DE SPORT IB HET HIEUWS 7 ALSO, JONGER EN VITALER DAN JE DENKT EKSPERIMENTEII EENDRACHTPLOEG IE GENT TERJODEN: INVASIE UIT HAUTERT VOETBAL 3e MAT. 1® PROVINCIALE S.K. AALST AAN DE LEIDING TE NINOVE 2ePR0VINCIALE Laten we ons alvast niet blind staren op de 3-0 cijfers waarmee Eendracht Aalst zaterdagavond in het Ottenstadion te Gent een oefenwedstrijd verloor. Cijfers zeggen inderdaad niet alles. Want al onmiddellijk dient te worden aangestipt dat die verhouding overdreven was en dat het klasseverschil niet zo duidelijk tot uiting is gekomen, dan die eindcijfers wel zouden laten vermoeden. Belangrijker is dat Aalst in deze alles bij elkaar genomen toch wel leerrijke test gerui me tijd voor een meer dan degelijke repliek zorgde doch spijtig genoeg ontbrak het haar aan punch om de vooral in het eerste half uur goed uitgebouwde aanvallen met sukses af te ronden. Alleen Maturo vuurde een paar ko gels af waaraan de Gentse doelman zich de vingers schroeide, maar voor de rest hebben de wit-zwarten zelden onbedreigd en gevaarlijk kun nen aanleggen. Als Eendracht in de geciteerde periode nooit onder lag, dan was dit in hoofdzaak te wijten aan een eens te meer zeer bedrijvig middentrio waarin vooral de werkkracht van De Schrijver en de technische bedreven heden van Arnolis de aan dacht trokken. Dierickx hielp mee het spel maken en de aanvalsakties op gang bren gen. Anderdeels had in de verdedigende vier Van der Eist de niet lichte taak, de gegriepeerde Roelandt te ver vangen en het moet gezegd dat hij zich met onderschei ding door zijn eksamen werk te. Na een kwartier wedstrijd kwam A.A. Gent even verras send als onverwacht op voor sprong, door wat men een toevalstreffer pleegt te noe men. Bij een "afschamper" van Hemelsoet sprong de bal in de voeten van de op het randje van het buitenspel ver toevende Bene, en deze be sloot zegevierend. Eendracht reageerde op dit openings- punt wel fel, doch het miste de nodige infiltratiekracht om De Clercq ernstig te kunnen bedreigen, en de Gentse doel man kwam dan ook zelden in verlegenheid. Daarbij had deze ook een klare kijk op de afstandschoten van De Schrij ver, Maturo en Arnolis. Na de kampwisseling bracht Aalst een experimentele ploeg in het veld. Van Hyfte verving Vermoes, De Smet nam de plaats in van Van der Eist en ook Martens werd vervangen door Van Goethem. In het middenveld stond Arnolis zijn plaats af aan Buyle, en Die rickx aan Van Eeckhout, ter wijl vooraan Peysmans in de plaats kwam van Maturo. Deze fel doorgedreven wijzi gingen werkten uiteraard het overwicht van de Gentse for matie in de hand. Overwicht dat trouwens met nog twee doelpunten van Bene werd uitgedrukt. Alles bij elkaar genomen een vooral voor Eendracht niet onaardige oefenpartij die toch enigszins de waarde van de jongere spelers heeft blootgelegd. Deze jongeren hebben toch bewezen wat in hun voetbal mars te hebben. Nu zondag speelt Eendracht op eigen veld de kompetitiewedstrijd tegen Rac Jette.. Racing Jette is steeds een niet te onder schatten tegenstander voor Eendracht geweest. Het be schikt niet alleen over enkele individueel sterke spelers maar daarbij ook over een verdediging die moeilijk te nemen is. Het wordt dus een lastige karwei voor Aalst. NOG GEEN DATUM VOOR DERBYNUMMER MET F.C. DENDERLEEUW Bij het ter perse gaan was de datum voor de wedstrijd E. Aalst F.C. Denderleeuw, die samenvalt met de inter nationale wedstrijd Nederland België op 18 november nog niet vastgesteld. Men weet dat F.C. Denderleeuw geweigerd heeft daags te voren te spelen omdat een van haar spelers wegens beroepsbezigheden niet aan de wedstrijd zou kunnen deelnemen. Een dracht is nochtans bereid aan deze speler een vergoeding voor eventueel financieel ver lies uit te betalen. Wat er ook van zij het is best mogelijk dat dit derby der Dender streek op 30-12 zal gespeeld worden. J.V.A. GREEP NAAR DE MACHT OP NINOVE S.K. Aalst heeft de wedstrijd tegen Deinze met 1-0 gewon nen, dank zij een strafschop die door Louis Nevens werd omgezet en waarmee de Aalstenaars dus het maksi- mum behaalden na een in spanning die lang niet strook te met het behaalde resultaat. Alhoewel men daarom niet direkt de negatieve toets moet aanslaan, was het toch opvallend dat de oranje-groe nen van Willy Bellon tegen Deinze niet hun zelfde vloei end en produktief aanvalsspel konden ontwikkelen als in de voorgaande periode. Daaruit besluiten dat er al enige sleet op de konditie van de ploeg zit, zou al te voorbarig zijn. Vooral als men weet dat Louis Nevens die zondag zijn 14e doelpunt maakte zeer voorzichtig moest spelen doordat hij nog hinder had van een letsel aan de ribben. Van supporters mag men ook niet altijd een sereen en ob- jektief oordeel verwachten. Op het einde van de wed strijd, toen Deinze voort durend drukte op de Aalster- se achterhoede, vielen er wel eens "gaatjes" in het gebied vóór Maurits Van Poucke. Dat was echter geen reden om de Aalsterse verdediging te gaan afschilderen als een "manke opstelling", zoals we iemand hoorden zeggen. Ook de taal der cijfers is niet altijd objektief. S.K. Aalst staat in de rangschikking met een passief van 18 doelpun ten, waardoor ze "op papier" dus, op één na, de zwakste verdediging van de reeks heeft. Het is een "erfenis" uit de moeilijke beginperiode en die cijfers geven volstrekt niet de huidige weerbaarheid van de achterhoede weer. Als men nu alles tot in de puntjes gaat ontleden in het vooruitzicht van de grote schok die zondag door S.K. Aalst op V.K. Ninove wordt gespeeld, kan men zich niet van de indruk ontdoen dat beide ploegen die de tweede plaats op één puntje van leider Lebbeke delen globaal genomen gelijkwaar dig zijn. S.K. Aalst bezit met 24 doelpunten op het aktief veruit de produktiefste aan- valslinie van eerste provinciale Oost-Vlaanderen. Ninove ligt in dat opzicht ver beneden de waarde van Aalst, maar kan dan aanvoeren dat men met 6 doelpunten tegen toch de beste verdediging heeft. HET UUR VAN ERIC WAUTERS Het is niet onze bedoeling de selektiekommissie van S.K. Aalst de les te willen spellen. We hebben toch de indruk dat er in de aanval iets kan gedaan worden om met een ander offensief patroon op SK Aalst, sterk in de aanval, haalde toch maar één doelpunt. (JDL) Ninove voor de dag te komen. Het is niet te ontkennen dat bepaalde spelers momenteel niet de konditie bezitten om tegen de "rotsen" van Ninove op te tornen. Onze indruk is dat Eric Wauters, de speler met ervaring en met stoot kracht geschraagd door een benijdenswaardige technische vaardigheid, op Ninove kan wegen op de tegenpartij. S.K. Aalst weet wel waar het schoentje knelt Eric Wauters is de man om aan een verde digingsmechanisme als dat van Ninove te sleutelen. Doelman Soreyn puncht gepast de bal weg voor aanstormende SK-spelers. (JDL) Terjoden heeft met de over winning in de achterstallige wedstrijd tegen Appels het enigszins vertekend beeld van de toestand in tweede provin ciale B bijgewerkt. Resocub staat nu met twaalf punten op het aktief op één puntje van de leidersploeg en ver keert dus in de ideale positie om in het spoor van de titel kandidaten te blijven. Zondag aanstaande zal de klub een van de hoogdagen uit de kompetitie beleven. De derby wedstrijd Terjoden Haaltert is immers steeds een topgebeurtenis en nu Ter joden als een van de vooraan staande ploegen van de reeks fungeert, zou het de laatste maal kunnen zijn dat die ont moeting op het programma komt. Althans indien Reso cub dit seizoen promovert naar eerste provinciale. Het wordt in elk geval een invasie op het terrein van Terjoden. Uit alle echo's kan men aflei den dat er in Haaltert een ware exodus zal plaatsheb ben. Fons Lockefeer heeft alle re denen om die ontmoeting "en rose" te zien, nu hij erin geslaagd is uit het heterogene materiaal dat de spelerskern voor hem in het begin van de competitie was, een zeer hecht en sluitend geheel te maken. De minder goede ver richting tegen Appels kan niet als maatstaf beschouwd wor den om de huidige konditie van de ploeg te peilen, omdat de bezoekers van verleden zondag voor elke trainer een nachtmerrie vormen met hun uiterst defensief voetbal. Lockefeer heeft er vóór de wedstrijd over gepiekerd hoe Appels in die opstelling moest aangepakt worden en hij is er ten slotte toe gekomen de sleutel te vinden op de ge» pantserde verdediging van Appels, die met zeven onver zettelijke "bunkers" het doel gebied afschermde. Paul De Deyn en Joske Callebaut heb ben twee doelpunten gemaakt en daarmee was het doel be reikt. Het tegendoelpunt dat De Deyn zelf in hetnet van Leo Van den Steen deponeer de, was het gevolg van een misverstand Voor de derbywedstrijd tegen Racing Haaltert zal Terjoden ongetwijfeld het scenario moeten wijzigen. Maar Haal tert is geen Appels en men verwacht een aantrekkelijk spektakel. GUY VAN LEUVEN 70 REFS VOELEN ER ZICH THUIS w9 We zijn een volk van dichters, bierdrinkers, patatfrieteters en vooral van sociaal-gerichte mensen. Als ergens twee vrienden regelmatig in hun stamkroeg samenkomen voor een praatje, wachten ze er geen jaren op om een vereniging te stichten. We kennen een kaartersklubje dat al weken een nieuw spel zit uit te kienen het vierde lid is overleden en men moet het nu met zijn drietjes rooien. Also, de scheidsrechtersvriendenkring voor Aalst en Dendermonde, startte destijds ook met enkele "mensen van goede wil", maar daar bleef het niet bij. De "zwarte schapen" van de voetbalsport beseften dat ze hun noden samen moesten uitpraten, mekaar moreel steunen omdat ze vrijwel de enige sportbeoefenaars zijn die het zonder één enkele supporter moeten stellen, en als het paste zelfs een dolle fuif organiseren. En zo gebeurde het dat het kleine groepje jaar na jaar tot een échte en grote familie uitgroeide, zodat vandaag, meer dan 30 jaar na de stichting, de vereniging veel jonger en vitaler is dan men denkt. Een heel lange weg is sedert 2 januari 1943 afgelegd. Sommige stichters rusten reeds jaren in vrede. Andere pioniers zijn er vandaag nog steeds bij, ook al beseften ze dat er een tijd van komen en gaan is, en dat de zwaarste taken nu best door jongeren getorst worden. De huidige bestuursploeg is die werkers van het eerste uur Aerts, De Neef, De Schrijver, Gits en IJsebaert dankbaar omdat zij het zaad hebben gelegd van wat vandaag een stevige v boom is. New-look Het voornaamste doel van zo'n scheidsrechtersvrien- denkringen is elkaar te leren kennen en zowel moreel metterdaad te steunen. De jongeren, de debutanten en degenen die op het stuk van de routine nog wat achterop zijn, hebben aan die rugge steun een waardevolle sti mulans. Er worden ook teo- rielessen gegeven, men invi teert sprekers, er is een kwis over spelregels en algemene onderwerpen, en er wordt zelfs aan aktieve sport ge daan als het past trekken de vurigsten de shoe's aan voor een gezellig voet- balmatchke. In Oost-Vlaanderen leven en werken een zevental scheids- rech tersverenigingen. In 1972 werden de strukturen ervan ingrijpend gewijzigd om bestuurslid te mogen zijn moest men aktief refe ree zijn. Een maatregel, goedgekeurd bij meerder heid van stemmen tijdens een te Gent gehouden verga dering, en die door Also onmiddellijk in praktijk werd gezet. Dat betekende nu meteen niet dat het new lookbestuur de oudere voor trekkers als ballast over boord gooide. Integendeel ze zijn nog steeds welkom op de bijeenkomsten en ze klimmen regelmatig de trap op die naar de vergaderzaal van lokaal Bergenhof L,ut. Uit die hervormingewerd een nieuwe voortrekkers- ploeg geboren Clement Michiels, een Lebbekenaar, dit seizoen gepromoveerd tot medelesgever voor de kandidaat-Scheidsrech ters en tevens vertegenwoordiger van Also bij het Oostvlaams Verbond voor Scheidsrech- tersvriendenkringen, zit in de voorzitterszetel. Judo Goossens is ondervoorzitter en kwisleider voor de afde ling voetbalreglementen, Eddy Boghmans is sekretaris en vertegenwoordiger bij het verbond te Gent. Penning meester Godfried Heire- mans, feestleider Ignace Mees, verslaggever bestuurs vergaderingen en kwisleider voor de aktuele problemen Walter Jaspers en sport- afgevaardigde Hilaire Vijver man vervolledigen het be- stuursteam. Steile klim Dat, om het met een ge meenplaats te zeggen, Also de wind in de zeilen heeft, wordt weerspiegeld door het stijgend aantal leden. In 1971 waren het er 41, in 1972 59 en dit jaar betaal den vooralsnog 70 refs hun bijdrage. Van een steile klim gesproken. Het dinamisme van de werkersaan de top is niet vreemd aan deze bloei. Men beperkt Also zich geen moeite spaart om er het bestevan te maken PSC- opleider Jozef Vijverman, met de h. Edmond Van der Vekcn, lid van het Provin ciaal Komitee regelmatig op post als er vergaderd wordt, internationaal referee Fred Delcourt, nationaal atletiek- kampioen over de 100 en 200 meter vlak Reno Roe land, opleider Roger Van Acker, PSC-lid Marcel Van Hauwermeiren en noem maar op, zegden onmiddel lijk ja toen ze aangezocht werden om naar Aalst of Dendermonde te komen. Er was ook een uiteenzetting met demokratie over val- schermspringen en men maakt zich sterk dat binnen kort Sportaproost Dom Hil- debert De Meyer een en ander zal komen vertellen. Dames Omdat de echtgenote van een ref niet ten onrechte als "zondagsweduwe" bestem peld wordt, organiseert Also op tijd en stond een familie feestje. Toppers zijn het tra ditioneel geworden Sint Maartensfeest dat de kinde ren centraal stelt, en waarop men gewoonlijk om en bij de 120 aanwezigen vertroe telt. Er is ook een jaarlijks ban ket. Dat had in 1972 plaats in de afspanning Gerstenhof te Erembodegem. Meer dan 100 deelnemers, onder wie verschillende personaliteiten van de KBVB en de h. Louis Van de Velde, voorzitter van de provinciale scheids- rechterskommissie waren present. Dat verbroederings banket kent een wederuitga ve. Maar vooraleer men daar aan toe is, dient men tot nog tot 23 maart van vol gend jaar te wachten. Wat in zo'n vriendenkring nog méér gebeurt Heel wat. Er is de jaarlijkse bekroning van de laureaat van de "Ereprijs Jules Aerts". Jules Aerts moet u weten was mede stichter van Also en zijn al te vroegtijdig overlijden sloeg in als een bom. Het lid dat regelmatigst de algeme ne vergaderingen bijwoont heeft de beste kansen om die ereprijs in de wacht te slepen. Er is een kwis. Een zeer eenvoudige formule er worden tien vragen gesteld die met ja of neen moeten beantwoord worden? Aan het slot van het seizoen komt ook daar een winnaar uit. De bijeenkomsten heb ben meestal te Aalst plaats. Maar om de leden uit de buurt van de Ros Beiaard- stad af en toe een verplaat sing te besparen, vergaderen de voetbalrefs van Also twee keer per seizoen in 't Mole- ken, Franz Courtensstraat te Dendermonde. Een be- stuursfunktie uitoefenen impliceert werken om de maand bespreken die voor trekkers de toekomstplan nen, dokteren aan aktivitei- ten en geven de vereniging steeds maar nieuwe impul sen. Er moet ook naar Gent gebold worden daar komen regelmatig de be- stuurskernen van de ver schillende Oostvlaamse scheidsrechtersverenigingen samen. Om "in" te zijn, moet men er bij zijn. En dat doet Also. Doorduwen Vermoedde u dat de ref, van de debutant tot de gerouti neerde ancien, niet alleen de "man in de schaduw" is, die de zondagvoormiddag of —namiddag, valiesje aan de hand de kleedkamer binnen stapt, nadien een wedstrijd "fluit" en achteraf als een anonieme terug huistoe bolt Hij is meer dan dat samen met zijn kollega's probeert hij zich, niet alleen via door de officiële kom missies georganiseerde kur- sussen, te vervolmaken in de schoot van een vrienden kring waar hij zich thuis- voelt, waar hij mensen met dezelfde interessepolen en dezelfde aspiraties ontmoet. Also is één van die vereni gingen. Een kijkje achter de coulissen heeft de lezer wel licht een en ander verduide lijkt. J

De Voorpost | 1973 | | pagina 11