DE RIJKSTE ATLETIEKSTREEK r ATLETIEKBALANS 1973 HERLEVINGTORNOOI WERDSUKSES DANY VERMEULEN WON C-REEKS 28 Met de nieuwe opvatting van de Voorpost komt er meteen een aaneensluiting van twee atletiekgebieden die reeds eerder tot de best gevulde van het land behoorden maar momenteel ge woon zonder tegenstand als dé atletiekregio van het land mag worden beschouwd. Vlierzele Sportief, waarvan het terrein wel buiten de huidige omschrijving van de Voorpost ligt maar met meer dan 80 van de aangesloten atleten binnen de grenzen Eendracht Aalst, Olympia Lede, AC Baasrode, Lebbeke AC, AC Denderland, AC Wieze, AC Erembodegem en AC Zele... of negen klubs die samen de kaap der 3.500 leden overschrijden Dat er in deze centra niet alleen een massa wordt bereikt maar dat uit deze massa ook enkelingen naar voren traden hopen we in dit jaaroverzicht duidelijk te maken... Yvette De Petter (AC Denderland), opvallende figuur. Waar elders kan zo'n jaarover zicht beginnen dan bij de offici ële onderscheidingen die in het begin van het jaar uitgereikt wor den aan de beste veldlopers en -sters. De dames kenden hun 1ste criterium op provinciaal vlak te Wetteren. Alle virtuele provinciale kampioenen kwamen uit dit Voor- postgebied Een suksesdag zon der weerga dus want de serie be gon reeds bij de kadetten waar Ingrtd Bauwens het haalde voor de Hamse De Roover maar waar een ander meisje uit Baasrode - Patricia Famay ook naar het po dium mocht Bij de scholieren was er geen twijfel over de titel van Anne-Marie Van Nuffel. Zij won het voor Gerda de Palmenaer terwijl Marleen Oosterlinck nog vijfde werd Een volledig podium met streekatleten kwam er bij de juniores waar de zusjes de Palmenaer een geweldige ploeg- koers leverden waarvan Marleen Veiheuen het slachtoffer werd en waarin Suzy Verheirstraeten de derde plaats kwam opeisen. De grote dame van het veldloopsei zoen 1973. en in elk geval ook op nationaal vlak dé uitgesproken revelatie was Miet Vermeir. Zij won het provinciaal kriterium voor Kathy Baeten. In de klubklasse- menten won Hamme het bij de kadetten. Vlierzele in de drie andere kategorieén en uiteraard de totaalstand Wie het verschil kent van provinciaal naar natio naal vlak begrijpt ook dat we hier onze beoordelingsnormen wat verleggen (1). Bij de kadetten was inderdaad alleen Bauwens bij machte om een vermelding op te eisen. Bij de scholieren echter liep Anne-Marte Van Nuffel naar de eerste van de drie titels die ze dit seizoen wist te veroveren Gerda de Palmenaer was even eens verdienstelijk met een 5de plaats. Nog mooier werd het bij de juniores waar beide zusjes de Palmenaer het podium beklommen naast winnares Mols. Suzy Ver heirstraeten eindigde hier 'nog bin- nen de ereplaatsen door in een paar weken tijd goed genoeg te worden voor een vijfde plaats. Bij de seniores waren alle ogen - en er waren aardig wat supporters uit de streek - gericht op Miet Vermeir. Zij deed verrassend goed haar part in het werk van de eerste ronden maar begrijpelijk door een toenmalig gebrek aan ervaring op hoog niveau moest Miet in de laatste ronde terrein prijsgeven Zij werd achtste en Kathy Baeten dertiende Bij de heren mochten we zoals dat reeds vele jaren het geval is. spreken van een echt provin ciaal kampioenschap. Bij de ka detten won Dirk Van Den Berghe zoals hij d t in het bedoelde veldloopseizoen herhaaldelijk deed Willy Goddaert die toen maar pas begonnen was - liep ver dienstelijk tweede. Bij de junio res rekende iedereen op Julien Joos. Julien botste die dag op een ODDermachtige Dirk Masson maar hijzelf was uiterst tevreden met zijn tweede plaats. Bij de seniores dan was Eric Gijsellnck gekomen zonder vooraf te weten of hij zou starten Hij maakte er op het vliegveld van Overboe- lare een ware show van en die provinciale titel was de voorbode van wat bij zou te zien geven in de ..national" en het „wereldkam pioenschap" dat in 1973 voor het eerst doorging. Zo beginnen we het nationaal kampioenschap dan ook bij de seniores waar Eric Gijselinck kans zag tot bij Pol- leunis te geraken toen. Roelants opgaf. De afstand bleef dan ook bewaard en Gijselinck werd 2de. Herman Parmentier bracht een even grote verrassing door als achtste een plaats voor het lan denteam op te eisen I Bij de juniores werd Pierre Callebaut 14e. Bij de scholieren kon slechts één streekjongen op het nippertje bij de top-twintig geraken Jean- Marie Lelon. Dirk van den Berghe en Frangois Will ems beklommen zowaar het kadettenpodium Willy Goddaert werd negende. Het is meteen duidelijk dat indien we aandacht zouden schenken aan de twee voorbije veldloopmaanden van het seizoen 1973-1974 eer massa feiten zouden te vermelden zijn. Laten we samenvatten dat een aantal klubs uit deze Voor poststreek een geweldige rol aan het spelen zijn in de ioterklub- klassementen Eendracht Aalst. Lebbeke en Vlierzele haalden op die twee maanden een massa be kers terwijl ook op het organisa torisch vlak tal van wedstrijden te vermelden zijn Hier mogen we dan toch wel AC Denderland ver melden met de Grope Prijs van Dendermonde terwijl Denderland. Vlierzele en Aalst suksesrijke da mescrossen gaven AC Erembode gem sloot de reeks onlangs met de 21e Internationale Veldloop van Erembodegem. De echte onder scheidingen voor dit seizoen, deze •die objektief te groeperen zijn komen echter pas duidelijk naar voren tijdens de kampioenschap pen (1974). OVERROMPELEND ZOMERSEIZOEN (2) Het zomerseizoen is voor ge noemde negen klubs globaal een seizoen geweest zoals er nooit eerder een te noteren viel. Vlier zele veroverde de onderscheiding van meest volledige atletiekklub van het land en won op prachtige wijze de provinciale klassementen van de heren en van de dames (respektievelijk Les Sports. Het Volk. Gazet van Antwerpen) In de snelheidsnummers van de dames wist Josée Sprangers zich te onderscheiden met 12"4 over 100 m. en 24'9 over de dubbele afstand. In het korste nummer kreeg ze het nakijken van Agnes Van der Stock door wie een 12"3 op de tabellen kwam. Beide meis jes waren ook terug te vinden over de pisteronde (400 m.) Sprangers met 57"1 en Van der Stock met 58"9 maar in dit num mer plaatste zich tussen hen in nog Erna Ots met 57"8. Kathy Baeten liet over 1500 m. 4'40"7 aftikken en op 3000 m geraakte ze eveneens bij de nationale top tien met 10'26"2. Voor de horden en de springnummers moesten we het bij de seniores stellen zonder streekatletes. In het ko gelstoten klom Bernadette Van Driessche tot 11m95 en in het speerwerpen verbeterde Hélène de Craecker zich tot 34m32. Bij de juniores valt er ongetwij feld wat meer verscheidenheid waar te nemen over alle num mers heen. In de sprintnummers vinden we alleen Hilde Dierickx terug met 58"3. Jammer genoeg verdween Hilde. die een schit terend seizoenbegm kende, lang zaam van de sintelbanen en het blijft voor velen maar hopen dat ze er in 1974 terugkeertDe rol van de zusjes de Palmenaer be gint zich te laten gevoelen vanaf de 800 m Brigitte 2'12"3 en Myriam 2'16"5. De volgorden tus sen die twee bleef bewaard over 1500 m, maar dan met 4'37"5 en 4'43"1 terwijl in dit nummer Suzy Verheirstraeten haar winterkam- pagne even kon doorzetten. Zij kwam tot 4"58"7. Suzy deed zich logisch ook gelden over de 3000 m. met 10"5r"2 terwijl de vol gorde van de zusjes de Palme naer hier omgekeerd werd... maar met dezelfde tijd waarin Myriam een bijna ex-aequo koers won van Brigitte 10'34"4. In de kampnummers kwamen de meisjes van het Dendermondse vaak aan bod. Het overgangsnum mer dat de horden betekent zag vaak Arme-Marie de Waele en Martine Clement op ereplaatsen met 15"7 voor beiden. Martine kwam bovendien op de 200 m. horden tot 31 "0, wat op het 1ste zicht beter is dan 15"7. (Maar in beide nummers staan 10 horden). Het hoogspringen is een echte streekaangelegenheid geworden met Hilde Ronsse op 1m66 My riam de Waele met 1m64, Anne- Marie de Waele met 1m63 en Martine Clement met ImGI. In het verspringen kon Hilde Die rickx zich nog een paar keer doorzetten en zij kwam tot 5m37, Genevieve van Driessche was het meest suksesrijk in de werpnum- mers met 13m24 in het kogel stoten en 40m64 in het diskuswer- pen. Met de speer klom hand balspeelster Muylaert naar 34m44! In de veelkamp ten slotte waren het opnieuw de hordenloopsters Anne-Marie de Waele en Martine Clement die zich lieten gelden met 3110 en 3041 punten. ANNE-MARIE VAN NUFFEL Het scholierenoverzicht leidt in elk geval naar de vaststelling dat Anne-Marie van Nuffel een ge weldig seizoen aohter de rug heeft. Over het hoe en wat ver wijzen we naar de speciale blad zijde van voor een paar weken en vandaag kunnen we ons beper ken tot de tijden 12"5. 25"5. 57"2. 2'08"5 over de steeds ver dubbelde afstanden. Oosterlinck kon een paar maal naar voren treden op 100 m. met 12"7 en al gaan we hier even buiten de nationale top-tien, we doen het graag om ook Yvette de Petter voor dit nummer een bloemetje te gooien. Gerda de Palmenaer kwam aan bod in de 1500 m. met 4'53"4. In het hoogspringen kon Martine Maes zich regelmatig to nen op 1m.55. Mireille Clement haalde een gelijkwaardige vermel ding in het diskuswenpen, maar dan met 32 m. rond. In de jong ste dameskategorie was de balans niet zo schitterend. Enkel Ingrid Bauwens kan op een vermelding aanspraak maken met 2'20"8 over 800 m. Over de hindernissen was het Francoise van Dormael die zich onderscheidde met 12"7. Hil de Temmerman kwam tot 1m45 in het hoogspringen. Het blijkt dus dat vooral in deze jongste ka- tegorie 1974 wat meer aandacht opeist want de jong%ten van van daag zijn de seniores van mor gen. EN DE HEREN... Bij de heren mogen we gewagen van wat meer regelmaat. Over de sprint kon Renno Roelandt jammer genoeg niet doen wat hij zelf wel zou gewenst hebben maar over de 200 m. prijkt hij met 21"2 toch nog bovenaan de senioresrangen. Over de dubbele afstand bewees hij wat in petto te hebben maat tot een indivi duele uitslag kwam hij in de 400 m niet zodat de verrassing bij de seniores daarin wel Stefaan Schockaert was met 48"1. Al stonden deze jongens dan wel buiten de nationale top-tien we vermelden graag Palmans, Cort- hals en De Saedeleir voor wat ze deden over 800 en 1500 m. Her man Parmentier en Eric Gijse linck toonden zich over de 10.000 m 29'18"8 en 29'22"6. Pierre de Gendt knoopte opnieuw aan met de kompetitie en verwierf een vermelding met 55"4 over de 400 m. horden. Ook nft bulten de top maar het vermelden waard is de 1m90 van de handballer Van de Velde. Marnix beleefde echter nog meer plezier aan de pres taties van zijn vriend speerwer per Van der Veken die het sei zoen afsloot met 62m34 Belang wekkend was de inbreng in de nationale atletiekklassementen van de juniores. In de sprintnummers was Van Hecke de revelatie met 10"5 en 21 "9. Mare D'Haese kwam tot 10"9 en André Leys tot 11 "0. In de dubbele hektometer kwam voetballer Raes aan bod met 22'2 terwijl hij samen met Herman Backaert een vermelding verdiende voor hun 400 m. in respektievelijk 49"1 en 49"5. Chris Duysburgh herhaalde vroegere 800 m-asplratle8 met 1'55"2 en het waren de langste afstanden bij de juniores die zonder vermelding bleven. De horden daarentegen waren des te hoopvoller met De Jonghe (16"0) en Lievens (16"1). en over de lange hordenafstand '00 m.) met niet minder dan drie vertegenwoordigers D'Haese (57"4), Van Poecke (57"6) en Backaert (58"1). In het polsstok- springen haalde Miel Lievens met 4 m. genoeg om bij de nationale elite te komen postvatten. Etienne Berckmoes eindigde 10 cm lager In het discuswerpen geraakte Chris Dewolf tot 36m34. Met de speer was het weer Berckmoes die opklom tot 51m10 terwijl de meest volledige herenprestatie ook op naam mocht komen van deze veelzijdige begaafde jongere. In de tienkamp lukte hif 5795 p. en zijn maats Lievens (5295) en Dewolf (5321) vergezelden hem in de tabellen. Bij de heren zijn het de scho lieren geweest die uit de toon vielen met geen enkele vermel ding in de loopnummers. Over de hoge horden waren André Hen- drickx (15"5) en Mare de Rick (15"6) echter snel genoeg terwijl eerstgenoemde ook over de lang ste hordewedstrijd mee in strijd bleef met 41 "9. In het hoogsprin gen viel hij met 1m80 net buiten de prijzen maar In de driesprong (in feite hink-stap-sprong) kwam hij weer postvatten met 12m85. In het polsstokspringen vierde de klasse hoogtij van Luc Van Mal- deren. Hij kan echter over zijn 3m50 niet volledig voldaan zijn. Deze veelbelovende Berlarezoon bekwam ook een vermelding in het hinkstapspringen en is - hoeft het gezegd - een kanshebber in de achtkamp. In het kogelstoten bekwam Van Nieuwenborgh de vermelding met I2m97. Het speerwerpen leverde de hoopvolle opkomst van Wim Aelbrecht, een jongen die even goed een 800 m. loopt als een crosser maar met de speer 52m90 ver prikteIn tegenstelling met de dame's waren de heren-kadet- ten van biezondere kwaliteit. Rudi Boschmans kwam op een paar weken tijd als een komeet ver schijnen in het sprinten en bleef regelmatig op 11 "6. Jonge Leys- broer van de reeds eerder ge noemde André - deed het uitste kend over 200 m. met 24"5. Op 88 m. schijnt dan de jonge Aal- stenaar die het seizoen beheerste: Dirk van den Berghe. 800 m. 1'58"8 en 4'06"7 over 1500 m. zijn heel degelijke tijden Willy God daert veroverde hier een plaats met 4'15"4. Over de horden kon Dany Liebrecht doorzetten en hij kwam tot 15"2. Het polsstok- springen schonk de ruimste vol doening aan Chris Clement ter wijl ook Alain de Vrieze bij de top-tien kwam. Dany Liebrecht ten slotte sluit de reeks met 5m76. Een overzicht op dergelijke stren ge basis toont dus duidelijk aan dat er in de atletiek tussen Aalst en Dendermonde nog heel wat boeiends te beleven valt. In cross zowat overal aanwezig bracht de piste ertkel leemte bij de kadet- ten-dames en bij de scholieren- heren in de loopnummers. Maar wat voor 1973 alvast de meest hoopgevende balans N is. Is de voorheen nooit geziene drukte in zowat alle gemeenten die de nieuwe Voorpost momenteel aan doet. Negen klubs... dat wel. maar hoe talrijk zijn bovendien de on derafdelingen om ervoor te zor gen dat de balans van morgen nog mooier kan worden in de prestatiecijfers, en vooral in de deelname van de massa. (1) en (2) De beoordelingsnormen van deze balans werden als volgt bepaald - de objektiviteit van het veldlo pen ligt nooit in de tijden zo- dat we belang heohtten aan d« eerste vijf op provinciaal vlak en de eerste twintig van he nationaal kampioenschap, de zomeratletiek is deze tijden en afstanden daar wer den zowel bij de heren a's bl de dames deze weerhouden dii nationaal in de top-tien stonden een vijftal mensen erbij geno men omdat ze in de onmiddellij ke omgeving terug te vindt waren. JM\ Het 19e internationaal tornooi dat doorging in de feestzaal het Vrij Technisch Instituut te Dendermonde is uitgegroeid tot een schitterend sukses. 408 inschrijvingen mochten worden opgetekend en dit was gezien de datumverschuiving buiten verwachting te noemen. Gedurende ruim 12 uren werd op 9 tafels gestreden in liefst 17 reeksen. Gezien de belangrijke opkomst van onze Noorderburen is de 19e uitgave van het Herlevingstornooi zowat uitgegroeid tot een België-Nederland, waarin beiden met afwisselend suksen naar voor traden. Uiteindelijk was het evenwel de sterke club uit Graauw (Nederland) die beslag wist te leggen op de wisselschalen "Jeugd" en "Van Assche". Bij de heren niet-geklasseerden lieten de Herlevingers zich evenwel niet onbetuigd en Robert Boudou haalde de halve finale om dan gewipt te worden door de Atlantic boy Scheppers. Bij de heren D was Ring de opvallende figuur. Pa, Anne Marie en Regine Van Nuffel, ambassadeurs van de Aalsterse atletiek. (JMV) Ook Guido geraakte in de halve finales en ging er toen uit van De Schacht uit Wen- duine. In de heren jeugdreek sen schoten jongens als Fred dy Van Damme en Guido Van Malderen iets te kort om zich in de eindfaze te mengen en hetzelfde gold voor Valeri Boudoncq bij te veteranen. Bij de dames brachten Linda Van Langenhove, Gerda Van Langenhove en Nad ia Tecq- menne een flinke prestatie. Linda haalde zowel in de B reeks dan bij de kadetten de finale terwijl Gerda hetzelfde deed bij de miniemen. Nadia Tecqmenne wist zich bij de kadetten in halve finale te werken en was ook zeer verdienstelijk in de nietgeklas- seerden en C reeks. Wanneer hogergenoemde reeksen achter de rug lagen zag het er niet meer naar uit dat Herle ving een individuele zege zou behalen. Deze kwam er even wel toch even verrassend als verdiend. Soldaat Dany Ver meulen zonder ambities ge start in de C reeks werkte zich moeizaam door de schif- lingsreeksen maar kwam er dan volledig door in de eindronden. In halve finale schakelde hij zijn clubgenoot Cornelissen uit om in een werkelijk spannende finale meester te blijven over struy- ven van de Belgische Lucht- machtploeg. Meteen werd het voor Dany zijn eerste tornooi- de C reeks. Dit bracht Herleving meteen ook weer in strijd voor de wisselschaal "Van Assche" waarin de inrichtende club uiteindelijk tweede zou worden achter Graauw. Wanneer we hier dan nog aan toevoegen dat jongens als Hubert Van Langenhove ook knappe performaties lukten, mag terecht van een volledig sukses worden gesproken. Het inrichten van een internatio naal tornooi op zaterdag is nu ook een meevaller gebleken. Dit opent natuurlijk ook nieuwe perspektieven voor inrichters van tornooien. Her leving heeft dus andermaal de weg getoond. Gelukkig voor Herleving is vrees voor een financiële strop ongegrond gebleken. De dynamische inzet van de Herlevingers verdiende trouwens tenvolle de meeval. Langs deze weg dankt de klub trouwens ook graag alle han delaars, die door publiciteit en prijzen dit 19e internatio naal tornooi tot een sukses hebben gemaakt. Het stadsbe stuur voor zijn wisselschaal en gedenkpenningen en in het bijzonder de direkteur en schoolleiding van het Vrij Technisch Instituut te Den dermonde, waar Herleving onder de beste voorwaarden zijn tornooi heeft kunnen laten doorgaan. V.C. LEBBEKE CASINO OPEENVOLGENDE DERLAGEN Lebbeke A Patro Hamn 1-8. Te zware nederlaag Lebbeke, want hoewel en R. De Vriendt de eer redden, verdedigden J. Donder en R. Pauwels tot het uiterste. Beide spe verloren slechts van Schoesitter in de derde met 21/23 en 19/21, ter ze Van Cauwenberghe ooi nauwe schoentjes brachten slechts nipt verloren. Jong Patro A Lebbeke 7-2. Verdiende overwinn van de Hammenaars. woontegetrouw won R. Vriendt de matchen. De genstrevers zijn werkelijk sterk onder hun waarde klasseerd. Tivoli Lebbeke B 9-0 Bosman, J. Heyvaerl en Batselier konden de neder! niet ontlopen, ondanks pri tig verweer. Lebbeke B Gedrie Gedrie kwam slechts met tweeën en slaagden er zwak spelend Lebbekel verslaan. Jul Heyvaert ei beide Batseliers zijn hun een denderende revanche schuldigd. We hopen beide ploegen in 1974 meer overwinningen m< boeken. v\ Olympische jeugd atleet Etienne Berckmoes (3) naast Desruelles. de meest komplete

De Voorpost | 1974 | | pagina 28