maatschappij» en de a'- reakties.van het publiek wezen bac AANBOUWKEUKENS Vraag vrijblijvend: plan en prijsopgave een oordeelkundige en keukentechnisch verantwoorde opstelling een electrisch en sanitair plan Tucker Zimmerman is een van die rare vogels die moeilijk aan het praten te krijgen zijn. Pas op het podium wordt hij volledig zichzelf, wanneer hij zijn kompleet eigen songs brengt, zichzelf begeleidend op een twaalf-snaren gitaar. Daarom hebben wij er geen rechtaan interview van gemaakt met konkrete vragen en korte antwoorden. Wij zijn wel een hele dag met de man op stap geweest. Rustig gebabbeld over alles en nog wat, zijn optreden meegemaakt en tot slot nog een stuk in de nacht doorgeboomd over zijn muziek. Momenteel leeft Tucker Zim merman in Argentau, een dorpje in de omgeving van Luik. Hij is Amerikaan, komt meer bepaald uit Californië en reisde reeds een flink stukje van onze wereld af. Tot zijn 25 jaar verbleef hij in de V.S. en studeerde acht jaar muziek aan het San Francisco State Colle ge. Na een baantje als brandweerman, kreeg hij een studiebeurs en kwam naar Rome waar hij nog twee jaar aan zijn muziek schaafde. Daarna bezocht hij Engeland, Griekenland, Duitsland, Noord-Afrika en trok naar Zaïre. Met zijn muziek werd het pas menens tijdens zijn anderhalf- jarig verblijf in Engeland. Het moet dan zowat 1968 geweest zijn. Hij speelde er bij diverse bands, waarvan eentje met de toen nog onbekende Joe Co cker. Toen nam hij bij Regal Zonophone een eerste elpee op, die zodanig slecht uitviel dat hij er liever niet meer over praat. Bij gebrek aan werkver gunning moest hij Engeland verlaten en trok toen het Kanaal over naar Europa. Zwierf door Nederland, België en Duitsland. Pas in dit laatste land, tijdens een Inter-Folk- en Bluesfestival kreeg hij de erkenning waarop Tucker Zim merman zeker recht heeft. Vooral omdat hij zo'n enorme persoonlijke muziek weet te brengen. ZELF OPGENOMEN Op aandringen van de organi satoren van de koncerten in Duitsland, nam Tucker een kompleet nieuwe elpee op, waarop hij tien nieuwe kompo sities zette, met tekst en muziek voor hem zelf. Het materiaal voor de plaat werd volledig door Tucker zelf opgebomen bij hem thuis, te Argenteau. Zodanig zelfs dat hij soms verplicht was de hele nacht door te werken omdat hij overdag steeds gestoord werd door het straatlawaai. Sommige tracks moest hij dan ook twintig tot dertig maal over doen. Op eigen aandringen, en vooral omdat hij in dergelijke belabberde omstandigheden moest opnemen, werd de elpee enkel mono gebracht. Om de produktiekosten zo laag moge lijk te houden, is de plaat niet verkrijgbaar in de winkels. Alleen bij zijn optredens in de diverse kleinkunstkroegen kun je ze op de kop tikken. Op de muziek die Tucker brengt, kun je geen bepaald etiket kleven. Hij is countryzanger, maar brengt een specifiek eigen sound. Het zijn autentieke eigen komposities die waar schijnlijk enkel en alleen door hem kunnen gebracht worden. Door zijn verschillende trips door Europa, heeft hij zich ook volledig losgemaakt van een typisch Amerikaans of Engelse muziekstijl. Kortom, hij is strikt persoonlijk! Wanneer je hem vraagt of hij één of andere invloed heeft ondergaan van groten zoals Dylan of Cohen, dan antwoordt hij ontkennend. De enige muziek waar hij naar luistert, is van een zekere Carlo Gesualdo. De huidige popscène kan hem rustig gestolen wor den. Hij wil werkelijk zo weinig Tucker Zimmerman. mogelijk invloed van iets of iemand ondergaan. Misschien een tikkeltje a-sociaal, maar waarschijnlijk ligt hierin zijn enorme expressiviteit. En merkwaardig, bij zijn optreden dat we meemaakten in Hekelgem voor een door- snee-tienerpubliek, kwam hij merkwaardig goed over en slaagde hij erin iedereen te boeien. Iemand uit zijn buurt vertelde ons dat hij niet aarzelt zijn optreden te stoppen wan neer het publiek niet meevalt. Of er plannen bestaan voor de toekomst Dit seizoen blijft hij zeker nog rondhangen in onze kontreien en zullen we hem nog op diverse kleinkunstavonden ontmoeten. Maar hij heeft op een folkfestival dat onlangs bij onze Oosterburen gehouden werd, kennis gemaakt met Ian Anderson van Village Thing, die er sterk aan denkt hem naar Engeland te slepen. Men zal alvast beginnen met een remake van zijn tweede elpee om die in Engeland op de markt te brengen. Misschien betekent dit de grote door braak voor .deze zwervende troubadour. Ook werkt hij verder nog aan een boek dat nu zo ongeveer moet klaar zijn. Wanneer je vraagt of er enige filosofie in zijn teksten te vinden is, of hij ook één of andere Grote Boodschap moet brengen, antwoordt hij koel tjes: «Jiist keep on living and working...». BOB Zaterdag jl. richtte de jeugdklub Kuklos (jeugdwerking van de St.-Jansparochie) haar eerste kuituurdag in. Vorig werkjaar hielden ze het met optredens van Jan De Wilde en De Kadullen bij kuituuravonden, maar dit jaar wilden ze het werkelijk wat ruimer zien. De idee ontstond bij de laatste kuituuravond toen samen met De Kadullen ook en kele groepen uit Aalst optraden (onder meer Groep Toon en Is Cuma Liom). Waarom niet eens een avond inrichten met alleen maar mensen uit eigen streek, en waarom dergelijke avond niet koppelen aan een tentoonstelling van schilderwerk en keramiek van enkele Aalsterse jongeren? na speelde het duo Jet Van de Steen en Willem Mylaert nog enkele country and western deuntjes. Al bij al bewijst dit dat het ook mogelijk is een goede avond te verzorgen met uit sluitend mensen uit eigen streek. Niemand had de pretentie om te zeggen dat wat hij bracht nu werkelijk niet meer beter kon, maar het werd spontaan naar voor gebracht en het kon bovendien dikwijls een ver gelijking doorstaan met wat sommige groepen en zangers brengen die er hun broodwinning van maakten. (LM) Met de kontaktvergadering, belegd door schepen Bogaert, lijkt men een nieuwe richting te willen inslaan met het Aalsterse jeugdbeleid. De werking van de vroegere jeugdraad bracht niet de verhoopte resultaten en werd trouwens sterk bemoeilijkt door een vergaande verpoliti sering van dit orgaan. De leemte die zijn heengaan liet schijnt men nu te willen opvullen. Op bewuste kon taktvergadering met als agendapunten: de begroting voor 1974 in verband met de jeugdklubs, een projekt van huisvesting door Kreja voor gesteld en verder het jeugdbe leid in het algemeen, werd hierover van gedachte gewis seld door de vertegenwoor digers van de voornaamste jeugdklubs. Toch een evolutie naar een overkoepelend or gaan met algemeen en plura listisch karakter en de in breng en medeverantwoorde lijkheid van de stedelijke overheid Het is de bedoeling zo zegde ons gemeenteraads lid Dirk Baert, te komen tot een vernieuwd jeugdbeleid en tot een nieuwe en volledig gedepolitiseerde jeugdraad, onder bevoegde en neutrale leiding. Meteen de weg naar een volwaardig, demokratisch op gebouwd en algemeen beleid voor jeugdvorming in onze stad. Meteen ook een moge lijkheid om de ontgoocheling naar buiten uit te minima liseren. Kleine punten die absoluut normaal lijken en het ook zijn hoeven dan niet meer tot in het oneindige bediskussieerd te worden. Er blijven zeker nog een aantal vragen: wie zal in die koördi- natieraad zitting hebben Zal men de juiste mensen vinden die zich werkelijk willen inzetten voor de Aals terse jeugd en de jeugdraad? Wie neemt de koördinatie op zich Volgende week komen we op dit alles zeker terug. We hopen dan ruimere informatie te kunnen brengen en zowel de mening van de beleids mensen als die van de betrokken jeugdklubs verder te kunnen uiteenzetten. uit dat men rustig in dezelfde richting mag blijven doorwer ken. COM-SA-DA brengt een sociaal getint programma. Men gelooft immers dat kuituur een kritische boodschap moet bren gen en niet enkel als lach- en weenontspanning mag funge ren. Men hoeft ook niet het hele programma te nemen. Het geheel is zo opgebouwd dat het vloeiend of gesplitst kan ge bracht worden. «Vloeiend»: COM-SA-DA brengt zonder medewerking van de uitnodi gende vereniging zijn werk terwijl in het andere geval dit in samenwerking met vereni gingen of klubs gebeurt. In januari volgt dan een optreden in de stadsschouwburg. COM-SA-DA wil zijn bood schap naar een groter publiek uitdragen zonder daarom toe gevingen te doen voor wat speelstijl en kritiek betreft. Men wil het teater ook voor een stuk weghalen uit de kringen «der Rhetorica» en levensechter maken. Volgende week zullen we nader ingaan op de boodschap die deze kuituur- groep geen grote noch kleine K, gewoon kuituur mee brengt en het stuk «Liefde en Maatschappij» even ontleden. Inlichtingen kan je bekomen bij Gustaaf De Meersman, Asserendries 14, Aalst. And ré HEYVAERT Het was Fons de Munter die samen met de animatie kern van de jeugdklub Ku klos aan dit idee gestalte gaf en deze kuituurdag op touw zette. Vanaf zaterdag middag was de tentoon stelling met werk van Leon Boel, Joëlle Van Londerse- le en Patrick Vanderstricht toegankelijk. Hun werken vielen werkelijk mee. Om 20 u, startte het muzi kaal gedeelte, een bankje van 50 verschafte je toe gang tot de zaal. Het vier uur durend, biezonder ge varieerd programma werd ingezet door De Vlierink dje uit haar ruim repertorium enkele luisterliedjes pikte. Nadien volgde een kort optreden van «Stampen en Daagen» een skiffle-groep uit Léé (Lede). Deze jon gens die stuk voor stuk goede muzikanten zijn, parodieerden enkele geken de nummers. Verder staken ze de draak met Jan De Wilde, het publiek en met elkaar. Het was voor De Vrienden, die enkele operettemelo dieën brachten, niet ge makkelijk om na het sterk ritmisch optreden van Stampen en Daagen, de sfeer te scheppen voor hun werk. Uiteindelijk slaagden ze daar toch in, en het heterogene publiek waartoe heel wat ouderen behoor den neuriede of zong de gekendste melodietjes mee. Na een tiental minuutjes pauze was het de beurt aan DUO-O om op te treden. Dit duo dat enkele instru mentale nummers op fluit en gitaar bracht, verzorgde ongetwijfeld in zijn genre het beste optreden. De aan dacht was enorm. De fluit- tist bespeelde tijdens een nummer zelfs twee fluiten terwijl zijn vriend begelei dend op de gitaar tokkelde. Daarna volgde het optreden van Oesjepot of met hun tweede naam Groep Toon. Hoewel deze mensen ge woonlijk maar samen zin gen en spelen wanneer ze optreden waren hun luister liedjes genietbaar. Een laatste optreden van De Vlierink besloot officieel het programma, doch daar- i Kleinkunstgroep «De Vlierinck» bracht een suksesvol optreden.(1b) NATIONALE WEDSTRIJD VOOR AFFICHE KARNAVAL AALST 1974. (2de proef voor «Grafische Prijs 1974 Stad Aalst». Door het stedelijk feestkomitee Aalst wordt een wedstrijd uitgeschreven niet als doel, het opmaken van een «motief», dienstig voor een kunstvolle affiche van de Karnavalfeesten 1974. Deze wedstrijd wordt gesloten op vrijdag 14 december om 17 uur. Het reglement van de wedstrijd is te bekomen op het sekretariaat, Bureau 1, stadhuis Aalst (tel. 053/257.51 dan post 110). ALFA: K.N.T.: «De Mazurka van de rektor» van vrijdag tot donderdag. PALACE: K.T.: donderdag. «Onderzee Odyssee» van vrijdag tot RIO: K.N.T. «Sugar Cookies» van vrijdag tot maandag. FEESTPALEIS: K.T.: «A man to respect» met Kirk Douglas van vrijdag tot donderdag.

De Voorpost | 1973 | | pagina 7