PE SPORT IB HET NIEUWS HEMES VAN SIM AALST IN SPANNEND AVONTUUR TE MILAAN S.E.T.O.K. AALST Niemand domineert Operatie redding 11.11. louw mag Makt niet verliezen n;ti BASKET Damesbasket BASKET le NATIONALE VOETBAL 4ePR0VINGIALE K0RP0RATIEF VOETBAL 7-12-1973- 11 De sport groeit stilaan uit haar nationale grenzen. De evolutie is enorm, als men bedenkt dat vóór de oorlog 1940-1945 b.v. een voetbalklub haast uitsluitend bestond uit jongens van een zelfde dorp of van een zelfde stad. Toen was een derbywedstrijd een uitzonderlijke gebeurtenis. Nu zijn de ontmoetingen op Europees niveau al tot de normale geplogenheden gaan behoren. Zelfs damesklubs trekken over de grenzen van hun land. Zoals de meisjes van Sim Aalst, die als kampioen van België in de hoogste klasse van het damesbasket-ball in de Europabeker uitkomen. In de eerste ronde hebben ze Nyon (Zwitserland) uitge schakeld en ze hebben nu, op het ogenblik dat dit artiekel onder de ogen van de lezer komt, hun tweede wedstrijd van de achtste finale tegen Standa Milaan achter de rug. Als overwinnaars of verlie- Ofschoon de heenwedstrijd verleden week te Aalst een 56-63 nederlaag voor de Aalsterse meisjes is geworden, kan men niet zeggen dat Sim overspeeld werd door de Milanese professionals, van wie beweerd wordt dat be paalde speelsters astronomi sche bezoldigingen zouden genieten. Wat een kontrast dus met de dames van Sim die zich uitsluitend uit liefde voor hun sporttak opofferin gen getroosten en alleen spelen voor de sportieve eer. Gelukkig zijn er nog dergelij ke sportbeoefenaars in onze sterk gekommercialiseerde sportwereld. In de bijzonder spannende ontmoeting die te Aalst haar beslag heeft gekregen, had men aanvankelijk de indruk dat Sim gewoon van het terrein zou gespeeld worden door de vaardige Italiaanse speelsters, die inzake tech niek, balkontrole en gestalte heel wat hoger stonden. Bij 2-14 na 4 minuten leek men zich bij Sim al filosofisch bij het verdikt neer te leggen. Men had echter zonder de ploeggeest van Ghislaine Rin- goir, Mitsi Stokx, Rely Malchi, hbra De Luyck, An- De Schrijver, Martine De Nul en José Van Wijnsber- ghe gerekend. Sim kwam tot 16-19 terug, maar bij het einde van de eerste helft was het verschil toch weer aange groeid tot 26-37. Toen volgde een overrompeling dank zij de Aalsterse wilskracht,: Mitsi Stokx gleed in spetterende fast-breaks door de verbijster de Italiaanse opstelling, Rely Malchi vond haar trefzeker heid en Sim ward door meer dan 700 Aalsterse aanhangers letterlijk met aanmoedigingen naar de Milanese ring ge stuwd. Het werd 36-37, wat betekent dat Milaan in 6 minuten tijd geen enkel punt had gescoord, tegen 10 voor Sim. Ten slotte hervonden de sterren van Standa hun even wicht, Sim kwam nog een maal op voorsprong met 52-51, maar de Italiaanse machine bleef vlot werken, zodat Standa met 56-63 won. Zal Sim te Milaan het mirakel bewerken Onmogelijk is dit niet, al heeft Standa natuur lijk veel voor op de Belgische kampioenen; maar zelfs de uitschakeling uit de Europa beker zal de onvergetelijke indruk niet uitwissen die Sim heeft gelaten. In de komende weken staan er nog internationale wedstrij den op het programma van Sim op 12 december komt Tel Aviv en op 20 decemver komt Boedapest. GUY VAN LEUVEN In de F reeks van de vierde provinciale afdeling is er tot nog toe geen enkele klub in geslaagd te domineren. Het ziet er dus naar uit dat de strijd om de titel nog geruime tijd levendig en boeiend zal blijven en de kompetitie een ongewoon spannend verloop zal bezorgen. Net minder dan vier zelfs vijf klubs zitten nog in de slag om de eindzege, en gelet op wat Hofstade de laatste weken liet zien mag men stellen dat Wilskracht bij machte is zich in het debat te mengen. Het verlies van Sim-Aalst mag de uitstekende verdiensten van alle speelsters niet in een verkeerd daglicht stellen (Ib) Hofstade met een wedstrijd minder op zijn aktief dan de kopploeg S. Moorsel heeft slechts een achterstand van vier punten, die dus zeker kan overbrugd worden. Wilskracht sprong in deze kompetitie immers al op hoge en lage koorden. Op een bepaald ogenblik meende men het volledig uit koers geslagen. Het werd naar de negende plaats verwezen en telde toen vijf punten achterstand op leider Vlierzele. De recente o ver winningen-wedstrijden waarin met volle overgave en inzet werd gespeeld tegen Wichelen en Bavegem en waarin aan de lopende band werd gescoord, schonken Wilskracht nieuwe hoop. S. Moorsel dat momenteel de top scheert legde wel een iets grotere regelmaat aan de dag, doch wierp op eigen veld ook enkele -kostbare-punten te grabbel. Zo in de wedstrijden met Vlierzele, en met de toch minder sterke tegenstanders Erondegem, Bavegem en Mel- dert. Anderdeels werden dan een paar wapenfeiten gelukt en inzonderheid de recente zege te Oudegem die laatstge noemde dan uit de top haalde. Oudegem deed het als nieuweling in de kompetitie zeker niet slecht. Het stond reeds gedurende vijf weken aan de leiding, doch liet op eigen bodem al een paar steken vallen. Naast de 0-1 nederlaag tegen Moorsel werd het op de derde speeldag in de wind gezet door een insgelijks voortreffelijk spe lende Wieze ploeg. Na die markante zege kwam Wieze immers in de leiderszetel en vertoefde er een drietal weken. De draw tegen de wedstrijd met Moorsel en de nederlaag in het derby met Herdersem betekende leider af voor Wieze. Tot e klubs die het beter doen dan vorig seizoen behoort naast S. Moorsel ook Herdersem dat nu al vijf punten meer ver zamelde. Tot eenieders verba zing vertoeft Meldert niet in de top van de ranglijst. Meldert was immers in de loop van de vorige kompetitie tot op de laatste speeldag kandidaat voor de titel, die dan uiteindelijk door Erpe werd gewonnen. Gelukkig is er bij Meldert de jongste weken een gunstige kentering waar te nemen. Men haalde uit de laatste wedstrijden immers vijf punten. Al met al mag het verder verloop van de kompetitie als vrij spannend worden aangekondigd, en wie weet moet men nu ook niet tot op de slotdag op de ontknoping wachten. J.V.H. Het hoofdbestuur van S.E.T.O.K. Aalst, dat instaat voor de organisatie van het steeds maar aangroeiend voetbaltornooi van Aalst, heeft op de jongste vergadering enkele belangrijke beslissingen genomen die de ontwikkeling van de liefhebbers voetbalsport in Oost-Vlaanderen kunnen oriënteren. Naast de aanvaarding van nieuwe ploegen zoals F.C. Sportiva Dendermonde en Heizijde (ook al met een damesploeg bij S.E.T.O.K. aktief) was het overleg vooral gewijd aan de projekten die in het "brein" van S.E.T.O.K. tot stand gekomen zijn. S.E.T.O.K. is nu algemeen aanvaard als liefhebbersverbond naast de reeds bestaande liefhebbersfederatie Oost-Vlaanderen en het Katoliek Sportverbond, omdat voorzitter Van Goethem en zijn staf reeds in ruime mate door het werk van de jongste jaren hebben bewezen dat ze op een sterke infrastruktuur van een veertigtal degelijke klubs kunnen bogen. Er bestaat een grote kans dat het tot een Liga Oost-Vlaanderen zal komen een achttal gewesten zouden daarin verenigd zijn, inzonderheid SETOK Aalst, Deinze, Hamme, het Vrij Gents voetbalverbond en het Arbeidersverbond. Uit het Gentse is er een duidelijke tendens tot toenadering, maar zoals we uit de kommentaar van het SETOK-hoofdbestuur hebben kunnen afleiden, zouden er eerst bepaalde voorwaarden moeten vervuld zijn. Dit zou onder meer betrekking hebben op de aanwijzing van de scheidsrechters, waarin naar een uitwisseling zou gestreefd worden om de onpartijdigheid zoveel mogelijk in de hand te werken. Het is niet te loochenen dat er in SETOK ernstig werk wordt gemaakt van de uitbouw van het liefhebbersvoetbal. Intussen zal de kompetitie in Aalst en omgeving hervat worden, indien de atmosferische omstandigheden niet even grillig zijn als verleden week, toen het hele programma moest afgelast worden. Voor zaterdag aanstaande is er op het programma van ereklasse een wedstrijd die bijzonder veel aandacht wekt, namelijk Leeuwerik Lede Blauw-Wit Aalst. Niet zozeer omdat een van beide fórmaties nog rekent op de titel, want men is bij Blauw-Wit tot de werkelijkheid teruggekeerd na de avonturen van de jonste weken. Paul Corthals beseft dat de 7 punten achterstand op leider Eendracht Welle niet meer kunnen goedgemaakt worden. Leeuwerik en Blauw-Wit kunnen evenwel nog beslag leggen op de tweede plaats en dat wordt nu de inzet van het duel dat te Lede zal gespeeld worden. Programma voor zaterdag 8 december 1973 Amicale Rode Duivels Denderleeuw Leeuwerik Lede Blauw-Wit Aalst Eendracht Welle Den Broek Welle Manchester Aalst Hofstade Kamigas Honda Aalst ).C. Aalst Juventus Welle. GUY VAN LEUVEN Indien de weersomstandigheden het toelaten, worden volgende zaterdag de terugwedstrijden aangevat in het Korporatief Voetbalverbond van het gewest Aalst. Als we even de rangschikking overlopen, kunnen we ons min of meer een beeld vormen van de geleverde prestaties in deze heenronde. We moeten er echter rekening mee houden dat er ploegen een ongelijk aantal wedstrijden hebben gespeeld zodat de rangschik king enigszins een vals beeld geeft. We kunnen evenwel stellen dat de besten vooraan staan en dat de zwakke broertjes logischerwijze achteraan staan. Aan de leiding zijn Callebaut A en S.A.F. een nek-aan-nek race begonnen (respektievelijk met 18 en 17 punten), dat waarschijnlijk (en hopelijk) nog verscheide ne weken zal duren. Nochtans verwondert het ons dat niet meer teams bij dit topduel betrokken zijn, zoals bijvoor beeld de elftallen van Bank van Brussel, Dessoden A en Tupperware, die respektieve lijk al een achterstand hebben van 4, 5 en 7 punten. Verder hebben we ook nog V.V. Bouw en V.V.T.T. Aalst, die vóór aanvang van de kompeti tie toch ook als mogelijke titelkandidaten werden aange zien. Verscheidene van boven genoemde ploegen geloven echter nog in hun kansen en zijn ervan overtuigd nog een woordje te kunnen meepraten in het titeldebat. Hopelijk voor hen slagen ze in hun opzet, wat dan met een nieuw leven zou brengen in de brouwerij. Onderaan de rangschikking bengelt F.M.C., voorafgegaan door Dessoden B (2 punten) en Callebaut B (5 punten). De jongens van F.M.C. zijn er nog steeds niet in geslaagd een puntje te veroveren in deze kompetitie. Ze hebben wel de reputatie verworven over een zeer sportieve forma tie te beschikken, die de ene nederlaag na de andere met de glimlach inkasseert. Indien de weersomstandig heden gunstig evolueren, krij gen we volgende zaterdag in de eerste wedstrijden van de terugronde een paar ontmoe tingen die van groot belang zijn voor de elftallen. Zo hebben we bijvoorbeeld de wedstrijd Franke B Bank van Brussel. Beide elftallen moetën deze match winnen, willen ze hun kansen gaaf houden om het kontakt met de koplopers niet te verliezen. Hetzelfde geldt voor V.V. Bouw, dat op bezoek gaat bij leider Callebaut, evenals voor Tupperware, dat F.M.C. ont vangt. De heenwedstrijd tus sen laatstgenoemde ploegen eindigde op 0-1, in het voordeel van de plastiekfabri kanten Rangschikking 1Callebaut A 18 p. 2) S.A.F. 17 p. 3) Franke B 15 p. 4) Bank van Brussel 14 p. 5) Dessoden A 13 p. 6) V.V. Bouw 12 p. 7) Tupperware lip. 8) V.V.T.T. Aalst 10 p. 9) Franke A 9 p. 10) Callebaut B 5p. 11) Dessoden B 2 p. 12) F.M.C. Op. Programma voor zaterdag 8.12.73 Franke B Bank Van Brussel F.M.C. Tupperware V.V.T.T.A. - Franke A Bouw Callebaut A Callebaut B Dessoden A Dessoden B S.A.F. MET ACHTTIEN KAR AATSE STEVENIERS MOET SUN SHINE NU CARAD BRUGGE OVERWINNEN Volgens verscheidene krantenverslagen heeft Sunshine bij de uitwedstrijd op Standard haast uitsluitend op het talent van Willy Steveniers geteerd. Men ging zelfs zover te beweren dat de», "rest" niet veel zaaks was, wat dus voor de kollega's van de basket-ballkeizer niet erg vleiend was. Als men echter de taal der cijfers beluistert, komt men tot het besluit dat die voorstelling van zaken wel enigszins geforceerd was. Trouwens, zoals men zich bij Sunshine zelf over de prestatie op Standard uitliet, was het allemaal niet zo slecht. Naast de verrichting van Willy Steveniers werden ook nog andere gunstige aspekten van de ontmoeting opgediept. Firmin De Neef mag met een zeer goede vermelding gekwoteerd worden. Aanvallend was hij misschien niet zo effektief, maar in de verdediging heeft hij zich goed uit de slag getrokken. Wat Rick Eaton betreft, kunnen we wellicht een paar verkeerde ingevingen aanhalen, onder meer toen hij een inworp liet onderscheppen door een tegenstander die daarna een korf maakte. Anderzijds heeft onze Amerikaan met een gemiddelde van 50 procent nog 27 punten gescoord, hetgeen dus ruimschoots zijn slippertjes kompenseert. Dany Schorreel was met 1 op 9 de minst goede afwerker en daarin ziet men een gebrek aan konditie van die speler. De artiest van de wedstrijd was Art White hij scoorde vanuit alle posities en hij heeft ons gekraakt met zijn 35 punten. We mogen nu ook niet gaan denken dat we het huidige Standard dat momenteel de "nationale" leider is in de kompetitie, met onze bescheiden middelen op eigen terrein kunnen gaan overwinnen. Neen, we zijn heel realistisch geworden, nu het al voldoende gebleken is dat we in bepaalde opzichten tekortschieten tegenover de meeste ploegen. Willy Steveniers is geen wonderman die op z'n eentje onze ploeg kan optrekken in dergelijke wedstrijden. Nu heeft hij op het terrein van Luik nog flink verdedigd ook, wat hem zelfs de uitsluiting gekost heeft zes minuten vóór het einde liep hij z'n vijfde fout op. We zullen niet beweren dat er geen korrekte spelleiding is geweest, want Sunshine heeft ten slotte op Standard een zeer normale nederlaag opgelopen. In het begin hebben we met 2-12 geleid. Wij moeten onze punten in de eerste plaats thuis kunnen halen tegen ploegen die van ons kaliber zijn. Sunshine verwacht dus dat er zaterdag aanstaande een betere prestatie van de Aalstenaars tegen Carad BruQ*e zal te zien zijn. De Bruggelingen hebben na hun jongste nederlaag ook de punten nodig om zich in de eerste zes te kunnen handhaven. Sunshine rekent er op dat men in de sfeer van de Okapi-zaal een mentaal andere formatie tegen Brugge zal kunnen opstellen. We hebben toch het gevoel dat men Carad alleen dank zij een "achttienkaraatse" Willy Steveniers de baas zal kunnen en dat Rich Eaton met een Eural-prestatie zal moeten uitpakken om zijn boezemvriend maximaal bij te staan. En als Dany Schorreel in z'n normale doen is, kan men slagen. GUY VAN LEUVEN Bij het einde van de heenronde van de basketballkompetitie had S. Aalst een schamele zespuntenoogst opgeslagen. Niemand had bij het seizoenbegin durven voorspellen, dat deze op papier althans sterke formatie, met een dergelijk weinig benijdenswaar dig bilan de eerste ronde zou afsluiten. Men kan zich dan ook na de eerste wedstrijd van de terugronde, die vorige zaterdag in eigen zaal werd gespeeld, afvragen of de "operatie redding" begonnen is. Sum charm speelde inderdaad van meet af aan met een enorme inzet, en dit was nodig ook want Kontich, voor wie het sein insgelijks op rood staat, was een stug aanklampende tegenstander. Het duurde dan ook vrij lang eer de Aalsterse aanhang wat ruimer kon ademen. Aalst dat van meet af aan Paquet en Van Gijseghem in het terrein bracht pakte zijn tegenstan der aan in een 1-3-1- opstel ling wat haar toeliet voor sprong te nemen, mede door het feit dat Loridon en co niet te best afwerkten. Dank zij vooral Marissen die een paar keer haast ongehinderd kon besluiten en Wuyts, die nochtans goed in de gaten werd gehouden kon Kontich het scorebord in zijn voordeel zetten. Van 16-10 ging het naar 20-22 en tot bij de rust zal Allen keurig in de greep van Loridon die nochtans drie fouten achter zijn naam kreeg. Als Sun charm bij de rust dan toch de leiding had, dan was dit onder impuls van D. D'Herdt (5 op 6) en van Van Gijseghem die twaalf punten liet noteren. (46-37). De wedstrijd van Red Sox indachtig haalde Aalqt direkt na de kampwissel ling krachtig uit. Het recital Allen begon en men stevende resoluut naar een 56-41 stand. Jef Eygel die bij het begin van de tweede speelhelft zijn intrede had gemaakt zou nochtans de spanning terugroepen door slag op keer te scoren en door Wuyts, en Griffin in de gelegenheid te stellen raak te werpen. (72-66). Toen Lori don dan in een van de vele duels met de Aalsterse Ameri kaan zijn vierde fout opliep en voor enkele minuten naar de bank moest, stevende de thuisploeg naar een geruststel lende voorsprong 88-75 op vier minuten van het einde, vooral omdat Allen niet meer te houden was. Vermelden we nog dat bij Aalst Y. D'Herdt nog werd ingehaald voor een tijdspanne van enkele minu ten en het vooral in verdedi ging voortreffelijk deed. De doelpunten D. D'Herdt 10-6. Michelet 6-12, Pottiez 2-4, Allen 8-30, Paquet 8-2, Van Gijseghem 12-4, Biese- man en Y D'Herdt. J.V.H. e PETANQUEKLUB Volgende aktiviteiten wor den gehouden in het Beu kenhof, Langestraat zater dag 8 december te 20 uur tornooi voor de leden; zon dag 9 december te 15 uur winterkompetitie; woensdag 12 december te 19.30 uur klubwedstrijden. KALENDER OSIRIS BASKET 8 December Scholieren te 16 uur Osiris The Tower. 9 December Reserven te 14 uur: Schelde Pallas Osiris. 9 December le ploeg te 15.30 uur Schelde Pallas Osiris. 23 december 3e Kersttor nooi, met deelname van Juventus Mape, Zottegem, B.B.C. Ninove, en Racing Merelbeke.

De Voorpost | 1973 | | pagina 11