iREMBODEGEM }emeentebelastingen forse ruk omhoog ZACHTJESAAN GROENLACHEN I Cal lm fi nis l<'ii ehuldigd SPEKTAKEL «UP WITH PEOPLE» HARTVERWARMEND HERDERSEM Aanpass! ngswerken Dorpscentrum Schilder-reiziger Robert Huylebroek 30-1 1 1973 5 lel een week vertraging de vorige woensdag werd op verzoek van e oppositie, de zitting verdaagd, daar de uitnodigingen te laat riE erden ontvangen werkte de Erembodegemse raad in een lininium van tijd het agenda af. raad ving dan ook aan met de goedkeuring niet alleen van het erslag van de vorige zitting, maar ook van het relaas van de oorden wisseling tussen meerderheid en oppositie omtrent de erdaging van de zitting. net rst werden de verhoogde opcentie men op de onroerende voorhef fing. de drijfkracht en het nijverheidspersoneel. de drank- slijterijen. de personenbelastin gen en de belasting op de vermakelijkheden goedgekeurd ssel inparig werden de begrotm- deolen van de protestantse kerk te ,alst en van de kerkfabriek int-Jozef Terjoden, evenals de wijzigingen aan de ,i iegroting 1973 door de ganse t aai! aanvaard. Eensgezins rerd eveneens de KOO-be- jroting goedgekeurd. )ir||n dit verband haalde burge- e ii ïeester Boel aan dat het liel enieentelijk aandeel op de ewone begroting jaarlijks stijgt J\ n zowat 4.3 miljoen beloopt. let rusthuis zal eind volgend •oltooid zijn en de Irembodegemnaars die reeds in n rustoord verblijven krijgen absolute voorrang. [TURNKRING AALST "urnwedstrijden tussen de [nationaal Zuid-Afrikaanse lUniversitairen en een Belgi sche selektie hebben plaats .aterdag 1 december te [20 u. in de Sunshine-zaal, 'Burchtstraat. ONTVANGST Zondag a.s. 2 december wordt de Aalsterse Turn kring om 11 uur, door het Stadsbestuur in de raadszaal van het Aalsters stadhuis ontvangen. aanwezigheid van de keiPrins van de Aloude Rede- cvdiïjkerskamer «De Cathari- isten», oud-minister L. dMoyersoen, Deken Albert Van Heek, Onderdeken mEmile Bogaert, Griffier v4Marcel Carlier, Tresaurier Jozef Bruyninckx, be stuursleden Herman Slag mulder, Walter Van Herre- weghe, Gilbert Eelbode, ijvlMaurits Desmet en Emiel Frangois, archivaris Luc Kieckens en burgemeester De Bisschop, schepenen Bogaert en De Neve en stadssekretaris C. Willems, werden in het Paviljoen drie verdienstelijke leden van de kamer gehuldigd. Bij de vernieuwing van de belasting voor 1974 ging de VU-fraktie niet akkoord met de voorgestelde verhoging van de onroerende voorheffing van 900 opcentiemen naar 1.1000. daar de regering vooropstelt geen belastingen te verhogen en dit hier dan via het kanaal van de gemeentetaksen toch gebeurt. Meerderheid tegen minderheid Dit zal alvast gebeuren, doch RIOLERING Als laatste agendapunt stond de goedkeuring van een princieps- verklaring voor het opmaken van een algemeen riolerings plan. Voor Terjoden en het centrum afzonderlijk bestaan er dergelijke plannen, maar in het vooruitzicht van de oprichting van waterzuiveringsstations, is er nood aan een globaal plan. voor men aan het waterzuive ringsstation zelf toe is. aldus de burgemeester, zal nog een lange administratieve lijdensweg van niet minder dan 32 K.B.'s dienen afgelegd te worden. Op vraag van raadslid Eylen- bosch (PVV) of het plan op de bestaande toestand alleen slaat, deelde de h. burgemeester Boel mee dat er tevens aanpassingen zullen moeten uitgevoerd wor den. Op het einde van de zitting werd medegedeeld dat 32 winkeliers van het centrum een verzoek richtten aan de burgemeester om in de centrumstaten een blauwe zone in te voeren. L. GEERTS De lol is er blijkbaar van af. Was de tweede autoloze zondag weliswaar nog steeds een wandelzondag, toch was het opmerkelijk dat de vrolijke spuiters en alle slag olijkerds hun arsenaal van oude sjezen en karren, paarden, pony's en andere trekdieren thuis gelaten hebben. Uilenspiegel haalde het slechts één zondag. Zelfs de sporticvelingen crloren ietwat van hun energie zondag jl. De ruiters kwamen in heel wat mindere mate de straat op, tot groot ongenoegen van de mussen, die de zondagse feestdis wel naar waarde zullen weten te schatten. Het land van Aalst lag uitgestorven. De klachten van herbergiers, restauranthouders, bioskoopeigenaars klinken al wat scherper. De hoge boeten en de patetische oproep van minister Claes zaterdagavond op de teevee haalden alle zaterdagse fuivers tussen twee Wieze, Oktoberhalle, 23 november. In een sy mfonie van rozige tinten, op een kleurrijke achtergrond, zongen meer dan 100 keurig uitgedoste jongens en meisjes hun wens de wereld in If more people were for people All people ev'rywhere, There'd be a lot less people to worry about, And a lot more people who care. Met een rotsvast vertrouwen eigen aan de jeugd, en een puur geloof in de toekomst, geven zij alvast het goede voorbeeld. Kunstig opgesteld, zingen zij in koor en dansen rytmisch voortbewegend. Zij huppelen opgewekt en vrolijk de zaal door. Onbekommerd om huidskleur en ideologie geven zij elkaar de hand en reiken diezelfde hand aan het publiek. Dit fascinerend spektakel sleurt de kijker mee in een entoesiaste beleving. Niet wars van een vleugje kommerciali.teit spelen zij handig hun apache-indiaan uit. Leg dan nog een greep nederlandse woorden in de mond van de Japanners, en de meest kritische toeschouwer wordt vertederd. Niemand blijft meer onverschillig als die Amerikanen er warempel nog het oude Vlaamse volksliedje «Annemarieke» bijhalen. Hun repertoire bestaande uit eenzelfde bijna utopisch tenia: de bekommernis om een wereld waarin iedereen die plaats krijgt die hem toekomt, varieert van een uitstekend folksong genre, over een harde roek-noot, om terug te keren naar het fijne poëtische chanson. Een strakke doch niettemin spontane regie brengt dit rijke amateurstalent op een professioneel niveau. Bij de aanhef van hun sukseslied «What color is God's skin dat tot driemaal toe herhaald werd, deed een tot de nok toe gevulde oktoberhalle. Wieze op zijn grondvesten beven. Over dat daveren en beven kan een hartig woordje gepraat worden. Liet het publiek zich ook meevoeren door deze show, het was op bepaalde momenten rustverstoorder van jewelste. De grote groep jongeren over schreeuwden bijwijlen de groep, door hun hoempapa-gedoe. hun te pas en te onpas klappen in de handen en vooral het stampen met de voeten. Het verfijnde in het optreden ging voor het overgrote deel verloren hier door. Na de show konden wij in een kalme, ongedwongen sfeer een praatje maken met diverse «Up with People»-jongeren. In tegenstelling met een tweede groep die momenteel in Italië aan het werk is. hebben deze jongeniensen hun studie onder broken. Zij zoeken vooral het menselijk kontakt. Zij zijn ook nie zo naïef te geloven dat de broederschap door zingen en dansen kan bekomen worden. Het zou te mooi zijn. Deken Albert Van Heek, erontschuldigde de h. Eel bode Leon, 60 jaar lid, die in de hulde niet kon betrok ken worden omwille van gezondheidsredenen. De hoop werd uitgesproken dat de drie verdienstelijke leden wel op het tweede schuifje van de viering zou den aanwezig zijn, dit in het voorjaar, wanneer het jaarlijks banket plaats grijpt. Met anekdotes doorspekt stelde de deken, Mevrouw Gabrio-Van Daele Agnes, alias «Goeleke», 25 jaar lid en de h. Maurice Van Hed- deghem, 40 jaar lid, in het daglicht. Burgemeester De Bis schop, even zijn eigen to neelperikelen bij de Catha- rinisten aanhalend, sloot zich bij de hulde aan Me vrouw A. Gabrio en Mauri ce Van Heddeghem aan. De Catharinisten, die mede door hun werking, kuituur en taal eertijds voor een verdere teleurgang behoed den. en Aalst zijn niet te scheiden, aldus de burge meester. I De gehuldigde leden moch- I ten een eksemplaar van het I boek «Aalst onder de be- I zetting 1940-45» ontvan- I gen. Tijdens de drink kon Deken Van Heek nog meedelen dat in het voorjaar de ka mer «Thomas More, een man van alle tijden», op het toneel zullen brengen. (JV) Inderdaad, enkele landen die hun jeugd afstaan aan «Up with People» zijn er geen stichtend voorbeeld van. Zij hechten een ontzettend belang aan de kommunikatie. Individueel ge ven zij een boodschap door. Hoe kunnen zij het beter dan met muziek Niet alleen om de kosten te dekken logeren zij bij families. Eensgezind reageren zij zeer positief over het onthaal in de Belgische families. Brian heeft in Madrid veel meer over de Spaanse kuituur geleerd dan boeken hem kunnen vertellen. De hele organisatie kost jaarlijks zowat 2,5 miljoen dollar. Een deel wordt gedekt met toegangsgelden, de rest met giften en stortingen gerecupe reerd. Wie wil lid worden, moet ongeveer 3000 dollar zien samen te brengen. Elke elf maanden worden nieuwe jonge ren opgenomen, die na een twee maanden durende harde trai ning systematisch in de groep geïntegreerd worden. De jongens van de groep nemen de klank- en lichtinstallaties, alsook het samenstellen en afbreken van het dekor voor hun rekening. Na een 200-tal voorstellingen is het Leuvense meisje Lou. aan haar laatste maand toe. In oktober '72 startte zij in Californië. Door die Belgische toernee kon zij wat langer blijven. Met de jaarwisseling gaat Lou dan verder studeren, met een versterkt ideaal en een verruimde geest. ROEL VAN DE PLAS De eenzame vergunningbezitter kon het sierlijke lijnenspel van de autostrade te Erembodegem bewonderen. (JDL) en drie naar huis. Rijkswacht en politie hadden in het Aalsterse duchtig hun werk met overhaas te automobilisten een presentje voor te houden. De enige overtredingen tegen het rijver bod op zondag vielen dan ook voor Aalst, te noteren even na drie uur. zondagmorgen, uur waarop verlate feestvierders nog dachten door de mazen van het kontrolenet te glippen. De kontrole. in vergelijking met de eerste autovrije zondag, was heel wat ntensiever in het arrondissemenu Met koude voeten en een wat strakkere glimlach werd er in hogere mate van het openbaar vervoer gebruik gemaakt. Het werd aanschuiven. Te voet en per fiets ging het naar de voetbalvelden waar de belang stelling niet minder was. De ongemakjes beginnen door te wegen. Te Aalst, waar het stadsbestuur enkele sportzalen en terreinen vrijelijk ter beschikking stelde van de bevolking, nam een voetbal ploeg van het stadspersoneel o.l.v. schepen De Neve. het op tegen het K.O.O.-personeel met Frans De Brul. Net als jan en alleman, en niet geïnspireerd door het «lichtend» voorbeeld van een kollega schepen die op de eerste autoloze zondag een politiewagen opvorderde en zich komfortabel naar een gouden bruiloft liet voeren, met als finaal resultaat liefst vier uur overwerk voor de dienstdoende Al wordt de autoloze zondag een fait-divers, toch blijft het agent, ging de hele stoet met de kontrast tussen een verlaten en een drukke Nieuwstraat een nodige eerste hulp-attributen bevreemdend beeld. (LB) naar de Rozendrccf. Volksvertegenwoordiger Gh. Willems mocht volgend schrij ven van Minister van Openbare Werken A. Califice ontvangen in antwoord op zijn vraag naar de stand van zaken voor de buurtweg nr. 13 en het dorpscentrum. De vaste belofte van staatstoelage, ten belope van 1.919.000 fr werd ondertekend, en nadat het opdrachtgevend bestuur de officiële aanschrijving zal ontvangen hebben, zal eerlang tot de aanvang van de werken overgegaan worden. Stadsgenoot Robert Huy lebroek, is zich de laatste jaren geleidelijk gaan affirmeren als verdienstelijk kunstschilder. Hij is een hartstochtelijk reiziger. Zo maakte hij reeds reizen naar Ceylon, Bangkok, Marokko, Kenia, Libanon, Syrië. Hij kan entoesiast vertellen over de heerlijke natuurtaferelen, die hij bewonderd heeft; naar gemaakte schetsen geeft hij zijn schoonheidsontroeringen met rijk genuanceerd palet op zijn doeken weer. Hij schildert in het realistisch-impressionistische genre de grandioze zonsopgangen en -ondergangen met hun feeërieke weerspiegelingen op de Indische Oceaan, brede luchten en zandvlakten vol lichteffekten in de Afrikaanse woestijn, zacht wuivende palmbomen tegen een kleurrijke hemel in het Nabije Oosten; hij schildert, hier dichter bij ons, ook graag een pittoresk straatje van zijn geboortestad Diest of een oude hoeve uit het mooie Kcmpenland. Hij geeft dat allemaal weer met uiterst gevoelige penseeltrekken en zacht ineenvloeiende kleuren. De eerstvolgende tentoonstelling van Robert Huylebroek vindt plaats in de zaal van de Koninklijke Akademie, Dijkstraat 91 te Dcndermonde, van zaterdag 1 tot maandag 10 december 1973. Vernissage: 1 december om 15 uur met als inleider P. Ghisleen Winder. Als wc u raden mogen, ga even naar die tentoonstelling. Een oude filosoof heeft het mooie in de kunst eens bepaald als «datgene wat bij het simpele aanschouwen behaagt». Ga eens kijken of de kunst van Robert Huylebroek aan deze definitie beantwoordt. Brieven waarvan de afzender niet aan de redactie bekend is komen niet voor plaatsing in aanmerking. De redactie behoudt zich het recht voor de tekst te bekorten. Publikatie betekent niet dat de redaktie achter de inhoud staat. In De Voorpost d.d. Ib.ll.73 levert de heer Eddy Monsieur. BS P-gemeenteraadslid, in een interview met de heer Velghe. scherpe kritiek omtrent het stedelijk sportbeleid. Het is inderdaad de taak van de gemeenteraadsleden, en zeker van de oppositie, nauwgezet het stadsbeleid en de werking van stedelijke kommissies te kontro- leren. Ik verheug mij ten zeerste over de belangstelling, die het achtbaar gemeenteraadslid toont voor de jeugd en de sport in het bijzonder. Het zal de heer Monsieur niet onbekend zijn dat de voortreffelijke samen werking in de schoot van het Stedelijk Sportcomité gegroeid is uit een respekt voor ieders opvatting en een open inspraak van alle leden. Deze demokrati- sclic werkwijze heeft tot gevolg dat in liet Stedelijk Sportcomité ALLE beslissingen tot nu toe UNANIEM werden genomen. In deze geest we/.e het mij toegelaten enkele bemerkingen te maken omtrent de volgende zinnen: De maatregelen, met financiële gevolgen, getroffen door liet Aalsters sportkomitee. heeft enkel een remmende invloed op de verdere ontplooiing van de sportbeoefening. Door de ver huring van de stadsterreinen kunnen kleine klubs. lokale lielliebbersplocgjcs. niet zo maar zonder kumpleksen de sport beoefenen: resultaat: ofwel opdoeking van goede initiatieven of een uitwijking naar de randgemeenten. 1 ndiv iducle sportbeoefenaars komen helemaal niet aan hun trekken, wel als belastingbeta ler Terreinen... etc.». Cit. De Voorpost lb.11.. pag. 2. 1. Het zal de heer Monsieur, zelf lid van de V.Z.W. Aalsterse Sportcentra, niet onbekend zijn dat het deze vereniging is en niet het Stedelijk Sportcomité die de gebruiksvoorwaarden van de sportterreinen heeft bepaald. Ik wil de heer Monsieur geen demagogie aanwrijven, waar hij zijn zorg voor de sport uitdrukt, maar onze delegatiedemokratie vraagt toch dat afgevaardigden binnen de strukturen werken. Bij nazicht van de verslagen van de vergaderingen van de V.Z.W. dd. 17.112.10.71 en 2b. 10." 1 vind ik geen enkele opmerking noch enig voorstel van de steeds aanwezige heer Monsieur terug. Op de vergaderingen van de V.Z.W. en de Beheerraad deed ik namens het Stedelijk Sportkomitee volgende voor stellen: 12.10.71: het gebruik van de tennisterreincn aan de Osbroek moet uitsluitend voorbehouden blijven aan partikulieren. Hier bij krijgen de inwoners van de stad Aalst voorrang. 21.3.72: gebruik van de atletiekbaan door partikulieren. Bij het gebruik van alle sportpleinen moet voorrang gegeven worden aan individuele gebruikers, liefhebbersplocgen en jeugdverenigingen. Verla ging van de voorgestelde tarieven voor scholen en jeugdverenigingen. 19.4.73: beter onderhoud en hei-stelling van de sportter reinen. Aanlegging van de Parkdreef. Oprichting van nieuwe kleedkamers in het Sportcentrum. Afschaffen van de vergoeding, gevraagd aan individuele gebruikers van de basket-, volley- en handbal terreinen in het Sportcentrum. Aan al deze voorstellen werd een gunstig gevolg gegeven. 2. Het Stedelijk Sportcomité w ijdde op 10.3.72 een algemene vergadering aan de financiële gebruiksvoorwaarden van de Stedelijke Sportcentra. De vergadering heeft met unaniem akkoord voorstellen gedaan, die achteraf door de V.Z.W. zijn aanvaard. Op deze vergadering was jammer genoeg slechts I van de (i B.S.P. afgevaardigden aanwezig (I verontschuldiging). Liefst hadden wij natuurlijk een gratis gebruik van alle terrei nen. Gelet op de financiële toestand van de stad Aulst. moest een realistische houding aangenomen worden. Behalve voor tennis bedraagt nu de huurprijs per persoon nooit meer dan 5 Bfr. Dat zulks niet remmend werkt bewijst een druk gebruik van de terreinen door individuele sportbeoefe naars. scholen, jeugdverenigin gen en liefhebbersploegen. waarvan vele nict-Aalstenaars. 3. Wat de verdere kritiek betreft, zou ik graag de aandacht vestigen op enkele konkrele realisaties van het Stedelijk Sportcomité: uitwerken van het voorstel tot vermindering van de toegangs prijs voor sportmanifestaties voor mensen van de derde leeftijd. —uitbreiding van de interscho- lenwedstrijden: sinds 1971 worden nu ook kompetities ingericht voor dames: atletiek, basket, veldloop, volley, en zwemmen. herziening van het betocla- gingssysteem aan klubs: meer demokratischc verdeling van de (te geringe) gelden. speciale betoelaging voor klubs met jeugdploegen (8.5.1972). voorstellen lot oprichting van sport- en speelterreinen in de stad. Ondanks alles valt de kritiek van de heer Monsieur mij niet bitter, omdat hij stimuleert tot nog grotere inzet voor de sport voor allen. Ik verheug mij over de positieve medewerking van zijn partijgenoten binnen het Stedelijk Sportcomité en hoop dat alle gemeenteraadsleden zullen ijveren voor grotere mogelijkheden van het Stedelijk Sportcomité. Langs deze weg dank ik al de leden van liet Stedelijk Sport comité die zich onbezoldigd inspannen om de sportbe oefening in Aalst te bevorderen. Een laatste opmerking: in het comité wordt nooit over politiek gesproken, wel over sport; en in Aalst wordt de sport met groot entocsiasme beoefend, soms in moeilijke omstandigheden. Laten wij samenwerken om de sporlinfrastruktuur te Aalst uit te bouwen tot een voorbeeld voor gans ons Vlaamse land. Alle konkretc voorstellen zijn welkom op ons sekretariaat: Kaltest raat 34. GEERT GOUBERT Voorzitter Sportraad

De Voorpost | 1973 | | pagina 5