S.E.T.O.K.- VOETBALVERBOND V.K. D'HONDT DICHTER BIJ F.C. MOERSTRAAT MINI-TORNOOI ZONDAGKOMPETITIE NIEUWE WIJK ALLEEN OP KOP ZATERDAGKOMPETITIE F.C. POST LOST DE ROL 4ePB0VIHCIALE NIET GEMAKKELIJK PUIKE DE RIDDER DUIVENSPORT KAMPIOENEN VIERING BIJ «DE SNELLE REIZIGERS» ATLETIEK A.C. EREMBODEGEM HOOPVOL LIEFHEBBERSVOETBAL (lilde KLASSE) De topwedstrijd in de ereklasse, gespeeld tussen Eendracht Wr 'Ie en Den Broek (respektievelijk 1e en 3e in de rangschik king) werd afgesloten met een ruime 51 zege voor eerstge noemde ploeg. Meteen bewezen de Wellenaars over een for matie te beschikken die niet per toeval aan de leiding staat in de ereklasse van het SETOK-verbond. Dank zij deze overwinning staat Eendracht nu met 5 punten voor sprong op de tweede gerangschikte, Denderleeuw, en 8 punten op de derde. Den Broek. Voor de tweede plaats zijn nog een vijftal ploegen in koers, namelijk Den Broek, Denderleeuw (18 p.), Leeuwerik Lede (14 p.) Blauw-Wit (14 p.) en Hofstade (13 p.) Leeuwerik heeft zopas zijn kansen gaaf gehouden in die strijd voor de tweede plaats, door Blauw-Wit te verslaan met 10. Onderaan de rangschikking deed Honda een goede zaak door rodelantaarndrager Kamigas met 02 te verslaan. De Honda- boys staan nu oo de elfde plaats en worden gevolgd door Ju- ven'.us, Manchester en Kamigas. Naar het ons voorkomt, zijn de mctorfabrikanten bezig aan de wederopstanding. Spijtig genoeg moeten ze volgende zaterdag rusten om dan de week nadien Leeuwerik Lede te ontvangen. In de derde klasse heeft V.K. D'Hondt voetballes gegeven aan nieuwe.ing Outer en won er met C8 cijfers Dank zij de voet- balloze zaterdag van leider Moerstraat zijn de Gijzegemenaars nu tot op twee punten genaderd van de leiders. De leiders van St.-Gillis-Dendermonde krijgen zaterdag nog een ekstra vrije namiddag, daar alle ploegen die vorige zaterdag tegenover elkaar stonden, ook nu tegen elkaar spelen. Dit komt doordat de laatste matchen van de «tussentijdse wedstrijden» dezelfde zijn van de eerste matchen van de terugronde. Groen wit en Zottegem spelen nu echter aan huis, respectievelijk tegen M.D.V. en Ressegem, in tegenstelling met de vorige week, toen ze op verplaatsing gingen. V.K. D'Hondt kan meteen van de gelegenheid gebruik maken om samen met F.C. Moerstraat aan de leiding te komen, maar zal dan ook een wedstrijd meer hebben gespeeld dan de Dender- mondenaars, Uitslagen erek asse Amicale - R.D. Denderleeuw 15 Leeuwerik - Blauw-Wit 10 E. Welle - Den Broek 51 Manchester - C. Hofstade 35 Kamigas - Honda 02 0.C. Aalst - J. Welle 1—1 Rangschikking 1. Welle 23 p.; 2. R.D. Denderleeuw 18 p., 3. Den Broek Welle 15 p, 4. Leeuwerik Lede 14 p 5. Blauw-Wit 14 p., 6. C. Hof stade 13 p.; 7. Amicale 11 p 8 O.C. Aalst 11 p 9. St.-Anna 11 p.; 10 F.C. Hoek 10 p., 11. Honda 9 p 12. Juventus 8 p.; 13. Manchester 7 p.; 14. Kamigas 4 p. Programma voor volgende zaterdag St.-Anna - Amicale O.C. Aalst - C. Hofstade F.C. Hoek - E. Welle Kamigas - Manchester J. Welle - R.D. Denderleeuw Blauw-Wit - Den Broek Welle Guy Van Leuven Morta - Drievelden Uitg. Bonanza - Arend 01 Familial - Sparta-73 31 Inno - Nieuwe Wijk 03 Sint-Anna - Stampia 01 OC Aalst - Residence 21 Sint Job Vrij Kalender voor 16-12-1973 Arend - Morta Sparta-73 - Bonanza Nieuwe Wijk - R. Familial Stampia - Inno Residence - Sint-Anna Sint-Job - OC Aalst Drievelden vrij Rangschikking op 09-12-1973 1. Nieuwe Wijk 12-22; 2. Drievelden 11-20; 3. Stampia 12-17; 4 Arend 12-14, 5. Inno 12-14, 6. Real Familial 11-13; 7. OC Aalst 12-13; 8. Sparta-73 12-11; 9. Sint-Anna 12-7, 10. Morta 11-6; 11 Sint-Job 11-5; 12 Residence 12-5; 13. Bonanza 12-5. Weinig verrassingen deze week, al kunnen de nipte overwinnen- gen van Arend en Stampia op respektievelijk Bonanza en Sint- Anna wel als ongewoon beschouwd worden. De twee laatstver- noemde ploegen vechten echter om de staart van de rangschik king te kunnen ontglippen. Verdienstelijke uitslag ook voor Residence dat op zijn beurt OC Aalst aan het beven bracht. Familial draait terug op volle toeren: deze keer moest Sparta-73 buigen voor het meesterschap van de Real-jongens Nieuwe Wijk verschijnt nu aan de top van het klassement, na een nieuwe over winning op Inno, met twee punten voorsprong op Drievelden dat, wegens de staat van het Arend-veld, niet heeft moeten uit pakken tegen Morta. Uitsfagen van 8-12-1973 Hoeksken - Post 21 Heipias - Melckenbeeck 13 Fregat - Leeuwerik 20 ff. FEB - Rimini 20 ff. Kruis vrij Rangschikking op 8-12-1973 1. Melckenbeeck 9-15; 2. Hoeksken 9-15; 3. Post 9-10; 4 Fregat 9-10, 5. FEB 9-10; 6. Leeuwerik 9-7; 7 Rimini 9-6; 8. Kruis 8-5; 9. Heipias 9-2. VK SINT-ANNA - DV STAMPIA 0—1 Tegen een moedig Sint-Anna heeft een gehandikapt Stampia uiteindelijk toch de volle inzet gehaald. DV moest inderdaad vijf van zijn titularissen vervangen, en toen na 10 min. Garcia ge kwetst werd, kon het zelfs geen beroep doen op nieuwe krach ten, zodat voornoemde speler op halve krachten, diende voort te spelèn. Toch was het Stampia dat de forcing voerde met zijn twee spitsen Cobos en Diaz. Sint-Anna. dat kennelijk een gelijk spel beoogde, kon de eerste aanvallen echter suksesrijk opvan gen en begon stilaan ook zijn zeg te krijgen in het spel. In de 27e min- kon Cobos echter de stand openen toen hij een hoge voorzet voor de handen van de Sint-Anna doelman binnen kopte. In de twede helft werd DV bij wijlen met de rug tegen zijn doel gedrukt, maar voornoemde Spanjaarden zorgden te gepasten tijde voor verluchting. Een speciale vermelding verdienen bjj Stampia ook nog Marcel Janssens en Rudy Wastee.'s, die m het middenveld het werk van drieën dienden op te knappen. Deze twee puntjes zouden voor DV wel eens van goudwaarde kunnen zijn. want volgende week wacht hen een zware ontmoe ting tegen «nachtmerrie» Inno. NIET GEMAKKELIJK S. MOORSEL - BERLARE 2-1 Heeft S. Moorsel vorige zon dag zijn leidersplaats met sukses verdedigd dat beteken de Berlare toch geen willoze prooi. De thuisploeg heeft zoals de eindcijfers trouwens laten doorschemeren hard moeten zwoegen om tot dit positief resultaat te komen. Moorsel lukte nochtans het openingspunt langs Temmer man, en men kon deze stand van zaken bezwaarlijk aan vechten. Het had toen al een paar keer fel gedrukt op de Berlare verdediging. De be zoekers lieten zich door dit doelpunt niet uit koers slaan maar zetten zich met verdub belde ijver in de strijd. Niet zonder sukses want de achter stand werd opgehaald. De thuisploeg die het gevaar voor het verlies van een punt ging beseffen wierp zich hals over kop in het offensief en dit resulteerde in het winnende doelpunt na een vrij spannen de vertoning. Nu zondag staat Moorsel voor een niet onge vaarlijk uitstapje. Mere dat insgelijks ogen gooit naar de titel moet in eigen vesting bekampt worden. En dit wordt geen gemakkelijke op dracht. "Schroevers" kunnen te Mere het bewij leveren de meest vooraanstaande plaats waardig te zijn. J.V.H. Met de overwinning op Berlare staat Schroevers-Moorsel momenteel aan de leiding (jdl) HERDERSEM - OUDEGEM 2-1 Oudegem werd te Herdersem op een nederlaag, evenwel met een kleine verhouding uitgedrukt, getrakteerd. Het werd een vrij genietbare vertoning die de kijkers over de ganse wedstrijdduur in de ban van de spanning hield. Zeggen we al direkt dat Oudegem om deze nederlaag niet hoefde te blozen, want het stapte met veel verdiensten uit het veld. De eerste speelhelft werd de partij op een hoog peil getild en gekruid met de drie doelpunten. Oudegem kwam op winst uit een strafschop door Christiaens feilloos getrapt. In een tamelijk hoog tempo en tegen een versterkte afweermuur zou de thuisploeg er dan toch inslagen de situatie recht te zetten. De Ridder die zich al van meet af aan als de boeman van de bezoekende verdediging had aangesteld en ook al eens dichtbij een doelpunt was gekomen, had uiteindelijk dan toch sukses. Hij bracht de thuisploeg niet alleen op gelijke hoogte maar deed de vesting nogmaals in elkaar storten. Na de kamwisseling heeft Oudegem zich fel beijverd om nog een punt mee te kunnen graaien doch de Herdersem verdediging bewees toen eens te meer haar degelijkheid. Op de komende kompetitiedag reist Herdersem naar Bavegem. Gelet op de goede konditie waarop de ploeg momenteel drijft en het zelfvertrou wen dat men met de recente zege meekreeg moet deze verplaatsing tenminste de halve inzet opbrengen. J.V.H. Zondag e.k. is het weer zover: AC Erembodegem is weer op de inrichtende toer Er is de laatste jaren een enorme ommekeer vastgeste.'d in de opvatting over de crossorganisatie m het domein Camu Vijf jaar geleden was het een absolute topper in de Belgische kalender en namen als die van Mohammed Gammoudi. Ameur, Harald Normpoth, Mac Cafferty, Dave Bed ford. Ron Hill, Roelants, Stewart en zovele andere echt heel groten uit de veldloopwereld sierden de erelijst. Het is een publiek geheim dat een inrichting die gekenmerkt werd door spiegelgladde we gen, moeilijkheden met miste vreden atleten op de prijsuit reiking en vooral de startgel- den die de algemene indexaan passingen vooruit liepen één en ander wijzigden in het groot se van het opzet Bovendien werd hoe langer hoe meer be- die zal vergezeld zijn van Rex Harrison. De Duitsers komen met 16 waarvan de meest be kende kampioen Hiffmeister is en uit Nederland zijn zowel Schout als Scharn van de par tij. Merkwaardig is ook dat Hulst zijn kadetten en scholie ren meebrengt zodat ook deze kategorieën internationaal zijn te noemen. Het is uitgerekend in de jeugdgroepen dat Erem bodegem AC hoopt enkele van de eigen jongeren te zien naar voren treden JMV ZESDE OPEENVOLGENDE STICHELEN ZEGE VAN ST. VAN DER De Koninklijke Duivenmaat- schappij "De Snelle Reizi gers" was in feest ter gelegen heid van de viering hunner kampioenen. Algemeen kampioen werd Frans Schelfhout met liefst negenennegentig behaalde prijzen tijdens het afgelopen seizoen. Verdere uitslag Alex Putte- man, Jos Van Steen, Karei Temmerman, Tombeur-Tem- merman, Georges De Wilde, Frans Schoof, Frans Baeyens, Albert Van der Vurst, Karei Everaert, Roger Jansegers, Willy Jansegers, Maurits luyckx. Algemeen kampioen werd Emiel De Nijs met achtenzes tig prijzen bij de duivenmaat- schappij "Eerlijk duurt het langst". Oude duiven Remi Govaert, Frans Schelhout, Karei Ver- beeck. Jonge duiven Aimé Van Peteghem, Maurits De Smet, Frans Schoof. Jaarlingen Maurits Van Swalm, Albert Bogaert en Karei Temmerman. "Eerlijk duurt het langst" merkenstrijd 1. Remi Govaert 77 punten; 2. Albert BOgaert 55; 3. Ka- rel Temmerman, 55; 4. Mau rits Van Swalm 48; 5. Karei Verbeeck 47; 6. Frans Schoof 43; 7. Maurits Marckx; 8. Maurits De Smet 39; 9. Emiel De Croock 36; 10. Pierre Van Hecke 32; ll.,Aimé Van Peteghem 31; 12. M. Van der Linde 31; 13. Alois Mortens 30; 14. Emiel De Njs 29; 15. Al- fons De Winnen 23; 16. August Van Driessche 21 17 Henri Everaert 21 18. Karei Everaert 19; 19. Maurits Vermoesen 16, 20. Gust Van Gijsegem 15; 21.Gustaaf De Wolf 14 en 22. Jozef Van Der Meirsch 14 punten. Albert Van Der Vurst, Achiel Blondeel, Tombeur-Temmer man, Albert De Vroe, Omer De Winne, Cyriel Van Lom- bergen, Jos Van Huyck en Jos Van Dorpe ontvingen een premie om de helft der vluchten te hebben gespeeld. J.D.L. lunyti uwe IIIOCI UC- wezen dat spektakel van de Ondanks de afwezigheid van zijn traditionele winnaar Dirk Van bovenste plank gebracht wordt den Berghe (eksamen) heeft E. Aalst in de veldloop te Hekelgem Hnnr w.ö, ..li* n0g een |aureaat gekregen. Pupil St. Van der Stichelen schreef er zijn zesde opeenvolgende zege in. Een revelatie bij de miniemen was de zopas aangesloten Johan de Saedeleer die ongeveer een maand geleden in de scholencross al de aandacht op zich had gevestigd. De Sadeleer die nu aan zijn eerste officiële veldloop toe was eindigde tweede en de ook pas aangesloten Guy Herssens werd achtste. Door het feit dat de eksamens aan de gang zijn waren de meeste kadetten en scholieren afwezig. Bij de kadetten kwam de beste prestatie van Hogu Wellekens (18e). Bij de afwezigheid van Van den Berghe werd van Aalsterse zijde alle hoop op Eric De Vree (6e te Deinze) gevestigd, doch staakte wegens een zware verkoudheid de strijd. Eric Vermeir die met de besten mee was verloor een spike en moest zich daardoor met een 25e plaats tevreden achten. Rudi Daeleman werd twaalfde. Bij de juniores bleef Callebaut lang op het voorplan en behaalde een vijfde plaats. Bij de seniores werd Aalst derde in het klubklassement, dank zijj vooral Herman Parmentier (5e na een minder goede start), Palmans (16e) die insgelijks met pech had af te rekenen en M. Corthals. Jef Pollet die zowat in twintigste stelling liep staakte, de strijd omdathij met uitsluiting werd bedreigd door eenj afgevaardigde. De Aalsterse meisjes waren aan de slag te Grembergen waar Carine Van der Meersche (3e) en A.M.: Verpeten (7e) werden. J.V.H. door vier of vijf degelijke at leten, veel meer dan door één vedette die er een one-man show van maakt. De degelijke atleten hebben inmiddels reeds hun deelname bevestigd want van Belgische zijde mogen we van de inrichters de namen be kend maken van Mare Smet. de grote revelatie van het zomer seizoen die de laatste weken ook in het veldlopen op de voorgrond trad, van Albien van Holsbeek die ook te Erembo degem zijn supporters-met-re genscherm zal hebben, van Schots en onder voorbehoud van Karei Lismont. Wat de in richters ons niet zegden was dat ook Achiel Vaes van de partij zou zijn maar Achiel ver klaarde het ons persoonlijk dat er 9 kansen op 10 hem naar Erembodegem zullen brengen. Van Britse zijde komt zoals steeds omwille van de persoon lijke vriendschapsbanden met één van de inrichters - Ron Hill VRIJ VLAAMS DAMESVOETBALVERBOND VAN S.E.T.O.K. AALST EEN UITSCHIETER VAN MANCHESTER AALST De uitschieter van Manch. Aalst is een van de merkwaardigste leiten van de jongste speeldag ih het Vrij Vlaams Damesvoet- balverbond van S.E.T.O.K. Aalst In de wedstrijd op D N. Haaltert was Manchester met 38 de schotvaardigste ploeg. Uiteraard, alhoewel de Aalsterse meisjes maar met z'n tienen konden spe len, door de onverwachte afwezigheid van een basisspeelster. Ofschoon in de thuisploeg de te Aalst zeer goed bekende Henny Caignau en Annemie De Schrijver liepen en Beatrice Vereecken het ploegspel flink organiseerde, kwam de grotere maturiteit van Manchester spoedig aan de oppervlakte. Lydia Sterck, het meisje met de dubbele zuurstofvoorraad bestreek het voetbal terrein alsof het maar de afmetingen van een handbalveld had en schoof voortdurend a's een zuigerstand in de lengteas over oe grasmat Ze had nog voldoende reserve om na twee goede solopogingen twee doelpunten te scoren. Lea Lowie bediende de Manchester-artillerie zoals in haar glorie dagen en nam 5 doelpunten voor haar rekening, terwijl Georgette Van Unchem nummer acht scoorde. Heizijde werd voor de wedstrijd op leider Outer sterk gehandi kapt door... de examens. Niet minder dan vier meisjes van Heizijde waren wegens eksamen verhinderd te spelen, zodat men het met acht speelsters onmogelijk kon bolwerken en met 50 verloor. Kamillekens hebben na de 17 overwinning op D N. Haaltert 10 punten verzameld en komen stilaan in de buurt van de zeer goe de tegenstanders. Dit lijkt een ideale voorbereiding voor de ont moeting die nu in het komend weekeind gespeeld wordt tegen de leidersploeg van Outer. Te Aalst spekuleert men in zekere mate op de mogelijkheid dat Nicole Bassems en Rita Lafourt door hun BVB-klub Merchtem zullen opgeeist worden, zodat men dan een evenwichtiger verdeling van de krachten in beide ploe gen zou hebben. Een puntendeling zou in elk geval een knap resultaat zijn voor de meisjes van Kamiel Sergant. Uitslagen Egmont - Leeuwinnekens 70: D N miflekens Aalst 17; Zele - Asbeek 20; Outer D N. Haaltert - Manchester 38. Haaltert - Ka- Heizijde 50, Rangschikking 1. Outer 20 p., 2. Egmont 15 p.. 3. Zele 14 p 4. Manchester 13 p., 5. Leberg 11 p 6. Kamillekens 10 p 7. Asbeek 9 p 8 D N. Haaltert 6 p.; 9. Leeuwinnekens 2 p 10. Heizijde 0 p Piogiamma voor zaterdag 15-12-1973 DN. Haaltert - Leberg. Kamillekens - Outer; Zele - Heizijde. Egmont - Asbeek; Man chester - Leeuwinnekens Guy Van Leuven KORPORATIEF VOETBAL GEWEST AALST V.V. BOUW BRENGT LEVEN IN DE COMPETITIE Met het 2—2 gelijkspel dat V.V. Bouw behaalde op het terrein van leider Callebaut, is er nieuw leven gekomen in de kompe titie van het Korporatief Sportverbond van Aalst. Meteen hebben we nu twee leidersploegen, nl. Callebaut en S.A F die samen de eerste plaats delen met beiden 19 punten. Het duel om de eerste plaats kan dus herbeginnen. Wat de wedstrijd zelf betreft, kunnen we wel zeggen dat de Bouw-jongens het gelijkspel niet hebben gestolen. Integendeel, ze hadden zelfs aanspraak kunnen maken op de overwinning, gelet op de geleverde prestatie. De Wiezenaars waren onkenne lijk in tegenstelling met hun prestaties van de vorige speelda gen, en slaagden er dan ook niet in hun wil op te dringen Eve raert en Matthieu bezorgden de bezoekers aanvankelijk een komfortabele 02 voorsprong (12e en 16e minuut), doch oppor tunist Jef Van den Steen kon milderen na hoekschop De tweede helft werd gekenmerkt door een evenwichtiger spel. met doel kansen aan beide zijden. In de 55e minuut konden de Wieze naars de stand in evenwicht brengen, toen Colewaert een straf schop mocht trappen en niet faalde. Bank van Brussel heeft het niet kunnen waar maken in de wed strijd tegen Franke B en moest de duimen leggen met 02 cijfers. Niettegenstaande het feit dat de bankbedienden de ganse eerste helft domineerden, konden ze-dit overwicht niet omzetten in doelpunten. Na de rust bracht Van Laere (Franke) zijn ploeg op voorsprong met en verrassend afstandschot. Een paar minuten later mochten de bezoekers zelfs een strafschop nemen. De doelman weerde af, maar de bal werd in tweede instantie onhoudbaar binnengeknald. Speler Kamiel Van Vaeren- bergh werd nadien nog uitgesloten wegens protest op een scheidsrechterlijke beslissing. Al met al kunnen we wel zeggen dat de beste ploeg heeft ge wonnen en meteen haar kansen heeft gaaf gehouden om een woordje mee te spreken in het titeldebat Franke staat nu im mers met nog slechts twee punten achterstand op de leiders en is nog niet afgeschreven voor de titel. Volgende zaterdag krijgen we opnieuw een groot duel tussen twee titelkandidaten, namelijk S.A.F. tegen V.V. Bouw Zullen de Bouw-jongens er in slagen stokken in de wielen te steken Uitslagen van zaterdag 8-12-1973 Bank van Brussel - Franke B 02 S.A.F - Desso B 5—0 ff. Franke A - V.V T.T.A 2—1 Callebaut A - Bouw 22 Programma voor volgende zaterdag Desso B - Desso A Franke B - Tupperware Bank van Brussel - Franke A V.V T.T.A. - Callebaut A Bouw - S.A.F. Guy Van Leuven

De Voorpost | 1973 | | pagina 12