E.V. Aalst nog niet veroordeeld FIRMA P. SCHOLLAERT HANDBAL ATLETIEK LAURENT VRANKEN (SENIOR) en MARC VAN DE VOORDE (KADET) AAN DE EER HERLEVING A BLIJFT LEIDER TE LEBBEKE 27 groot- en kleinhandel in bieren Invoerder Gerol, Steiner, Flora Verastenstraat 2-4 AALST Tel. 053-222.15 ïldf v|et Kerstweekeinde werd geen hoogvlieger voor de klubs uit slefe Voorpoststreek. Kampioen Avanti moest zich met een elijkspel tevreden stellen tegen Inter Herstal. Ajax, weliswaar SfTferk gehandicapt, verloor afgetekend van het toch niet zo 'in»erke Mont-sur-Marchienne en Jochewoa. Aalst kon tegen E'qasja III amper tweemaal scoren. Een hoopgevend bericht be- J (eikte ons niettemin uit Aalst. Eendracht Vrij speelde een heel aterke wedstrijd tegen de onverslagen leider Sasja en na deze redstrijd was het duidelijk dat de Eendrachters hun moeilijkste ériode achter de rug hebben. S.K. Grembergen won, met ge- iten deuren, vrij vlot van Ganshoren en de jeugdploeg van doet het steeds beter en won deze keer met cijfers van Brasschaat. laatste kompetitie- ag van 1973 bevestigde E.V. 1st de prestatie van één week :ger. Na een uiterst span ende en sportief betwiste Istrijd behaalde E.V. Aalst n tweede puntje. E.V. Aalst is rslist nog niet veroordeeld! anti kon zich eens te meer iet doorzetten tegen Mont [/Marchienne. De Lebbeke- tars moesten zelfs tot de tien jatste wfdstrijdminuten wach- ^Ojn vooraleer de overwinning el. pet duidelijke cijfers kon istgelcgd worden. Opnieuw ledfcn weinig overtuigende presta- an de Lebbekenaars die na nederlaag tegen Sasja 1 lijkbaar de goede kadans kwijt n jjn. Dorpsgenoot Ajax moest Idgjch te Mechelen logischerwijze en jet een afgetekende nederlaag ge»reden stellen. Twintig doel- rAKinten toestaan is echt niet ij «normaal tegen de co-leiders wan de kompetitie maar wat wel 19s rontrustend is. eens te meer >nden de Ajaxieden slechts en doelpunten aantekenen, or Ajax. met de zwakste eerste nationale, Qaat nog een zeer zwaar tel jzoeneinde te wachten. In n- ivordering hield Rosis Aalst jn promovcringskansen gaaf ank zij een overwinning te &q eist. De einduitslag laat echter lenuidelijk blijken dat Rosis er gehze maal heeft dienen voor te Dir fchten. en» 3en E WEDSTRIJDEN. ivanti - Inter Herstal 18-18. >en na 15' spel Avanti leidde iet 5-2 zag het er naar uit dat e Lebbekenaars recht op een ^makkelijke overwinning af peilden. Tijdens deze periode ad Koen Verhofstadt reeds Eerdere malen zijn zware 1 Aioten zien stranden op lat en alen zodat Herstal er in feite Og goedkoop van afkwam. Ifi'T Verhofstadt. gewoon tege- I'^duw reeds van bij het Sdstrijdbegin bedacht met een irsoonlijkc bewaking, hield h kalm doch zijn medemaats jgonnen te zenuwachtig te den zodat Herstal bij de rust ug kwam tot 7-6. Avanti. 'eds zonder L. De Nil, bleek in een zwakke dag zodat ter onmiddellijk na de rust op rèlslijke hoogte kwam. Een zeer ai pede Moonen en een erop-los te eukendc Dirk Verhofstadt. srdfachten na 52' spel Avanti op Ie <>-12 voorsprong zodat norma- iverjer de wedstrijd als afgesloten [wTn beschouwd worden. Phi- rftlP' Nederlander, die voor te lerstal uitkomt, dacht er echter nders over en in een ,re Besgevende eindrush zorgde erlj ervoor dat Herstal op gelijke gfcogte kwam van Avanti met pg slechts 2de te spelen. In de le aaropvolgendc minuut wist eha|ers<a' ,ot 8ro,e verbazing van Jjt Avanti-supporters. nog de )e f'('in8 Ie nemen (17-18). Een glsjanhoopspoging van Dirk erjerhofstadt zorgde tijdens de t Raistc sckonden voor het dijkstellende Avanti-doelpunt. -NUoclpunten Dirk Verhofstadt. I Koen Verhofstadt. 2. Jtoonen. 6. Keppens. 1. De "biedt. 2. Phivanti - Mont s/Marchiennc 9-15. IAechts tijdens de laatste tien |imtten wist Avanti dank zij anln grootse Koen Verhofstadt pt aanklampende Mont (/Marchienne definitief terug i slaan. Een apatisch Avanti s 2» Cds zondcr L- De Nil. en bij Ie Manc Roganovic nu ook Jitbrak. moest lijdzaam toezien ïs 4'K Ndarchionnc langs Tunesiër *jel,y uitliep uitliep tot *1-4. 50a 20' spelen leidden de lenegouwers steeds even vlot Jet 3-6 en er was een goede ">irk Verhofstadt nodig om bij P rust Avanti op gelijke hoogte J brengen (8-8). De Lebbeke- «Ttars kregen tijdens de rust 'n lijkbaar genoeg op hun n Qondcrr om het tweede iedstrijdgedeelte met meer ie f'ncen*r®tie te beginnen. De n i|brocders Verhofstadt brach- f" Avanti op een 13r 10 Lietf°rsl,ron8 maar een sterk naif ^klampend Marchienne wist >ild^ voor het einde opnieuw op Dep'ijke hoogte te geraken van de insf-'hhekenaars (14-14). Toen fehter kwam Koen Verhofstadt Gp de proppen en met enkele Jiciers van doelpunten bracht hij Avanti definitief op voor sprong. Het werd uiteindelijk nog een vrij afgetekende overwinning voor Avanti dat eens te meer echter te veel moeite ondervond om een duidelijk zwakkere ploeg van zich af te schudden. Doelpun ten Moonen, 3. De Smedt. 1. Dirk Verhofstadt. 8. Koen Verhofstadt. 6. Sasja - E.V. Aalst23-14. E.V. Aalst met een voortreffe lijk sluitende verdediging kon tegen Sasja gedurende 20' mee spelen. De Wilrijkenaars leid den toen amper met 6-4 en er was een uitstekende Urdal nodig om hekkensluiter Aalst bij de rust een 11-6 achterstand aan te snieren. De onverslagen leiders zouden tijdens de eerste 5' van de tweede helft vijf maal scoren en even zag het er naar uit dat Aalst een nederlaag met katastrofale cijfers tegemoet ging. Eendracht hervatte zich echter voortreffelijk en vooral met snelle tegenaanvallen zou den zij na 13' spel terugkomen tot 16-10 cijfers. Het laatste wedstrijdkwartier zou dan nog gelijkopgaand verlopen met uiteraard een licht meester schap van Sasja. Eendracht Vrij mocht echter met opgeheven hoofd het terrein verlaten. In vergelijking met alle vorige wedstrijden van het seizoen was er een opmerkelijke kentering te zien in de prestatie en vooral de voortreffelijk sluitende ver dediging en de inzet van de Eendracht spelers laat het beste verhopen voor het vervolg van het seizoen. Doelpunten Wellekens, 5. Rimbaut, 2. Van Den Eynde P.. 2. C. Van Goethem, 2. M. Van Der Spiegel. 1. Bayens. 1. Steeman, E.V. Aalst - Inter Herstal 22-22. Een punt van goudwaarde. Het zou echt een toeval zijn indien het door Aalst veroverde puntje tegen Herstal van beslissende aard is in de eindafrekening. Maar toch heeft dit puntje een grote waarde voor de Aalstenaars omdat het de bevestiging inhoudt dat de wederopstan ding. een week geleden tegen Sasja ingezet wel degelijk een feit is. Dit puntje kan het moreel van de Aalstcrse spelers sterk beïnvloeden zodat het «degradatie-spook» dat een paar weken geleden onafwend baar leek. wellicht kan verdre ven worden. E.V. Aalst heeft voor dit puntje water en bloed gezweet. Na een spannende zij aan zij. die praktisch gans de wedstrijd duurde, zouden de Aalstenaars tijdens de laatste wedstrijdminuten nog een vier doelpunten achterstand dienen goed te maken. Dat zij hierin slaagden getuigt dat de inzet van de Aalstcrse spelers, inzet die volledig zoek was tijdens het seizoenbegin. opnieuw op peil is. En wie Eendracht kent weet wat dit betekent. Na 15' spel stonden de ploegen steeds gelijk (6-6) en bij de rust leidde Herstal eerder toevallig met 11-12. Eendracht kende een zeer moeilijke start tijdens de tweede helft. De wapenmakers liepen uit tot 11-16 en iedereen verwachtte een ineenstorting van de Aalstenaars. Niets was echter minder waar. Onder impuls van een grootse Wellekens en E. Van Goethczm werden de zaken rechtgetrok ken. Eendracht leidde 10' later zowaar met 18-17. Opnieuw echter wist Herstal uit te lopen en met nog amper zes minuten te spelen moest Eendracht een 18.22 stand trachten goed te maken. Hoe onwaarschijnlijk het ook mag klinken, ook deze achterstand maakte Eendracht goed. Een niet afgevende Rimbaut en een sterk schieten de Wellekens zouden nogmaals de achtervolging inzetten en toen Bayens tijdens de laatste sckonden Eendracht gelijk stelde kon men het horen tot op het Guldenboomplcin. De wederoptredende J. Van Den Eynde deed nicer dan zijn duit in het zakje en het doet ons plezier te vernemen dat de leiding van het duo Cooreman- Van den Broeck eens te meer perfekt was. Doelpunten Wellekens. 5. Van Goethem, 5. J. Van den Eynde. 4. P. Van den Eynde. 3. Rimbaut. 2. Bayens 2 en Pctré 1 Reserven E.V. Aalst-Inter Herstal 9-12. Na een aangename wedstrijd leidde Herstal bij de rust met 6-7. Dc jonge Eendracht reserven bleven sterk aandrin gen maar de zwakke wedstrijd leiding was bepaald niet in hun voordeel. Het probleem van de arbitrage van de reservewed strijden blijft nijpend. Aandui den van neutrale beginnende provinciale scheidsrechters is hier misschien de oplossing. Mont s./Marchienne - H.B.C. Ajax 18-12. Na de overwinning tegen Unif Luik mocht men van H.B.C. Ajax alleszins een goede prestatie verwachten tegen Mont s./Marchienne. Ajax moest echter deze verplaatsing aanvangen zonder vier basis spelers. Deze handicap kwam duidelijk tot uiting tijdens het tweede wedstrijdgedeelte toen het fysisch veel sterkere Marchienne zonder veel moeite Ajax ter plaatse liet. De Ajaxieden hielden twintig mi nuten gelijke tred met hun gastheren. De score wees toen 5-5 maar tijdens de daaropvol gende 10' liet het gebrek aan kracht bij Ajax zich reeds duidelijk gevoelen. Het werd 9-5 en even voor het affluiten legde Van Cauwenberghe de rust stand vast 9-6. Onmiddellijk na de rust milderde De Batseliei' tot 9-7 maar de krachtige Henegouwers dreven dra hun voorsprong op tot 13-7. Het weinig gereputeerde Ajax kon deze achterstand nooit meer ophalen. Keeper Vinck speelde voortreffelijk. Doelpun ten De Decker Luc, 3. Mare De Decker 1. De Batselier 3. Van Cauwenbergh 5. Mechelen - H.B.C. Ajax 20-7. Tegen leider Mechelen moest Ajax nog steeds de diensten ontberen van het trio De Sitter - De Meyer - Van Hamme. Het ontbreken van voornoemd trio kon wellicht het eindresultaat niet veranderen maar wij zijn ervan overtuigd dat de neder laag beslist minder afgetekend zou zijn geweest. Inderdaad, op het grote terrein van de Mechelsc Sporthal en tegen het snelle Mechelen bleek Ajax eens te meer fysisch veel te zwak. Gedurende amper een tiental minuten kon Ajax het hoofd bieden aan het vlot kombine- rende Mechelen (2-1). Bij de rust leidden de Mechelaars met 10-3 en bij Ajax vroeg men zich eens te meer af hoe men er moest in slagen te scoren. Het tweede wedstrijdgedeelte kre gen de toeschouwers hetzelfde spclverloop. De Ajax verdedi ging deed wat in hun macht lag maar in aanval was Ajax eens te meer onmondig. De jonge J. Verheyden scoorde zijn eerste kompetitie doelpunt in eerste nationale. Voor een jongen die een seizoen geleden nog in de jeugdreeksen uitkwam, een uitstekende stimulans. Dc doelpunten Luc De Decker 1. Van Cauwenbergh 2. De Batselier 2. P. Vermeir 1. Verheyden 1. Bevordering. S.K. Grembergen - Ganshoren 19-16. Deze te herspelen wedstrijd die een paar weken geleden gepaard ging met erge inciden ten kende deze maal een sportief verloop. Grembergen kende een eerder zenuwachtige start. Het duurde een heel tijdje vooraleer het openingsdoelpunt viel. Scheidsrechter Mens zou de puntjes op de i zetten zodat deze maal incidenten uitbleven. Ganshoren drong wel sterk aan, nooit kwamen zij aan de leiding. De G.S.K.'ers bleven steeds even voorop en bij de rust leidden zij steeds met het kleinste verschil. Ruststand 10-9. Na de rust zou Grembergen zijn voorsprong opdrijven. Kanonnier Seghers. eens te meer flink bijgestaan door een krachtige Thrienpont. en een goed afwerkende H. Van Houte. zou op tien minuten voor het einde de Gremberge- naars tot 17-14 brengen. Trainer-Coach Cloof hield zijn manschappen kalm zodat de verdiende overwinning hen niet meer kon ontglippen. Ook Dauwe, Van Der Keelen en J.P. Buyle deden hun duit in het score-zakje, terwijl keeper H. Van Damme voorbeeldig werk leverde tussen lat en palen. Doelpunten F. Seghers 7. Thrienpont 5. Van Houte 3. Dauwe 2. Van Der Keelen 1. J.P. Buyle 1. Jochewoa Aalst - Sasja 3 2-18. Ondanks de afgetekende neder laag zijn de Jochewoa spelers en klubleiders niet volledig onte vreden naar huis teruggekeerd. Inderdaad was de afwerking eerder zwak. in verdediging hebben de jonge Aalstenaars gedurende de eerste helft een opmerkelijke prestatie geleverd. Gedurende de eerste twintig wedstrijdminuten verdedigden de Aalstenaars zich ronduit schitterend. De score wees toen tot algemene verb .zing steeds 1-1 en toen er ge raaid werd leidde Sasja amper met 1-4. Indien tijdens deze periode de Jochewoa schoten iets beter geplaats waren geweest, zou het niet onverdiend geweest zijn dat de Aalstenaars hadden geleid. Het tweede wedstrijdgedeelte werd echter fataal voor Jochewoa. Nieuweling Persoons tussen lat en palen deed wel wat er in zijn macht lag maar tegen de Antwerpse stormloop leek ook hij niet bestand. Sasja sloeg de kloof en meteen was de fut eruit bij Jochewoa. Eeckeman en Fonck scoorden de Aalsterse doelpunten. Heist - Rosis Aalst16-18. Trainer Willy De Boeck was met een niet al te gerust gemoed afgereisd naar Heist. Inderdaad G. De Jaegher en De Gendt hadden zich op training gekwetst zodat zij de verplaat sing niet konden meemaken en J. Meert zou met zijn vingerkwetsuur een eerder problematisch wederoptreden doen. Gelukkig voor Risis («hield» de vinger van Meert het. want Heist bleek zeker niet van plan zich tevreden te stellen met een figurantenrolletje. Rosis opende wel de score langs Van Impe doch verder dan twee. maximaal drie dolpunten, konden zij nooit uitlopen. Bij de rust 7-9 was er uiteindelijk nog niets beslist. Heist zou nog sterk komen aandringen en met nog 15' te spelen wisten zij zelfs op gelijke hoogte te komen met Rosis Aalst (14-14).. J.P. De Jaegher. die op sublieme wijze vier penalty's omzette en J. Meert zouden dan definitief Aalst op voorsprong brengen. W. Dc Boeck zag meermaals zijn doelschoten stranden op lat en palen wat wel enigzins de sterke terugkeer van Heist verklaart. Doelpunten Van Impe 1. J.P. De Jaegher 5. W. De Boeck 1. J. Meert 8. De Meersman 2. R. De Smedt 1. Jeugdhandbal H.B.C. Ajax - Brasschaat 15-3 De H.B.C. Ajax Jongens ondervonden niet de minste tegenstand om het pas één jaar in kompetitie spelende Bras schaat afgetekend te verslagen. H. De Leeuw, die de gekwetste Simoen in het doel verving, hoefde zich slechts drie maal om te draaien. Bij dc rust leidde Ajax reeds met 7-1Mochten de Ajax kadetten de zaken niet te licht opgenomen hebben, de score was beslist nog hoger opgelopen. Doelpunten Kep pens 5, De Bruvn 2. Merckx 3. Vermeir 3. Quidé J. Dc Leeuw 1 Miniemen Olse Merksem II - Ajax 5-6 De benjamins uit de Ajax familie zijn erin geslaagd te Merksem hun leeftijdsgenoten te overwinnen. Bij de rust leidde Ajax reeds met 2-3 en dit kleinste verschil konden zij behouden tot het einde. Vele open kansen werden wel gemist maar de koude temperatuur zat hier wel voor iets tussen. Doelpunten De Vilder 4. Van Medegael 1. Huvek 1. Dames Aalst Sportief - H.B.C. Lebbeke 31-0 De Aalsterse meisjes ondervon den. zoals uit dc einduitslag duidelijk blijkt, niet de minste moeite om het onvolledige Lebbeke te verslagen. Bij Lebbeke ontbraken de gezus ters Dc Bondt zodat de overige meisjes zich slechts konden tevreden stellen met een sportief verweer. Bij dc rust leidde het sterke Aalst Sportief reeds met 13-0. Tijdens het tweede wedstrijdgedeeltc zouden M. Van Delsen. J. Van Laer en andere Lowie's de score steeds maar hoger opdrijven. H.B.C. v Lebbeke was echt geen partij voor titelkandidaat Aalst Spor tief. Wedstrijden voor hel weekeinde Zaterdag 5 januari 20.15 uur Avanti-Bevne. 20.15 uur Eupen-Ajax. AA Merksem - E.V. Aalst. 15 uur Jochewoa-U.S. Brussel 20.15 uur J.S. Herstal- Denderbelle. Zondag 6 januari 15 uur Turnhout-Grembergse 15 uur Angleur-Sparta 14.30 uur Aalst Sportief- E.V. Aalst. 14.40 uur Ganshoren - R B. Dendermonde. I7uur R. Uilenspiegel - Avanti Femina. EVA Te Kraainem kregen we volgende resultaten bij de kadetten werd het opnieuw een 2e plaats voor Robert Veyt. Hij klopte wel degene van wie hij verloor te Wespelaar, maar diende deze maal het onderspit te delven voor de Waal Igo van Tamines. Bij de juniores heel wat ronkende namen aan de start w.o. Geens (Duffel), die vorig jaar toch al de Landencross meeliep. Deze atleet won ook de wedstrijd, zij het dan met een geringe voorsprong op Roger De Volge die 2e werd. Bij de seniors werd het een ware veldslag. Niet alleen Belgen waren er aan de start maar ook Nederlanders, Fransen, Italianen, leren en zelfs Finnen. In al dat geweld en op een vrij heuvelachtig en modderig parcours wist Piet Roels de 38e plaats te behalen. De veldloop te Lessen, toon de ons de mogelijkheden, voor zover we die nog niet kenden, van Laurent Vran- ken. Maar beginnen we eerst met de kadetten. Marc Van de Voorde was goed op weg om zijn 4e overwinning van het seizoen te behalen. Op 500 meter van het einde, had Mare al een 20-tal meter voorsprong. Men stuurde hem echter de verkeerde weg op en van voorsprong werd het nu achterstand. Vijf atleten waren Mare inderdaad al gepasseerd, hij poogde nog deze scheve situatie recht te zetten, maar de aankomst lag te dichtbij, en het werd een 3e plaats. Bij de scholieren kregen we een herboren Rudy Veyt. Nu de examens achter de rug zijn, kon Rudy de training een beetje opvoeren, met het gekende gevolg, nl. een 5e plaats, wat voor de komende wedstrijden het beste laat verhopen. Bij de seniors kregen we een zekere Pierre De Freyn (Vlierzele sp.) aan de start, eens, samen met Kareltje Lismont, dé Belgische belofte. Zou het dan weer niet meezitten voor Laurent Vranken Al spoe dig scheidden 5 atleten zich van de rest af. Tot ieders verbazing kwam Laurent Vranken alleen door na de le ronde. Op het lastigste gedeel te van de omloop, was hij zo van de anderen weggegaan en had al 30 m voorsprong, na 2 ronden was dat 50 m en ronde na ronde dreef Laurent zijn voorsprong op om ten slotte zijn eerste overwinning als senior in de wacht te slepen en dit met om en bij de 25 seconden voorsprong. Op de 9e plaats vinden we Piet Roels, die opnieuw de forme te pakken heeft. De dames kregen hun kans in de wedstrijd te Oudenaarde. Het leek wel op een officieus Belgisch kampioenschap want niet alleen de kwantiteit was aanwezig maar vooral de kwaliteit. In de le reeks miniemen niet minder dan 40 de deelneemsters. Op de boch tige en smalle parkwegel dien de men vooraan te zijn in het vertrek wou men de kansen gaaf houden. An Van de Voorde telden we na eerste schermutselingen ongeveer 25e positie, eens halfwedstrijd (na 300 m) begon An de "doden" op te rapen, en met verbazend gemak wist ze nog op de 11e plaats beslag te leggen. In de 2e reeks hadden we 48 deelneemsters, voor Monique Van De Voorde zag het er in de start al niet veel beter uit dan voor haar zus An. Op 200 m van de meet telden we Monique nog in 13e positie, ze schakelde echter nog eens over naar een hogere snelheid en legde alzo beslag op de 10e plaats. In de le reeks kadet ten 56 deelneemsters. Op een dichte ereplaats dienden we ditmaal niet te rekenen van Godelieve Bauwens, wegens examens en ziekte had zij de laatste drie weken praktisch niet kunnen trainen. Na 200 m wedstrijd troffen we Godelieve in ongeveer 30e positie aan. Na ongeveer 500 m (halfwedstrijd) was ze echter al bij de 15 eerste. De 13e plaats was tenslotte nog een fraai resultaat. Bij de scholieren, met 66 deelneem sters, hadden we Patricia Famaey en Ingrid Bauwens aan de start. Na 1/3 wedstrijd hadden we 10 atletes aan de leiding w.o. Ingrid Bauwens. Patricia Famaey volgde in zowat 20e positie. Na half wedstrijd nog 8 atletes die kans maakten op de overwin ning. Ingrid Bauwens volgde op enkele meters in 10e positie, bh 2/3 wedstrijd was Ingrid zelfs afgezakt tot in de 12e positie. Op 350 m van het einde begon Ingrid aan een prachitge remonte, tij dens de laatste 150 m wist ze nog vanuit 10e positie naar de 7e plaats op te rukken. Patricia Famaey, die 18e werd, was niet tevreden met deze uitslag. Patricia mag echter niet vergeten dat niet alle dagen gelijk zijn. Enkele atleten namen deel aan de veldloop van Peutie. Bij de kadetten hadden we met Robert Veyt en Mare Van De Voorde, twee ernstige kanshebbers op de overwin ning. Het waren Robert Veyt en de Vilvoordenaar Diel- tiens, jvaarvan Marc Van De Voorde te Grobbendonk ver loor, die 2/3 van de wedstrijd aan de leiding liepen. Mare Van De Voorde volgde in 3e positie op een 5-tal meter, en had heel wat last om deze kleine achterstand niet te zien vergroten. Op 500 meter van de aankomst kwam Mare ineens bij de leiders, van wie Robert Veyt wel het meeste werk deed. Lang dulde Mare het gezelschap van de anderen niet en ging onmiddellijk door. Mare liep steeds verder van de anderen weg en won uiteindelijk met 8 seconden voorsprong, op Dieltiens en 13 sec. op zijn clubgenoot, Robert Veyt, zijn 4e wed strijd van het seizoen. Bij de scholieren kregen we een flinke wedstrijd van Rudy Veyt, die weliswaar niet in het kopgroepje liep, maar toch met nog een paar ande ren, probeerde van de schade beperkt te houden. Uiteinde lijk kwam het tot een spurt voor de 8e plaats met drie atleten. Rudy toonde zich hiervan de snelste en werd meteen 8e. Bij de seniors probeerde Laurent Vranken, net zoals te Mar ia-Aalter, met Grillaert een poosje mee te gaan, om alzo een mogelijke 2e plaats te behalen. Het. lukte hem wel heel in het begin van de wedstrijd, maar het was niet voldoende voor een 2e plaats veilig te stellen, integendeel Laurent werd in het verdere verloop van de wedstrijd nog door 5 andererr-» gepasseerd en werd uiteinde lijk 7e. Beginnen de 8 wedstrijden die Laurent dit seizoen al liep, door te wegen We willen Laurent hiermee zeker niet demoraliseren, maar veel kan wel eens te veel worden Piet Roels deed het deze maal wat minder, hij werd 26e. G.D.P. I Herleving A stapt ook als leider het nieuwe jaar en de terugronde tegemoet. De Bruyne en Co kregen nochtans in het lichte van de jaarwisseling een zware hindernis op te ruimen nl. de verplaatsing naar Artemis Oosterzele, dat evenals Herleving promotieambities koesterde. Alsof de verplaatsing op zich zelf nog niet zwaar genoeg was, gaf Pierre Cornelissen onverwachts forfait, zodat in extremis nog een invaller diende te worden opgeroepen wat natuurlijk een lelijke domper kwam plaatsen op de verwachtingen. Ondanks alles is het nog een meevaller geworden gezien De Bruyne en zijn maats te Oosterzele een puntje gingen weghalen. Kapitein Marcel De Bruyne gaf alvast het voorbeeld door drie wedstrijden te winnen. Ook Dany Vermeulen deed hetzelfde en er zat wel een vierde in voor de Herlevingkopman. HERLEVING C REUZE TEGEN LEIDER EEKLO B Ook Herleving C kwam achter de tafels en dit tegen de leidersploeg uit tweede pro vinciale Eikenlo B. Iedereen had alvast een zware neder laag verwacht. Zover is het evenwel niet gekomen. Inte gendeel, mits een weinig mee val had het voor de leiders een Waterloo kunnen worden. Gustaaf De Proft, opnieuw van de partij, was reuze en won zelfs drie wedstrijden. Van Langenhove H. en De Proft elk één. Als men even wel rekening houdt dat liefst'' 12 wedstrijden in de belle werden verloren en dat Eiken lo liefst 3.30 uur heeft moe ten strijden om zijn zege met 11-5 veilig te stellen wordt het overduidelijk dat de C-jongens voor een daverende repliek gezorgd hebben. (V.C.) Een zich volledig gevende Herman Pieters haalde twee overwinningen uit het vuur en meteen stond de 8 op het bord. Van invaller Freddy De Bruyne kan gezegd worden dat hij zich volledig heeft gegeven, ook al bracht hij het niet tot een zege. Door dit gelijkspel bij Artemis blijft Herleving A vier punten voor op op het duo Geraardsber- gen-Temse en vijf op Artemis Oosterzele. Zonder het forfait van P. Cornelissen voor deze belangrijke wedstrijd zou er wel nog een puntje zijn bijgekomen. De kansen om volgend jaar opnieuw in na tionale te kunnen uitkomen zijn niettemin opnieuw ge groeid, en dit moet alvast vertrouwen schenken om het tweede gedeelte met vertrou wen aan te pakken. Voor de maand januari staan er voor de atleten van A.C. Lebbeke heel wat aktiviteiten op het programma. Naast veldlopen krijgen we ook gezellig samenzijn en pensen- kermis. Gezien de veldloop te Aalst niet doorgaat werd besloten op zondag 6 januari de verplaatsing te maken naar Arlon met eegedeelte van de atleten terwijl anderen vrije verplaatsing mogen onder nemen naar Zottegem of Boom. Op zondag 13 januari reist men naar Moorsel. Indien er een autoloze zondag komt gaat men met de car. Zaterdag 19 januari betekent gezellig samenzijn en pensen- kermis in de parochiale zaal, Lange Minnestraat om 20 uur met The Melodian Players en Alberto. Op zondag 20 januari is er dan de uitgestelde jeugdwed strijd, georganiseerd door de onderafdeling Vitesse Club te Opwijk. Er zijn wedstrijden voor scholieren heren en dames. Op zondag 27 januari neemt men deel aan de veldloop te Hamme. ADVS

De Voorpost | 1974 | | pagina 27