TITELKANDIDAAT STRUIKELT BIJ GILV0CDAMES VOLLEY HANDBAL EENDRACHT VRIJ AALST ONDER DE MAAT 4e NATIONALE FIRMA P. SCHOLLAERT 14-14-12-1973 In een strijdvaardige wedstrijd is Juvenes Zele nog beduidend tekort geschoten om tite.kandidaat VC Beveren een puntje te ontfutse.en. Dat de Zeienaars op papier weinig kans maakten, deed niets af van de strijdlust waarmee de rood-witten deze moeilijke match hebben aangevangen. Een grotere homogeniteit en gestalterijker maakten van de thuis ploeg een oninneembaar blok dat raad wist met de zeelse aan val,en. Het werd een 158 zege voor de blauw-hemden in de eerste spelbeurt waarna de bezoekers lange tijd gelijke tred hielden Dat Eendracht Vrij Aalst op geen puntenoogst moest rekenen ter gelegenheid van de verplaatsing naar Flémalle, lag volledig in de lijn der verwachtingen Dat de nederlaag echter zo afge tekend zou geweest zijn had zelfs de meest verstokte pessimist niet verwachi. Eenendertig doelpunten incasseren en er zelf slechts zeven aantekenen is echt vernederend. Vooral als men beseft dat de Aalstenaars nog niet zo lang geleden gekend ston den om hun stevige verdediging en hun traag en beredeneerd spel Zaterdagavond tegen Flémalle was hiervan echt niets meer te merken. De Aalsterse spelers stonden zonder «fut» op het terrein en het was duidelijk dat het grootste deel van de spe lers het vertikte zich volledig te geven Voor de Eendrachters wordt het meer dan tijd dat zij het roer omgooien anders wordt de degradatie onafwendbaar. Het is nog niet te laat maar het is beslist vijf vóór twaalf. DE WEDSTRIJD Fléma Ie - E.V. Aalst 317. Reeds na een tiental minuten was do wedstrijd gespeeld. Flémalle leidde toen reeds met 71 en het zag er niet naar uit dat Eendracht nog van plan was iets aan de katastrofale toestand te veranderen. Berustend in hun lot lieten zij Fiémalle toe de score steeds meer hoger op te drijven Bij de rust wees het scorebord dan ook reeds een 154 stand aan. De tweede speelhelft hetzelfde beeld. Flémalle liep steeds maar ver der uit en het duurde tot de 42e minuut vooraleer Aalst langs W. Rimbaut het vijfde Eendracht doelpunt kon aan tekenen. De Walen hadden toen reeds de score opgedreven tot 225. Flémalle kon rustig de score hoger opdrijven en het •waren slechts de jongeren M. Van Den Spiegel en Van Moer- kerke die nog konden scoren. Keeper D'Herde was eerder ma tig maar ook de Aalsterse doel- schoten bleven onder de maat. De nederlaag op zichzelf lijkt ons niet alarmerend maar de manier waarop de Eendracht spelers zich onderwerpen aan de kracht van de tegenstan ders stemt tot nadenken Zater dagavond tegen Avanti Lebbeke zal de oogst eerder schraal zijn of zien de Aalsterse suppor ters toch nog eens het echte Eendracht. Doelpunten Weile- kens 2, Rimbaut 2, Petrée 1, Van Der Spiegel 1, Van Moer- kerke 1. Reserven F.émalle 17 E.V. Aalst 17 De Eendracht reserven volgen gelukkig het voorbeeld niet van het fanion team. Tegen het gereputeerde Flémalle werd een verdienstelijk gelijkspel af gedwongen Na een spannende eerste helft stonden de ploegen steeos gelijk (10—10). De tweede helft zouden de Een drachters zich zelfs even los rukken langs en raakwerpende De Do.ncker en een flinke Van Boxtael. F émalle sloeg echter terug en W Coen zou op pe nalty op enkele seconden van het einde het verdiend gelijk spel afdwingen. Doelpunten De Doncker 7. Van Herrewgehe 1, Van Boxtael 5. W. Coen 4 EVA Sparta na spannend slot. De Spartanen hebben meer moeite ondervonden om de puntjes binnen te rijven dan verwacht. H.C. Herstai staat, aan de hand van het te Aa'st geleverde spel, onder zijn waar de geklasseerd. Inderdaad. Sparta Aalst speel de zondagnamiddag wellicht zijn beste wedstrijd van het soizoen en toch moesten de tal rijke Aalsterse supporters tot het eindsignaal wachten om de verlossende zucht te kunnen slaken De wedstrijd. Sparta Aa st 14 H.C. Herstal 13 Beide ploegen hanteerden de tegenaanval zodat de toeschou wers een zeer genietbare eer ste he ft te zien kregen. De score ging zeer verdeeld op en uitgenomen oe 42 stand na C min. spel zou geen enkele piceg e; in slagen tot meer dan één doelpunt uit te lopen. Na 21 min. cpe.' stonden de. 88 cijfers op het bord en dit werd meteen de ruststand Onmiddel lijk na de rust wist Herstal uit te lopen tot 89 maar een goed geïnspireerde Verbestel zorgde ervoor dat 10 min la ter Sparta Aalst leidde met 119. Zoals later bleek zou dit het keerpunt van de wed strijd geweest zijn. Sparta Aa'st begon de wedstrijd nu stevig in handen te nemen en het snelle Herstalse spel werd afgeremd De Wapenmakers wilden echter niet begeven doch nooit meer zouden zij erin slagen op gelijke hoogte te komen. Met nog 7 min. te spelen zou M. Lootens er 14 12 van maken en de volgende minuut legde Herstal de eind stand vast (1413). De reste rende 6 min duurden echter een eeuwigheid voor de Aals terse supporters. Sparta schoot onnauwkeuriger en Herstal han teerde zeer vlot de tegenaan val, zo vlot zelfs dat enkele seconden voor het eindsignaal drie Herstal spelers alleen voor keeper Van Delsen opdaagden. Deze kon gelukkig het gevaar weren en aldus een verdiende Aalsterse overwinning veilig steiien. DOELPUNTEN Van Delsen 2: Troch 2; Lootens 3; Verbestel 5; Van Den Berghe 2; Mens 1 EVA J. Meert gekwetst Tubantia 10 Rosis - Aa st 29 Deze uiterst gemakkelijke over winning van titelkandidaat Ro sis Aalst zou vlug vergeten zijn ware het niet dat de Aalste naars reeds na een vijftal mi nuten topspeler J Meert ver loren wegens vingerontwrich- tir.o. Tegen het zwakke Tuban tia betekende deze tegenslag echt geen ramp maar onmid dellijk rees de vraag of Meert vlug genoeg zal kunnen herop treden om in de harde titel strijd geen onverwachte punt jes te verliezen. Aangezien Ro sis- niet onmiddellijk met de sterkste poegen gekonfror- teerd wordt komt al'es wellicht r.og in orde. Toen Meert naar het ziekenhuis gebracht werd waren er amper 5 min. ge speeld en Rosis leidde reeds met C—6. Even geraakten de Aalstenaars de kluts kwijt, zodat Tubantia Ion rep'ikeren (36). Na de eerste verrassing zou Rosis echter opnieuw stevig het roer in handen nemen en onder im- pu s van Wilfried De Boeck en Fr. De Gendt, werd bij de rust reeds een meer dan veilige 718 stand bereikt. Tijdess het tweede wedstrijd- gedecl.e zcu een zeer secure keeper R. Van Snick slechts due maal verslagen worden. Broer C. Van Snick zou als spelverdeler zeer goede ogen- bukken kennen zodat G. Buys regelmatig in schietpositie ge bracht werd. G. Buys zijn scho ten kenden dan ook geen ge- naoe. Fr. De Gendt, in een ui terst schotvaardige bui, zou de score steeds hoger opdrijven Bij het wedstrijdeinde bleek Rosis met de 10—29 stand vre de te nemen want de laatste acht wedstrijdminuten werd er niet meer gescoord. DOELPUNTEN J. Meert 3; Wilfried De Boeck 6; De Jae- gher 1; W. De Boeck 3: De Gendt 8; Van Snick 2; G. Buys 4; De Meersman 3 EVA Wedstrijden voor het weekein de Zaterdag 15-12-1973 20 00 u H.B.C. Ajax - Unif Luik 19.45 u. E.V Aalst - Avanti Leb beke. 18.30 u. H.C. Herstal - Brabo Denderbelle Zondag 16-12-1973 15.00 u. Rosis Aalst - Bras- schaat. 15.00 u. Grembergse - Tuban tia. 15.15 u. Cahottes - Sparta Aalst EVA VC Thunderbirds Berlare 3 Bergougnan Evergem 2 Een nederlaag kon Berlare zich echt niet veroorloven en ondanks het gestalte voordeel van de bezoekers is de ploeg van secretaris Carlier ook aan en ruim verdiende zege ge raakt. Het heeft nochtans aan een zijden draadje gehangen toen de bezoekers een 156 corrigeerden met 915 en 15 17. Onder impuls van Dirk Janssens en Jerry Van de Walle bleef Berlare echter zonder tussenpozen de zwakke achter veldverdediging van de Ever- gemmers teisteren zodat de verwachte tweepuntenwinst er kwam na 1511 en zware 15 6 cijfers. De stand in tweede provinciale B 1. Sifrano St.-Niklaas 15 p.; 2. Adec Baasrode 15 p.; 3. Spectrum Moerbeke 14 p.; 4. Lovendegem 2 w.) 12 p.; 5. Hades Temse 1 w.) 12 p.; 6. Gilvoc 12 p.; 7. Spring bokken Zele (—1 w.) 11 p.; 8. Th. Ber lare 10 p.; 9. Kevers St.-Ni klaas 10 p.; 10. SV Lokeren 9 p.; 11. Bergougn. Evergem 9 p.; 12. St.-Laureins 9 p. Derde provinciale VK DENDERMONDE en Leeu werik LEDE speelden een ge nietbare partij alhoewel de thuisspelers op verre na niet de prestatie benaderden die hen puntenwinst schonk tegen Kuklos Aalst. Van Caecken- bergh en Van Synghel waren de meest opvallende figuren in vlotte 159 en 157 setwinst doch ook de bezoekers had den wat in petto. Beelaert, De Landsheer en Triest liepen ras uit tot 713 en werden niet meer verontrust (915). Een spannende vierde set liet de aanwezigen zich opwarmen aan prangende fasen aan het net waarin Lede (26 en 69) aanvankelijk de sterkste leek doch op 1010 werd bijge- beend door VeeKaa dat zijn reservepotentieel op het veld stuurde. Nog eenmaal kwam Lede de neus aan het venster steken doch zelfs twee setbal- len op 1314 werden niet be nut Dendermonde won met 1614 doch had meer last met Lede dan hen werkelijk lief was. Ninove zou geen partij zijn voor Sport Dendermonde meenden de insiders en toch was het fiere Sport bijna een setje kwijt nadat het de eerste spelbeur- ten overdonderend had gedo mineerd met 153 en 152 als resultaat. De derde set wa ren het de Ninovieters die van plaatselijke vergissingen ge bruik maakten om naar set winst te dingen. De logica werd echter geëerbiedigd zodat met 1614 een nette 30 zege werd behaald. KUKLOS AALST verliest Jan Uvijn voor verschillende weken, wegens gescheurde gewrichts banden opgelopen tijdens de laatste training, doch had des ondanks weinig moeite met VOLT WIEZE dat nergens was en slechts in Troch een vala bele speler vond. 151, 15 3 en 155 waren de setstan den. Patrick Van Landuyt was de beste lokale man. WICHELEN heeft het niet kun nen waar maken tegen Wette- ren dat steeds bleef aandrin gen en er alles voor over had om een katastrofe zoals die van vorig seizoen te vermijden. Na een gelijkopgaande eerste set met tussenstanden 03. 33, 36, 56, 59 en zelfs 1112 bleef groen-geel aan de winnende hand met 1115. Ondanks een gave wedstrijd van Hans Verstraeten en Deni! Van Hauwermeiren waren d< Wetteraars te sterk (515 ei 815). Ook Erik Schotte weer de zich als een duivel in een wijwatervat doch hij werd te weinig bediend om stukken te maken. DAMESVOLLEY VK GILVOC heeft voor de pre sentatie van het weekend ge zorgd door Baripo Watervlie met 31 huiswaarts te sturen Na een eerste set waarin Gil voc weinig geluk kende aan het net, domineerde de Den dermondse meisjesploeg de drie volgende sets op meester lijke wijze, zelfs in die mate dat achterstanden van twee ei zelfs drie punten werden opge haald en omgezet in klinkendi overwinningen. Gans de ploe<_ met De Kinder, De Bakker. De Coster, De Vriese, Spittaels Hoogewijs en Halet verdien een bijzondere vermelding krijgen. «Er zullen hier i koppen vallen» zei ons traine Van Synghel en laat het noc gezegd zijn in een entoesiasti bui. de wijze waarop de Gil vocsters korte metten maaktei met die toonaangevers uit eer ste provinciale laat zeker he beste verhopen. Leider Argos WAARSCHOO' keek raar op toen het werke lijk van het kastje naar de muu werd gespeeld door een vinnij BERLARE dat setwinst afdwon* met 156 cijfers. Nadien gin gen de plaatselijke meisjes we pingelen en daarvan maakter de bezoeksters gebruik om no< met 915, 915 en.. 115 t< eindigen Goede wedstrijd vai de Thunderballmeisjes wat wel op wijst dat ze meer hun mars hebben dan ze a hebben getoond. JUVENES ZELE won op eigei veld van Moerzeke met De setstanden bleven zowe voor onze zeelse corresponden als voor ons een raadsel. ADEC BAASRODE ging met op gepoetst moreel naar Elversel* doch liep er op een gasbeb De adecmeisjes waren nergen en liepen er een logische ne derlaag op. Het begon nochtan goed want met enkele moof bewegingen word het 25 en 155. De volgende set eindig de op 1510. De derde spel beurt bleef Adec tot 99 lijke tred houden, had toei een memorabele inzinking ei gedaan (159). Wedstrijden voor dit week-end Zaterdag 15 december 14.00 u. Adec Baasrode - 1 Moerbeke (D) 14.30 u. Aalst - Gevoc Geraardsbergen (D) j 15.00 u. J.W. Wetteren - Berlare (D) 15.00 u. Kangoeroes Aalst - Meteors Erwetegem i 15.00 u. Spectrum Moerbeke 1 Springbokken Zele 15.00 u. Wieze - Denderleeuw 15 30 u. Jong Zelzate - Juvenes Zele (D) 16 00 u. Lebbeke - Haine-St Pierre 16.30 u. VK Aalst - Wemmei 16 30 u. Adec Baasrode - SV Lokeren 17.00 u. Hades Temse - Thunderballs Berlare 17.30 u. Wetteren - Kuklos Aalst Zondag 16 december 09.30 u. L. Lede - Sport Dendermonde 10.30 u. Juvenes Zele - Rodenbach Ledeberg 10.30 u. Bergougnan Evergem] Gilvoc 10.30 u. Inco Beveren - Gilvoc (D) 11.00 u. Wichelen - VK Dendermonde GD 135 MINUTEN ZONDER BELONING Zeker, het is een verrassende nederlaag geworden voor titelkai didaat VK Aalst op het ogenschijnlijke zwakkere Thier Bra Kontich doch vergeten we niet dat de Antwerpenaars op enkel weken van de staart van de rangschikking naar de 4e plaat zijn opgeklommen en eveneens na een schitterende partij m< v.otte 3—0 cijfers van Rapic St.-Niklaas hadden gewonnen Aalst nam in Kontich nochtans een goede start (05), een scor die geruime tijd op het bord bleef om dan langzaam tot 5- te komen. Vooral langs een sterk aanvallende Van Landuyt e de bloks van Rasschaert slaagden de bezoekers er in de eersf set te winnen (1115). In de tweede set begon Kontich met een beter georganiseerc verdediging en hierop beten de Aalstenaars zich de tanden stu 158 was de setstand en 11. De derde spelbeurt zag een ander Aalst op het veld. Paul Philips en Bruyneel kwamen in de ploeg, en mede door Yves Francken. die door listig ge plaatste aanvallen de meest renderende aanvaller was. kwam VK weer op voorsprong De verdediging van Kontich was echter te sterk en het moet ge zegd. de thuisjongens hadden ook het geluk aan hun zijde... harde aanvallen werden in ver dediging met één hand geno men en kwamen derwijze bij de spe verdeler dat die er nog wat kon van maken. Ook de blok- buiten taktiek van Kontich ver richtte wonderen en 1510. Coach Van Mol geloofde ech ter in de opstelling van de vorige set en na een half uur duienoe uiterst evenwichtige en spannende strijd kwam blauw wit weer op gelijke hoogte (1 -15). Men moet ijzersterke zenuw* hebben om in zulke hekse ketel het hoofd koel te houde Aalst nam ze'fs een 913 voo sprong zodat zelfs de mee fervente thuissupporters ge* frank meer gaven voor de ka sen van hun ploeg. T B. Ko tich oordee'de echter ander Moreel gesteund door enke gemakkelijke puntjes, geit spee de zaterdag j.l. uitsluiter lange één zijde mee. kwamt de gastheren naar een 16 nipte celeege en 32. Doze v/edctiijd duurdè 2 uur vi.fiien minuten Zaterdag 15 december in zaal van Black Boys charm) speelt V K. tegen roe lantaarn Wemmei., en dit twee verplaatsingen en TWE nederlagen. GD De Moorselse K.A.V.-vrouwen hielden hun jaarlijkse feestnamiddag (jdl) met de mooi combinerende Beveraars. Tot 77 akteerden de jongens van voorzitter De Smedt evenwaardig met hun gerepu teerde tegenstanders, doch toen die even op het gaspedaal drukten was het zeelse lot beschoren (1510). Ondanks een puike prestatie van Julien De Saeger en Hubert De Rijcke kwam er geen eerreddertje op het bord want ook in de derde set bleven de Waaslanders de betere om af te sluiten met 159, Wel een zwaar verdict voor de moedige Zeienaars doch het is een feit dat aan het drieman schap St.-Amandus Gavere - Meteors Erwetegem en Be veren weinig kruid gewassen blijkt. De inhoud van de huidi ge eerste provinciale is trou wens zo dat verrassingen in verband met de drie hoger ge noemde ploegen praktisch uit gesloten zijn. VC Egmont Zottegem 3 VC Kangoeroes Aalst 0 Een zeer zware nederlaag is Kangoeroes Aalst te beurt ge vallen op het terrein van Eg mont Zottegem, een team dat normaal in de mogelijkheden van de Aalstenaars moet lig gen. Tijdens de eerste en twee de set waren de bezoekers on bestaande (151 en 154) doch toen in de derde set de stand een gelijkaardige cata strofe opging (104) kwamen de springbeestjes langzaam puntje na puntje, weer bij. In een typische Kangoeroestijl kregen de dapperen uit de ajuinenstad een eerste setbal (1014) doch een verrassende inzinking weerhield hen van een daverende ommekeer. Met 1614 viel het hard verdict op de bezoekers. De ploeg was enigszins verzwakt door de af wezigheid van Mark De Brul, afwezigheid zonder reden is in de huidige fase van de volley- sport niet meer duldbaar, en Prosper Van Caelenbergh, wordt niet meer opgesteld in de hoofdwedstrijd wegens af wezigheid op training. Bij de Kangoeroes is men al verzoend met de triestige wer kelijkheid in degradatiesfeer te leven... dat is nochtans voor verschillende spelers geen re den om er de brui aan te ge ven. Het is in moeilijke omstan digheden dat men de «echte» leert kennen. Tweede provincia'e VDK Lovendegem - Springbokken Ze!e Hagelbuien en een venijnige wind maakten het de spelers onmogelijk deftig volley te le veren zodat de scheidsrechter beslistte de wedstrijd te schor sen. V.K. Gi voc 3 St.-Laureins 0 Trage wedstrijd waarin Gilvoc, zonder werkelijk groots te zijn, steeds de bovenhand had en eigenlijk niet zo veel tegen stand kreeg van een ploeg die werkelijk training ontbeert. Tijdens de eerste helft speel den Paul Vercauteren en No bels zich werkelijk de ziel uit het lijf om de thuisspelers in een koude bastionzaal naar een verdiende 1510 te lood sen. Ook de volgende set was Gil voc steeds de meerdere van de zich hardnekkig werende be zoekers die op 1410 een re monte inzetten die echter op tijd gestuit werd door Van Geirt en 1614. De derde spelbeurt tenslotte was St.-Laureins meer de do minante en zou zelfs met 12 13 mooie kansen krijgen om een set te veroveren. Aerts en Vercauteren plaatsten enkele ondoordringbare bloks terwijl De Bock een prachtige diago nale smash lukte uit een moei lijke positie om de blauw-oran- jen met 1513 een verdiende overwinning te zien begroeten. Ook Jerry Burm was als spel verdeler en aanvaller heel pro- duktief. VC Spectrum Moerbeke 1 Adec Baasrode 3 De topper in tweede provin ciale B kreeg zijn beslag in de prachtige sporthall te Moerbe- ke-Waas, het dient wel gezegd voor een matige belangstelling. De-aanwezigen schiepen ech ter een grandiose ambiance die vooral de plaatselijken ophit ste tot een drukking na een 03 achterstand in de eerste set op geplaatste services van Ronny Pieters (73). Onder impuls van Edward Pieters en Rudolf Goossens kwam Adec wel terug, zou zelfs de leiding overnemen op 1011 doch in tremis de set verliezen met 15—13. De raadgevingen tijdens de on derbreking en de inbreng van Karei Derveaux waren twee gro te troeven die coach Mark De Smedt nog in handen had. Een bliksemstart met enkele ge slaagde lobballen van Roger De Braeckeleir had onmiddellijk resultaat (14). Zonder echter vat op de wedstrijd te verliezen moesten de Adeccers toezien hoe de thuisploeg steeds bleef kleven. Op 1014 scheen het echter gebeurd doch een paar onhoudbare smashes van Ward Pieters waren nodig om de stand gelijk te brengen (12 15). Door en stevig blok op de Moerbeekse hoofdaanvaller te plaatsen (De Braeckeleir-Ward Pieters) en een aandachtig en goed verzorgde lage verdedi ging beleefden we een zoutloze derde set (315) terwijl de volgende beurt slechts historie maakte toen de Baasrodenaars een 913 voorsprong lieten teloorgaan (1313) tot De Pauw met twee geplaatste op- slagballen een einde maakte aan een propagandatreffen (13 15) dat verdiend werd ge wonnen door Adec Baasrode. De bromfietser E. Paelsterman uit Lede werd bij een aanrijding te Hofstade, levensgevaarlijk gewond (jdl) Bij de duivenmaatschappij "De snelle reiziger" werden de kampioenen gevierd, (jdl) groot- en kleinhandel In bieren Invoerder Gerol, Steiner, Flora Verastenstraat 2-4 AALST Tel. 053-222.15

De Voorpost | 1973 | | pagina 14