H€R€K INTERVIEW I!,.1 1 VRIJE TRIBUNE OP DE RENFIETS MET PAPFLES K.P. C.V.P. IIIV VIIV1/IIV1/1/1/VI/1/ V H HU VI/1/If 1/ De grootste speciaalzaak van tapijten en tapis-plain TAPIJTEN 1000 m2 toonzalen Schepen Van der Veken «NIET OMDAT JE RUZIE HEBT, LAAT MEN ZIJN VROUW IN DE STEEK». WL m1 P.V.V. B.S.P. V.U. 2 -14-12-1973 De redaktie heeft het recht deze teksten in te korten Het ziet er naar uit dat de Belgische Wielerbond de klok gaat achteruit draaien. Enkele dagen geleden vertelde voorzitter Ceulaers aan de pers aan de pers dat «de jongste kontaktverga- dering met geneesheren, juristen, sportmensen en zo meer, de laatste bezwaren tegen de wielerkoersen voor de allerjongsten heeft weggenomen». Verteld werd dat de minister van Volksgezo^dh«^d opnieuw de toelating zal geven voor die «jeugdwedstryden». Vanaf... twaalf jaar zullen de jongens mogen koersen. De meisjes moeten de leeftijd van zestien jaar bereikt hebben. Andere details er zijn drie kategorieën en de wedstrijden zullen op dezelfde dag en eenzelfde omloop betwist worden. Publiciteit dragen is verboden, zodat geen enkele dreumes ook nog voor sandwichmannetje (of -vrouwtje) kan spelen en omdat de BWB niet wil dat de «zaak» geëxploiteerd wordt, mag het toegangsgeld niet hoger liggen dan 20 fr. •Sporta», de vereniging die de sportbeoefenaar wil beschermen, steigerde toen ze het nieuws vernam. Er werden door de verantwoordelijken een heleboel tegenargumenten geformuleerd waarvan we de voornaamste «kondènseren». Zegt men alhoewel volgens medische adviezen de wielersport voor jongeren kan georganiseerd worden zonder schade voor de gezondheid, kunnen deze kinderen toch lichamelijke letsels oplopen, indien ze worden opgejut door supporters en ouders voor wie alleen de zege telt. Bij de leeftijdsgroep van 12 tot 16 jaar is, omwille van het gebrek aan zelfkontrole en een onvoldoende besef van het gevaar, de frekwentie en de gevolgen van valpartijen veel groter dan bij volwassenen. Waar het gaat om menselijke waarden, pleit Sporta, is het laatste woord niet aan de medische wetenschap. Aan de ene kant beschouwt de BWB deze wielerkoersen voor miniemen als een menselijke waarde men gebruikt zelfs het woord «wlelerschooi», en aan de andere kant biedt de mentaliteit van het wielermilieu geen enkele garantie voor een menswaardig verloop van deze wedstrijden. Sporta stelt zich de vraag of men niet gaat terugkeren naar de mensonterende kinderkoersen van enkele jaren geleden met doping, omkoperij en andere wansmakelijke ingrediënten. Toen heeft de overheid er radikaal een punt achter gezet. We citeren letterlijk «Wij herinneren ons nog hoe opgehitste fanatici, onder wie de eigen ouders van sommige kinderen, deze kinderen dwongen om zich te drogeren. Hierover bestaan gerechtelijke dossiers. We hebben geen enkel argument om aan te nemen dat de situatie in het wielermidden op dit ogenblik anders is. Integendeel. De BWB kan nu tegenwerpen juist daarom willen we deze koersen zelf organiseren. Indien de BWB niet in staat is de menselijke waarden te beveiligen in het volwassen wielermilieu, hoe zou het dan kunnen waar het gaat om zeer jonge en uiterst beïnvloedbare mensen Sporta beweert met klem dat een en ander alleen het op gang trekken van kompetitiesport op het oog heeft. Kompetitie met talrijke opvoedkundige, fysische, psychologische en sociale gevaren voor de jongeren. Er wordt door de BWB gedreigd met het «laten betw isten van wielerkoersen door jongeren van 12 tot 15 jaar op privé-eigendommen indien er van officiële zijde geen overeenkomst kan bereikt worden. Een verklaring die een beetje naar chantage ruikt. Tot slot suggereert Sporta de jobgeren, die' de wielersport op een gezonde en verantwoorde manier willen beoefenen, aan te sluiten bij een vereniging voor fietstoerisme. Eerlijk gezegd zoals het waait en draait in ons wielerwereldje, moeten we het standpunt van Sporta honderd procent bijtreden, llit gesprekken die we met jonge renners hadden, en uit schrifturen die in ons bezit zijn, blijkt duidelijk dat vooral het gevaar voor doping zeer reëel is. Er zijn «koereurs» die nog nooit op het gebruik van stimulerende middelen gekontroleerd werden, al zouden ze het wat graag zien gebeuren. Het is immers een publiek geheim dat niet alleen profs, die om den brode drankjes, pilletjes en spuitjes in de anden worden gestopt, zich «opfokken». Men moet tijdens de zomermaanden maar eens de kranten openslaan en de lange kolommen resultaten van wielerwedstrijden bekijken om zich een klein idee te kunnen vormen van het aantal jonge mensen dat op de racefiets klimt in ons landje loopt het aantal beoefenaars verrassend hoog op. Te weten dat men toch slechts één kans op duizend loopt om «gekontroleerd» te worden, is geen stimulans om het op «zijn natuurlijke krachten» te doen. Laat op een bepaalde dag over gans het land alle renners fouilleren op het bezit en gebruik stimulantia en de resultaten aan de openbaarheid prijsgeven we zijn ervan overtuigd dat men tot verbijsterende konklusies zal komen. Als men nu ook al kommunikanten op de racefiets gaat zetten, kan dat alleen de uitbreiding van de kwaal bevorderen. Waarop wacht men om papfleskinderen op driewielertjes te laten koersen Hopelijk zegt de minister van Volksgezondheid «njet». Als de BWB dan toch vertoningen op privé-terreinen zou organiseren, dan is hel aan de burgemeesters om dergelijke spektakels op het grondgebied van hun gemeenten te verbieden. M. VAN HAUWERMEIREN Waarom een schepenambt van Burgerlijke Stand Er komt wel wat meer bij kijken. Uiteraard is een schepenambt van Burgerlijke Stand niet bijster spektakulair. het speelt zich allemaal op het administratieve vlak af. Verder ressorteren onder mijn dienst sociale zaken, gezin, huisvesting en vrijetijdsbesteding. Gezien een tekort aan personeel WAAR HALEN ZE HET GELD Er is zeer veel kabaal gemaakt over minister Anseele en de RTT-schandalen. Bij een reeks van bladen kreeg alles wat daar om heen draaide zelfs wekenlang de voorrang op de meest belangrijke pro blemen. Goed, indien Anseele zelfs maar voor de helft schuld droeg aan wat men hem aanwreef, dan moest hij weg. Niet alleen omdat er nog een greintje van wat men politie ke moraal noemt zou overblij ven, maar ook omdat de arbeidersbeweging alles moet weren wat de onkreukbaar heid van haar militanten in het gedrang kan brengen. Maar de vraag die dan onmid dellijk bij de ietwat beter ingewijden moet rijzen, is waarom rechts dan zo voor zichtig zwijgt over een reeks van heren, waarvan nochtans iedereen weet dat zij op een of andere manier met de geldmuur verbonden zijn Is het zo normaal dat men van de direktie van een bank overstapt naar het ministerie van financiën Is er geen wolkje aan de lucht wanneer iedereen zeer goed weet dat minister X of Y in zijn vrije tijd beheerder is van een grote trust Wellicht willen wij het te ver drijven Goed, dan zullen we het over een andere boeg gooien en het over een zeer konkreet geval hebben, waar bij we gerust mogen schrijven dat het niet zo heel ver afligt van wat men de RTT-schan- dalen heeft genoemd. Wat zoudt u denken van een minister die openbare werken zou toevertrouwen aan de laagstbiedende firma, MAAR aan deze firma dan bijkomende werken zou toewijzen, zonder aanbeste ding, en die haar zouden toelaten bij deze bijkomende werken haar schade ruim schoots in te halen Een vergissing of een fout Maar wanneer dit tweemaal gebeurt, kan er dan nog van een vergissing sprake zijn En jammer genoeg voor die minister, is er aan de zaak nog een tweede staartje. Hij komt nl. het feit toe te geven, dat 'n paar van deze begunstigde firma's aan het kiesfonds van de CVP-afdeling waarvan hij de lijsttrekker is, elk de bagatelle van drie miljoen hebben gestort Meteen weet u dus hoe de CVP-Mechelen (en wellicht niet zij alleen in de CVP, en wellicht niet de CVP alleen), bij verkiezingskampagnes zo met het schone geld kan gooien. Maar daarmee kent u nog niet de naam van de minister De meneer in kwestie heet De Saeger. Hij was minister van Openbare Werken en liet zijn foto op reuzeformaat in alle publiciteitskranten afdruk ken. Hij is vandaag minister van Volksgezondheid. Dat er voor de Volksgezondheid in ons land nog zeer veel te doen is om aan de behoeften van deze tijd tegemoet te komen, is voor niemand een geheim. Het komt ons voor dat de kranten, en deze van de CVP in het bijzonder, de openbare opinie een grote inspanning schuldig zijn om na de RTT-zaak ook in een andere richting een kampagne te voeren, nl. voor de gezond making van de politieke mo raal Ray De Smet Voorz. K.P.-Denderm. SCHIJNT OP 17 DECEMBER 1973 TE GENT, HET LICHT OVER HET LAND VAN AALST In 79 brievenbussen van ons arrondissement viel deze week een uitnodiging om op 17 december te Gent hun zienswijze te gaan verkondi gen over wat "anderen" als welzijnsinstrumenten voor onze streek hadden bedacht. De "anderen" dat waren, de administratie van Binnenland se zaken, de technische dienst TOONZAAL TAPIJTEN, 1e VERDIEP MOLENSTRAAT 28A AALST TEL.: 719.03 Vorige week brachten de kranten op de lokale pagina's titels als «Scheur in meerderheid», «Onenigheid in meerderheid»..., dit alles omwille van een drietal onthoudingen bij de meerderheidsgroep te Aalst. Een van de/.e onthoudingen ging uit van een lid van het bestuurskollege schepen Henri Van der Veken. Hiermee kwam duidelijk aan het daglicht dat de schepen niet in het hecht blok van het schepenkollege opgenomen is. Hij staat duidelijk in de kontramine. In de gebouwen van het A.C.V. troffen wij de h. Van der Veken aan, waar hij werkzaam is als expert-hoekhouder voor de V.Z.W. Kristen Werkmansgroep, voor een gesprek. De schepen die voor de C.V.P. het grootst aantal voorkeurstemmen haalt, staat sedert jaren in de beweging. Als geboren Aalstenaar komt hij uit de K.S.A. en K.A J.-middens, terwijl in de familie zelf, vader Van der Veken, medestichter van de kristen-arbciders- beweging te Aalst was. ding en de week van de derde leeftijd dienen zeker nog verder uitgebouwd te worden. Boven dien dienen wij in alle verwezen lijkingen dichter aan te sluiten bij de verlangens van het volk. De man uit de straat, de loonlrekkenden komen niet voldoende aan bod. zelfs niet binnen de partij. Grootse realisaties kan men niet verlangen van een administra tieve dienst, zoals de burgerlijke stand, maar het kontakt van mens tot mens dient zeker onderhouden te worden. 1 1 i.L Wl kunnen niet alle initiatieven uitgewerkt worden zoals ver langd. In dit verband denk ik aan de nict-deelnanie aan de nationale week van de derde leeftijd, deelname die gestrui keld is over administratieve traagheid. Uw direkte betrachtingen De bestaande initiatieven van de week van de vrijetijdsbeste- Is uw recente onthouding bij de stemming over het BPA Beckveld in de gemeenteraad, een uiting van een malaise Een niet open sfeer dateert niet van vandaag of gisteren, doch gaat reeds terug bij de vorming van de huidige bestuursmeerderheid. Het is echter niet omdat je ruzie hebt. dat je daarom je vrouw in de steek laat. zo ook niet met het bestuurskollege. Uit een ver schil van levensvisie groeit weieens een meningsverschil. Mijn onthouding was geïnspi reerd door twee motieven, vooreerst werd ik nooit geraadpleegd door mijn kollega van Openbare Werken over een wijziging van de plannen voor het Beekveld. Mijn tweede obstruktie hield in dat de maatschappij «Veilig Wonen» op 10 januari een aanvraag richtte tot het schepencollege voor het bouwen van sociale w oningen op de gronden van de Siesegemkouter. en dit kwam niet voor op het schepenkollege. Hierin trad men eigenhandig op. Bovendien heeft Aalst een grote nood aan sociale woning bouw. Er zijn nu de moeilijk heden met de Biolley en het Beekveld. De gronden achter het kerkhof zijn bijlange nog niet bouwrijp. Door de toewij zing van de bouwvergunning aan erkende maatschappijen wordt dc gewone man beveiligd, en dat is van belang. Hoc reilt en zeilt het nu binnen het Schepenkollege Spijts de negatie van de rechten als verkozene en schepen, op bepaalde terreinen, en waarvan een zekere spanning de resultante is. dient het bestuurs akkoord nauw nageleefd te worden. Ik blijf de standpunten van de beweging verdedigen. Wellicht komt er een ogenblik van bezinning zodat de stad niet langer door drie. vier. maar door de zes bestuurd wordt. JOHAN VELG HE der provincie, de ekonomi- sche dienst van de provincie, en de provinciale advieskom missie opgericht door de bestendige deputatie. Wat dit denken voor ons arrondisse ment betekent, hebben de lezers van dit blad vorige week kunnen lezen. De "70" zijn de 69 burge meesters van ons arrondisse ment, aangevuld met de 10 parlementsleden. De "uitno digers" zijn de leden van de bestendige depuatie die er aan gehouden hebben, vooraleer hun advies te geven aan de heer minister, ook de "stem uit de streek" te horen. Het is een enige gelegenheid die we niet mogen onbenut laten. Wij krijgen nu de kans te zeggen wat we menen; laat ze ons goed gebruiken. We weten wel dat de burge meesters naar Gent zullen gaan met heel wat "imperatie ven", zoals vb. "ziet dat ge U ginder niet laat doen", "ver koop onze gemeente niet", "Wij zijn finantieei gezond, men moet ons de schuld van de anderen niet doen beta len", "wij willen niet als een verloren wijk in een groot geheel worden", enz. We kennen echter de meesten aan deze burgemeesters per soonlijk en weten dat zij bewust van hun verant woordelijkheid in geweten hun mening zullen zeggen. Zij hebben zich sinds hun ambts aanvaarding volledig ingezet voor hun mensen. Zij lijden mee met hun bejaarden die zij niet kunnen helpen aan een passende huisvesting, aan de zo noodzakelijke aan-huis-ver- pleging, aan regelmatige warme maaltijden, aan een zinvolle vrije tijdsbesteding, aan een aangepaste instelling voor deze onder hen, die lijden aan de eerste verschijn selen van de ouderdomsziek ten. Zij wringen de handen omdat ze de jonge gezinnen niet kunnen helpen met passende diensten als kinderkribben, babysitdiensten, kleuter- oppés, veilige speelplaatsen voor de kleintjes, om dan nog niet te spreken over al de gezinsproblemen die onopge lost blijven omdat dé gemeen te "het niet aan kan". Zij begrijpen het ongeduld van de jeugd wanneer deze haar mistevredenheid uit over het gemis aan ontspannings gelegenheden, aan instuif- en hobbyklublokalen, aan vol waardige biblioteken, enz. Ieder jaar, bij het opstellen van de begroting ergeren zij zich aan hun onmacht, wan neer zij tal van rubrieken de normale opdrachten van een gemeente vermel dend moeten openlaten met de zucht "dat kunnen we niet doen, daarvoor hebben we de middelen niet". Hun wordt nu de kans ge geven aan de bestendige depu tatie te zeggen "hoe zij het zien", "hoe zij het zouden doen, moesten zij het voor het zeggen hebben". Dat zij deze kans dan ook ten volle benutten. Hun mening zal aangevuld worden door deze van de parlementsleden die, vertrek kend van de belangen van de streek, ook hun duit zullen in 't zakje doen. Aan hen nu van te bewijzen dat alle inwoners van de streek hun even lief zijn, om het even in welke hoek van het arrondissement ze wonen. Slechts in deze optiek zal 17 december een lichtbaken wezen, naar dewelke de be stendige deputatie zich zal kunnen richten bij het opstel len van haar voorstel. Wij hebben voldoende ver trouwen in al onze verant woordelijken om met gerust gemoed te schrijven het licht zal er schijnen. Wim Verleysen Senator EEN PROGRESSIEF CEN- TRUMBELEID Het P.V.V.-kongres heeft zich tijdens haar tweede bijeen komst te Blankenberge uitge sproken voor een politieke vernieuwing in het land en het stelt daarvoor als oplos sing de Centrumvorming. Het is inderdaad vandaag zo dat een groot deel van de pro gramma's van de verschillende partijen zeer dicht bij elkaar liggen. Het is ook waar dat bepaalde groepen of frakties van partijen tegen over elkaar staan wanneer de program ma's moeten worden gereali seerd en dan vooral over de wijze waarop het moet ge schieden. Er zijn tot op heden slechts twee keuzen om de welvaart te verzekeren het liberaal humanisme of het socialistisch kollektivisme. Eenieder kan vandaag vast stellen dat de voortserhijden- de verstaatsing en de groeien de inmenging van de staat, ook in het privéleven toe neemt. Dit stuit velen tegen de borst, te meer dat zij geen nummer willen zijn in de staatskomputer en niet willen zitten wachten tot vadertje staat de knop indrukt om zijn bevelen uit te voeren. De Vlaamse PVV is de énige partij die tot heden stelling heeft genomen tegen het socialistisch kollektivisme en de verstaatsing. Tot degenen die zich opstellen tegen een dergelijke politiek van ver staatsing doet de PVV een oproep om samen te werken in een liberaal gei'nspireerd Centrum voor politieke ver nieuwing. Het doel dat de PVV zich stelt en uitdrukt in een proklamatie zal niet gemakke lijk te bereiken zijn. Tegen standers van het liberaal hu manisme en van erop ge steund Centrumbeleid doen de poging van de PVV voor komen als een groepering van rechtsen. Dit is niet waar De PVV verwerpt trouwens elk konservatief centrumbe leid en kan zoals de liberale geest waarop ze is geschoeid niet anders zijn dan progres sief. De verklaring van voor zitter Grootjans wijst op een progressief centrum "Wij willen in de eerste plaats een partij zijn, die het persoonlijk initiatief aanmoedigt. Wij willen een zo groot mogelijke spreiding van het bezit en zijn gekant tegen koncentratie van de macht. Als wij een cen trumbeleid willen uitwerken moeten wij tot een politiek van solidariteit komen. Wij moeten durven naar buiten komen met middelen om de achtergebleven groepen aan te trekken. Laten wij ook op houden aan theorie te blijven doen". Al degenen die bereid zijn aan een dergelijk centrumbeleid mee te werken zullen de komende maanden en weken de gelegenheid krijgen zowel op nationaal, arrondisseme nteel, kantonnaal als plaatse lijk vlak. De PVV lanceert een bewe ging in dit land. Het is een uitdaging van een liberaal humanistische en vooruitstre vende partij die in zichzelf en haar ideeën gelooft en daarbij kan rekenen op de veerkracht van de militanten in de strijd, wanneer de PVV met de vernieuwing en de oproep voor een progressief centrum naar buiten treed. Louis D'Haeseleer Volksvertegenwoordiger LIBERALEN EN VOLKS UNIE SAMEN Het is moeilijk te achterhalen welk politiek onderwerp mo menteel het meest in de politieke aktualiteit staat, meer dan waarschijnlijk wordt de olieschaarste cen traal gesteld bij elke diskussie. Wie trouwens aandachtig de dagbladpers leest kan een eigenaardige vaststelling doen, men sprak vooreerst van het socialistisch schandaal "IBRAMCO", nadien bij het begin van de krisis werd IBRAMCO "een affaire IBRAMCO" en na enkele weken, te weten zaterdag 8 december, houdt Jef Claes in "Het Volk" reeds een plei dooi voor IBRAMCO, en anderen zullen wellicht vol gen. Wij verwachten trouwens ook dat opvolgster, Diane DHAESELEER, ook dit arti kel wel eens zal willen over nemen en haar mening her- Het blijkt nu reeds duidelijk dat enkele slogans het niet meer doen omdat de publieke opinie nu reeds beseft wat IBRAMCO voor het land, en onze bevoorrading kan bete kenen. De houding van V.U. en P.V.V. zijde is trouwens de zelfde en sluit aan bij onze volgende bedenkingen om trent de houding van voor noemde partijen. De Volks unie heeft bij haar laatste kongres resoluut (dit tot groot genoegen van enkele progressisten) gekozen voor een "centrum" rechts met als roerganger advokaat Hugo Schiltz. De voornaamste taak zou er, op korte termijn althans, in bestaan de V.U. uit de oppositie te halen en tesamen met andere "konser- vatieve krachten" een nieuwe regering te maken. Nieuwe Regering die dan afgestemd zou zijn op een zuiver liberaal programma a la Grootjans. Daarmee uit met de Pést voor Vlaanderen en elkaar de lof toezwaaien en desnoods een stembus ak koord zoals de P.L.P. te Brussel het deed met de F.D.F., zeer opvallend daarbij is dat èn Grootjans en Schiltz het steeds hebben over een te grote macht van de vakbon den. Het televisiedebat tussen Schiltz (VU) Decro (PVV) en Martens (CVP) heeft daarom trent meer klaarheid ge bracht, dank zij vooral het klaar en duidelijk standpunt van de Heer Martens, die beide bondgenoten de laan heeft uitgestuurd. Dit overleg PVV-VU zou ook voor gevolg moeten hebben dat de PVV uit ons arrondissement daar omtrent toch wel enige duide lijkheid zou mogen vertonen syndikalist - mutualist of centrum rechts. Maar zoals altijd vrezen wij dat alles hier wel in de mist zal blijven hangen de kiezer heeft nochtans het recht te weten voor wie en wat hij stemt. Dat ook is een belangrijk onderdeel voor de democra tie, woord dat gewild door zovelen, steeds maar meer en meer misbruik wordt. W. Vernimmen Senator STRUKTUURHERVORMIN GEN De BSP beleeft zware tijden. Dat is begrijpelijk. Jarenlang heeft men de kiezer wijsge maakt dat men geen andere bedoelingen had dan het heil van de werkman, zijn mate riële welvaart, zijn geestelijke ontvoogding. En alhoewel er elke kiezing minder waren die het geloofden, bleef de propa ganda-centrale van de BSP steeds maar het liedje zingen van de anti-kapitalistische ar beiders-partij, waar de belan gen van de werknemers in goede handen waren Plots breekt dan de etterbuil van het RTT-schandaal open. Plots blijkt nu in volle klaar heid hoe de rode RTT-admi- nistratie de miljoenen en miljarden van de ganse ge meenschap naar de bankklui zen overhevelde van door socialisten beheerde privé- ondernemingen. Plots blijkt nu in volle duidelijkheid hoe de rode administratie het geld van de gemeenschap weggooit aan komputers die nadien in de kelders terecht komen en niet eens gebruikt worden. Plots blijkt nu dat de rode administratie rond de RTT-paleizen boompjes plan ten van zo maar eventjes 55.000 fr. per stuk. Dergelijke schandalen kan men natuurlijk niet goedpra ten. Dergelijke schandalen bewijzen te duidelijk de verrotting aan de top. We begrijpen zeer goed dat men uiterst zenuwachtig aan het worden is in -de leidende kringen van de BSP. Wie zou niet voor mindéay geprikkeld door de gaan Maar of men daarom dingen moet schrijven die niet met de waarheid in overeenstem ming te brengen zijn Nog maals, we begrijpen dat de tijden lastig zijn voor een BSP-mandataris. Maar of de kiezer zal overtuigen door verbale rookgordijnen te ver wekken Aan pogingen daartoe ont-| breekt het vanzelfsprekend niet. In de "Vrije Tribune"! van "De Voorpost" van vori ge week botsten we opnieuw tegen zo een poging om van een schandaal een heldendaad te maken, waarbij men zelfs het lef heeft om de anderen als de zwarte schapen af te schilderen. Wat lazen we in hogerbedoelde "Vrije Tribu ne" Dat het Ibramco-pro- jekt een zaak was van "het algemeen belang tegen het kapitaal". Waarbij te verstaan gegeven werd dat het verzet van de niet-socialistische par tijen te wijten was aan de "grote invloed" van de olie maatschappijen. Terwijl ieder een in dit land, ook de socialisten, weten dat het hele Ibramco-projekt een zuivere BSP-bonzen - aangelegenheid was. Inderdaad, een zuivere B S P - b o n z en-aangelegenheid met in de beheerraad uitslui tend BSP-ers als vertegen woordigers van België. Dat de anderen tegen deze BSP- putch scherp gereageerd heb ben, wie kan het hen kwalijk nemen De CVP en de PVV zullen voor zichzelf wel spreken. Zij zijn oud en wijs genoeg. Wat de Volksunie aangaat, weze hier klaar en duidelijk het volgende gezegd Het zal niet de Vlaams-nationale partij zijn die de ekonomische struktuur-hervorming zal be letten of tegenwerken. Dat is tijdens Kongressen en mee tings reeds honderd malen gezegd en herhaald. We zeg gen het hier nogmaals. Maar we voegen daar onmiddellijk het volgende aan toe Als de BSP onder struktuur-hervor- mingen het overleveren ver staat van de belgische ekono- mie aan BSP-kumulards, dan zal de Volksunie zich daar hardnekkig blijven tegen ver zetten. Wij willen de ekono- mie wel onder kontrole van de gemeenschap. Maar wij willen de ekonomie zeker niet in handen van BSP-techokra- ten Dr. R. Van Leemputten Volksvertegenwoordiger,

De Voorpost | 1973 | | pagina 2