fEUGDCLUB <4 HIJS ao AALSTERSE STUDENTEN OP OOSTERSE ZWERFTOER LAP HET AAN JE LAARS KUKLOS OCARINA SINT-JORIS KREJA DIDO YPSILON TERLINDEN LEEUWERIK 16-11-1973 - 7 Na een voetbal-, volley- en basketklub start volgend jaar Kuklos ook met een tafelten- nisklub. Men zal met één of twee ploegen deelnemen aan de kompetitie in de Belgische Tafeltennisbond. Naam van de klub wordt: Kuklos Tafeltcna. Kleur: rood. Voorzitter: de h. Paul Pauwels. NederveldstraaL 60. Aalst. Inschrijvingsgeld, verzekering incluis: 125 Ir. Trainingen: maandag- en vrijdagavond telkensom 19.30 uur. deze trainingen gaan door rechtover de instuif in het Sociaal Centrum van de parochie. Wie wil aansluiten komt naar een van deze trainingsavonden. VOLLEY: reserven Wichelen-Kuklos II 1-2 1ste ploeg Wichelen-Luklos I 1-3 De reserven die deze wedstrijd eerder aarzelend begonnen, verloren de 1ste set tegen het verrassend goed spelend Wi chelen. Tijdens de 2de en 3de set echter wisten ze zich te hervatten dank zij de kalme recepties van Guy Van Sinay en de passen van Alain Van Beem. Ze wonnen uiteindelijk met 1-2. Hoewel de eerste ploeg in de eerste set na 15 minuten met 1 -8 bijna zeker w as van deze te winnen, waren de eindcijfers 17-15. De drie volgende sets werden echter allen gewonnen door Kuklos hoewel Wichelen steeds een hoog setcijfer op het bord bracht. LM Zaterdag 17 november: trek king van de Reuze-Jeugd- tombola van het Land van Aalst. Vanad 19 uur is er T-Dansant. Om 22 uur: optreden van de Aalsterse groep Let's Sing. Om 22.30 uur: trekking van de tombola, woensdag 21 november om 19 uur: schaakklub. Ook wie nog geen enkel benul heeft van deze denksport is hartelijk welkom. Vanaf deze week zal men immers beginnen met het aanleren van alle mogelijke loense zetten aan hen die er nog niets van afweten. Zondag 25noveniber: een avond met andere muziek. Alle genres: klassieke hits. progressieve muziek, klein kunst... Kortom, een a'vond waarop men eens wat aandacht wil schenken aan de niet- kommerciële muziek. LM Vrijdag 16 november: 19.30 uur: judo-training, hogere gordels. 20 uur: debatavond «Pro of kontra het roken». Dit onderwerp, dat reeds meerde re malen aan de toog werd besproken zal wellicht aanlei ding geven tot vinnige diskussies. 20 uur: pottenbak ken atelier. Zaterdag 17 november: 18.30 uur tot 20.30 uur danskursus. Daarna gezellige instuif. De klub is open vanaf 15 uur. 18 uur: judo voor meisjes. Zondag 18 november: 10 uur: judo voor jongeren beneden de 15 jaar. II uur: judo voor jongeren vanaf 15 jaar. 20.30 uur stipt: film «IF*. Een scherpe satire op een Brits kollege, een kweekschool van het establishment. De film ontmaskert een schijnheilige, overdreven traditionele opvoe ding. Regisseur: Lindsay Anderson. Grote prijs van het festival van Cannes 1969. Woensdag 21 november: 17.45 uur: judo-training voor jongeren beneden de 15 jaar. 19.30 uur: judotraining voor jongeren vanaf 15 jaar. 20 uur: atelier rietwerk. 20.30 uur: muziekklub: Folk en luisterliedjes. Donderdag 22 november: 18 'uur: judotraining voor meis jes. 20 uur: naaiklub. Wist je dat de instuif van Sint-Joris 40 uren per week open is. en dat het verweg de énige plaats in Aalst is. waar een pintje 9 fr. kost LM De jongerenklub houdt een filmvertoning van «De dag der Apachen» op zon dag 18 november te 19.30 uur in de zaal van de H. Hartkring, dr. De Moor straat. Jeugdklub Dido organi seert op vrijdag 16 no vember een dia-avond, dit in samenwerking met de V.T.B. Zaterdag en zon dag trekt men erop uit om aan speleologie te gaan doen. Schaakliefhebbers kunnen op zaterdag in de klub terecht voor een groots opgezet tornooi en wie van ballet houdt komt op vrijdag 23 november aan zijn trekken. Dan gaat men de Rozentuin van Bé- jart zien. (AH.) Gaat op zaterdag 17 no vember op dropping. Het wordt een echte militaire dropping met allerlei, al dan niet voorziene, moei lijkheden. Nadere inlich tingen over deze 20 kilo- metertocht kan je in de klub bekomen, 's Ande rendaags blaast men uit van de tocht, verzorgt men zere voetjes en is er gewone instuif. Op vrij dag 23 november gaat Yp silon naar «UP WITH PEOPLE» kijken. Wie het al gezien heeft, weet hoe prachtig deze show is, wie nooit mee was krijgt nu een prachtige kans. Kaar-en voor de dia-reeks over Perzië kan je bij de mensen van de animatie- ploeg bekomen tegen de prijs van 25 frank. (A.H.) Vrijdag 16 november komt de informatie- en aktie- kern samen. Zij bereiden de welzijnszorg-aktie- maand december voor en evalueren de voorbije ak- ties i.v.m. Brasil-eksport en 11.11.11. Geïnteres seerden zijn steeds wel kom. Wie vorig jaar de herfsttocht meemaakte, zal er volgende zondag zeker bij willen zijn. Met vertrek aan de schuur om 13.30 u. voert deze tocht via de Molenbeek naar Herzele-Mere. Flink voorzien van gitaren, banjo's, viool, akkordeon en fluiten zagen we vorige woensdag in het Sint-Maartens- instituut IS CUMA LIOM, een heuse Aalsterse folkgroep, aan het werk. Ondanks de benarde omstandigheden waar in we ze bezig hoorden ze kregen slechts een half uurtje de tijd en dan nog net na een groep die we best zo vlug mogelijk vergeten; heelwat zang- en vioolnuances gingen door het meelevende maar soms al te rumoerige publiek en de niet zo ideale geluidsinstallatie verloren waren ze op bepaalde momenten werkelijk knap. IS CUMA LIOMHet bete kent «lap het aan je laars» en bestaat uit 4 jongens, leerlingen of oud-leerlingen van het Sint-Maartensinsti- tuut. Kris speelt vlier, piano, blokfluit en gitaar. Hij gaf een aardig stukje fagotsolo weg, springt naar men ver telt levendig om met per cussieinstrumenten en hoopt binnenkort ook een doedelzak in te schakelen. Hugo houdt het meestal bij de viool-grote bewondering voor de Dubliners vede laar— maar slaagt er ook in muziek te maken op gitaar, banjo, akkordeon en Da- vidsfluit. SStefaan brengt zijn steen tje bij op akkordeon, banjo en gitaar. Tom praat op heerlijk gees- tig-stuntelige wijze de nummers aan mekaar en speelt gitaar en blokfluit. Zowat twee jaar geleden verzorgden Kris en Tom een avond voor de Vlaamse Volksbeweging en gingen ermee door... Via een reeks kleine optredens —eens werden ze betaald met één peperkoek— bouwden ze de groep verder uit, verlie ten de kleinkunsttoer om op dit ogenblik alleen nog Ierse en Vlaamse folk te brengen. Traditionele num mertjes die door de Kadul- len, 'T Kliekske of Walter de Buck uit de vergeethoek werden gehaald passen ze voor hun muzikale bezet ting aan. Op hun best zijn ze echter in de Ierse muzi kale stukken: prettige me lodietjes die ze hier en daar samenrapen. Wij maakten hen de opmerking dat IS CUMA LIOM ondanks het zeer ruime arsenaal mu ziekinstrumenten waarover het beschikt toch wel erg traditionele muziek brengt. Wat ze met het simple «Wij zijn amateurs en willen dat ook blijven» wegwuifden. Als ze wat geld hebben ge bruiken ze dat voor de ge luidsinstallatie of de aan koop van nieuwe instru menten. Ze nemen zich he lemaal niet au séerieux: we maken plezante muziek omdat we dat zelf fijn vin den en om de mensen wat te amuseren. En toch heeft deze «Lap het aan je laars» heel wat in haar marsj.daar getuigen hun onlangs be haalde eerste prijs op de talentjacht te Boort-meer- beek en het optreden dat we zagen van. Het zwakke punt is de zang die soms wat onzeker aandoet.We hopen nog veel te horen van IS CUMA LIOM. Eind december kan je ze alvast in jeugdklub Terlinden gaan horen. André HEYVAERT VLAAMSE JEUGDHERBERG CENTRALE Eind september mocht deze «ereniging die een net van jeugdherbergen' over het hele Vlaamse land koördineert het 21.512e lid inschrijven. Voor wie de werking van deze organisatie nog neit kent. even vermelden dat zij. benevens het verschaffen van slaapgele genheid aan jongeren zich ook bezig houdt met jeugd toeris me. In het tweemaandelijks blad «De Trekker», dat iedere aangeslotene aankrijgt, wor den de reizen aangekondigd. Uiteraard wordt ook aandacht besteed aan het toerisme in eigen land. Zo werd dit jaar in samenwerking met Nederland de eerste VJH-rally ingericht. Men kon gelijk wanneer men dit wou. met de fiets een tocht maken door het Antwerpse, op langs een speciaal uitgeko zen lïetsweg. 's Avonds belandde men in één van de vijf over de omloop verspreide jeugdherbergen. Het lidgeld bedraagt 120 fr., doch vanaf 28 februari wordt het verhoogd tot 150 fr. In de jeugdherbergen gelden vanaf 1 oktober 1973 volgende tarieven: overnachting ontbijt 75 fr warme douche 5fr slaapzak of lakens 25 fr warme maaltijd 60 fr lunchpakket 30 fr soep 2 sn. brood 10 fr Afwijking: Brugge: douche inbegrepen wordt 80 fr. Kortrijk: douche, individuele kamer en geen afwas: 90 fr. Overnachting zonder ontbijt te Diksmuide. zowel indivi- duelen als groepen. 35 fr., ontbijt 25fr. Vlaamse Jeugdherbergcentra- Ie, Van Stralenstraat 40, 2000 Antwerpen. Kantooruren 9 tot 13 en 14 tot 18 uur. Zat. gesloten. Tel. 03/32.72.18, prk. 3324.94. Vorige week hebben we onze vrienden verlaten in Tabriz (Iran), dit is zowat het eindpunt geweest van hun Oosterse zwerftocht. In de laatste aflevering volgen we hen op hun terugweg door Turkije, Griekenland en Joegoslavië. In Tabriz hadden ze niet alleen pech met hun wagen, maar werd ook Luk ziek. Hij had 40 graden koorts en hevige draaiingen en omdat een ongeluk nooit alleen komt kregen Peter en Gerrit ook heel wat last van tropische diarree. Ze waren maar wat blij dat ze bij een paar venten onderdak kregen. Achteraf bleek dat deze jonge Iranezen wel wat meer voelden voor de jongens dan alleen sympatie. Tweehonderd kilometer verder te Zandjan bezochten ze het museum en kregen ze interes sante uitleg over het reilen en zeilen van het Iraanse huwelijk. Daarbij vernamen ze ook dat het gemiddelde loon van een arbeider ongeveer 5000 BF bedraagt, wat dan, gezien de lokale levensomstandigheden toch nog bepaald goed betaald werd genoemd. In Marrant kochten ze echte Perzische tapijten die vooral door kinderen werden gemaakt. Zij werkten tien uur per dag. maar tegen een tamelijk hoog loon. Reeds op de terugtocht in Mako kwamen ze een paar knapen uit Parijs tegen die ook panne hadden. Rare vogels feitelijk, want entwat later verdween één van die Parijze- naars zonder zich om zijn makkers te bekommeren. Een speurtocht door onze Aalsterse vrienden, bleek ook niets op te leveren. Toen ze hun wagen terug opzochten, bleken er allerlei spullen van verdwenen zoals stickers, topje van de antenne en ook de vleugeltjes van hun ruitenwissers. TURKUE Op weg naar het Van-meer Vorig jaar organiseerde de voetbalklub van het jeugdhuis een Mossel- feest, dat een echt sukses kende. 25 november dit jaar, wordt weer een Mossel dag. De verwezenlijking, de praktische uitwerking, is nu wel een opdracht voor alle jeugdhuisleden, ie dereen wordt gevraagd mee te werken Wij nodigen langs deze weg ook iedereen uit om mosselen te komen eten (80 fr. met frieten en BTW inbegrepen drank niet). Als je komt moet je het wel even laten weten (voor de bestelling en zo meer...) November is een drukke maand in het jeugdhuis. We zijn gestart op Aller heiligen met een Klein- kunstavond met Roland and his bluesworkshop. De dag nadien was er Filmforum (modern times van Chaplin). Twee druk ke dagen... en daaropvol gend een Sint-Maartens feest waar de vrouwen emancipatie hoogtij vier de... Een vrouwelijke Sint en een mannelijke Piet. Op 18 november kan ie dereen die dia's heeft van zijn vakantiereis, die mee brengen. We maken er een avond met vakantie herinneringen van. Wij zorgen voor scherm en projektor. Vrijdag 23 november gaan we naar het Ballet van Bé- jart in Brussel (De Rozen tuin). De dag nadien, za terdag 24 november wor den we allen verwacht in Jeugdhuis Toreken in Lebbeke. Wij sluiten onze eigen deuren, om binnen te vallen in 't Toreken. ledereen kan mee. Deze maand zijn we ook gestart met een Danskur sus (40 deelnemers), en een E.H.B.O.-kursus (Brevet Helper). Het jeugdhuis is verder ook nog open Dinsdag van 18-23 u.: training basket kadetten. Woensdag van 14-24 u.: training basket meisjes jongens, training voetbal, ping-pong. Donderdag van 19-23 u.: Instuif. Vrijdag van 18-23 u.: Volksdans, Fotoklub. Zaterdag van 14-24 u.: matchen sportklubs - tie nervergadering. Zondag van 10-12.30 u. en van 14-24 u.: jongeren- raad sportwedstrijden. Ben je er nog niet ge weest in ons jeugdhuis... spring gerust even bin nen. Je bent zeker wel kom... NOG EEN BELANGRIJK BERICHT: Op 23 december richten wij een talentenjacht in. ledereen kan deelnemen. Wij zorgen voor een dege lijke jury en goede prij zen. Vorig jaar namen er 25 jonge mensen deel aan deze talentenjacht. Neem hiervoor kontakt op met Hilde De Vos: Tel. Jèugdhuis: 053/705.67. zagen ze ook verschillende draaiwinden. Deze kwamen regelmatig voor maar hadden geen enkele kracht, alhoewel sommige slurfen ruim 200 m. hoog warep. Aan het Van-meer krioelde het van de muggen. Zodat ze na spuiten met een muggendodend spul. hun ka- mionette kompleet onder een grijze stof kwam te liggen. Gewoon een grijze laag dode muggen Daar bleek ook voor een tweede maal hun fototoestel gestolen. Doch deze keer hadden ze de dader zelf te grazen die het hen dan ook terug gaf alsof er niets gebeurd was. Van het recht om hem eens flink af te tuigen, zagen ze maar af. Met een ferryboot staken ze toen het Van-meer over. wat een aardig reisje werd van 4 uur. Op die boot waren heel wat jongeren aanwezig en speelde er ook eentje viool, zodat de stemming er al dadelijk inzat. ABRAHAM Na nog enkele moeilijkheden met hun wagen tot Diyarbakin. bezochten ze te Urfa de grot van de stamvader Abraham. In Adana vonden ze de nodige vervangstukken voor hun wagen die steeds meer sporen van totale aftakeling begon te vertonen. Adana is een stad van om en bij de 500.000 inwoners. Van dan af reden ze ook regelmatig 's nachts wat bepaald gevaarlijk was omdat veel boeren met kar en paard onverlicht nog op stap waren. Vooral omdat in deze gebieden de duisternis zeer snel intreedt. In Kayseri. kocht Gerrit nog een Turk tapijtje in een firma die ook uitvoerde naar Zele en andere buitenlandse steden. ROTSWONINGEN In Göreme bezochten ze. de in de grotten uitgehouwen wonin gen. die in de eerste dagen van de kristenen moeten uitgehou wen zijn omdat ze overal vervolgd werden. In deze grotten bevindt zich een monikkenklooster waarin ver schillende verdiepingen zijn uitgepakt. Anderzijds vindt men er ook nog speren terug van hel gekleurde muurschil deringen. Verderop bezochten ze ook een zoutwoestijn waarin zich nog verschillende meertjes bevonden. Hun nieuwsgierigheid bekwam hen slecht, want toen ze de zoutwoestijn inreden, zonken ze er ook tot hun assen in. Aangezien de eerstvolgende garage op 60 km. afstand lag. zochten ze maar een boer op met een sterke traktor. Deze hulpvaardige vroeg slechts 100 Turkse Lyra terwijl een garage er zeker 500 zou gevraagd hebben, wat onze vrienden 1500 BF zou gekost hebben. In Konya kreeg een van onze vrienden last van kleine rode blaasjes, zodat ze verplicht werden een hospitaal op te zoeken, waar deze etterbuiltjes gewoon werden opengesneden en een laag zalg opgelegd. Dat hospitaa was feitelijk niet veel meer dan één grote zaal waar iedereen gewoon behandeld werd. Zowel schedelbreuken als slachtoffers van ongevallen. Men veegde er dan ook het bloed met een borstel buiten. Konya bleek ook één van de mooiste steden, waarin de graven van de sultans geborgen lagen. PAMMUKALE In Pammukale bezochten ze de versteende watervallen. Deze streek was niet alleen boeiend omwille van die versteende watervallen maar er lag in de onmiddellijke omgeving nog een oude Griekse stad. met in een bepaalde muur een kruisteken ingewerkt. Deze stenen watervallen moeten ontstaan zijn, omdat op diezelfde plaats vroeger warm waterbronnen lagen met een enorm kalkgehalte, zodat deze vlug verkalkten en deze prachtige kalkrotsen vormden. In Efes bij Izmir troffen ze een fantastisch mooi amfïteater dat biezonder intakt was. Men kon er ook een boel oude munten kopen, die zogezegd pas opgegraven waren, maar al te duidelijk bleek dat het gewone fabrieksmunten waren. Over de Dardanellen ging het toen naar Thessaloniki, waar toch nog even de stad bezocht werd. De grensovergang met Joegoslavië verliep buiten alle man van dienst bleek weinig zin te hebben er iets te gaan aan doen. Dan maar de morgen afgewacht, maar zonder resul taat. Uiteindelijk moesten ze maken dat ze wegkwamen. Daarom besloten ze dan maar met het weinige geld dat nog overbleef zo spoedig mogelijk via Dubrovnik naar Rijeka te komen op een paar km. (nou ja. een goeie 70) van de Italiaanse grens. Hier werd nog een laatste poging ondernomen om de nodige papieren te verkrijgen (ook paspoorten waren verdwe nen!) maar uiteindelijk allemaal zonder resultaat. AALSTW AARTS Zij kwamen in Klagenfurt (Oostenrijk) vrij gemakkelijk.de grens over en bezochten toen nog rap de geboortestad van Mozart. Salzburg. Buiten een weerspannige doeanier aan dé Oostenrijks-Duitse grens die hen erop attent maakte dat hun banden versleten waren en daarom een boete konden krijgen, verliep alles vlekkeloos, tot bij Frankfurt, toen hun lichten het kompleet opgaven. Dan nog maar even doorgesla pen om de dag daarop tot de Belgische grens te komen. Maar hier liep het anders. Een transtalige doeanier liet hen gewoon alles uitpakken. Een paar tapijten konden ze wegmoffelen maar voor de andere gingen ze een expert doen komen. Ook dreigde men met-een drug-hond. wat ziet u. ze kwamen ten slotte uit Iran. Onze studenten deden aan.(jdl) verwachtingen zeer goed. want met de huidige drugtransporten w ist je nooit. Op hun weg naar Dubrovnik werden ze één keer verrast door een verontruste veldpatrotiille die hen verplicht te in een camping de nacht door te brengen. Toen ze dit eerst weigerden, werden ze maar hardhandig aangepakt. Achteraf moesten .ze ook vaststellen dat hun geld. een polshorloge en een dagboek verdwenen waren. Bij hun aankomst te Petz. trachuen ze klacht neer tc leggen, maar de het monnikenklooster van Göreine Na twee uur grondig onderzoek van de wagen mochten ze dan uiteindelijk doorrijden naar de ajuinenstad. waar ze in de namiddag aankwamen. In totaal hadden ze zo'n goeie 13.500 km. afgelapt op "weken en kostte het om en bij de 20.000 piek. Maar kom. einde goed al goed. Ten slotte blijft het voor vele anderen een droomreis en een boel ervarin gen die zij er nu toch opzitten hebben. Van reizen om te leren gesproken Ron v BOON EN AANNEMER VAN BEGRAFENISSEN Hoogstraat 17, AALST Tel. 211.47 - Van Wambekekaai 7 DRINGEND GEVRAAGD schoonmaakster voor het kuisen van lokalen te AALST na 18 uur. Goed loon. Zich aanmelden Mechels Schoonmaakbe drijf A. Crabeels en Zoon, Vlietje 23, 2800 Mechelen Tel. 015-170.32

De Voorpost | 1973 | | pagina 7