DE SPORT IN HET NIEUWS LOGIKA GEËERBIEDIGD BAL WOU VOOR EENDRACHT NIET ROLLEN LOUIS NEVENSKWALIIEITSDOELPUNT LOCKEFEER MEI PROBLEMEN TT71 VOETBAL 3e NAT. Lm!l3MI 1® PROVINCIALE 2®PR0VINCIALE BERGEN - E. AALST 1-0 In een bikkelhard gespeelde wedstrijd heeft E. Aalst te Bergen de beste indruk gelaten, maar heeft uiteindelijk toch geen loon naar verdiensten gekregen. Niemand zal trouwens durven betwisten dat de wit-zwarten recht konden doen gelden op tenminste de halve inzet. Wat meer is met een tikkeltje geluk hadden ze in het eerste kwartier wedstrijd al een veilige voorsprong kunnen verwerven. V.C. JONG LEDE - K.A.V. DENDERMONDE 1-1 Na een eerste helft die niet veel om het lijf had, resulteerde 20 minuten Leedse druk in een verdiend doelpunt langs Van den Driessche. Lede pakte toen uit met snel en vloeiend voetbal en bracht de leiders meermaals in verlegenheid. Na een roekeloze forcing van een kwartier, bezorgde De Bleeckere twee minuten voor tijd aan zijn ploeg de gelijkmaker. De meest opvallende figuren liepen echter in de middensector Van Belle en De Ruyck waren overal en waren even nuttig in de opbouw als onverzettelijk in het verweer. Aalst verraste zijn tegenstan der met een felle start en Bergen geraakte moeilijk van de grond. In de 5e minuut reeds kwam het dank zij een vloeiend maneuver al dichtbij het openingspunt. Maturo en De Schrijver bereidden de kans voor doch De Roos vlamde de bal een paar centimeter boven de dwarslig ger. Met een geestdriftig en gebonden aanvalsspel drukte Aalst Bergen bijna doorlo pend in verdediging en zelfs J.P. Martens stootte fel door. Het was op een aangeven van deze achterspeler dat Maturo zo een felle knal lukte dat Jamin die zijn ploeg van een nederlaag zou behoeden, de bal onvoldoende kon pareren doch zich bliksemsnel op nieuw op het leder wierp en aldus verhinderde dat de spurtende De Roos opnieuw kon aanleggen. Deze laatste zou amper een minuut later, men noteerde de 9e minuut, door De Schrijver bediend worden en opnieuw het doel van een niet missen. In de 11e min was er een vrijschop waarbij Martens de bal keurig trapte, Arnolis met het hoofd het leder tot bij De Roos toetste die direkt vuurde doch net iets te hoog. In de 18e min sloop het pech dan verder in de Aalsterse rangen. De Schrijver die regelrecht naar een grootse prestatie stevende, werd bij een kop duel met De Grave, laatste man in de verdediging van een hoe verwonderlijk het ook moge klinken defensief ingesteld Bergen aan de wenk brauw gekwetst en diende het veld te verlaten. Hij werd vervangen door Leemans die wel een goede verrichting weggaf doch onvoldoende hersteld bleek te zijn, vermits na de wedstrijd de knie waaraan hij voor een drietal weken werd gekwetst op nieuw fel gezwollen was. Toen kwam de klap op de vuurpijl onder de vorm van een Bergens doelpunt. Op een van de schaarse tegenstoten beging Cornil een opvallende duwfout tegen Bossaer die echter niet door scheidsrech ter Goovaerts werd bestraft. Bossaer had toen een minder gelukkige reaktie door direkt een onregelmatige charge op Cornil te bedrijven. Deze koste hem een gele kaart goed voor drie punten en een vrijschop waaruit het enige doch volle winstopleve- rende doelpunt te vooschijn kwam. In de 35e minuut bij een schot, van Leemans zag men de bal zo naar de doellijn van de reeds geklopte Jamin huppelen. Het leder werd door een oneffenheid van het terrein even uit zijn baan gehaald en pletste tegen de zijstaak. Had Aalst in de eerste vijf en veertig minuten met een keurig samenspel gedomineerd dan zou Bergen na de kampwisseling toch iets meer in de wedstrijd komen, doch zich nog slechts naar het einde toe, wanneer Aalst alles voor alles speelde en zijn offensieve lijn had versterkt, een score kans kunnen schep pen. Dat het bij een kans bleef was te danken aan doelman Vermoes die de kombinatie Colasse—Dotto VOETBALUITSLAGEN Bergen-E. Aalst 1-0 Jong Lede-KAVD 1-1 SK Aalst-Temse 2-0 Brakel-Ter joden 1-0 Meerbeke-Doggen 2-1 W. Moorsel-Winnik 0-1 Moerbeke-SK Eremb. 7-1 Hofstade-Bavegem 5-0 Meldert-Herdersem 3-1 Gijzegem-Mere 0-1 Wieze-Welle 3-2 Oudegem-Moorsel 0-1 verhinderde. Vermelden we nog dat Aalst in de 78e min Dierickx door Peysmans De Rick verving en dat Colasse en Maturo nog eigenaars wer den van een gele kaart wegens kritiek op de wedstrijdleiding, die niet feilloos was. Al met al mag men te Bergen boffen met die zege. Men gaf er trouwens na de wedstrijd volmondig toe dat het beste paard de haver niet had gekregen. EENDRACHT - DINANT ZONDAG OM 14.30 UUR Eendracht zal in weerwil van de verkeersperikelen zijn ko mende thuiswedstrijd toch op zondag spelen. Dinant, dat pas promoveerde en waar men een zege met het kleinste verschil haalde, is de toekom stige tegenstander. Indien de wit zwarten hun verrichting kunnen overdoen dan moet een enigszins afgetekende zege worden bekomen. J.V.H. Een tweede gele kaart, ditmaal voor een Dendermondenaar, die de Ledenaar tegen de grond keilde. (JDL) Het is onmogelijk te voorspellen dat S.K. Aalst op het einde van de huidige voetbalkompetitie als kampioen zal triomferen. Onmogelijk en uiteraard voorbarig, omdat een titel meestal het produkt is van talent, een goed beleid en van meeval. Van die laatste faktor hangt het inderdaad af of S.K. Aalst de eerste plaats zal kunnen veroveren. Fons Lockefeer heeft problemen. Als speler-trainer van Resocub Terjoden heeft hij maandag lang gepiekerd over de 1-0 nederlaag die zijn ploeg op Brakel heeft geleden. Het heeft een tijdlang .'eer goed gedraaid, maar nu lijkt de motor wel wat te haperen. In de eerste helft was ons spel triestig om aan te zien. We waren vijfenveertig minu ten aan het zwemmen. Tij dens de rust hebben we openhartig ons eigen proces gemaakt en na de rust hebben we nog een bijzonder goede partij gespeeld. Zonder even wel een doelpunt te kunnen maken. We waren nochtans fysisch sterker dan de thuis ploeg, we waren meester in het middenveld en het wind- nadeel hinderde ons daarin helemaal niet. In de voor hoede vlotte het echter niet. De moeilijkheid is dat we momenteel niemand hebben die een veldoverwicht ook in doelpunten kan vorm geven we missen een aanvaller die in een duel een tegenstander kan uitschakelen, die een opening kan maken. Hoe ik dat moet oplossen, is me voorlopig niet heel duidelijk. Misschien kan Drognée binnenkort ingescha keld worden. Hij komt deze week voorgoed terug van het leger. De jongens begrijpen het ook dat er, na een goede periode ineens een verandering in negatieve zin is gekomen. De verdediging doet haar werk behoorlijk, maar voor de rest is niet alles in de haak. We hebben wel spelers die een doelpunt kunnen maken als ze in schietpositie kunnen gebracht worden, maar daar precies knelt het schoentje. Het is op Brakel opgevallen, dat we de tegenpartij in de tweede helft door ons tempo hebhen ontredderd in de verdediging was er evenwel altijd een mannetje meer en daar hadden we, de ruimte niet. Ik hoop nu dat we zondag op Gerda ons spel beter kunnen ontwikkelen. Gerda heeft een uitstekend terrein, waarop men echt kan voetballen. Het is een ploeg die op het ogenblik de goede carburatie heeft gevonden en ik denk dat we er geen gemakkelijke karwei zullen hebben. Een puntje moeten we toch kun nen afdwingen. G.V.L. VOETBALKALENDER VOOR ZONDAG 2 DE CEMBER 1973 E. Aalst-Dinant Willebroek-Jong Lede Kruishoutem-SK Aalst Gerda-Terjoden SK Eremb.-Bonanza Ophasselt-Doggen Wilskr. Moors.-Edixv. Hofstade-Herdersem Wieze-Bavegem Erondegem-Schroevers M. Gijzegem-Wichelen De wedstrijden, aangekon digd voor zondag 2 decem ber 1973 hebben, aldus Sportleven van woensdag 28 november op die dag plaats. Als de weermaker het dus niet te wit blijft maken en niet tot een algehele afgelasting moet worden overgegaan, zullen we ons autoloos moeten verplaatsen naar de terrei nen. Voor jeugdelftallen en reserveploegen is er noch tans een uitzondering de voor deze teams geplande matchen worden zaterdag betwist. Die inleiding laat doorsche meren dat we niet meer twijfelen aan de mogelijkheid dat S.K. Aalst naar de titel zal dingen. Het is werkelijk onze vaste overtuiging, omdat de ploeg van Willy Bellon nu al voldoende heeft bewezen dat ze de stof bezit waaruit een kampioen wordt gemaakt. De 2-0 overwinning tegen Temse was misschien niet zozeer bewijskrachtig voor die stelling. Men erkende te Aalst dat een 1-0 uitslag een juister beeld van de wedstrijd zou hebben gegeven. Wat voor velen de huidige kwali teit van S.K. Aalst in die ontmoeting heeft geïllus treerdwas vooral het tweede doelpunt dat door Louis Nevens als zestiende van dit seizoen werd gescoord. Het was een kollektieve beweging die alleen technisch goede voetballers kunnen opbou wen de aktie begon in de verdediging, Albert Michiels nam de bal over, Norbert Van den Dungen deed hem afwij ken in de loop van de demarrerende Louis Nevens en met een snel uitgevoerde "haak" vond deze de ruimte om de bal de laatste en juiste trap te geven. Het eerste doelpunt van Aalst was anders van afwerking. Er werd door Temse trouwens sterk geargumenteerd tegen de toekenning ervan door de scheidsrechter. Doelman Van Lombergen verklaarde met stelligheid dat de bal, die bij het schot van Wilfried Van Royen de paal had geraakt, niet over de lijn was gegaan. De grensrechter had er een andere kijk op en ook een paar mensen die goed ge plaatst waren bij die fase, zegden met overtuiging dat het leder wel degelijk binnen was geweest. Met, het tweede dat Nevens nadien maakte, was de discussie overigens verder overbodig. Zondag staat voor S.K. Aalst de uitwedstrijd op Kruishou- tem op het programma. Doe zo voort, Willy Bellon. G.V.L. Met vele autobussen waren ze naar Lede gekomen, en de moedigsten waren "hun" lei der sploeg per fiets nagereisd. 2.500 toeschouwers mocht dan ook een meer dan bevre digende belangstelling ge noemd worden. De sfeer van de derby, die in enkele jaren tijd een speciale weerklank kreeg, was er wel licht mede oorzaak van dat beide ploegen in een vrij nerveuze stemming van start gingen. Dendermonde liet geen twij fel nopens zijn bedoelingen het trok resoluut de aanvals- kaart. De Leedse achterhoede reageerde hierop aanvankelijk nogal paniekerig maar wist zich na enkele minuten toch te organiseren. Van Belle kwam nochtans dicht bij een doelpunt maar Van Boven was bij de zaak. Pas na een kwartier kreeg Lede een voet in de wedstrijd. Tuyaerts stuurde Van Dries sche in de diepte. Deze bediende achterwaarts Ga briels maar diens gericht schot was te „zwak voor Walraeve. En hiermee is het belangrijkste gezegd over deze eerste helft. FORCING De tweede helft zou echter heel wat goed maken. Lede kwam blijkbaar met heel andere bedoelingen in het veld. Tuyaerts stuurde zijn manschappen naar voor en De Ruyck, die tot dan toe bergen werk had verzet in het ver weer, was nu dé steunpilaar voor de Leedse speerpunten, samen dan met een schitte rende Tuyaerts. Dendermonde plooide in al zijn voegen. Achtereenvolgens kwamen Tuyaerts, Mergeay, Gabriels en Christiaens dicht bij een doelpunt, maar Wal raeve was onverzettelijk. Den dermonde voelde de dreiging, en Lede zag een doelpunt in de lucht hangen. De kontak ten werden vrij hard en de fysieke inzet ongemeen hevig. Dit resulteerde in minder dan geen tijd in liefst drie gele kaarten. De Bleeckere opende de reeks, Gabriels en De Bock volgden. Scheidsrechter Van der Linden kreeg moeite om alles binnen de perken te houden en confereerde even met afgevaardigden en kapi teins. En toen kwam die sensatione le 64e minuut. Een inzenden van Christiaens werd door Gabriels met een spectaculai re omhaal besloten. Walraeve voerde de save van de match ten tonele en verwerkte in hoekschop. Tuyaerts toverde de bal op het hoofd van Mergeay, die de bal over de handen van Walraeve bij Van Driessche kopt die niet meer kon missen. 1-0. VAN BELLE Lede bleef nog even door drukken en maakte van de verwarring in de Dender- mondse rangen gebruik om nog enkele gevaarlijke aanval len op te zetten. Maar onder impuls van een alomtegen woordige Van Belle kwam Dendermonde stilaan terug. Intussen was Van Meerbeeck ingevallen voor De Bock en had Cammu het trieste voor deel, de vierde gele kaart van scheidsrechter Van Der Lin den van dichbij te mogen bekijken. Het laatste kwartier zou er enkel nog sprake zijn van Dendermonde. Lede kraakte in alle onderdelen maar bleef vooralsnog overeind. De Bleeckere had reeds tweemaal zijn gevreesde afstandschot mogen plaatsen en dat had voor Lede een vingerwijzing moeten zijn. De Leedse speer punten bleven echter op de loer liggen maar lieten tijdens de enkele tegenstoten de kansen en de geboden ruimte onbenut. Twee minuten voor tijd gebeurde het dan toch Na een hoekschop bracht De Bleeckere met een schicht Dendermonde op gelijke hoogte. En met deze 1-1 uitslag werd de logica uitein delijk geen geweld aangedaan. LOF VOOR LEDE Na afloop van de derby waren de kommentaren in beide kampen vrij unaniem. Den dermonde loofde de verrich ting van de Ledenaars. Ieder een sprak er zijn verwonde ring over uit dat "dit" Lede zo ver achteraan bengelde. Ex-Ledenaar Joel Van den Bossche beweerde zelfs dat hij, na dat eerste doelpunt, geen cent meer gaf om de eigen kansen. De meeste Ledenaars was opgevallen hoe Dendermonde met de inzet van alle krachten tot de laatste seconden bleef doorduwen. Tuyaerts kende aan dit Dendermonde een grote titelkans toe "Hun inzet is totaal en onvoorwaar delijk. Ze verzwakken geen seconde en trekken allen aan hetzelfde touw. Een heel sterke ploeg." Achter alles was Dendermon de toch nog tevreden met het in extremis behaalde punt. De Ledenaars gaven toe dat de uitslag billijk was, maar moesten andermaal betreuren dat de gedane inspanningen en het geboden kijkspel niet voldoende met punten werd gehonoreerd Eén overwinning in elf wed strijden is immers bijzonder mager voor dit goed voetbal lend Lede. MARCOLE De Dendermondse doelman Walraeve komt gepast tussenbeide. (JDL) Het ging er soms nogal hard aan toe. De Leedse speler ligt gewond op de grasmat terwijl Gabriels de scheidsrechter wenkt. (JDL)

De Voorpost | 1973 | | pagina 11