V V INTERVIEW "T 7 r VRIJE TRIBUNE LABOVOETBAL P.V.V. FRAKTIELEIDER HERMAN ROELS «EREMBODEGEM WORDT DOODS GEHOUDEN» K.P. V.U. B.S.P. C.V.P. J \r) Nan m y L y v V 2 - 7-12-1973 De redakde heeft het recht deze teksten in te korten De «insiders» zullen bevreemd opgekeken hebben toen ze via de nieuwsmedia vernamen dat een Engelse totofirma er iets nieuws op gevonden heeft om voor uitgestelde voetbalmatchen toch een resultaat op papier te kunnen zetten. Het ei van Columbus eigenlijk: men deed een beroep op een aantal «deskundigen» die de matchen «teoretisch» ontleedden en achteraf konkludeerden wie als winnaar uit dat «laboratoriumvoetbal» naar voren trad en of de ontmoeting al dan niet op een drawn eindigde. Het is bijna zoals «lust uw vader kaas, lust uw moeder kaas, lust uw zuster kaas «Maar ik heb geen zuster, mijnheer». «Moest ge een zuster gehad hebben, zou die «ian kaas lusten Het hele zaakje is bijna het abstrakte van een voetbalmatch omzetten in een konkrete wetenschap. Doch ten slotte is het er hem allemaal niet om het ombuigen van broze teorie in tastbare materie te doen. Men zal niet ver van de waarheid zijn als men veronderstelt dat het de firma vooral om de lieve centjes, in casu een dik pak miljoenen, ging. Het annuleren van de pronostiekwedstrijd zou een hele kettingreaktie voor gevolg hebben gehad de inzetten bleven bevroren tot de volgende week. De gokkers mochten gratis nieuwe formulieren invullen dus een verliespost voor iedereen die met de firma wat te maken heeft. Zowel de aandeelhouders van het bedrijf als de depothouders en de fiscus. Met sport zelf heeft dat eigenlijk nog weinig te maken als men zelf resultaten kan fabriceren, dan heeft het deelnemen aan een pronostiek veel meer weg van het kopen van een tombolalotje dan het koel berekenen van kansen. We weten niet of ergens (in heel kleine lettertjes) het reglement van die pronostiekwedstrijd het produceren van laboresultaten toelaat. Dat zal wel zo zijn, anders waagt een solied bedrijf er zich niet aan. Al verschieten we in de sport de jongste tijd van niets meer. Men moet maar eens vragen hoe het in de wielrennerij gesteld is. En dan speken we niet over «gearrangeerde» uitslagen en het «ieder zijn beurt» omdat de koereurs door op truitjes publiciteit voerende sponsors onder kontrakt zijn geplaatst, en dus ook eens op het «kleine scherm» en de foto in de krant moeten, wil de zaak renderen. Precies sommige sponsors worden met de vinger gewezen. Het gaat natuurlijk niet op iedereen over dezelfde kam te scheren bepaalde kontrakten spreken duidelijke taal en de echte vedetten stuurt men niet met een kluitje in het riet. Andere «geschreven overeenkomsten» hebben evenveel waarde als een reepje toiletpapier. Renners die «onvoldoende presteren» of op doping betrapt worden, kunnen gewoon de laan uitgestuurd worden. Welke normen vastliggen voor die «onvoldoende prestaties» blijft veelal onduidelijk. En waar het begrip doping begint en eindigt, weten we ook al niet meer sedert zeer geleerde heren zich gebogen hebben over het probleem van het norefedrine. Er worden doorlopend zware inspanningen geëist van de sandwichmannen, de «baas» legt het «programma» voor en de fietser om den brode moet «uitvoeren». Met de mens wordt in zeer veel gevallen weinig rekening gehouden. Al kan men als tegenargument opwerpen dat iedereen zijn beroep zélf kiest, en er moet mee ophouden als men de inspanningen niet meer aankan... Maar al na al is het toch pijnlijk dat moet ingegrepen worden om schamele maandwedden (men spreekt zelfs van 3000 en 5000 fr. voor de «kleintjes») uit de handen van een of ander individu los te peuteren... Sport Het kommercialiseren ervan kan tot uitwassen leiden die ver van de eens tot in den treure toe herhaalde Olympische slogan «deelnemen is hoofdzaak, winnen is van minder belang», zijn weggegleden. Zo ver zelfs dat mensen die droomden van geld en roem, zich gelukkig mogen prijzen dat moeder de vrouw dag na dag naar de fabriek gaat om het gezin financieel te redden, en anderen, die geloofden in hun kennis of •helderziendheid» bij het voorspellen van resultaten, gewoon gedegradeerd worden tot klanten van een tombolabedrijf. M. VAN HAUWERMEIREN lierman Roels is een kunstminnaar. Wie in zijn leefkamer binnenkomt staat aangenaam verrast te kijken naar de waardevolle kollcktie skulpturen en schilderijen, o.a. van streekgenoten Roland Monteyne, Etienne Le Compte, René Bekaert. Al beweert hijzelf geen mecenas te zijn, dan toch komt alleen reeds door dit smaakvolle interieur zijn bekommernis voor een gedegen kultuurverspreiding reeds naarvoren. Hij wenst de kunst te appreciëren langs de kunstenaar om, en zo tot de waarde ervan te komen. Even verstrakt zijn blik wanneer hij het in de loop van het gesprek heeft over het kultuurbeleid te Erembodegem. Steeds, aldus de fraktieleider van de Erembodegemse Volksunie, dient het initiatief van privé-zijde uit te gaan, zoals op Terjoden. Heel knappe kunstenaars zoals Lieve De Pelsmaecker, Gilbert Desmet... uit de streek of van de gemeente zelf worden niet in het minst gesteund. Van een jaarlijkse aankoop van kunstwerken komt helemaal niets in huis. Wanneer dan een sporadisch gemeentelijk initiatief genomen wordt is er vanzelfsprekend geen belangstelling, de gewoonte is er immers niet. Vroeger waagde Herman Roels zich wel aan ee, eigen teken- of schilderwerk, de tijd ontbreekt hem nu totaal. Waarom politiek bedrijven in een oppositiepartij? Vooreerst voel ik mij Vla ming. Hoewel mijn vader me de raad meegaf om nooit aan politiek te doen, komt men als Vlaams-na tionalist toch in de politiek terecht, zo men zijn mede mensen wilt mede een kans geven. Het komt er als na tionalist op aan mensen te helpen, zonder sektair te worden. Iets doen voor de bevolking, dat is het de vies. En dan is er volgens mij maar één alternatief als Vlaming en dat is de Volks unie. De V.U. is in tegenstelling tot Aalst in de oppositie. Veel verschil maakt het echter niet uit in de bedoe lingen. Voor alles dient er opbouwend gewerkt te wor den. De V.U. kan als jonge partij ideeën aanvoeren. De samenstelling van de ge- meenteraadsfraktie is be slist jong te noemen. De vernieuwingsdrang zit er als het ware vanzelf in. Wat te Erembodegem erg opvalt is dat het quasi nog hetzelfde uitzicht heeft als honderd jaar terug, dit spijts de inplantingen van drie industrieparken en de fusie voor ogen. Voor Ter joden is dat enigszins an ders. Er is een konkrete nood aan een levendiger, moderner beleid. Erembo degem voelt op velerlei ge bieden doods aan. Men wil er trouwens ook geen problemen scheppen, zo dient men ze ook niet op te lossen. Waar legt U in uw opposi tievoering de nadruk op? Vanzelfsprekend haakt de V.U. in op de bestaande noden bij de bevolking, OLIEKRISIS EN MISBRUIKEN Ons land zit volop in de problemen van de oliekrisis, die zich in de ganse wereld laat voelen. De minister van Ekonomische Zaken heeft duidelijk gezegd dat het eerste probleem dat van de bevoorra ding is. EN TERECHT. Op dat vlak dienen de ekonomie en de verbruiker de nodige waarbor gen van de regering te hebben. Het gaat om de leefbaarheid van het land. De bevolking bewijst de noden te begrijpen en tuchtvol worden de aanbevelingen van de regering gevolgd.. Zowel de industrie als iedereen indivi dueel doet inspanningen om deze krisistijd door te komen. Alleen van bepaalde zijden wordt op dit ogenblik van de toestand en dit door enkelingen geprofiteerd. Er bereiken ons inderdaad berichten dat be paalde verdelers van oliepro- dukten misbruik maken van de omstandigheden om op een bedekte wijze hogere prijzen dan normaal te vragen. De gebruikte methode is het leveren van hoeveelheden bene den de limietcijfers voor prijsvaststellingen waardoor de eenheidsprijs hoger komt te liggen. Sommige grote verdelers stapelen zelf de olie om een dergeljke prijzenpolitiek te kunnen voeren. Het zijn de verbruikers die hiervan het slachtoffer worden door hogere prijzen te moeten betalen voor kleine leveringen. De taak van de beleidsvoerders is deze handelswijze te bestraffen. De vereniging van olieverdelers moet haar leden wijzen op de noodzaak eerlijke handelsprak tijken toe te passen. Men weet dat de verbruikers uit vrees, de af te keuren handelswijze van de verdelers. niet zullen aanklagen. Verdelers die weige ren te leveren of die leveringen uitvoeren die juist onder de limietcijfers liggen komen verdacht voor. Een ernstig onderzoek van de leveringen bij de verdelers en van de reserve stookolie moet de zwarte handelspraktijken aan het licht brengen. Daarom is deze kontrole noodzakelijk en drin gend opdat de verbruiker geen te hoge prijzen zou moeten betalen en verzekerd zou zijn van bevoorraad te worden. De minister van Ekonomische Zaken en de ganse regering moet dringend de nodige maatregelen nemen en alle personen en middelen inzetten om de kontrole mogelijk te maken. Men mag geen zwarte markt en handelspraktijken dulden van bepaalde groepen, terwijl de overgrote meerderheid van de bevolking in volle begrip voor de toestand, de opofferingen die gevraagd worden. tuchtvol brengt. L. D'HAESELEER V olksvertegenwoord iger ELK ZUN VERANTWOOR DELIJKHEID Een lokale krant uit Aalst schreef deze week. dat de gewestelijke sociaal-ekonomi- sche konferentie door de B.S.P. voorgesteld, er waarschijnlijk wel zal komen, maar dat de KP-Aalst zich verzet heeft tegen de deelname van de vertegen woordiger van de werkgevers, de bankinstellingen enz. Dit standpunt, zo schrijft het blad. wordt echter niet gedeeld door de drie vakbonden. Wij weten niet waar en wanneer de vakbonden zich ontmoet hebben en of dit gezamenlijk standpunt, zoals door het blad geformuleerd, aan de waarheid beantwoordt, maar officieel werden wij niet ingelicht. Het lijkt ons toch maar best er op te wijzen, dat wij onze deelname niet afhankelijk hebben gemaakt van een of andere voorwaarde, waarmee wij nog niet bedoelen dat wij ONDER ALLE OMSTANDIG HEDEN zouden willen deelne men. Wat wij gedaan hebben, is een waarschuwing geformuleerd. Ons heeft het verleden inder daad WEL iets geleerd. Zo bijv. dat de voorgaande sociaal- ekonomische konferentie een flop is geworden, zonder enig noemenswaardig gevolg. Zo bijvoorbeeld dat de belofte van een rendez-vous in september, na een nochtans beloftevolle betoging bij de sluiting van Fabelta, een ijdel woord is gebleken. Zo bijvoorbeeld dat de mini-parlementen als Aktie- komitee en Kontaktgroep niets hebben opgeleverd, omdat men er Jan en Alleman wil dienen en de geit en de kool wil sparen. Integendeel stellen we vast. dat de verantwoordelijken van verschillende steden mekaar uitmaken, en dat de eerste zorg van de meeste parlementairen erin bestaat te trachten de openbare opinie te bewijzen dat ZIJ zoveel meer aktief is dan hun kollega's. Wij willen niemand veroordelen vooraleer een eigeé ondervin ding te hebben opgedaan. Daarom zijn we steeds bereid het te proberen. Maar wij willen al even min de gevangene worden van een hernieuwd spelletje, waarbij de eerste zorg van een ganse reeks mensen is. hun elektorale belangen veilig te stellen. En wanneer het over de grond van de zaak gaat. dan geloven wij inderdaad niet. dat vertegenwoordigers van patro- nale instellingen of banken, die sedert -twintig jaar NIETS hebben gedaan om een andere k ekonomische politiek af te dwingen, en integendeel in menig geval aan deze politiek hun hulp hebben verleend of deze zelf hebben helpen uitstippelen, vandaag iets zullen ondernemen om een politiek af te dwingen waarbij de Dender streek aan haar trekken komt. Iedereen weet dat er in het BSP-voorstel reeds een mini- parlement vervat zat. maar daar kon nog iets gered worden. Maar wanneer de CVP het nodig gevonden heeft op die weg nog verder te gaan. dan wordt het al te gek. En dan menen wij. dat degenen die iets willen ondernemen dat meer kans op slagen heeft dan in het verleden, hun verantwoordelijk heid moeten nemen. We zijn er ons natuurlijk wel van bewust dat sommigen met hoge borst zullen verklaren heel weinig om ons standpunt te geven, en dat zij ons wellicht veel liever verloren als gevonden hebben. Dit belet niet dat zij er met al hun hoge dunk van zichzelf in tw intig jaar niets van terecht gebracht hebben. Diegenen die zich van de arbeidersbeweging noemen kunnen daar eens over naden ken. en iedereen moet dan maar tegenover de werkende bevol king zijn verantwoordelijkheid nemen. Wat wij zeker zullen doen. RAY DE SMET Voorzitter KP-Dender ETISCHE PROBLEMEN Graag wil ik van deze «Vrije Tribune» gebruik maken om de aandacht van de lezer te vestigen op enkele belangrijke gedeelten uit de toespraak van algemeen voorzitter Mr. Frans Van der Eist tijdens het jongste VU-Kongres te Oostende, waar hij o.a. sprak over de zgn. etische problemen. Zeer juist plaatste Mr. Van der Eist deze problematiek in een ruimer kader. «Terecht stelt de Volksunie in de resoluties van dit Kongres voorop dat fundamentele etische beginse len aan de basis moeten liggen van de samenleving, van de maatschappij. Geen menselijke gemeenschap kan voortbestaan zonder het aanvaarden van zekere waarden die fundamen teel zijn. De Volksunie stelt als een fundamenteel etisch beginsel voorop de eerbied voor het leven». Vertrekkend van deze algemeen maatschappelijke basis, legde Mr. Van Der Eist volgende uiterst belangrijke verklaring af: «Er bestaat in de Volksunie een ruime eensgezindheid om de vrije abortus, de abortus op aanvraag, te verwerpen. Wij zijn van oordeel dat abortus slechts kan beschouwd worden als een uiterste noodoplossing in konkrete noodgevallen, wanneer geen andere oplossing mogelijk is». Mr. Van Der Eist liet er geen twijfel over bestaan dat deze noodsituaties van medische aard zijn. Het daverend applaus dat de kongressislen op deze verkla ring deden volgen, bewees te Oostende zeer duidelijk dat rond dit standpunt inderdaad een ruime eensgezindheid be staat in de Vlaams-nationale partij. Terecht kon de algemene VU-voorzitter niet nalaten diegenen te brandmerken die van het abortus-probleem een elektoraal-politieke aangele genheid (rachten te maken. Hij verweet het hen in volgende bewoordingen «Het is onaanvaardbaar, het is zelfs weerzinwekkend te moeten vaststellen dat politieke par tijen. zonder schroom of schaamte, misbruik maken met elektorale doeleinden van een probleem zoals de abortus». Verschillenden in Vlaanderen hebben gepoogd van het abortus-vraagstuk een politiek- elektoraal argument te maken. De Volksunie doet daaraan niet mee. De etische beginselen van het Vlaams nationalisme zijn voor de Volksunie de grondsla gen van haar maatschappij opvatting die ten allen tijde en in alle omstandigheden moeten verdedigd worden. Elektorale berekeningen spelen daarbij geen enkele rol. En wij zijn ervan overtuigd dat onze houding de enig politiek-verdc- digbare houding is voor een politieke partij die iets_anders wil zijn dan een kies-vereniging. Mr. Van der Eist had volkomen gelijk toen hij te Oostende verklaarde «Het is mijn overtuiging dat in de geestelijke verwarring waarin wij leven, tegenover de ontbindende krachten die onze samenleving ondermijnen, het Vlaams-na- tionalisme als ideologie een houvast biedt, de grondslag kan zijn voor de opbouw van een gemeenschap en een menswaar dige maatschappij in Vlaande ren». De Vlaamse mens is inderdaad niet gediend met de elektorale bokkesprongen van partijen op zoek naar verloren stemmen. Stabiele welvaart en echt welzijn kunnen slechts het rsultaat zijn van een politiek, gesteund op een duidelijke ideologische basis, waar men niet van afwijkt. Die ideologische basis, gepaard aan de zorg voor het welzijn van de Vlaamse gemeenschap, biedt U de Volksunie Dr. R. VAN LEEMPUTTEN Volksvertegenwoordiger SOCIALE EISEN EN EKONOMISCHE STRUKIUUR- HERVORMINGEN De gure winter, de voortschrij dende inflatie en de petroleum- schaarste stellen een aantal sociale en ekonomische eisen scherp in het daglicht. Op een aantal hiervan is dc regering reeds ingegaan. Dank zij een socialistisch initiatief van dc minister van Sociale Voorzorg werden de pensioenen wettelijk gekoppeld aan het welvaartspeil. Dien volgens worden zij op 1 januari verhoogd met 5 tot 8 I /2 procent al naargelang het jaar tijdens hetwelk liet pensioen is ingegaan. Hetzelfde mechanis me zou echter ook moeten worden toegepast op andere sociale gerechtigden zoals inva liden. werklozen en slachtoffers van arbeidsongevallen of van beroepsziekten. De socialisti sche beweging z.et zich ook hiervoor in. l-.cn andere toe te juichen maatregel van de regering Lcburton is de toekenning van de veertiende maand en de verhoging van sommige bedra gen van de kinderbijslagen. Maar ook de socialistische cis tot gelijkschakeling van de kinderbijslagen uit de privc- sektor met de openbare diensten dienst thans snel te worden uitgevoerd. Na de stellingnamen van het vakbondsfront en de B.S.P. heeft de regering eveneens aanvaard de stookolie op te nemen in het indexcijfer waardoor de koopkracht van de werknemers en de sociaal gerechtigden beter wordt gevrij- waard. Hieruit spruiten onmid dellijke loons- en vergoedings aanpassingen voort. Al deze sociale maatregelen zijn van belang. Maar het huidig pctroleumembargo met gans zijn nasleep en mogelijke gevolgen op het ekonomisch leven en de tewerkstelling heeft tic sluier opengereten waarach ter zich het waar gelaat van het neo-kapitalisme en het ekono misch liberalisme verborg. Nu is men wel verplicht tc zien hoezeer de gemeenschap is overgeleverd aan de macht van enkele groot-kapitalisten en multinationale maatschappijen. Hun invloed in de vitale sektor van het energiebeleid, vandaag de petroleum en het aardgas, en morgen ook de kernenergie zo wij er niet in slagen het te beletten, is zo overwegend dat geen zinnig mens deze toestand kan blijven aanvaarden. In Frankrijk zoekt de regering thans, buiten de oliemaatschap pijen om. rechtstreekse akkoor den met de petroleumproduce- rende landen. Maanden geleden bereikte ons land reeds een dergelijk akkoord met Iran. doch in de plaats van snel het Ibramco-projekt ten uitvoer te leggen, werd er een hetze- kampanje tegen de socialisten ontketend zowel door de Volksunie, de P.V.V. en de C.V.P. als door de grote dagbladpers. De multinationale oliemaatschappijen bewezen hun grote invloed. Eens te meer stonden de socialisten alleen in de strijd voor het algemeen belang tegen het kapitaal. Inmiddels zijn de ogen van vele landgenoten opengegaan. Het is dan ook de hoogste tijd dat het Ibramco-ontwerp tot stand komt. «lat zondei tijdverlies het Kontrole- en Overlcgkomitce voor de petroleumnijverheid wordt opgericht, dat er meer openbare centrales voor clek- ti iciteitsproduktie die afhangen van de gemeenschap en niet van dc kapitalistische maatschap pijen in het leven worden geroepen, dat de gemeenschap de meerderheid verwerft in Distrigaz. kortom dat gans de sektor van de energie wordt genationaliseerd. Indien de Volksunie en de P.V.V hierin eventueel ge steund door het konservatief gedeelte van de C.V.P.. hopen de ekonomische struktuurher- vormingen zoals voorgesteld door dc socialisten tegen te houden door een centrum rechtse frontvorming dan ver zekeren wij hen dat de rcaktie van de volksmassa's cn van de anti-kapitalistisch ingestelde jeugd van dit land niet zal uitblijven. BERT VAN HOORICK Volksvertegenwoordiger WETSVOORSTEL PIERSON Sommigen hebben reeds de vraag gesteld of wij in ons land rijp zijn voor abortus-verkie zingen. Over de zeer belangrijke materie van de zwangerschaps onderbreking zijn de laatste maanden de posities tussen het kristelijk en het vrijzinnig kamp lijnrecht tegenover elkaar ko men tc staan, zodat de mogelijkheid werd geopperd dat het abortusprobleem we! eens een struikelsteen voor de regering zou kunnen worden. Met de indiening van het wetsvoorstel Pierson (BSP-scna- tor) is de zaak zeer aktueel geworden, omdat het normaal, na een bespreking in de bevoegde kommissie, in de openbare vergadering van de Senaat zal moeten behandeld worden. Het wetsvoorstel stelt o.m. voor art. 353 van het Strafwetboek tc vervangen door -Onverminderd de eventuele toepassing van andere bepalin gen van dit Wetboek, is TO? il jem vruchtafdrijving niet strafb; indien de ingreep is uitgev bij een vrouw die daarin hi toegestemd, door een gent heer. in een ziekenhuis gedurende de eerste twaj weken na de bevruchting: b) indien de voortgang zwangerschap de liehamelij of geestelijke gezondheid van 'y vrouw bedreigt, of indien gevaar bestaat voor misvormi mpE van de foetus». Waarom is de CVP zo geka^tte tegen dit wetsvoorstel -s Enerzijds omdat een van regeringspartners die zich i zoveel andere punten stee"f beroept op het regeerakkoot gemeend heeft een afzonder! «-> initiatief te moeten neme Anderzijds en veel belangr ker omdat de CVP niet k instemmen met de verregaaniqgfT' liberalisering van de abortus. P - De Kristelijke Volkspartij st als eerste principe voorop bescherming van het mensel leven vanaf de konceptie. erkenning van de waarde ieder menselijk leven is één de fundamentele waarvoor de kristen-demoki ten zowel nationaal als inten tionaal opkomen. Zij zijn immers van overtuigd dat dc erkenning de grondslag van het opnemen va menselijk wezen in de mensel ke gemeenschap en ook tot verwezenlijken van die gemec schap. Bovendien is de CVP oordeel dat dc openbare mac in dc eerste plaats de zwakkt moet beschermen tegen indj dueel egoïsme. Onze huidi maatschappij beschikt over a nodige middelen om iec menselijk wezen op te nemen een waardig bestaan waarborgen. De moeder in mag niet aan haar lot word overgelaten, geen gehandicaj mag worden uitgestoten, leven van ieder, verwekt, nu nog niet geboren kind. t worden geëerbiedigd. Deze bescherming door openbare macht moet word omgezet in enkele konkre positieve maatregelen, door noodsituaties en mense ke ellende maximaal kunn voorkomen worden. Deze ma regelen beginnen bij bevordering van een goe voorbereiding op het seksui leven en het huwelijksleven op een bewust en verantwoo ouderschap. Zij moeten ga tot het verlenen van morele materiële hulp aan vrouwen in moeilijkheden of zelfs nood verkeren. Wij denken a onthaalcentra. gezinshulp, k derdagverblijven, adoptie, aa passing van de wetgeving sociale zekerheid, van huisvestingspolitiek enz... Liever dan de «gemakkelijl weg te kiezen, moet openbare overheid voldoet verbeeldingskracht aan de c leggen. De abortuswetgev legaliseren zoals voorgesteld liet wetsvoorstel-Pierson gemakkclijkheidsoplossing k zen en de vrouw die tot d< ingreep heeft laten overga aan haar lot overlaten met psychische problemen. V kunnen ons moeilijk indenk dat een vrouw, een moeder, een beginnend leven dat zij: zich droeg heeft laten wegi men. even apatisch zou blijs als bij een of ander mater stuk dat zij van de hand he gedaan. Wil de CVP dan helemaal geen abortus weten voorwaarde dat de openbs overheid overgaat maatregelen die de moeder- spe en het gezin moet begeleiden, kan de C' aanvaarden dat wordt ovctj gaan tot abortus gewichtige medische redene ni.a.w. wanneer dc voortdur van de zwangerschap het lei of de gezondheid van de vro ernstig in gevaar brengt. Voor de CVP is abortus ge partijpolitiek, maar allereerste plaats een etis probleem, want het gaat onn opvatting over de mens en e waarachtig humane beschavii Vanuit haar krislelijk-huma visie zegt de CVP kordi -neen» aan het wetsvoorst Pierson. HUBERT VAN WAMBEI Arrond. Voorzit Jfrr 1 Plar -G 3" /ani fin- M Plar 5- Van; em 'fin- eM Sn waarbij er angstvallig ge waakt wordt om zich niet te laten verleiden door de wensen van individuen. Het algemeen welzijn primeert. Zo hebben wij aangedron gen op de verwezenlijking van een zwembad. Toen dit afgewezen werd, beloofde men ons een sporthal. Doch hier rijst ook weer de vraag, voor wanneer? In algemene lijn gezien ligt het vooral in de bedoeling van de plaatselijke Volks unie, om de bevolking be tere informatie te verstrek ken. Iedere Erembodegem- naar dient op een efficiën tere wijze rechten en plich ten te kennen en dichter bij het gemeentebeleid betrok ken te worden. Eventuele samenwerking met de oppositiepartijen? Vanzelfsprekend, om niet te zeggen dat de samen werking zelf goed is. Wat rechtmatig js, dient steeds doorgevoerd te worden. Een bestudeerde oppositie, verwezenlijkt heel wat meer en daarbij worden goede voorstellen steeds ge steund. Hoe ziet de plaatselijke VU de fusies? Konkrete maatregelen zijn ons onbekend. Vanzelf sprekend wenst Erembode gem, als gemeente in eks- pansie zichzelf te blijven. Het is erg bedenkelijk te noemen dat de recente goedkeuring van de belas tingsverhoging te Erembo degem, als een eerste stap naar de fusie met Aalst ge zien wordt.. Terjoden zelf, wil beslist bij Erembodegem blijven, doch wanneer puntje bij paaltje komt en er een an dere regeling getroffen wordt, valt het voordeel voor de Terjodenaars eerder naar Haaltert dan naar Aalst uit. U bent voorzitter van h Priester Daensziekenfond! Dit ziekenfonds, aangesl ten bij de Neutrale Land bond, en als ziekenfom niet partij-gebonden, is snelle vooruitgang. Er zi wellicht minder middel! om het te uiten, doch h sociale aspekt dat door d dienstbetoon verleei wordt, is belangrijk. JOHAN VELG! léf iu" egt

De Voorpost | 1973 | | pagina 2