<AVJS RAADSLID GILBERT BOURLON «Sportverenigingen stiefmoederlijk behandeld» VRIJE TRIBUNE C.V.P. P.V.V. OLIESCHAARSTE LEIDT TOT BEZINNING K.P. V.U. B.S.P. ll 2 - 30-11-1973 De redaktie heeft het recht deze teksten in te korten Problemen waarmee wij niet zelf of rechtstreeks gekonfronteerd worden laten wij meestal links liggen na er vluchtig kennis te hebben van genomen. Iedereen echter ondervindt de nare gevolgen van de petroleumschaarste. Wie een autootje heeft om er voor zijn plezier 's zondags mee rond te tuffen, kan het nu op stal laten, wie mazout stookt in zijn ketel krijgt schrik dat hij deze winter wel eens in de kou zou kunnen zitten en zowel winkeliers als horeca-bedrijven zien de winsten met ettelijke procenten zakken. Deze olieschaarste legt nog eens de vinger op een zwakke plek in onze westeuropese konsumptie- en luxemaatschappij. Wij zijn zo bedorven geraakt door het gebruik van de zeer goedkope olie ais energiebron, dat wij zelfs boos worden als ze er over praten om de doorstroming te verminderen. Volgens het weekblad «De Nieuwe» zou de oorlog tussen Israël en de Arabieren enkel maar een goede aanleiding geweest zijn voor de olieproducerende landen om het kraantje van de pipe-line al wat dichter te draaien. Zij denken er reeds een tijdje aan, aldus «De Nieuwe» om de westerse landen (de grootste afnemers) op rantsoen te zetten. De Arabische landen, zoals bijvoorbeeld Libië zitten momenteel met een overschot aan geldmiddelen, maar hun natuurlijke rijkdom, de petroleum is niet onbeperkt. Daarom zouden zij aan planning gaan doen en daarmee de totale uitdroging van de bronnen naar een veel latere datum verschuiven. Het petroleumvebruik stijgt in West-Europa, zoals in de V.S. trouwens met reuzesprongen, en dat maakt de Opeclanden ongerust. Het is dus inderdaad mogelijk dat zelfs als het tot een vredesovereenkomst geraakt in het Midden-Oosten de energieproblemen nog helemaal niet van de baan zullen zijn. Het Westen zal moeten leren om zich aan te passen aan die nieuwe situatie en zal zeker lijden onder de prijsverhogingen die zullen worden toegepast, dit volgens de aloude wet van vraag en aanbod. Hetzelfde zouden wij wel eens kunnen meemaken met het Nederlandse aardgas. Het wordt tijd dat de regeringen zich gaan bezinnen over de problemen van de energievoorziening en projckten gaan uitwerken om andere bronnen aan te boren dan de olie. Ondertussen maken de Belgen zich toch maar weer eens eindeloos belachelijk met het versoepelen van de reglementen betreffende de autoloze zondag. Onder druk van de horecamensen mag men nu vanaf zondagavond om 20 uur terug de straat op. Of dit veel aarde aan de dijk zal brengen, vermoeden wij niet. Het is weer een typisch Belgische oplossing. Nu iedereen na twee zondagen blijk heeft gegeven van een merkwaardige solidariteit, gaat men toch wat toegeven om een groep miskontenten te bevredigen. Hiervoor wordt aan een maatregel voorgesteld die weinig gaat uithalen. Die nummerplatcnaffaire die er uiteindelijk niet is doorgekomen was al niet veel beter, want dan zouden de andere winkeliers op hun poot hebben gespeeld, daar die op zaterdag het grootste deel van hun waren aan de man brengen en 's zondags met een half publiek niets kunnen beginnen. Wij menen dat het tijd wordt om ons aan te passen aan een nieuwe situatie, waarin de olie niet meer als enige en onmisbare energiebron wordt aangezien. Misschien zit er terug een kans in voor onze kolenmijnen Al zijn de kolen als brandstof momenteel duurder, toch menen sommigen dat ook de olieprodukten met 100 ten honderd gaan stijgen in prijs. MARC DE BACKER De jovialiteit van het Erembodegcmse gemeenteraadslid Gilbert Bourlon, breekt dadelijk de koude en de sneeuw die we na een welgeslaagde glijpartij van Aalst naar Erembodegem, in zijn woning meebrachten. Vreemd en opmerkelijk is het dat raadsleden heel dikwijls drukke beroepsbezigheden hebben. De h. Bourlon vormt hierop geen uitzondering. Tussen ons gesprek over zijn gemeentelijke aktiviteit, moet hij dan ook dikwijls de konversatie afbreken voor diverse zakentelefoons. Waar Gilbert Bourlon enkele jaren terug niet zo uitgesproken politiek geëngageerd was. is niet alleen de h. Bourlon. doch ook mevrouw ingeschakeld in het Erembodegenise politieke le ven. Mevrouw Bourlon neemt het voorzitterschap van de liberale bond voor gepensio neerden van de gemeente op zich. Het raadslid stond wel niet in de aktieve liberale politiek, doch via het lidmaatschap van vader van de Kon. Fanfare Sint-Ccci- lia hij leefde voor de muziek kwam Gilbert Bourlon in kontakt met de vriendenkring van vader en automatisch met de liberale voormannen van Erembodegem. Na drie jaar deel uitgemaakt te hebben van tie raad. valt er geen spoor van ontgoocheling waar te nemen, hoewel wij uit de anekdotes die het gesprek doorspekken, wel opmaken dat het. het raadslid niet altijd even gemakkelijk gemaakt wordt. De laatste kandidaat van de PVV deed het bijlange niet slecht tijdens de verkiezingen en behaalde het vierde nicest stemmen van het algemene totaal der kandidaten. Resoluut stelt hij voorop dat het hem erom gaat mensen te helpen, terwijl hel belang van de gemeente steeds telt. Het is belangrijk, aldus het raadslid, een verkiezingsroes te overleven. Vanaf de eerste zitting zijn er menigvuldige interpellaties te noteren. De luchtvervuiling in de nabijheid van de industrieterreinen, het weren van liet breekwerf in de Wellemeersen. de. behartiging van de noden van de handelaars van het centrum, met hun parkeerproblemen, om slechts enkele punten te vermelden, zijn zaken die Gilbert Bourlon in de raad naar voor bracht. Waar de P.V.V. in Erembode gem. in goede verstandhouding met de andere oppositiepartijen er naar streeft zoveel mogelijk praktische punten er door te krijgen, heeft hel raadslid in het EEN FUNKTIE IN OPENBA RE DIENST... TE AALST Het heeft mij steeds verwonderd dat in Belgie geen begin van uitvoering gegeven wordt aan de dekoncentratie van de over heidsdiensten. Alles zit in Brussel en alles moet er blijven. Geen semester gaat voorbij of in de administratieve wijk van de hoofdstad gaat men aan het slopen. Na enige tijd verrijst dan op dezelfde plaats het zoveelste majestueuze burelen- gebouw. De staat zet er zijn talloze gebouwen neer maar ook door partikulicr initiatief komt heel wat boven de grond. Want verzekerd van het sukses is men. gegadigden genoeg voor afhuren van de prachtige lokalen De bureaukratie. inbegrepen deze van de Staat, huist in Brussel. En wij die zo dichtbij wonen, gaan er werken met duizenden. Te Brussel werken ongeveer 4.800 personen, woonachtig in het arrondissement Aalst, in de ministeries en 3500 personen in de parastatalen. De logika zou kunnen zijn: breng bepaalde Brusselse diens ten. waar veel Aalsterse mensen werken, over naar Aalst. En meteen zijn er zoveel honderden mensen minder die dagelijks naar Brussel hoeven te pende len. Na langdurige en veelvuldige besprekingen bleek een voorstel hieromtrent toch niet zo eenvoudig. Het resulteerde nochtans in een wetsvoorstel, dat ik enige dagen geleden bij de Kamer van Volksvertegen woordigers heb neergelegd. Bij wijze van voorbeeld wordt voorgesteld de nederlandstalige diensten van het Klein Kasteel tje (Centrum Rekrutering en Sclektie van het ministerie van Landsverdediging) naar de streek van HcrzelOZottegem over te brengen, de nederlands talige diensten van de Konink lijke Rijkswachtsehool naar de streek van Ninove-Geraards- bergen. Ook te Aalst zou gerust een centrale dienst kunnen gezien worden bv. de neder landstalige afdeling van de Algemene Direktie Sclektie en Vorming. Bij dit alles moet rekening gehouden worden niet de taalwetten. Een tweetalige dienst overbrengen naar een eentalig gebied is om geen reden wenselijk. Eveneens wordt bij voorkeur ui°gekeken naar een arbeidsintensieve dienst. Het bezwaar van een moeilijke (trein of baanKerbin- ding naar Herzele. Zottegem en Aalst is onbestaande. Dergelijke spreiding van over heidsdiensten past in een beleid dat een evenwichtige verdeling van de weieaart voor alle streken van het land beoogt. Ze kan overigens bijdragen tot de •bewoonbaarmaking- van het hoofdstedelijk gebied. Het is een beleid dat in Groot-Brittan- nië en Nederland wordt toegepast. Men mag bovendien verwach ten dat het voorbeeld van de openbare scktor spoedig navol ging zal kennen in de bedrijfssektor. Uit herhaalde studies blijkt dat er ruime mogelijkheden voor een ruimtelijke dekoncentratie aanwezig zijn in de ministeries van Verkeerswezen. Financiën. Openbare Werken. Justitie. La nilsverd ed iging. Ekononi i - sclie Zaken. Volksgezondheid en Gezin. Nationale Opvoeding en Kuituur. Landbouw en Binnenlandse Zaken. De centra die hiervoor meest in aanmer king zouden komen zijn Aalst en Mechelen in het Vlaamse land en Namen in Wallonië, die uitstekende verbindingsmoge lijkheden met het centrum van de Brusselse agglomeratie bezitten. G. WILLEMS Volksvertegenwoordiger BELANGRIJKE REGERINGSBESLISSING IN DE PENSIOENSEKTOR De kabinetsraad van vrijdag 23 november heeft een belang rijke en vergaande beslissing getroffen inzake de pensioenen. De beslissing werd voorbereid in het kernkabinet voor sociale en ekononiische zaken. Van 1 januari 1974 af zullen de pensioenen niet enkel aange past worden aan de wettelijk bepaalde indeksaanpassingen die een weergave zouden moeten zijn van de levensduur te. Van die datum af worden de pensioenen ook aangepast aan de stijging van de algemene welvaart. Deze aanpassing aan de welvaart zal teikenjare bij koninklijk besluit gebeuren. De gepensioneerde mannen van vóór 1968 krijgen 8.5%. de gepensioneerden van 1968. 1969 en 1970 af krijgen 7%. en deze van 1971 en 1972 krijgen 5%. De pensioenen die nog moeten ingaan zullen met 4% verhoogd worden. De gepensioneerde vrouwen vóór 1973 krijgen een verhoging van 6% en deze die nog moeten ingaan zullen 4% verhoging ontvangen. Ook de ouderdoms- en weduwenrenten zullen aangepast worden. Daarnaast werd de terugbeta lingstemlijn voor ten onrechte uitgekeerde bedragen op zes maanden vastgesteld. Dus goed nieuws van deze regering voor de gepensioneerden, alleen lijkt het verschil tussen mannen en vrouwen opdiskriminatie. Hiermee is andermaal bewezen dat de regering goed en sociaal werk kan leveren en dat de deelname van de P.V.V. aan deze regering geen sociale stilstand betekent. Het is de eerste maal dat een dergelijke belangrijke beslissing genomen is. De woorden van B.S.P.-er, minister van Ekononiische Zaken. Claes. op het B.S.P.- kongres dienen dus te worden hernomen: «Sommigen beweren dat een regering niet liberalen geen progressieve politiek kan voeren». Is het niet mede door de P. V.V.- deelname aan de regering, waarin de P.V.V.-er Willy De Clercq het vice-premierschap en het ministerie van Financiën onder zijn bevoegdheid heeft, dat dergelijke maatregelen worden genomen zoals ze op de vroegere P.V V.-kongressen werden vooropgesteld. Laat dan de taalpartijcn in de oppositie verder schreeuwen en lawaaierige incidenten uitlok ken. De insinuaties. de verdachtmakingen en de ge ruchten niet aksenten op de zwakke plekken van het privé- leven van de tegenstander behoren tot de laagste politiek. Alleen bewezen en echt bezwarende toestanden wetti gen gefundeerde kritiek. Veel aandacht aan dergelijke incidenten zoals het parlement ze beleefde in de voorbije week kan alleen fataal zijn voor ons demokratisch regime en voor onze samenleving. De regering heeft andere en zware proble men en dient verder de weg van welvarende en sociale politiek te bewandelen. Dergelijke rege- ringspolitiek kan alleen de zwakte aantonen van de oppositiepartijen en hun gebrek aan sociale, vooruitstrevende en opbouwende politiek. L. DHAESELEER Volksvertegenwoordiger verlopen die men zich maar dromen kan. De geestdrift van de zeer talrijk opgekomen deelnemers heeft daarenboven duidelijk genoeg aangetoond dat de reeds zo dikwijls aangekondigde ondergang van de Volksunie alleszins nog niet voor morgen is. Pech dus voor de hogergenoem- de joernalisten Maar geen vrees hoor Wat niet in werkelijkheid bestaat, kan nog altijd uitgevonden worden... en zo komt het dat een deel van de Vlaamse kranten het liedje verder zingen dat reeds weerklonk toen het VU-partij- bestuur opnieuw samengesteld werd. In het kort komt het hierop neer dat de Volksunie gelederen hevig verscheurd worden door de tegenstelling van principiële doktrinairen. die van niets willen weten tenzij van een harde beginselvaste oppositie. en de soepele realisten, die staan te trappelen van ongeduld om de Volksunie in de volgende regering te loodsen. Zoals in elke partij, zijn er ook in de Volksunie mensen die vinden dat het allemaal niet snel genoeg gaat in de richting van een regeringsdeelname, terwijl anderen daar helemaal anders over denken. En het zijn deze laatsten die door joernalis- ten-op-zoek-naar-kopij gepro moveerd werden tot de harde teoretici. de stugge oppositie- maniakken waarmee geen land te bezeilen valt. laat staan een regering te vormen. Bewijzen Geen nood Verschillende sprekers op het Kongres hebben beklemtoond dat aan een eventuele regeringsdeelname voorwaarden verbonden zijn. dat de VU niet ten allen prijze minister-portefeuilles zal aan vaarden. En voila De VU wordt gedomineerd door harde doktrinairen. waarmee... enz... enz... Als men dat allemaal leest, zou men haast gaan denken dat de andere partijen geen voorwaar den stellen, aan een eventuele regeringsdeelname. Neen Zou de CVP haar principieel verzet tegen vrije abortus opgeven in ruil voor enkele ministerzetels Zou de PVV haar handtekening zetten onder de nationalisatie van belangrijke industrietakken En zou de BSP akkoord gaan met het overhevelen van staats diensten naar de privé-sektor Worden die partijen dus ook gedomineerd door hardleerse beginsel-maniakken Laat ons ernstig blijven. Elke partij heeft haar ideologie en houdt vast aan haar basis beginselen. Dat is zo met de andere partijen, dat is ook zo met de Volksunie. En elke partij beschikt over een brede waaier van harden en soepelcn - en van alle daartussen liggende schakeringen. De kaderleden zijn volwassen mensen die over de gang van zaken een zelfstandig oordcel hebben. In een demokratische partij als de Volksunie komen die verschil lende meningen voortdurend tot uiting. En waarom ook niet Men loopt toch met geen muilband over de wereld Iedereen heeft toch hersenen om na te denken en een mond om te zeggen wat hij denkt Wij zijn toch geen kudde schapen die allemaal hetzelfde liedje blaten Maak U geen zorgen-over de Volksunie, heren joernalisten. het gaat de VU" uitstekend. Opperbest zelfs Dr. R. VAN LEEMPUTTEN V olksver tegen woord iger OPPERBEST Het jongste kongres van de Volksunie is voor verschillende Vlaamse joernalisten opnieuw de aanleiding geweest om hun vergrootglas boven te halen en gespannen uit te kijken naar scheuren en barsten in de Vlaams-nationale partij. Veel geluk hebben ze niet gehad, want het Kongres is in de meest positieve en serene sfeer DE GEMEENTEN WORDEN GEWURGD Op het einde van de julimaand van dit jaar werd op Hertogin- nedag een ontwerp van pro gramma-wet klaargestoomd dat men de veelzeggende naam van kleine eenheidswet» is gaan geven. Dit regeringsontwerp is op het ogenblik dat dit artikel verschijnt wellicht reeds door het parlement goedgekeurd, on danks de talrijke stemmen die er zijn tegen opgegaan. En er zijn zeker meer dan voldoende redenen om deze «kleine een heidswet» moet loense blikken te bekijken en naar de verdoe menis te wensen. Het ontwerp is immers een aanslag in regel op de gemeentelijke financiën, niet alleen in 1974 maar ook reeds in 1973 en houdt daarbij het ge vaar in zich om in de volgende jaren nog uitgebreid te worden. Vatten we kort samen waarover het precies gaat. De gemeente lijke financiën niet alleen in 1974 maar ook reeds in 1973 en houdt daarbij het gevaar in zich om in de volgende jaren nog uit gebreid te worden. Vatten we kort samen waarover het precies gaat. De gemeente lijke financiën worden gespijsd enerzijds door taksen en lasten door de gemeenteraden zelf uit gevaardigd en anderzijds door dotaties van staatswege zijnde het gemeentefonds, de fiskale kompensaties en een speciaal fonds 358 voortkomende uit de inkomstenbelastingen. Het is op de eerste en de laatste van deze dotatievormen dat de aanslag wordt gepleegd. De programmawet voorziet een vermindering van het gemeente fonds met 3 zijnde 725.6 mil joen. die zullen worden aange wend om het hoofd te bieden aan de kosten voortkomende uit de fusies en agglomeraties van gemeenten. Nochtans was oor spronkelijk voorzien dat deze kosten zouden worden gedragen door een speciale dotatie. Nu komt het er op neer dat de kosten van de hervormingen op de nek van de gemeenten worden geschoven. Voor 1974 wordt het nog erger vermits dan het gemeentefonds van 5 van zijn inkomsten zal worden be roofd. Daarbij komt dat het speciaal fonds 358 zal worden vervangen door een ander fonds waaruit de gemeenten, die een aanvullende belasting heffen van 6 op de personenbelas ting en van minstens 1200 op centiemen op de grondbelas ting, per inwoner een bedrag zullen ontvangen van 125 fr. daar waar het speciaal fonds 358 toelagen voorzag variërend van 130 tot 195 fr., per inwoner volgens het aantal opcentiemen geldend in die gemeente. Het nieuwe systeem veroorzaakt voor de gemeenten bv. die minder dan 1000 opcentiemen vragen verliezen die in de mil joenen te berekenen zijn. Dit verlies voor de gemeenten is des te erger daar het parallel loopt met hun eigen fiskale in spanning. De regeringsmaatre gelen leiden regelrecht naar een nieuwe verzwaring van de ge meentelijke fiskaliteit. Voeg daar dan nog bij dat de gemeen ten ondanks herhaalde rege ringsengagementen (die nooit werden gehouden) de B.T.W.- rekeningen gepresenteerd krij gen en iedereen kan zich gerust voorstellen wat dat bv. voor een stad als Aalst worden zal. stad waarvan de schuld reeds vele miljoenen bedraagt en waar de fiskaliteit reeds lang op het maksimumniveau staat. Geen wonder dan ook dat het protest tegen deze wurgende programmawet luid is opgeste gen. zowel uit de hoek van de Vereniging van Belgische Ste den en Genieenten als uit die van de «groep van 12 gemeenten met centrumfunktie» waarbij ook Aalst is aangesloten. Bij dit protest voegt zich dat van vele parlementairen en voegt zich o.m. ook dat van de Aalsterse voltallige gemeenteraad via een krachtige motie die bij de laat ste raadszitting unaniem werd gestemd. De regering heeft al deze pro testen naast zich neergelegd. Fier heeft zij onlangs de borst vooruit gestoken met de woor den «w ij denken niet aan nieuwe belastingen». Pontius Pilatus wast zijn handen in onschuld. De regeringsmaatregelen im mers dwingen de gemeenten de verantwoordelijkheid van nieu we lasten op zich te nemen. Het resultaat is hetzelfde: wij allen betalen. Daartegen moet vanuit de gemeenten het verzet worden georganiseerd. De gemeentelij ke autonomie mag niet verder afgeknaagd worden door een regeringspolitiek die in de eer ste plaats de grote privé-belan- gen dient. In de gemeenten wonen en leven wij. Het is aai ons dit woon- en leefmilieu leef baar te houden. JOS DE GEYTE1 Sekretaris K.P.-Dendet NIET TEGEN, MAAR MET ELKAAR Het was wel met enige verwon dering. en zelfs met enige treurnis dat ik kennis nam een interpellatie van de heer Waltniel aangaande de tussen komst in de Senaat van mijzelf, de lih. Veleysen -en Van der Bruggen. Verwondering, omdat naar mijn gevoelens althans deze ng' interpellaties heel wat meei kt gehoor vonden dan al de °g voorgaanden. treurnis omdat na 311 een werkelijk goed debat en een n meer ruimere visie op dc algemene problematiek inzake tewerkstelling, de heer Waltnie j( zich van deze solidariteit ontdoen. Trouwens, ik heb de indruk dal de heer Waltniel bij ziji Jc] interpellatie, op zijn zachts aa] uitgedrukt, met spek geschotei heeft. Niemand van de interpel lanten heeft gezegd dat de stai >n Ninove en zijn bestuur nie >je vooruitstrevend is gewees ag inzake de aanleg van hui iet< industrieterrein. Integendee ell hebben wij sterke kritiek ik< uitgesproken over het feit da 31 men negen jaar nodig had on ier' het industrieterrein werkelijk dl nodige infrastruktuur te geyei die het nodig heeft Dat er in dit negen jaar ons enkele kansei ontglipt zijn. is ook juist, en da intussen men genoegen heet moeten nemen met enkelt kleine ambachtelijke (op uit zondering niet te na gesproken bedrijven, zal ook niemant en, kunnen ontkennen. Wanneer deze vaststellingei 00 dan geplaatst worden in d algemene problematiek van d lot Denderstreek dan kan meen ik ig de heer Waltniel daar moeilijl ët< aanstaat aan vinden, ten ware hijzelf alle oplossingen op zal heeft. Het is trouwens opvallend da bij deze interpellatie, van d heer Waltniel wel enkel gi: essentiële zaken een interpretatie hebben gckicgcr het wez.e trouwens herhaald da w ij niets hebben tegen ambacl telijke bedrijven, maar zullen, mijnheer Waltniel. niet wijzigen aan de struktuur val onze werkgelegenheid en hoeven onze industriezones di niet te groot zijn. niet verkwanselen om wanneer ce groot bedrijf navraag doet moeten zeggen dat wij aan hu eigen niet kunnen voldoen. Het is trouwens zo dat tot o heden slechts 2 terreinen aanmerking komen voor ernsi ge en grote investeringet Ninove en Erpe Mere. Dat w dan ook nog prioriteit vragi voor de uit te voeren werken Geraardsbergen en Zottege; komt U. mijnheer Waltniel. ot toch niet ten kwade duiden. Ik betreur trouwens dat de p vrij algemeen uw kritieken hi overgenomen zonder de intej pcllant in de Senaat even aanhoren, uw kollega Cuvclij heeft trouwens de verklarit afgelegd dat hij na de tussei komsten van ondergetekende van de heer Verleysen. er n< weinig kon aan toevoegen: et bewijs temeer dat die van Aal ook nog oog hebben voor problemen van de stad Ninov De bemerking van de lie Deriemacckcr en dit in verbat met de firma's C'óte d'Or hee ons inderdaad verrast, omd mijnheer Deriemaecker. gei enkel raadslid van de stad Aal op de hoogte was van dei aanvraag. Indien uw opnierki gen daaromtrent juist zijn. dj heeft het stadsbestuur van Aal de plicht daar uitleg over verstrekken. Dit is het zoveelste bewijs d wij inderdaad eensgezind ten kunnen optreden, iedc verdeeldheid zal zwaar weg op onze toekomst. Om deze redenen herhaal dan ook. niet tegen elkaar ma met elkaar voor onze Dendi streek. W. VERNIMME Senator t i :hl id di ark or< jkt aal uid ove v-: bijzonder twee belangstellings sferen. Eerst en vooral de verdere uitbouw van het Sociaal Centrum. Het is tot en met dankzij goede medewerkers dat de PVV erin geslaagd is het sociaal dienstbetoon te Erem bodegem nieuw bloed in te pompen, haalt de h. Bourlon aan. wanneer hij het heeft over de turnkluh. de dameshond. de gcpcnsionccrdcnbondhet dienstbetoon en zovele initiatie ven die hernomen of uit de grond gestampt zijn. SPORT MET HART EN ZIEL Wanneer men hel belangstel- lingspimt bij uitstek aanhaalt, dan valt Gilbert Bourlon niet meer te stuiten. De sportieve belangstelling reikt verder dan alleen maar het erevoorzitter- schap van niet minder dan vier sportverenigingen, een kaats- ploeg. de nioiorcrossklub. een voetbalploeg en een hengelaars- vereniging. want li ij ziet sport als een enig middel om nader in kontakt te komen, gewoon van mens lot mens. Het is erg te noemen dal Erembodegem. gemeente met een belangrijk inwonersaantal, geen de minste inspanning levert om de bestaande verenigingen finan cieel te steunen. Sportvereni gingen moeten het met een minieme subsidie stellen. De resultaten zijn dan ook navenant. Erembodegem ver toeft in de voetbalkompetitie in derde provinciale. Dat spreekt voor zichzelf, aldus het raads lid. Dc sport bewees voldoende haar nul in onze maatschappij. De onvoldoende belangstelling die er momenteel door het bestuurskoilcge voor opge bracht wordt is totaal onverant woord. JOHAN VELGHE AANNEMER VAN BEGRAFENISSEN Hoogstraat 17, AALST Van Wambekekaai 7 Tel. 211.47 - 229.44 iek Ha

De Voorpost | 1973 | | pagina 2