Als leider nieuwe jaar in... TERJODEN: NEDERLAAG UITWISSEN OPERATIE REDDING S.K. AALST AAN BEGIM VAN BELANGRIJKE FAS| I TE ZWARE CIJFERS VOETBAL BEVOBDEBINO Deerlijk - K.A.V. Denderm. 0-2 K.A.V. DENDERMONDE - ZWEVEGEM zaterdag 5 jan. om 14,30 u. Hamme - V.C. Jong Lede 1-1 R.C. Gent - V.C. Jong Lede 1-0 Voetbalkalender voor zaterdag 5 en zondag 6 januari 1974 om 14,30 uur le PROVINCIALE Sparta Buggenhout - Ronse 2-1 VOETBAL UITSLAGEN 23 december '73 30 december '73 Lovendegem - S.K. Lebbeke 4-1 2 22 KA.V.D. is als de enige ongeslagen ploeg uit Bevordering aan de spits van de rangschikking het nieuwe jaar ingestapt. De ganse gemeenschap moet zich wel heel gelukkig voelen... K> VD heeft de jongste weken zijn schotvaardigheid weten op te drijven en anderzijds blijft de verdediging de sterkste uit de ,eeks. Dit is trouwens op Deerlijk andermaal aan het licht gekomen. Toen we aan de rust even gingen praten met sekre- taris Edward Lecocq kon deze zijn angst moeilijk verbergen. Deerlijk heeft ons in de eerste helft overrompeldwaren zijn woorden. We hebben hier reeds wat geluk gehad, gezien de lokalen geen enkele van de geboden doelkansen benutten. De thuisploeg is echter razend snel en indien ze ook na de rust dit tempo handhaaft moet het ons fataal worden maar de loeier van De Weirdt ketste via de binnenkant van de staak opnieuw In het veld. We kunnen de ontgoocheling van Deerlijk best begrijpen. Niemand is tot nu toe zo dicht bij de overwinning geweest tegen KAVD. Trouwens de woorden van trainer Bertels na afloop van de wed strijd De enige ploeg die ons werkelijk een uur heeft gedo mineerd spreken voor zichzelf. Aan de rust was Ik tevreden met een gelijkspel. We hebben hier tenslotte de volle Inzet uit het vuur gesleept en dit danken we wel aan een prima fisische konditie K.A.V.D. stapt als leider het nieuwe jaar en tevens ook de terugronde in. Aan de Dender boord hoopt men KAVD alvast nog lang ongeslagen aan de lei ding te zien. De zwaarste periode van de kompetitie meldt zich nu aan. Over een paar weken krij gen we alvast een juistere kijk op het titeldebat. Ondertussen moesten zowel Heist als Wllle- broek opneiow een puntje prijs geven... Het was heel juist. De Westvla- mloren hadden vanaf de start het jbitLtiöf in handen genomen en r >e<ls na tien minuten kon het gebeurd zijn toen Hellijn alléén voor de doelmond verscheen maar te hoog mikte. Om de haverklap was de zo gereputeerde Dender- mond se defensie in gevaar en zonder het woord paniek te wil len gebruiken, stond men er in het Dendermondse kamp bleek jes bij. Het middenveld wist nooit zijn draai te vinden al sloofde o.a. Temmerman zich tot het ui terste af. De Deerlijkse aanval len bleven evenwel op doelman Walraeve aanrollen en paars blauw mocht beslist een kaarsje branden toen het schot van De Deurwaarder pardoes tegen de zijstaak pletste en Demasure op amper één meter van de fatale lijn het middel vond om de te rugkerende bal naast te koppen. Het keerpunt, waarop weinigen hadden durven hopen kwam na een kwartier spel in de tweede speelheift. Bij een verre uittrap van Walraeve stuurde Marc Van Meerbeek de kwieke Nijs In het straatje. Deze laatste wrong zich tussen de verdedigers Van Marcke en Delombaerde tot bij het leder om dan doelman Lesage met een lob het nakijken te geven. Met een stelde dit onverwachte doel punt ook een einde aan de Deer lijkse hegemonie die reeds gans de eerste helft duurde. Dender- monde kwam meer in de wed strijd en toen opportunist Nijs tien minuten later een tweede treffer lukte, werd Dendermonde opnieuw de zelfzekere leider. Het kon zelfs nog 0-3 zijn geworden De eerste kompetitiewedstrijd van bet nieuwe jaar krijgen we op zaterdag 5 januari om 14 u. 30 in het Grembergse sportstadion. Gerard Verhelst en co krijgen er die dag Zwevegem op bezoek. Paars-blauw rekent op zijn sup porters om de ploeg te komen aanmoedigen in de titel strijd die zich bikkelhard aankondigt. Het feit dat de lei ding van K.A.V.D. alles in het werk stelt om de voetbal liefhebbers in de gelegenheid te stellen de wedstrijden bij te wonen verdient alle lof en een vol stadion. V.C. Het zijn voor de Ledenaars allesbehalve prettige eindejaars feesten geworden. Uit de laatste twee uitwedstrijden van het jaar konden de groen-witten slechts met één puntje huiswaarts keren. In Gent zowel als in Hamme werd doelman De Heldt slechts gevloerd door flaters van de verdediging terwijl een afgekeurd doelpunt te Hamme. de Ledenaars de overwinning kostte. KLEINE RAT Toen op Racing Gent de eerste helft werd afgefloten mocht het een klein mirakel genoemd wor den dat de bordjes nog blank stonden. Lede had de gastheren dermate overklast dat een voor sprong van één of twee doelpun ten geenszins onverantwoord zou geweest zijn. In die periode toonde kleine ratLouis Chris- tiaens zich een grote mijnheer en speelde met de Gentse de fensie zoveel als hem lief was. klaar nu eens werd een schot op de doellijn gered en dan weer trof Mergeay de zijpaal. Ook HII- laert en Uvijn Hepen nog dicht bij een doelpunt en toen na een uurtje het Leedse middenveld wegdeemstende was dit het sein voor de Gentenaars om De Heldt onder vuur te nemen. Er zou echter een misverstand tussen diezelfde De Heldt en Cammu no dig zijn om Burssens aan de 70e minuut kansrijk te laten scoren. Enkele vrij eigenaardige beslissin gen van scheidsrechter Boeckx en een berg onkans bielden Lede van een verdiende puntendeling. Niemand zou er zelfs graten in gevonden hebben, als de groen- witten met de volle inzet zouden naar buis getrokken zijn. HOE LANG NOG 7 Werd Lede in Gent niet beloond voor de inzet en het geboden ver- --toon. dan werd het bij de Wultens al niet veel beter. De wedstrijd was amper drie minuten oud toen Cammu miste en opportunist Schollaert Van Driessche dribbel de en naast de uitgelopen De Heldt dit slippertje afstrafte. Na enkele zenuwachtige minuten kon Lede zich snel herpakken van dit koud stortbad en probeer de met verre voorzetten zijn speerpunten te bereiken. De Ham- se verdediging werd bestendig on der druk gezet en reeds na een kwartier viel de gelijkmaker, via een ver schot van Collijns. Het doelpunt werd echter afgekeurd omdat Mergeay en Christiaens. die hoegenaamd geen invloed hadden op deze spelfaze. buiten spel stonden. Dit verwekte wel wat heibel bij de bezoekers maar scheidsrechter Willems hield de wedstrijd verder strak in handen, ondanks voortdurende Leedse druk zou het tot de 74e min. duren vooraleer Lede beloond werd. Mergeay mocht een strafschop omzetten voor handspel van IJzer- wljn. Maar verder dan de 1-1 stand kwam het niet. Alhoewel de verrichting van de Ledenaars lang niet zo dende rend was ais de week voordien tegen Racing Gent. werd het an dermaal duidelijk dat de groen- witten zo moeilijk beloond worden voor geleverde prestaties. Tijdens de komende maand krijgt Lede drie thuiswedstrijden af te has pelen. En dat moet hen kost wat kost in staat stellen zich defi nitief veilig te spelen. Een ploeg met dergelijke mogelijkheden hoort niet thuis op de plaats waar ze nu staat op de ranglad der. MARCOLE. Hoog torent Roger Mergaey (Lede) boven de Hamse verdedigers uit, maar een doelpunt wordt die kopstoot niet. (JC) Bij Resocub Terjoden piekert men nog steeds over de ge volgen van de nederlaag op Sparta Geraardsbergen, waar de 1-0 een flinke streep door de rekening van Fons Lockefeer heeft gemaakt. Alhoewel men het niet lichtvaardig heeft opgenomen, lijkt het toch dat men er moreel niet te erg onder geleden heeft. Trainer Lockefeer vertolkt de mening van de spelers, als hij zegt dat de komende thuiswedstrijd tegen Serskamp zal te baat genomen worden om die onverdiende nederlaag goed te maken. Het zal toch niet elke zondag gebeuren dat we grotendeels de wedstrijd domineren en dan nog verliezen. Men mag nooit te vroeg roepen natuurlijk, maar ik ben er toch rotsvast van over- "tulgd dat we tegen Serskamp met ruim verschil kunnen winnen als we dezelfde doelkansen maken als op Geraardsbergen. Trouwens, nu zal Paul De Deyn in de voor hoede staan en dat maakt ons na tuurlijk sterker. De afwezigheid van Paul De Deyn. - die gewond was, heeft op Ge raardsbergen de ploeg van Terjo den dwars gezeten. Fons Locke feer meende dat men ten minste één doelpunt had kunnen scoren, indien De Deyn de voorhoede had geleid. Het is nu al de derde keer dat we met 1-0! verliezen. Dat zijn nederlagen die wel pijn lijk aankomen, vooral als men weet dat men beter is dan de tegenstander. In de eerste helft hebben we op Geraardsbergen met wlndvoordeel beslist 35 mi nuten van de 45 het initiatief ge had en met spel van zeer goede hoedanigheid de thuisploeg over klast. Ik overdrijf absoluut niet. Als ik zeg dat we vijf open doel kansen hebben gekregen, is de rekening zeer juist. Het Is onbe grijpelijk dat men tot vijfmaal toe zo'n gelegenheid verknoeit. Boven dien hebben wij dan een doelpunt moeten toestaan bij een duidelijk buitenspel. Daar was geen twijfel aan toen de voorzet vertrok, stond er een speler van Geraards bergen achter mij, maar de grens- rechter reageerde gewoon niet. De koördinatie tussen scheids rechter en grensrechters haperde trouwens meer dan eens in de tweede hieft was er een menings verschil over een buitenspelfase. In de tweede helft hebben we dan nog risiko's genomen, zonder evenwel nog werkelijke kansen te kunnen afdwingen. Het Is jammer dat we bij die wedstrijd Paul De Deyn hebben moeten missen tegen ploegen als Geraardsbergen is hij een bijzondere aanval stroef. De toestand is voor ons uiteraard slechter geworden na dat verlies. Het versohil met de leidersploeg wordt werkelijk groot om nog enige hoop te kunnen koesteren. Drie punten verschil zou nog geen drama geweest zijn, maar nu staan we toch al te ver. Al mag men nooit te vroeg de hoop opgeven. Fons Lockfeer weet vanzelfspre kend uit jarenlange ervaring dat In voetbal kleine mirakels gebeu ren. Als men speelt met de vaste wil het verloren terrein terug te winnen, kan men veei bereiken. Terjoden heeft dit seizoen gesteld in het teken van het streven naar de kampioenstitel en mag zichzelf niet als uitgeschakeld beschou wen. Guy Van Leuven. EENDR, ZELE - RC Doornik EENDR. AALST - Oudenaarde (zat. 5.1) JONG LEDE Heist KAV DENDERM. - Zwevegem (zat. 5.1) SK LEBBEKE - Appelterre SP. BUGGENHOUT - Deinze Bazel SK AALST TERJODEN - SERSKAMP Sp. Geraardsb. - SP APPELS Kieldrecht - BAASRODE SL Houtem DOGGEN SK EREMBOD. - Oudenhove Sinaai - SK GREMBERGEN OVFRMERE - Gentbrugge SCHELLEBELLE - Landskouter Vlierzele - GiJZEGEM Mere - WICHELEN Bavegem BERLARE Welle HERDERSEM WIEZE - Erondegem Ede - HOFSTADE OUDEGEM - MELDERT E. ST.-GILLIS HEIKANT ZELE Kallo - BOONWIJK Verrebroek E. GREMBERGEN Klinge - OPSTAL Hoekschop voor Ronse maar Piet Palmers zal ontzetten. Na de zware 5-0 nederlaag te Eeklo is de zege tegen Ronse meer dan ooit op zijn tijd gekomen. De jongens van Huth waren immers in een zeer netelige toestand geraakt zodat een neder laag tegen Ronse het einde had kunnen zijn van de Buggen- houtse ambities. Sparta heeft zich zondag verdiend de volle inzet toegeëigend en krijgt hierdoor bijna opnieuw aansluiting bij een groep van een vijftal ploegen die ook nog geen mosse len mogen roepen. Een gemakkelijke zege is het geenszins geworden. De lokalen speelden aanvankelijk zeer zenuwachtig en ongeordend. Toen Keppens een hoekschop van De Wilde voorbij de onthutste doelman Bellinck kopte, kwamen het zelf vertrouwen en de inzet die Sparta steeds hebben gekenmerkt, terug. Dit nam evenwel niet weg dat de bezoekers toch nog voor de rust op gelijke hoogte geraakten, met een ver schot waarop Pre- veniers zich verkeek. Piet Palmers zou het dan in de tweede speel heift maar waarmaken, daarwaar Roohtus, in een slechte dag. een paar kansen kraakte. Opvallend is wel dat Sparta het ook steeds moet hebben uit fazen met een stilliggende bal. Zondag gebeurde het tweemaal uit hoekschop, feil loos getrapt door De Wiide. Deze laatste nam heel wat hooi op de vork in het middenveld. Achter aan liet Van den Troost nogal eens een steek vallen en men vroeg zich dan ook terecht af waarom de talentvolle Dré Tur- neer op het bankje bleef. Deze jonge speler wist zich tot hed-n als prima verdediger op te wer ken. Eén minder goede verrich ting deed trainer Huth besluiten hem op de bank te houden. Of nat Dré dit de goede metode is om eebez beloftevolle speler opnieuw heHel vertrouwen te geven, durven wwa< betwijfelen. Een winstpunt in dviei aanval is alvast vechtertje Kepree pens. Zijn inzet stak schril apoc met deze van Rochtus, die ehet maar niet in slaagde één duwoi met de tegenstander te winnatoc Na afloop van de ontmoetintfena die zowel voor de thuisploeg al bezoekers van enorm belang wai riep trainer Huth ons toe Gea grote verrichting maar toch twe kostbare en verdiende punter^ De strijd voor het behoud zal bikT keibard worden, maar we zulléB ons met alle beschikbare en sporB tieve middelen inzetten om" he waar te maken Als meest opvallende figuren uCj deze vierpuntenwedstrijd citeert^ de Buggenhoutse oefenmeeste Cauwenberghs - Palmers - DHet Wilde en Keppens. Ook wij hatfeve den het wel zo gezien. Safeei Coeck werd uit de ploeg g§pn weerd omdat hij het had vertilgn de wekelijkse oefeningen bij teas wonen. Dit vinden we heel w^en logischer dan 't op de bank houner den van Dré Turneer V.Cjoc lan. er Voor de ploeg van S.K. Aalst begint met de eerste kompetitie wedstrijd van 1974 een uiterst belangrijke fase van het voetbal seizoen. De oranje-groenen staan immers op een plaats in de rangschikking die schitterende vooruitzichten biedtS.K. Aalst bekleedt de derde plaats in eerste provinciale, op één puntje achterstand ten opzichte van leider Lovendegem. Dus een gunstige uitgangspositie vooraleer de definitieve slag begint. Trainer Willy Bellon heeft trou wens de maand januari als uit gangspunt van zijn aktieprogram- ma gekozen. HIJ heeft in decem ber de uitslagen geboekt die hij had voorspeld en daarmee staan dè Aalstenaars op een plaats die precies in het patroon past dat voor de komende maanden wordt geprojekteerd. De zwaarste sla gen worden gegeven in het deel van de kompetitie dat in januari begint. Bij veel spelers wegen de voorbije maanden dan al in de benen en de technische bedreven heid komt dan meer aan bod. Ik Puurs - Eendracht Zele 0-1 Roeselare - Eendr. Aalst 2-3 Deerlijk - KAV Denderm 0-2 Racing Gent - Jong Lede 1-0 SK Aalst - Petegem 2-1 Lovendegem - SK Lebbeke 4-0 Eek'o Sp Buggenhout 5-0 Olsa - Terjoden 1-1 Baasrode - Borsbeke 1-0 Serskamp St. Denderl. 2-3 Sp. Appels - Brakel 0-1 Moerbeke - Doggen 1-0 Robur - Excelsior 4-0 Krulbeke - SK Greenbergen 1-1 Lochristi - Schellebelle 2-0 Massemen - Overmere 1-1 Hofstade - Oudegem 0-0 Meldert - Ede 2-2 Gijzegem Wieze 3-1 Schr Moorsel - Welle 0-0 Berlare - Mere 1-0 Wichelen - Bavegem 7-2 Eksaarde - Zandst. Appels 2-1 Opstal - Sombeke 2-1 E. Gremb. E St.-Giilis 2-0 Heikant Zele - Verrebroek 3-0 Boonwi|k - Vrasene 0-2 Eendr Aalst Denderleeuw 2-0 Eendr. Zele - Vorst 3-0 Sp. Buggenhout - FC Ronse 2-1 Baasrode - Lokerse 1-0 Sp. Geraardsb. Terjoden 1-0 St Wetteren - Sp. Appels 2-0 SK Erembod SL Houtem 1-1 W. Moorsel Denderhout. 1-1 SK Gremb. - St.-Pauwels 1-0 Zaffelare - Schellebelle 0-3 Gijzegem Ede 3-2 Eendr St.-Gillis-Meerdonk 2-7 Oostal Moerbeke 1-0 Eendr. Gremb - Vrasene 2-0 Heikant Zele - Kiinge 1-0 heb de indruk dat we in dat op zicht niet misdeeld zijn. We heb ben de zekerheid gekregen dat we over een kem beschikken die ruim voorzien is om eventuele tegenslagen op te vangen. In dat opzicht is de mening van Willy Bellon zeer juist. Is het immers niet opvallend dat S.K. Aalst twee aanvallers ais Eric Wauters en Dirk Wellekens als invallers in petto heeft Het zijn spelers die vele ploegen voor een klein kapitaal zouden willen overnemen. De huidige aanvalsop- stelling met Louis Nevens. Dirk Janssens en Norbert Van den Dungen vormt evenwel een zo homogene sektor, dat men een vergissing zou begaan door er nu iets aan te wijzigen. In de mid denlinie heeft men met Wilfried Van Royen, Albert Michiels en Dirk Deneef een trio dat voldoen de ademvoorraad heeft voor de volle 90 minuten en dat de kunst onder de knie heeft om voorspe lers in scorepositie te brengen. Dat was het euvel dat S.K. Aalst 'et in het vorig seizoen vertoondëvei de aanvallers moesten te ve>°9 achteruitkomen om de bal te or/ee vangen, terwijl ze nu aan fPe8 werk gesteld worden zonder ee/8"' zelf een krachten vergende PP spanning te moeten doen. >'nt Is de verdediging van hetzelhf°de niveau als de rest van de ploeg"88 Als men het eerste stuk van foor kompetitie buiten beschouwen laat. omdat daarin een paar aiaar cidenten werden genoteerd drail een verkeerd beeld van het echlflsj S.K Aalst gaven, moet men tion het besluit komen dat de Aalstlllej naars een van de sterkste verdtrga digingen van de reeks bezitteJe i in de laatste zes wedstrijden wewe< er maar één doelpunt tegen Ma Sp rits Van Poucke gescoord, wat w een voldoende bewijs is voor i stevigheid van de acherhoede meer daar in die reeks uitwel strijden op Deinze en Kemzef voorkwamen. De uitwedstrijd op Bazel is vo S.K. Aalst het begin van et nieuwe reeks. Men zou ortgeli hebben de komende tegenstand te onderschatten, maar daar» zal Willy Bellon met al zijn a varing wel niet zondigen. A S.K. Aalst kampioen wil word en dat is immers de bedoelii mag men op Bazel geen pu verliezen Guy Van Leuve >r c e JB ■f Oe Lebbeekse eerste provincialers hebben niet kunnen b vestigen in een vierpuntenwedstrijd te Lovendegem. Laatstgi noemde is met deze zege leider. Wie deze wedstrijd niet gezien heeft, zal aan de hand van e 4-0 cijfers oordelen dat het een spel van kat en muis is g weest. Niets is minder waar. In een sportieve, snelle we strijd, met goed in alkaar getimmerde aanvallen in beic kampen, gaf de spelleider vijf minuten vóór de rust een dot Lebbeke aangevochten strafschop. Anderzijds is het onbegrijpe lijk dat talrijke open doelkansen door de Lebbekenaren steet naast of over gingen, op uitzondering van een schot van Mai Van der Jeugt enkele minuten na de strafschop Bovendien er een dekkingsfout van de verdediging bij een hoekschc waaruit het tweede lokale doelpunt kwam De Lebbeekse mit denveldspelers lieten de vrijstaande Verlez ongehinderd koppe maar waar stond dan de Lebbeekse achterspeler die bij c doelstaak moest plaats nemen Het derde doelpunt was een prachtig geschenk van achte speler Van Lokeren die. in plaats van buiten te trappen, na( doelman Murphy speelde doch buiten diens bereik zodat Snoet maar in te leggen had. Wet vierde doelpunt kwam er omdat kaars bij Lebbeke uit was. Nochtans ondanks deze doelpunten zat er minstens één pui in voor de Lebbekenaren Toen de stand 3-0 was. waren i heer en meester. De ene gevaarlijke aanval na de andere rold naar het lokale doel. Op een paar minuten tijd konden d bordjes gelijk gestaan hebben hadden de Konkelgoedjongeii er werkelijk in geloofd. Maar iedereen probeerde zijn numme tje op te voeren zonder te kijken naar zijn vrijstaande medi maat. AVDS.

De Voorpost | 1974 | | pagina 22