Eendracht vrij Aalst tevreden voetbal te Moorsel L-i Voortreffelijke Pierre Callebaut in modderig Erembodegem Lezers en korrespondenten opgelet wegens de eindejaarsperiode zaluDeVoorpost^ volgende week niet verschijnen HANDBAL FIRMA P. SCHOLLAERT ATLETIEK mm ze 21-12-1973- 13 Kampioen AVANTI Lebbeke heeft er op het terrein van E.V. Aalst geen demonstratie kunnen van maken. De Eendracht ipelers, hun recente zware nederlaag tegen Flémalle indachtig, tooiden het over een andere boeg en door traag en beredeneerd spel (waarin zij soms eens meesters kunnen zijn) werd de Avanti Iscoremachine beperkt. Onze Aalsterse kontaktman was ten andere eerder tevreden over de prestatie van de ploeg die naar hij beweerde wellicht de beste wedstrijd speelde van het seizoen. Voor Eendracht is de toestand wel degelijk kritiek maar er is echt niet zoveel nodig om opnieuw het echte Eendracht aan het werk te zien. De Iwedstrijd tegen Avanti werd hiervan het treffendste bewijs. Zowel Sparta Aalst als Jochewoa zagen hun wedstrijd uitgesteld. Voor de Spartanen was de sneeuw te Cahottes spelbreker terwijl de studenten van Jochewoa dan blijkbaar toch op begrip konden rekenen vanwege de bondsinstanties. De autoloze zondag zorgde ervoor dat Brasschaat niet kwam opdagen op het terrein van Rosis Aalst. Voor deze jonge ploeg blijkt het huren van een autobus een te zware finantiële -^inspanning te zijn. Kan hier geen mouw aan gepast worden De wedstrijd E.V. AALST - AVANTI 10-15. Avanti was met slechts één vervanger naar E.V. Aalst afgereisd. J. Keppens was inderdaad ziek en de jonge spelers studenten waren volop in examenperiode. Nu is het wel zo, dat E.V. Aalst op dit ogenblik hekkensluiter is, maar met slechts één vervan ger op de bank en wetende dat Ed. De Smedt nog steeds de gevolgen van zijn kwetsuur tegen Sasja ondervindt, moch ten de Lebbekenaars zich echt niet te veel avonturen. Het verloop van de wedstrijd bevestigde deze mening. In tegnestelling met wat ver wacht werd, lieten de Aalste- naars zich alles behalve gewil lig naar de slachtbank leiden. Bayens opende na 2' spelen de stand. Avanti replikeerde echter gevat langs de gebroe ders Verhofstadt en kapitein Moonen, zodat dra het score bord 1-4 cijfers i E.V. Aalst trachtte het Leb- beekse tempo te breken door lang uitgesponnen aanvallen op touw te zetten. Veel aarde bracht deze speelwijze tijdens het eerste kwartier niet aan de dijk. Welle kens, die blijk baar zijn sterke arm terugge vonden had, maakte er wel 2-4 van maar enkele minuten later was Avanti toch verder uitgelopen langs De Nil en Dirk Verhofstadt. Aalst, op merkelijk beter dan de laatste weken, kende wel wat tegen slag toen een vijftal doelpo gingen stranden op lat en palen. Niettemin zouden de Eendrachters aanklampen en langs Wellekens en Bayens naderden zij opnieuw tot 4-6. Met nog 5' te spelen in de eerste helft zou Avanti echter doordrukken en ondanks een zeer degelijke inzet van de groot- en kleinhandel in bieren Invoerder Gerol, Steiner, Flora Verastenstraat 2-4 Tel. 053-222.15 KERSTDAG - SPORTHAL GREIviBERGEN HOGESCHOOL - HANDBAL MET SLAVIA PRAAG EN ZORA OLOMOUC Elke sportliefhebber die op Kerstdag niet met verlof is, mag beslist de gelegenheid niet missen om een aangename en hoogstaande sportnamiddag te beleven. Avanti Lebbeke ontmoet om 18.45 uur het gereputeerde Slavia Praag in de Grembergse Sporthal. Deze Tjechoslo- waakse ploeg die op doorreis is naar Nederland, waar zij deelnemen aan het gereputeerde handbaltornooi te Utrecht, was een paar jaar geleden nog landskampioen. Wie een beetje vertrouwd is in de handbalwereld, begrijpt onmiddellijk welke wereldploeg op Kerstdag door Avanti Lebbeke aan de haak geslagen werd. Dat de Lebbekenaars uiteraard kansloos aan deze wedstrijd beginnen staat vast. Het ligt uiteraard meer in de bedoeling van de inrichters om een handbalfestijn aan te bieden dan om zelf te schitteren. Met een ploeg als Slavia Praag wordt het beslist Hogeschoolhandbal. Als voor wedstrijd krijgen de liefhebbers van de handbalsport de Tsjechoslowaakse damesploeg Zora Olomouc te bewon deren. Deze dames, die er een zeer speciale stijl op na houden, zijn titelkandidaten in hun land. Dat de Avanti-dametjes, zij het versterkt, ook hier geen aspiraties op de overwinning hebben staat vast. Deze wedstrijd wordt beslist een demonstratie van wat dameshandbal kan zijn. Zora Olomouc is op tournee in West-Europa, neemt uiteraard deel (als grote favoriet) aan het internationaal tornooi te Utrecht, maar treedt daarna nog op te Amsterdam, Den Haag, Haarlem, Arnhem om daarna W..-Duitsland en Frankrijk te bezoeken. Deze voorwedstrijd vangt aan om 16.30 uur. Wij geloven dat de heer Ledegen en zijn ploeg eens te meer een buitenkansje aanbieden aan de sportliefheb bers. EVA WEDSTRIJDEN VOOR HET WEEKEINDE ZATERDAG 23/12 20.15 uur Avanti Lebbeke Inter Herstal; 19.45 uur Mont sur Marchienne H.B.C. Ajax; 15 uur Jochewoa Aalst Sasja. ZONDAG 24/12 15 uur Sasja E.V. Aalst EVA Aalsterse spelers was bij de rust de definitieve kloof gesla gen. Het tweede wedstrijdgedeelte zou Avanti zich dan veroorlo ven te experimenteren. En kele keren bracht dit Een dracht wel van de wijs maar veel echt succes kon Avanti hier niet uit puren. Eendracht hield integendeel goed stand en de einduitslag 10-15 mag wel een succes genoemd wor den voor E.V. Aalst. Het mag nu nog zo zijn dat Avanti na het zenuwslopend gevecht van donderdagavond tegen Sasja eerder weinig geconcen treerd op het terrein stond, voor E.V. Aalst zou deze wedstrijd wel eens de start van de wederopstanding kunnen betekenen. Nog een vermeldenswaardig feit eens te meer bleken de scheidsrechters niet op de hoogte van hun taak. Deze heren dreven het zelfs zover onder elkaar op het terrein te gaan discussiëren Verlang dan maar van de spelers respect voor de arbitrage Doelpunten Avanti Koen Verhofstadt 2, Dirk Verhof stadt 7, Moonen 2, De La thouwer 1, De Nil 3. E.V.AALST Wellekens 4, Van Goethem 2, Bayens 2, Rimbaut 1, Van Ysendyck 1. RESERVEN E.V. Aaist-Avanti 28-6. De Avanti reserven sloegen maar een belabberd figuur te Aalst. Niet alleen was er geen enkel bestuurslid van Avanti tijdig aanwezig maar ook waren er geen truien voorhan den. Dat in deze omstandig heden de sterke Aalsterse reserven niet de minste moeite hadden om de Lebbe kenaars te verslagen, hoeft geen betoog. Bij de rust leidde E.V. Aalst reeds met afgetekende cijfers. EVA Wilskracht Moorsel zeer sterk in de aanval (jdl) De tweeëntwintigste veldloopprijzen van Erembodegem hebben de meest kritische toeschouwers enerzijds heel tevreden laten huiswaartskeren omwille van een aantal spektakulaire en hoogstaande jeugdwedstrijden maar een aantal toevallige omstandigheden laten ons besluiten dat Erembodegem wat met vuur speelt. Het was reeds nu duidelijk dat een teruggang van het aantal toeschouwers te noteren viel, en dat kan heus niet alleen op rekening van de autoloze zondag komen, en zolang Erembodegem verplicht blijft op deze omloop in te richten zullen steeds meer sportieve atletiekferventen thuis blijven. Om de atleten een paar keer uit een bosje te zien komen en ze even later weer definitief te zien verdwijnen blijft men niet van ver komen. Kloegen de atleten op de omloop rond het voetbalveld van de gevaarlijke hoeken en bochten, dan waren ze nu niet meer te spreken van de onmenselijke modder. We herhalen dat dit faktoren zijn buiten de wil van de organisatoren maar het is meteen duidelijk dat enkel de oorspronkelijke omloop MET de weiden vóór het kasteel waarborgen kan bieden voor sukses. De enige wedstrijd die geen spektakel bood was de aller eerste, die van de "onpare" pupillen 1963 waar de kleine Gillis zo'n meesterschap ten toon spreidde dat hij men enkele tientallen meters voor sprong de wedstrijd eindigde. Yves van Lent werd hier vierde en Guy Buyle zesde. Geert van Herzele was een andere streekgenoot op de zevende plaats. Maar reeds in de andere reeks pupillen begon de sportieve strijd tot de aankomst. Stef Van der Stichelen was wel onze grote favoriet en won zoals hij het wou maar het moet gezegd dat Van den Broeck toch wel een duidelij ke bedreiging betekende. Vooral bij het ingaan van de laatste-rechte lijn scheen hij de minieme achterstand te zullen goedmaken. De Feyter werd zevende, Baeyens negen de en De Leeuw tiende. De achtervolgende groep werd echter ingeleid door de plaat selijke Lievens die verdienste lijk derde werd. Net het na één kleine ronde hadden Willy Goddaert en Patrick Pieters zich een konfortabele voorsprong opgebouwd op Luikenaar Strapazzonni, die aangekondigd was als de on geslagen en dus té kloppen man. Willy Goddaert gaf echter een ware one-man show ten beste en ook zijn klubgenoot Pieters moest er aan geloven met ettelijke tientallen meters. De vooraan staande Waregemperformers Kiekens en Vermeir waren in de grote ronde een stuk opgeschoten en eindigden vijfde (Dirk Vermeir) en zesde (Danny Kieckens). Robert de Palmenaere werd zevende maar de meest aange name verrassing was wel Hugo Wellekens die op zijn eigen gemeente tiende werd Overwinnaar Smet bij de seniores, overtuigend (Ib) omgekeerde beeld kregen we bij de eerste groep miniemen waar een wit-blauw atleet op ongeveer vijf meter sterk bedreigd werd door 'n witte met starte streep. In konkrete taal betekent het gewoon een strijd tussen streekjongens die respektievelijk aangesloten zijn bij Vlierzele en Een dracht Aalst. Cortvriendt kon eveneens tot op de meet zijn minieme voorsprong bewaren. Van Nieuwenhove werd hier vijfde terwijl binnen de eerste tien ook nog eindigden Noel, Heyse, Van de Sype en Peter Annaert. De meest spektakulaire jongerenwed- strijd was wel de vierde, deze van de oudste miniemen waar Hoebeeck op 150 m van de streep de leiding had, die eerst zag verloren gaan aan Luikenaar Latet om dan uit eindelijk beiden te sneuvelen voor Freddy De Feyter. Roe- landt werd hier vijfde en Cosijn zesde; Herman en Verheuen achtste en negende. De wedstrijd van de kadetten kende niet diezelfde spanning tot de streep maar het peil waarop geakteerd werd en de rol van de streekjongens was hier hartversterkend. Reeds Bij de scholieren noteerden we zoals verwacht de afwezig heid van student Dirk van den Berghe maar dat neemt niet weg dat voor de rest de Oostvlaamse top aanwezig was en met Danny Sergeant alvast een winnaar die dit jaar nog van "zich zal laten horen. Eddy Peynsaert stond aan de start met een eigenaardige wetenschap hij mocht lopen van de dokter die deze week eventueel tot een knie-opera tie zal besluiten. Na drie weken inaktiviteit deed Eddy het schitterend door toch nog derde te worden. Tiende werd hier de sterke Daeieman. De meest hoogstaande verrichtin gen kwamen in de oudste twee groepen. Bij de juniores was het Pierre Callebaut die na een reeks ereplaatsen nu wel tweede werd maar in elk geval de verdienste mag op eisen de wedstrijd te hebben gemaakt. Reeds na de start ronde was het duidelijk dat Pierre uiterst ambitieus naar de Dendergemeente was afge zakt. Etienne van Impe volg de dat ogenblik in zesde positie. Pierre kon gedurende de rest van de wedstrijd rustig zijn voorsprong vergroten op de derde, Vermeir, maar deze werd op de meet bijna gevat door Van Impe die dus een geweldige terugkeer had gede monstreerd om pas achter de aankomstplaats het bloed uit zijn voet te zien gulpen nadat een spike van een tegenstan der voor een ernstige wonde had gezorgd. Georges Van Acker en Peter Van der Eist werden achtste en negende. Bij de seniores was achter de top-vier met Smet, Vaes, Schots en De Beek, geduren de driekwart wedstrijd een Het modderig parcours zorgde voor een keiharde wedstrijd (Ib) duel aan de gang tussen Van Holsbeeck en Gilbert Maes- schalck. De lof die we deze eenvoudige atleet in onze uitgave van vorige week toe zwaaiden was dus niet over dreven. Hij moest pas op het einde toegeven aan een Van Holsbeek die te Hekelgem van zich had doen spreken. Herman Parmentier zag in het wedstrijdeinde de buitenlan ders over hem heenschuiven en werd negende terwijl Jef Pollet zeer verdienstelijk twaalfde werd JMV J>E VRAACn 'S MN,ME£R <^/in fifi/iABiEUw uieeg OLIE LeVLRFM NEENEB J>£ VRAAe, IS NOC] OLIE 'ALS <JÊ Mjj neueeR gaaME zier kRkt PieAit/\

De Voorpost | 1973 | | pagina 13