Stadswater blijft drinkbaar JUBILEUMVIERING HUUP IN UE TUEKUMST. ALST LIGT SINT MAARTEN lAN HET HART MUZIEKAKADEMIE WORSTELT MET HUISVESTING 13^- ■Ml 'AALST BAARDEGEM FILMS DEZE WEEK AALST MOORSEL SINT-HUBERTUSFEEST KRIJGT EEN STAARTJE 9-11-1973 - 5 Al kan het Aalsters stadswater er bijwijlen niet uitzien zoals het hoort, toch is het volkomen onschadelijk en drinkbaar. Dit deelde burgemeester M. De Bisschop dinsdag in een nota aan de pers mee. De grote moeilijkheid, aldus de medede ling is ontstaan door het feit dat het water te Aalst eertijds geleverd werd door de Brusselse Maatschappij en het nu de jongste maand voortkomt uit de leiding van .de Antwerpse Waterwerken Walem- Buggenhout-Aalst. Het water heeft duidelijk een andere sa menstelling. Het is meer neutraal en bevat minder kalk. Dit heeft mogelijks voor ge volg dat sommige bestanddelen, o.m. ij zer, gemakkelijker vrijkomen uit de buizen van de waterkanalisatie. Gealarmeerd door verontrustende berich ten liet het stadsbestuur door het Labo van deT.M.V.W. en het biologisch labora torium van dokter Mathieu, analyses van het stadswater uitvoeren, met het hierbo ven vermelde geruststellende resultaat. FEESTPALEIS: «Karate Casino» van vrijdag tot donder dag. RIO: KT: «De Helden» van vrijdag tot maandag. ALFA: KT: «De terugkeer van de sterkste gladiator ter wereld» van vrijdag tot maandag. KNT«Sauna 7de Hemel» van maandag tot donderdag. PALACE: KT: «De Treindieven» van vrijdag tot donder dag. Ter gelegenheid van de jubileumviering werd de toneel vereniging «Hoop in de Toekomst» na de jubileummis opgeluisterd door het Baarde- gemse koor, ten gemeentehuize ontvangen. Vooreerst richtte Mare De Bie, in naam van alle leden, een dankwoord tot het gemeentebestuur voor hun ontvangst. In een uitvoerige toespraak loofde burgemeester De Pauw de toneelkring voor hun werking die in grote mate bijdraagt tot het kulturele leven van de gemeente. De burge meester vertelde steeds veel belang te hebben gesteld in het toneelleven. Hij heeft in zijn jeugd zelf verscheidene optre dens gedaan met «De Opgaande Zon», eveneens te Baardegem. De talrijke aanwezigen aan hoorden hoe burgemeester De Pauw indertijd als amateur regisseur optrad, bij gebreke van een beroepsmens. Als besluit overhandigde de burge meester een in glasraam uitgewerkt wapenschild van Baardegem aan de eerste voorzitter van «Hoop in de Toekomst», namelijk de heer Jan Wouters uit Opwijk. Nadien trok men stoetsgewijze., vergezeld van het Baardegemse muziekkorps, naar het lokaal «Ons Huis», waar de tentoon stelling van oude programma's, foto's en affiches werd geopend. In zijn toespraak gaf de heer De Bie een uiteenzetting over het t kan niet anders, of zaterdag jlmet zo'n uitzonderlijk herfstweer, kwam Sint-Maar- lien recht uit Spanje. Onder een mild zonnetje werd de kinderpatroon en de schutsheilige I an Aalst aan het Station opgewacht door een grote schare verrukte jongens en meisjes, n waarom ook niet vele blije ouders en grootouders. wijze en soms vermanende woorden van de Sint waarheden van alle tijden iregen de instemming van burgemeester M. De Bischop, schepen B. Ringoir, Keizer Kar- laval, Bloemenfee Monique en het ganse feestkomitee dat voor de prachtige ontvangst pp. instond. ontstaan en de geschiedenis van de toneelkring. Het geheel omlijstte hij met enkele zowel plezierige als dramatische anekdotes. Na enkele inlichtin gen te hebben verschaft over de eerstvolgende opvoering van «Oud-Heidelberg», vroeg hij de heer burgemeester om de tentoonstelling officieel te ope nen. Deze hield nogmaals, maar deze keer een iets kortere toespraak. Hier steunde hij vooral op het interessante van dergelijke tentoonstelling en iedereen werd aangemoedigd om van nu af zeker geen dokumenten meer te laten verloren gaan. opdat men over 25 jaar hopelijk een meer volledige ekspositie zou kunnen naar voor brengen. Na de overhandiging van het wapen schild der gemeente, aan de huidige voorzitter Maurits De «Hoop op de toekomst» vierde zaterdag zijn vijftigjarig bestaan te Baardegem. (JDL) Ridder, werden alle aanwezigen verzocht een soort gulden boek, in dit geval het vriendenboek, te ondertekenen. Tot vroeg in de morgen duurde de feeststem ming voort tussen alle aanwezi ge vroegere en huidige leden van «Hoop in de Toekomst». FVB Dat de stedelijke akademie voor muziek, ballet en toneel op volle toeren draait bleek reeds afdoende uit de gege vens die we vorige week publiceerden. Die grote aktiviteit en het aantal mensen hierbij betrokken verplichten er ons toe het huisvestingsprobleem waar we het in vorig artikel al over hadden nog even scherper te stellen. Wij waarde ren het werk van de heren Van Hoorick en Van Den Eede ten zeerste aldus direkteur Dispa, maar spijts alle goedbe doelde pogingen toont de overheid toch te weinig begrip voor de toestand. 'an het Stationsplein ging het naar de Grote Markt in een prachtige feestkoets, waar iint-Maarten en Zwarte Piet alle kinderen vergastten op een geschenkje. En nu maar uit kijken en verlangen naar dè dag. Er wacht de Sint nog een waslijst van geuite verlangens. (JDL) TOESTANDEN: Als hier ooit brand uit breekt uitbreekt zou het- oude gebouw met houten trappen mochten er eventueel pyromanen in de buurt huizen zeker een lekkere kluif worden. Nuch ter bekeken spreken we echter liever over een ka- tastrofe en gezien de elek trische leidingen niet aan de veiligheidsvoorschriften voldoen is dat gevaar niet zó denkbeeldig. Gedurende 6 uur lesgeven in een lokaal van 2 bij 3 meter nemen de leerkrachten er in Muze- naam graag bij. En de klei ne ongemakken als een bi- blioteek zonder direkte ver lichting of klaslokalen waar het onmogelijk is een raam te openen daar de auto's gelukkig net naast scheren willen we niet eens vernoemen. Het is duidelijk dat enkel een veel ruimere behuizing in de bestaande nood kan voorzien. Bijlo kaaltjes her en der, hoe on- ontbeerlik ze op dit ogen blik ook mogen zijn en met waardering voor de mensen die ze ter beschikking stel len zijn uit den boze, niet meer dan pleisters op de open wonde. PLANNEN: Voor de rest zit er geen vuiltje aan de akademie- lucht. Er wordt hard ge werkt en plannen gesmeed. Ondanks de hoge eisen die de leerlingen krijgen opge legd blijft het aantal aan vragen stijgen. Dit jaar moest men zelfs een ge deelte der aanbiedingen afwijzen. Men hoopt bin nenkort een eksperiment dat reeds voor enkele jaren werd uitgetest te herhalen n.l. het inrichten van stu diedagen met befaamde buitenlandse docenten. Een merkwaardig verschijn sel is zeker de toenemende belangstelling vanwege de ouders. Waarschijnlijk zit het feit dat het algemeen vormend onderwijs niet veel tijd vrijmaakt voor kunstonderricht daar voor heelwat tussen. Ook wel de kompensatie voor vervlak king die in deze opleidings vorm te vinden is. Verder hoopt men in de akademie vlug een klavecimbel te kunnen aankopen en in het achterhoofd van de heer Dispa kronkelt de idee een kursus jazz-muziek in te schakelen. Dit om de school mee te laten evolu eren met wat in de maat schappij leeft. AUDITIES: Acht tot tien keer per jaar komt de akademie officieel naar buiten met werk van de leerlingen. Naast indivi duele muziek-, ballet-, poë zie- en toneeloptredens ko men ook de ensembles aan de beurt: het koperensem ble, de houten blazers, strijkers en groepen huis- los van elkaar. Alsof er loa n?ettweecle wereldoor log niets veranderd zon ?ih' Pal.kunnen we in het Aaf8» niel beweren van de Aalsterse akademie- hier durft men zich aanpassen - enmzer!fekSperimen,eren en zelfs mislukken 21I. er Zlt 'even in. Boor- k bp™! geestdrift maar voor- "ib?"8 kom"nS^Ln, bij/yen leraar- "-leerlingenbond van bestuur en' en kamermuziek. Op 26 no vember kan je ze tijdens een auditie rond Dirk Mar- k°rps'0Hd""'eer,'ngenbond tens in de Belfortzaal aan omrnissie van best.mr het werk zien. Leerlingen en leraars zullen ons een overzicht bieden van wat er uit de Martensperiode aan muziek voorhanden is: To renmuziek door het koper ensemble, middeleeuwse speelmuziek, vokaal werk door de zangklassen ver zorgd, orgel, werk voor luit in gitaartransscriptie, virgi- nalistenmuziek op spinet en strijkersmuziek. Brokjes zeer spirituele en vrije poëzie en een bindtekst die zonder schools te willen zijn ons toch naar alle kunstrichtingen uit die tijd zal meenemen, maken het geheel rond. Al te vaak staan kunstonderwijs en maatschappelijk gebeuren Het gebouw van de Muziek- akademie in de School straat. blijkt niet meer aan de verlangde normen te vol doen. (LB) Zoals gemeld ging op zaterdag 3 november het feest der jagers door te Moorsel en Wieze. Na de prachtige avond mis, opgeluisterd door de jachthoornblazers van de Ja gerskapel, in de Parochiekerk van Moorsel, werd aan allen een groots eetmaal aangeboden in de zaal Gaspard te Wieze. Na het voorgerecht kwam men op de idee even de eigen jachtterreinen te gaan kontroleren, aangezien de stropers ook op de hoogte zouden zijn van de feestelijkhe den en dus in feite rustig hun gangetje konden gaan. Zo arriveerden de heer Marcel Pieters, Domentveldstraat te Essene en zijn jachtwachter Victor Jacobs, Elderberg te Baardegem op hun jachtterrein van de Perrekouter te Moorsel. Daar aangekomen hoorden zij schoten, afge vuurd door druk doende stropers. Jachtwachter Victor Ja cobs stapte in de richting van de pensjagers en maande hen, vanop afstand, aan het terrein te verlaten. Hierop be gonnen de wildstropers te schieten, naar hun verklaring, schoten in de lucht; doch Victor Jacobs is ervan overtuigd dat de schoten in zijn richting werden afge vuurd. Na dekking te hebben gezocht schoot de jacht wachter zijn wapen leeg in de richting van de wetsover treders. Eensklaps startte de wagen van deze laatsten doch deze kwam enkele meters verder in een gracht te recht. De lichtgewonde Julien Schockaert uit Baardegem werd naar het O.-L.-Vrouwziekenhuis te Aalst overgebracht. De rijkswacht, B.O.B. en het parket van Dendermonde kwa men ter plaatse. Ondertussen werd ook A. Van Houtte uit Appels, de tweede stroper, door de rijkswacht aangetrof fen. In de wagen van de pensjagers werden twee hazen aangetroffen. Zondagvoormiddag had de wedersamenstelling plaats. Dat dit voorval de stemming op het Jagersfeest schaadde, is best te begrijpen. F.V.B. De jagerskapel hield er de stemming in tijdens de St.- bertusfeesten te Moorsel-Wieze. (LB) stadsbestuur zich inzetten om aan allen een degelijke en verzorgde kunstoplei ding te bezorgen. En we zouden niet volledig zijn als we de 1750 leerlingen niet nog eens «moed en doorzetten» toewensten. ANDRE HEYVAERT KULTUREEL CENTRUM AFFLIGEM UITSLAG WEDSTRIJD «ZANDSCHILDEREN» 1. Ann Nevens, Fooststraat 65, Essene 2. An Lams, Blakmeers 40, Hekelgem. 3. Johan De Berlanger, Brusselbaan 108, Hekelgem 4. Hilde D'Haeger, Bellestraat 12, Hekelgem. 5. Bart Van der Vurst, Begoniastraat 6, Asse. BEKROOND Bart De Vos, Steenweg op Brus sel 45. Asse. Luc Hendrickx, Fosselstraat 33, Hekelgem. Pe ter Van Damme, Gerstenbaan 59, Aalst. Rita Cooreman, Ei kenstraat 29. Moorsel. Ann Cooreman, Eikenstraat 29. Moorsel. Erik Schoonjans. Langestraat 24a. Hekelgem. Roby Van Bever, Boekhout straat 13. Hekelgem. Thijs Ja cobs. Sint-Gudulastraat 7. Moorsel. Ilse Van Vlaenderen. Eikstraat 105. Aalst. V.T.B.-V.A.B.-TOPFESTIVAL 1973 Laureaten tekenwedstrijd «Zeg het met bloemen». Groep A, kleuters: De Kegel Christel, Langestraat 105, Hekelgem. Lievens Ilse, Boekhoutstraat 14, Hekelgem. Van Geyt Gunther, Gaston De Schepperstraat 16, Erembode- gem. Fabri Katleen, Huyne- gemstraat 74, Asse. Erzeel Da vid, Brusselbaan 77, Hekelgem. De Ridder Patrick, Dorpveld- straat. Asse. Matelier Anniek, Bleregem 114, Hekelgem. Mer- tens Els, Kleindries 6, Meldert. Jacobs Kris, Heuvelstraat 48, Asse. Amico Rosana. Kluis 8, Hekelgem. Groep B - 6- tot 8-jarigen - le en 2de leerjaar). Kursten Fabienne, Hoeksken 1. Moorsel. Lambrecht Stefaan, Brusselbaan 55A, Hekelgem. Temmerman Patric. Kleistraat 25, Erembodegem. Dujardin Erika. Dorp 31, Meldert. De Geyseleer Danny, Steenpoelweg 4, Hekelgem. Mergan Marleen, Terlindenstraat 36. Hekelgem. Heyvaert Maria. Steenweg op Aalst 107, Moorsel. Van Vae- renbergh Pascale. Brusselbaan 155. Erembodegem. Bovendaer- de Chantal. Herbergstraat 22. Moorsel. Bruyninckx Nadine, Grote Dries 24b. Meldert. Groep C - 9- tot 12-jarigen De Valck Josiane. Kerkstraat 22. Essene. Callens Veerle, Domentveldstraat 9. Essene. Van Schuerbeek Gonda. Belle straat 54, Essene. Van Eisen Lutgard, Gentsesteenweg 181, Asse. Mertens Gerda, Ternat- straat 44. Essene. Van Rans- beeck Peter. Leenweg 10, He kelgem. Van Hove Viviane. Boekhoutstraat 3. Hekelgem. Roelandt Constant, Dorpstraat 6. Erembodegem. De Vuyst Luc. Beukenlaan 6, Erembode gem. Roelandt Ingrid, Kerkstr. 55, Essene.

De Voorpost | 1973 | | pagina 5