HARD ROCK MET EREMBODEGEMSE EUODCLUB "ORCHID" GROEP BEN JE EVEN VRIJ VOOR CHRIS DAVID? ONTDEK DE TOPJOERNAUSTE SINT-JORIS KREJA OCARINA 7-12-1973-7 Vrijdag 7 december: 19.30 uur: judotraining (hoge re gordels). 20 uur: werkver gadering *t ideetje. 20 uur: pottenbakkenatelier. Instuif open van 16 tot 23 uur. Zaterdag 8 december: Instuif open van 15 tot 20 uur. 17 uur: volksdans. 18 uur: judotraining voor meisjes. 20 uur: grote dansavond met medewerking van oud-leden ten voordele van het werk voor gehandicapten. (Lees hierover meer op deze pagina). Zondag 9 december: 10 uur: judotraining voor jongeren beneden de 15 jaar. 11 uur: judotraining voor jongeren ouder dan 15 jaar. Van 10 tot 1 uur is de instuif open. 14 uur: als 't weertje het toelaat: voetbal. In de namiddag is de instuif open vanaf 15 uur. Woensdag 12 december: Instuif open van 17 tot 23 uur. 17.45 uur: judo-training. 20 uur: rietwerkatelicr. 20.30 uur: muziekklub. Vergade ring van animatieploeg. Donderdag 13 december: Instuig open van 16 tot 23 uur. 18 uur: judotraining voor meisjes. 20 uur: naaiklub. Sint-Joris rot langzaam weg Neen, aan initiatief ontbreekt het in de Sint-Jorisklub niet, doch het gebouw waar ze gehuisvest zijn en deze joelige bende herbergt, begint de laatste tijd werkelijk van zijn pluimen te laten. Verleden week kwam er door het barre weer een lek in het dak met als gevolg heel wat waterschade. Een hoop reserve lidkaarten gingen verloren, 800 fr. postzegels plakten lekker aan elkaar en een berg briefpapier en omslagen gingen verloren. Een grapje dat Sint-Joris al bij al heel wat jcugdklubcentjes kost. Je kan je natuurlijk afvragen waarom men dan dat dak niet repareert, en daar zit het hem nu juist. Momenteel is het huurkontrakt van Sint-Joris zowat ten einde, hierdoor hebben zij geen enkele waarborg inzake het investe ren van geld in herstellings werken. De huisbaas van zijn kant blijkt nog weinig belangstelling te hebben om de gebouwen te houden zoals ze zijn. Een erg vervelende situatie dus. Intussen vond Thérèse er wel een oplossing voor: voortaan bergt ze al het reserve-drukwerk op in plastic zakjes om het te behoeden voor verdere watersnood. Ook voor het olie-probleem vond men in de Sint-Jorisklub een originele oplossing, zoals je weet beschikt men er over een mooie en grote open haard, voortaan brengt ieder lid zijn stuksken kachelhout mee dat dan in het gezellig vuur opsmeult. Als je dus een van deze dagen de gezelligheid van Sint-Joris opzoekt, vergeet dan je deel stoofhout niet A.U.B. Dank je LM TIMARCHA Zaterdagen 8 en 15 decem ber wordt in het labo van de klub de ekologische studie van Aalst verder gezet. In verband met de eerste stap van dit onderzoek, "Het onderzoek van het Dender- water" mag men binnenkort resultaat verwachten. De nomen stalen werden aan een grondig, deskundig onderzoek onderworpen. Hou 22 december vrij, want dan is er in Timarcha de Kersteditie van OILSJT 1900 Zaterdag 8 december te 14.30 uur volleybal SK Nijver seel-Kreja Woensdag 12 december te 19 uur gitaarles en te 20 uur repetitie skiffle group Donderdag 13 december te 20 uur atelier Vrijdag 14 december te 20 uur Grote Belotters- wedstrijd, Inleg 20 fr. Zaterdag 22 december te 19.30 uur Dansavond Zondag 23 december te 1930 uur Filmvertoning "Raad wie komt dineren met Sidney Poitier. Biedt de leden weer een ruime waaier week-end mo gelijkheden aan. Vrijdag avond begint het voor de volksdansers om 20 uur Zaterdag 8 december kan iedereen die niet mee is naar de kaderdag "Drugs" in de Jam-klub te Antwerpen om 15 uur basket spelen en vanaf 16 uur een volley-bal letje slaan, 's Avonds kun nen neofieten danspasjes wagen. Zondag te 10 uur turnles en te 1030 uur D.J. bijeenkomst. Wandelaars zwermen vanaf 13.30 uur over de Zwalmstreek. Ani matieploeg en gitaar- en blokfluitklub blijven lekker binnen. Nog even zeggen dat jij in Dido ook binnenkan dinsdag en donderdag van 19.30 uur tot 22 uur. Woensdag en vrijdag van 19.30 uur tot 23.30 uur en zaterdag en zondag tussen 14.30 en 24 uur. Tijdens de woelige eksamen- periode zullen we het maar heel rustig houden in Ocari na. Er is toch een vergade ring op woensdag 12 decem ber voor de barploeg. Zater dag 15 december rustige instuif (er worden nog enke le gezelschaps- en caféspelen aangeschaft) Ping-Pongkompetitie de wedstrijden van de derde, vierde en vijfde ronde, kun nen reeds gespeeld worden. Wegens de eksamenperiode vergadert de animatiekern niet op 14 december maar op 21 december. Volleybalplein Binnenkort is het dan zover Ook Ocarina zal beschikken over een volleybalplein. Eigenlijk had het reeds moeten klaar zijn in oktober maar de aannemer liep vertraging op en pas twee weken geleden voerde de eerste vracht wagen materiaal aan. Door de vorst liggen de werken echter stil, de graafmachine staat er troostig bij en vormt een besneeuwd akelig sil houet wanneer je 's avonds achter 't Apostelken Ocari na binnenstapt. •Orchid* maakt beslist nog geen deel uit van de popgeschiedenis, want pas een goed jaar terug. het was dan nog onder de naam Tarantula werd de groep onder impuls van Geert De Schrijver, drums. Arnold De Schepper, zang en basgitaar. Walter De Berlan- geer. sologitaar en Marc Van Schandevyl, slaggitaar, allen uit Erembodegem opgericht. Enke le eigen komposities werden tijdens hun eerste stappen op het poppodium gebracht, naast nummers van Alice Cooper. The Who. C.C.R.. Neil Young... Via diverse optredens in de rijke verzameling jeugdklubs in en rond Aalst, kregen zij wat naam. tot zij in mei jl. als winnende groep uit de bus kwamen, en dit van een pop- en folkfestival te Aalst. De groep werd aangevuld met een synthisirer speler, tot zij in augustus jl. voor het eerst voor een groot publiek verschenen, op Kick '73 te Oostende. Na groepen zoals Made in Belgium. Quo Vadis. Stoft', behaalden zij de zesde plaats. Tijdens de popnamiddag te Erembodegem in september jl. liep Orchid met het sukses weg. Luc D'Hondt. afkomstig van de groep State of Mind, intussen gesplitst, kwam inmiddels de popgroep als aparte zanger verrijken, en met hem verrijkte ook het tot nog toe gespeelde genre, alsook de act op het podium. Het muziekgenre ging nu overhellen naar de hard rock met vooral eigen komposities en nummers van Deep Purple. Status Quo. Steppenwolf en Tr°ggs- gen kigurj-jjke licht show. geprojekteerd op een reuzescherm achter de groep helpt mede de nodige sfeer opbouwen. Naast deze licht show wordt er ook gezorgd voor een beweeglijke en overweldi gende show. Popliefhebbers kunnen aan deze groep beslist hun hartje ophalen. Het zit wel bepaald snor met de Chrissen Na Kris De Bruyne, die Vlaanderen aan het overrompelen is en waarmee wij volgende week een, een niet van duistere ondergronden beïnvloed interview brengen, staat daar al een andere Chris (met Ch) te trappelen van ongeduld om de Vlaamse meisjesharten te veroveren. Chris David wil met zijn nieuwe schijf 'Ben je vandaag niet vrij ook zijn plaatsje veroveren onder onze lie verds. Je hebt die zangmikro- be nu eenmaal te pakken of niet Voor hem begon het allemaal al met een biezondere muzi kale legerlichting die gekazer neerd lag te Chièvres. Een luitenant van de Welfare zag het allemaal goed zitten en stelde een orkestje samen met als zanger onze Chris David. Spoedig beperkten de optre dens zich niet meer tot het zuivere Belgische kazerne- werk, maar werd er ook een toernee voor onze "troepen" in Duitsland opgezet. Dus dat zat al snor Maar na de legerdienst kon Chris het zingen niet meer laten. Het werd wel een beetje stil rond hem, maar niet voor lang echter Hij stapte dan ook prompt de Decca-studio's binnen voor een proefopname met het gevolg wild entoesiasme, vlug-vlug een schijf geperst en hops de showwereld in. Zo'n enorme stem kwaliteit mocht men niet laten verloren gaan. Met zijn 'Ben je vandaag niet vrij moet Chris David zeker onze landelijke kon- treien gaan overspoelen. Vanaf december wordt er dan ook een acht man sterke formatie gevormd die hem overal zal begeleiden. Zondag zit hij al in Binnen en Buiten en later waarschijnlijk ook in Singe Sange Jo. Momenteel doktert Chris David nog aan een show die het midden houdt tussen Paul Anka, Tom Jones en Neil Diamond. Dus allemaal een beetje op de Amerikaanse toer Meteen wordt zijn eerste schijf ook uitgebracht in Nederland. Duimen dus maar voor Chris David BOB UITSLAG VAN DE REUZE-JEUGDTOMBOLA VOOR HET LAND VAN AALST ten voordele van het Jeugdwerk in het Aalsterse. Trekking van 17 november 1973 in het Jeugdhuis Ocarina. Winnen een troostprijs de nummers eindigend op het cijfer 0 Winnen een vierkleurenstylo de nummers eindigend op 36 Winnen een koffieset de nummers eindigend op 937 De vijf radio's gaan naar de nummers 46.299; 24.453; 04.807 38.716; 31.105 De vijf fietsen gaan naar de nummers 20.691; 47.799; 04.491 21.7 39; 02.537 De vijf brommers gaan naar de nummers 01.290; 39.331 36.918; 23.353; 14.809 De draagbare kleuren TV gaat naar het nummer 44.010 Prijzen kunnen worden afgehaald t/m 30 december 1973. 12 uur op het secretariaat van de inrichters VERENIGD JEUGDWERK AALST v.z.w. (Ve J.A.), Esplanadestraat 34, te Aalst. Chris David, een nieuwe stem, en wellicht wel een door braak. Wim Decraene, welgekend in Aalsterse middens, treedt pas op zaterdag 5 jan. op in het Kultureel Centrum te Affli- gem, en niet zoals gemeld zaterdag a.s. POLITIE DOET AAN GOODWILL-AKTIE BU DE SCHOOLGAANDE JEUGD Door het stedelijk politiekorps en het feestkomitee van de stad Aalst, wordt een interscholenwcdstrijd ingericht met als tema de •verkeersveiligheid». De wedstrijd die een verhandeling, met als titel «Verkeersveiligheid Gebreken en Oplossingen» inhoudt, richt zich tot de onderwijsinstellingen van het hoger sekundair niveau en gevestigd te Aalst. De beste verhandelingen komen voor 1 maart 1974 in handen van de politic, via de schooldirekties. Een jury, samengesteld uit een vertegenwoordiger van «Via Sccura», VAB, Touringklub, de h. De Roeck, politickommissaris van Ganshoren, de hoofdpolitiekommis- saris Gcrooms, zal de werken beoordelen. Van iedere onderwijsinstelling die aan de wedstrijd deelneemt, zal de student met het hoogste cijfer deelnemen aan de tweede ronde van de wedstrijd. Deze zullen in de feestzaal van het stadhuis een spreekbeurt houden over «Welke zijn volgens U de oorzaken van de verkeersonveiligheid en welke maatregelen stelt gij voor om daaraan te verhelpen? Wat zou er te Aalst zelf praktisch moeten uitgevoerd worden om de verkeersveiligheid te bevorderen Deze mogelijkheid tot direkte inspraak kan voor de winnaar een financieel voordeel opleveren. Een eerste prijs voorziet 5000 fr. De eerste prijs voor de school zelf bedraagt 10.000 fr. Zanger Luc D'Hondt betekent voor de Erembodegemse popgroep Orchid een serieuze aanwinst (Ib) Evenals in 1972 organiseert 't Algemeen Nederlands Ver bond een wedstrijd voor leerlingen van middelbare scholen en voor de werkende jongeren in Nederland en Vlaanderen, onder het motto «Ontdek de topjoernalist(e). Het gaat ook thans om twee groepen van jongeren: jonge ren van 12 tot 15jaar en van 16 tot ongeveer 19 jaar. Groep I leeftijd 12 tot 15 jaar: De opgave luidt, evenals bij de prijsvraag van 1972, het schrijven van een reisverhaal over de indrukken die men als Vlaamse scholier, in Neder land heeft opgedaan, en als Nederlandse scholier in Vlaanderen. Het mag ook een zelf bedacht verhaal zijn, hoewel liever niet. Immers, wat werkelijk is gebeurd, loont zich beter om op papier te zetten. Groep II leeftijd 16 tot 19 jaar: Voor deze groep geldt ook 't reisverhaal (als bovenge noemd), als opgave. Althans, men mag 'n reisverhaal inzenden. Ook kan, evenals bij de vorige wedstrijd, een keuze worden gedaan. De onderwerpen luiden: A. «Wal leert mijn school in Nederland over Vlaanderen?» voor Nederlandse scholieren; b. «Wat leert mijn school in Vlaanderen over Nederland?» voor Vlaamse scholieren. c. «Vlamingen kijken naar Nederlandse televisieprogram ma's» voor leerlingen uit Vlaanderen; d. «Nederlanders kijken naar Vlaamse televisieprogram ma's» voor leerlingen uit Nederland. Bij de laatste twee onderwer pen wordt aangetekend o.z. dat deze televisieprogramma's niet overal kunnen gevolgd worden. Voor de ontvangst van de Vlaamse programma's ligt de grens ongeveer tot aan de lijn Rotterdam-'s Herto genbosch, derhalve in de zuidelijke provincies en Zee land is de B.R.T. te ontvangen. Omgekeerd is het ook niet mogelijk in geheel Vlaanderen de N.O.S. te ontvangen. De tekst dient in 3-voud (ongeveer 2 tot 5 bladzijden kwartoformaat, liefst getypt) vóór 1 januari 1974 ingezonden te worden aan: Verbondsbureau A.N.V.. Surinamestraat 28. Den Haag, of A.N.V. Vlaanderen, p.a. Jan Van Rijswijcklaan 28, 2000 Antwerpen. De uitslagen worden in het begin van 1974 door een jury bekendgemaakt, en de be kroonde stukken in «Neerlan- dia» opgenomen. Voor elk van de groepen wordt een hoofdprijs vastgesteld: een driedaagse reis. of naar Nederland, of naar Vlaande ren. voorts worden boeken beschikbaar gesteld als aan moedigingsprijzen. De disk-jockey-wedstrijd zondag jl., ingericht door het HRITO en 69 Volt te Aalst kende een sukses. De jury hierboven op de foto, Ronny Van Pottelberghe van het Nationaal Verbond van D.J.'s, Etienne Rossel, 69 Volt, Paul Van de Wijngaerde, HRITO, Clark De Spiegeleer, HTITO en William De Bruyn, Vriendenkring HRITO, hadden de handen vol werk. (LB) Het pottenbakkersatelier van jeugdklub St.-Joris te Aalst draait letterlijk op volle toeren. (JDL)

De Voorpost | 1973 | | pagina 7