OVERDREVEN CIJFERS HUIS LINDA SIM AALST IN EUROPABEKER KONDITIE SUNSHINE-.OVERWINNING DIE WAARSCHUWING INHOUDT Allen en Michelet falen OSIRISNiet schitterend Een klasse sterker FIRMA P. SCHOLLAERT BASKET le NATIONALE HANDBAL 2e NATIONALE KINDERKLEDING ZEGELS VALOIS BASKET H- 23-11-1973 groot- en kleinhandel in bieren Invoerder Gerol, Steiner, Flora Verastenstraat 2-4 AALST Tel. 053-222.15 Op de bijeenkomst van het bestuur van Sunshine en de pers na de wedstrijd tegen Elite was er volstrekt geen jubelstemming, ondanks het feit dat Aalst met 120-111 de overwinning had behaald. Die cijfers op zichzelf kunnen nu wel wijzen op een flinke aanvallende prestatie, maar qua verdediging blijkt daaruit dat het niet veel zaaks is geweest. Daarvan was men zich bij Sunshine ten volle bewust, zoals we uit de mond van de Aalsterse zegsman vernamen. Het enige positieve aspekt aan de overwinning is, dat we de twee punten hebben ver overd. Meer kunnen we er niet in vinden. Het is een overwinning die veeleer een waarschuwing inhoudt, want het passief van 111 punten betekent dat we er niets hebben op gevonden om Kamiel Dierckx te stuiten. Van Cash spreken we niet, want die was alhoewel hij denkt dat hij de beste Ameri kaan in België is echt niet gevaarlijk. Sunshine is een totaal andere ploeg geworden, zoals we in het begin van het seizoen zo triomfantelijk hebben verklaard, maar met die gedaanteverwisseling heeft ze ook iets verloren wat ze vroeger wel bezat, namelijk verdedigen. We spelen sneller, dat is onbetwistbaar, en we maken veel punten tegen tegenstanders die van ons niveau zijn, maar we laten te veel tegenscoren. En dat is ons al te dikwijls fataal geworden. Neen, we moesten eerlijk zijn, onze ploeg is niet wat we ervan verwacht had den. Als men de prestaties indivi dueel "uitbeent", komt men tot de konklusie dat er in dat opzicht zeer behoorlijk werd gespeeld. Rick Eaton bijvoor beeld bracht het in de tweede helft tot een ononderbroken reeks van 7 op 7 en 4 op 4 vrijworpen., zodat men dit maal niet de klassieke ver zwakking van de Amerikaan meemaakte. Dany Schorreel was met 28 punten eveneens een belang rijk "leverancier" voor het Aalsterse scorebord en hij bracht dit cijfer tot stand door een gemiddelde van 13 op 21, wat meer dan 60 pro cent is. Niettegenstaande alles lijkt dit seizoen het jaar van de definitieve doorbraak van Schorreel te zijn en men moet dit ongetwijfeld toeschrijven aan de omgeving waarin Dany thans speelt. Natuurlijk ook aan zijn talent, maar ook aan het feit dat de samenwerking met klassespelers als Steve niers en Eaton hem ligt. Herman Van den Broeck, die in de eerste speelhelft 12 punten verzamelde, voegde er na de rust nog slechts 4 aan toe, maar dit was duidelijk te wijten aan het feit dat hij niet meer genoeg bediend werd. Celle Van de Keer (14 pun ten) heeft door een paar assist bewezen dat hij ook feeling heeft voor een spelsituatie. Sunshine staat er nu beter voor dan Elite en Racing White, die op de helling zijn geraakt. Van de wedstrijd van zaterdag aanstaande, die te Aalst tegen Eural wordt ge speeld, moet men alleen spek takel verwachten, tenzij de Aalstenaars nog eens in een konditie verkeren als tegen Bus Lier. Met het onbereken bare Sunshine kan men im mers niet weten hoe het dubbeltje tegen Eural rollen zal. GUY VAN LEUVEN SPARTA AALST-DUFFEL: 10-18 Deze in cijfers vrij afgetekende nederlaag van Sparta geeft in geen geval de juiste waardeverhouding tussen beide ploegen weer. Aalst kende een enorme boel tegenslag bij de afwerking. Met de regelmaat van een klok zagen de Sparta-aanvallers hun schoten op lat en palen stranden. Ook net feit dat, waarschijnlijk wegens deze autoloze zondag, de scheidsrechters niet kwamen opdagen, was geen meevaller voor Sparta. Duffel telde een officieel scheidsrechter tussen zijn aanhangers en deze mijnheer leidde de wedstrijd neel subtiel in het voordeel van Duffel. De vijf penalty's die Duffel toegewezen kreeg spreken voor zichzelf. In elk geval was het duidelijk dat de Spartanen niet zo ver onder lagen bij koploper Dubbel. En dit betekent toch reeds heel wat. LYRA-S. AALST: 100-76 DE WEDSTRIJD Het duurde 5' vooraleer het eerste doelpunt viel. Mens opende de score voor Sparta en twee minuten later stelde Duffel gelijk. De gelijke stand bleef op het scorebord tot de 23e minuut. De stand was toen 4-4. Tijdens de laatste 7' van de eerste helft zou Duffel er dan in slagen een eerste driepuntenkloof te slagen. Ruststand 4-7. Het begin van het tweede wedstrijdgedeelte verliep terug heel gelijk- opgaand. SParta knaagde op- Na de wedstrijd met Pitzem- burg kon men vermoeden, en niet ten onrechte trouwens, dat Sun-Charm bij machte zou zijn zich in een korte tijdspanne naar een betere bestemming te loodsen. Dat vermoeden werd na de jong ste wedstrijd met Lyra al direkt de kop ingedrukt, want Aalst kon zich op geen enkel ogenblik werkelijk doorzet ten. Heth herviel in hetzelfde euvel dat met reeds eerder in de kompetitie onderkende nl. te traag en te statisch basket gepaard aan een schrijnend gebrek aan afwerking. Het wordt een haast banale herha ling. Met een shotprestatie van slechts 29 procent (28 op 93) wint men zeker geen wedstrijd. Tbchtans zat er bij de rust nog wel iets in voor Sun-Charm want Lyra had nog niet veel scherven ge maakt. (43-37). Het beterde echter niet in de tweede periode. Nu ook lieten Allen die zelf vijf lay ups miste wat nogal hilariteit bij de kijkers verwekte en Miche let de beste kansen liggen wat dan ook de aftakeling van Aalst tot gevolg had. Allen bereikte de beschamende shotprestatie van 11 op 35, terwijl Michelet in de wed strijd met Pitzemburg de topscorer het insgelijks liet afweten. De doelpunten Allen 32; Pottiez 14; Michelet 8, Paquet 6, DUerdt 6, Biese- man 4, Van Gijseghem 4. Sun-Charm heeft nu twee thuiswedstrijden voor de boeg. Het speelt nu vrijdag avond om de konkurrentie van de wedstrijd Sunshine- Antwarpse te ontlopen, om 20 uur zijn wedstrijd tegen Red Sox en dan op zaterdag 1 december 'om 20.30 uur be ginnen de terugwedstrijden met Kontich als gast. J.V.H. De ongevaarlijk geachte thuiswedstrijd van Osiris Aalst tegen Bazel is geen nederlaag geworden, maar de Aalsterse leiders hebben het toch niet bepaald schitterend gedaan. Het feit dat men bij de rust een stand van 22-22 noteerde, is een aanwijzing dat de eerste helft van de Aalstenaars op het stuk van rendement eerder minderwaardig was. Onze gewone zegsman van Osiris schreef dit toe aan een off-day van de ploeg. gen opgescheept zitten met het probleem Dirk Elias, want we zouden hem niet elke week kunnen missen." G.V.L. Hovenierstraat 66 AALST Tel. 219.58 L. MINOT-VEREECKEN Er is geen enkele ploeg die het een volle kompetitie kan doen zonder eens een slechte dag te hebben. In het begin draaide het allemaal vierkant bij ons. Hubert Troch, anders zo sekuur en precies, leek moeilijk de ring te vinden en maakte in de eerste helft geen enkel punt. Na de rust ging het beter en hij gooide er nog 12 punten in. Ook Pascal Van Keymeulen slaagde er aanvan kelijk niet in zijn shot nauw keurig te richten hij plaatste de bal tot zesmaal toe naast de korf. Ook hij heeft dan in de tweede helft beter zijn weg naar de ring gevonden zijn totale score van 29 punten is dus nog zeer behoorlijk. Normaal hadden we evenwel geen genoegen moeten nemen met een overwinning van 57-49. Het verschil tussen de waarde van Osiris en die van Bazel is veel groter dan 9 punten. Ons afwerkingsge middelde was veel lager dan wat de jongens gewoonlijk bereiken. We moeten er ook aan toevoegen dat Dirk Elias niet heeft gespeeld hij was slachtoffer van het rijverbod en kon dus niet afgehaald worden om naar Aalst te komen spelen. Wat nu weer niet betekent dat we het met Dirk beter zouden gedaan hebben. Gelukkig was Bazel maar zwak en hebben de bezoekers geen gebruik kunnen maken van onze minder goede kondi tie. Zondag reizen we naar Falco en daar mogen we ons niet veroorloven uit hetzelfde kraantje te tappen als tegen Bazel. De moeilijkheid is dat we met die autoloze zonda- Het ziet er naar uit dat de dames van Sim Aalst dank zij de Europabekeroverwinning tegen Nyon in de juiste versnelling zijn gekomen. De Belgische kampioenen wonnen immers op het sterke Le Logis met 51-60, door een snel en dynamisch basket dat zeer produktief was. Sim verkeerde er in Europese conditie Dames SUN-CHARM AALST- EEKLOSE: 97-41 Er stak geen greintje spanning in deze wedstrijd. Aalst minstens een klasse sterker dan haar gasten heeft overi gens een vrij gemakkelijke zege behaald en kon bij de rust al denken aan de top- piatch van volgende zaterdag te Strombeek. Eeklose kon inderdaad op geen enkel ogenblik een noemenswaardi ge repliek opbrengen en was één van de zwakste formaties die we dit seizoen al aan het werk hadden gezien. Na amper vijf minuten was de wedstrijd al gespeeld want toen stond reeds 16-4 op het scorebord. In de resterende minuten zou Suncharmer er dan nog een offensief festival van maken terwijl de tegen stander hopeloos te kort schoot onder de korf. De 48-13 cijfers laten aan duide lijkheid niets te wensen over. Tx ruime winstmarge die in dé tweede periode werd ver wezenlijkt vooral dan door De Cremer uitstekend zowel in aanval als in verdediging, 80-21 liet aan coach Boqué toe de speelsters in het veld te brengen zodat op een bepaald ogenblik van de basisploeg alleen Pat Podevijn op het terrein stond. Dit gaf Eeklose meteen de gelegenheid de cijferverhouding toch iets aanschouwelijker te maken langs Himschoot en Victor. De enige betrachting van de gasten naar het einde van de wedstrijd toe was Aalst van honder punten te houden iets waar ze uiteindelijk inge- slaagd zijn omdat de Aalsterse wisselspeelsters meerdere goede kansen onbenut lieten. De doelpunten Aalst Pode vijn 12-7, Ysebaert 4-6; Van der Stock 8-4, De Cremer 10-17, Huylebroeck 0-2, Van de Velde 0-4, Callebaut, de Maturo 14-8, Van Boxtael 0-2, Verbestel. Eeklose Van Wulpen 2-0, Himschoot 4-14, Daelemans 2-0, Victor 2-10, Audenaert 3-4. J.V.H. Die overwinning heeft nog meer betekenis dan men op pervlakkig zou denken Aalst speelde op Le Logis inder daad zonder Rely Malchi, die wegens rugpijnen op de bank bleef. De bedoeling was haar in te schakelen als het nodig mocht zijn, maar die nood zaak heeft zich geen enkel ogenblik voorgedaan. De meisjes hebben volgens voorzitter De Wilde "gevoch ten" voor de punten. "Kol- lektief waren we bijzonder sterk en er werd nooit naar persoonlijk succes gestreefd. De twee overwinningen tegen de Zwitserse ploeg hebben onze meisjes nog meer dan anders tot het besef gebracht dat alleen ploegspel resultaat kan opleveren. Er is ook bijzonder veel kameraadschap en we pogen dit nog te bevorderen door de dames zoveel mogelijk samen te brengen. Zaterdag was er verzameling bij mij thuis, we hebben een gezellige namid dag samen doorgebracht en dan zijn we naar Le Logis vertrokken. Ghislaine Ringoir heeft 16 punten gescoord, waarvan 9 vrijworpen (op 10). De rest van de punten werd gemaakt door Dora De Luyck (8), Mitsy Stokx (16), José Van Wijnsberghe (10), Martine De Nul (7) en Annemie De Schrijver (2). EN NU MILAAN Die verrichting is voor de klubleiders van Sim een nieu we bevestiging dat hun ploeg de ideale partner is voor de medestanders in de Europa beker. Die Europabeker is niet zozeer een kom petitie, maar wel een (doel treffend) middel om vrouwe lijk basket-ball ook een inter nationale dimensie te geven. Sim heeft het geluk in de volgende ronde de achtste finale eerst op eigen terrein te mogen spelen, wat een onschatbaar psychologisch voordeel Nis, vooral daar het gaat tegen Milaan, welke ploeg hoger moet worden aangeslagen dan Nyon. Voor zitter De Wolde is na een ontleding van de anteceden ten van de Milanese tegen stander tot het besluit geko men dat Sim niet noodzake lijk al op donderdag 29 november door de mand moet vallen. Het is immers volgende week donderdag dat de Milanese dames Sim komen partij geven in de zaal Okapi, waar de wedstrijd om 20.30 uur begint. We willen ons niet aanstellen als mensen die zich onover winnelijk achten. Het is niet temin onze vaste overtuiging dat we de thuiswedstrijd tegen Milaan kunnen winnen. We laten nog in het midden dat we ons nadien zullen plaatsen voor de kwartfinale, maar hier te Aalst willen onze meisjes toch alles in het werk stellen om te winnen. We zullen daartoe niets verwaar lozen. In dat verband zinspeelt voor zitter De Wilde ongetwijfeld op het feit dat men Rely Malchi gespaard heeft bij de ontmoeting op Le Logis, waar ze de hele duur op de bank is gebleven. Toen we Rely zater dagavond na de wedstrijd Sunshine Elite, waar ze haar Kamiel Dierckx na zijn verloren duel tegen Aalst kwam opwachten, polsten over de reden van haar "rustkuur" op Le Logis, ant woordde ze schertsend dat de ploeg van Sim het ook wel zonder haar kon stellen. Wie daarin de kiem van een onenigheid meende te ont dekken, had het echter ver keerd voor. Het was er Luc Troch, de coach, uitsluitend om te doen Rely Malchi even op adem te laten komen en haar in topkonditie op te stellen tegen Milaan. Boven dien had ze die verpozing wel even nodig, daar Rely last had van rugpijn, Met haar interna tionale ervaring is het mis schien mogelijk, niet alleen Milaan te verslaan, maar ook een voldoende voorsprong te verwerven met het oog op de terugwedstrijd. De kaartenverkoop is al open en de plaatsen gaan als warme broodjes van de hand. De thuiswedstrijd die Sim nu zondag in het kader van de nationale kompetitie tegen Spartacus speelt, is een gele genheid om de konditie nog even te testen in het vooruit zicht van de ontmoeting tegen Milaan. Donderdag 29 november kan opnieuw een "gouden" datum in de ge schiedenis van Sim Aalst worden. GUY VAN LEUVEN DRINGEND GEVRAAGD schoonmaakster voor het kuisen van lokalen te AALST na 18 uur. Goed loon. Zich aanmelden Mechels Schoonmaakbe drijf A. Crabeels en Zoon, Vlietje 23, 2800 Mechelen Tel. 015-170.32 nieuw aan zijn achterstand. Langs P.Boumon en Van Delsen werd het 6-8 maar opnieuw kreeg Duffel een penalty toegewezen die de terugkeer van Sparta onder brak. Met nog een kwartier te spelen keek Sparta nog steeds op naar een drie punten- achterstand en toen knapte de veer voor goed. In een periode van amper 5' scoorde Duffel vier maal. De score wees toen 8-15 en meteen was de wedstrijd gespeeld. Van Den Berghe en Mens konden nog milderen. P. Boumon bleek niettemin de meest opvallende Spartaan. Doelpunten Mens 3; Van den Berghe 1, Boumon 3, Van Delsen 1, Ganzeman 1, Lootens 1 RESERVEN. SPARTA AALST - DUFFEL: 11-19 Bij de rust leidde Duffel reeds met 4-8. De Spartanen, met j. Marcoen en K. Boumon als beste afwerkers, zouden er niet in slagen het vlotter spelende Duffel te bedreigen TOESTAND KRITIEK VOOR E.V. AALST BEYNE-E.V. AALST: 20-16 E.V. Aalst verloor nu ook de zeer belangrijke wedstrijd tegen het puntenloze Beyne. Door deze nederlaag verzeilt Eendracht naar de laatste plaats met amper één puntje uit acht wedstrijden. Uiter aard is er nog niets definitief beslecht in verband met de degradatiestrijd maar wij gelo ven niet dat wij overdrijven als wij beweren dat de toe stand voor de Eendrachters echt kritiek geworden is. De wedstrijd tegen Beyne moest beslist gewonnen worden wilde men met een min of meer gerust gemoed het ver dere verloop van de kompeti tie aanvangen. E.V. Aalst heeft slechts een speelhelft de illusie van een overwinning kunnen ophouden. Na 13' spel leidden de Walen met 5-4 maar tien minuten later was het de beurt aan Eendracht om dc leiding in handen te nemen (8-9). De zeer gevaar lijke Beyne-schutter Méode, zou echter nog voor de rust zijn ploeg opnieuw op het goede spoor brengen. Rust stand 11-9. Een eerder zwak ke leiding zorgde ervoor dat beide ploegen het hakmes hanteerden en er eigenlijk niet zo veel handbal vertoond werd. Ondanks de goede wedstrijd van W. Rimbaut en E. van Goethem zou Een dracht het de tweede speel helft niet meer waar kunnen maken. Na 40' spel leidde Beyne met 14-10 en deze vierpuntenvoorsprong zouden zij nooit meer prijsgeven. Keeper D'Herde, die jammer genoeg voor Eendracht in een vrij zwakke dag verkeerde, zou even voor het einde nog twee minuten straftijd oplo pen voor wegtrappen van de bal. Scoorders Rimbaut 5, P. Van Den Eynde 2, Welle- kens 3, E. Van Goethem 3, Bayens 2, Van Boxtael 1. BEVORDERING GANSHOREN - JOCHE- WOA 34-11 Jochewoa moest zich uiter aard geen begoochelingen maken ter gelegenheid van hun Brusselse verplaatsing. De jonge Aalstenaars slaagden er wel in goed mee te spelen doch de afwerking liet veel te wensen over. Het samenspel verloopt wel iets te doorzich tig zodat de faktor verrassing te weinig aan bod komt. Bij de rust leidde Ganshoren, dank zij hun Tunesische ver sterking, met 17-5. Het Aalsterse keepersduo Wau- ters-Persoons, verkeerde niet in hun beste dag zodat de taak van de Brusselse scoor- machine nog vergemakkelijkt werd. Jochewoa miste ook nog drie penalty's zodat wij gerust kunnen schrijven dat de eindcijfers wel wat over dreven zijn. Redant was eens te meer de beste Aalsterse afwerker. Scoorders Redant 5, Diependaele 1, De Bock 2, De Ketelbutter 2, De Cock 1. BEVORDERING - GEEN PROBLEMEN VOOR ROSIS ROSIS-AALST - GREM- BERGSE 21-7 Co-leider Rosis Aalst heeft minder tegenstand ondervon den dan verwacht van S.K. Grembergen. Inderdaad, het schrijnend gebrek aan af- standschutters liet zich eens te meer voelen bij de Grem- bergenaars. Fr. Seghers open de wel de score na amper 2' maar Rosis trains: W. De Boeck aarzelde geen ogenblik om zijn meesterverdediger G. De Jaegher op te offeren aan het "gevaar" Seghers. Dat De Boeck juist zag, bewijzen de drie doelpunten van de Grembergse kanno- nier. Hans Van Haut nam zo goed en zo kwaad mogelijk Seghers rol over en zijn drie gescoorde goalen bewijzen dat hij het nog niet zo slecht deed. Het eerste wedstrijd kwartier ging nog enigszins gelijk op doch toen reeds was het duidelijk dat Rosis Aalst eens de veerkracht van Grem bergen overwonnen, naar een gemakkelijk zege stevende. Bij de rust was de score toen ook reeds opgelopen tot 7-3. Na de rust zou Grembergse dan onder de voet gelopen worden door J. Meert die in W. De Boeck een schitterend aflossingspunt vond. Voor G.S.K. hoeft men echt niet paniekerig te doen omwille van deze nederlaag, Rosis Aalst is en blijft inderdaad titelpretendent nr 1. Voor de Aalstenaars is het een goed teken dat eens te meer zeven spelers instonden voor de gescoorde doelpunten. Scoorders S.K. Grember gen Seghers 3, Van Haut 3, Dauwe 1. Rosis Aalst Willy De Boeck 1, Van Impe 1, Meert 7, W. De Boeck 5, De Gendt 3, Buys 2, De Meers man 2. DAMESHANDBAL AVANTI-E.V. AALST 20-5 Avanti Lebbeke heeft slechts 15' echte weerstand onder vonden van hun gasten. Inder daad, E.V. Aalst was uitste kend gestart en het baarde wel enige verwondering dat de Aalsterse meisjes zeer vlug met 0-2 aan de leiding ston den. Avanti zou onder impuls van S. Muylaert echter vlug de zaken recht zetten en na een kwartier spelen slaagden de Lebbeejse meisjes erin op voorsprong te komen (5-4). De veer was toen gebroken bij E.V. Aalst en bij de rust zou een vlot spelend Avanti reeds met 9-4 leiden. De tweede speelhelft betekende slechts een formaliteit voor Avanti Femina. Veerle Verhofstadt tijdens de eerste helft geen enkel doelpunt, kwam nu beter aan haar trekken en zou met zes doelpunten het lot van E.V. Aalst definitief beze gelen. S. Van den Broeck bleek ook in uitstekende vorm te verkeren. Onze Aalsterse correspondent wist ons echter te vertellen dat Avanti niet het Avanti van verleden seizoen was. Een ander vermeldenswaardig punt is het feit dat E.V. Aalst zich merkelijk versterkt en over een week in het veld komt met twee meisjes die de trefkracht van de Aalsterse ploeg merkelijk zullen aanvul len. Op het einde van de wedstrijd deed zich een on schuldige valpartij voor die echter voor D. Buslot nare gevolgen kende. Een scheu ring van de gewrichtsbanden van de enkel en een paar weken plaaster waren het spijtige resultaat. Doelpunten E.V. Aalst Simal 3; Devinne 1, Wauters 1. Avanti Verhofstadt 6, Meylaert 5, Moonen 2, Van den Broeck 2, Van Den Borre 3, Buslot 2. WEDSTRIJDEN VOOR HET WEEKEINDE Zaterdag 24/11 20 uur H.B.C. Ajax-Brabo Denderbelle (Oefenwedstrijd - Sporthal) 15 uur Ros Beiaard H.B.C. Lebbeke 17 uur E.V. Aalst-Evere. Zondag 25/11 18.30 uur Eupen - Avanti 14.30 uur Ganshoren-Aalst Sportief 17 uur Ambiorix—Avanti. Eva

De Voorpost | 1973 | | pagina 14