NIET DENDEREND EVEN UW AANDACHT ZELE BOEKT KOSTBARE WINST KORPORATIEVEN CALLEBAUT WIEZE ALLEEN OP KOP SINT-JOZEF WINT DERDE DAMESCROSS BIJ KANGOEROES 23-11-1973- 13 V.K. AALST - CHIEVRES 3-0 "Wanneer we vandaag niet winnen, kom ik nooit meer naar Aalst" zei ons VK-coach Wilfried Van Mol voor het begin van deze ogenschijnlijk gemakkelijke wedstrijd tegen het voorlaatste geklasseerde Chièvres. Hij zei het schertsend doch dat heeft zijn spelers niet geïnspireerd tot grootse daden. Alles ging vrij lamlendig en er kwam slechts spanning en sensatie wanneer bij een 7-3 stand in de eerste set een opstellingsfout werd bemerkt bij de azuurblauwen zodat er met 0-3 kon herbegonnen in de opgegeven opstelling. Chièvres geloofde er klaarblijkelijk ook niet in want ze lieten zich gemakkelijk bijbenen en onmiddellijk op achterstand plaatsen (15-10). De tweede set kende een evenwichtig verloop zonder echte hoogtepunten alhoewel niet kan ontkend dat de dappere bezoekers, ondanks hun technische achterstand, werkelijk speelden voor wat ze waard waren. We mogen niet zeggen dat VK deze set met geluk won doch Chièvres heeft op bepaalde ogenblikken de indruk gegeven heel wat troeven in handen te hebben om nog een setje mee te happen, (11-14) Het is niet gebeurd (17-15) doch ze gingen manmoedig op de ingeslagen weg verder in de derde set (8-7). Tot 9-9 konden ze nog bijbenen doch de fysiek van de thuisjongens zou dan de bovenhand krijgen zodat werd geëindigd met 15-9. Rasschaert en Francken bleven de ganse wedstrijd op de bank. Aalst is zijn supporters wel een remonte verschuldigd en dat kunnen ze al doen vandaag zaterdag te 16.30 uur in de belangrijke wedstrijd tegen leider Antigoon Antwerpen. Deze wedstrijd gaat door in de zaal van Black Boys, P. Corneliskaai te Aalst. GDP V.K. AALST - ANTIGOON ANTWERPEN De topper in vierde nationale is zeker bovengenoemde wedstrijd tussen twee zestallen die werkelijk moeten winnen, zij het eerder om verschillende redenen. De bezoekers bekleden de eerste plaats en zijn er zeker van hier te worden verdrongen bij een nederlaagen te worden vervoegd door Aalst dat ingeval een nederlaag op twee punten van de leiders komt en bijna zeker kan zijn van de uitschakeling. Een wedstrijd die zeker van goudwaarde is voor de beide Klubs, een match waarin de zenuwen zeker een hoofdrol zullen vertolken. (Zaterdag 24 november te 16.30 uur Zaal Black Boys, P. Corneliskaai te Aalst.) De grote figuur bij de Wieze- naars was ongetwijfeld aanval ler Lissens, die de drie doel punten van zijn ploeg voor zijn rekening nam. S.A.F. kwam eerst op voorsprong in de 10de minuut langs De Winter, maar drie minuten lateSr replikeerden de Wieze- naars gepast, toen Colewaert zijn kollega Lissens in de diepte stuurde en deze de bezoekende doelman geen kans liet. In de 19de minuut belandde een kruispas van Van den Steen bij Lissens en de bordjes wezen 2-1. S.A.F. kwam dan terug tot 2-2 toen een effektvolle center van Deniels door de armen van de lokale doelman glipte en in het doel belandde. In de 45ste minuut dan scoorde Lissens het beslissende doel punt van de wedstrijd, na eerst vier tegenspelers en doelman Ledegen te hebben gedribbeld De mannen van S.A.F. gaven de moed niet op en bleven aanvallen, zonder resultaat evenwel. De Wiezenaars vin gen de aanvallen goed op en waren zelfs nog gevaarlijk in de tegenaanval. Dank zij deze overwinning staat Callebaut dus alleen aan de leiding, op één puntje gevolgd door S.A.F. (15 p.). Op de derde Volgende zaïeraag spelen de eerste twee gerangschikten, Callebaut en S.A.F. tegen de laatste twee, respektievelijk tegen Dessoden B en tegen F.M.C. Teoretisch zijn er dus geen problemen voor de twee voornaamste titelkandidaten. KALENDER VOOR ZON DAG 25 NOVEMBER 1973 Bergen Eendracht A. Jong Lede Dendermonde SK Aalst Temse Brakel Terjoden Meerbeke Doggen Wilskracht M. Winnik Moerbeke Erembodegem Hofstade Bavegem Meldert Herdersem Gijzegem Mere Wieze Welle Oudegem Schroevers M. KANGOEROES AALST - JUVENES ZELE 1-3 Een derby speekt altijd tot de verbeelding, doch wanneer er nog wat meer komt bij kijken dan "zomaar" het prestige, staan de zenuwen bij spelers als supporters steeds dubbel gespannen. Zele doet het de laatste weken verre van slecht en kon mits een zege op Kangoeroes Aalst werkelijk even uitademen. Kangoeroes Aalst moest winnen wilde het geen voeling verliezen met een groepje "ontsnapten" waarin ook de Zeienaars zich bevonden. VOETBALUITSLAGEN VAN HET VOORBIJE WEEKEINDE Hofstade Wichelen 4-0 Meldert Bavegem 1-0 Berlare Schroevers M. 1-2 Oudegem Herdersem 1-1 De eerste wedstïijdmomenten waren een zoeken en tasten naar de gepaste tegenzet op de aanvallen van de tegenpar tij. De bezoekers schermden heel gevat hun verdediging af en waren daarbij nog in staat een gevarieerd passenspel op te bouwen dat sterk afstak tegen het hulpeloze gekrassel van enkele weken geleden toen Sugro Destelbergen op bezoek was. De verjonging die de Aalstenaars in hun rangen meevoeren heeft nog niet zo veel opgeleverd doch drasti sche veranderingen hebben inspeeltijd nodig (6-4). Met spannende fasen aan het net kregen de aanwezigen gele genheid om de sfeer op te voeren. De Zeienaars hadden blijkbaar ook heel wat last zich aan te passen aan de kleine zaal en verloren ver diend de eerste set (15-12). Hadden we het beste van de rood-witten gezien Feit is dat de jongens van sekretari: Hoste niet meer zo gevat ingrepen op de aanvallen van Van Pethegem. (3-8). Het inbrengen van Claude De Smedt werd niet onmiddellijk een oplossing want het is trouwens duidelijk dat deze speler heel wat training ont beert. (7-13). Een remonte van Aalst kon niet meer bater zodat de rood-witten op gelij ke hoogte kwamen (10-15). Juvenes ging op de ingeslagen weg verder. De thuizers waren niet in staat om onmiddellijk te reageren en moesten lijd zaam toezien hoe 0-13 op het scorebord verscheen. Een af straffing, die ze niet verdien den, kwam er niet want de eer werd in extremis gered. (2-15) Spannende vierde set waarin beide ploegen een grote kans kregen om definitief afstand te nemen met Zele al op 4-10 wanneer een verzwakkend Kangoeroes schijnbaar in de nederlaag berust. Enkele klei ne misverstanden geven de Aalstenaars de gelegenheid om terug te keren en zelfs met 14-13 eerste setbal af te dwingen. De Zeienaars nemen enkele risico's en met succes overigens want de 14-16 brengt hun twee punten van goudwaarde op. Verdiende zege van Juvenes Zele tegen een Kangoeroes Aalst dat zeker niet de moed dient te laten zakkende herop standing is niet ver meer doch de onderlinge verstandhou ding blijft best zoals ze nu is. Kangoeroes Aalst Swalens, Van Rentergem.Podevijn, De Smet C., Hoste, Van Calen- bergh, De Brul, De Rop, Bosman, Vandersnick, Schol- laert. Juvenes Zele Van Enge- landt, De Saeger, Van Pete- ghem, Van Uytvang. Dank zij de 3-2 overwinning tegen ex-leider S.A.F. is Callebaut Wieze erin geslaagd alleen op te rukken naar de leiding in de rangschikking bij de korporatieven van het gewest Aalst plaats staat Bank van Brussel met 14 punten. De Bankjongens zijn er in hun wedstrijd op het veld van V.V.T.T. Aalst niet in ge slaagd de punten mee naar huis te nemen en ze moesten zich tevreden stellen met een gelijkspel. Het werd een hard nekkige strijd tussen twee elftallen die absoluut moesten winnen om geen aansluiting te verliezen met de koplopers. Doelkansen waren er trou wens genoeg, die echter niet konden benut worden. De mooiste kans uit de wedstrijd kreeg Rombaut (V.V.T.T.) in de laatste minuut in een tegenaanval van de telefonis ten kon hij, samen met drie kollega's oprukken, terwijl slechts een Bankverdediger terug kon komen. In plaats van een pasje te geven aan één van zijn kollega's talmde hij te lang en verspeelde het leder aan een tegenstrever, tot groot genoegen van de Bank jongens natuurlijk. Rangschikking 1) Callebaut A 16 p 2) S.A.F. 15 p 3) Bank van Brussel 14 p 4) Franks B 13 p 5Tupperware 11 P 6) Dessoden A Up 7)Bouw 10p 8) V.V.T.T. A. 10 p 9) Franke A 7 p 10) Callebaut B 5p 11Dessoden B 2 p 12) F.M.C. Op Smashen en blokken, een typische volleybalfaze tijdens de match Kangoeroes-Zele.(Ib) SPRINGBOKKEN ZELE - ADEC BAASRODE 3-0 De verrassing van het week end te Zele waar Baasrode in de aanval zijn zwakste wed strijd van dit seizoen speelde en nooit de gepaste tegenzet vond op de gesloten verdedi ging van de goed spelende Zeienaars. De eerste set namen de thuisspelers onmiddellijk voorsprong (6-1) en zouden nog eenmaal bedreigd worden (11-9). Baasrode ging toen even sneller spelen doch ge raakte niet aan de meet (15-11). De groenhemden bleven ook in de volgende set doorlopend aan de leiding (10-7) doch op 11-12 kwamen de Adeccers voor het eerst langszij. Met de thuisploeg in de aanval rond De Vetter kwam Adec verrassend op een 0-2 achterstand te staan (15-13). De bezoekers hebben de derde set de kans gekregen om de score enigszins te herleiden. Zele behield lang het commando (8-6) doch op 10-11 was Baasrode enigszins op dreef gekomen. 13-14 werd het voor de bezoekers doch een servicefout en enke le lijninterpretaties van de uitstekende scheidsrechter Goossens brachten aan de Springbokken een verdiende doch wel overdreven zege. (3-0) KEVERS ST.-NIKLAAS - THUNDERBALLS BER LARE 3-0 Berlare heeft op het ogenblik af te rekenen met een malaise te wijten aan de mindere prestaties van de afgelopen weken. Dat is o.i. nog geen reden om vaandelvlucht te plegen want naar we konden vernemen staan verscheidene spelers eerder sceptisch tegen over de gevoerde politiek. Ook op Kevers werd het geen overwinning, hoe verrassend dat ook moge klinken, en werd met 15-10, 15-9 en 15-10 aan het kortste eind getrokken. Dit week-end gaat de derby op Gilvoc Dender monde door en om daar iets te oogsten zullen de Berlare- naars best met opgepoetst moreel voor de pinnen komen. S.V. LOKEREN - VK GILVOC 2-3 Rode lantaarn SV Lokeren heeft zich kranig verdedigd tegen Gilvoc dat een overwin ning best kan gebruiken. In de eerste set gingen beide teams gelijkopgaand naar de finish. Gilvoc won de sprint voor het punt (14-16). On danks een rustig meesterschap tot 8-13 zouden de Dender- mondenaars een zwakke pe riode kennen (14-14) en een gepast herpakken bracht een geruststellende 0-2 (14-16) op het bord. Guy Van Geirt kende in de derde set de weerbots van de geleverde zware inspanningen en temeer daar de andere Gilvoccers even lieten begaan werd het ras 11-2. Het werd nog 13-9 doch ook Lokeren beet op de tanden (15-9). Gilvoc leidde de vierde set tot 12-13 doch zou mede door enkele misverstanden nog ge- Een paar dagen na de reeds gereputeerde interscholencross voor jongens waren enkele honderden meisjes van de partij om er hun derde editie te betwisten. Konden we bij de jongens eerder vaststellen dat vertegenwoordigingen vanuit Gent en vanuit Ternat aanwezig waren, ook deze derde uitgave bij de meisjes zag verschillende regio's vertegenwoordigd. Een ploeg uit Asse en een enkelinge uit Schaarbeek illustreren dat best. Bea Matthijs, in het begin der zestiger jaren een bekende en zeer veelzijdige atlete, juichte reeds in de eerste reeks met de overwinning van De Ganck. Bij de oudere minie men was het van bij de start duidelijk dat enkele ervaring rijkere meisjes het laken naar zich zouden toehalen. In de eerste reeks won Mortier het van De Petter terwijl De Boeck de verwachte winnares werd bij de oudste miniemen. Vanaf dat ogenblik was het immers een gedane zaak voor de aangesloten atleten. Velen beweren dat schoolsport zou moeten gezuiverd worden van reeds aangesloten atleten, anderen stellen een zinvolle ontdubbeling voor. Persoon lijk geloven we echter dat het aangesloten zijn bij een klub geen diskriminatie mag inhou den om de kleuren van je school te verdedigen. Alle minder begaafde meisjes nemen de aanwezigheid van gekende "vedetten" eerder filosofisch op en ze lopen hun eigen koers. Voor dezen die aan de rand staan van de betere groep is het vaak een stimulans eens een klubtrui achter zich te houden. Voor de klubs is het duidelijk een uitstekend rekruteringsterrein en vandaar tot het besluit komen dat het al met al een verrijking van de Belgische atletiek betekent is maar een stap meer. Bij de jongste kadetten was Regine Van Nuffel in haar nopjes over haar mooie overwinning op Van der Meirssche terwijl de twee hoogspringsters Betty Cosijn en Hilde van Fleteren de verdere ereplaatsen bezet ten. Verpeten was een even verwachte winnares bij de één jaar oudere kadetten. Zij nam de maat van Verbreydt en Rousseau. Met belangstelling keken we uit naar de scholie renwedstrijd. Daar wisten we immers Lutgart Coppens van start gaan. Met de raadgevin gen van haar broer Eric wist Lutgart immers de laatste paar seizoenen de forme stij gen en op het sportieve vlak ging ze aan de zijde staan van haar zes broers. Lutgart liet vooral in de laatste honder den meters een flinke indruk. Op het ogenblik dat enkele Handig opgevangen en goed voor het net gebracht. Zelfs voor mooi volleybal zijn er nog niet zoveel supporters te vinden.(lb) overmoedigen de weerslag ondervonden van een te snelle aanvang kon zij haar routine doen gelden. In de blijdschap van Lutgart en haar latere ontgoocheling vinden we een beste aanknopingspunt voor de interscholenstand. Het Koninklijk Lyceum was bij machte om alle andere scholen met lengten te ver slaan. Bij de jongste kadetten echter hadden zij een merk waardige eerste en tweede plaats maar de oh zo nodige derde juffrouw ont brak om in dat gedeeltelijk klassement opgenomen te worden zodat ook de totaal beker uit de wedstrijd ver dween voor KL Aalst. Sint- Jozef won dan ook zon der tegenstand, al slaat die uitspraak dan op de afwezig heid van andere mogelijk geklasseerden. Met de Bruyn en van Schelferghem bij de 57-ers zagen we nog twee talentrijke atletes vooraan maar van een echte one woman-show mogen we spre ken over de junioreswedstrijd waar Anne-Marie van Nuffel niet alleen de gemakkelijkste koers uit haar loopbaan liep, niet alleen de grootste voor sprong opbouwde die ze ooit haalde maar in haar gemakke lijk lijkende loopstijl en haar eeuwige glimlach onderweg voor een ware atletiekpropa- gande zorgde. counterd worden (15-13). Vreugde bij SV en verslagen heid bij de bezoekers noopte coach Calis tot een gok. Het inbrengen van Nobel en Ger- rit Van Geirt voor de slecht geïnspireerde Johan De Bock gaf onmiddellijk resultaat (3-7). De Lokeraars gaven zich nog niet zo gemakkelijk gewonnen en naderden weer onvervaard. (13-13). Het in brengen van Willy Inze en enkele prachtige smashes van een uitstekende Paul Vercau- teren bracht winst voor de Gilvoccers die op een zucht van de nederlaag kwamen (13-15). Vermelden we nog dat Johan Aerts de gele kaart kreeg van scheidsrechter Bonte, uitste- kdende leiding, wegens her haalde kritiek op zijn beslis singen. Geen woorden maar daden. Stand in tweede provinciale B 1. Sifrano St.-Niklaas 12; 2. Lovendegem 12; 3. Moer beke 11; 4. Adec Baasrode 11; 5. Hades Temse 10; 6. Spingbokken Zele 9; 7. Gil voc Sp. 8; 8. Kevers St.-Ni- klaas 8; 9. Bergougnan Ever- gem 7; 10. St.-Laureins 7; 11. Berlare 7; 12. SV Lokeren DERDE PROVINCIALE LEDE speelde zijn beste wed strijd van het seizoen te Ninove waar doorlopend de forcing werd gevoerd. Noch tans werd er tijdens de eerste set eerder getwijfeld toen de Ninovieters met 5-2, 8-3 en 10-6 aan de leiding vertoef den doch toen een black-out kregen die hen ook de set kostte. (13-15) Een vlot akte- rend Lede bracht onmiddel lijk een 3-15 op zodat de thuisspelers er wat moesten aan doen. Dat deden ze dan ook want na een gelijkop- gaande start (6-6) werd het 15-10. Zonder overhaasting doch zowel passenspel als aanval verzorgend won Lede verdiend (8-15). WIEZE met Van Landuyt en Maes op de voorgrond maak ten het Elversele heel lastig tijdens de eerste set (11-15). Daarna was het wel allemaal de bezoeker dat de klok sloeg zodat de 5-15 en 1-15 cijfers vrij snel op het bord kwamen (0-3). WICHELEN heeft op spijtige wijze de wedstrijd te Dender- houtem verloren. Het stond tweemaal op achterstand (15-11, 8-15, 15-10, 13-15) doch was in de ultieme set de meerdere tot 8-6. Enkele ongelukjes en de mindere dag van Julien Verhofstadt lieten de overwinning teloor gaan (15-8). Denderleeuw is nu wel niet de killer bij uitstek De spe ciale toestand had nochtans heel wat geschaad aan de opstelling want spelers als Huau en De Geest waren in extremis door beroepsbezig heden verhinderd zodat VK DENDERMONDE met Van Synghel, Van Caeckenbergh, Van Beveren R., De Coster, Moortgat, Van der Heyden en De Ridder het terrein op moest. Het werd een pro bleemloos uitje met 8-15, 10-15 en 1-15 als resultaat. De scheidsrechter miste zijn trein en gelegenheidsref Ker- remans leidde op puike wijze. KUKLOS AALST verdedigde zich uitstekend tegen SPORT DENDERMONDE dat echter taktisch als fysisch de meer dere was en met 8-15, 10-15 en 1-15 won. Normale zege. DAMESVOLLEY Een derby tussen BERLARE en GILVOC spreekt in het dameswereldje altijd tot de verbeelding. Nu kreeg deze wedstrijd in eerste provinciale nog een speciale dimensie met de rode lantaarn als inzet. Gilvoc verloor al vrij vroeg in de eerste set (3-6) Yvonne Spitaels wegens voetkwetsuur doch de overigen met Angele De Bakker en Halet in furore kwamen gemakkelijk aan de leiding (4-15). Berlare bleef echter aandringen en zou er in slagen op gelijke hoogte te komen met 15-11. De bezoekers waren echter technisch en vooral taktisch door de goede uitvoering van het penetratiesysteem beter en zouden nog met afgeteken de 8-15 en 2-15 setstanden winnen. Voor Berlare wordt het hoog tijd om het tij te doen keren. Gilvoc heeft de eerste over winning te pakken en na de hoopvolle verrichting tegen Argos Waarschoot is dit een stimulans temeer om te vol harden. Brengt de match van vandaag tegen Logeen Gent de definitieve kentering ADEC BAASRODE heeft de tweede zege binnen schot op het terrein van Vravoron Vrasene. Het werd 15-11, 7-15, 14-16 en 11-15 met Agnes Heyvaert in vedette. Juvenes Zele (dat vandaag Baasrode ontvangt) mocht een weekje rusten. WEDSTRIJDEN VOOR HET WEEK-END Zaterdag 24 november. 14.00 uur Zele-Baasrode (D) 14.30 uur Aalst-Zulte (D) 15.00 uur Waasm .-Wieze Erwtegem-Zele J. Ninove-Wichelen 15.30 uur Gilvoc-Logeen Gent 16.00 uur Lebbeke-WS. St.Amandsb. 16.30 uur Aalst-Ant. Antw. Adec Baasr.-Sifrana St.-N. 17.00 uur Sigivoc St.-G.W.-Berlare (D) 17.30 uur Gilvoc-T. Berl. 20.00 uur Margos G. Kangoeroes A.w. Zondag 25 november 09.30 uur Sport Dend.-Denderleeuw 10.30 uur Springb. Zele -Kevers St,-N. VK Denderm. - At Denderh. Elversele-Kuklos Aalst. Lede-Wetteren GDP

De Voorpost | 1973 | | pagina 13