DE SPORT IH HET NIEUWS EXPLOOT VAN MAURITS DE SCHRIJVER, RESULTAAT VAN TALENT EN OVERLEG Leedse backs stoorden tweemaal GEEL EN ROOD mimi imm NAT. mm ft OCH/58963 BEV0RDERIN8 1® provinciale KEMZEKETE OMZEILEN KLIP deinze - s.k. aalst o-o ^PROVINCIALE 3®PR0VINCIALE Terjoden uit koers 14-12-1973 -11 DENDERLEEUW FC 2 E. AALST 2 Eendracht Aalst is er op F.C. Denderleeuw in geslaagd een hope'oos lijkende situatie met twee flitsen van de briljante voet baller die Maurits De Schrijver is, te redden en om te zetten in een meer dan verdiende puntendeling. De clubleiders van de witzwaiten waren er immers na de onverwachte 20 achter stand van de eerste helft van overtuigd dat men tegen het wils krachtige Denderleeuw geen ge'egenheid meer zou krijgen om dat verschil goed te maken. Met het exploot van Maurits van Harry De Roos. «De dek- De Schrijver heeft men op- king van de verdedigers was nieuw kunnen vaststellen in zo goed verzorgd dat het dwaas zou geweest zijn de bal in het pak te laten vallen. Er was geen muur opgesteld, waarschijnlijk omdat de bal ver van het doel en schuin ten op zichte ervan lag. Harry heeft een gebaar gemaakt, is even uitgeweken zodat zijn bewaker hem volgde en zo is er een opening ontstaan, waarin ik het leder met alle kracht naast Maturo (Eendracht Aalst) in een duel gewikkelt met Van den Porseele (jdl) doelman Verhulst heb getrapt». De algemene indruk na de prestatie van Eendracht Aalst was, dat de witzwarte Aalste- naars een sterk uitgebalanceer de ploeg hebben, die technisch onbetwistbaar boven de tegen partij uitkwam. Die som van bedrevenheid, rijpheid en on dervinding verheft Aalst onzes inziens boven tegenstanders als Oostende, Bergen en Zottegem. Voetbal is echter geen vak waarin de kwaliteiten volgens wiskundige exactheid tot uiting komen, maar waarin het rende ment wel van veel (ook mense lijke) factoren afhangt, zodat niet altijd het knapste geheel tot kampioen wordt gekroond. Het Eendracht zoals men het dit seizoen al zo vaak heeft be wonderd, lijkt ons niettegen staande de theoretische ver zwakking van de aanval completer dan vorig jaar. Het offensief meergewicht dat het duo Arnolis - De Schrijver ver tegenwoordigt, lijkt voldoende om het vertrek van Rudi Haleydt te compenseren. Aalst heeft wellicht op Dender leeuw veel supporters terugge vonden die weer de weg naar het Pierre Cornelisstadion zul len inslaan. In verband met het rijverbod op zondag heeft Eendracht in over leg met Puurs besloten, die wedstrijd zaterdag 15 decem ber om 14 u. 30 te spelen. We hebben het gevoel dat de ploeg in de huidige conditie Puurs zal overwinnen. Guy Van Leuven Enkele spektakulaire tussenkomsten van de Denderleeuwse doelman Verhulst benamen de Aalstenaars doelkansen (jdl) Maturo (E. Aalst) knalt naar doelman Verhulst die nipt redt (jdl) welke mate het talent van één speler het verloop van een wedstrijd kan bepalen. De ploeg van Eendracht was im mers na het voor vele Aalste naars als «buitenspeldoelpunt» geldende goaltje van André Hoeylaerts even moreel ontred derd. Dank zij de vaardige uit voering van een samenspelbe weging met Aldo Maturo en een perfecte traptechniek op en bewegende bal kon Maurits De Schrijver van zeer ver een eerste doelpunt scoren. Daar voor was evenwel de uitspraak nodig van de grensrechter die, tegen de mening in van talrijke plaatselijke supporters, katego- riek een gebaar deed dat de bal in het doel was geweest. Maurits De Schrijver zelf was niet zeker van zijn stuk bij de fase. «De bal beschreef een driehoek toen hij tegen de ijze ren steun of de dwarslat kwam en ik kon onmogelijk zeggen dat hij over de doellijn was ge weest Ik heb onmiddellijk naar de grensrechter gekeken en gezien dat hij het doelpunt gel dig verklaarde». Over zijn even fameus vrij- schopdoelpunt vertelde de Aal- sterse superster dat hij hard had geschoten na een teken V.C. JONG LEDE - HAMME 3-0 Ondanks een overdonderende veldmeerderheid, zou Lede meer dan een half uur moeten wachten op... back Mare D'Hondt om dat overwicht in een doelpunt om te zetten. Nadat Hillaert er in de tweede helft 20 van maakte was het andermaal een achterspeler, Robert Van Den Driessche, die de eindcijfers zou vast leggen. Voetbalkalender voor zaterdag 15 en zondag 16 dec. 1973 Eendracht Aalst - Mons (15-12 te 14.30 u.). Jong Lede - Racing Wetteren Kemzeke - SK Aalst Terjoden - Nieuwerkerken Doggen - Erpe W. Moorsel - SK Erembodeg Mere - S. Moorsel Bavegem - Herdersem Wieze - Hofstade Voetbaluitslagen FC Denderleeuw - Eendracht Aalst 2—2 Jong Lede - VW Hamme 30 Deinze - SK Aalst 00 Terjoden - Sp Geraardsber- gen 33 St.-Lievens-Houtem - SK Erembodegem 12 Denderhoutem - W. Moorsel 2—1 1—2 0—2 2—1 2—1 Wichelen - Hofstade Ede - Gijzegem Moorsel - Berlare Herdersem - Oudegem Petanquekfub APOLLO Geeraardbergsestraat 100A Vrijdag 14-12 Winterkompeti- tie Iris - Apollo, B vertrek te 19 u. Zaterdag 15-12 Winterkompeti- tie Mistral - Apollo A, vertrek te 15 u. Zondag 16-12 Kiekentornooi te 15 u in het lokaal. Zaterdag 22-12 Ledentornooi te 20 u. in het lokaal. De bezoekers beseften nog niet helemaal dat de start geblazen was, of Collijns stuurde Chris- liaens in de diepte die, alleen voor doel, recht op Vlaeminck knalde. In de 6e min. probeer de Collijns hetzelf maar vond opnieuw doelman Vlaeminck op zijn weg. Nadat Tuyaerts en De Ruyck nog eens van ver hadden ge probeerd, ging Mergeay in de 20e min. drie man voorbij en besloot centimeters naast. En wie zich mocht afvragen wat er intussen aan de over zijde gebeurde, kunnen we kort zijn: niets Het zou overi gens tot de 32e min. duren vooraleer Hamme een aanval kon opzetten, die naam waar dig. En meteen ging de alarm bel De Leedse achterhoede schoof naar voor om Freddy Scholiaert in de buitenspelval te lokken, maar de «kromme» ging door en kwam oog in oog met ex-ploegmakker Van Bo ven, die hem echter de bal af snoepte. DJ was meteen een vingerwijzing voor de Lede naars dat er met Scholiaert niet mocht gelachen worden De Aalstenaar vormde 'n voorhoe de op zichzelf, en de weinige keren dat Hamme even uit de Leedse omknelling geraakte, hadden de Leedse achterspe lers de handen vol met de snelle en beweeglijke Schol iaert ATOOMSCHOT Vlak na de doorbraak van Scholiaert zou Mergeay met het hoofd scoren, maar scheids rechter Lavent keurde, op ad vies van zijn grensrechter, het doelpunt af wegens twijfelach tig buitenspel. Achterspeler Mare D'Hondt uit te zijn ontevredenheid om deze beslissing, op een speciale ma nier vanop minstens 35 m. bracht hij Lede op voorsprong, met een werkelijk atoomschot in de winkelhaak. Nadat Van Den Driessche een gele kaart had gekregen voor vrijwillig handspel, kwam de rust met een 10 stand die voor Hamme gevleid was. De tweede helft begon vrijwel identiek zoals de eerste Col lijns zette drie man in de wind. trok voor en Mergeay besloot met een kopbal tegen de dwarsligger. Even later had de Mechelaar andermaal pech toen hij helemaal alleen de Hamse verdediging oprolde en naast de uitgelopen doelman nipt naast besloot. Nadat Van Boven vervangen werd door De Heldt (wegens kniekwetsuur) stuurde in de 66e min. Collijns de bal naar Hil laert die de stand op 20 bracht. Hamme verving nog Peeters door Van de Velde maar was als ploeg zo onbeduidend zwak, dat Theo De Heldt met ver- kleunde handen het veld mocht veriaten. Acht minuten voor tijd liet Tuyaerts zijn plaats aan De Cuyper en tijdens de laatste mi nuut stormde Van Den Dries sche nog even naar voor en stuurde een kopbal van Mer geay met het hoofd tegen de touwen 30. Voor Hamme waren de cijfers zeker niet te zwaar. Lede was ruim een klasse te sterk en overklaste in alle onderdelen de Wuitens, waarbij enkel Scholiaert boven de middelmaat uitstak Langs Leedse zijde mag de hele ploeg vernoemd worden voor een kollektief goede ver richting, waardoor de groen- witten blijkbaar voor goed op weg zijn, zich uit de gevaar lijke zone weg te spelen. MARCOLE S.K. Aalst speelt zondag 16 december de tweede uitwedstrijd in veertien dagen ue komende ontmoeting heeft plaats te Kem zeke, de ploeg die momenteel de leiding heeft in eerste pro vinciale. Dit geeft meteen een idee van de moeilijkheidsgraad van die konfrontatie voor de Aalstenaars. Trainer Willy Bellon is van oordeel dat de maand december voor zijn ploeg zeer belangrijk is wat de verdere ontwikkeling van de kompetitie be treft. We hebben drie uitwedstrijden ten te verzamelen, ben ik er in de maand december. Indien van overtuigd dat S.K. Aalst we erin slagen daarin vier pun- het kampioenschap kan winnen. Het is misschien een drieste uitspraak, maar ik begin er sterk in te geloven omdat ik mij al voldoende rekenschap heb kunnen geven van de kwa liteiten die de ploeg bezit. Volgens de Aalsterse oefen- meester is de wedstrijd op Kemzeke dus een venster op de toekomst voor de oranje-groe nen. Hij meent dat een pun tendeling daar tot de mogelijk heden behoort. In dat geval zou men dus hetzelfde resultaat be halen ais op Deinze, waar Aalst een 00 puntendeling heeft verworven. In zijn relaas van die prestatie ontwaart men de overtuiging van de man die in de waarde van zijn materiaal gelooft In de eerste helft heeft de ploeg op Deinze gespeeld zo als een kampioenenformatie. Zo Resocub Terjoden is even uit de koers geslagen waarin Fons Lockefeer het schip had kunnen loodsen. De 33 uitslag die oe Terjodenaars in de op eigen terrein gespeelde wedstrijd tegen Geraardsbergen hebben behaald, is eigenlijk een halve nederlaag, vermits men daardoor weer terrein heeft prijsgegeven ten opzichte van de ploegen waarmee men wil wedijveren Fons Lockefeer vond allerlei argumenten om die mislukte thuiswedstrijd te verklaren. «Ik geloof niet dat we dit jaar al zoveel tegenkanting op het stuk van de spelomstandigheden hebben ondervonden. Geduren de 25 minuten hebben we in de eerste helft snel en zuiver sa menspel ontwikkeld Geraards bergen had werkelijk geen ver weer en moest tal van doelkan sen toestaan Ik kan nu nog niet begrijpen hoe het komt dat we toen geen doelpunten heb ben gescoord. Door het feit dat Arnold De Kerpel wegens een veiwonding een paar minuten van het terrein is geweest, ont stonden er in de verdediging aarzelingen en daarvan heeft de tegenpartij kunnen gebruik ma ken om uit te lopen tot 12. Toen er dan even na de rust een derde doelpunt bijkwam, heb ik gemeend dat we ver- coraeeld waren. Gelukkig heb ben de jongens tot het einde de veerkracht gehad om te blij ven aanvallen en gelijk te ma ken. Het was hoog tijd. want Gilbert Beerens (die de drie' doelpunten scoorde voor Ter joden) kpn maar twee minuten vóór hét einde het derde in het net duwen In de tweede helft hebben we Leo Van den Steen in het doel opgesteld Niet omdat onze junioresdoelman Lobijn had ontgoocheld. Het verloop van de wedstrijd was echter niet gunstig voor een nieuweling en we vreesden dat hij door de zenuwen zou overmeesterd wor den. Drognée heeft de laatste .vijftien minuten gespeeld, maar hij mist nog kompetitie. De ploeg heeft mij ten zeerste be vredigd. De wedstrijd van zondag as gaat op het terrein van Reso cub tegen Eendracht Nieuwer kerken. Het is een derby-ont moeting die in de streek bij zonder veel belangstelling zal teweegbrengen Guy Van Leuven DENDERHOUTEM 2 W. MOORSEL 1 Door de recente nederlaag te Denderhoutem opgelopen is W. Moorsel in de achtervolging gedrongen. Het is wel zo dat de ploeg momenteel een minder gunstige periode doormaakt, doch trainer Staf Blanckaert maakt zich hierover niet te veel zorgen. Men weet immers goed dat iedere ploeg in de loop van de kompetitie al eens een inzinking moet doorbijten. Bij Moorsel is vooral de score-machine even stilgevallen. De eerste speelhelft gaf Wilskracht te Denderhoutem nochtans een voortreffelijke verrichting weg die door de tegenstander werd gewaardeerd. Wilskracht speelde immers best voetbal maar het kwam er nier uit. Er was zelfs een naar veler mening te licht toegekende strafschop nodig door Cooreman getrapt, om Moorsel op winst te brengen. Na de kampwisseling kreeg Denderhoutem op zijn beurt een elfmetertrap toegewezen, doch De Coninck faalde. Deze misser bracht echter een plotse wending in de wedstrijd. Denderhou tem zette een verwoed offensief in waarbij de Wilskracht-verde- diging meermaals in paniek kwam en in amper een paar minuten tijd evenveel maal werd geklopt. Naast de nederlaag die het moest inschrijven kregen Cooreman, Van Goethem en Van Cauwenberghe geel en Waterinckx rood onder de neus, zodat die wedstrijd nog een wrange naasmaak zal krijgen. Nu zondag speelt Moorsel voor eigen publiek tegen S.K. Erembodegem dat op de jongste speeldag met "de" verrassing voor de dag kwam. Oppassen geblazen dus voor Wilskracht. J.V.H. voortreffelijk de overschakeing vlot was het samenspel, zo van verdediging naar aanval en zo zwierig de herhaalde ritme veranderingen. Zoiets kunnen alleen spelers die technisch be dreven zijn. Er zijn geen doel punten uit voortgevloeid en toch hebben we doelkansen opgebouwd. Zo onder meer toen Norbert Van den Dungen helemaal afgezonderd voor de doelman van Deinze werd ge loodst in plaats van de bal te plaatsen met de binnenkant van de voet, heeft hij hard wil len schieten en de bal is naast het doel terechtgekomen. Hij was nogal onder de indruk van dat gemiste doelpunt. Ook Wil- f ried Van Royen heeft op een bepaald ogenblik de bal op de doellijn geplaatst en in de laat ste fraktie was een plaatselijk verdediger nog even sneller dan een van onze aanvallers. Louis Nevens werd eens foutief van de bal gehouden in het penalty- gebied het ongeluk was dat hij niet viel, maar struikelde, en daarom liet- de scheidsrechter doorspelen. Dat zijn tegensla gen die nu eenmaal tot het wezen van het voetbal behoren. In de tweede helft was de fy sische aktieradius van de ploeg veel korter. Maar dat was ook een normale weerslag na het verbruik van krachten in de eerste 45 minuten. Bovendien is Wilfried Van Royen in de 70e minuut uitgevallen wegens een verwonding aan de enkel, ik heb hem vervangen door Sche- pens. Over de prestatie van aanvaller Louis Nevens was Willy Bellon zeer positief. Ook loofde hij het werk dat door de verdedi gers vooral Rufin Van den Eynde en door Maurits Van Poucke in het doel werd ver richt Zelfs de bestuursmensen van Kemzeke maakten de Aal stenaars hun kompliment voor het geha'te van het spel dat Aalst er ontwikkelde. Guy Van Leuven

De Voorpost | 1973 | | pagina 11