wsm Moorsel Heldert Hofstads vv-Willi AALST HERDERSEM 10 - 30-11-1973 HAK Zit je om één of andere reden in de put? HAK kan rekenen op een team vrijwil- ligers-specialisten om mensen te bege leiden in hun zoeken naar een oplos sing. Weet je geen raad met een probleem? HAK geeft informatie nopens beroeps leven, studies, vrijetijd, gezinsleven, verenigingsleven, huisvesting, wetten en allerhande andere maatschappij- strukturen. Vind je menselijk kontakt erg belang rijk? HAK wil in de eerste plaats een ont moetingscentrum zijn waar zowel ou deren als jongeren met of zonder problemen zich thuis voelen, met el kaar kunnen praten. HAK, Korte Nieuwstraat 5, Aalst, is open elke maandag, woensdag, don derdag en vrijdag van 19 tot 24 uur, en elke dinsdag en donderdag van 9 tot 11 uur. Telefonisch (anoniem) op nummer 053/738.88. Schepen De Neve, in een ongewoon pakje, hield op de autoloze zondag er met de stadsploeg aan even alle dossiers gesloten te laten en een robbertje voetbal te plegen, samen met Trog Léonce, Fons Janssens, Raymond Bauters, Roland Wymeersch, Theo Amant, Willy Schollaert, Willem Liebaut, Paul Van Oudenhove, Willy De Neef en Eugène Huybrecht. (LB) Frans De Brul, met hart en ziel aan de K.O.O. verknocht, beschermde het K.O.O.-doel, terwijl Etienne De Neef, J. Fiereman, Visart, De Winter, Van den Bulcke, De Smet, Corthals en Verveecken de stadsploeg op de korrel namen. (LB) ONGEVALLEN Aan het kruispunt van de Geraards- bergsestraat-Haring deed zich een aan rijding voor tussen de bromfietsster Erna Eeckhaudt uit V.'elle en de perso nenauto bestuurd door Frans De Dier uit Okegem. De bromfietster liep ver wondingen op. Langs de Brusselsesteenweg kwam het tot een aanrijding tussen de personen auto's bestuurd door Roger Necke- broeck uit Vlierzele en deze bestuurd door Raymond Beckers uit Lede. Eerst genoemde werd gekwetst. Maandagavond deed zich in de Hove nierstraat na een hevige woordenwis seling een vechtpartij voor waarbij har de klappen vielen tussen G.G., K.T. en A.B., allen uit Aalst. Een paar van deze vechters liepen verwondingen op. Maandagnamiddag aan de Kapucienen- laan-Arbeidstraat kwam het tot een aanrijding tussen de personenauto be stuurd door Nadine Schollaert uit Zar- lardinge en de wielrijder Jan Vonck, wonende Naarstigheidstraat 134 te Aalst. Laatstgenoemde werd gekwetst en moest naar de O.-L.-Vrouwkliniek van Mijl beek worden overgebracht. Donderdag kwam het tot een aanrijding tus sen de bromfietser Gustaaf Vereecken. Ker- rebroekstraat te Aalst en de personenauto be stuurd door Van Gerven uit Aalst. De brom fietser liep verwondingen op. Aan de Welvaartstraat-Asserrendries deed zich een aanrijding voor tussen de personen auto's bestuurd door Etienne Uyttersprot uit Lovendegem en deze bestuurd door Jan De Clerck uit Erpe. De echtgenote en een kindje van De Clerck liepen verwondingen op. In de Nieuwstraat aan de rijkshandelsschool deed de voetgangster Matthys Martine, wonende Broeder De Saedeleerstraat te Lede. ingevolge een misstap een erge val en liep ver wondingen op. Zij moest naar het hospitaal worden overgebracht. Langs de Tragel gebeurde een aanrijding tus sen de autobus, bestuurd door Ottoeay Robert uit Liedekerke en de vrachtwagen be stuurd door Wilfried Van Overberghe uit Moorslede. Eerstgenoemde en de inzittenden Leopold De Coninck en Luc Vercammen liepen verwondingen op. Vrijdagvoormiddag op de Ninoofsesteenweg deed zich een aanrijding voor tussen de vrachtwagen bestuurd door Polydoor Eve- raert uit Ninove en de personenauto bestuurd door Steven De Wilde uit Liedekerke. Laatst genoemde werd gekwetst. Dinsdagavond op het Stationsplein werd de voetganger Adolf Claus. Ronsevaalstraat 5. te Erembodegem aangereden door de personen auto van Y. Van de Vacht uit Merelbeke. De voetganger liep ernstige verwondingen op en moest naar het hospitaal worden overge bracht. Aan de Schietbaan-Brusselsesteenweg kwam het tot een verkeersongeval waarbij de bromfietser Frans Van de Meerssche uit Aalst werd aangereden door een personen auto. waarvan de voerder verder vluchtte. De bromfietser werd gekwetst. In de Pontstraat werd de voetganger Pierre Coopman uit Aalst aangereden door de wielrijder Guy De Munter, eveneens uit Aalst. De voetganger werd gekwetst. Woensdagmiddag rond 13 uur aan de St.-An- nalaan-Verastenstraat deed zich een aanrijding voor tussen een personenauto en de motorrijder Walter Pil. wonende Markt- weg 14 te Aalst. Laatstgenoemde liep ernstige verwondingen op en moest naar het hospitaal worden overgebracht. Aan de Moorselbaan-Paardendries kwam het tot een aanrijding tussen de personenauto be stuurd door Maurits Van Tittelboom uit Aalst en de bromfietser Hector Ceupens uit Aalst en de wielrijder Matheus Van Nuffel uit Moorsel. De bromfietser en de wielrijder wer den gekwetst en moesten verpleegd worden. Woensdagavond rond 23.20 u. in de Burcht straat reed Henri De Leeuw uit Erembode gem met zijn bromfiets toen deze bij het ont wijken van een hindernis ten val kwam. De bromfietser liep ernstige verwondingen op en moest naar de O.-L.-Vrouwkliniek van Mijl beek worden overgebracht. Aan het kruispunt van de St.-Annalaan en de Verastenstraat kwam de bromfietser Walter Pil. Marktweg, Aalst, in botsing met een auto. De bromfietser werd erg gewond naar een ziekenhuis overgebracht. Twee auto's kwamen aan de Leopoldlaan in botsing. Hierbij liep Anne-Marie De Mette lingen. uit Aaigem. erge verwondingen op. Zij werd naar een ziekenhuis overgebracht. Frans De Sutter en zijn echtgenote Margue- ritte De Rosse, werden licht gewond. Bij het oversteken van de rijweg op het Stationsplein, kwam voetganger Adolf Claus, uit Erembodegem. terecht onder de auto. be stuurd door Ivan De Vacht, uit Merelbeke. De voetganger werd erg gewond. Aan de Pontstraat kwam de wielrijder Guy De Munter, uit Aalst, in botsing met de. voet ganger Pierre Coopman. eveneens uit Aalst. Op de Brusselsesteen weg. ter hoogte van de schietbaan, kwam bromfietser Frans Van De Meerssche. uit Aalst, terecht onder een auto. waarvan de bestuurder op de vlucht sloeg. GEBOORTE Groeninck Nancy, d.v. Wilfried en Philomena Hoffman. Tinnenhoekstraat 8A. HEBBEN DE GEMEENTE VERLATEN Het gezin Casteels Cyriel-Philips Rosa en kinderen Nicole. Victoire. Edward en Vera. Nieuwstraat 2b. naar Lebbeke. Brusselse steenweg 177. KWAMEN DE GEMEENTE BEWONEN Jacobs Anne Marie. Molenstraat 9. van Erembodegem. Termurenlaan 14. De Wit Armand van Gooik. Oplombeekstraat 8 en Van Driessche Lea van Wieze. Streekbaan 2. beiden naar Bredestraat 43. C.M.B.V. De voordracht, voorzien voor 26 november, door notaris Van den Bossche over «Juridische status van de vrouw» kon niet doorgaan wegens de slechte weersomstandig heden en werd verschoven naar een nader te bepalen datum. K.A.V. De algemene vergadering gaat door op zondag 9 december te 15 uur. Hieraan is ook een koffietafel verbonden. K.A.V.-K.W.B. Op 3. 10 en 17 december, telkens te 20 uur. in het Parochiehuis, wordt er gesproken over «Ouders met vrijende jeugd». Iedereen is welkom. LOUIS DE LENTDECKER WAS ER Zoals aangekondigd was de bekende journalist Louis De Lentdecker op vrijdagavond 23 NOVEMBER TE GAST BIJ DE Davidsfondsafdeling Moorsel-Baarde- gem. Hij hield er een spreekbeurt met als titel «Moordenaars zijn vedetten». Iedereen weet hoe Louis De Lentdecker schrijft, hij is voor u zeker geen onbekende meer. doch indien u vrijdag niet aanwezig was dan had u zeker ongelijk. De manier waarop deze man kan vertellen is werkelijk fantastisch. Wij hadden schrijfgerief meegenomen om nu en dan iets te noteren ten gerieve van de lezer, doch wij waren zo geboeid dat wij eenvoudig de tijd niet hadden om iets op papier te zetten. Meer dan twee uren vertelde mijnheer De Lentdecker op humoristische wijze, over moorden en moordenaars, en wanneer je dan merkt dat de spreker een blik naar zijn uurwerk werpt, dan begint men min of meer schrik te krijgen dat de voordracht zal gaan endigen. Spijtig kwam er dan toch een einde aan deze avond, maar wij hopen dat wij de heer De Lentdecker in de toekomst nog zullen mogen verwelkomen te Moorsel. FVB K.LJ.-MEISJES De filmvoorstellingen voorzien voor 25 november, dienen naar latere datum verschoven te worden, daar de film-opera teurs wegens de autovrije zondag(en) op die dag niet naar Moorsel konden komen. De nieuwe datum voor de geprogrammeerde films «Tarzan vecht voor zijn leven» en «Bang Bang» is 15 december. B.S.P. Op zaterdag 8 december: reuzetombola met gratis bal ten voordele van de B.S.P. gepensioneerden in het klubhuis «Bergop». Eksterken. nogmaals opgeluisterd door het Moorselse orkest «De Jonge Vogels». Jong en oud krijgen hier hun gading. Er wordt gestart te 19 uur. Al 'de aangeslotenen van de socialistische organisaties worden vriendelijk uitgenodigd deze amusante avond met hun aanwezigheid tot een sukses te doen uitgroeien. KAATSKLUB «STEVEN-IMMO SONCK» Kaaiskiub «Steven-Immo Sonck» geeft haar jaarlijks feestmaal op zaterdag 15 december te 20 uur in het lokaal bij Marcel Bceckman. Herbergstraat 2. De prijs voor het feestmenu is vastgesteld op 130 fr. De inschrijvingen worden ingewacht in het lokaal, ofwel bij cén der bestuursleden tot en met zaterdag 9 december. FVB BELOTTERSKAMPIOENSCHAP Niettegenstaande wc op zondag 18-11-1973 onze eerste autoloze zondag kenden, waren er toch niet minder dan 44 kaartliefhebbers pre sent om de tweede match van het belotters- kampioenschap 1973-1974. ingericht door de BSP Moorsel. te betwisten. De tweede match ging naar Creygelman R. die op de meet De Batselier P. klopte. Na deze tweede match blijven in lijn voor het kampioenschapen wel als volgt: I. Aelbrecht Hort. 8.737; 2. De Batselier P. 8.363; 3. De Coninck Om. 7.934; 4. Van Brempt Ern. ".921; 5. Aelbrecht M. 7.843; 6. Jacob A. 7.781; 7. Matthijs P. 7.726; 8. Van Gyseghem M. 7.716; 9. Van Den Eede C. 7.712; 10. Uyttersprot F. 7.699; 11. Raes F. 7.606; 12. Pieters R. 7.598; 13. Raes O. 7.433; 14. Van De Velde Gust. 7.366; 15. Wauters O. 7.317; 16. De Ridder Alb. 7.296; 17. Van Gyseghem P. 7.243; 18. Van Den Broeck Art. 7.232: 19. Uyttersprot Alf. 7.165; 20. Ael brecht E. 7.059; 21. Annaert R. 7.052 22. Van Brempt Cl. 6.944; 23. Van Den Berghe B. 6.868; 24. Van Langenhove Fl. 6.823; 25. Matthijs J. (sen.) 6.78126. De Cocker L. 6.773; 27. Podevijn C. 6.766; 28. Joos Fr. 6.626; 29. De Block G. 6.618; 30. Cassiman P. 6.484; 31. Aelbrecht Ern. 6.429; 32. Mat thijs R. 6.343; 33. Van Cauwenbergh J. 5.706. Aangezien dit kampioenschap thans over 6 zondagen loopt, is er in het geheel nog niets gezegd en zal het huidige klassement nog ge voelig zijn aan wijzigingen. De eerstkomende wedstrijd gaat door op zondag 16-12-1973 in klubhuis Bergop Eksterken. Moorsel. DIEFSTAL In een grootwarenhuis in de Nieuwstraat werd D. Francine uit Aalst door een verkoop ster op heterdaad van diefstal van verschillen de voorwerpen, betrapt. Zij werd door de po litie opgeleid. PATROBAL Op zaterdag 8 december organiseert de Herdersemse voetbalklub Patro haar jaarlijks supportersbal in zaal Parochiaal Centrum. Het orkest The Musical Friends met zanger Geo Camp en Freddy zorgen voor de ontspanning. Deuren te 21 uur. Toegang 40 fr. Natuurlijk is iedereen welkom. DE CENTRUMVRIENDEN De Herdersemse belottersklub De Centrum vrienden vieren op zaterdag 1 december feest in de zaal van het parochiaal centrum. Op het programma eetmaal en gezellig samenzijn. Leden smullen gratis, niet-leden betalen de som van 50 fr. Aanvang 19 uur. KAMPIOENSCHAP Op zaterdag 8 december organiseert de Herdersemse belottersklub De Centrumvrien den hun laatste kaartavond tellende voor het kampioenschap. Inschrijvingen in het Parochiaal Centrum te 8.15 uur. Op hetzelfde tijdstip start de eerste ronde. ONGEVAL In de Guchtstraat te Herdersem ging tengevolge van de sneeuw de wagen van Freddy Vanden Steen aan het slippen. Hij kwam tegen een elektriciteitspaal terecht. Hij werd hierbij gewond. Tevens was de elektriciteitsvoorziening geruime tijd defekt. Langs de Pontweg deed zich een aanrijding voor tussen een personenauto en de brom fietster Simonne Van Goethem. wonende Grote Baan 189 te Herdersem. Laatstgenoemde liep verwondingen op en moest naar het hospitaal worden overge bracht. TV-FILM PIETER DAENS De Centrale voor Socialistisch Kultuurbeleid, gewest Aalst, richt op 15 december a.s. in het Volkshuis. Nieuwstraat. de vertoning in van de TV-film Pieter Daens. gevolgd door be spreking. V.T.B. Vrijdag 30 november te 20 u. in het «Brou wershuis». Dorp 3. Wieze. «Humor in burger en uniform», voordracht door dé h. Gulinck. majoor bij de rijkswacht. Een greep uit ontel bare prettige ervaringen, grappige misver standen... bij kontakten tussen rijkswachters en burgers. Toegang leden 20 fr.. niet-leden 30 fr. HKVW 4* fWjti.":? v# ïSfW mm f mm Let wel! In de schoot van de V.T.B. bestaat ook een V.W.B. (Vlaamse Wandelaarsbond). Voor de luttele som van 30 fr. per jaar biedt het lidmaatschap volgende voordelen; 1. ver zekering tegen persoonlijke ongevallen tijdens wandeltochten; 2. korting bij deelne ming aan de V.W.B.-wandeltochten; 3. wan delboekjes tegen 6 fr., daar waar gewone le den 10 fr. betalen en niet-leden 15 fr. Inschrijven bij uw vertegenwoordiger. V.T.B.-TERJODEN Vrijdag 7 december te 19.45 u.. in het Jeugd- heem. prachtige film door Renaat van Dessel. «Turkije zonder sluier». Turkije zien is een belevenis. «Turkije zonder sluier» beleven is onvergetelijk! Toegang: leden 30 fr.. niet-leden 40 fr. LEDENFEEST L.S.W. Zaterdag 1 december om 20 uur in het Liberaal Huis. Brusselbaan, feest van de Lib. Soc. Werken met koffietafel en dansavond. DERDE LEEFTIJD L.S.W. Maandag 3 december om 14 uur. feest voor de derde leeftijd L.S.W.. in het Lib. Huis. Brusselbaan. TENTOONSTELLING Zaterdag 8 en zondag 9 december stelt Luk Engelaar. student kunstgeschiedenis, tentoon in het liberaal huis. GROTE GEZINNEN Feestavond met opvoering van Smidje Smce. door het Reizend Volksteater. op zondag 2 december te 17.30 uur in het Gildenhuis. Termurenlaan. SPAARKAS «RERUM NOVARUM» De jaarlijkse uitbetaling en feestmaal van de spaardersklub «Rerum Novarum» gaat door op vrijdag 21 december met te 19 uur uitbetalingen te 20 uur feestmaal. Het orkest «The Pedro Boys» zorgen voor het amusement en leden betalen 70 fr. voor het soupeetjes, terwijl niet leden 220 fr. moeten neertellen. Inschrijvingen in het lokaal of bij de bestuursleden. K. FANFARE SINT CECILIA IN FEEST Vorig weekeinde was de Koninklijke Fanfare Sint-Cecilia in feest ter gelegenheid van hun jaarlijkse Si ril-Cecil ia lees ten. Een uitstap doorheen de gemeente en bezoek aan de nog talrijke herbergen was natuurlijk ook geprogrammeerd. Tevens bezocht de fanfare een bestuurslid; Gustaaf Guns en zijn echtgenote Madeleine Timmerman die hun gouden huwelijksjubileum vierden. Erna Van Den Brempt overhandigde hen een mooie ruiker bloemen. Felicitaties en een ruiker bloemen waren er ook voor mevrouw Callebaut die onlangs haar 97ste verjaardag vierde en tevens de oudste inwoonster is van Hofstade. Tijdens het avondfeest werd Clement De Swaef gehuldigd om zijn vijftig jaar lidmaatschap als muzikant bij de fanfare. We kunnen misschien nog vermelden dat met deze Sint-Ceciliafeesten de majorettengroep in piekfijn uniform voor het eerst op straat kwam. JDL In de Zijpstraat vierde het echtpaar Gustaaf Guns en Madeleine Timmerman zijn vijftigjarig huwelijksjubileum. Leden van de fanfare St.-Cecilia kwamen hun bestuurslid feliciteren. V.T.B. De V. I .B.-diaklub komt iedere maand samen voor een werkvergadering in hel Kultureel Centrum-Affligem: in principe de derde vrijdag van elke maand, te 20 u. Verde re inlichtingen bij het klubbestuur of bij de vertegenwoordiger. De Hofstaadse fanfare St.-Cecilia vierde feest. Het majorcttenkorps gaf in volledig nieuw uitgedost uniform een prachtige show in de gemeente ten beste. (J DL)

De Voorpost | 1973 | | pagina 10