SUNSHINE AALST WIL OOK RACING MAES BEDWINGEN VOLT WIEZE EERSTE ZEGE Sun-Charm 17 minuten in het krijt Benefitmatch J.Pottiez Sun-Charm gewipt Gouden Schoen voor Sim Aalst duwde even Maurice Martens op gaspedaal EXPERIMENTEN BASKET 2e NATIONALE 4e NATIONALE 14 - 21-12-1973 De situatie is bij Sunshine Aalst danig verbeterd sinds de 102-108 overwinning op Racing White. Men had immers enige vrees gekoesterd voor die uitwedstrijd en het verloop heeft de verwachtingen gedeeltelijk bevestigd. Het is immers pas in de laatste drie minuten dat de Aalstenaars het initiatief hebben kunnen nemen. S. AALST - B.J. EKEREN 127-76 De in het kader van de "Beker van België" betwiste wedstrijd S. Aalst B.J. Ekeren heeft van Aalsterse zijde slechts gedurende de tweede speelhelft kunnen bekoren. Het duurde dan ook juist geteld zeventien minuten vooraleer Sun Charm de vijftien punten handikap waarmee het diende te starten, weggewerkt had. Aalst speelde in die eerste periode veel te statisch en Allen die er wel iets goeds trachtte van te maken ontbeerde de steun van zijn te traag spelende ploegmaats. Toen Suncharm dan uiteindelijk naar pressing overschakelde smolt de winst van Ekeren, dat alleszins voor een te waarderen repliek zorgde, als sneeuw voor de zon. Van 4-20 in de aanvangsminuten ging het over 30-36 naar 45-44 en deze stand van zaken betekende voor de thuisploeg dan toch een nieuwe start. Rust 59-52. In de tweede periode liep Aalst vlot van stapel en Ekeren werd op bepaalde momenten van het veld gespeeld. Suncharm vluchtte toen van zijn tegenstander weg en coach Bocqué kon zijn wisselspelers inhalen. Deze deden het voortreffelijk zodat Ekeren dat zich tot op het einde moedig verdedigde, met een ruime cijferverhouding werd geklopt. De doelpunten Bieseman 0-8; D'Herdt 14-0; Podevijn 1-8; Callebaut 0-4; Pottiez 4-8; Allen 26-18; Paquet 4-4; D'Herdt I 0-7; Michelet 6-8; Van Gijseghem 4-4. J.V.H. SUN CHARM - SUNSHINE 92-64 De vrij talrijke kijkers die vorige zondag de benefitmatch J. Pottiez bijwoonden hebben het zich zeker niet beklaagd. De Aalsterse ploegen hebben immers propaganda gevoerd voor de basketballsport. Als Sun-Charm uiteindelijk zijn slag thuishaalde dan was het omdat het zich meer slagvaardig toonde en omdat het beter afwerkte. Sunshine had blijkbaar de lastige uitwedstrijd van de dag tevoren bij Racing White nog in de benen. Sun-Charm pakte zijn tegenstander aan in een 1-3-1 opstelling en kon deze speelwijze tot het einde toe ophouden. Bij de rust luidde de stand 42-32 en gelet op wat voorafging kon men dan al vermoeden dat de thuisploeg het pleit in haar voordeel zou beslechten. Ook na de rust liet Sun-Charm een shotprestatie van om en bij de zestig procent noteren, en vandaar dat de kloof geleidelijk aan breder werd. De doelpunten Sun-Charm Bieseman 16; D'Herdt 4; Pottiez 18; Allen 32; Michelet 4; Paquet 14; Van Gijseghem 4. Sunshine Steveniers 16; Eaton 16; Van Keer 2; Van den Broeck 2; Van de Keer 10; De Neef 2; Schorreel 16. J.V.H. "BEKER VAN BELGIE" DAMES BATAVO - S. AALST 67-54 (en 5) Zoals logisch kon worden verwacht liep het bekeravontuur van S. Aalst te Sint-Amandsberg ten einde. De Aalsterse meisjes hebben de tweede klasser Batavo nochtans van een voortreffe lijke repliek gediend en stonden zelfs geruime tijd op winst. Sun Charm kende inderdaad een goede start en Batavo werd als het ware versmacht door de snelle balwisselingen en de beweeglijk heid van zijn tegenstander die dan ook fluks onder impuls van een goed afwerkende Ysebaert naar een 4-16 stand stevende. Toen kwam echter de reaktie van de thuisploeg die naar een 20-20 stand rushte omdat in de Aalsterse verdediging meerdere gaten vielen. De rust werd bereikt met een 34-24 stand. Na de kampwisseling gaf Batavo haast doorlopend de toon aan en kon de voorsprong dan ook geleidelijk aan vergroten. Bij Aalst kwam de reaktie die wel niet meer zo doeltreffend was vooral van Ysebaert. Aalst kan voor deze nederlaag als verzachtende omstandigheid het inaktief blijven van de Maturo inroepen. De Maturo werd in de loop van de week door een glasscherf aan de hand gekwetst en bleef uiteraard gedurende de ganse wedstrijd op de bank. De doelpunten Podevijn 5-5; Ysebaert 8-10; Van der Stock 2-5; De Cremer 2-3; Huylebroeck 0-2; Naessens 2-5. J.V.H. Bij de rust hadden we 7 punten achterstand (61-54) en tot drie minuten en enkele seconden voor het einde heeft de thuisploeg de leiding ge had. Vanaf het ogenblik dat de stand op 94-94 kwam, heeft Willy Steveniers met enkele drives de verdediging van Racing op de knieën gespeeld, waardoor hij nog 10 punten kon maken en aldus op een totaal van 35 punten kwam, met een shotprestatie van 16 op 34. Heel de ploeg heeft echter flink gewerkt. Misschien is alleen Herman Van den Broeck enigszins uit de toon gevallen met één punt, maar men moet rekening houden met de omstandigheden waar in hij voorbereid was wegens eksamen in de handelsschool te Aalst heeft Herman niet voldoende kunnen trainen en dat is de verklaring. Celle Van de Keer was even wel de man die dé logische rendementsdaling bij Van den Broeck kompenseerde de knap verdedigende Celle maakte niet minder dan 19 punten, onder meer dank zij 4 aanvallende rebounds. In verdediging presteerde hij eveneens sterk hij kreeg acht terugkaatsers op zijn aktief. Het sterk verhoogd rende ment van Dany Schorreel heeft ons eveneens geholpen op Racing White nu maakte Dany 20 punten, met 10 op 23. Trouwens, onze globale shotprestatie was niet zo kwaad en bedroeg 44 op 99. Men kan misschien alleen zeggen dat we te veel tegen- punten hebben toegestaan Racing White is nu eenmaal een ploeg die voortreffelijk afwerkt en wij staan niet bekend als reuzen, wat de verdediging betreft. We heb ben niettemin getoond dat we ons niet bij een overwicht van een ploeg neerleggen. We hebben gedurende 37 minu ten met een achterstand ge speeld. Als men in de reste rende drie minuten nog vol doende fysiek en overtuiging heeft om het laken naar z'n kant te trekken, betekent dit dat er genoeg veerkracht ganwezig is. Zaterdag spelen we op eigen terrein tegen Racing Maes. Als we die ploeg kunnen bedwingen, wordt de plaats in de rangschikking nog beter. We achten het volstrekt niet onmogelijk dat we de Meche- laars overwinnen. Als men met alle faktoren rekening houdt, is het zelfs mogelijk dat we nog in uitwedstrijden punten oogsten. Bij Bus Lier is er immers een konflikt met Verdeyen. Als Louis Bus- schops niet buigt, zal Ver deyen niet meer opgesteld worden en daar kunnen we dan eveneens twee punten meepikken. Uit dat overzicht van de toestand kan men dus aflei den dat men bij Sunshine nog goede vooruitzichten koes tert. Een ploeg als Racing Maes is een blikvanger voor de wedstrijd van zaterdag aanstaande. In de konditie die Sunshine momenteel bezit, is de ploeg voor elke tegenstan der gevaarlijk. Guy Van Leuven. JUVENES ZELE - RODENBACH LEÜEBERG 2-3 Tegen ex-vierde nationaler Rodenbach Ledeberg heeft de Zeelse jeugdklub ploeg de eigenaardigste wedstrijd van de aan gang zijnde kompetitie gespeeld. De eerste set was een zoeken en tasten naar de goede opstelling en de zwakke plekken in de tegenstrevende verdediging. Uit dit duel kwamen de rood-witten als overwinnaars te voorschijn door onmiddellijk na net fluitsignaal van de noofdscheidsrechter enkele punten boni te verwerven en via een 11-7 de leiding niet meer af te staan. (150-9) Gelijkopgaande start van de volgende beurt toch met een hard aanvallende bezoekende ploeg die enkele punten voorsprong niet meer afgaf (4-7). De Zeienaars trachten nog te reageren langs een heroptredende Marcel i bossens doch verder dan 7 tegenpunten geraakten ze niet meer (7-15). Wat er dan gebeurde gaf aan de plaatselijke fans de gelegenheid zich de haren uit te rukken. Met een kalme opbouw en listige plaatsballen duwde Juvennes zich een wig door de Gentse defensie. Zonder ogenschijnlijk veel moeite werd het 14-4 en kon men zien reeds klaarmaken om van tgrrein te verwisselen. Dat een volleybalwedstrijd echter steeds troeven achter de hand kan hebben, werd nog maar eens bewezen. De routinerijke bezoekers banden alle risico's uit de speelwijze en kwamen traag terug Traag maar zeker (14-16). Onbegrij pelijke uitslag als men weet dat Juvenes Zele verscheidene malen de setbal veroverde doch niet kon afronden. Dat gebeurde de volgende set wel 15-4 en zonder com mentaar. Het werd ook een geschiede nis zonder woorden in de ultieme spelbeurt toen de bezoekers draaiden op 1-8 en bleven beuken op de falende achterveldverdediging van Juvenes (1-15-. Juvenes speelde wel een goedewedstrijd doch heeft op begrijpelijke wijze niet geprofiteerd van de scorings- gelegenheden die hen gebo den werden VC KANGOEROES AALST - METEORS ERWTEGEM 0-3 Na de wedstrijd bedankte de Erwtegemse voorzitter het Kangoeroes bestuur voor de sportieve moed die de thuis- spelers hadden opgebracht om deze wedstrijd tot het einde te spelen. Inderdaad, Kangoeroes Aalst geraakte van langs om meer in de degradatieput, zodat er o.i. nog een mirakel moet gebeu ren willen de dappere spring- beestjes het retourbiljet nog ontlopen. De eerste set kwam Aalst op voorsprong (4-3) doch had toen zoveel moeite met de flaters van Walter Van Mol dat deze bijna in een rush met 4-15 afsloot. 6-15 was het zware verdict in de tweede set en 9-15 in de derde. Tijdens deze laatste spelbeurt was er wel een ietsje spanning toen de thuisspelers de kaart van de aanval trok ken en tot 9-9 gelijke tred hielden. Toen was het echter gedaan Gaat Kangoeroes Aals t vol gend seizoen naar tweede provinciale dan is dit zeker geen schande te noemen. De vrijwillige verzwakking bij de aanvang van het seizoen liet trouwens weinig kans om een keihard resultaat te forceren. Met de talrijke jongeren, want Kangoeroes is dé Aalsterse kweekschool bij uitstek, kan volgend jaar een nieuwe toe komst worden opgebouwd in een tweede provinciale waar er al eens weekjes zijn waar de boog niet zo moet gespan nen staan. En dat is iets dat in de hoogste provinciale reeks gewoon niet mogelijk is. TWEEDE PROVINCIALE VC ADEC BAASRODE - SV LOKEREN 3-0 Voor de plaatselijke suppor ters is deze nieuwe zege wel op een hoezee begroet doch voor de neutrale kijkers werd het een kleine ontgoocheling. De keiharde topwedstrijden van de afgelopen twee weken kregen een te verwachten doch volgens caoch De Smedt geen goed te praten uitloper. Voor de wedstrijd waren de instrukties van de Baasroodse trainer trouwens duidelijk "Geen risico's in de aanval, snelheid uitspelen en zo snel mogelijk gedaan maken." Slechts in dat laatste punt was er overeenstemming. Met 15-11, 15-7 en 15-10 was de wedstrijd in een 50 minuutjes afgedraaid. Erger is het echter gesteld met Fernand Van Cauwen- bergh die weer gekwetst werd op het einde van de tweede set en naar het ziekenhuis werd gevoerd. Daar stelde men een scheur in een teen vast zodat deze uitstekende spelverdeler voor een viertal wedstrijden van het terrein verwijderd blijft. Ook De Weert zit enkele weken ge kwetst naast de lijn zodat de moeilijke periode bij Adec weer een broertje krijgt. VC SPECTRUivi MOERBEKE - SPRINBOKKEN ZELE 3-1 Dat Moerbeke duidelijk de beste was, werd bij de Zeelse springbokken sportief toege geven. Aan die ploeg is thuis weinig te verhelpen en alles wat de tegenpartij kan doen is verdedigen. Nochtans heeft Zele na de vrij zware begincijfers (15-6) hard teruggeslagen (12-15) doch daarna stond er op het meesterschap van de suiker mannen geen maat meer. Met 15-12 en 15-12 kwamen de 3-1 cijfers op het bord. Geen uitblinkers bij de groen- witten die een verdienstelijke wedstrijd vertolkten. VC HADES TEiviSE - THUNDERB. BERLARE 3-2 Verrassende uitslag voor Ber- lare op het voor eigen publiek moeilijk te maneuvreven Temse. Na een spannende zij-aan-zij in de eerste set raakte Temse eerst de koord (17-15) doch Berlare liet niet begaan. Het herleidde de stand met 10-15 en had toen nog kracht genoeg om te volharden Weer verhitte spanning met nipte Berlaarse verliescijfers (15-13). 12-15 waren de gelijkmakende cij fertjes voor Berlare terwijl de fysische inspanningen in de laatste set te zwaar bleken veer de Puiten. Uitstekende prestatie voor Berlare dat werkelijk de wedstrijd op verschillende ogenblikken in de hand heeft gehad en toen met enkele puntjes verschil verloor. We stellen ons zo voor dat de uitslag heel anders had kunnen zijn, had Berlare de eerste of derde set met miniem verschil gewon nen Neen, dat "zwakke" Berlare is niet zo zwak als de rangschikking laat vermoe den. BERGÜUGNAN EVERGEiVi - VK GILVOC 3-2 Bergougnan Evergem blijft een te duchten ploeg voor eigen publiek. Adec Baas-ode mocht dit reeds ondervinden zodat Gilvoc zeker verwittigd was. Daarbij kwam nog dat de bezoekers het zonder een gekwetste Johan Aerts dien den te stellen. Het werd een evenwichtige wedstrijd waarin Gilvoc nochtans op eigenaar dige wijze een 2-0 achterstand op liep om dan in achtervol ging te gaan en een gelijke stand te bewerkstellingen (2-2). Bij Gilvoc was men nochtans niet te spreken over de scheidsrechter van deze wed strijd die enkele dubieuze beslissingen nam en dan nog steeds in het nadeel van de bezoekers. Stand in 2e prov. B 1. Adec Baasrode 17 p.; 2. Sifr. St.-Ni- klaas 17 p.; 3. Spectr. Moer beke 16 p., 4. Hades Temse (- 1 w.) 14 p; 5. Lovendegem (- 1 w.) 13 p., 6. Gilvoc 13 p.; 7. Springbokken Zele (- 1 wed.) 12p.; 8. Kevers St.N. 12 p.; 9. Berlare 11 p.; 10. Evergem B 11 p., 11. Lo keren 10 p.; 12. St. Laureins 10 p.; Vervolg van blz. 1 WW De dames van Sim Aalst hebben in hun achterstallige wedstrijd tegen Etoile een tweede helft gespeeld die met spel in kampioenenstijl gestoffeerd was. In de eerste helft kon Etoile nog aanklampen en bij de rust was er maar een verschil van één puntje (23-22). Na de hervatting duwden de leerlingen van coach Luc Troch en raadgever Frans Verhulst harder op het gaspedaal en de bezoeksters werden in alle sektoren overvleugeld, zodat de kloof gemakkelijk verbreed werd tot 15 punten. Eens te meer was Mitsi Stokx de vaardigste onder de ring ze maakte handig gebruik van de assists .van Rely Malchi en Nora De Luyck en verzamelde aldus 25 punten. Ten slotte liet men de hele bank spelen, zodat de overwinning nog beperkt werd met 71-51. Verleden week hebben de Aalstenaars hun gasten van Tel Aviv in de aangekondigde internationale wedstrijd niet zien opdagen. De Israëlische meisjes hebben wel te Brussel gespeeld, maar ze verklaarden dat ze het telegram van voorzitter De Wilde niet hadden ontvangen. Deze had op hun verzoek laten weten dat de wedstrijd op woensdag 12 december kon georganiseerd worden, in plaats van op de aanvankelijk gestelde datum van 13 december. Daar het telegram volgens Tel Aviv niet was aangekomen, moest de ontmoeting afgelast worden. G.V.L. snelle en intelligente akties kan ontredderen. Al hebben de trainers reeds naar tegen zetten gezocht om het "ge vaar Martens" op te vangen, toch blijft hij het "geheime wapen" van zijn team. Zowel in clubverband als tijdens interlands heeft Mau rice zijn waarde onderstreept. De "Gouden Schoen", een initiatief van dagblad "Het Laatste Nieuws", is dus in goeie handen. Wat denkt Maurice zelf over die onderscheiding "Ik mag niet beweren dat ik er niet een beetje op hoopte, doch wakker heb ik er niet van gelegen. Als men van iets droomt en het valt verkeerd uit, is de desillusie des te groter. Nou, ja alleen een speler die tot volle maturiteit gekomen is, kan aanspraken maken op een onderscheiding als de "Gouden Schoen". Ik meen dat ik nu naar mijn beste tijd toegroei." Christian Piot, laureaat van vorig jaar had de eer Maurice telefonisch het "grote nieuws meyte delen". Zegt de Luike naar over zijn kollega Witte Duivel "Ik ben erg blij dat Martens het haalde. Hij is niet alleen een uitstekend voetbal ler, doch eveneens iemand die DE mentaliteit bezit als iemand een steek laat vallen, slooft hij zich af om de zaak op te lossen. Bovendien moet je als keeper niet vrezen dat hij je in de steek laat Maurice is een man die zijn taak als niet één opknapt. Het is prettig voetballen met Mar tens als beschermer in je buurt." DERDE PROVINCIALE Starten we met de wedstrijd VC WICHELEN - VK DEN- DERMONDE, niet omdat die een verrassing bracht wel omdat de wedstrijd vroegtij dig door een puik leidende scheidsrechter bij een 1-1 stand werd geschorst. Stro mende regen en een vervelen de wind maakten trouwens normaal spel onmogelijk. Wichelen was het eerst aange past aan de ongure weersom standigheden en won de eerste set met 15-9. Toen kwam VEEKAA de neus aan het venster steken en zou afgetekend met 7-15 eindi gen. Toen vond de ref het welletjes. WIEZE mocht voor de eerste maal vlaggen en dit na een spannend duel tegen Dender leeuw Marcel Pieters was de draaischijf waarrond de overi ge Volters hun zelfvertrou wen terugvonden en Dender leeuw de handen vol gaven. Voor de eerste maal speelde Volt Wieze op het terrein in de Schroversstraat, en voor de eerste maal ook waren belang stellenden opgekomen om dit treffen bij te wonen. De Gemeentelijke Zaal was na melijk gesloten door de Bur gemeester om energiebespa ringsredenen. Setstanden in dit spannend treffen waren 15-13, 16-14, 13-15 en 15-10. RUMBAC WAASMUNSTER verloor op het terrein van Atom II Denderhoutem met 3-0. KUKLOS AALST ging zaterdagavond op bezoek bij VC Wetteren en zou in d eerste set de match u handen geven. Na een 6- achterstand werd het 11-1 doch enkele misverstande gaven aan de bezochten gelegenheid af te ronden m< 16-14. Gerrit De Mol, Jc Blondeel en de heroptredend Dirk Daeleman forceerde dan toch de zaken met 8-1 Ondanks de inzet van Wernt De Wilde kwamen de gee groenen toch op 2-1 dank z 15-7De laatste set moe: Kuklos weer alle hens aan de roepen om een 9-3 achte stand om te buigen in 11-1 Dat was echter te veel van c fysieke bagage gevraagd war de thuisspelers konde zonder moeite eindige: (15-11) LEDE Had geen verhaal tege SPORT DENDERMOND dat won met 7-15, 4-1 10-15 (0-3). DAMESVOLLEY GILVOC had alle troeven handen om op Inco Bevere de beide puntjes mee sleuren. Na een goede eerst set (9-15) zag het nog kaï een 12-14 voorsprong te ni< te doen en de vlag te strijkt met 16-14. De derde waren de blauwhemden wei de betere want na een 7 werd het ras 12-12 do< missingen in het spelverdele bracht aan de thuisploeg gevleide winst op (15-13 Hoopgevend was zeker supprematie in de vierde s tentoongespreid (11-15) do< tenslotte zou de betere fy. sche kondities van de thui meisjes de doorslag gevt (15-8). VC THUNDERBALL BERLARE verdient lof vo< zijn puike prestatie op Wetteren. Opnieuw met Eri De Schutter moest het evt wennen aan de enge Wetter zaal (15-9) doch daarna gii het beter (8-15). Er werd et logische 2-2 bereikt (15-9 5-15) en dan viel de donder de Berlaarse meisjes. H. anders de 15-0 van de vijft set verklaren Berlare verbetert echter zoa de wijn zodat we nog enke mooie wedstrijden van mogen verwachten. VC ADEC BAASROD ondervond weinig last m Moerbeke dat met 3-0 we naar het Waasland moei vertrekken. Setstanden deze eenrichtingswedstri waren 15-7, 15-3 en 15-7 WEDSTRIJDEN VOOR HET WEEKEND ZATERDAG 22 DECEMBE (O) <D> 15.00 uur Juvenes Zele Jevo Berlare Adec Baar Volt Wieze - At. U Denderhoi 15 30 uur S.V. Lokeren Springbokken Gilvoc Gazellen Grotenbergi Logeen Gent Berlare (D) 16 00 uur Lebbeke Jemappes S.K. Antwerpen Aalst 17.00 uur Kuros Zulte - Kangoer 17.30 uur Gilvoc Hades Temse 19 30 uur Sl.-Amandus Gavere Juvenes Zi ZONDAG 23 DECEMBER Sport Dcndermonde Wichelen 10.30 uur V.K. Dendermondc - Wetteren Klversele Leeuwerik Lede 11.00 uur Denderleeuw - Kuklos Aalst 15.30 uur J. Zelzate Adec Baavode Raymond Goethals loopt eveneens hoog op met de bescheiden Aalstenaar "Hij heeft talent en bovendien doet hij wat van een prof verlangd wordt. Martens ver dient die Gouden Schoen." Maurice Martens zal door die onderscheiding plots niet op wolken beginnen lopen. Een beroepsvoetballer weet dat hij steeds het volle pond moet geven. Hij heeft de top bereikt en wil er ook blijven. Zo lang mogelijk. Intussen is hij wél gelukkig met die bekroning en is hij vooral de dirigenten van RWDM dank baar het vertrouwen dat die hem steeds hebben geschon ken heeft hem gestimuleerd om de "ster" te worden die hij vandaag is. VH V.K. AALST - WEMIviEL 3-0 Na de wedstrijd verwonderde het eigenlijk niemand dat Wemmei zo slecht geklasseerd staat met een nul aan over winningen. De bezoekers bleken zeer zwak in de aanval en waren nergens in blokvor ming. Het werd voor VK Aalst dan ook een zeer gemzkkelijke wedstrijd die toch nog circa 70 minuten duurde. De thuisploeg nam de gelegenheid te baat enkele experimenten te doen; coach Wilfried Van Mol startte met één spelverdeler namelijk de Pessemier en probeerde na dien Lauwers als enige pas- seur. Gezien de zwakte van de tegenstrever verliep alles best hoewel Aalst enkele punten verloor wegens misversta den. Wemmei slaagde er enl in door plaatsballen wat pui jes te vergaren. Bij VK waren er geen uitbl kers in een wedstrijd zont hoogtepunten. Setstanden VK Aalst Wemmen 15-11, 15-12 1.5-7. VK Aalst speelde met Mi en Paul Philips, Bruyne Jacques Rasschaert, Guido Pessemier, Denis Van Li duyt, Yves Francken, Re De Smedt, Rony Lauwe Gilbert Van Schandevijl. Zondag reist VK Aalst ni SR Antwerpen, ongeslag voor eigen publiek.

De Voorpost | 1973 | | pagina 14