DE SPORT IN HET NIEUVS LUGIEN VAN IMPE Na operatie is hopelijk alle leed vergeten» DE BESTEN WONNEN Rekening viel goedkoop uit nw WOORD) VEROVEREN! EVEN DE PUNTJES OP DE I S t WIELRENNEN (I VOETBAL 3e NATIONALE VOETBAL 4ePR0VINCIALE -MRUS» le PROVINCIALE S.K. AALST KAN OPNIEUW LEIDING VOLLEY 23-11-1973- 14 "Het gaat niet goed met de kleine", werd links en rechts gefluisterd. Dat was tijdens en na de Tour. Moet u weten dat Babyface Van Impe, het mannetje met de eeuwige glimlach, na afloop van verschillende etappes een pijnlijk grimas trok. Het gevleugelde klimmertje, de renner waarvan men in het hooggebergte denderende eksploten verwachtte, hield het alleen bij flitsen. Sommigen beweerden dat de berggeit, ofwel een beetje over het paard was getild of, veel vroeger dan gevreesd, op zijn retour was. Geen van beide gissingen benaderde de waarheid een liesbreuk remde de pittige Merenaar. Lucien Van Impe heeft gele den tijdens die jongste editie van het "grootste wielercir- cus" ter wereld. Liespijnen remden hem en de verzorgers kunnen erover meepraten na de aankomst moesten ze soms lange uren werken om Lucien weer "op punt te stellen" voor de inspanningen van de volgende dag. ALLEEN INSIDERS Lucien Van Impe had de Tour kunnen verlaten. Hij had er een geldige reden voor. Hij deed het echter niet. En naar verontschuldigingen om bepaalde mindere prestaties weg te praten, zocht hij niet men zou zijn verklaringen misschien als bijdegrondse uitvluchten hebben wegge wuifd. Insiders wisten echter beter. En toen hij door de Aalsterse chirurg Dr. Cuvelier na afloop van de Tour aan een grondig onderzoek werd onderworpen, moest de en tourage van Van Impe niet lang op een diagnose wach ten een heelkundig ingrijpen was onvermijdelijk. Intussen is dat reeds ge beurd de operatie is geslaagd en heel lang zal Lucien niet in kamer 107 van het Onze Lieve Vrouwziekenhuis te Aalst-Mijlbeek moeten vertoe ven. Nadien volgt een herstel periode en achteraf reist hij voor twee volle maanden naar Frankrijk om het seizoen 1974 voor te bereiden. Nou ja, tijdens en na de Tom- zijn zaken verteld die minder prettig aankwamen. Maar Van Impe is een filosoof, iemand die zijn gedachten uitstekend kamoefleren kan achter een gulle lach. Hij wist dat men meer en beter van hem verwacht had. Maar hijzelf en de mensen die heel dicht bij hem staan, wisten het "waar om" van die minder in het oog springende prestaties. Nu de chirurg, met welslagen, de operatie heeft uitgevoerd en de Merenaar alleen nog wat tijd vraagt om volkomen te herstellen, kan hij rustig wachten op wat de organisa toren van de Ronde van Frankrijk in mekaar boksen. NAMEN Lucien Van Impe heeft geen centiem krediet verloren bij zijn werkgevers en sport bestuurder Stablinski. Hij blijft, voor wat de rittenwed- strijden betreft althans, de centrale figuur. Namen van teamgenoten staan op papier. Vanzelfsprekend blijft zijn goeie vriend Willy Teirlinck. En op de medewerking van René Dillen en Willy Van Neste kan hij ook al rekenen. Komt daar ook nog de allesbehalve van talent ge speende Martinez bij, een mannetje dat niet onaardig klimt. Verwacht wordt bo vendien dat José De Cauwer, de revelatie van het jongste kampioenschap van België, een kerel die veel meer kan dan zijn uitslagen laten ver moeden, eveneens een kon- trakt voorgelegd wordt. Samen met enkele begaafde Fransen tekenen zich stilaan de kontouren af van een ploedie niet alleen op papier, doch ook op de fiets reuze- sterk is. Lucien Van Impe zla het kerst- en nieuwjaarsgebeuren Niemand zou er trouwens graten hebben in gevonden indien Aalst toen al met een paar doelpunten winst had gestaan. In de 4e minuut reeds kropen de gasten door het oog van de spreekwoorde lijke naald toen Maturo na een feilloze voorzet van Ar- nolis slechts voor het intrap pen kreeg doch faalde. Aalst dat sneller en vlotter kombi- neerde dank zij een vooral werkkrachtig middentrio Die- rickx - De Schrijver - Arnolis zette de Brugse verdediging herhaaldelijk onder felle druk. Uit de tweede lijn vertrokken de beste voorzet ten waarbij De Roos de bal eens net over de dwarsligger joeg en dezelfde speler een werkelijk reële kans kraakte toen hij oog in oog kwam met doelman Pieters. Pas in het half uur kreeg de Brugse formatie dank zij vooral Thio en Velkeneers iets meer arm slag en in de 32e min. was er een uitstekende Van Hyfte nodig om het bezoekende openingspunt te beletten na een poging via Van De Voor de die met een felle knal besloot. De Eendracht doel man zou dan nog wel gelegen heid krijgen zijn talent uit te stallen net voor de rust bij een hard schot van Verstrae- in de gezellige sfeer van Lucien Van Impe zal het kerst- en nieuwjaarsgebeuren in de gezellige sfeer van Dat gebeurt op 3 januarie. Achter af gaat men dan pleisteren in de buurt van Grenoble. Pre cies op trajekten die geknipt zijn voor hem, zal hij trainen en zijn longen vol gezonde berglucht pompen. Omdat een prof alles moet kunnen staan ook rondjes op de piste van Grenoble op het programma. Lucien Van Impe gooit geen grote ogen naar de voorjaars klassiekers en kleinere ritten koersen. Voor hem blijft de Tour de France het centrale punt van het ganse seizoen. Kerngezond als hij is, en bevrijd van het hinderend letsel dat hem in het voorbije zomerseizoen remde, zal hij pogen te bewijzen dat "Van IMpke" nog steeds het voor bije zomerseizoen remde, zal hij pogen te bewijzen dat "Van Impke" nog steeds het kloppen Wie is daartoe in staat. Er is slechts één super man. Doch men weet nooit. In het hooggebergte kuirnen soms zware klappen uitge deeld worden, en ook Eddy is een mens van vlees en bloed. Hoe ook een knalprestatie in de meest tot de verbeelding sprekende ronde zal voor Lucien achteraf de deur op de natourcriteriums wagenwijd sprekende ronde zal voor Lucien achteraf de deur op de natourcriteriums wagenwijd opengooien. Een prof leeft vooral ook voor de centen, want ook voor hem is het leven Uitgerekend daarom hoopt hij in de nazomer van 1974 niet te moeten gaan vissen omdat de prijs van een kontrakt aan de al te lage kant ligt. VH Het entoesiasme was groot in de Hofstade rangen. Immers na twee opeenvolgende neder lagen waarbij men vijf doel punten moest toestaan en er slechts een lukte heeft men een naar de cijferverhouding opvallende zege geboekt. Reeds in de eerste speelhelft bestendigde de thuisploeg een licht overwicht met een doel punt van Hendrik Roels. Daarbij lag het voor de hand dat Wilskracht die de beste aanvallen aan elkaar rijgde en meest gevaarlijk was dank zij een uitstekende stoffering van zijn middenveld na de kamp wisseling de cijfers onvermij delijk zou opdrijven. In die tweede periode viel de tegen stander trouwens nogal licht uit en Verhofstad die voor Moens was ingevallen verdub belde al direkt de winst. Het was dezelfde speler die een strafschop zou benutten om 3-0 op het bord te zetten en toen brokkelde het verweer van de tegenstander geleide lijk aan af. Het was trainer speler De Vos die nu in het middenveld opereerde die de zaak rond maakte voor de thuisploeg en toen zijn plaats aan Parewijck afstond. Zeg gen we nog dat de Hofstade doelman een rustige namid dag sleet. Hofstade heeft nu twee thuiswedstrijden voor de boeg waaruit het alleszins het volle pond moet kunnen halen. Bavegem en Herdersem zijn de tegenstanders die moeten overwonnen worden om in de top van de ranglijst te komen. Trainer speler Willy De Vos die vol lof was over de jongste verrichting van zijn spelers meent dat het er inzit op voorwaarde echter dat met dezelfde overtuiging en kampgeest wordt gespeeld als in de wedstrijd met Wichelen. J.V.H. HOF STADE - WICHELEN 4-0 De Hofstaadse doelman Bosman ontzet voor de aandringende Wichelse aanvallers (jdl) De afwezigen hadden ongelijk. Deze wedstrijd is inderdaad uitgegroeid tot een zeer genietbaar kijkstuk waarin Eendracht Aalst beslist een grotere winstmarge had kunnen verantwoorden. Die 2-0 cijfers waren inderdaad niet in verhouding tot net aantal bruikbare scorekansen die de thuisploeg wist af te dwingen. Aalst heeft zich op geen enkel ogenblik laten intimideren door de bekende namen als Thio, Velkeneers, De ivley en Van de Voorde. Het heeft zich tegen een insgelijks voortreffelijk spelende Brugse formatie offensief kunnen uitleven met alle gevolgen vandien voor de tegenstander. De bezoekers mochten dus wel boffen dat er bij de rust nog 0-0 op het bord stond. E. AALST - JONG F.C. BRUGGE 2-0 over twee evenwaardige doel mannen beschikt want ook Vermoes houdt er momenteel een uitstekende konditie op na. In het middenveld werd in de 65e min. beroep gedaan op Buyl een technisch begaafde speler die wel eens zijn kans voluit zou verdienen. Het werd dus niet alleen een prettige maar ook wel een leerrijke wedstrijd. J.V.H. ïfflZFM ten. Voordien had Arnolis aan Peysmans een kans gepre- zenteerd doch deze tikte de bal net over het doel en even later was er een maneuver De Roos Maturo waarbij laatst genoemde het doel van een paar cm miste. In de 50e minuut werd de logika dan toch eindelijk geëerbiedigd als Maturo een persoonlijke po ging met sukses afrondde. Pas drie minuten later zette De Roos de eindcijfers op het bord. Brugge zou nog wel reageren op deze twee doel punten doch zijn akties waren niet spontaan genoeg om tot een positief resultaat te lei den. Van Hyfte kon een harde bal van Verstraeten neutralizeren doch daarente gen kreeg Aalst nog opmerke lijk goede kansen langs Van Roy, Maturo en De Roos doch het bleef bij 2-0. Al met al een goede wedstrijd waarin meerdere jongere Eendracht spelers de gelegenheid kregen zich te tonen. Ze hebben deze kans dan ook gegrepen. Want we hebben kunnen kijken op een voortreffelijke verrichting van M. Van der Eist in de verdediging, van Peysmans-De Rick als aanvaller en vooral van doelman Van Hyfte. Men weet bij Aalst nu dat men Verhofstadt breekt samen met Van Linsbergen door de Wichelse verdediging (jdl) KUNSTTURNEN Zaterdag 1 december a.s. organiseert de Aalsterse turnkring een internationale gymnastiekwedstrijd, waar bij een Belgische selektie het opneemt tegen de Proteas- ploeg, de nationale Zuid- Afrikaanse universitaire turnploeg, die in West-Euro pa op to er nee is. Van Aalst zelf is er niemand die in aanmerking komt voor de selektie. De wedstrijd gaat door om 20 uur, in zaal Okapi. Samenstelling van de ploe gen ZUID AFRIKA Heren Kobus Stander 8 internationale competities rondreis in Israël en Europa in 1972 en 1973; Bokkie Gerber —5 internationale wedstrijden; Chris De Wet lid van de nationale ploeg. Dames Susan Krohn talrijke nationale en univer sitaire kampioenschappen; Mariette Sterfontein lid van de Zuid-Afrikaanse ploeg te Bazel; Patricia Rose nationale scholenkam pioenschappen. BELGIE Heren Jaques Robe Europabeker -deelnemer; Albert Leplang Talrijk Nationaal Kampioen. Dames Monique Frères, Sabine Vansimpsen en Joëlle De Keukeleire allen internationalen, ondanks hun jeugdige leeftijd. PROGRAMMA Heren 6 disciplines (grond, paard, ringen, sprong, bar ren en rek) Dames 4 disciplines (sprong, barren, balk en grond) Toegangskaarten aan 50 fr. verkrijgbaar bij de leden van de turnkring. Prijsverminde ring voor groepen en studen ten. PETANQUE Petanqueklub Alosta Beu kenhof, Langestraat 12 Woensdag 28 november te 19.30 uur oefenwedstrij den Zaterdag 1 december te 20 uur Ledentornooi (vaste schutters) Zondag 2 december te 15 uur Winterkompetitie. P.C. Apollo Zaterdag 24 november te 15 uur Winterkompetitie; 20 uur Kiekentornooi. Zondag 25 november 16 uur ledentornooi. Vrijdag 30 november 20 uur Winterkompetitie Apollo B Schorpioen. De Watertoren Zaterdag 24 november te 20 uur Winterkompetitie Zelzate B De Watertoren. S.K. Aalst is maar leider van één zondag geweest. De rustende Aalstenaars hebben immers de eerste plaats moeten afstaan aan Lovendegem en Kemzeke, die gespeeld hebben en aldus Aalst hebben verdrongen. Dat vindt men aan de Haring helemaal niet erg, omdat men bij ondervinding weet hoe sterk men geviseerd wordt als kopploeg. Wat nu ook weer niet bete kent dat Dirk Wellekens al heeft afgedaan. Het feit dat hij wegens drukke beroeps bezigheden minder tijd heeft om de trainingen van Willy Bellon bij te wonen, heeft wel in grote mate te maken met de terzijdestelling van Dirk Wellekens. Nu nog wordt er overal geïnformeerd naar de Aalsterse "bombardier", wat bewijst dat hij de reputatie van een geducht afwerker had verworven. Wat de wedstrijd van zondag betreft, het is niet uitgesloten dat Aalst weer de leiding verovert. G.V.L. De Aalstenaars ontvangen zondag de ploeg van Temse, die men niet onderschat maar toch evenmin overschat. In de huidige konditie is S.K. Aalst knap genoeg om het tegen iedereen op te nemen. Het kleinste "gaatje" is soms voldoende om een doelpunt te maken, dat heeft Dirk Janssens immers tegen het "betonnen" Ninove bewezen. Voor de ambitieuze Dirk Wellekens moet het wel enigs zins op de lever wegen, dat hij na zoveel jaren als onvervang bare aanvalsleider de plaats heeft moeten ruimen voor de even eerzuchtige Janssens. Brieven waarvan de afzender niet aan de redactie bekend is komen niet voor plaatsing in aanmerking. De redactie behoudt zich het recht voor de tekst te bekorten. Publikatie betekent niet dat de redaktie achter de inhoud staat. In de "Voorpost" van vorige week stond omtrent de pres taties van "Kangoeroes" te lezen dat Claude De Smet steeds maar zijn kat stuurt. Mag ik u doen opmerken dat dit niet met de waarheid overeenstemt en me in een verkeerd daglicht plaatst De feiten zijn waarheidsge trouw de volgende geduren- de tenminste drie weken ben ik uitgeschakeld geweest door een enkelkneuzing, opgelopen tijdens mijn beroepsbezig heden, en verder heb ik mijn jaarlijks verlof genomen dat ik wegens andere aktiviteiten deze zomer niet had kunnen nemen. Vorige zaterdag was ik zoals vroeger regelmatig het geval was weer op het appèl. Dat ik méér voor de wedstrijd der reserven en praktisch niet voor de kompetitie-ontmoe ting werd opgesteld, behóórt tot de verantwoordelijkheden van de coach. C. DE SMET

De Voorpost | 1973 | | pagina 11