F >>cr Jr*> DE SPORT IH HET NIEUWS LUC DE CROOCK IS EINDELIJK DIJ DE DENDERSTREEK gilLIJK RESULTAAT WEIÏERSE BELHAMELS ONTMOETINGEN WILFRIED WESEMAAL- TOIXOMST OP DE PISTE TERJODEN MET NIEUW PATROON VERDIENSTELIJK WIEZE - HOFSTADE GEEN ROELPONTEN S.K. AA1ST NAAR TIEN ZONDER VERLIES VOETBAL 3e HAT. BEVORDERING WIELRENNEN ^PROVINCIALE 4e NATIONALE WIELRENNEN ^provinciale le PROVINCIALE eselet rder cfl itee el ilde d iwerki )ver ale n /erkne nsioe!EENDRACHT AALST - EX PUURS 3-1 sjngeUe billijkheid van dit resultaat kan moeilijk aangevochten oor diworden. Eerder is men geneigd te beweren dat Eendracht een ingeru'mere winstmarge had kunnen verantwoorden op grond van Jen ohet territoriaal overwicht dat het haast doorlopend aan de dag i meiegde doch anderdeels ook door het hoog aantal score kansen anuaidat het zich Het eerste half uur van deze wedstrijd, voowaaraan Puurs zoals verwacht begon met een vaak tot acht t 197lspelers opgevoerde verdediging, was minder geslaagd. OordLaist had in deze periode 'er tOtjeze levende wal afgetast 3lgendoch op een niet al te Vak-overtuigende manier. Het i| Mj.eerste doelpunt dat in de 25e inderminuut s^an(^ kwam; dit P ina een "boogje" van Arnolis ®iwaarbij de in de ruimte spurtende snelle De Roos het ^ezelïorgelpunt plaatste. Mettemin -zouden de bezoekers toch nog even uit hun schelp kruipen, toen Vermoes bij een volkomen ongevaarlijke Ifaze de bal onbegrijpelijk liet ontglippen en Gillis maar 1917binnen te duwen had. Dit 1083doelpunt dat men in de rij der 2200"geschenken" kon kataloge- 302fl'ren k°n zeSed"ft van Aalst niet temperen en had een 3eerder averechts effekt. On- 758 middellijk werd opnieuw aan- 542 vallen geblazen en met sukses 4546 'n de 40e min. toen Arnolis 3979 opnieuw voor doel zwiepte en De Roos zijn oude klub met een tweede roos 1292 bedacht. De tweede speelhelft 3348. verliep doorgaans op de veld- 2866: strook van Puurs, dermate dat 5582 doelman Vermoes geruime 360 werkloos stond en zijn bijdrage zich dan beperkte tot ?4'9 wat "raap en plukwerk". 1777 - Aalst heeft in die tweede periode voetbal gebracht waar zafé men 'n de tweede klasse zou naar opkijken. Puurs liep er toen nog slechts voor spek en bonen bij en had geluk dat eter doelman Hofman in een beste dag verkeerde. Het derde Aalsterse doelpunt uitstekend naar voorbereiding als naar afwerking vormde dan een normale beloning voor een reeks gevatte en oogstrelende kombinaties. Kan men de ganse ploeg met een goede partij krediteren dat was er toch een ploegonderdeel dat zich meer in de kijker hees nl. het middenveld. Dit wordt bezet door een stel indivi dueel bedreven voetballers die daarbij het spel maakten. Vandaar uit vertrokken trou wens de meest gevarieerde aanvalsakties en De Schrijver, Arnolis en Dierickx bezorg den de ploeg een felle vering. Na de rust werd ook de jonge Buyle ingehaald en deze nam de plaats in van Dierickx die op zijn beurt een voor hem nogal onwennige verdedigen de opdracht kreeg. De des tijds bij S.K. Aalst wegge kochte Ronny Buyle had niet veel tijd nodig om zich in de gunst van het publiek te spelen. Buyle gaf blijk van een vaardige baltoets en een klare kijk op de zaken. Buyle is naar men ons verzekerde slechts een van het trosje jongere spelers die staan te trappelen van ongeduld om in het fanioneiftal een plaats te kunnen bezetten. J.V.H. der VOETBALUITSLAGEN Eendr. Aalst Puurs 3-1 Kemzeke SK Aalst 0-0 Terjoden Nieuwerk. 2-0 Doggen Erpe 3-6 Mere Schr. Moorsel 3-0 Bavegem Herdersem 1-2 Wieze Hofstade 0-0 Jong Lede Rac, Wetter 2-2 W. Moorsel SK Eremb.1-0 Zondag 23 december 1973 SK Roeselare Eendr. Aalst Racing Gent Jong Lede SK Aalst Petegem Olsa Terjoden Moerbeke Doggen Hofstade Oudegem Gijzegem Wieze Schr. Moorsel Welle Wilfried Wesemael is, als men steunt op wat in de kranten dienaangaande werd geschreven, niet bijster gelukkig met zijn overgang naar de beroepsrenners. In Gijzegem heeft men niet altijd goede woorden over voor de mensen die het in de wielersport voor het zeggen hebben en men is tot de enigszins ontnuchterende konklusie gekomen dat jonge koereurs al te vaak met fraaie beloften worden aangetrokken. Men belooft vaak gouden bergen, waarna de renners tot de vaststelling komen dat het maar "molshoopjes" zijn. Zo meent Wilfried Wesemael eveneens dat hij als liefhebber gelukkiger was en bovendien ook financieel meer rendeer de. Men heeft voldoende werk gelegenheid beloofd als ik naar de beroepsrenners zou overgaan. Het is veel minder geworden. Indien ik liefheb ber was gebleven, zou ik op de wielerbaan meer wedstrij den hebben kunnen rijden. Ik was zeker dat ik dan verschei dene Zesdaagsen in het bui tenland had kunnen rijden. Wie Wilfried Wesemael op de piste aan het werk heeft gezien, onder meer in de Gentse Zesdaagse met Willy De Geest, is ervan overtuigd dat de Gijzegemnaar daar een toekomst heeft. Kenners menen dat hij de zit en de stijl heeft voor wedstrijden op V.C. JONG LEDE - WETTEREN 2-2 Na wat we in vorige ontmoetingen tussen beide ploegen reeds meemaakten, mocht deze wedstrijd nog vrij "kalm" genoemd worden. Nochtans liep Mergeay een open beenwonde op en werd De Mey naar een ziekenhuis overgebracht, wellicht met gescheurde gewrichtsbanden. De kontakten waren meer dan hard, maar ontaardden toch nooit in brutaal spel. Slechts even dreigde de zaak uit de hand te lopen nadat scheidsrechter Rys zich wat al te inschikkelijk getoond had ten overstaan van een paar Wetterse belhamels. Maar toen vielen in acht minuten tijd de twee Wetterse doelpunten waarmee de bezoekers zich op gelijke hoogte hesen. En dit kwam de Wetterse hardnekkigheid even bedaren. Overigens was het dank zij deze harnekkigheid dat Wetteren een vrijwel hopeloze situatie wist recht te zetten. Lede was gestart met wind- voordeel en zou daar ook een maximum aan profijt uit halen. De groen-witten spreid den een groot overwicht Len- toon dat uitgedrukt werd door twee doelpunten en een waslijst hoekschoppen. Meest al wist Wetteren de Leed se aanvallen slechts te stuiten met ver weggetrapte ballen en in paniek toegestane hoek schoppen. Op één van die corners zou Lede de stand openen. Nadat Tuyaerts in de 19e minuut bijna rechtstreeks scoorde van aan de hoekvlag- Leroy moest de bal uit het doelvlak koppen- zou Chris- tiaans twee minuten later die stunt met succes herhalen en Lede op voorsprong trappen. piste en men gaat zelfs zover dat men hem als een stayer met mogelijkheden voorstelt. Die discipline kan jong bloed goed gebruiken. Het is uiter aard een specialiteit waarvoor niet alle renners geschikt zijn. België heeft altijd grootheden gehad in die tak van de pistebedrijvigheid, maar momenteel zijn de opvolgers met talent eerder zeldzaam. Wilfried Wesemael houdt mis schien nog te veel van weg wedstrijden, waarin hij als liefhebber flinke resultaten heeft geboekt. Ongetwijfeld zal het voor hem geen gemak kelijke beslissing zijn. Een overschakeling naar een eks- klusieve aktiviteit op de wie lerbaan vergt overleg en ook moed. Specialisten menen dat hij daarin een loopbaan kan opbouwen. We vragen ons benieuwd af wat de keuze van Wilfried Wesemael zal wor den. Guy Van Leuven. Het nieuw patroon waarop Fons Lockefeer de ploeg van Resocub Terjoden de jongste weken heeft opgebouwd, heeft zijn degelijkheid bewezen. De overwinning met 2-0 in de derbywedstrijd tegen Eendracht Nieuwerkerken is de bevestiging van wat Terjodens trainer had verwacht. Ik geef toe dat de wedstrijd omstandigheden ditmaal hebben meegewerkt in de ontwikkeling van de partij. Roelandt heeft op een be paald ogenblik een aanval van Meuwerkerken besloten met een schot op de paal en een minuut later hebben wijzelf gescoord. Dat was een wen ding die de ontmoeting in ons voordeel oriënteerde. Maar niemand zal ontkennen dat we het niet hadden verdiend. Onze ploeg heeft het spel altijd in handen gehad, alhoe wel het zeer moeilijk was door de wind en de staat van het terrein. De scheidsrechter heeft trouwens geaarzeld om te laten spelen, daar er op sommige plaatsen alleen slijk was. De spelers hebben hun op dracht uitgevoerd zoals ik het gevraagd had iedereen heeft zijn tegenstander afgedekt, intens gewerkt om de bal te behouden en ook door voort durend te bewegen, de kom binaties vergemakkelijkt. Ik heb de indruk dal de verschuivingen resultaat heb ben opgeleverd. Paul De Deyn is als middenvoor zeer sterk tegen Nieuwerkerken bewoog hij in het slijk heel gemakke lijk en hij liep de tegenspelers met de bal altijd in snelheid voorbij, zodat zijn twee doel punten het produkt van stootkracht zijn. Roland Suys speelt nu op de linkerhoek van de verdediging en zijn rendement is daardoor sterk verhoogd. Roland is een offensief aangelegd verde diger, die met zijn uitschieters op de flank bijzonder gevaar lijk is. Met de nieuwe opstelling moet Terjoden in de komen de weken naar een betere plaats in de rangschikking kunnen opklimmen. We spelen zondag aanstaande op Olsa Nederbrakel. Ik geloof dat we nu werkelijk de goede kadans hebben gevonden. Eigenlijk begint de kompeti tie maar in januari en we zijnet op tijd in konditie. Guy Van Leuven. De laatste minuut van de eerste helft was vrij sensatio neel Collijns bediende Tuyaerts wiens schot door doelman Jacobs onvoldoende gestopt werd. Mergeay her nam en scoorde. Bij deze fase vielen echter twee zware kwetsuren te betreuren. De Leedse aanvalsleider liep een open beenwonde op terwijl De Mey in datzelfde kontakt wellicht gescheurde ge wrichtsbanden opliep en met de hulpdienst 900 naar het ziekenhuis werd overge bracht. Zij werden respektie- velijk vervangen door De Cuyper en Veriaeken. Alhoe wel Lede deze eerste helft beheerste kwam Wetteren toch af en toe gevaarlijk opzetten, vooral langs een zeer beweeglijke De Pelecijn, een hard werkende Van Hoor de en vrijbuiter Akid. De tweede helft zou voor Lede bemoedigend starten. De Cuyper kwam tweemaal te re ke alleen voor doelman Jacobs. De tweede maal kon men het hem nog vergeven dat hij naast de uitgelopen doelman die de schiethoek erg klein had gemaakt nipt naast besloot, maar de eerste maal had een lobbal volstaan om Jacobs te vloeren, maar de ingevallen De Cuyper knal de keihard over doel. En dat zouden zowat de enige grote wapenfeiten worden van de Ledenaars. De groen-witten lieten zich enerzijds vangen aan het ruwe spel van Wette ren en kwamen onder de indruk van de enorme inzet van de Wetteraars die er nog rotsvast in geloofden. VLIERZELE - MELDERT 2-2 Meldert heeft de gunstige gedaanteverwisseling die sedert een paar weken te onderkennen was, door een opvallende verrichting beves tigd. Het werd op geen enkel ogenblik door zijn tegenstan der Vlierzele die nochtans een stevige home reputatie geniet, gedomineerd. Wat meer is gedurende haast de ganse tweede speelhelft heeft Vlier zele zich schrap moeten zet ten om de nederlaag te kunnen afwenden. Meldert speelde toen resoluut de aan val en alleen ontbrak het tikkeltje geluk om de vlag aan de zegemast te hijsen. Meldert paste zich van meet af beter aan aan de minder ideale staat van het speelveld, en klom op voorsprong toen Hoffelinck een aarzeling in de Vlierzele verdediging afstrafte. Dit openingspunt was dan het sein voor de thuisploeg om te gaan aanvallen en De Coensel en Meuleman bogen een 0-1 achterstand in een 2-1 winst om. Nog voor de rust stonden de eindcijfers al vast dank zij een fraai doelpunt van Crey- gelmans. Wat in de tweede periode gebeurde vertelden we reeds hoger. J.V.H. Een vrijschop van Vereecken in de 66e min. belandde bij Akid en doelman Van Boven duikelde over de bal heen. 2-1. Amper zeven minuten later buitte Verleye een mis- sertje van D'Hondt uit om de stand in evenwicht te bren gen. En meteen zou Lede nog hard op de tanden moeten bijten om het verworven puntje te bewaren. Van Hoor de verzette bergen werk in het middenveld. Collijns deemsterde weg, Tuyaerts vond zijn goede draai en De Ruyck die andermaal op een reuze-wedstrijd mag terug blikken, kon het alleen ook niet bolwerken in het mid denveld. Meteen kregen de Leedse speerpunten niet meer voldoende steun om zoals in de eerste helft echt gevaarlijk uit te breken. Het sterkere geloof in eigen kunnen heeft Wetteren tenslotte een ver diende puntendeling bezorgd. Vermelden we nog dat Akid in de 71e minuut vervangen werd door De Clerck en dat bij Wetteren Verleye in de 30e en Van Hoorde in de 90e min. de-gele kaart kregen. MARCOLE De bekende Aalsterse wielrenner Luc De Croock, die sinds het begin van zijn loopbaan bij de wielerklub Gentse V.S. was aangesloten, had twee jaar geleden zijn overgang gevraagd naar K.S.C. Denderstreek. Nu is het eindelijk zover en is Luc lid geworden van de wielerklub waarvan de zetel in zijn geboortestad gevestigd is. Daarmee zijn de leiders van K.S.C. Denderstreek erin geslaagd hun begaafde stadsgenoot in te lijven, wat de mogelijkheden van de vereniging meteen sterk verhoogt. Het bestuur van de Denderstreek is trouwens van plan het klubleven anders te oriënteren en men heeft zich ook de diensten aangeschaft van Frans Ivielckenbeeck en Vic Nuelant, twee gewezen renners die weten welke de noden van de wielerbeoefenaars zijn. Het bestuurskomitee werd dus verjongd en de te Aalst bekende sportman Jozef Vermoesen is nu sportdirekteur geworden. Naast Luc De Croock zijn er nog tal van nieuwe gezichten bij de Denderstreek, waar een heel stel nieuwelingen zijn toegetreden. G.V.L. Hofstade dat heel goed in de aanval was, lukte geen doelpunt (jdl) S.K. Aalst kan zondag in de thuiswedstrijd tegen Petegem een reeks van tien zonder nederlaag afsluiten. De Aalstenaars hebben immers in de voorgaande negen kompetitie ontmoetingen zeven overwinningen en twee puntendelingen behaald. Nu ze ook verleden zondag bij leider Kemzeke een 0-0 uitslag hebben veroverd een halve overwinning dus staan ze er uitstekend voor, om met de komst van Petegem een totaal van 18 punten op de 20 te verwerven. De Aalsterse trainer Willy Bellon is van oordeel dat de 0-0 op Kemzeke een van de sterkste verrichtingen van de kompetitie is geweest. "De weersomstandigheden waren bar slecht, het terrein was meer voor veldloop dan voor voetbal geschikt en de tegen stander heeft geen enkel ri- siko genomen achteraan. Men kan zich dus voorstellen dal het voor onze aanvallers een slecht zaakje is geworden. Nu zijn er mensen die vinden dat Dirk Janssens bijvoorbeeld te veel afgezonderd moet spelen. Die mensen mogen niet ver geten dat men in de huidige spelkonceptie onvermijdelijk als voorspeler meer dan één rechtstreekse tegenstander krijgt. Dirk Janssens heeft vanzelfsprekend de moeilijk ste positie, omdat hij voort durend met twee bewakers op de rug loopt. Ik neem aan dat men kritiek uit op bepaalde aspekten van het strategisch beleid. Men moet toch even nadenken een ploeg die 4-4-2 speelt, heeft vier verde digers achteraan en de tegen partij met dezelfde opstelling komt dan uiteraard met 2 aanvallers vóór het verdedi gingskwartel. Ik weet dat men ook de fase bedoelt waarin Louis NevenS in de tweede helft naar het doel heeft getrapt, toen hij uit schuine positie de bal voor de voet had. Het is juist dat een voorzet naar Dirk Jans sens toen de gewenste zet zou geweest zijn. Ik heb Louis Nevens daar nadien attent op gemaakt. Zijn verklaring was dat hij meende een zeer goede kans te hebben om hel doelpunt te maken. Trou wens, een speler ziet in volle inspanning niet altijd wat een toeschouwer ziet. Louis heeft in een refleksbeweging de bal in de richting van het doel getrapt." Timmerman moest in "het laatste kwartier vervangen worden door Schepens. De enkelverwonding was niet ernstig, maar Freddy gaf er toch de voorkeur aan, geen risiko te nemen. Willy Bellon was dus heel tevreden over wat de oranje- groenen hadden gepresteerd. "Onze verdediging heeft de tegenstander geen doelkans toegestaan en onze midden linie heeft haar opdracht zeer goed uitgevoerd, door de manier waarop ze tussen de linies de verbinding heeft verzorgd. Ik meen overigens dat we momenteel een ploeg zonder enige zwakke schakel bezit ten. Onze resultaten bewijzen het voldoende. We hebben de toekomst al grondig bespro ken in het bestuurskomitee en de algemene opvatting is dat S.K. Aalst volledig beant woordt aan het beeld dat men zich heeft gevormd. We kennen nu bijzonder goed al wie voor ons gevaarlijk is en er is geen enkele reden om S.K. Aalst te onderschatten voor de titel." Guy Van Leuven.

De Voorpost | 1973 | | pagina 11