"fz W v.u. V 5' H VRIJE TRIBUNE B.S.P. P.V.V. K.P. Interview BIOLLEY EN BEEKVELD: ZORGENKINDEREN VOOR SCHEPEN JAN DE NEVE NIEUWS IS ALTIJD SUBJEKTIEF RENDERENDE BIJVERDIENSTE De redaktie heeft het recht deze teksten in te korten RECHT OP ZWANGERSCHAPSONDER BREKING Het ziet er naar uit dat de abortuskwestie één van de be langrijke problemen wordt voor de huidige regering. In het regeerakkoord werd een versoepeling van de wetgeving terzake voorzien. Maar de CVP die anders zoveel kabaal maakt over het verwijderen van de vrouwen uit de regering, niette genstaande staatssekretaris mevrouw Verlackt door de CV P-voorzitter Martens zelf werd gewipt, blijft doof en on beroerd voor het recht van de vrouw zelf te beslissen over een verantwoord ouderschap of over zwangerschapsonderbre king. De CVP en met haar een aan tal lieden in de Volksunie, wei geren de werkelijkheid te zien die er in bestaat dat in ons land jaarlijks zowat 100.000 vrou wen beroep doen op abortus, maar dan verplicht zijn dit in het geheim en bijgevolg in de slechtst mogelijke omstandig heden te doen, gezien de vruchtafdrijving strafbaar is in gevolge ons verouderd straf recht. Zij weigeren ook te zien dat abortus vrij is in Japan en in de Verenigde Staten en gele galiseerd werd in de meeste landen van Europa. Zij negeren het feit dat deze kwestie een sociaal aspekt heeft gekregen vermits de begoeden voor abor tus naar het buitenland kunnen terwijl diegenen die daarvoor niet over de middelen beschik ken, gedwongen zijn ofwel een zwangerschapsonderbreking in klandestiene en dus gevaarlijke voorwaarden te ondergaan, of wel een niet gewenst en dus onverantwoord moederschap te aanvaarden. Alle partijen, ook de CVP. ver kondigen dat wij in een vrije demokratische maatschappij leven, die zich steunt op het pluralisme. Maar in de etische problemen. waaronder de zwangerschapsonderbreking, blijven de wetten en het straf recht hoofdzakelijk beheerst door één enkele levensbeschou welijke opvatting, de katolieke. Dit strookt niet met een vrije en pluralistische samenleving en ook niet met het recht van de vrouw in een probleem als de zwangerschapsonderbreking haar gedrag te steunen op haar eigen geweten. De BSP heeft een wetsvoorstel inzake abortus aangekondigd, waardoor zoals in de Vere nigde Staten de zwanger schapsonderbreking wettelijk zou worden toegelaten tot ui terlijk de derde maand van de zwangerschap, mits zij in een kliniek wordt uitgevoerd. De BSP vraagt dat het parle ment hierover vrijelijk zou stemmen zonder dat het lot van de règering hieraan wordt ver bonden. De CVP weigert dit en de Volksunie blijft terzake vastzitten in een morele beslui teloosheid zoals dit met haar het geval is in de meeste pro blemen die verder reiken dan de taal- of communautaire aangelegenheden. De socialisten hebben eerbied voor eenieders levensbeschou welijke opvatting. De BSP telt trouwens in haar rangen heel wat gelovigen. Maar in een de- mokratie moeten de katolieken ook de vrijheid en de levensop vattingen van de andersden kenden aanvaarden en respek- teren. Men moet zich hier niet in Spanje of Portugal wanen. Daarom eisen wij het recht op voor de vrouw in haar intieme problemen vrijelijk voor en over zichzelf te beslissen. Bert VAN HOORICK Volksvertegenwoordiger GEEN PROBLEMEN De socialistische minister van Ekonomische Zaken Claes heeft in de Kamer van Volksvertegen woordigers verklaard dat er voorlopig geen problemen zijn in verband met de mazout- en oliebevoorrading. Dit antwoord werd verstrekt naar aanleiding van de staking van zelfstandige verdelers van brandstoffen. Zoals een woordvoerder van de stakende olieverdelers verklaar de was de aktie niet gericht tegen de grote maatschappijen, wel tegen minister Claes, die door de blokkering van de prijzen de oliebevoorrading in moeilijkheden brengt. De slo gan op de stakingsbussen «Claes blokkeert en de verdeler kreveert» was duidelijk. De struisvogelpolitiek van de re gering in verband met de prij zen zal zeker, met de bestaande anarchie, in de sektor. leiden tot zwartemarktpraktijken. Hier van zullen de verbruikers en de zelfstandige handelaars de gro te slachtoffers zijn. Vroeger en herhaaldelijk werd er op gewe zen dat hogere prijzen dan de officiële werden gevraagd. De regering wil de indruk geven dat ze de verbruikers een dienst be wijst door de prijsverhoging van de petroleumproduktie tegen te houden ten nadele van de grote maatschappijen. (De prijzen van de petroleumprodukten be staan uit twee delen: de prijs van het produkt en de taksen. Voor benzine belopen de taksen 75% van de prijs!) Geruime tijd staat het vast dat een prijsverhoging onvermijde lijk is. Enerzijds worden minder produkten ingevoerd omdat de «verplichte prijzen» in België zo veel lager zijn dan in de omrin gende landen. Anderzijds worden petroleum produkten uitgevoerd omdat de maatschappijen hogere prijzen krijgen. De regering kan deze uitvoer niet verhinderen alhoe wel ze die indruk wil geven. En het is niet enkel die indruk die Leburton en Claes willen geven. Men schijnt ook de moeilijkhe den inzake petroleumbevoorra- ding toe te schrijven aan de kri- sis in het Midden-Oosten. Ook zonder die krisis is de bevoorra ding ingevolge de prijzenpoli tiek in moeilijkheden geraakt. Daarnaast willen de BSP'ers Leburton en Claes de toestand in de petroleunibevoorrading handig gebruiken om voor hun Ibramco-projekt de hoogst noodzakelijkheid aan te tonen. Door de krisis menen daarbij bepaalde socialisten dat hun droom gunstig zou aanvaard worden. Er moet toch aangete kend worden dat de raffinaderij bij Luik ten vroegste over een drietal jaren kan werken en ge let op de kleine kapaciteit geen oplossing zal zijn in het vraag stuk van de olie. Bovendien is er met Iran geen enkele speciale overeenkomst noodzakelijk voor de olieleve- ring. Iran heeft steeds verklaard aan iedereen te leveren die de volle prijs betaalt. In het Ibramco- projekt staat geen enkele toege ving inzake prijs. Het ganse projekt is trouwens een socia listische stunt die elektoraal voor Luik moet dienen en waar voor de staat zal opdraaien ge zien nu reeds vooraanstaanden (ook Waalse!) miljoenenverlies voorspellen. De houding van BSP-eerste- minister Leburton en bsp- minister Claes is onbegrijpelijk in het ganse olieprobleem en in de energiepolitiek. Vandaag worden de privé-gebruikers ge troffen. Morgen zal de industrie geraakt worden. De jaren van zorgeloos energieverbruik zijn achter de rug. Voor geruime, tijd zullen wij moeten leren zuinig leven. Ook de staat zal dit moeten doen en het voorbeeld geven. De verho ging van de prijs van de olie- produktcn mag daarom geen reden zijn om de prijs aan de verbruikers in dezelfde mate te verhogen. De prijsverhoging van het produkt volledig ten laste leggen van de verbruikers zou andermaal ekstra taksen voor de staat opleveren. Van die bijkomende belastin gen moet de staat afzien op produkten van algemeen ge bruik als benzine en huisbrand olie. Het gevaar voor de verstoring van onze ekonomie is groot en daar zitten problemen met zware gevolgen. Diane D'HAESELEER VROUWEN In deze «Vrije Tribune» heeft BSP-senator Vernimmen het vorige week nodig gevonden de vraag te herhalen die hij aan VU-senator Jorissen gesteld had. De h. Vernimmen had ge vraagd hoeveel vrouwen de Volksunie reeds in de senaat gebracht heeft. Het antwoord op deze vraag is vrij eenvoudig: geen enkele. Het is trouwens netzelfde antwoord als de BSP moet geven op de vraag naar het aantal vrouwen dat de Vlaamse BSP reeds in de Kamer gebracht heeft. Ook geen enkele. Beide partijen hebben elk één vrouw in het parlement ge bracht. Als men echter weet dat de BSP een tiental parlemen tairen meer telt dan de Volks unie. blijkt uit een eenvoudig rekensommetje dat het vrouwe lijk element in de parlementaire BSP-rangen kleiner is dan zulks het geval is bij de Volksunie. Waarover komt onze BSP- senator dan zagen TAALDEKREET Over het taaidekreet tot verne derlandsing van het Vlaams be drijfsleven is reeds heel wat inkt gevloeid. Tekenend en ver heugend is het verschijnsel dat de Vlaamse partijen en ver enigingen over het algemeen hun eensgezindheid bewaren en overtuigd achter de geest van het dekreet staan. Een belangrijke reaktie mis schien wel de belangrijkste komt evenwel niet van een Vlaamse en zeker niet Vlaams gezinde vereniging, namelijk van het machtig Verbond van Belgische Ondernemingen. Dit niet te onderschatten Verbond staat op het standpunt dat «de onderneming of haar bedrijfs- zetel integraal deel uitmaakt van de gemeenschap waar ze gevestigd is. Ze heeft tot plicht zich als onderdeel van die ge meenschap te gedragen, zowel op kultureel als op taalkundig gebied». Dit is inderdaad een zeer be langrijke uitspraak, omdat ze komt uit een hoek van waaruit Vlaanderen en de Vlaamse be rging geen liefdesverklaringen gewoon zijn. Des te meer be wijst deze uitspraak hoezeer de VU het gelijk aan haar kant heeft, wanneer de vlaams- nationale partij zelfbestuur eist voor Vlaanderen. Want als de politici maar de moed hebben te zeggen hoe het moet. zal het kapitaal wel volgen. En dan valt het vernederlandst bedrijfsle ven ons als een rijpe vrucht in de schoot. REKENSOMMETJE In Evere staat een RTT-gebouw waarvan de kostprijs geraamd werd op een goede 500 miljoen. Toen het afwas, bleek het meer dan 1 miljard gekost te hebben. Een slordige 500 miljoen méér dan de raming dus. 500 miljoen! Dat is zoveel als de prijs van 500 sociale woningen. Dat zijn 5000 bouwpremies van 100.000 fr. En zet uw jongste zoon even aan het rekenen: hoe veel pensioenverhogingen van 10.000 fr. gaan er in die 500 luxe-miljoenen van de R IT Dr. R. VAN LEEMPUTTEN V olksvertegenwoord iger AKKOORD MET DE BSP-OPROEP De B.S.P.-federatie Aalst heeft ter gelegenheid van de sluiting van de allumetterie Merckx te Ninove, en de drieing die op de textielververij Teinturia weegt, een verklaring gepubliceerd die ons verheugd. Dit is de eerste maal sedert lang dat zij zo uit gebreid en konkreet met haar standpunt uitpakt, en zij laat dit volgen door een oproep aan de partijen, vakbonden en ge meenten. een gewestelijke kon- ferentie te houden die naar een gemeenschappelijk programma zou streven voor dewelke allen zich zouden inzetten. Na een eerste lezing van het dokument merken wij wel pun ten waaromtrent wij het met de BSP niet volledig eens zijn, maar wij zullen deze met aan dacht in onze federale leiding bespreken, en zij zijn in elk geval niet van die aard dat zij ons zouden kunnen beletten de oproep nu reeds positief te be antwoorden. Een eerste drietal opmerkingen gaan naar volgende punten: 1. Wij menen dat men bij de aktie voor een evenwichtige ekonomische ontwikkeling van ons land en van Vlaanderen, niet als een objektief gegeven kan aanvaarden dat de over grote meerderheid van nieuwe bedrijven worden ingeplant in een absoluut in alle opzichten bevoordeelde zone die zich uit strekt van Zelzate tot in de Antwerpse Kempen. Dit als een «objektief gegeven» aanvaarden is zich neerleggen en inschake len in de ekonomische politiek door de grootfinancie aan de opeenvolgende regeringen op gedrongen. 2. Wij kunnen instemmen met een eerste brede konferentie. maar wij menen dat onmiddel lijk moet gestreefd worden naar een beperkte groep waarin de verschillende partijen, vakbon den en eventueel andere be langrijke organisaties betrok ken zijn. Beperkter dan door de BSP voorgesteld, omwille van de noodzaak snel en af doende te kunnen optreden en niet opnieuw in eindeloze be sprekingen te vervallen. 3. Wij zijn van mening, dat wanneer een politieke druk wordt nagestreefd, sterker dan tot nog toe het geval was. de betrokken organisaties en dan vooral de arbeidersbeweging, hun aangeslotenen bij de aktie zullen moeten betrekken om door herstel van het vertrouwen de aktie de nodige stootkracht te kunnen geven. De oproep van de BSP ver heugt ons. Wellicht kan hier opnieuw, zoals bij de meeting omtrent Chili, bewezen worden dat progressistische frontvor ming in ons gewest mogelijk is. Dit sluit inderdaad, zoals in de BSP-verklaring wordt gezegd, geen eigen ekonomisch. sociaal, politiek of ander programma uit, maar het zal er allen toe dwingen omtrent de essentiële problemen van deze tijd onge- kamoefleerd stelling te nemen. Dat allen omtrent de proble men van de Denderstreek nu hun houding bepalen en dit zo vlug mogelijk. De KP hoeft niet meer te onderstrepen dat zij bereid is. Deze oproep beant woordt aan wat wij sedert twin tig jaar voorstellen. Ray DE SMET Voorzitter KP-Dender F! LOKK Eik half uur kan men hier of daar op een radioze£us nieuwsberichten opvangen, 's avonds geeft de TV tfRGH keer nieuws, 's morgens staat de krant vol en tegenj ins St einde van de week brengen de weekbladen nog eenspelart schouwingen over dat nieuws. Een hele dag worden1200" overspoeld met berichten, verklaringen en kommunikf1" Persagentschappen hebben een korrespondentennet r"s" gebouwd over de gehele wereld, terwijl grotere bladenP .-f f eigen mannetjes op de kruciale punten zitten hebLs,ud Maar toch loopt er iets mank. Nemen wij het voorbf van de BRT die op zondagavond het bericht gaf da,, Nederland de autoloze zondag zonder moeilijkheden i verlopen en dat geen ontduiking kon worden genotet terwijl enkele minuten later de NOS de plaats en hetj tal van een twintigtal sluikrijders wist te vertellen. TV-stations liggen op amper honderd kilometer mekaar en naar alle waarschijnlijkheid hebben zij I dezelfde bron aangeboord om aan inlichtingen te gerahove in dit geval: de politie. Waar de oorzaak ligt van dietndig) eenlopende berichten, weten wij niet, maar het feit oofdst ernstige vragen oprijzen in verband met de akkuraatfcchre van de berichtgeving en dat niet alleen in België, t»s he over de gehele wereld. Hier bedraagt de afstand art" L honderd kilometer. Wij zitten er bijna met onze neusjofse maar wat gebeurt er zoal niet met berichten die door jes86" respondenten in dikwijls zeer speciale omstandigheP e'n over afstanden van duizende kilometers worden dooiV stuurd? Wie heeft er ooit de situatie in Vietnam duid* de begrepen? Wie is er zeker van dat het verloop van de Len t log in het Midden-Oosten zoals hij zich dat voorstelt, jL adv 'S? i ha Bovendien wordt het eerst sensationele nieuws weini^f^st niet opgevolgd. Het bericht wordt de ether of de kt), nl ingegooid om toch zeker geen primeur te missen enke p enkele dagen verdwijnt het probleem via een klein hotn. op een iinkerblad in de vergeetput. Ondertussen duerek echter de drama's onverminderd verder. Wie hoorde erin La voor enkele dagen nog over Vietnam? Dat men ons r Da vertelle dat de overeenkomst er rust en vrede heefliokke bracht. Er werd niet alleen nog hard gevochten, boven<J93 moeten er zich ongelooflijke tonelen achter de politfrmek schermen hebben afgespeeld. Wie heeft ons daarover gelicht? Het was niet meer nodig, het spektakulaire »en k er een beetje af. >?e". Hoe staat het nu met de berichtgeving? Zij is subjek|ian}j Zij zal het bovendien steeds blijven, daar degene die^ hii nieuws in zich' opneemt en doorgeeft gewoon een n#rdsb. is. Door het feit alleen dat hij een sociale wetenschap® J lijke, filosofische of politieke achtergrond heeft en di95 mee als 't ware belast is, kan hij geen feiten in zich opgave men zonder er onmiddellijk en onbewust een zeP. a seiektie in te verrichten. Hetzelfde gebeurt nog eens>h a het doorgeven van het bericht. Voor de tweede worden er subjektieve elementen aan toegevoegd, en t nog maar het begin van een lange keten van medewer^ met o.a. de telexist, de joernalist en de redakties die i maal gekonditioneerd subjektief staan tegenover glide, welk bericht. Het nieuws geeft nooit een juist beeld t De het echte gebeuren. tr la Dat is helemaal geen feit om ons ongerust over te maltokke integendeel. Er zijn nieuwsmedia genoeg waardoor we richten kunnen vergelijken, aanvullen en differentiëpns i Een overwogen uitkiezen van bepaalde media moet leiod al tot een zuiverder beeld van het gebeuren. Nooit zal rf8ave de subjektiviteit in de joernalistiek kunnen uitschaket,rok' daar men er nooit de mens zal kunnen uit weren. Nietor d over mensen, opgenomen en gereproduceerd door irfd' w sen voor weer andere mensen... p MARC DE BACK" Uwel prek erk door aanwerven van abonnementen voor' DE VOORPOST -. Oude Vest 34 - 9330 Dendermonde of telefoneren naar 052-240.60. Het mag wel een toeval heten dat de twee niet-CVP sche penen van Aalst hun bureau niet in het centrale stadhuis gebouw hebben. Schepen G. Van den Eede, vond onderdak in de Katte- straat, terwijl Jan De Neve, schepen van Openbare Werken in het prachtig gerestaureerde gebouw in de Kapellestraat zijn bureau in een modern interieur plaatste. Dit smaak volle en zeer heldere interieur staat als toonbeeld voor het beleid van schepen De Neve. Toen de Volksunie in de bestuursmeerderheid kwam was het met de duidelijke bedoeling duidelijk aan de bevolking te laten blijken dat de Volksunie ook positieve zaken kan realiseren, eenmaal aan de macht. De Volksunie heeft be slist niet de gemakkelijkste opdracht doch de verkozenen wilden iets opbouwen, en in deze taak zijn we in grote mate reeds geslaagd, aldus Jan De Neve. Er dienden geen kompromissen afgesloten te worden voor Openbare Wer ken; op andere terreinen is de verstandhouding eveneens bijzonder goed in de koalitie. Vanzelfsprekend zijn niet alle Volksuniewensen reeds vervult, zoals bv. de inplan ting van een Vast Wervingssekretariaat te Aalst, doch er is een goede gedachtenwisseling over gans het beleid, met vanzelfsprekend de nodige diskussies over de wijze waar op het wel eens dient te gebeuren. een erkende bouwmaatschappij Twee Bijzondere Plannen van Aanleg, nl. voor de wijk De Biolley. bij het vliegveld, en het BPA nr. 9 Beekveld. vormen momenteel hete hangijzers in het Aalsters beleid. We laten de h. De Neve aan het woord. DE BIOLLEY Er waren voor de wijk De Biolley verschillende mogelijk heden. Het Stadsbestuur be schikte over 17 ha., en had de mogelijkheid dat die gronden gewoon verkocht werden aan die dan een projekt zou uitwerken. Dit alles zou zeer nadelige gevolgen gehad heb ben met name een verlies aan inspraak van de stad over de verdere verkaveling, struktuur en aantal woningen en de eventuele toewijzing. Daarom werkt het stadsbestuur een eigen vcrkavelingsplan uit. waarbij gestreeld werd naar geïntegreerde woningbouw. De term «sociale woningbouw» is volgens mij pejoratief', men kan op dit ogenblik alleen nog spreken van groepsbouw en daarnaast residentiële bouw. daar quasi iedereen beroep dient te doen op de sociale voorzieningen. Op de wijk Biolley zijn verschillende zones voorzien voor eensgezinswonin gen. huizen voor gehandicap ten. bejaarden en grote gezinnen. Een gedeelte van de oppervlakte is blijvend voorzien voor privaatkavels, dit met het oog op mogelijke toekomstige tussenkomst van de stad om bij te forse stijging van de grondprijzen, met deze gronden op de markt te gooien tot een zekere stabilisatie te komen. Een ander deel zou gebouwd worden in de zin van de wijk Ten Berg. met tussenkomst van de stad en het genre van woningbouw, tussen privé- en sociale woningen. Het plan voorziet de inplanting van de nodige nutsvoorzieningen, zoals groene zone en infrastruktuur voor een wijk die 2.250 inwoners of 750 woningen zal tellen. De stad berekende de waarde van de grond en aan welke voorwaarde die gronden aan diverse erkende bouwmaat schappijen kon verkocht wor den. Elke bouwmaatschappij kan optie nemen voor een van de acht zones. Het ligt in de bedoeling met enkele maat schappijen te werken om in een tijdspanne van vijf jaar tot volledige realisatie van het projekt te komen. Deze studie vergde reeds een jaar. De gronden zijn ter beschikking gesteld op basis van een recht van opstal. Waarbij de bouwmaatschappij en de gronden niet onmiddellijk bezitten en onderworpen blijven aan de eisen van de stad. Een stok achter de deur houden is met een dergelijk opzet nodig. BPA BEEKVELD In de jongste gemeenteraads zitting drong ik aan op een vlugge definitieve goedkeuring van het Bijzonder Plan van Aanleg voor het Beekveld. Dagelijks word ik gekont'ron- teerd met moeilijkheden op urbanisatiegebied. De meeste van de Bijzondere Plannen van Aanleg voor de stad. er zijn er 25. zijn reeds aanvaard in 1955. en hebben reeds ieder voor zich een veertig tot vijftig wijzigin gen. Hel was absoluut noodza kelijk dat deze BPA's definitief zouden aangepast worden en in een nieuw plan uitgedrukt en aangepast aan de eisen van 1973. Wij zijn erin geslaagd reeds enkele plannen goed in te studeren en voor deze een aanvraag te stellen tot het bekomen van een Koninklijk Besluit, zodat ze degelijk beveiligd worden, dit is ook het geval voor BPA Beekveld. welke bij hoogdringendheis is behan deld om reden dat er in het plan de nodige oppervlakte diende voorzien te worden voor de inplanting van het nieuw ziekenhuis. Een K.B. zou de K.O.O. reeds veilig stellen bij het ministerie van Volksgezond heid. Tal van formaliteiten dienen tot het bekomen van een K.B. vervuld te zijn. Via de gemeenteraad naar strcekkom- niissie voor advies, uitschrijven van een openbaar onderzoek door het stadsbestuur, waarna het dossier overgemaakt wordt aan de streekkonimissie voor advies van Oost-Vlaanderen. Binnen de zestig dagen na ontvangst van dit advies in het geval Beekveld. ongunstig dient de gemeenteraad zich uit te spreken. Wanneer de gemeenteraad momenteel zou ingaan op het uitgesproken negatief advies van de provin ciale kommissie, dan zetten we een stap van zes maand achteruit. Mijn voorstel voor het BPA Beekveld luidt dan ook. aanvaarding van het huidig plan. om snel het K.B. te kunnen bekomen. De opmer king van de streekkonimissie was. dat er voldoende ruimte diende voorzien te zijn voor sociale woningbouw. Noch door het huidig of noch door het vroegere stadsbestuur werden ooit promotors aangesproken om op de besproken gronden. Siczegemkouter. sociale wonin gen op te trekken. Er zijn integendeel wel andere gronden voorzien. Daar vroeger opge stelde gewestplannen ook niet definitief zijn. werd de inplan ting van het nieuw ziekenhuis voorzien, trouwens het gewest plan voorziet een zone van gezondheidszorg langs de kant san de Siezegemkouter. aan sluitend op het Instituut voor bijzonder onderwijs tot het domein Schotle. Een gewest plan is trouwens een richtlijn, een BPA een verdere uitwer- dit king. De zone nodig voor hospitaal kan niet opschuil! naar Nieuwerkerken toe d deze gronden reeds door bankmaatschappij verwor zijn. De zone voor gezondhei zorg hebben wij dus nood dwongen moeten opschuiven aan de Merestraat. 10 ha. ilnee wellicht ruim doch een uitbij(-)K ding binnen een tiental jaai niet denkbeeldig. De bouw een soort klaverblad in toekomst bij het nieuw hos taal zal verantwoord zijn. He verder absurd praktisch nieu huizen langs de Merestraat t onteigenen, evenals de mistcrij. werkhuizen e gedeelte van de Kriekenlaan. blijft dus voor sociale bouw. zoals de streek kom misf. het ziet. slechts 80 a. oi Rekening gehouden met inplanting van slechts 25 huizf' per ha., zoals voorzien gewestplannen, is het gel"''" haalbare stelling op overgebleven gronden, met nodige infrastruktuur e nabijheid van al te drukkè» wegen, woningen op te trekke 'I enieer daar er andere grond ter beschikking zijn. Niet bepaalde bouw maatschap) dient de plannen van de stad te maken, dat is een taak de gemeenteraad. Johan VELGlC^ °JL bi en- 11 ing

De Voorpost | 1973 | | pagina 2