EUGDGLUB skene» is anders ARMAND VOOR AALST NIET TE MIN DIDO SINT-JORIS TUF-TUF PUB KREJA EUREKA WIELEWAAL OCARINA LEEUWERIK WERKGROEP JEUGDHUIZEN 30-11-1973 - 7 Sportliefhebbers komen zater dag 1 december aan hun trekken: van 15 tot 16 uur is er basket, en van 16 tot 17 uur volley. Te 18 uur wagen beginnelingen hun eerste danspasjes, en te 19.30 uur start het pingpong-tornooi. Sociale aktie «Bejaarden- dienstverlening» te 20 uur. Zondag 2 december komt de turnklub het eerst aan bod. Zij starten om 10 uur. In de namiddag komen achtereen volgens de animatieploeg te 15 uur. de gitaar- en blokfluit- klub te 18.30 uur en dansliefhebbers vanaf 19 uur samen. Zowel- zaterdag als zondag kan je er van 14.30 uur tot 24 uur lustig instuiven. Alle kleinkunstliefhebbers worden woensdag 5 december verwacht om het programma voor de komende maanden te helpen samenstellen. AH Of we nu olie en benzine hebben of niet. december is en blijft een feestmaand. En daar doen we in de Sint-Jorisklub zeker aan mee. Onze grote feeststart is op zaterdag 8 december. Dan is er een reuze dansavond gepland, speciaal ingericht ter ere van al onze oud-leden. Al diegenen die ooit Sint-Jorisser geweest zijn. en waarvan we het huidige adres nog hebben kregen een uitnodiging in de bus. De andere ex-Sint-Joriskluppers die ondertussen het ouderlijk dak verlaten hebben nodigen we langs deze weg uit al hun oude vrienden nog eens te komen begroeten. Op die bewuste dansavond zal het eraan toe gaan zoals in die «goede oude tijd», toen ook nog de kleine klub en de grote zolder in het zwierige gebeuren betrokken werden. Al wie komt meegenieten van den echten goeien ouwen ambiaans is van harte welgekomen Op 28 november zal er over feesten gesproken worden tijdens onze maandelijkse open klubraad. waar iedereen die er zin in heeft komt meepraten over goeie en slechte dagen in de klub. Op het programma staan deze keer de feestelijkheden van Kerstmis. Nieuwjaar en de eerste voorbereidingen van Karnaval. Verder blijven we begin december aktief op woensdagavond met de mu- zuekklub en de rietwerkers, op donderdagavond met de naaiklub, pottenbakken op vrijdag, danskursus op zater dag en alle mogelijke soorten sport op zondag. Ons instuiflokaal staat wagenwijd open van woensdag tot zondagavond voor al wie een eerste stap wil binnenzetten. Zaterdag 1 december: te 20 uur: Kleinkunstavond met Lapscheurbutterkoekwork- shop (kabaretgroep S.V. Leeuwerik Lede). René De Witte (folksinger). Armand (Nederlandse protestzanger). Gespreksavond "Moet België zijn leger af schaffen "Moet W-Europa een niet- militaire macht worden Over het bestendigen van de vrede zijn de meningen steeds verdeeld geweest, sommigen achten een leger een waarborg tegen mogelij ke oorlogen anderen vinden dat je het beter afschaft want als er geen leger is kan er derhalve ook niet gevoch ten worden. Ignaas Lindemans (Hoofd studiediensten ACV) is iemand die over dit onder werp heel wat weet te vertellen en er niet-alledaag- se ideeën op na houd. De belangrijkste vraag die hij stelt is de volgende "Is het ogenblik niet gekomen om ons leger af te schaffen Wanneer je weet wat oorlog is en de funktie van het leger in de oorlog, wanneer je vaststelt dat een oorlog geen adekwaat middel is om de problemen (het verzeke ren van de veiligheid) op te lossen Oorlog is een mechanisme dat je, eens losgelaten niet meer in han den hebt." Wie graag meer weet over Ignaas Lindemans ideeën en zijn mening met deze van hem wenst te konfronteren is hartelijk welkom op deze gespreksavond die doorgaat op vrijdag 30 november om 20 uur in de Jeugdkiub KREJA, Dr. De Moorstraat 79. Aalst. Donderdag 13 december Voordracht Dhr. Louis De lentdecker "Moordenaars zijn vedetten" Zaterdag 22 december Filmvoorstelling "Guess who comes to dinner", Raad wie komt dineren; MET Sidney Poitiers. Maandag 31 december Oudejaarsavond, Verkleed Bal voor de leden Sympa- tisanten. VOORZIEN VOOR JA NUARI 1974 4 gespreks- avonden over GEZIN EN HUWELIJK. Binnenkort wordt door de Wielewaaljongeren terug ge start met de bouw van een massa nestkastjes. Zoals ge woonlijk gaat dit door bij Hendrik Coppens, Dries straat 12, wie wil meewer ken neemt kontakt op met Alain Swalens, Begijnhof 4, 9300 Aalst, die verantwoor delijk is voor deze aktie. ALGEMENE LEDENVER GADERING MET GEZEL LIG SAMENZIJN Op zaterdag 15 december in de bovenzaal van het "Apostelken", Albrecht- laan, Aalst. Op het programma Toespraak door de voor zitter en ondervoorzitter. Overzicht van werking en aktiviteiten Financieel verslag door de penningmeester gedeeltelijke herverkie zing van het bestuur Opmerkingen en sugges ties van de leden Gezellig samenzijn met etentje witte en zwarte pensen met broodjes naar hartelust, en bier) Een korte diamontage. Zaterdag 1 december kan je samen met de "klub" naar het toneelstuk "Hoger Op vermoordt pianiste" gaan kijken; kaarten voor deze avond zijn in het jeugdhuis te bekomen aan 40 fr. Bij dit toneelstuk wordt óók het publiek aktief betrok ken wat voor sommigen wel een eerste ervaring zal ziin. Op zondag 13 januari orga niseert Ocarina een VRIJ PODIUM, hierbij zijn alle genres toegelaten (pop, scoffle, kleinkunst ere Wie ambities heeft wipt even binnen tijdens de in- stuif-uren of schrijft een briefke aan André van Steenkiste p/a Jeugdhuis Ocarina, Apostelstraat 1 bis 9300, Aalst. Tel. 053/ 209.05 Skene is geen kultuurgroep, zelfs geen jonge. Wij hebben niet de durf en de ijdelheid dat nu al te zeggen. Het gebeurt immers al te dikwijls dat enige jonge mensen wel boordevol entoesiasme maar zonder enige scholing of ervaring op een bepaald ogenblik van start willen gaan met zogenaamde «kultuurgroepen». Meestal begint zoiets wel, zij het dan op zeer laag peil, maar het wordt niet gauw volgehouden. Dat vertelt Jean-Paul Van Der Poorten, zowat de leider van toneel- en expressiegroep SKENE. Intussen heeft hij al stapels krantenknipsels, toneelboeken, programma's en foto's voor de dag gehaald. Het begon in jeugdkiub Terlinden. Ter gelegenheid van de Sint-Maartensviering '71 werd een opvoering met sketchn mime. toneel en improvisatie in elkaar gegooid en... daar gingen we. Een maand later was men er al met «Zwervers rond de kribbe», kerstspel dat in de Sint-Annakerk werd gespeeld. In 1972 begon het dan rond te draaien. Na een laatste ommetje, poppenspel voor de kinderen, kwam in oktober het eerste volavondprogramma klaar. Deze serie kortspelen met koreografischc intermezzo's werd in het Stadspoppenteater vertoond. Meteen bleek dat Skêne «anders» was: toneel is niet een wereldvreemd bureau- evenement: het begint bij het verlaten van de zaal; vrije expressie met een op de mens gerichte inhoud. Vorig jaar werden verder nog een lïlm- en voordrachtavond georganiseerd en een sprookje gespeeld. Hoogtepunt van het seizoen was echter het kerstspel. In samenwerking met het koor «Laat blijde weergalmen» en in regie van Herman Slagmulder maakte men «En waar de ster bleef stille staan» waar. Het kerstspel wordt op de Sint- Annaparochie stilaan een tradi tie. Ook dit jaar zal het. als voorbereiding tot de nachtmis, doorgaan. SKENE. bijgestaan door enkele volksrpensen en eventueel ook door het koor zal er in regie van Herman Slagmulder zijn beste beentje voorzetten. Aan toekomstplan nen ontbreekt hel de toneel- en expressiegroep niet. Zo wil men een rekwisietenstock aanleggen met oude brillen, kleren, hoeden, pijpen en pruiken... Bij de opening van de nieuwe Terlndenklub wordt «De Fran- vaisc» van Walschap of de triomf van het administratieve misverstand opgevoerd. Dit kortspei van Mark De Bic is het bekroonde werk van de wedstrijd door SKENE in samenwerking met de A.S.L.K. uitgeschreven. Verder ziet ook deze groep wat zitten in samenwerken of beter, uitwisselen met Hobton en Com-Sa-Da. En dat is de konklusie die wij trekken uit de gesprekken met deze drie groepen: Sla de handen ineen! Maar blijf toch. als groep, jezelf. Voor inlichtingen over T oneel- en Expressiegroep SKENE kan je terecht bij J.P. Van Der Poorten. Merestraat 141 of in jeugdkiub Terlinden. ANDRE HEYVAERT Jean-Paul Van der Poorten wil Skène een eigen gestalte geven. (LB) INTERJEUGDTORNOOI VOETBAL Eindelijk kunnen we overzich telijke cijfers publiceren, bijna al de uitgestelde wedstrijden werden gespeeld zodat de toestand er wat klaarder uitziet. Mei '65 is blijkbaar onklop- baar en verstevigde nog zijn eerste plaats. Studentico daarentegen moest zijn t\veede plaats afstaan aan Kuklos dat door de mooie wedstrijden die het speelde plots een mededin ger werd aan de top. Kuklos moet nog één wedstrijd inlopen en wanneer het deze even schitterend speelt als zijn voorgaande zal er heel wat moeten gebeuren om deze Immerzeelse jongens van hun tweede plaats te verdrijven. Wat Studentico betreft is het erg twijfelachtig of zij haar derde plaats lang zal behou den want Satellietje dat met evenveel punten op de vierde plaats geklasseerd staat zal wellicht niets onverlet laten om terug derde te worden. Tuf Tuf is werkelijk toonbeeld van middelmaat, van de acht wedstrijden verloor ze er drie. won er drie en speelde er twee gelijk, bovendien kreeg ze evenveel doelpunten te inkas- seren als ze er wist te scoren. Wanneer' je met Jan De Decker van Tuf Tuf praat, die eigenlijk de man is die achter deze hele kompetitie staat, merk je dadelijk dat het bij hen enkel om sport te doen is. Zo zegt hij dat wanneer er voor een wedstrijd 17 spelers komen opdagen, hij deze allen minstens één speelhelft laat meedoen en zo hoort het ook in deze kompetitie die meer tot doel heeft geregeld een match te kunnen spelen dan wel werkelijk om een eerste plaats te dingen. Voor volgend jaar wordt deze kompetitie beslist nog interes santer want ook de jeugdklubs Nijdrop. Pallieter en Leeuwe rik. allen van buiten Aalst, koesteren plannen om dan een elftal op te stellen. Intussen zijn we echter nog maar pas halfweg in deze kompetitie waarvan het twee de deel start in december. LIEVEN Kuklos-Studentico Timarcha-Mei 65 Kuklos-Kreja Tuf-Ocarina Student ico-Satellietje Terlinden-Sint-Joris 0-1 1-2 1-0 1-1 2-4 1-3 RANGSCHIKKING 1. Mei '65 14. 2. Kuklos 11.3. Studentico 10. 4. Satellietje 10. 5. Tuf Tuf 8. 6.Sint-Joris 7. 7. Kreja 7. 8. Terlinden 4. 9. Ocarina 4. 10. Timarcha I. Zondag 2 december om 20 uur in het jeugdhuis Leeuwerik: optreden van «Rum» met volksliedjes. Voortaan elke dinsdagavond om 20 uur sehaakklub. HONKY TONK JAZZCLUB Leopold II Laan Bastion V 9330 DENDERMONDE Zaterdag I december: Jazz Band Ball Orchestra (Krakau-Polen). De beste Poolse «oldtime» jazzband - voor de vijfde maal op toernee door West-Europa. Zaterdag 8 december 1973: Bob Wallis and his Storvville Jazznicn (Londen) In 1958 gesticht door Bob Wallis, nadat deze Ackier Bilk's band verlaten had - de vurigste N.O.-jazzband in Engeland. Zaterdag 15 december 1973: The Cotton City Jazz Band Zaterdag 22 december 1973: Christmas Party met The Jeggpap New Orleans Jazz Band en een reuze Christmas Pudding Zaterdag 29 december 1973: New Year's Peanut Party met The Jeggpap New Orleans Jazz Band. VOLLEY BALKOMPETITIE -JEUGDHUIZEN Uiteindelijk schreven twaalf jeugdhuizen uit het Aalsterse in, zodat men deze in twee reeksen van zes kon verdelen. Intussen is de kompetitie reeds gestart. De zondagwed strijden die normaal om 10 uur beginnen zijn zolang het rijverbod geldt allen ver schoven naar de zaterdagna middag om 14.30 uur. De ploegen dienen 30' voor de aanvang van de wedstrijd op het terrein aanwezig te zijn, hel aanvangsuur mag in onderling overleg gewijzigd worden. Indien een ploeg belet is te spelen dient zij dit minstens 48 uur op voorhand aan de tegenstrever te mel den. Zoals bij de voetbalkompeti tie der jeugdklubs staat de bezoekende ploeg in voor de scheidsrechter van de door haar te spelen match, en zijn er in het reglement blijkbaar geen bepalingen inzake wie mag meespelen voorzien. Dat is eigenlijk wel jammer, want hoewel het technisch wat moeilijker is en er ten slotte enkel uit liefhebberij gespeeld wordt, ware het toch beter dat scheidsrechters geen enkele binding hebben met de klubs. Samenstelling le reeks 't Satelietje/Kuklos; Kreja/ Ocarina; Dido(Erpe/ S.K. Nij- verseel (Opwijk) Samenstelling 2e reeks Palieter (Hofstade/Nijdrop (Opwijk); Leeuwerik (Lede)/ St. Joris (Aalst); Tuf-Tuf/ Pingie (Welle). Kalender reeks 1 Zaterdag 8.12.73 Ocarina 't Satelietje, Zondag 9.12.73 S.K. Nijver- seel Kreja; Kuklos Dido Kalender reeks 2 Zondag 9.12.73 Nijdrop Leeuwerik; Tuf-Tuf St. Joris; Pingie Palieter. De Nederlandse protestzan ger Armand zal wel tot het einde van mijn dagen in één adem met «Ben ik te min» worden vernoemd. Die hit van zowat 7 jaar te rug blijft typerend voor de stille soms zelfs schuwe Nederlander. Geheel zijn werk zelfs zijn weinig gekende Engelse elpee ligt erin vervat. Er zijn er niet zoveel van zijn «lich ting» overgebleveneen voudige gitaarakkoorden, pretentieloze mondharmo- nikasolo's. Ook al heeft Ar mand helemaal geen tenor stem, en is zijn gezang soms om erbij te gaan wenen, toch blijft hij erin slagen het publiek te doen luisteren. Armand doet het dus nog steeds met de gitaar en de mondharmoni- ka, de meeste van zijn spitsbroeders, Dylan, Do novan, Boudewijn de Groot, om er maar drie te noemen, werden het na een tijdje beu. Armand blijft maar doorbonken tegen al le vooroordelen en schop pen tegen alles wat schijn is. «Soms hangt het me verschrikkelijk de keel uit. Als in in die zeven jaar de zelfde ben gebleven, is dat omdat er in onze maat schappij nog helemaal niks veranderde. Met mijn lied jes wil ik blijven proberen iets los te slaan. Ik walg ervan dat de mensen niet méér over me weten te ver tellen, dan dat ik Neder lands protestzanger num mer 1 ben. Eigenlijk heb ik er ook wel zin in wat an ders te gaan doen.» Armand zit anno '73 niet verlegen om een stomp in de maag. Alle nummers uit «Ben ik te min» en «Rue de la Paix» getuigen daarvan. Binnenkort komt er een singeltje van hem op de markt met het gewraakte Nekka-lied «De Vlaamse in genieur», en wat later volgt een nieuwe elpee. Pas wan neer hij op het podium staat wordt Armand volle dig zichzelf. Wie de stoute, bijtende, slaande, grimla chende Armand wil leren kennen, of wie hem nog eens aan het werk wil zien, kan op zaterdag 1 decem ber om 20 uur in jeugdkiub Tuf-Tuf Pub terecht. In het voorprogramma krijg je «Lapscheurebutterkoek- Workèhop» met kabaret- nummertjes en René De Witte met folksongs te ho ren. ANDRE HEYVAERT WIM DE CRAENE IN KUL- TUREEL CENTRUM TE AFFLIGEM Zaterdag 15 december kan je om 20 uur in het kultureel centrum van Affligem de derde luisteravond van de jeugdwerking meemaken. Nadat Ivan Heylen, Sjebab- beltje en Armand te gast waren is het nu Wim De Craene die we te horen krijgen. Wim is trouwens geen onbekende te Aalst. In 1972 werd Wim de grote belofte van de kleinkunstwereld ge noemd, dit na het uitbrengen van zijn single "De Boudewijn de eerste straat" een samen stelling van een knap arrange ment met een striemende tekst. De mensen die toen De laatste vergadering der jeugdhuizen uit het Aalsterse, die gehouden werd in het Jeugdhuis Nijdrop (Opwijk) is werkelijk heel konstruktief geweest. Buiten Juventus, die zich liet verontschuldigen waren alle leden aanwezig Tuf-Tuf Pub, Ocarina, Sint-Joris, 't Satelietje, Nijdrop (Opwijk), Dido (Erpe), Leeuwerik (Lede), Kuklos en Kreja. Het lidmaatschapsgeld waarmee de werking van deze vereniging wordt bekostigd bedraagt 500 Fr, reeds zes van de tien leden brachten dit in orde. Een van de punten die besproken werden was de verspreiding van de informatie in de regionale weekbladen, De Voorpost heeft vanaf haar eerste nummer steeds een jeugdbladzijde voorzien en dit werd gunstig onthaald INFORMATIE-DIENST 't Ideetje van Sint-Jorisklub zal de taak op zich nemen om allerlei informatie te verzamelen die voor de jeugdhuizen nuttig kan zijn. Deze informatie-dienst zal naast algemene informatie ook praktische gegevens voor het jeugdhuiswerk verzamelen, (busreizen, interessante uitstappen, kontakte- ren van onbekende groepen voor kleinkunstavonden edm) Aan de scholen zal een brief gestuurd worden waarin deze gevraagd zullen worden om mee te helpen bij het verspreiden van de informatie der jeugdhuizen, bijvoorbeeld door het ter beschikking stellen van een bord. SPORT Reeds van bij de stichting kwamen heel wat voorstellen naar voor in verband met het inrichten van kompetities in de diverse sporttakken. Naast de voetbalkompetitie zal na nieuwjaar gestart worden met een tafelten niskompetitie. De Volleybal-kompetitie die georganiseerd wordt door Jeugd kiub Nijdrop is intussen al van start gegaan en Tuf-Tuf zal in de loop van het jaar nog zorgen voor een Basketball-kompetitie. Tijdens volgende vergaderingen, waarvan de eerstvolgende doorgaat op donderdag 13 december om 20 uur in het jeugdhuis 't Satelietje, Kapucienenlaan 95 te Aalst, zal ook van gedachten gewisseld worden over bepaalde algemene problemen in het jeugdhuiswerk, zoals onthaal van nieuwe leden. Al bij al levert deze werkgroep op een ruim vlak zeer goed werk, dat de werking der aangesloten leden zeker zal bevorderen. Het is eigenlijk voor de eerste keer dat bijna alle jeugdhuizen van onze streek samen aan dezelfde tafel gaan zitten en zoals je ziet met gunstig resultaat. Lieven deze drieëntwintigjarige artiest een mooie toekomst voorspelden kregen vlug gelijk want enige tijd later kwam zijn eerste LP, die door de insiders één van de beste Nederlandstalige produkties wordt genoemd, uit. Het beste nummer ervan is vol gens velen "De Bubbelgum", nummer waarbij Wim De Craene begeleid wordt door sitar. Wim die praktisch al zijn teksten en muziek zélf schrijft, heeft intussen dus vast de verwachtingen die in hem gesteld werden, ingelost, binnenkort komt er zelfs een tweede LP van hem op de markt. Het kleinkunsttheaterburo Merlijn richt voor hem toer- nees in samen met Dimitri van Toren; in Affligem komt hij echter alleen met zijn sterke begeleidingsgroep BRUSSEL. Tijdens het eerste deel van het optreden zal de Nederlandstalige POP-opera "De Bende van Jan De Lichte" uitgevoerd worden. "Kick" het gespecialiseerde Folk, Pop en Kleinkunstblad dat niet veel lovende woorden had voor het grootste jaarlijk se Kleinkunst-festival, NEKKA, gaf bijna alleen aan Wim een goede kritiek. We citeren om toch iets over de artiesten te zeggen Wim De Craene kwam reuze- goed over, hij alleen, met zijn uitstekend nummer "De klei ne man", in zijn genre een enig nummer...." VRIJ PODIUM De jeugdwerking van het Kultureel Centrum te Affli gem wil niet dat er alleen maar aan passief beluisteren van kleinkunstenaars gedaan wordt; ook het aktieve element komt aan bod, zo is er een konstante toneel-wer king en een Kortfilm-studio. Om in het programma van de kleinkunstavonden wat afwis seling te brengen, richt men op 12 januari '74 een Free Podium in met daarna gast optreden van de Aalsterse groep Irish Coffee. Wie op deze avond wenst op te treden, neemt liefst zo vlug mogelijk kontakt op met Luk De Block, Kokerij 5, Mel- dert-9392. Tel. 052/377.77 Lieven

De Voorpost | 1973 | | pagina 7