H- REINIGINGSDIENST BLEEF BINNEN V.K. Aalst kan maar niet up Rapid St.Niklaas MINITORNOOI DER STAD AALST GolfMIjartkompetitie LIEFHEBBEBSVUETBM VOLLEY VOLLEY Kuklos Aalst-Wieze spannen de derby KAATSEN Wedstrijden voor het weekeRd ATLETIEK AALSTERSE VELDLOOP AFGELAST 7-12-1973 - 13 We kunnen ons voorstellen dat verschillende "buitenploegen" zaterdagvoormiddag met spade en borstel klaar stonden om de vieze sneeuw van de terreinen te verwijderen om alzo in de mogelijkheid te zijn de 8e speeldag vlot te laten verlopen. Uiteindelijk zijn deze dik ingeduffelde optimisten achter de kachel kunnen blijven want in de vroege zaterdagvoormiddag werd door de heer Autreve de provinciale kompetitie, met inbegrip van de zaalwedstrijden, in blok afgelast Een duidelijke en redelijke beslissing want én de staat van de buitenterreinen én de temperatuur lieten toch geen normaal spel toe zodat rare verrassingen niet waren uitgesloten en de publieke belangstelling van enkele topnummers toch aan maat voor niets was geweest. Wat wordt het nu zaterdag Wanneer het winterweer aan houdt, is het niet verwonder lijk dat we naar een volgende integrale afgelasting toegaan nochtans zijn we even een vergelijk gaan maken tussen de zaal- en niet-zaalwedstrij- den. Dit lijstje ziet er als volgt uit Heren 1ste Prov. 4 (Z) 2 (B); 2de Prov. 8 (Z) 4 (B); 3de Prov. 11(Z) 13 (B) Dames 1ste Prov. 4 (Z) 2 (B); 2de Prov. 4 (Z) 7 (B); Totaal Zaal 31 en buiten 28 Het uitstellen van de buiten matchen alleen blijkt hieruit weinig zin te hebben al kan men altijd de derde provin ciale heren en tweede provin ciale dames verwijzen naar een latere datum. Wij zwerven nu maar eens over de provinciale kompeti tie en veronderstellen maar dat de inaktiviteit beperkt blijft tot één weekje In eerste provinciale staat JUVE- NES ZELE voor een zeer moeilijke opdracht. Het reist naar Beveren, een der Upper-3 in de hoogste provin ciale reeks, dat reeds puntjes dient in te halen op Meteors Erwetegem en St.-Amandus Gavere zodat het zeker alles hens zal aan dek hebben om de rood-witten uit Zele te bekampen. Nochtans moeten de jongens van voorzitter De Smedt zeker in staat zijn een goed resultaat te bereiken. KANGOEROES AALST staat ook al voor een niet zo gemakkelijke opdracht. Niet dat Egmont Zottegem zo'n killer van formaat is doch de jongens van Aalst moeten Zottegem kloppen willen ze in de dans van de redding blijven. Als we het heel scherp stellen moeten we zeggen dat de Kangoeroes de laatste kans krijgen zo niet Dat wordt nog het best gekonkretiseerd door de hui dige stand in de le provincia le 1. St.-Amandus Gavere 13 p., 2. Meteors Erwetegem, Beveren en Rodenbach Lede- berg 12 p.; 5. Sugro Destel- bergen en Kuhlmann Zelzate 11 p.; 7. Egmont Zottegem, St.-Jan Hemelveerdegem en Juvenes Zele 10 p.; 10. Margos Gent 9 p.; 11. Aalst en Kuros Zulte 8 p. In de tweede provinciale staat er een zekere Lovendegem SPRINGBOKKEN ZELE op het programma. De Zeienaars zitten in de goede trein doch Lovendegem als enige onge slagen ploeg in de reeks heeft daarbij nog het voordeel voor eigen publiek op eigen buiten terrein te spelen. Hoe de bezoekers daarop gaan reage ren is wel de vraag. ADEC BAASRODE zag de wedstrijd op Lovendegem uitgesteld doch krijgt nu een even zware, misschien nog hardere konfrontatie te spelen. De verplaatsing naar Spectrum MOERBEKE is er inderdaad een van de moeilijke soort en temeer daar de Suikermannen de afgelopen weken op een benijdenswaardig peil akte- ren, zullen de Adeccers hun prestatie tegen Sifrano Sint- Niklaas zeker dienen te herha len. BERLARE ontvangt Bergou- gan Evergem, een ploeg die sinds enkele weken aan het zwalpen is en van een ere plaats in den beginne, is afgezakt naar het gelijkvloers. Voor de puiten wordt het de gelegenheid om met twee puntjes het blazoen wat op te kalefateren want zo gezien wordt het wel het ogenblik. Berlare speelde een puike wedstrijd op het moeilijk te maneuvreren Gilvoc en moet zeker in staat zijn de puntjes op het berlaars dorp te houden. De volgende tegenstander van GILVOC is St.-Laureins, een broertje van Bergougnan eigenlijk, want na zijn explo ten in de Beker van België en de goede kompetitiestart, kan er niet zo veel goeds meer gezegd worden van de grens- mannen. Na een 0-3 zege op Springbokken Zele zijn ze er niet meer in geslaagd de beide puntjes te halen zodat ze wel zeker in een malaiseperiode verkeren. Het ontbreken van een lichtinstallatie maakt het voor de jongens uit St.-Lau reins onmogelijk te trainen. Gilvoc moet normaal met 3-0 de maat nemen van de bezoe kers die slechts in hun moed in de weegschaal kunnen werpen. Het klassement in tweede provinciale B hebben we ook even gecijferd 1. Sifrano Sint-Niklaas, Spec trum Moerbeke en Adec Baas rode 13 p.; 4. Lovendegem 12 p. (1 wedstrijd minder gesp.); 5. Springbokken Zele 11 p.; 6. Hades Temse (1 wedstr. minder gesp.) en Gilvoc 10 p.; 8. Kevers Sin.t-Niklaas 9 p.; 9. Bergougnan Evergem, St.- Laureins, S.V. Lokeren en Berlare 8 punten. Derde provinciale brengt ons enkele zeer interessante kon- frontaties; Zo is er de wed strijd VK DENDERMONDE - LEEUWERIK LEDE waar de thuisspelers moeten bewij zen dat ze de nederlaag tegen Atom 11 Denderhoutem reeds hebben verteerd en klaar zijn voor de komende zware opdrachten. Lede van haar kant staat allesbehalve slecht geklasseerd alhoewel de forfaitnederlaag nog zwaar doorweegt. Een overwinnning zou de kansen op behoud in derde provinciale (de laatste zes gaan naar vierde provin ciale) sterk doen stijgen al hoewel we aan de Dender- mondenaars meer krediet op een zege geven. SPORT DENDERMONDE ontmoet TT Ninove en daar mogen normaal geen proble men bestaan alhoewel de Tien Twenners beduidend beter akteren dan enkele maanden geleden ter gelegenheid van de Nationale Kampioenschap pen voor Jeugd klubs te Oude- gem. Een 3-0 zit zeker in de mogelijkheden. KUKLOS AALST - VOLT WIEZE moet op een zege van het beter geklasseerde Kuklos Aalst uitdraaien. De Wieze- naars jagen nog steeds onver- richterzake een overwinning na, en op gevaar af te Wieze als een pessimist te worden versleten, zie ik het er zater dag toch nog niet inzitten. De derby WICHELEN - WET- TEREN moet gezien worden in de optiek van de voorbije kompetitie. In volle titeldebat vloerde VK Dendermonde eerst de Wetteraars op eigen veld en amper zeven dagjes later kwam Wetteren naar Wichelen met 3-2 de duimen leggen na een spannend duel dat trouwens ook de eerste overwinning voor de rood- witten van voorzitter Erij Schoot bracht. Het wordt nu de revanche voor de Wetteraars die het gasbek van 4 maart 1973 nog niet zullen vergeten zijn Derby die alleen al om het lokale element interessant is. Wieze is niet de tegenstrever die Kuklos Aalst zal verslaan, doch met de nodige morele en wat psychologische steun van buiten het speelveld, van een coach bv., moeten de jongens uit de jeugdklub wel wat tegengewicht in de schaal kunnen werpen. De Aalste- naars brengen het er beter van af dan eerst verwacht, en deze wetenschap moet eerder opzwepend dan berustend werken. Scheidsrechter is de heer Bonte; (zaterdag 8 december te 15 uur; jeugdklub Kuklos, Immerzeeldreef 99 te Aalst) en de Wichelaars kunnen de puntjes nog best gebruiken. In een ongemeen zware eerste provinciale DAMES wordt het voor onze vertegenwoor digers geen lachekarwei om uit de onderste regionen weg te geraken. GILVOC ontvangt Barip Watervliet, een team dat enigszins op de return is doch voor de besten te duchten blijft. Na een viertal speeldagen stonden de Water- vlietmeisjes zelfs aan de lei ding van het algemeen klasse ment doch daar is nu, door de vele verrassende uitslagen, wel al verandering gekomen, in die mate zelfs dat na zeven wedstrijden Baripo amper de vijfde plaats bekleedt. Gilvoc is duidelijk verbeterd en met resultaten als Gilvoc- Argos Waarschoot 2-3, Ber lare Gilvoc 1-3 en Gilvoc Logeen Gent 2-3 zitten de dendermondse meisjes wel in de goede trein. Een overwin ning kan wonderen verrichten want het is duidelijk dat de eerdere zwakke klassering van de meisjes van trainer Van Synghel geen juiste waarde verhouding is. BERLARE schijnt de goede tred kwijt geraakt. Hun lot is o.i. al gezegend en buiten eervol verweer zit er voor de berlaar- se meisjes niet zo veel goeds meer in de aan gang zijde kompetitie. Het is natuurlijk evident dat het uitvallen van Erna De Schutter, de berlaar- se spelmaakster, wel een on verwachte morelo klap was. Titelkandidaat en ongeslagen ploeg Argos Waarschoot loopt niet veel gevaar op het Ber- laarse dorp of het zou moeten zijn dat bovenstaande redene ring olie op het berlaarse vuur De stand 1. JW Wetteren en Logeen Gent 13 p.; 3. Me teors Erwetegem, Argos Waar schoot (Iff) 12 p.; 5. Baripo Waarschoot, Inco Beveren en S. St. Gillis Waas 11 p.; 8. Exclusiv Ronse 10 p.; 9. Gazellen Grotenberge 9 p.; 10. Gilvoc en Lovendegem 8 p.; 12. Berlare 7 p In tweede provinciale ont moet JUVENES ZELE laatst- geklasseerd Moerbeke wat misschien uitdraait op een eerste overwinning terwijl ADEC BAASRODE tegen het niet zo gereputeerde Elversele twee punten kan verdienen. AALST ontmoet VOKAJAP APPELTERRE en na de reeks nederlagen wordt het voor de Aalsterse meisjes de hoogste tijd om nog eens met de zege aan te knopen. Door de overwinning van VK Aalst op leider Antigoon Antwerpen en de zege van Rapid St.-Nklaas op TB Kontich bleven drie ploegen aan de leiding in de vierde nationale C. Zaterdagavond te Sint-Niklaas kwamen twee leiders tegen mekaar in het veld. Dat de Aalstenaars nog nooit wonnen op Rapid Sint-Niklaas kruidde nog de wedstrijd. Aalst trachtte door een snelle start de thuisverdediging te ontwrichten en de Wase verdedigers enigszins het zelfvertrouwen te ontnemen. Dat lukte zeer goed want na enkele minuten was de stand reeds opgelopen tot 1-6. Dat ging de wedstrijd even nivelleren (5-10) doch een remonte van de Klaasjes bracht 8-11 en 12-12 op het bord. Hierdoor enigszins aangeslagen zochten de bezoekers tevergeefs naar de juiste tegenzet en kwam Rapid voor het eerst aan de setbal (14-12). De daaropvolgende aanval van de thuisploeg ging echter meters buiten en mocht De Pessemier zijn servicekwalitei ten aanspreken. Met een ietsje risico bij de opslag lukte de Aalsterse kernspeler een rechtstreeks punt en bracht daarop de receptiekwaliteiten van de te genstander in diskredeit. Op relatief gemakkelijke wijze won Aalst de eerste set met 14-16. De volgende set kende Aalst minder moeilijkheden om langs Mare Philips en Van Landuyt te domineren. Via 5-9 en 6-11 stroomde de gast door naar een afgetekende 7-15 zege en 0-2. De Sint-Mklase coach had ondertussen al een spelletje uitgedacht om de vlot aanval lende bezoekers het zwijgen op te leggen. De Waaslanders legden vooral het accent op de verdediging; zorgden voor een perfekte blokdekking, lie ten hun beweeglijkste speler indien mogelijk het achter veld houden en lieten de jongens van coach Wilfried Van Mol maar komen en ze kwamen doch tevergeefs vooral langs Van Landuyt die een uitstekende partij vertolk te doch evenmin als zijn hard zwoegende maats punten aan tekende. De strijd tussen de "David" verdediging en de "Goliath" aanval draaide twee maal uit in het voordeel van de ploeg met het minst mogelijkheden om te scoren. Met 15-12 en 15.-11 kwam de score weer gelijk (2-2) Bij Aalst had men van de rust gebruik gemaakt om wat te dokteren aan de aanvalstak- tiek, en dat dit wat scheen te helpen bewees de vlotte start TREKKING VAN DE BEKER "'T LAND VAN RIEM KAMPIOENVIERING TE WIEZE Op zaterdag 8 december viert Wieze zijn tweede nationale kaatskampioenen en wel op passende wijze. Om 17 uur samenkomst in het lokaal van de klub café Centrum. Rond 18 uur wordt het bestuur, spelers en supporters ontvangen door het gemeentebestuur en het komité van Sport en Kuituur. Overhandiging van het plakket 21 uuruitreiking der diploma's door de hr. Boon, nationaal secretaris van de BKB, gevogld door een gezellig samenzijn opgeluisterd door de bekende formatie "The Sonolor Band". Vrijdag jl., was het de onwetende hand van Eendracht Aalst speler Uytendaele die de trekking voor de Beker 't Land van Riem van het Minitornooi der stad Aalst, deed. (Ib) Omwille van het bar slechte weder werd er op deze eerste december zondag niet gespeeld. Dit betekent dat een aantal wedstrijden hun beslag zullen moeten krijgen nadat de gewone kalender afgewerkt is. Anderzijds brengt dit een klein probleempje met zich mee, aangezien er gepland was dat na de kompetitie zou gestart worden met een bekerbetwisting met deelname van alle zaterdag- en zondagploegen. Was het dus onmogelijk een juiste datum te bepalen, dan werd vrijdag 30 november jl. toch reeds overgegaan tot de trekking voor deze bekerkompetitie. Bij afwezigheid van Maurice Martens, was het de sympatieke Eendracht Aalst-speler Charlie Uytendaele die onderstaande ploegen tegen elkaar uitlootte 1/16 FINALE A. Sint Anna Sparta-73 B. Melckenbeeck Stampia C. Bonanza Heipias D. Fregat Inno E. Leeuwkens Morta F. FEB Sint Job G. OC Aalst Post H. Arend Kruis I. Rimini Nieuwe Wijk J. Residence Drievelden K. Hoeksken Familial L. Leeuwerik Vrij 1/8 FINALE I.. L-H II. F - B III J - C IV. E-A V.. G-I VI. K - D 1/4 FINALE a. I - II b. VI verliezer V c. Ill-IV d. V verliezer VI 1/2 FINALE a b d c van de bezoekers die via een 5-8 mochten draaien. De Rapidders hadden het echter zo niet begrepen en kwamen met verrassend geslagen bal len uit de hoek. Wat verbau- wereerd moesten de blauw- hemden het initiatief uit handen geven (10-9) en dat was genoeg om de thuisploeg toe te laten met 15-10 de zege te behalen. Ondanks de nederlaag is men bij de Aalsterse ploeg opti mist in verband met de onmiddellijke toekomst. Het kan inderdaad niet ontkend dat de VK-ers op het ogenblik een mooi volley propagan- deren en de nederlaag is zeker niet te wijten aan het mindere spel van de veldspelers doch in topwedstrijden moet de winnaar steeds de grootste dosis geluk aan de zijde hebben. Beide ploegen waren er unaniem over akkoord dat de gekende scheidsrechter Ge rard Van de Venne samen met zijn secondant Smessaert weer voor een schoolvoor beeld van arbitrage hadden gezorgd. GDP Zaterdag 8 december 14.30 Aalst Vokajap Appelterre (D) 15.00 Juvenes Zele Moerbeke (D) Beveren Juvenes Zele Spectrum Moerbeke Adec Baasrode Berlare Bergougnan Ever gem Kuklos Aalst Wieze 15.30 Gilvoc Baripo Watervliet (D) 16.00 TB Kontich VK Aalst 17.30 Gilvoc St Laureins 20.00 Zovoc Zomer gem Avanti Lebbeke Zondag 9 december 09.30 Sport Dendermonde TT Ninove 10.30 Egmont Zottegem Kangoe roes Aalst Lovendegem Springbokken Zele VK Dendermonde Lede Berlare Argos Waterschoot 11.00 Wichelen Wetteren 15.00 Elversele Adec Baasrode G.D.P. Aalst heeft zoals in een andere bijdrage mocht blijken heel wat gepresteerd in het veldloopseizoen dat momenteel aan de gang is. De eigen inrichting in de omgeving van de Zwarte Hoekbrug zou een orgelpunt betekend hebben.' Maarhelaas, een aantal faktoren kwamen meespelen. Op de voorlopige kalender van de crossorganisaties was het reeds té opvallend dat zowel Aalst als Nieuwe Atletiek Klub (Ninove) op 30 december een grootse organisatie planden. Voor wie de crossintensiteit van het Aalsterse kent betekent dat meteen dat een onnodige versnippering hier duidelijk zou worden. Sekretaris Eric Coppens poogde aan die scheefgetrokken toestand een duw te geven door een aanvraag in te dienen bij de Atletiekbond. En hier begon het administratieve lachtertje. Wanneer een ploeg een datumverandering aanvraagt kan elke ploeg die op die datum inricht verzet aantekenen. En jawel hoorLessen tekende verzet aan omwille van de Steengroevenprijzen. Lessen ligt blijkbaar te dicht en Ninove en Aalst zouden samen moeten inrichten (sic) Als dat dan niet te dicht isMaar na een crossfeit als het gezamelijk verlopen van Vossem en Bierbeek kon men ons ook daarmee niet meer verbazen. In elk geval viel te Aalst een moeilijke maar haast onoverkomelijke beslissingde cross aan de Zwarte Hoekbrug gaat niet door. Of een datum verlegging naar het naseizoen volgt zien we eerlang. JMV ANNE-MARIE IN OLYMPISCHE C-ELITE Elk jaar wordt in overleg tussen de KBAB en het Olympisch komitée een selektie bijgewerkt betreffende kanshebbers voor deelname aan de Olympische Spelen. Nfaast de kwasi-zekere deelnemers (A) is er een B-lijst met kanshebbers terwijl opvallende beloftevolle jongeren meest al in de C-lijst terecht komen, In de laatst bijgewerkte selekties is de naam terug te vinden van Anne-Marie van Nuffel. Het kon nog moeilijk anders want wie wordt er nu in één jaar veldloopkampioene, algemeen kamioenen 800 m en leeftijdskampioene over dezelfde afstand. Misschien nog meer dan de drie nationale titels heeft het flink vertoon van Anne-Marie op de Europese kempioenschappen te Duys- burgh een doorslaggevende stoot gegeven aan deze selektie die niet alleen een bevestiging is van algemene erkenning maar tevens een stimulans om in de toekomst nog ernstiger en met steun van het OC te werken. JMV De beide topduels tussen de vier Moorselse ploegen draaiden uit op een gelijkspel, zodat men in verband met de eindafrekening nog steeds evenver staat. In de A-reeks kende de wedstrijd tussen Moorsel A en Hand in Hand A een spannend verloop. Moorsel liep uit tot 0-1 door een knappe prestatie van Paul Peirlinck, doch moest dan toezien hoe Hand in Hand tot 3-1 voorsprong nam. Dit dank zij overwinningen van Willy De Rouck, Jozef Mertens en Frans Hereman. Men dacht reeds dat het de eerste nederlaag voor de leiders zou worden, doch Wauters kwam terug tot 3-2 en Cornelis kon tenslotte profiteren van het feit dat J.P. Creygelman geen geluk kende, om de bordjes in evenwicht te brengen. Vermeld mag worden de sportiviteit van deze wedstrijd. Fosques A komt nu alleen aan de leiding, maar in de eerstvolgende drie wedstrijden ontvangen zij Royal Boys wat normaal geen problemen zal opleveren, maar daarna moeten zij op bezoek bij Hand in Hand om de week daarop Cosmos A te ontvangen. De stand zou er dus over enkele weken helemaal anders kunnen uitzien. Op 8 december staat er terug een topwedstrijd op het programma Moorsel A krijgt Cosmos A op bezoek, alleszins een wedstrijd die de biljartliefhebbers niet mogen missen. In de B-reeks krijgt men hetzelfde beeld. Hand in Hand B speelde gelijk bij Moorsel B en de andere topwedstrijd tussen Zandstuivers en Royal Boys B eindigde eveneens onbeslist. Zullen de Zandstuivers de stunt van vier weken geleden kunnen herhalen Toen gingen ze bij de toenmalige ongeslagen leider Moorsel B de beide punten weghalen. Zaterdag a.s. zijn diezelfde zandstuivers te gast bij Hand in Hand B. Wordt Moorsel B opnieuw leider Wij wachten met spanning De koplopers van het golfbiljart Federatie Aalst, E.C. Moorsel en Hand in Hand namen het zaterdag tegen elkaar op (jdl)

De Voorpost | 1973 | | pagina 13